PKP Intercity S.A.

Opinie o PKP Intercity S.A.

Icc to dno

Skandaliczne podejście icc do pasażerów. Zamiast zmieniac mundury to zmieńcie podejście i przestańcie w końcu żerować na nas bo bierzecie pieniądze a wasze usługi są poniżej krytyki. Wieczne opóźnienia po godzine czasu i macie gdzieś że dzieci marzną na stacji czekając na pociąg. To jest skandal i proponuje zbiorowy pozew przeciw tej firmie bo nie robią kompletnie nic w tym kierunku a biorą pieniądze. Jakoś Polregio zawsze jeździ punktualnie tylko z wami jest zawsze problem. Prezes ma gdzieś bo pieniążki się zgadzają ale opinia w internecie mówi sama za siebie. WSTYD i ostatni raz jechałam icc.

Hejka

Hej czy wiecie kiedy zaczyna się szkolenie na stanowisko kondundoktra? CV można składać do 15.12 ale ciekawe od kiedy wszystko rusza

Randal

Cześć, czy ktoś może udzielić informacji jak wygląda sprawa szkolenia na licencje+świadectwo maszynisty w zakładzie centralnym . Dokładnie mi chodzi o zarobki oraz atmosferę tam panującą, pozdrawiam

Sławuś
@Randal

Zarobki bardzo dobre, a atmosfera jak w rodzinie.

jazda bez oporów
@Randal

Jeśli chodzi o zarobki to sprawa jest bardzo prosta - najniższa krajowa przez całe szkolenie. Natomiast nie licz że ktoś powie Ci obiektywnie jaka atmosfera, nie podchodź do tego jak dziecko. Jakie będziesz miał nastawienie - tak Ci się bedzie pracowało. Jak wszędzie...

nina

Hej wyszło ogłoszenie do 15/12 na konduktora. Czy ktoś może powiedzieć jak wyglądają finanse i czy w ogóle opłaca się tam składać cv? coś więcej o tej pracy? mam chęć spróbować, ale nie wiem czy warto i czy trudno się dostać czy tylko po znajomości? dzięki za odpowiedź.

@nina

A więc stanowisko konduktora ... Nie wiem za bardzo od czego zacząć, więc postaram się od początku. Wszystko zależy do jakiego zakładu chcesz przynależeć (zależy od miejsca zamieszkania). Są cztery : Północny, zachodni, południowy i centralny. Jeśli chodzi o pieniądze ... Chyba nikt z kolejarzy nie jest w stanie Ci odpowiedzieć. Pensje to jedna wielką niewiadomą. Wszystko zależy od tego ile godzin jeździsz, ile z tego w nocy, ile z tego w święta, ile masz nadgodzin plus ewentualną premia (zasady jej przyznawania to tym większa tajemnica), więc zdarzyć się może że pensja przy porównaniu dwóch miesięcy 1 do 1 różnic się może nawet o 800 złotych. Kurs w założeniu trwać miał 3 miesiące, trwał 6 tygodni. Jego organizacja w najlepszym wypadku średnia. Weź pod uwagę, że przez miesiąc mieszkać będziesz w innym mieście, bo kursy organizowane są w zakładach naprzemiennie, oprócz tego zajęcia online. Zakres wiedzy na stanowisko konduktora jest ogromny i nie dotyczy samych biletów. Nauczyć się musisz sygnalizacji kolejowej, rodzajów przekładni, budowy rozjazdu, o sygnałach manewrowych i ruchowych nie wspominając. Jednym słowem - zakres wiedzy na stanowisko konduktora obejmuje zagadnienia z zakresów 5 innych członków korpusu. Co do samej pracy ... Różnie. Zależy na jakiego kierownika pociągu trafisz, jakim jedziesz składem i jaki humor mają podróżni. Czasem jest tak, że ktoś podziękuję Ci za miłą obsługę, a czasem dostaniesz skargę i przymus wyjaśnienia na piśmie ponieważ podróżnemu nie spodobał się Twoje ułożenie włosów czy sposób w jaki otwierasz drzwi do przedziału (dosłownie). Praca w systemie 3 zmianowym 7 dni w tygodniu, co kto lubi. Zaletą jest to, że nikt nie stoi Ci nad głową a będąc w pociągu masz bardzo wysoki poziom decyzyjności, w zasadzie sama tworzysz sobie atmosferę pracy (dosłownie). Jednak w obliczu ciągłych kontroli przez tajemniczego klienta, wielu współpracowników, którzy są już zawodowo wypaleni i czekają na emeryturę oraz tego, że nauka na kursie znacząco odbiega od realiów pracy zastanowił bym się i znalazł osobę z branży, z którą możesz szczerze porozmawiać. Skonfrontujesz swoje oczekiwania z tym co firma oferuje. Na pewno nie jest to praca dla ludzi o słabych nerwach. Potrafi być na pewno mega satysfakcjonująca, a przez 12 godzinne służby otrzymujesz o wiele więcej dni wolnych niż jakbyś pracowała 40 godzin tygodniowo.Tyle ode mnie :)

