Opinie o jysk.pl - JYSK Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Jysk Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Jysk Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: AGD - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jysk Sp. z o.o. w Gdańsk

Neutralny zastępca

Praca w sklepie: PLUSY: - dodatek świąteczny: wielkanoc ~350 zł, boże narodzenie ~1200 zł - szybka możliwość awansu (ale tylko jako facet, bo dużo ich się zwalnia) - możliwość premii kwartalnej (w moim przypadku raz na rok się udawało) - na wyższym stanowisku możliwość większej premii kwartalnej - atmosfera (ale to oczywiście zależy od ludzi) - konkursy sprzedażowe między sklepami (czasami się udało parę stówek ugrać) - zimą dodatek żywieniowy dla pracujących przy dostawie na zewnątrz - klub biegacza jysk- parę biegów w roku sponsorują (z dojazdem, hotelem, itp) - programy rozwojowe - kasa na spotkania integracyjne, na pączki w tłusty czwartek, na Wigilię - rabat pracowniczy MINUSY: - mało ludzi do pracy (w dużych miastach mają po ~8 etatów, ale w małych ~6 i się modlisz żeby ktoś ci nie zachorował, gdy ktoś inny jest na urlopie/delegaci/itp) -(usunięte przez administratora) dla facetów przy dostawie i wydawaniu towaru (i jak wyżej- modlisz się, aby ci drugi facet nie zachorował) - różnica w zarobkach między małymi, a dużymi miastami (pomimo różnicy 30 km między nimi dostajesz 500-1000 zł mniej, bo "koszty życia mniejsze"- taaa...) - brak ekipy sprzątającej w małych miastach- sam musisz z mopem latać i przy okazji obsługiwać klientów - wciskanie na kasie ludziom jakichś (usunięte przez administratora) - system premiowy [był też w plusach]- wciskanie maty ochronnej do materaca, poduszki do kołdry i pościeli do kołdry- niby to dla zwiększenia sprzedaży i premii dla sprzedawców, ale to tak naprawdę jest do premii dla kierownika i zastępcy- gdy jest zrobiony utarg i te parametry (z matą, poduszką...) sprzedawca dostanie np 200 zł premii, ale zastępca i kierownik już po 2000 zł - praca od poniedziałku do niedzieli, w różnych godzinach (i jak wyżej- modlisz się, aby nikt nie zachorował, bo będziesz zapierdzielać po godzinach) - miała być umowa na czas nieokreślony po roku- była po 2 latach (słyszałem, że nadal takie "obietnice" na rozmowach wciskają) - raz na rok firmowe spodnie- więc jak źle trafisz czekasz rok i w tym czasie niszczysz swoje prywatne - niektóre awanse dostaje się z przypadku i hierarchii- czasami nie ma znaczenia, że nic nie wiesz - na programach rozwojowych musisz być głośny, przebojowy i ma cię być wszędzie pełno, bo inaczej mają cię za 'zero' - coroczne podwyżki w wysokości podwyżki płacy minimalnej - brak premii/podwyżki stażowej- nieważne, że pracujesz 5 lat i wiesz wszystko, i tak będziesz zarabiać tyle samo co nowy pracownik OGÓLNIE: - praca znośna, ale za dużo obowiązków jak na te zarobki INNE: - słyszałem, że mają dostać słuchawki z mikrofonem (jak w Lidlu)- to chyba po to, że jak pracujesz w 2 osoby i cię przygniecie na magazynie to żebyś miał jak wezwać pomoc. - możesz dorobić po pracy jak lubisz montować meble- klienci sami się pytają.

Witam. Jest oferta pracy na kierownika sklepu może ktoś coś więcej opowiedzieć jak wygląda wdrożenie się ? Czy kierownik dostaje auto służbowe ?

Ok

Dostajesz wypłatę 6500 brutto o samochodzie możesz zapomnieć. Wdrożenie wygląda tak że możesz być miesiąc szkolony i rzucony na nowy sklep I sobie radź. W międzyczasie musisz ukończyć 9 miesięczne szkolenie zwane smt i jeździć do różnych miast. Premie jak wyrobisz to masz.

Jagsjwnv

Okropny (usunięte przez administratora)i wmawianie jak bardzo jesteś złym pracownikiem bo nie wciskasz w entuzjazmem beda, którym są (usunięte przez administratora)świeczki lub baterie albo zmywaki. Istna tragedia gdy nie sprzedaż materaca z matą lub kołdry z poduszką bo np. Klient kupił sobie matę już wcześniej albo nie chce po prostu poduszki. Na pół etatu wymuszanie pracy w nadgodzinach tzw. dopracowywanie do pełnego etatu mimo, że przecież jesteś na pół etatu i tak chcesz pracować. Jeśli nie zgadzasz się na dopracowywanie to kierownik robi Ci wyrzuty jak tak możesz i że nie jesteś elastyczny i nie wspierasz zespołu..... Ogólnie praca tam to nic dobrego plus jeszcze ciągle obgadywanie przez pracowników jeden drugiego i poniżające odzywki.

Blekitnokrwisty

Jakieś wiadomości o podwyżkach? Zawsze były od listopada a w moim rejonie cisza. Jak u was?

@Blekitnokrwisty

A zawsze przed listopadem były już jakieś informacje odnośnie wzrostu pensji? O ile średnio zawsze to były podwyżki?

