Opinie o OBI w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie OBI. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie OBI o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OBI w Warszawa

bokku

W tej firmie źle się dzieje, nie ma poszanowania czasu pracownika. Grafik nie zawsze jest spełniany i co NAJWAŻNIESZE wypłata słaba ! Pracownicy z 15 letnim stażem (!!!!!!!) ledwo zarabiają 3000 na rękę. Do tego brak premii (jest za wyniki które większość marketów na oczy nie zobaczy). Wczasy pod gruszą? 300zł... dzięki za zafundowanie noclegu na 1 dobę w zakopanym. Świąteczne premię ? Bony ? 180zł (szał !!!) do wykorzystania w obi, dzięki, kupię sobię najtańszą wkrętarkę :) Inne niektóre sklepy oferują wielokrotność tej sumy. Nie polecam absolutnie nikomu, praca bez większych perspektyw. Do póki na pierwszy miejscu nie będzie pracownik

Justyna W

Pracowała w Obi Centrala Systemowa Sp. z o.o. w Dziale Zakupów równo rok od stycznia 2019 do lutego 2020. Praca w dziale zakupów to praca na stanowisku typowo asystenckim, tak więc nazwa jest moim zdaniem myląca. Nie jest to do końca samodzielna praca. Dostaje się zadania od swojego Kupca. Pracuje się w zespołach Kupiec + 2 specjalistów lub Kupiec + 1 specjalista. W praktyce robi się głównie tabelki w excelu dla Kupca , rejestruje nowe artykuły, poprawia błędy w gazetkach promocyjnych. Nie jest to praca rozwojowa w moich odczuciu. Bardzo ciężko jest o awans na wyższe stanowisko, czy przeniesienie do innego działu. W firmie panuje chaos i bałagan. Jest to dobra praca dla kogoś z bardzo małym doświadczeniem zawodowym. Ja miałam kilkuletnie doświadczenie zawodowe, więc dla mnie to nie była rozwojowa praca. Jest ciężko o podwyżki. Jak nie wywalczy się dobrej pensji na początku, to później nie ma co liczyć na podwyżkę. Najgorsza jest atmosfera. Dyrektor, który ciągle przylatuje codziennie do działu i pyta pracowników - "jest super, prawda?" Jakby sam siebie chciał oszukać. Między pracownikami na stanowisku specjalisty panuje kiepska atmosfera. Są grupki i ciągłe obgadywanie. Dla mnie jest atmosfera i poziom osób pracujących jak w gimnazjum. Osoby nowe mogą czuć się wykluczone. Najlepiej nie mówić co Ci nie odpowiada głośno, tylko się podlizuj - to naczelne hasło tego działu. Zgłaszane konflikty do przełożonych nie są rozwiązywane. Panuje atmosfera zamiatania pod dywan wszystkiego. Jeśli chodzi o dział zakupów, to polecam jedynie dział Budować. U nich jest fajna atmosfera. Jeśli chodzi o Dział Ogród i Mieszkać, to odradzam. Sama firma nie wydaje się zła. Są dofinansowania do obiadów. Można chodzić na dodatkowy angielski. Ale jak mówię atmosfera pozostawia wiele do życzenia.

Asia B
@Justyna W

Jaki zarobki na stanowisku specjalisty, jeśli możesz zdradzić?

Justyna W
@Asia B

Jeśli chodzi o zarobki na stanowisku Specjalisty ds. zakupów to są całkiem niezłe ok 5000- 5500 brutto. Jeśli chodzi o podwyżki później to niestety jest ciężko, więc radzę wynegocjować satysfakcjonujące wynagrodzenie już na starcie. Z tego co słyszałam od innych pracowników to można dostać podwyżkę dopiero po 2 latach pracy.

Dział Zakupów
@Justyna W

Jak to wyglada teraz jesli chodzi o atmosferę i pracę na tym stanowisku?

NieTylko
@Justyna W

To nie tylko u ciebie- niestety okazało się że OBI ma podobny system pomiatanie pracownikiem co każdy najtańszy market. Możesz mieć farta 1 na 1000000 że trafisz na dosyć fajny zespół w swoim gronie najbliższym, to jest łatwiej. Ale ogólnie jeżeli trafisz na kogoś z gorszym humorem, to wieść się niesie po całym sklepie- TO JEST ZBIOROWISKO RÓŻNYCH LUDZI KAŻDEGO DNIA- JAK W KAŻDYM TAKIM SKLEPIE WIELKOPOWIERZCHNIOWYM. NIESTETY... DZISIAJ JESTEŚ, JUTRO CIE NIE MA. SERIO

X

Ciekawi mnie jak się pracuje w markecie Gdańsk-Matarnia? Jest tu ktoś? Polecicie ten market?