Niks
@Konduktor

Hej, a pamiętasz może po jakim czasie od złożenia cv odezwali się do ciebie ??

nina
@Konduktor

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź, natomiast dalej nie wiem jak finanse jakie są widełki? czy żeby dostać się na konduktora to trzeba mieć plecy? czy wystarczy dobrze wypaść? jak duże jest zapotrzebowanie? aktualnie u siebie mam blisko ponad 5000 na rękę. i chciałabym się dowiedzieć czy sobie polepszę czy pogorszę. ja chciałabym wystartować w rekrutacji w mazowieckim.

@Niks

3 dni po rozmowie dostałem propozycję współpracy

@nina

Tak jak pisałem, nie ma czegoś takiego jak widełki wynagrodzenia. Masz umowę o pracę, więc gwarancja jakiejś tam podstawy jest, jednak dostajesz tyle ile wyjeździsz

Rekrutacja odbywała się etapowo. Do rozmowy zostałem zaproszony stosunkowo szybko, bo już zaledwie kilka dni po złożenie aplikacji przez portal internetowy. Pierwsza część (etap I) to coś w rodzaju pogadanki przeprowadzonej grupowo. Oprócz mnie było tam może jeszcze z 10 osób. Następnie po tym jak Pani prowadząca złotymi słowami opisała nam cudowność spółki, przygotowała argumenty, że jest to nasz najlepszy wybór oraz upewniła się, że wyraz twarzy żadnego z kandydatów na tym etapie nie przejawia zniesmaczenia tym propagandowym porzygiem udzieliła informacji, że następna część będzie prowadzona w formie rozmowy 1 na 1 w kolejności alfabetycznej po nazwiskach uczestników. Rozmowa (II etap) prowadzona była przez Panią rekruterkę, i przyglądał się jej przyszły przełożony (w zależności od sektora był to kierownik drużyn lub naczelnik sekcji, choć niektórzy podobno mieli okazję ujrzeć tam nawet i dyrektora). Myślę, że pytania zadawane przez prowadzącą były dość standardowe, nie wybiegały ponad to co spotykamy przy naborze na stanowiska w innych branżach. Pojawiła się również inscenizacja scenki, gdzie to mieliśmy wcielić się w rolę obsługi pociągu w niejednoznacznej lub trudnej sytuacji. Ja wylosowałam scenę, w której to musiałam poprosić podróżnych z biletem na klasę 2 o opuszczenie przedziału w klasie 1. Z tego co wiem, kolega miał coś podobnego, jednak w jego przypadku scenka dotyczyła sytuacji, w której należy poinformować podróżnych o awarii klimatyzacji w upalny dzień. Cały proces oceniam mocno średnio. Po tym jacy ludzie dotarli na kurs widać było, że firma zaczyna chwytać się brzytwy by ktokolwiek chciał u nich pracować. Przede wszystkim bardzo odepchnęła mnie część pytań, które były zadawane publicznie. Tak, to co działo się na I etapie również było wiążące, każdy z uczestników musiał powiedzieć o sobie parę słów oraz udzielać odpowiedzi pod pytania pisane zdaje się przez jakiegoś ministra ds propagandy, gdyż związane były one z tym jakie są największe zalety pracy w tej spółce (to była rozmowa o pracę i nikt nie miał nawet pewności czy przejdzie badania, a przyszły pracodawca już zadawał takie pytania), czy naszym zdaniem nie lepiej było by nam u konkurencji i chyba wisienka na torcie bo coś w stylu czy ktoś z naszej rodziny jest kolejarzem. Całość tak jak pisałam wcześniej wypadło średnio i moim zdaniem cringe'owo. Jeśli chodzi o informacje dotyczące proponowanych zarobków, totalne zero odpowiedzi. Żadnych konkretów. Pani po usłyszeniu tego pytania poczuła się wyraźnie zmieszana, zaczęła wymieniać dziesiątki składowych na pensję kolejarza by na samym końcu podać nam medianę zarobków drużyn konduktorskich z jakiegoś (innego niż nasze) województwa. Niezbyt polecam, chyba że lubicie mało konkretne wywody, oraz rozmowy kwalifikacyjne w stylu szkoleń dla wielu osób w auli.

