Opinie o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. w Bochnia

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. w Bochnia

Swiadek

Tak jeździcie po tych kierownikach a to TYLKO marionetki. Cała trójka nawet jak by chciała to nie może nic zrobić. Widać że jeden by chciał a nie może, nowy przyszły menadżer widać że sobie nie radzi każdemu mówi co innego i wtedy jest haos. Do kierownika z niczym nie pójdziesz to każdy musi pytać o zgodę na decyzję manadzera. Sama myślę o odejściu bo ciężko dostac w tej firmie klarowne informacje . Dziś sama jestem na nocce i jak zawsze cyrk. Mam wrażenie że jedna brygadzistą to zaczęła sterować wszystkim a menadżerem w szczególności.

@Swiadek

Rozumiem, że masz frustracje związane z brakiem jasności w komunikacji i poczuciem braku wpływu na podejmowane decyzje. W takich sytuacjach ważne jest, abyś wyraził swoje obawy i opinie przełożonym lub działowi HR. Możliwe, że istnieją kanały komunikacji lub procedury, które można wykorzystać do zgłaszania problemów i wnioskowania o zmiany. Jeśli jednak czujesz, że sytuacja nie ulega poprawie i masz poważne obawy dotyczące atmosfery i zarządzania, może warto rozważyć poszukiwanie nowych możliwości zawodowych w bardziej satysfakcjonującym środowisku. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, życzę ci powodzenia i znalezienia sytuacji, która będzie bardziej zgodna z twoimi oczekiwaniami i potrzebami.

Rurka

Płace bardzo małe , a w dodatku ciągle są zmiany. Ale najgorszy problemem jaki jest na komponentach to pijani pracownicy którzy zamiast dostać dyscyplinarne zwolnione są wysylani do domu porażka glaskanie po głowach pijanych , ciekawe co by było jak by doszło do wypadku przez taką osobę. Osoby z ukr mają jak w raju i nic nie robią co prawda nie każdy. Coraz większy chaos w firmie nowi ludzie uczeni byle jak

Rurka

Dokładnie ale żadna osoba co pali nie ma obniżonej oceny w tym kierownik jeden co pali a straszy od kilku dni brygadzistow, niestety te osoby więcej czasu spędzają na palarni jak na stanowisku pracy, nikt tego nie kontroluje ciągle pelna palarnia osoby ktore nie pala powinny miec dłuższą przerwe wtedy było by sprawiedliwie, lub wyższa ocenę bo spełniają 100 pracy . Ja będąc koło maszyny nie mam czasem nawet jak iść na przerwę bo nie ma mnie kto zastąpić i szlag mnie trafią jak widzę jak ciągle idą na papierosa te same osoby. Na nocy brak lidera kontroli jakości , raz w sumie byl ale tylko raz ,dziewczyny mają dowalone procesów dlaczego nadal nie wszyscy chodzą na nocki czasem trzeba czekac az cos zmierzą. Dlaczego brygadzisci nas operatorów nie zmieniaja przy maszynach ? Trzeba się o wszystko prosić , menadżer to widzi i zero reakcji w tej firmie na wielu trzeba uważać dużo osób roznosi plotki