Lepiej ulice zamiatać niż tam pracować, dyr to banda krerynow, którzy mają gdzieś pracowników i to okazują. Śmieszne wypłaty, brak premii, brak klimatyzacji ( w lecie ciągle ludzi mdleją a jedne nawet zawał dostał) w zimie zimno. Awans dostaniesz jak przespisz się z dyr. Kilkadziesiąt zadań na minutę. Jedni muszą (usunięte przez administratora) a inni sobie stoją bo są znajomym dyr albo kiero. Weekendy w pracy, brak wolnych dni

Doradca Klienta

spoko, profesjonalnie, miłe panie z hr, bez zadnej ściemy, umowa od ręki

o przebieg dotychczasowej pracy, oczekiwania itd test kompetencji i tyle

Dział Zakupów

Dział Zakupow - Jak atmosfera w tym dziale? Wynagrodzenie dla osoby z duzym doswiadczeniem?

Obi to firma w której najważniejsze jest KUMOTERSTWO, NEPOTYZM i Znajomości. Przetargi, zatrudnianie pracowników i awansu są tylko jeśli się ma kontakty. wszystko na najwyższym szczeblach. Firma transportowe to szwagier dyrektora. Dorabianie kluczy też rodzina dyrektora. I nikt tego nie ruszy i nie przeczyta bo ręką rękę myję.

Gosc

Pracowałem 1 rok w Markecie.Wyzysk i nic więcej za marne pieniądze ,Nie polecam bo to szkoda czasu wszelakiej maści super markety omijać szerokim łukiem. Obsługujesz masę klientów ,przyjmujesz towar i jeszcze kaza Ci ułozyć na półkach a chore na głowe kierowniczki które sie bzykaja z dyrektorami sa nie doksztalcone i umieja tylko obciagac druta.

Maria
@Gosc

@Gosc Zachowaj następnym razem kulturę swojej wypowiedzi. To jest forum publiczne i takie wpisy nie są tu mile widziane. Powiedz, ile można zarobić w OBI? Dzięki.

Kola
@Gosc

To wszystko wyjaśnia, a przede wszystkim dlaczego niektóre stare panny tak szybko awansują. U nas w Suwałkach to rządzą same stare panny. Dwie dyrektorki - stare panny i ulubienice dyra regionalnego Wiesia K. Przykro na to patrzeć. Ręka rękę myje. Układy i powiązania pozapracą to już norma w naszym markecie. I jeszcze wicedyro były wojskowy i babiarz nie z tej ziemi.

aaa
@Kola

Akurat dyrektorkę stara pannę z Suwałk wspominam bardzo dobrze jako kierownika działu w innym mieście . Fakt jest trochę szorstka i wymagająca ale to praca nie układ towarzyski . Była dużo lepszym kierownikiem niż obecna kierownik nie stara panna. Przynajmniej znała swój dział. nikogo nie faworyzowała i była obiektywna.

Rejo
@aaa

Przynajmniej nie ględzi non stop o bachorach, bo nie każdego tematyka porywa

pytający

czy OBI daje coroczne podwyżki inflacyjne?

Obi centrala
@pytający

Na pewno nie polecam pracy w dziale personalnym (kadr i płace). Bałagan, brak wsparcia, ciągła rotacja i złe traktowanie przez przełożone. Raz była nawet akcja, że zwolnili dyscyplinarnie pracownika działu personalnego za to, że był na zwolnieniu lekarskim, następnego dnia po powrocie dostał dyscyplinarkę, ale poszedł do sądu i wygrał, dostał odszkodowanie od OBI. Więc jak nie masz ochoty na podobne przygody, to nie polecam.

Ocena 2,5/5 jest to prosta praca, niewymagajaca nic specjalnego. Firma tez nie oferuje nic specjalnego. Nikogo specjalnego tez tam nie spotkasz :). Kazdy kto ma troche potencjalu szybko ucieknie z tej firmy. Zarobki niskie 4000-5000 brutto w wawie, ale w miare adekwatne, bo odpowiedzialnosc niska. Generalnie praca dla ludzi ktorzy kieruja die mottem chxxowo ale stabilnie.