Dlaczego wybrała Pani PKP Intercity? Jak Pani zdaniem pracuje się w PKP Intercity? Na jakie wyzwania jest Pani gotowa w pracy? Co sądzi Pani o pracy w systemie 3 zmianowym i w święta? Czy miała Pani kiedykolwiek styczność z pracą na kolei? Co skłoniło Panią do aplikacji? Czy jest Pani gotowa do odbycia kilkutygodniowego szkolenia, z czego 1 miesiąc przebywać będzie Pani w innym mieście?

Arczi

Ponoc w grudniu ma sie odbyc kurs na swiadectwo maszynisty w pkp intercity

Ten kurs o którym piszecie od lat wygląda tak samo czy raczej w czasie cos się zmienia? wychodzi na to z tego co piszecie, że jutro jest jego start. wiadomo ile osób bierze udział? Ciekaw jestem relacji, i tak już niestety się nie załapie

Bogusław Linda

Jest już nowe ogłoszenie na kurs do 15 grudnia trzeba CV wysłać.

Jestem zainteresowany pracą maszynisty w IC Poznań. Czy ktoś mógłby podzielić się opinią o tej sekcji?

Rumcajs

Dlaczego w tej firmie ludzie zarabiają mniej niż najniższa krajowa? Czy nie powinna się tym zainteresować pewna instytucja?

Dżimi kt1

Cześć czy wiecie coś na temat tego że jeździ zespół kontrolny IC i bada na alkohol nocami ? Podobno ostatnio we Wrocławiu byli na postojowej i mieli żniwa. Podobno paru wpadło na rauszu? Prawda to i czy oni często jeżdżą ?

Kukutek
@Dżimi kt1

Nie dość że nie ma komu robić to jeszcze ludzi się pozbywają.

icpkp

witam kiedy najblizszy nabor na konduktora ?

Art

Szanowne koleżanki i koledzy, którzy marzycie o pracy na stanowisku maszynisty w PKP IC, pozwólcie że podzielę się z Wam moją historią z pracy w IC. 14 lat temu, pracowałem w tej firmie prze rok jako "pomocnik maszynisty". Pracę dostałem bez znajomości ( w co za nic nie chciała uwierzyć załoga konduktorska IC Górnik, którym to pociąciem , jechałem do Warszawy, podpisać umowę o pracę). Miałem 1 rok doświadczenia na pociągach towarowych, spóżniłem się na rozmowę o pracę na której nie wchodziłem rekruterowi w (usunięte przez administratora), a mimo to, otrzymałem tą pracę. Kiedy dzisiaj czytam jak jest w tej firmie to nie mogę uwierzyć że tak niewiele się zmieniło na lepsze. Pamiętam jak jeden stary maszynista mi wytłumaczył dlaczego tak nędznie wynagradza się tam pracę maszynisty:" to jest praca o której marzy wielu miłośników kolej, którzy będą pracować za "(usunięte przez administratora) i prestiż siedzenia przy nastawniku". Więc po co nasz pracodawca ma ci płacić więcej jeśli drzwiami i oknami, ciągle pchająsię tu młodzi pasjonaci? Nie chciałem w to uwierzeć bo byłem (i jestem) miłośnikiem kolei, ale rok z wypłatami na poziomie 1850 zł, zrobił swoje. Uwierzyłem i odszedłem do innej branży. Nawet dzisiaj nie potrafię oderwać wzroku od "siudemki" czy " dziewiątki" . Naszczęście mój żal gasi, obecne wynagrodzenie netto, wyższe niż brutto które otrzymywałbym gdybym został w IC. Zatem nie przejmujcie się tym że siętam nie dostaliście.

nick
@Art

1850 zł w 2009 roku wydaje się być nienajgorszym wynagrodzeniem w tamtym okresie?