@Rurka

Rozumiem, że zauważyłeś pewne nieprawidłowości w firmie, związane z paleniem, kontrolą jakości, rotacją stanowisk i plotkami. To zrozumiałe, że taka sytuacja może być frustrująca i wpływać na atmosferę pracy. W przypadku palenia i przestrzegania przerw, ważne jest, aby przestrzegać zasad ustalonych przez firmę i przepisy dotyczące palenia. Jeśli zauważasz, że niektóre osoby nadużywają przerw na palenie kosztem pracy, możesz zgłosić tę sytuację swojemu przełożonemu lub działowi personalnemu. Warto również wspomnieć o konieczności sprawiedliwego traktowania wszystkich pracowników i równego traktowania osób niepalących. Jeśli chodzi o rotację stanowisk i brak reakcji ze strony menadżera, warto rozważyć skonsultowanie tych kwestii z przełożonymi lub działem personalnym. Możesz przedstawić swoje obawy i sugestie dotyczące zmiany stanowisk i lepszej organizacji pracy. W przypadku plotek i rozprzestrzeniania negatywnego środowiska pracy, ważne jest, aby zachować profesjonalizm i unikać uczestniczenia w takich działaniach. Jeśli czujesz się dotknięty nieprawdziwymi plotkami, możesz porozmawiać z przełożonym lub działem personalnym i zgłosić tę sytuację. Warto również skupić się na budowaniu pozytywnej atmosfery pracy i wspieraniu koleżeństwa i wzajemnego szacunku między pracownikami. Pamiętaj, że otwarta komunikacja z przełożonymi i działem personalnym może pomóc w rozwiązaniu problemów i poprawie warunków pracy.

@Arti

Cały czas sa zglaszane sytuacje do kierowników i menadżerów kazdy złe sa temat. Niektóre osoby mają napisane pismo o mobbing bo jest cały czas w tej firmie , ale jak zwykle się broni brygadzistow i kierownikow . Szkoda pisać nawet dużo ludzi dzięki tej stronie napisało jak jest i o czym to świadczy cały czas negatywne opinien

@Rurka

Rozumiem, że zgłaszane są problemy i sytuacje mobbingowe w firmie, ale czujesz, że nie otrzymują one właściwej reakcji ze strony kierowników i menedżerów. To naprawdę trudna sytuacja, gdy pracownicy odczuwają negatywne skutki takiego zachowania i nie widzą poprawy. W przypadku mobbingu ważne jest, aby korzystać z wewnętrznych procedur i mechanizmów zgłaszania takich przypadków, takich jak rozmowy z przełożonymi, działem personalnym lub skorzystanie z linii telefonicznej do zgłaszania nadużyć. Jeśli czujesz, że nie otrzymujesz wystarczającego wsparcia, warto zwrócić się do odpowiednich organów, takich jak inspekcja pracy czy organizacje związane z ochroną praw pracowniczych, aby uzyskać pomoc i poradę. Ważne jest również, aby wśród pracowników panowało poczucie jedności i solidarności wobec sytuacji mobbingowych. Wspólne działanie i wsparcie mogą mieć większą siłę i wpłynąć na zmianę sytuacji w firmie. Można również rozważyć konsultację z prawnikiem specjalizującym się w sprawach mobbingu, który może udzielić porad prawnych i wskazać dalsze kroki. Pamiętaj, że ważne jest dbanie o swoje zdrowie psychiczne i dobrostan. Jeśli praca w tej firmie ma negatywny wpływ na twoje samopoczucie, warto rozważyć szukanie innych możliwości zatrudnienia, gdzie będziesz się czuł/a bardziej doceniony/a i szanowany/a. Życzę Ci powodzenia i mam nadzieję, że sytuacja w firmie ulegnie poprawie.

ArtI

Wprowadzenie specjalnych zasad dotyczących przerw dla palaczy i niepalących oraz ewentualnego dodatku do płacy jest kwestią, którą można rozważyć na poziomie wewnętrznego regulaminu pracy w firmie. Decyzje dotyczące przerw i dodatków zazwyczaj są podejmowane przez zarząd lub zespoły odpowiedzialne za zarządzanie zasobami ludzkimi. Wprowadzenie różnicowania przerw lub dodatków na podstawie nawyków palenia może być kontrowersyjne i wymaga starannego rozważenia, aby uniknąć konfliktów i dyskryminacji. Ważne jest również uwzględnienie przepisów prawnych oraz szacunku dla prywatnych wyborów pracowników. Jeśli masz pomysł lub sugestię dotyczącą wprowadzenia takich zmian, warto skonsultować się z zespołem zarządzającym lub działem HR w swojej firmie. W ten sposób będziesz mógł przedstawić swoje obserwacje i propozycje, które mogą być uwzględnione przy ewentualnych zmianach regulaminu pracy.

