Opinie o Mondelez w Skarbimierz

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Mondelez. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Mondelez o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mondelez w Skarbimierz

yumido

Witam, jaka jest różnica między produkcją na gumach i czekoladzie? Gdzie jest ciężej i większy zapierdziel? Co lepiej wybrać? I oczywiście zarobkowo jak to wygląda? Dziękuję za odpowiedzi.

Prawy
@yumido

Jak nie widzisz różnicy czy wolisz w gumie czy w czekoladzie to gratuluje

Yxax
@Prawy

Jak to? wszyscy wiedzą że zawsze lepiej w gumie

Ułan
@Yxax

Właśnie

Gusia
@yumido

Ja na czekoladach jestem zadowolona zatrudniłam się jako pracownik produkcji teraz jestem operatorem jestem zdania że wystarcza chęci do pracy i dużo zależy od zespołu jako się trafi trzeba spróbować swoich sił

Ogółem, jeśli potrzebujesz posady, żeby mieć za co żyć, to polecam. Kasa jest na czas. Ale warto mieć zapas tabletek na uspokojenie czy innych uspokajaczy. Sama praca na linii - ok, ale - na Boga - nie pokazujcie, że cokolwiek umiecie, bo was zajadą. Kierownictwo bardzo specyficznie zarządza zespołami, a związki zawodowe albo liza (usunięte przez administratora)dyrekcji, albo się kłócą o podwyżki. Jeden z kierownikow powiedział wprost, że jak ktoś się nie nadaje, to(usunięte przez administratora). Człowiek człowiekowi wilkiem. Niezależnie od stanowiska. Lub przychodzisz do pracy i okazuje się, że jesteś odpowiedzialny za coś, co cała linia pierwszy raz na oczy widzi. Kogoś nie ma? (usunięte przez administratora) na kilka stanowisk, bo ludzi nie ma. A nowi jak słyszą na szkoleniu DDP, Boxy, albo konkretne nazwiska przełożonych, to więcej ich noga na zakładzie nie powstaje. Jak już nowy pojawi się na linii, to robi się zakłady, czy wytrzyma do fajrantu, bo często ludzie idą na przerwę i idą do domu. I nikt im się nie dziwi. Wiecie dlaczego ciągle jest nabór na techników liniowych, prowadzących proces, liderów itd.? Bo ludzie nie wytrzymują mentalnie: ciśnienia, tempa wprowadzania nowej papierologii i wyzwisk (oczywiście, to ostatnie to tylko na uboczu, żeby świadków nie było).

Mikołaj

Dla nowych pracowników jest dramat ,bo ci którzy już tam pracują starają się nimi orać.Sami fajnie jeden z drugim tylko szydzą i wyśmiewają .Kultura osobista jest straszna i na bardzo niskim poziomie .Ale jest jeden plus ,jak lider (liderka ) jest nie uprzejma (delikatnie pisząc ) to wystarczy przejść się do HR i oficjalnie to zgłosić . Ma to szybki wydźwięk w tej firmie .Jak ktoś nie wiedział to już wie .A jak któryś z liderów jest "dziadem i chamem " to napiszcie pismo oficjalne i zanieść należy do HR z potwierdzeniem złożenia .I patrzcie jak szybko lider się zmienia ...

Fred
@Mikołaj

Złóżcie pismo do HR i patrzcie jak lider się zmienia? Hahahaha. Prędzej zmienia się ta grupa ludzi, co miała czelność się poskarżyć. Ewentualnie, lider zmienia linie / zespół. Acha, najpierw trzeba kogoś zastać w HR bo mają dużo roboty

Arkadiusz W.

Witam , Pracowałem w Monelezie przez 2.5 roku na stanowisku technik liniowy. Przez ten okres nauczyłem się być jeszcze większym idiotą niż byłem wcześniej. Mimo dużego zaangażowania ze strony innych techników i chęci przekazania mi wiedzy ja nadal byłem tumanem . Operatorzy robili wszystko za mnie bo ja nic nie umiałem. Z mojej strony chciałem przeprosić wszystkich z którymi pracowałem bo jestem umysłowo chory i rozwalam firmy tak jak swoją. Pozdrawiam Arek

Grzegorz M.