ChemL4ik
@nick

Tylko kilka kliknięć w google i możesz sprawdzić średnie wynagrodzenie brutto z tego okresu. Ludzie zarabiali wówczas średnio kilkaset zł więcej niż ta kwota, o której wspomniał autor.

Xyz

Pragnę zwrócić uwagę że opinia dotyczy stanowiska pomocnik maszynisty czyli osobę na świadectwie która się dopiero szkoli więc to nie dotyczy wynagrodzenia maszynisty po szkoleniu. Pozdrawiam

Bardzo chciałabym zostać konduktorem. Jak tego dokonać. Posiadam wykształcenie wyższe.Niestety brak znajomości w PKP????. Zamieszkuję w Słupsku. Ofert pracy brak na stronie. Może ktoś się orientuję czy w niedługim czasie będzie jakieś zapotrzebowanie? Dziękuję

Darek

Zastanawiam się nad pracą w IC. Ja maszynista z 10 letnim stażem ezt/szt. Dajcie znać jakby to mogło wyglądać z moim miejscem zamieszkania: centralne pomorze po 150km do Szczecina,Poznania, Gdańska, Bydgoszczy. Są szanse na jakieś dowozy autem? Albo gdzie są miejsca pracy w okolicach Szczecinka

Marjan
@Darek

Przede wszystkim kolego, będzie to wyglądało tak, że skoro nie jesteś na dzień dobry w ZZM, ani koleżką planisty, nie jeździsz na ryby, grzyby, ani nie grasz w piłkę nożną rok w rok w Iławie to będziesz robił same najgorsze obiegi których nikt nie chce robić. Będziesz miał dowóz, ale rzeczonym EN57 i pasażer pieszo. Będziesz świadkiem jak Twoi koledzy będą dostawali najlepsze pociągi i będą Cię sprzedawali pracodawcy za coś czego nie zrobiłeś, albo za to że zrobiłeś to samo co oni, ale im wolno a Tobie nie.

@Marjan

Konkrety. W którym zakładzie/sekcji kolesiostwo jest? I tym że będę jeździł "gorsze" pociągi to mnie nie wystraszysz bo obecnie robię tylko 50h na pociągach. Reszta to manewry, próby, tankowania i inne wymysły dyspozytorów. Jakie zarobki? Jakie miejsce pracy? Kiedy grafik dostajecie?

Darek

A wiesz jak tam obecnie wygląda z grafikami? O której zaczynają/kończą służby?

Krzys
@Darek

Teraz maja w Bialogardzie 5 sluzb,2 dniowki,2 popoludnia do nocy i 1 nocke.Zaczynaja wi koncza w Bialogardzie.Szalu nie ma,kazda sluzba to troche jazdy troche pasazera,ale oni tam dramatycznie potrzebuja ludzi,wiec probowac mzoesz.Na pewno nie musisz byc krewniakiem kogos waznego,to nie Olszynka by na siebie donosili.Ale autem do pracy nie woza,takie rzeczy tylko u prywaciarza.Lotos szukal ale nie polecam,towarowe robota na telefon zero planu zero zycia.

RTS1910
@Krzys

Bzdury piszesz bo w Lotosie to się akurat pracuje na grafik dzień/noc/dwa dni wolnego albo 2 dniówki/2 wolnego/2 nocki w zależności od oddziału. Nie wiem jak możesz komuś coś polecać albo nie skoro (usunięte przez administratora) wiesz na ten temat

Mat3k

Witam czy ktoś z aplikujących na stanowisko maszynisty (Wyłącznie świadectwo) Z Wrocławia dostał jakieś info odnośnie rozmowy?

Już były? Pewnie nie wiadomo ile osób wzięło w nich udział ale mimo wszystko w jaki sposób były docelowo przeprowadzone? Znacie szczegóły? Jak się do nich przygotować?