A

Niektórzy ludzie naprawdę szukają problemów wszędzie. Tak Ci zależy na rocznych profitach Mabuchi, że będziesz ścigał współpracowników za 98% wydajności, zamiast 100%? Już nie 1960 rok, nie mamy planów czteroletnich, gdzie trzeba wyrobić 200% normy; chociaż niektórzy niestety mentalnie zostali w tych czasach.

Robol

Atmosfera na poziomie (usunięte przez administratora) Zamieszanie, brak komunikacji na wyższych stanowiskach, "lekkie" podejście kierowników i brygadzistów. Oczywiście są wyjątki. Motory-nieludzki rygor Komponenty-totalny chaos Z godziny na godzinę podejmowanie innych decyzji. Nie da się zdrowo funkcjonować w takich warunkach pracy Zwłaszcza, gdy osoby z innych firm przychodzą na wyższe stanowiska i się popisują przed kierownikami jacy nie są najmądrzejsi i dbają tylko o swoje plecy, a operatorów mają za tania siłę roboczą Kopanie dołków pod sobą to chleb powszedni w tej firmie Firma myślała, że robot zrobi lepsze wyniki niż człowiek, a teraz ściągają masowo ludzi na pracę 7 dni w tygodniu... Pewnym brygadzistom od różowej czapki się w głowie poprzedkladalo i myślą, że wszyscy ich będą słuchać Nie tędy droga Jeśli zarządzający nie przejrzą na oczy to firma szybciej upadnie niż powstała

@Robol

dokładnie ale nikt wyżej tego nie widzi , zamiast się cieszyć że ludzie pracują to zawsze brygadzista wszystko zniszczy a kierownicy mu biją brawo. Na Core shafcie jest jedna brygadzistka która non stop krzyczy na ludzi a nawet rurki nie umie zmienić istny cyrk z nią . Wiele ludzi ma dość pracy w tej firmie przez te osoby, a w soboty to nawet brygadzisty nie ma tylko my zwykli pracownicy i o czym to świadczy na kogo można liczyć.

@Robol

Rozumiem, że masz negatywne doświadczenia z atmosferą pracy w tej firmie. Ważne jest, aby mieć odpowiednie warunki pracy i efektywną komunikację na wszystkich poziomach hierarchii. Problemy z podejmowaniem decyzji, brakiem komunikacji i nieprofesjonalnym podejściem nie sprzyjają zdrowemu funkcjonowaniu w miejscu pracy. Jednak należy pamiętać, że opinie mogą się różnić, a nie wszyscy pracownicy i kierownictwo w firmie muszą działać w taki sposób. Istnieją również wyjątki, gdzie atmosfera i zarządzanie mogą być lepsze. Ważne jest, aby zgłaszać swoje uwagi i obawy odpowiednim osobom w firmie, takim jak dział personalny, aby podjęto odpowiednie działania. Ostatecznie to zarząd firmy jest odpowiedzialny za podejmowanie decyzji i wprowadzanie zmian. Mam nadzieję, że sytuacja w firmie się poprawi i będziesz mógł pracować w bardziej sprzyjających warunkach.

motorek
@Robol

to co jest na motorach to jest oddzielny temat, mnie interesuje jedna kwestia.Slyszalam że na komponetach jest brygadzista z którym dużo ludzi chce pracować. Wg opini jakie chodzą po szatni i w przerwach to jest brygadzista któremu władza nie uderzyła. Kilka koleżanek z linii do niego przeszlo i sobie chwalą. I moje pytanie, czy ktoś tego pana zna i jak się z nim spotkać aby do niego przejść? Podobno jest tam trudno się dostać. Ciekawe dlaczego?Proszę o opinie

@motorek

To jeden z największych leni w tej firmie po za czasem spędzonym na palarni nie robi nic a do tego kierownik go broni a obrywają jego pracownicy idz i sie ich zapytaj co o nim sadza, a te osoby co do niego przeszły to tylko dlatego ze z nim jeżdżą i tyle w temacie. Więc najpierw się doinformuj

