GEODIS Road Network sp. z o.o.

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy GEODIS Road Network sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w GEODIS Road Network sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GEODIS Road Network sp. z o.o. w Błonie

Cześć, Mam pytanie, są tu pozytywne wypowiedzi jak i negatywne, skoro ta firma jest taka dobra to czemu cały czas szukają ludzi ? aktualnie szukam pracy jako spedytor i dzień w dzień na pracuj przychodzi mi oferta pekaesu ... serio przez tak długi okres czasu nie są w stanie nikogo zatrudnić czy o co chodzi ? może ktoś coś podpowiedzieć w temacie czy warto składać tam cv?

Patryk

Jaki jest powód, że PEKAES ma tak duże potrzeby zatrudnić ludzi na stanowisko magazyniera? Interesuje mnie praca w firmie ale chciałbym wiedzieć co się dzieje?

selek
@Patryk

urósł im wolumen rok do roku prawie o połowę

Goku

No cześć. Ogólnie staram się o przyjęcie do PEKAES w Sosnowcu jako operator wózka widłowego. Ktoś coś wie na temat pracy, bo obiecują że praca na wózku, a w pakowanie nie chce się bawić. Z góry dzięki.

Prawda jest taka, że w każdej firmie są zawsze jakieś kłopoty czy niedociągnięcia nie tylko w Pekaesie. Natomiast dobra praca może wspomóc firmę, pozbyć się niedociągnięć.

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik magazynu - kompletacja zamówień
Piotrków Trybunalski
ESA logistika Polska sp. z o.o.
logo firmy Kierowca w Transporcie Międzynarodowym C+E
Grodzisk Wielkopolski
Wolter Koops International Logistics Sp. z o.o.
logo firmy Technik Serwisu
XAPIKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

PEKAES ma wbrew niektórym wpisom na forum dobrą opinię jako pracodawca. Może nie są idealną firmą, cóż?

Peter

Jak widzę mają dość długą listę aktualnych ofert pracy. Brak ludzi do pracy daje się we znaki już wielu firmom. Tym bardziej, że dużo osób wyjeżdża za granicę bo tam jednak lepiej zarabiają. Może czas to zmieni?

yogi

Szkoda tylko że firma ciągle ma słabą terminowość na oddziałach,ciągłe oferty pracy spowodowane brakiem pracowników którzy odchodzą tam gdzie lepsze warunki pracy.Firma poszukuje stażystów i praktykantów żeby obniżyć koszty zatrudniania nowych pracowników.

Lidia

@ja dziękuję za wyjaśnienie. Możesz jeszcze powiedzieć coś więcej o tym jakie możliwości rozwoju oferuje firma? Czy jest coś, co wyróżnia pracodawcę na tle innych firm z branży?

Obecny

Może niektórym firma źle się kojarzy z dawnych czasów. Gospodarka rynkowa zmieniła wszystkich również PEKAES. Może pracując tu niektórzy zaczną myśleć trochę inaczej? Mamy wiele stabilnych tematów, wypracowanych metod, wystarczy sumiennie pracować i będzie ok

weźtysięweźweź
@Obecny

stabilne tematy ? - tzn wiecznie rozwalone palety od klientów, które trzeba przekładać, bo pieniążki najważniejsze? wypracowane metody ? - ponadgabarytowe przesyłki ważące po 5 ton wpychane na ciężarówkę wózkiem o udźwigu 2.5 tonu ? Albo wyciąganie ich z naczep ? Gościu przepracowałem tam trochę i wiem jak to funkcjonuje. Aczkolwiek nie mówię że jest tragicznie, ale więcej czasu zarząd spędził nad tym jakby tu "odświeżyć" logo firmy niż nad bezpiecznym trasportem przesyłek, inne firmy potrafią wręcz narzucić wymogi co do przesyłek jakie mają być, PEKAES bierze to czego inne "normalniejsze firmy" nie biorą, w moim oddziale ( ha nie powiem jakim! ) było ( bo już tam nie pracuje ) dużo klientów, którym powtarzało się jak mantrę żeby zabezpieczali odpowiednio przesyłki, ale nie bo przecież mamy czas naprawiać wszystko na magazynie albo na naczepach. ALE najśmieszniejsze jest to, jak kierownicy mają sraczkę jak przyjeżdża Pan Maciej. Wszystko pucowane na picuś glancuś na magazynie możnaby norlanie jeść z podłogi, a on przyjedzie powie o planach na 2020rok i pojedzie.

on
@weźtysięweźweź

byś się nie ośmieszał z tymi 5cio tonowymi przesyłkami i wózkiem o udźwigu 2,5 ton... to widać od razu jaki z ciebie fachura i pojęcia nie masz o czym mówisz... w łeb się...

weźtysięweźweź
@on

mhm, a co miałem wziąć wózek o większym udźwigu ? skąd ? chyba ty nie masz pojęcia o czym mówisz, pozdrawiam.

Kajetan

Dużo rad i porad a wystarczy dobrze pracować i memoranda nie będą potrzebne.

@Kajetan

Racja Kajtek!

Busik

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Nie potrafimy docenić tego co mamy , ciągle narzekamy. Może to idealna praca ale nie jest źle!