Blekitnokrwisty

Różnie, przeważnie od 200-500 brutto Aneksy zawsze od listopada

Jysu
@Blekitnokrwisty

Nieźle lecą w kulki. Nikt nic nie wie . Zaraz się okaże ,że duża część ludzi w Jysku będzie pracowało za najniższą krajową

nik
@Blekitnokrwisty

U mnie też nic nie wiadomo. Jeżeli nie będzie żadnej podwyżki to niestety, ale pomimo naprawdę fajnej ekipy i super kierownika, kładę wypowiedzenie, bo żeby ogarniać kasę, wykładać towar, obsługiwać klientów do tego magazyn i dostawy, robić planogramy, plakaty, latać do kasy szybko by zatwierdzić zwrot, transporty do klientów itd, za praktycznie najniższą krajową przy tak małej ilości pracowników, to dla mnie absurd totalny. Zgodnie z rozporządzeniem od 1 stycznia 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 4242 zł. To ja już wolę iść jako technik ogrodnik do kwiaciarni za takie same pieniążki.

@Blekitnokrwisty

U mnie już są aneksy, było to wiadomie jakie już w październiku

@:)

A jak je macie wycenione? Pytam, bo widzę, że jest rozbieżność w tych podanych widełkach. Czemu nie jest tak, że każdy dostałby tak samo by nie trzeba było porównywać? W jednym punkcie możecie mieć rożnie?

Zenek
@Blekitnokrwisty

Nie podniecajcie sie tak, podwyzki beda bo rosnie mnimalna płaca, i tyle ... jak ktos nie dostał jeszcze aneksu to dostanie go w najbliższym czasie . Nie siejcie jakiegoś niepotrzebnego zamentu... i nie stresujcie nowych pracowników. No i nie dajcie sobie wmowic ze ktos wam łaske robi że aneks dostaniecie ...

Beata
@Zenek

Dokładnie, niby się chwala podwyżkami a człowiek coraz bliżej minimalnej krajowej, ale jak pracownicy nie widzą co się dzieje w pl i mają klapki na oczach to zadowoleni bo przecież 500zl brutto dostali. Taki to najlepszy pracodawca w Polsce aż strach pomyśleć jak musi być w innych firmach.

Półtorej miesiąca. Odpowiedz po wyslaniu C. V. 3 tyg. Udział w filmikach - odpowiedz po prawie 3 tyg. Zaproszenie na nastepny etap, mam czekac na dwa kolejne maile w ktorych czekają zadania - brak dalszej części to ponad 3 tyg. Pisałam co sie stało dlaczego nie dostałam tych linków, czy coś poszło nie tak nikt nic nie napisal. Smutek i żal, ze tyle czasu musiałam się denerwować. A po prostu mnie olano. :(

Pytania były normalne - takich mniej wiecej się spodziewałam na to stanowisko. Dalej pytają o rezultat odpowiedź - brak jakiejkolwiek informacji po kolejnych 3 tyg. :(

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Tak to ja

Wiele mozna napisac o tej firmie zlego jak i coraz mniej dobrego. 1. Podzial 50m/50k jest fatalny poniewaz pensja taka sama a praca nieporownywalna 2. Kobiety jako LR...smiech na sali poniewaz pieniadze bierze kobieta a zasuwa facet 3. Slupki musza sie zgadzac to fakt ale dziwi mnie ze NIE NAJWAZNIEJSZYM jest obrot tylko komplementarka @Pracodawca nie tędy droga! P.P. mowi na rocznym ze obrot jest prio ale SM oraz DM wiedza swoje :( 4. Ankiety zwrotne od klientow C&C oraz OOPUS niech beda ale jesli na 10 klientow jest 1ankieta to na podstawie tego nie wyciagajcie wniosków. 5. Braki w pracownikach, ilosc ogloszen jasno pokazuje ze jest problem a nikt celow nie kalibruje pod braki w etatach, a nawet sklepom sie ucina etaty i wmawia ze tylu Was wystarczy 6. Nacisk na prace na telefonach...tylko po co? Bedac na sklepie ok stany sprawdze na sf na tel ale stojac(wielu kierownikow nie pozwala miec krzesla na kasie, hmmm bhp chyba cos o tym mowi) za kasa sprawdzanie dostepnosci na telefonie wywoluje zazenowanie u klienta, a tak trzeba bo POS nie widzi ze artykul jest zarezerwowany pod C&C 7. Grupa na messenger ok, ale dzwonienie w dniu wolnym do pracownika to podchodzi pod(usunięte przez administratora)w czasie urlopu tym bardziej 8. Czasem czlowiek sie zastanawial czemu ktos awansowal/nie zostal zwolniony i dopiero podczas imprezy 15/20-lecia mozna zobaczyc kto komu na kolanach siedzi, kto z kim za raczke chodzi, kto nie nocowal u siebie w pokoju...tak wiem (usunięte przez administratora) jest normalna czynnoscia, ale jesli łóżko ma byc czynnikiem ktory daje awans to nie wroze dobrze tej firmie 9. SM-owie ktorzy grafik ukladaja po 6-8 tygodni a pozniej i tak depSM poprawki naklada bo zle ulozony 10. Sluchawki?! Maja ulatwic nowym prace? Nie pomoga poniewaz nowi a szczegolnie nowi-mlodzi wola postac i poczekac az ktos inny zrobi to za nich!

Karol

Witajcie. Mam mały mętlik życiowy i pracuję jako budowlaniec. Niestety problemy ze zdrowiem po wielu latach ciężkiej pracy dają się we znaki. Ale do sedna. Byłem cały czas kierownikiem na budowie i moje średnie zarobki to było 7000 zł na rękę. Teraz czytam, że szukają kierownika w Jysku. Proszę ANONIMOWO napisać mniej więcej ile zarabia taki kierownik, bo nie wiem czy jest sens w ogóle się fatygować i czas tracić. Pozdrawiam!