@motorek

Nie posiadam informacji na temat konkretnych brygadzistów w firmie ani możliwości skontaktowania się z nimi. Procesy zatrudniania i awansu w firmie są zazwyczaj zależne od polityki personalnej i oceny wydajności pracowników. Jeśli jesteś zainteresowany przejściem do konkretnej brygady lub pracy z konkretnym brygadzistą, najlepiej skonsultować się z personelem HR lub kierownictwem firmy Mabuchi, którzy mogą udzielić Ci konkretnych informacji na temat procesu rekrutacyjnego i możliwości awansu.

Masz na myśli M.S?

Rurka

Po wpisie motorka wiadomo o kogo chodzi , czy w końcu sie ktoś weźmie za tego lenia , razi w oczy jego sciemnianie w pracy gdzie inni robią siedzi i sciemnia przed laptopem a nic nie robi dlaczego nie jest z tego rozliczany. Od kiedy brygadzista siedzi i nic nie robi o czym to świadczy ani procesu nie zna ani to co koło niego jest , od kiedy brygadzista jest na danym procesie i nic nie umie a w dodatku takie jawne sciemnianie dlatego wszystko działa jak działa gdyby nie miał takich dobrych techników i co niektórych operatorów leżał by cały proces, bo nawet materiału nie umie przywiez . Nic nie będzie działało w tej firmie gdzie brygadzista sie na wiele pozwala wiele razy było już to mówione , jawne obrażanie operatorów gdzie na wielu procesach operator wie więcej od brygadzisty dlaczego kierownicy na to pozwalają i przyzwalaja .

Były szczęśliwy pracownik
@Rurka

dokładnie tak jest od kiedy już nie pracuje w tej chorej firmie jestem szczęśliwy , brygadziści nic nie wiedzą zarządzać ludźmi to każdy potrafi , nie umieją nawet pudełka zmienić koło maszyny byłem przerzucany non stop na komponentach na core shafcie jedna specyficzna brygadzistka którą cała firma nazywa r...pla potrafi zdenerwować każdego a nie umie nawet podstaw przy maszynie tylko ciągle telefon i krzyki rzucanie notesem o biurko i krzyki przez telefon na pół hali koszmar , byłem świadkiem jak obrażała młodą dziewczynę na kontroli jakości i wielu swoich pracowników ale nikt z tym nic nie zrobił , podziwiam jej męża święty by nie wytrzymał, resxta tam brygadzistów super . Na wtryskarkach troche lepiej o ile na odpowiednie osoby trafisz i ci pomogą. Na podywżkę po 3 miesiącach nie ma szans chociaż się starasz nic z tego , śmieszne awansowania na brygadzistów lub inne stanowiska za 200 zł więcej . Fajnie się pracowało przez tydzień później każdy to koszmar , więc nie polecam firmy , trzymajcie się i się nie dajcie operatorzy

Biurokrata
@Były szczęśliwy pracownik

Dokładnie jak piszesz 300 więcej za brygadzistę,200 więcej raz w roku podwyżki i przy dobrych wiatrach 200 kwartalnej premii MOWA O KWOTACH BRUTTO ,dla nieświadomych czyli przed potrąceniem składek,podatku,itp.

@Były szczęśliwy pracownik

Rozumiem, że masz negatywne doświadczenia związane z pracą w firmie Mabuchi. Ważne jest, aby pracować w miejscu, które zapewnia satysfakcję i dobre warunki pracy. Jeśli czujesz, że sytuacja w firmie nie jest odpowiednia i nie masz możliwości rozwoju, może warto rozważyć poszukiwanie innych możliwości zatrudnienia. Zawsze warto dążyć do pracy w miejscu, które oferuje dobrą atmosferę, szanuje pracowników i daje możliwość rozwoju. Powodzenia w dalszej karierze zawodowej!