Praca w Mondelez jest ogólnie niewymagająca, to robota dla ludzi co nie lubią myśleć, pod pozorem możliwości rozwoju, i słabymi pieniędzmi... Ludzie tam pracujący 99% to zwykli nieudacznicy, którzy lubią obgadywac innych za plecami, a przyjemność sprawia im układanie czekoladek do pudełka, taki fetysz, ale to ich sprawa, nie wnikam. Linia DDP to ciekawy przypadek miejsca pracy z Liderem Katarzyna H która nie wie zupełnie co dzieje się na linii, nie wie jak obchodzi się ludźmi, oraz jak być człowiekiem, po prostu...bo nie można być dla ludzi q...a i oczekiwać szacunku, to tak nie działa, i to tylko świadczy o ludziach decyzyjnych w tej korporacji, którzy dopuszczają takich nieodpowiednich ludzi na stanowiska. Podsumowując, przerost formy nad treścią. Omijać szerokim łukiem.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Mondelez? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Automatyk
Skarbimierz
Mitsui High-Tec Europe Sp. z o.o.
logo firmy Operator/ka maszyn przetwórczych
Skarbimierz
VPK Packaging Polska Sp. z o.o.
Ted

(usunięte przez administratora),zapieprz ,tyranie za 2 osoby Dział DDP to (usunięte przez administratora) Za te pieniądze praca jest wszędzie Atmosfera straszna,jeden drugiego za 5 zł sprzeda Większość to burasy z wystającą słomą z butów Prawie zero szacunku,darcie mordy i stres Zdecydowanie Nie Polecam Najgorsza praca jaką w życiu miałem

Pan mondelez
@Ted

Co za brednie, jesteś po prostu leniwym nierobem i dzięki takim ludziom jak ty, jest taka atmosfera jaka jest.

Filo
@Ted

Ktoś miał odwagę napisać prawdę,brawo Ja jeszcze do końca roku muszę się z tymi ludkami przemęczać i też uciekam,jak i kilka innych osób Jeszcze raz brawo

Czy w Mondelez możliwa jest praca na podstawie B2B?

Pan Śrubka

A skąd. Tylko przez agencję (robole) lub przez UoP na Mondelez (specjaliści - masochiści).

Bos

Może trwać kilka miesięcy,albo kilka lat,albo wcale To zależy od twoich możliwości ,adaptacji,szybkości działania,obserwacji,pomysłów itp,jednym słowem w pracy myślisz i obserwujesz ,patrzysz co można zmienić i usprawnić,itp,w pracy żyjesz pracą i tym co robisz No i ważny jest zespół i praca zespołowa

@Bos

Serio? A nie szukanie romansu tani żigolaku? O Tobie bosie to już cala firma huczy; ciekawe czy żonka wie?:)

@Nicka

Ale Cię olał.xd I w sumie to dobrze, po co w ogóle ten przytyk? Coś Ci to dało? ;)

Aneta
@Bos

To znaczy że można przyjść na pracownika produkcji i szefostwo się połapie i da szansę jak zobaczy że się człowiek nadaje na lidera, a może i wyżej? :)

@Aneta

Idź i spróbuje a nie grupy wsparcia szukasz...

Beata

Zależy jak dobrze zrobisz loda no oczywiście trzeba wiedzieć komu ????

Ka
@Nicka

Jest zabawna

@Beata

Takich szma.. jak ty to pełno niestety, do (usunięte przez administratora) idź zarobić ale pewnie kaszalot z pyska to nie pogardzi śmierdzonym, spoconym oblechem, byleby ci podał...

Andy

Że są jeszcze ludzie którzy godzą się na pracę przez umowę śmieciową. Mondelez to jest chyba firma która zatrzymała się z płacami i kulturą przełożonych. Awansują ludzie którzy donoszą i którzy nie mają za grosz szacunku do swoich pracowników. Dobrze że budują się następne fabryki może coś dotrze do tych głów przełożonych i niech oni też maja na uwadze że w życiu czasem sytuacje się zmieniają i żeby czasem w innej firmie nie było sytuacji na odwrót.

Renata
@Andy

To wszyscy tutaj pracują na smieciowkach,nie ma szans na umowę o pracę? Jakie są stawki w ogóle, wynagradzają ten rodzaj umowy?

kandydat

Jak to wygląda na produkcji jeśli chodzi o częstsze chodzenie do toalety? (problem zdrowotny)

Ona z innego miasta

Na Jak długo tymczasowi będą tam pracować coś ktoś wie .

@Ona z innego miasta

Krótko

Dorota

No to pewnie wynika z definicji pracy tymczasowej. Ale mimo wszystko można prosić o sprecyzowanie?

Jestem rozczarowana !!!! Przede wszystkim grzyby pleśnie w maszynach ... Brud i (usunięte przez administratora) w miejscu gdzie jest produkcja żywności ... Dużo osób choruje na nowotwory ... Jeśli weźmiesz L4 z powodu np.wypadku w miejscu pracy zostaniesz zwolniony ...