Magda

Stawki są podane przy każdym ogłoszeniu. Średnio jest to 6000brutto

ważniak
@Magda

Śmiech na sali. Operator z UDT mający jakieś tam doświadczenie może liczyć na tyle damo jeżdżąc od punktu a do b, wykonując prostą pracę.

Zdzisław
@Karol

Oj długa droga przed Tobą.Musisz na początek przejść test (50 zadań i masz na to 12 min)rozmowy,rozmowy ...jak to przejdziesz to masz 3 etapowe szkolenie około 9 m-cy.życzę powodzenia.Wstepne testy to zadania matematyczne i na spostrzegawczość (test psycho-techniczny dla kierowców to pikuś)

sprzedawca
@Karol

Dokładnie jak Magda napisała. Około 6000 brutto, czyli niecałe 5k na rękę. Moim skromnym zdaniem to mało jeśli chodzi o prowadzenie CAŁEGO sklepu .Pozdrawiam!

Rozne sa opinie, ale najlepiej przekonac sie samemu.. Pamietaj o kilku sprawach, ludzie przez lata byli traktowani jak smieci przez regionalnych i kierownikow i zastepcow, wiec wiekszosc zaangazowanych sie pozwalniala, a ci co zostali sa na skraju wyczerpania, wiec nieustannie przychodza nowi pracownicy fo bardzo utrudbia prace. Wielkie gwiazdy dzialu hr dopiero zainteresowaly sie czymkolwiek jak zmienila sie szefowa HRu i zaczela od nich wymagac. Bo wczesniej nikt nie kiwnal palcem nawet w przypadkach jawnego (usunięte przez administratora) do ktorego dodatkowo namawiali reguonalni... tak ten dzial byl bezwartosciowy.. 0 to liczba sm ktora zostala zwolniona za (usunięte przez administratora) falszowanie godzin pracy, czy lamanie prawa pracy w inny sposob, za to zwyklych pracownikow za bzdury potrafia zwalniac nawet jak faktycxnie nic nie zrobili, i ta liczba jest bardzo duza, poczytaj sobie o podkladaniu swini.. Jeszcze ucza jak psychicznie taka osobe (usunięte przez administratora) zeby latwiej poszlo jej zwolnienie i zeby ona sama cieszyla sie ze juz tutaj nje bedzie pracowac... mozna by tak pisac dlugo, ale poczytaj opinie tutaj i sie zastanow czy chcesz potem ciagle sie obawiac ze ktos ci porysuje samochod czy napisze na ciebie slarge do pipu ..

Hmm

Ciekawe czy te słuchaweczki, których lada moment będziemy używać na sklepie, to zastępstwo za dodatkowe etaty na sklepach? W końcu teraz nawet jak będą 2 osoby na zmianie i kogoś przygniecie szafa na magazynie to będzie można słuchaweczką poprosić o wezwanie pogotowia

ważniak.

Czytam z portalu ogłoszenie na magazyn w Jysk Katowice i kopara opada. LUDZIE! TU SĄ TRZY/CZTERY ETATY!! Ja pracuję w branży magazynowej/logistyce piętnaście lat i wiem z czym to się je. Taki zakres obowiązku człowieka orkiestry jest możliwe jak pan Marian ma małą rodzinną firemkę i ze szwagrem ogarnia temat a nie w dużej sieci. Roboty po samą szyję. Pewnie stawka lekko powyżej minimalnej i za tyle to można spokojnie dostać pracę gdzie dostajesz w łapę skaner i osiem godzin robisz jedno albo jeździsz widlakiem i tyle. Lista czynności... Brakuje tylko pilotowania wahadłowca i gotowanie dań kuchni azjatyckiej -- Będziesz odpowiadać za jeden z najważniejszych obszarów naszego sklepu, magazyn -- Będziesz dbać, aby dostawy produktów przebiegały sprawnie oraz zgodnie z procedurami i standardami obowiązującymi w JYSK -- Będziesz odpowiadać za właściwe rozmieszczanie produktów w magazynie oraz na sali sprzedaży -- Będziesz odpowiadać za właściwą obsługę zamówień klientów -- Będziesz szkolić współpracowników w zakresie BHP i pracy na magazynie oraz dbać o bezpieczne środowisko pracy -- Razem z zespołem będziesz dbać, aby sklep był atrakcyjny dla klientów - w 100% czysty i dobrze wypełniony odpowiednimi produktami -- Będziesz obsługiwać klientów zgodnie z obowiązującymi w naszych sklepach standardami oraz z wykorzystaniem wiedzy o produktach -- Wspólnie z zespołem będziesz realizować cele sprzedażowe --Będziesz koordynować pracę zespołu podczas nieobecności kierownika i zastępcy kierownika

Antosia
@ważniak.

Ej a wiecie, czy te cele sprzedażowe to liczą się właśnie zespołowo? Czy pojedynczo? Czy jak pracownik swoje cele zrealizuje to dostanie premie, czy dostanie ją tylko, jak wszyscy inni pracownicy też swoje zrealizują? Liczy się ostatecznie wynik danego sklepu?

Żółw
@ważniak.

I wlasnie dla tego na tych stanowiskach jest ciagle rotacja, to plus fakt ze masz niby premie, jak sprzedawca czyli śmieszne ale (usunięte przez administratora) za kilka osob w tym za kiero i zastepce, sa sklepy gdzie mag wie i robi wiecej jak 1 i 2 , a na to daj jeszcze pomysly regio i hr zeby cisnac bardziej ludzi i bum, masz non stop ogloszenia... ale nikogo to nie obchodzi , bo gdansk ma taka wizje ze zawsze sie kogos awansuje albo z zewnatrz wezmie i po problemie.. on tez troche popracuje i znowu od poczatku.... rozgarnietych menadzerow tutaj musisz szukac z pomoca specjalnych algorytmow i AI ...