Analityk kandydat.
@Arti

Wieść niesie że jest masę ogłoszeń o prace na większości portali, rozwijacie się , czy jest taka masowa rotacja bo byle jak płacicie.

Arti

Rozumiem, że oczekujesz zaangażowania i aktywności ze strony HR w czasie wakacji. Warto podzielić się swoimi oczekiwaniami i sugestiami z odpowiednimi osobami w firmie, takimi jak przełożeni, liderzy zespołów lub sam dział HR. Przekazanie swoich uwag i sugestii może pomóc w poprawie atmosfery i warunków pracy. Powodzenia!

@Arti

Zrobił się taki bajzel ,"mielibyśmy dramatyczny niedobór pracowników" na końcu tego zdania brakuje chcących pracować za psie pieniądze.

Arti

Rozumiem, że płace są dla Ciebie kluczowym zagadnieniem i uważasz, że są one niewystarczające. Kwestie wynagrodzenia i satysfakcji z pracy są istotne dla pracowników, a konkurencyjne wynagrodzenie może przyciągnąć i zatrzymać utalentowanych pracowników. Jeśli uważasz, że płace w firmie są nieodpowiednie, warto zgłosić swoje obawy lub sugestie do odpowiednich osób w firmie, takich jak dział HR lub przełożeni. Dzielenie się swoimi spostrzeżeniami może pomóc w ulepszeniu polityki płacowej i stworzeniu lepszych warunków pracy.

ABC
@Arti

Arti co Ty w ogóle piszesz. Większość pracowników eskaluje że firma mało płaci i osoby w HR nic z tym nie robią. Może dział odpowiedzialny za płace zejdzie na produkcję i porozmawia z pracownikami? Braki na każdym dziale są kolosalne, nowi pracownicy zwalniają się po paru dniach od zatrudnienia. Sprawdźcie ile osób w maju złożyło wypowiedzenia, ciekawe co będzie w czerwcu. Za uścisk prezesa czy poklepanie po ramieniu rodziny człowiek nie nakarmi.

@ABC

Ważne jest, aby komunikować swoje obawy w sposób konstruktywny i proponować rozwiązania, które mogą poprawić sytuację. Być może przeprowadzenie ankiet, spotkań z pracownikami lub przegląd polityki płacowej może przyczynić się do znalezienia odpowiednich rozwiązań. Również składanie wypowiedzeń przez pracowników jest sygnałem, że należy zwrócić uwagę na kwestie związane z wynagrodzeniem i warunkami pracy.

@Arti

Szanownej Pani proponuje zacząć przychodzić do pracy dla idei.Dla przyjemności możemy pojechać na wypoczynek do Turcji lub iść do kina na film akcji w DOLBY ATMOS. W pracy powinna być dobra atmosfera i dobre zarobki.Proszę nie rozmydlać problemu ,bo wychodzi masło maślane lub katarynkę.

Obserwator

Jednym słowem nie mają za grosz honoru, po co mieć wizerunek solidnej porządnej firmy z dobrą opinią jako pracodawcy (lokalnego pracodawcy) powoli ma się wrażenie że człowiek pracuje w firmie garażowej.

Byly Pracownik
@Obserwator

Ta firma jest jedną z najgorszych w jakiej pracowałem , ludzi mają za nic jak opowiadam w mojej nowej firmie co sie tu dzieje to każdy w szoku ze jest taki komunistyczny zaklad. Ludzie masowo uciekają z tej firmy bo mają dość płacą tyle że rodziny z tego nie utrzymasz jednym s lowiem ta firma w krótce upadnie. Teraz informacja tu do wszystkich w Niepołomicach płacą dwa razy więcej i do paliwa doplacaja. A i najważniejsze podwyżka po 3 miesiącach jak widzą że się starasz a teraz dostaliśmy podwyżkę inflacyjna ktora wyniosla 300 zl nie to co w mabuchi , więc nie martwcie się dojazdem (usunięte przez administratora)

Arti

Warto korzystać z różnych źródeł informacji, takich jak fora, portale społecznościowe, opinie pracowników itp., aby uzyskać jak najbardziej kompleksowy obraz sytuacji w danej firmie. Pamiętaj jednak, że opinie na takich forach mogą być subiektywne i różnić się w zależności od doświadczeń poszczególnych osób. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji warto również rozmawiać bezpośrednio z pracownikami lub przedstawicielami firmy, aby uzyskać pełniejsze i aktualne informacje.