@Monika

Rozczarowana? Poważnie takie warunki tu panują i nawet nie raczyłaś tego gdzieś zgłosić? Bo jeśli serio to prawda to wiesz, że mogłaś w ten sposób wielu osobom zaszkodzić? :(

Z innego miasta

Jak to się ma z tymczasowymi pracownikami .Czy praca jest tylko na wakacje .Dlaczego np firma nie zatrudnia bezpośrednio ,tylko przez agencje

Rafał
@Z innego miasta

Serio tylko przez agencje? Nie przyjmują bezpośrednio pod firmę? Szkoda bo zależy mi na normalnej umowie, a przez agencje zwykle dają zlecenie. Wiesz może jaka jest umowa?

@Z innego miasta

Pracownicy produkcji i operatorzy maszyn są zatrudniani wyłącznie na Randstad i Manpower. Chodzi o kasę... Jak pójdzie na L4, niech się tymczasowka martwi. Ciąża? Niech się tymczasowka martwi. Nie sprawdzasz się? To nie przedłuża umowy, bo co to dla nich poczekać te max. 2 tygodnie? Natomiast "fachowców" biorą od razu na mondelez, tj. technik liniowy, prowadzący proces, magazynier (o ile ma się już uprawnienia na wózki UDT lub TDT), biurowi.. W kwestii wakacji... Ogółem teraz rekrutują na wszystkie linie, ale na przełomie października/listopada zatrzymuje się linia sezonowa i szefostwo musi gdzieś upchać te osoby, które są na boxach od dłuższego czasu, więc osoby z innych linii z tymczasowki nie dostają przedłużonych umów. Zachowanie nie fair, ale tak to niestety wygląda. Jak się chce dostać na linię na dłuższy czas, to najlepiej zatrudniać się pod koniec grudnia, styczeń, luty. Choć i to gwarancji nie daje.. Zleży od przełożonych, czy w kwietniu nie wyrzuca na nocy. Bo przełożeni są naprawdę przeróżni. Jakby co, to pytajcie

@Rafał

Serio, operatorzy maszyn i pracownicy produkcji tylko przez agencję. A i to nie zawsze, bo jeśli mają chętnego na bardziej wymagajace stanowisko (magazynier, prowadzący proces, technik liniowy), ale doświadczenie jest małe, albo kandydat zrobi średnie wrażenie, to też odsyłają do APT. Agencje dają odmowę o pracę, ale "odświeżane" co 2 tygodnie. Szansa na przejście z tymczasowki na Mondelez wyłącznie po 18 miesiącach i tylko, jeśli "się wykażesz" (usunięte przez administratora) jak dziki osioł i masz chody u przełożonego).

Młody
@Rafał

N początek zawsze zlecenie.

Halina
@Młody

I po jakim czasie można liczyć na umowę o pracę?

XxX

Pani dzwoniąca z agencji pracy powiedziała mi 3 dni wolnego po 1-2 zmianach i 2 dni wolnego po nockach czy to prawda ? Czy coś jej się pogrzmociło ????

@XxX

Na czterobrygadowce jest tak: 4 nocki, 2 dni wolne, 4 popołudniówki, 1 dzień wolny, 4 poranne, 1 dzień wolny I cały cykl od nowa. Na trzymianowym jest tak, że pracuje się od pon do pt, a weekendy wolne (w praktyce często jest tak, że jak jest dużo zamówień, albo plan tygodniowy nie zrobiony, to pracuje się od pon do sob, a niedziela wolna).

Małgorzata
@Anka

a opłaca się tutaj praca w takim trybie?

@Małgorzata

Zależy od definicji "opłaca się". Prawda jest taka, że Mondelez doszedł do perfekcji w temacie redukcji wypłacania godzin. Tzn. brygadzisci i liderzy mają stanąć na głowie i oddawać setki oraz dni z przekroczeń w dniach wolnych. Uwaga to dotyczy pracowników agencji, bo Mondelez ma "równoważny system pracy". Nieważne, że skład zostający na linii jest na styk, godziny mają być oddane. I w ten sposób, jeśli z grafiku wypada Ci 23 dni do przepracowania, a przewidziane są 21 dni, to w losowe 2 dni dostaniesz info "dzisiaj masz wolne". W drugą stronę, jeśli w Z grafiku wypada 19 dni, a ma być 21, to poproszą, żebyś wypisał urlop, żeby agencja się nie czepiała. Kolejna kwestia, jeśli trafisz na jedną z tych linii, gdzie jest niedobór ludzi, wydawać by się mogło, że nie będzie jak oddawać godziny, prawda? Otóż nie, wtedy albo "pożyczają" ludzi z innych linii, albi robią postój linii z tytułu braku zleceń i ludzie wtedy odbierają wolne. Reasumując, bo się rozpisalam, finansowo średnio się to opłaca, bo dostaje się tylko dodatek za weekendy. Jednak opłaca się to ludziom z umową na mondelez, bo mają pewność, że prace będą mieć, nawet gdy linia zejdzie z 4 brygad na 3.