Lidia

Obecnie firma poszukuje osób do pracy jako Spedytor Całopojazdowy Krajowy. Możecie powiedzieć coś więcej o tym stanowisku pracy? Czego mogą spodziewać się przyszli pracownicy PEKAES SA? Każda dodatkowa informacja może być pomocna.

wiem wszytsko
@Lidia

koleżanko możesz się spodziewać na pewno wyzysku ciężkiej pracy - usłyszysz też pytania czemu tak mało? a czemu taka niska marża itd. itd. do tego będziesz się spowiadać regularnie a co najgorsze jak Ci się uda wykonać niewykonalny plan to Cię orżną na premii

@wiem wszytsko

Prawda: - ciężka praca, bo taki jest zawód spedytora całopojazdowego; ten, kto się na niego decyduje ma bardzo ciekawą pracę, ale niełatwą, wymagającą wiele pomysłowości i przedsiębiorczości - usłyszysz pytania czemu tak mało dopóty, dopóki nie odrobisz w marży swoich kosztów tak, jak chce tego firma, która Ci płaci pensję - będziesz wiedziała od początku ile to jest - zasady są jasne od początku, nikt nikogo nie zmusza do pracy w tej firmie na siłę - usłyszysz pytania czemu taka niska marża zawsze, kiedy będziesz robić byle jakie zlecenia na zapchaj dziurę i wyjdzie Ci byle co na koniec z marży, że nie odrobisz nawet swoich kosztów - będziesz spowiadać się regularnie dopóty, dopóki Twoje wyniki będą niższe niż te, których chce od Ciebie firma za to, co Ci płaci Czy to dziwne? Nie, bo w każdej firmie jest tak samo - dostajesz pensję i masz ją odrobić i zarobić ponad to dla firmy; tu też tak jest nikt od tego nie ucieka i nie udaje, że nie ma oczekiwań; chyba, że ktoś "wiem wszytsko" pracuje w takiej, gdzie płacą i niczego nie wymagają... Nadużycie: - słowo wyzysk, ale w złości i emocjach ludzie mogą pisać wszystko, co im ślina na język przyniesie chcąc zabłysnąć przed innymi, popisać się... "Wyzysk – występek polegający na wykorzystaniu przymusowego położenia innej osoby i zawarciu z nią umowy, nakładając na nią obowiązek świadczenia niewspółmiernego ze świadczeniem własnym. Przymusowość położenia polega na tym, że sytuacja majątkowa pokrzywdzonego grozi niemożnością zaspokojenia podstawowych potrzeb jego i jego rodziny, co skłania go do zaciągnięcia zobowiązania niewspółmiernego do świadczenia wzajemnego." Nieprawda: - że orżną Cię na premii; możesz sobie sama wyliczyć, zasady są znane - tak, jak ta firma wiarygodnie płaci wszystkim przewoźnikom na czas i jest z tego znana na rynku, tak samo rozlicza się ze spedytorami z premii - ten kto mówi i pisze co innego - po prostu kłamie

Pastelak

Mogę powiedzieć, że jak ktoś najpierw narozrabia a później potrzebuje od kogoś łaski to niestety jej nie dostaje. Już mam niemałe doświadczenie zawodowe i wiem co piszę, trzeba żyć z ludźmi w zgodzie.

na twoje miejsce 10

jak do czepiania się to dyrektor pierwszy ale jak dajesz wypowiedzenie to już brak odwagi u dyrekcji i nagle nie daje ci za porozumieniem stron tylko 3 miesięczne a z niewolnika niema pracownika

Kierowca

Pracuję w PEKAES-ie od lat i nie narzekam i tak radzę innym.

Pastelek

Jakaś nowa forma działalności , że PEKAES ma tyle ofert praktyk? Czy to są płatne praktyki ? Jakie wymagania trzeba spełniać, żeby dostać się? Wiem, że na forum piszą pracownicy dlatego piszę z nadzieją iż dowiem się czegoś więcej niż w firmie. dzękuję

gruby dyrektor
@Pastelek

W tym przypadku popytaj raczej nie na forum lecz u byłych praktykantów oni Ci powiedzą czy warto czy nie warto... lub "u źródła" w każdym oddziale jest osoba która Ci w tym temacie pomoże i udzieli wyczerpujących informacji.

Pastel

Interesuje mnie zatrudnienie na praktyki w Krakowie. Może mi ktoś napisać kilka szczegółów, jak się pracuje i jaką pracę mogą dać praktykantowi? Bardzo by mi pasowały tym bardziej że na miejscu. Czy za praktyki firma płaci jakieś pieniądze czy nie ma sie co nastawiać?

Anioł

konkretnie to dno i bąble ile możesz dostać? skoro klient płaci za paletę ze Szczecina do Rzeszowa 70 zł all in

Diabeł
@Anioł

no to jak Szczecin - Rzeszów jest 810 km, to wychodzi 8 groszy za kilometr! pięknie!

gruby dyrektor
@Diabeł

jeżeli na samochodzie jedzie 33pal to daje stawkę 2,8/km netto więc stawka rynkowa a wypełnienie zwykle bywa większe niż 33, na tym polega optymalizacja kosztów, duże firmy mogą więcej:) z tego właśnie wynikają możliwości oferowania klientom atrakcyjnych stawek ...niby oczywiste ale chyba nie wszyscy o tym muszą wiedzieć... Diabeł tkwi w szczegółach:)

Lucifer

A coś konkretniej?

Pastel

Dobry humor też jest potrzebny w pracy, fajnie bo dowcipnie.

Zostaw merytoryczną opinię o GEODIS Road Network sp. z o.o. - Błonie

• Jak się pracuje w GEODIS Road Network sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GEODIS Road Network sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GEODIS Road Network sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 6 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GEODIS Road Network sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GEODIS Road Network sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GEODIS Road Network sp. z o.o.