Marc

Cześć ! Nie zgadza mi się pensja ,nigdzie nie mogę znaleźć numeru do kadr ,wie może ktoś z was jak się z nimi skontaktować/gdzie znaleźć ich nr telefonu?

Marcus
@Marc

Co tam... popracujesz dluzej nie raz jeszcze tak bedzie ... ja sie przez 3 miesiace nie umialrm od pseudo kierowniczki dowiedziec , gdzie sa moje nadgodziny... po czym w 4 miesiacu gdy zagroziłem że pojde wyżej uslyszałem że to moja wina bo sam sobie nie pilnowałem i teraz juz jest za pòźno ... jak sie domyslasz rzuciłem papierem a regio nawet sie nie zainteresowal wiec ... mała strata ...

Diana
@Marcus

Ile Ci łącznie powinni wypłacić za te nadgodziny? W ogóle był w umowie zapisek odnośnie nadgodzin? Jak długo tu pracowałeś zanim zdecydowałeś się odejść?

Marcus
@Diana

Sytucja sie powtarzala, w kwartałach wczwsniejszych 4 to bylo pomiedzy 11 a 22 , potem byl kwartal w ktorym sie wszystko zgadzalo, a w tym w ktorym przekroczyla granice bylo 81 nadgodzin ktorych ani nie dostałem z powrotem ani nie dostalem pieniędzy. Pracowalen wiecej niz 2 lata ale mniej niz 10 ???? nie napisze tutaj ktora taka madra byla ... jak hr i regional nie umieja pilnowac swoich kierowniczek to ich problem... niech sie z takimi zlodziejkami mecza, i nie mowie tylko o nadgodzinach .. nie napisze tez jak caly cyrk z falszowaniem godzin pracy wygladal.. z tego samego powodu... pisze tylko dla waszej przestrogi i swiadomości tego jak to wyglada...

AnkaSzkanka
@Marc

Powiem tak praca w Jysku to fajna praca ale jak się ma normalnego kierownika, regionalnego i dyrektora. Ja niestety nie trafiłam ani na normalnego kierownika ani regionalnego ani dyrektora. Regionalny to człowiek który na sklepie stał może 4 h w życiu nie wie co z czym się je, potrafił zniszczyć człowieka w 5 minut. Jak przyjeżdżał na SM to pracownicy brali NŻ tak samo Pano dyrektor która nie potrafiła rozmawiać z pracownikami ani ich wysłuchać. Zostałam poinformowana przez swojego kierownika że regionalny chce mnie zwolnić abym nie dostała nagrody kwartalnej bo szkoda pieniędzy na mnie,( lepiej mieć więcej dla siebie )Nie dałam się, złożyłam wypowiedzenie (3 Mc)robiłam najlepsze utargi o komplementarce nie wspomnę, finałowo wyszłam z 6 tysiącami premii na złość tego kretynowi. Pani dyrektor która przyjechała na kontrole unikała mnie jak ognia ( chciałam z nią pogadać na temat regionalnego). Powiem tak nie polecam tam pracować. Pieniądze niby dobre ale psychika człowiekowi wysiada :( i te ich rozliczenia co 3 miesiące- liczcie i róbcie zdjęcia swoim godziną pracy bo mnie w ciągu kwartału chcieli oszukać na ok 100 godzin.

Beata
@AnkaSzkanka

A tak ogólnie to jakie macie nagrody kwartalne, dostajecie kasę? Jak tłumaczyli się tą pomyłką godzin? Wiesz na jakich sklepach w Gdańsku są spoko kierownicy?

MaciekMaciek
@Beata

Taka polityka firmy ze im wiecej sklepow w danym rejonie tym mniej nagrod kwartalnych,wiec to brzmi fajnie z zapowiedzi lub na papierze a w rzeczywistosci trafisz w rejon ze premie zobaczysz dobrym rzutem raz na rok bo w rejonie sklep koło sklepu.

AnkaSzklanka
@Beata

Teraz nie wiem jakie są bo na szczęście tam już nie pracuje. Ale żeby wyrobić premię kwartalną trzeba zapieprzac ( jeżeli utarg z tych miesięcy będzie mniejszy niż rok temu premii nie dostaniesz, jeżeli będzie większy to jeden procent z nadwyżki jest liczony na godziny i wtedy wypłacany )

przyszły pracownik

kiedy w jysku są podwyżkie płac? jest co roku?

Pan Jan

Dzisiaj byłem w sklepie i jestem w szoku po krótkiej rozmowie z pracownikiem jednego ze sklepów w woj. pomorskim. Oburzony czekaniem prawie 5 minut pod bramą wyszedł ten sam pracownik, który mnie obsługiwał na kasie. Jak mi powiedział, że na CAŁY sklep są 2-3 osoby to po prostu zabrakło mi słów. Szczupły chłopaczek obsługuje kasę, następnie klientów (w tym mnie, bo zakupiłem biurko), następnie biegnie na magazyn, aby mi je wydać. To w małych sklepikach osiedlowych potrafi stać 2 pracowników. Przecież w takim sklepie na zmianie powinno być MINIMUM 6 pracowników. Dosłownie brak słów.