Katarzyna

Ale chyba nie płacą mniej niż najniższa krajowa? Napisz liczbowo jakie to kwoty są, chciałabym sobie porównać z konkurencją . Myślisz, że rotacje są ze względu na kasę czy jest coś jeszcze?

@Katarzyna

Kwota wynagrodzenia zależy od wielu czynników, takich jak branża, lokalizacja, doświadczenie i umiejętności pracownika. Wynagrodzenie może być różne w zależności od stanowiska i poziomu zatrudnienia. W przypadku minimalnej krajowej płacy, wartości te również różnią się w zależności od kraju. Jednak wartości te mogą ulegać zmianom w zależności od regulacji prawnych i porozumień zawartych między pracodawcami a pracownikami. Co do rotacji, istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na stosowanie rotacji pracy w firmie. Oprócz aspektów finansowych, inne czynniki mogą obejmować organizację pracy, zaspokajanie różnych potrzeb pracowników, utrzymanie odpowiednich poziomów produkcji i zapewnienie ciągłości działania. Każda firma może mieć swoje własne powody i strategie dotyczące rotacji pracy.

Ktoś
@Katarzyna

Oczywiście że pensja jest zgodna z przepisami, wypłata jest na czas,mogła by być trochę wyższa ,podejrzewam że ludzie byliby bardziej zmotywowani, napewno każda ze stron by skorzystała, warunki pracy są dobre .

Mini_van
@Robol

Zgadzam się z tą opinią bo byłem tam przez pół roku, widziałem, przeżywałem, czułem,... Oczywiście nie mówię, że wszędzie tam jest tak samo. Pozdrawiam i życzę wszystkim dobrego zdrowia, dobrej, przyjaźnej pracy.

@Mini_van

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią i doświadczeniem. Rozumiem, że Twoje doświadczenia były różnorodne, i doceniam Twoje życzenia dla wszystkich pracowników. Również życzę Ci zdrowia oraz udanej i przyjaznej pracy.

Mabuchi
@Robol

Tak tak na pewno nie licz więcej jak 3700 , a najlepiej idź na komponenty tam istny (usunięte przez administratora) nienawisc między zmianami (usunięte przez administratora)

...

Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko magazynier: - siedzi trzech gości, którzy nie mają pojęcia o co pytać, a jeśli już, to wymyślają dziwne pytania, by rozmowa wyglądała na profesjonalną - wypytywanie o to jak konserwować wózek i co i jak naprawiać - jako operator nie mam prawa tego tykać, od tego jest konserwator lub UDT. Obowiązkiem operatora jest jedynie zgłosić ewentualną usterkę i nie podejmować pracy na wadliwym urządzeniu. - nie potrafią określić na jakie zarobki kandydat może liczyć - puste, ciągłe frazesy jaka to firma nie jest perspektywiczna i jak jest tutaj cudownie - tak naprawdę, to kandydat musi ciągnąć za język i wydobywać informacje, by ta rozmowa rzeczywiście była rozmową, a nie siedzeniem i patrzeniem się na siebie - najważniejsze, by znać historię firmy i oddziału w Bochni. Pomijam już fakt, że po tej rozmowie nie miałem ochoty zaczynać pracy w tej firmie, ale nieprofesjonalne było obiecywać, że zadzwoni się z informacją czy moja kandydatura została rozpatrzona pozytywnie czy negatywnie, a nie zadzwonił nikt. Biorąc pod uwagę stawkę, którą zaproponowałem, mogę przypuszczać, że firma szuka taniej siły roboczej i to jest najważniejszy dla nich argument, a nie doświadczenie czy podejście do pracy. Całość sprawia wrażenie "działania z doskoku", a nie profesjonalnie zarządzanej firmy. Nie polecam aplikować- szkoda czasu.