Teresa

Niewymagająca nic specjalnego, ale jednak na pewno czegoś wymagają... Możesz powiedzieć na co w takim razie zwracają uwagę, choć w małym stopniu?

BN

W zgodzie z własnym sumieniem nie można polecić nikomu pracy na stanowisku doradcy klienta. Tu wymagana jest fachowa wiedza a do tego nierzadko ciężka praca fizyczna, uprawnienia udt (W TYM NA WÓZEK WIDŁOWY) też się przydają. Ale to wszystko jest niedoceniane finansowo, nowy zielony pracownik dostane 200zł mniej na ręke od pracownika z wieloletnim stażem. Do tego w jednej z placówek pracownik został porównany do "Starej butelki wody". W spożywce czekają podobne zarobki a nierzadko też lepsze nawet porównując pracowików z latami stażu w obi vs nowy pracownik pewnej dużej sieci sklepów spożywczych.

Roman
@BN

Wiesz, w każdej pracy trzeba się narobić, nie ma lekko. Ale żeby szły za tym zarobki. A tu widzę, że niekoniecznie. Tak średnio ile dostaje nowy pracownik?

Mariusz
@BN

A co chcialbys zeby nowy zarabial 1000 zl mniej tylko dlatego ze jest mowy? Czasy sie zmieniły i juz nikt ci nie przyjdzie do pracy za 2 tys widocznie jestes kiepskim pracownikiem skoro pracujesz dlugo i nie dostales podwyzki albo awansu kazdy chce zyc i pracowac za uczciwą pensjie a nie za grosze tylko dlatego bo jest nowym pracownikiem i robic wszystko za innych zeby sie wykazac

@Mariusz

No teraz pojechałeś. Widać że nie masz szacunku do nikogo. Ani do kierownika, dyrektora ani do swoich kolegów. Współczuję Twoim współpracownikom.

???

Jak wygląda praca w działach związanych z logistyką? Zarobki, benefity, atmosfera między pracownikami, możliwość rozwoju i awansu, stosunek przełożonych, szkolenia, obowiązki na tych stanowiskach? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Roman
@???

Chcesz się przyjąć? Masz doświadczenie w logistyce że akurat interesuje cię ten dział? Bo zarobki pewnie zależą od kwalifikacji, nie?

Kandydatka

Polecacie pracę w Obi na Radzymińskiej w Warszawie? Dział kas. Jakie jest wynagrodzenie na początek?

Barbara
@Kandydatka

Podbijam, plus ja bym dopytała czy kasjer ma wyłącznie obsługę kasy, czy w przerwach także rozkładanie towaru i wsparcie klienta na hali. Może ktoś nam odpowie z pracowników :))

nick
@Barbara

Czasami Kasjerzy pomagają na innych działach, ale jest to lekka praca, np. docinanie tapet, podlewanie kwiatków, itp.

Teresa
@nick

Czyli kobiety śmiało poradzą sobie na takim stanowisku? :)

@Teresa

Na każdym stanowisku w OBI kobietki sobie poradzą. Zapraszamy

Krystyna

A co z targaniem ciężkich rzeczy? Macie jakieś wózki do tego?

Proszę o informację, opinie jak wygląda praca w Centrali na stanowisku Specjalista ds. Planowania Popytu ? Czy praca jest stacjonarna czy hybrydowa? Czy są premie (kwartalne/roczne), coroczne podwyżki?

Mag

Dzień dobry, otrzymałem propozycję pracy w Mysiadle jako Doradca klienta na dziale Technika. Czy mógłby ktoś napisać jak się pracuje, jak tam szefostwo itp.

Grażyna
@Mag

W sensie pytasz o szefostwo w jakim konktekście? Czy łatwo się z nimi dogadać czy jak?

Mag
@Grażyna

Chodziło mi o atmosferę w pracy, na którą największy wpływ ma oczywiście szef.

Janina

W obi Marki przy M1 atmosfera na dziale kas zmieniła się na tragiczną . Nowa pani kierownik minęła się z powołaniem i spóźniła 100lat . (usunięte przez administratora) Zmusza pracowników do sprzedaży i wciskania klientom artykułów których oni nie chcą. Jeśli się nie sprzeda dziennie 8 krzyczy i wymyśla lenistwo. Kręci tym na siebie bicz , zgłoszenie do PiP to tylko kwestia czasu , nikt nie będzie znosił takiej atmosfery i (usunięte przez administratora) Takie wymuszenia to nie w tych czasach.