barman

Czytam opinię i widzę, że poa latach... bez zmian. Wszystko zależy od szefa/owej sklepu. Regionalna/y widzi tylko słupki w excelu. Wartości firmy w-g propagandowych filmików to szacunek, spokojna praca, zaangażowanie, równe szanse, perspektywy, itp. W Skandynawii na pewno tak jest, bo tam się szanuje ludzi i prawo pracy, w Polsce sytuacja wygląda... jak to w Polsce. Zgadzam się z pozostałymi, co piszą że zatrudnienie to czesto 50/50 K/M, natomiast faceci po prostu niosą sklep na plecach. Nie wspominają o tym, że zatrudnia się mniej pracowników, niż wskazuje na to logika - wszędzie gdzie byłem, brakowało 1-4 osób. Dziewczyny boją się wejść na drabinę, na wózek, nie mają siły podnieść niektórych krzeseł i stolików. Przez złe zarządzanie ludźmi i brakami w kadrze, i lekceważeniem przez regionalnych ludzi, mężczyzna w sklepie Jysk robi właściwie wszystko, chyba że kierownik sklepu jest też facetem - wówczas praca jest bardziej rozłożona po równo, ale z tym też różnie, bo koleżanka zrobi słodką minkę, poudaje taką hahaha-hihi i też czasem kolesiowi mózg odbierze. Sama praca reklamowana jako kasjer-sprzedawca, w rzeczywistości magazynier-wydawanie towaru plus obsługa kasy i sklepu, zamówień, ekspozycji, działu (i tak nie masz czasu opiekować się działem bo brakuje kilku osób na zmianę, ale pretensje i agresja o to w normie). W naszym sklepie rotacja co 2-4 miesiące 2-3 osoby przychodzą, tyle samo odchodzi. Z rozmów z innymi: wszędzie podobnie. Szanse na awans i rozwój - tylko w nowopowstałych sklepach, sklepy roczne lub starsze już są obsadzone na amen. Dwa plusy to jeśli cały sklep wypracuje chory, właściwie niemożliwy bonus kwartalny/roczny, to miło na koncie, oraz dodatki świąteczne. A tak, to pensja raczej bardzo średnia, szczególnie przy nakładzie pracy i słuchaniu w nagrodę, jak złym pracownikiem jesteś, jakie są targety i czemu nie umie się w czasie wydawania towaru na magazynach sprzedać materaca za 8 koła emerytowi, co widać że rok odkładał na te koszmarne sprężyny za 3 stówy i najgorszą poduszkę z gąbki - czemu to w ogóle sprzedają?! Szczególnie przestrzegam, jeśli nadal pracują, panie regionalne: Kat. i Al.. Ta druga szczególnie lubi robić problemy, szum, zamieszanie, i jest niezwykle seksistowską, z otwartą nienawiścią do mężczyzn, osobą, którą z kamiennym wyrazem twarzy rzuca hasła typu "jak masz pretensje, to zastanów się czy jesteś częścią załogi, czy powinieneś pracować w Jysk?".

70_kilo_na_plecy_i_jazda

Jeśli patrzycie na ogłoszenia i widzicie ze stare, już dawno otwarte sklepy szukają pracownika/magazyniera, zadajcie sobie pytanie "co się stało z poprzednim" . Ja już teraz mogę wam powiedzieć że pewnie leży na rechabilitacji, albo poszedł po rozum do glowy i przestali dawać się wykorzystywać. Pół biedy jeśli jesteś kobietą. Ot zwykła praca na sklepie. Kołderki ,ręczniczki, ułóż, odkurz posprzataj, w dostawie masz podane pod nos pudełka wielkości max kraty Żubra. W sumie od roboty w takim Leroy czy Ikea niewiele się to różni. Ale... jeśli jesteś facetem to niestety szansa na bycie wyzyskiwanym właśnie wzrosła kilkukrotnie. 1 sprawa to dźwiganie. I nie mówię tu o dźwiganiu widlakiem. O nie. Wydajesz towar z magazynu. Każdy. Niezależnie czy waży 7 kilo, czy 70 kilo. U tu zderzamy się z rażącymi przekroczonymi wartościami regulowanymi przez BHP. Sam w pojedyke musisz dźwignąć nawet 70 kilo. Czemu w pojedynkę? Aaa bo najczęściej ktoś MUSI pilnować kasy. Inna sprawa że szansa że tego samego dnia pracuje z tobą drugi facet jest znikoma. Oprócz tego biegasz zlany potem między magazynem, hala sprzedaży i kasą i masz być uśmiechnięty ( masz to zapisane w umowie o pracę, że masz być uśmiechnięty, nie żartuję....). Robisz też za montera mebli, tragarza, sprzątacza, magazyniera (nawet jeśli nie masz stanowiska magazyniera wpisanego w umowę) , czasem masz do wymiany banery i flagi (niektóre sklepy mają takie) , niezależnie czy wieje, czy leje, czy jest 40* C. Przy okazji montowania mebli masz dbać o ekspozycję i regularnie serwisować rozwalone meble zanim.sie je wyrzuci lub sprzeda z z wystawy. Wystawa to dość śmieszna sprawa. Jeśli masz uszkodzony mebel to trzeba go wyprzedać. Jeśli jest to szafa albo zestaw ogrodowy, czy regał to najprawdopodobniej będzie musiał go zmontować, zdemontować, ponownie zapakować i zanieść klientowi w zębach do jego auta. Po czym musisz zmontować drugi taki sam mebel. A dlaczego tak? Bo mebel miał skazę i trzeba było go sprzedać zmontowanego. Ta sama robota wykonana kilka razy? Dokładnie. I radzę się przyzwyczaić bo oprócz bycia monterem, magazynierem, sprzedawcą , serwisantem, kasjerem, sprzątaczem.... masz też być dekoratorem. Masz mieć POMYSŁ na aranżacje mebli. Nie masz wytycznych, firma daje tu... wolną rękę. Po czym jak już ustawisz wedle własnego gustu meble, gdzie zwykle każdy waży między 40 a 80kg przychodzi przełożony albo przylatuje regionalny i każe wszystko przestawiać. I znowu wszystko od nowa. A to wszystko za stawkę sprzedawcy nieco powyżej minimalnej krajowej. Ludzie po 2 latach w każdym innym sklepie mają wyższą stawkę niż lojalny pracownik JYSKa .... który nawet dostał klucze do sklepu i robi za KIEROWNIKA ZMIANY!!! Zadowoleni z tej roboty mogą być chyba tylko kierowniczki sklepu i regionalni. Mówię "kierowniczki" bo one nie szarpią się z magazynem i paczkami 50KG sztuka czy belkami z makulatury. Kierownicy już tak. Słowem. Jeśli chcesz żeby szanowali twój czas i zaangażowanie, twoją pracę, jeśli oczekujesz uczciwego wynagrodzenia.... idź pracować gdziekolwiek ale nie tu. Moja przygoda w tym (usunięte przez administratora) się skończyła, ale jest masa ludzi która żyje nadzieją ze może będzie lepiej... A potem albo leżą połamani na L4 albo ćpają przeciwbólowe proszki....