PICNICK

praca miła, siedzisz niby i batony wkładasz, w miłym zespole , premia 12 procent 7% za wykonanie ICH NORMY , a niby 5 %za obecność, ALE PRAWDA JEST INNA . JESTEŚ NOWA, TO MASZ TAK POPIERDZIELAĆ, ABY NORMĘ ICHNIĄ ZROBIĆ ! NIKOGO NIE OBCHODZI, ŻE JESTRŚ 1, 2 DNI , NIE DAJESZ W ICH TYPIE TO IDZIESZ DO GORSZEJ ROBOTY , ALBO SPADASZ

@PICNICK

Ech, nowi zawsze mają najgorzej.. a nie powinno tak być :/ A pracownicy ze stażem mają za to normalnie wyplacane te obiecane premie tak?

@PICNICK

Poprawka, premia została zmniejszona w kwietniu do poziomu 10%.

Wapniak

Ile zarobi tam technik liniowy ?

@Wapniak

Techników liniowych szukają non stop. Stawka ok. 4800 zl (dane z listopada). Jeśli nie chcesz być zatrudniony przez agencję, to najlepiej, żeby Cię ktoś polecił do pracy. O ile dobrze pamiętam, za polecenie technika liniowego, który wytrzyma min. 6 miesięcy to 3000 PLN brutto (dane z końca czerwca). Z tego co obserwuje, to ile kto wytrzyma, to wypadkową wiedzy, talentu i farta (na jaką linię i do kogo się trafi).

Zwinna torpeda

Kiedy jakaś rekrutacja na gumy? jakie umowy dają? Doświadczenie już mam na produkcji. Pracowałam kiedyś w fabryce prezerwatów na kontroli jakości.

@Zwinna torpeda

I tu też na kontrolę jakości aspirujesz czy masz wypatrzone coś innego jednak?

@Zwinna torpeda

Na A4 dla takich jak ty są przyjęcia non stop..

Ona-z-innego miasta

Kiedy zaczynaja się urlopy ludzi pracujących w CR Mondelez Czekolady .Co z pracownikami tymczasowymi .Czy mogą zostać zwolnieni po 2 tyg ,czy jest tam rotacja pracowników ,czy jak ludzie z mondeleza stoją to pracownicy tymczasowi też w sensie ,że wtedy nie maja pracy ..Słyszałam że tymczasowi są do Lipca 2022

Czy w Mondelez zatrudniani są obcokrajowcy?

Aga

Tak, na linii Selection Box Pośrednik to Personal Service

Irena
@Aga

czy latwo się z obcokrajowcami idzie dogadać, nie ma bariery językowej za dużej ?

Sick

Praca na produkcji ok ale Najlepiej umowy przez mondelez, dają różne długości. W biurach dużo roboty niepotrzebnej, robisz co nie jest do twojej roboty przypisane.

Arczi

Witam. Praca jak praca. Są dni OK, ale też strasznie dołujące. Pieniądz na czas, dowożą do i z pracy. Kantyna. Mówię o pracownikach z dłuższym stażem. Oczywiście jest kilku "dziadków" co wiecznie od lat narzekają . "Nie otake Polske wlczyłem" Ogólnie jest OK.

Mondi
@Arczi

Ci najbardziej narzekający najdłużej tam pracują. Będą przeklinać ten zakład, a i tak za Chiny się nie zwolnią :D

Beata
@Mondi

Doładnie , bo to nieudaczniki życiowi????

Zbigniew
@Arczi

Na co jest najwięcej narzekań? Bo nie napisałeś nic na ten temat :)

Kierowca Tyra
@Beata

Ja zawsze myślałem że nieudacznik życiowy to taka pusta lambadziara która żyje na koszt swojego dzianego sponsorka, a nie strat chłop który swoje się natyral i nie jedno widział i wie, no i co, nie myliłem się.

Zostaw merytoryczną opinię o Mondelez - Skarbimierz

• Jak się pracuje w Mondelez?

Zobacz opinie na temat firmy Mondelez tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 63.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mondelez?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 16 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mondelez