Stefan od Janiny
@Janina

Nie zgadzam się z tą opinią. Pani Kierownik jest bardzo klientocentryczna i zawsze wychodzi do klienta z dobrym rozwiązaniem w spornych sytuacji. Widać u niej pełen profesjonalizm i bardzo mocną pro-klientowską politykę prowadzenia działu.

Skall
@Stefan od Janiny

A po tobie widać że albo wchodzisz "pani kierownik" w (usunięte przez administratora) że ledwo klapki wystają, albo "stefan" to jest "pani kierownik". Naucz się też czytać ze zrozumieniem i ogarnij że tutaj się liczy podejście do PRACOWNIKA, a nie klienta

były pracownik PKO BP
@Janina

jeśli macie takiego kierownika trzeba zgłosić sprawę wyżej!!!! przecież najważniejsza jest dobra atmosfera !!!!! dobry, ludzki kierownik to najważniejsze!!!!!

Edyta
@były pracownik PKO BP

I tak to wyjdzie jak zawsze, że będzie gadane, że się zgłosi i koniec końców nikt się tego nie podejmie. Ale to dowód wtedy na to, że aż tak tragicznie to nie jest jak mówią

ZUZIA

Hej, jaka atmosfera panuje w dziale logistyki w warszawie na okęciu? Czy ludzie między sobą zachowują się normalnie? Czy przełożeni są ok?

Glut
@ZUZIA

Koszmar. Każdy każdego szpieguje, obgaduje i donosi kierownikowi pod byle pretekstem. Lepiej tam nie idź.

Tik tok
@Glut

Odkąd jedna poszła na projekty to już nie ma donosicielstwa.

Kilkuletni pracownik
@Glut

Nie zgadzam się z @ZUZIA. Wszystko zależy od nas samych. Jeżeli my jesteśmy w porządku do innych, inni są w porządku do nas. Są markety na których na prawdę wspaniałe się pracuje. I najważniejsze jest to, że chce się wstać z łóżka i zasuwać do roboty. Mam różnorodne doświadczenia z firmami, ale OBI jest najlepsze. Polecam.

Witajcie! Wróciłem z zachodu i szukam nowego dla siebie nowego miejsca, dlatego przeczesuję opinie o pracodawcach. Zakładam, że dowiem się więcej o firmach z Warszawy. Mam prośbę, opiszcie jak się Wam pracuje w firmie OBI? Czy mają tam jakieś ciekawe benefity? Czy jest tam opcja na obiady w pracy? Jakaś kantyna lub SmartLunch żeby nie nosić obiadu do roboty? Pozdrawiam Piotr

JC

Jestem pracownikiem w markecie 049 (Tychy) od ponad roku (Doradca Klienta). Osobiście jestem bardzo zadowolony, bardzo miła atmosfera w pracy, wszyscy bardzo pomocni. Większość moich znajomych z pracy przyszła do marketu "tylko na chwilę", zostając parę, czasami paręnaście lat. To już o czymś świadczy :) Bodajże po pół roku juz robilem uprawnienia UDT, co dla mnie jest ogromnym ułatwieniem pracy. Atmosfera w pracy i kontakt z kierownictwem działają na ogromny plus firmy. Oczywiście wypowiadam się tylko na temat marketu 049. Ja jestem zadowolony, mogę polecać :)

Firma OBI szukała ostatnio kogoś na stanowisko Pracownik Obsługi. Czy ktoś brał udział w rozmowie kwalifikacyjnej i powie, jakie zarobki proponowali?

Aleksandra

3500 brutto

Kikir

4300 brutto, info z dziś

Asia
@Kikir

Ale wszystkie sklepy maja taka stawke czy tylko dany rejon

Ggaaga
@Kikir

3900 brutto,info dzisiejsze

Ola

5 gwiazdek dla 2 panów z działu budowlanego, a w zasadzie dla całej ekipy, która mnie obsługiwała! Musiałam wymienić towar zakupiony właściwie rok temu, dodam, że łączyło się to z odszukaniem mojego paragonu bo go nie miałam.. Wszyscy okazali się mega pomocni i w pełni poświęcili mi swój czas! Udało się, a pracownicy OBI przy Al. Krakowskiej są na właściwym miejscu :) dziękuję.

Zostaw merytoryczną opinię o OBI - Warszawa

• Jak się pracuje w OBI?

Zobacz opinie na temat firmy OBI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OBI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OBI?

Kandydaci do pracy w OBI napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OBI
2.2/5 Na podstawie 93 ocen.

OBI