Gaska
@70_kilo_na_plecy_i_jazda

Prawda ... znam kilka osob ktore n prochach jada ... a reszta co opisales tak samo prawda... tu sie nic nie zmieni... bo gdansk zyje swoim zycien i nie widzi co sie dzieje ... od lat ludzie sie skarza regionalnym ale dalej to nie dochodzi bo regio ma premie z tego ze udaje mu sie pracowac mniejsza iloscia osob na sklepach ... a nasze zdrowie ma tam gdzie mu wsachadze gwiazdy zagladaja w poszukiwaniu szans na awans ...

Nigdywiecej

Zawsze starałem się podchodzić z dystansem do opinii na goworku przez to, że ludzie często wychodzą z przekonania, że wszystko im się należy dając z siebie absolutne minimum. Tym razem mogłem się zasugerować, że jednak jest coś tutaj nie tak. Pracowałem do niedawna jako opiekun magazynu, gdy tak naprawdę moje stanowisko powinno się nazywać „opiekun wszystkiego”. Poranek zaczynasz otwierając sklep, musisz w 15 minut otworzyć sejf, przelać pieniądze do kasy, wyznaczyć współpracownikom zadania na aktualny dzień, zrobić raporty, przeliczyć wyniki z poprzednich lat i ustawić target na dzień dzisiejszy. I tutaj zaczyna się zabawa. Załóżmy, ze jest piątek, na dworze czeka na ciebie tir do rozładowania (około 15-20 palet) w międzyczasie musisz przygotować transporty do klientów czy tez do innych sklepów. Nagle dzwoni do ciebie na telefon służbowy koleżanka bo musisz zatwierdzić jej autoryzacje na kasie przez co musisz rzucić wszystko (usunięte przez administratora) i lecieć na kase, bo nic nie sprzeda na zablokowanej kasie. Gdy już dojdziesz do kasy (usunięte przez administratora) ci dzwonek w magazyn przed którym czeka klient. Zmiany po dwie, trzy osoby. Elastyczny grafik? Jasne! 6 dni w tygodniu po pare godzin, czasem nawet 7 jak trafisz na niedziele handlowa :). Soboty tylko wolne jak pójdziesz na l4. Dźwiganie towaru przekraczajacego normy bhp. Co prawda są narzędzia ułatwiające prace tylko niestety w większości przypadków nie działają tak jak powinny. Po zgloszeniu tego kierownikowi usłyszysz „trudno musisz jakoś dać rade”. Wieczne pretensje o wyniki i tłumaczenie sie z nich. Wciskanie klientom beda czyli artykułów, których praktycznie nikt nie chce. Jesteś specjalista od wszystkiego, poduszek, kołder, materacy, zasłon, pościeli, artykułów domowych, dosłownie wszystkiego. Wracasz do domu (usunięte przez administratora)na maxa i jedyne o czym marzysz to iść spać. Budzisz sie rano z bólem brzucha, chce ci sie rzygać, ze znowu musisz iść do tego (usunięte przez administratora) tak właśnie mijają dni w tej pięknej firmie. Nigdy więcej, najgorsze doświadczenie zawodowe. Nie aplikuj, nie polecam :)

Ye8nij dżyska prosto w pyska
@Nigdywiecej

Lepiej bym tego nie ujął. Widzę że niezależnie od regionu taka sama wooynia z facetami. (usunięte przez administratora) jest wszędzie ale bhp leży i kwiczy. Audyty na 98% a kable sterczą i wydawki pudeł 50kg w pojedynkę. Niewidomi BHPowcy to cecha Żyska. Bieganie po sklepie, rzucanie wszystkiego żeby.... uciąć 0.8 MB ceratki myrrapp bo jesteś jedynym uprawnionym do tego typem plus szarpanie się o każdy paragon 1art. Mam nadzieję że mentalność Amazona się kiedyś skończy w tej firmie

Nariusz

Ta firma zrobi wszystko żeby tylko nie płacić uczciwie za pracę. Jest problem z facetami na magazynie bo nikt nie chce robić za (usunięte przez administratora) pieniądze to teraz jak się wszystko wali to kobiety wysyłają na szkolenia z wózkow bo nie ma komu przyjmować dostaw i wydawać towaru. (usunięte przez administratora) wystarczy podnieść wynagrodzenia.

Bart
@Nariusz

Wieksza kasa to nie wszystko, trzeba też pracownikow jak ludzi traktować,, a z tym też jest ròżnie... co ci po tym ze dostajiesz podwyzke 1% jak w zamian dowala ci 2x tyle roboty co miałeś wczesniej , i jeszcze beda ci probowac wmawiac że ci łaske robia że mozesz tutaj pracowac. Taka wielka łaska że ciągle się ludzie zwalniają i ciągle kogoś brakuje...