Stażysta

Dzień dobry. Jestem w trakcie szkolenia na świadectwo maszynisty na etapie tzw jazd pod nadzorem. Jako ostatnia grupa która miała 500 h obserwatora i całe szkolenie " po staremu ". Teraz słyszę, że nie wyrobimy się do końca roku więc egzamin będzie w utk. Tak nie powinno być i powinno się zrobić wyjątek na tej ostatniej grupy która stoi w rozkroku. Proszę o informację od innych szkolonych czy mają jakieś info. Nie będzie to uczciwe ze strony IC.

filio
@Stażysta

Bardzo dobrze, że będziecie zdawać w utk. Koniec robienia egzaminów po znajomości. Potem przy zdarzeniach to wszystko wychodzi.

pasazerski

Czy rozmowy w Łodzi na maszynistę miały już miejsce czy dalej czekać na kontakt ze strony PKP?

Kędzior

Byłem na rozmowie na rewidenta (22 lata pracy na kolei) zaoferowano mi mniej niż najniższa krajowa. Wstałem i wyszedłem...

@kok

Witam czy ktoś z aplikujących na stanowisko maszynisty (licencja+świadectwo) Kraków woj.malopolskie dostał już odpowiedź w sprawie rozmowy?

Jazda bez oporów
@@kok

tak, ja dostałem 2 lata temu... i dziś jestem szczęśliwym maszynistą

Mosiamosia

Zadowolona obiecankami na rozmowie rekrutacyjnej przyszłam! I oto z 3 miesięcy kursu na konduktora było 6 tygodni, zakres materiału jak nie na konduktora a 5 innych członków tego korpusu. Mam na myśli, z zakresu wagonow i ruchu musimy wiedzieć tyle ile rewident taboru, dyżurny ruchu czy ustawiacz- śmieszne. Olewanie na każdym kroku kursanta, czy to noclegi dla osob przyjezdnych na kurs, czy tez po prostu z niewiedzy i szybkiego naganiania kursem. Błedy przy zadaniach były wyśmiewane. Ale to można sie rozpisywać na kilkanaście stron. Egzaminy na konduktora- kto dobrze trafił i miał super komisje zdał z palcem w (usunięte przez administratora) kto miał mniej szczęścia (usunięte przez administratora) się z tym wszystkim ponad miesiąc czasu!! Oczywiście, zeby to takie proste nie było trzeba oddawać pieniądze za lojalkę, za kurs na którym mieliśmy sie (usunięte przez administratora) wie czego nauczyć a wyszło zupełnie inaczej, prawie 5 tysięcy złotych za kpienie z kursantów, ciagle niezadowolenie? No way. Z całego serca nie polecam tej firmy jako pracodawcy. Uciekajcie, nie dziwie sie juz opiniom ludzi uciekającym stad, a przede wszystkim maszynistom. DRAMAT.

@Mosiamosia

Oczywiście że tak nie jest, pracuje od ponad roku i jestem bardzo zadowolony z pracy, kurs i egzamin bardzo prosty, tylko trzeba trochę włożyć w naukę więcej czasu.

@Anonim

Wiadomo, że bez nauki nie zda się egzaminu. A możesz dokładnie napisać jak taki kurs wygląda? Ja się dopiero tym zaczynam interesować. Ile on w końcu trwa - 6 tygodni jak ktoś napisał czy 3 miesiące? Rozumiem, że po zdaniu egzaminu jest gwarancja pracy, tak?

Arczi

Czy ktos jest zorientowany kiedy moze sie zaczac kurs na swiadectwo maszynisty w pkp intercity w warszawie. A moze gdzieś indziej byłbym wdzieczny

Nnn

Czy zarobki konduktora z dwoma dws/ami wynoszą ponad 5 tys na rękę ?

@Nnn

Zależy czy płacisz podatek, jeśli nie to nawet bez dwsa wyciągniesz ponad 5 tys na rękę

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Intercity S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Intercity S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Intercity S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 727.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Intercity S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 257, z czego 38 to opinie pozytywne, 85 to opinie negatywne, a 134 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Intercity S.A.?

Kandydaci do pracy w PKP Intercity S.A. napisali 19 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Intercity S.A.