Arek
@Bart

To jakimi tekstami tu ludzi raczą w robocie, a propos tego robienia łaski, że pracę dają? I serio spotkałeś się tu z taką proporcją, że 1% podwyżka, a za to dwa razy tyle obowiązków? Ile już teraz macie roboty i ile w ogóle płacą?

Ukryty przez SMem
@Nariusz

Firma leci w kulki z uczciwym wynagrodzeniem. Ale wymogi to druga sprawa nawet za 10K do ręki popracowałbym na 150% może pół roku. Każdy pospiech, szarpanie się, bieganie po klientach, magazynie, kasie to wręcz zaproszenie do przyspieszonej kontuzji lub wypalenia zawodowego. Nie wiem jak u Ciebie, ale regularnie firma przemilcza bieżące problemy. Niestety nie da się z niektórymi SMami pogadać. Wiedzą swoje. A jeśli g... wiedzą to i tak wiedzą lepiej od Ciebie. Poznałem kilku konkretnych SMów i z daleka widać efekty rozmawianian z zespołem. A jeśli ktoś na krytykę konstruktywną reaguje AGRESJĄ... No to mamy tu guza nieonkologicznego zwanego przerostem ego. A co do pań "magazynierek"... chciałbym zobaczyć jak wydają Vonge albo Hejlsa (dla niewtajemniczonych towary spakowane w jedną paczkę wielkości człowieka i sięgającą 50 kg.) W efekcie magazynierka to babka z UDT która każe ustawiać facetowi magazyn , bo ani zgodnie z bHP, ani fizycznie nie da rady tego dźwignąć.

Pracownik plantacji cukru
@Arek

Pracuje dosc krotko ale z opowiesci dziewczyn, bo dziwnym trafem u mnie dziewczyny na sklepie dlugo juz pracuja a tylko faceci sie ciagle zmieniaja.. moge ci przekazac ze bylo tak ze przyszly podwyzki i to zbyt wielkie one nie były a za dwa miechy info ze likwiduja stanowisko opiekuna biura, i obowiazki podzielona na 3 osoby funkcyjne , pozniej były podwyzki po kilka stow a za chwile od sm info ze nie bedzie dodatkowego etatu, a za nastepnym miesiacem ze trzeba jeszcze uciac etaty bo gora tak chce... ile w tym prawdy nie wiem ale u mnie sm bardzo sie zawsze slini na premie za produktywnosc i zawsze szla po trupach byle by ta dodatkowa kase dostac. Sam to widze na wlasne oczy, moze to przez nia sie chlopaki ciagle zwalniaja nie wiem , a moze tak to jest w kazdym jysku ... Co do tekstow to ja uslyszalem ze powinienem sie cieszyc ze mam taka prace bo bez doswiadczenia to nigdzie nie biora, a nowy jak przyszedl usłyszał ze powinien byc kierowniczce wdzieczny ze go zatrudniła bo pracuje jak niepełnosprawny i nigdzie by dluzej nie popracował. To tak z pamieci...

pracownik jyska

ktoś wie coś na temat podwyżek wynagrodzeń w tym roku?

Elzbieta
@pracownik jyska

Podwyżki muszą być bo minimalna krajowa wzrasta rok do roku o 750zl. Więc to takie minimum które powinni zapewnić.

Wydurniacz z wawki
@pracownik jyska

Tak, będą w wawce po 500 na łba.... ale np nam ucinają etat. Więc jak zwykle firma wyjdzie na swoje. Ale nie biorą pod uwagę rotacji jaką zaraz będzie. A będzie.

MaciekMaciek
@Elzbieta

Jaka podwyzka o 750 zł ? Ustalone juz przez zarzad jest 500 zł brutto gdzie w lepszych rejonach daje Ci to 5000 zł brutto a najnizsza krajowa ma byc 4300 brutto w lipcu,wiec maja zapas i sporoa roznice miedzy najnizsza krajowa.

Vilge

Chciałbym się z Wami podzielić moimi odczuciami co do procesu rekrutacyjnego w tej firmie. Aplikowałem na podstawowe stanowisko, na pół etatu, w małym mieście powiatowym. Podejrzewam, że na danym stanowisku zarabiałbym około 1500-2000 zł miesięcznie. Wymagania co do kandydata na najniższe możliwe stanowisko za tą "astronomiczną kwotę" są bardziej restrykcyjne niż na stanowisko managerskie w branży bankowej gdzie też aplikowałem. W pierwszej kolejności firma wymaga nagrania 4 filmików, nie można ich nagrać kiedy się chce tylko w ściśle określonym, bardzo krótkim czasie. Następnie firma wymaga rozwiązania dwóch testów z abstrakcyjnymi pytaniami, również czas na rozwiązanie tego jest bardzo krótki. Po tym wszystkim, poświęceniu przez kandydata masy czasu, nie ma żadnego odzewu. Nie wiem czy etap rekrutacyjny dalej trwa, czy został zakończony. Widocznie nagrania 4 filmów przez kandydata to nic a napisane maila z jednym zdaniem gdzie informują, że dziękują to dla firmy zbyt duży wysiłek. Jeśli tak wygląda rekrutacja na podrzędne stanowisko na 1/2 etatu na prowincji to pewnie w większym mieście na cały etat oczekują zbudowanie promu kosmicznego. Totalna strata czasu i brak poszanowania kandydata.

Mateusz
@Vilge

Odniosłem podobne wrażenie. Firma wymaga nagrywania video prezentacji a tak naprawdę nie wiadomo kto to będzie oglądał. Czasy się zmieniły, podczas rekrutacji pracownik również wyrabia sobie zdanie firmie w której ma zamiar pracować. Moje zdanie jest takie, że już na pierwszym etapie zniechęcają.

Lucy
@Vilge

Co, 4 filmiki? Ale o czym te filmy mają być? I jakie te pory wyznaczyli do nagrywania filmów? Określili tematykę, długość czy kto ma być na filmikach?

Haruko01
@Vilge

Bo tak sie przejawia przerost ego pracownikow tej firmy nad realiami ktore potem sie spotyka... Wymagania z kosmosu, a jak juz dostaniesz robote i idziesz na sklep to se myslisz... po (usunięte przez administratora) tu w ogole wysylalen cv ... robisz za kilka osob, wyplata nie powala, ciegle pretensje o komplementarna sprzedaz bo kierownictwo jakies bonusy z tego dostaje, a ty jak pacholek od wszystkiego ... jak jestes chlopakien to dlugo nie pociagniesz , chyba ze ludzisz byc jak pionek na posylki ale to tez ci wyjdzie w bolacb plecow , rak i kolan, i na twoje miejsce przychodzi ktos inny .. i tak w kolko... a jeszcze po drodze zobaczysz jak pseudo koerowniczka razem ze swoja prawa reka nabija sie z filmikow innych kandydatow ... i juz ci sie w ogole odechciewa ... takie tam realia panuja

Sylwia
@Vilge

Ja mam trochę inne zdanie o tych filmikach można je było nagrać kiedy się chciało było kilka prób można było poćwiczyć przygotowac sie na kazdy filmik 60 sekund moim zdaniem to lepsze niż video rozmowa z rekrutatorem

Jabłko A
@Sylwia

Wideo rozmowa z rekruterem ? W Jysk nie ma wystarczające liczby ludzi do pracy na sklepach a ty myślisz że tutaj jest jakiś rekruter ???? dla tego są filmiki , bo tak jest wygodniej, kieras sobie obejrzy i na chybił trafił wybierze kogo mu pasuje ... bo też nie ogarnięci są z rekrutacja i wybierają na zasadzie albo ta albo tamta ...

k

11. Jeśli chodzi o poziom ludzi to „góra” też nie ma się czym poszczycić. Jeśli ktoś mówi Ci wprost, że „oni nie mają prawa mieć własnego zdania” , „on ma się bać w ogóle myśleć samodzielnie”, to nie trzeba geniusza żeby wiedzieć co będzie dalej... szczególnie jak na SM wybierze się „życiowego wygrywa”, takie osoby w firmie są bardzo cenione bo wiadomo że zrobią wszystko i przekroczą każdą granicę aby utrzymać stołek. Bez zbędnych pytań czy obiekcji, a jak się „coś” wydarzy, to „potem się pomyśli” albo to „musisz to robić tak żeby nie było świadków”... 12. Czego się spodziewacie wsadzając na te stanowiska, kelnerki, ogrodników, sprzątaczki, barmanów, itp... jest nawet jedna gwiazdka co nie umiała zdać matury, a teraz proszę jaka kariera SM, … bo po co brać osoby z wiedzą i doświadczeniem z innych firm... albo lepiej szkolić i przesiewać własnych kandydatów... nawet nie rozumieją wartości które są na plakatach, stąd te ciągłe wpisy w necie o fałszywych wartościach firmy... jedno na plakatach zupełne przeciwieństwo w realu :D P.S. jak tam w pracy ? niedziela pracująca więc zapewne ciężko kierownictwo pracuje w weekend ... za tym też nie tęsknie, mam wolne w każdy weekend, a jak muszę przyjść dostaję 150% dziennej stawki... nie to co tam... możesz sobie odebrać te godziny w przyszłym kwartale....

Włocławek

@Pracodawca Złożone CV na sprzedawcę, po 2 tygodniach bodajże email z odmowa pod pretekstem ze znaleźli już kogoś, na następny dzień ogłoszenie wystawione na nowo...

aaa
@Włocławek

A próbowałeś wysłać cv jeszcze raz czy już odpuściłeś? Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej czy do tego nie doszło? Ciekawi mnie czy wiedziałeś jaka kasa jest na etacie sprzedawcy jak wysyłałeś cv.

asdfg
@Włocławek

bo nie pasowałeś kierowniczce albo kierownikowi... zdziwił byś się jakie głupie preteksty są żeby człowieka nie zatrudnić... a najlepsze jest to że same gwiazdy przeważnie przez przypadek zostają kierownikami bo akurat nie ma wtedy kogo na to stanowisko wsadzić... pracuje tutaj 3 lata i poznałem 7 kierowniczek/kierowników z czego 5 całkowicie się na te stanowiska nie nadawało... w Jysk to jest tak że jest stanowisko i trzeba je obsadzić, a to że ktoś się nie nadaje to cóż... nikogo nie obchodzi.. i potem masz ciągle odmowy bo ten się nie nadaje bo za młody, za stary, ta ma dzieci, ta za ładna to mogła by mnie wygryźć, ta pracowała już w handlu i ma doświadczenie to nie będzie można nią tak manipulować, ten na rozmowie powiedział że nie toleruje zachowań mobbingowych i że wytoczył sprawę swojemu poprzedniemu pracodawcy to już w ogóle skreślony i na czarną listę bo jeszcze smrodu narobi... z takich powodów się w tej firmie traci szanse na zatrudnienie.... tutaj najlepiej udawać pierdołę która da się wykorzystywać na każdym kroku, to znacznie zwiększa szansę na dostanie pracy...

Zostaw merytoryczną opinię o Jysk Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Jysk Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jysk Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 151.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jysk Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 116, z czego 4 to opinie pozytywne, 85 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Jysk Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Jysk Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Jysk Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 205 ocen.

Jysk Sp. z o.o.