ArtI
@...

Dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko magazyniera. Wydaje się, że miała ona wiele nieprofesjonalnych elementów, takich jak brak przygotowania ze strony rekruterów, dziwne pytania, nieokreślenie zarobków i ogólne wrażenie chaosu. Jest zrozumiałe, że takie sytuacje mogą zniechęcać i budzić wątpliwości co do jakości zarządzania i perspektyw zatrudnienia w danej firmie. Ważne jest, aby rozmowa kwalifikacyjna była dobrze przygotowana i prowadzona profesjonalnie, dając kandydatowi możliwość przedstawienia swoich umiejętności i doświadczenia oraz odpowiedzi na pytania dotyczące stanowiska i oczekiwań. Brak informacji zwrotnej po rozmowie może być frustrujący i nieprofesjonalny, pozostawiając kandydata w niepewności. Twoja ocena sytuacji może pomóc innym kandydatom w podjęciu decyzji dotyczących aplikowania do Mabuchi. Ważne jest, aby szukać możliwości zatrudnienia, które są zgodne z oczekiwaniami i oferują profesjonalne podejście do rekrutacji i zarządzania. Dziękuję Ci jeszcze raz za podzielenie się swoim doświadczeniem i życzę powodzenia w znalezieniu satysfakcjonującej pracy.

Magazynier Ździsio
@...

juz ci mowilem, zglos sie na cieciowke i pytaj o Zdzisia z magazynu przyjde, pogadamy pokaze co i jak a nie choc na jakies rozmowy uprawnienia na wuzek zrobiles?

Kontroler

Kontrola jakość w tej firmie to dramat ,liderki wiecznie z nosem w laptopach ,jeśli jest jakiś problem mówią „dasz sobie radę „ żadnej pomocy z ich strony .Powinny uczyć nowych pracowników jednak wiecznie jest to zwalane na osoby które są w tej pracy tydzień lub na osobę która potrzebuje urlopu ,dla nich to korzystna opcja ponieważ jak inni odwalają ich robotę to jest czas na pogawędki o paznokciach .Cieszę się że już tam nie pracuje ,dziewczyny powodzenia !

@Kontroler

Rozumiem, że masz negatywne doświadczenia z kontrolą jakości w firmie. Ważne jest, abyś podzielił się swoimi uwagami i obserwacjami z odpowiednimi osobami w firmie, takimi jak przełożeni lub dział HR. Informowanie ich o problemach i niedociągnięciach może pomóc w poprawie sytuacji i wprowadzeniu zmian. Jeśli masz nowe miejsce pracy, życzę ci powodzenia i mam nadzieję, że będziesz mieć pozytywne doświadczenia z zespołem kontroli jakości. Pamiętaj, że komunikacja i współpraca są kluczowe w skutecznym działaniu zespołowym.

Arti

Rozumiem, że masz obawy i słyszałeś różne opinie na temat obu firm. Ważne jest, abyś dokładnie zbadał obie opcje przed podjęciem decyzji. Czytanie opinii online i rozmowy z osobami zatrudnionymi w obu firmach mogą pomóc Ci uzyskać lepsze zrozumienie atmosfery i warunków pracy. Warto również wziąć pod uwagę swoje własne preferencje i cele zawodowe. Każda firma ma swoje unikalne cechy i możesz zdecydować, która lepiej pasuje do Twoich oczekiwań i aspiracji. Pamiętaj, że opinie różnych osób mogą się różnić, więc ważne jest, abyś sam dokonał ostatecznej oceny. Powodzenia w podjęciu najlepszej decyzji dla siebie!

@Arti

Szanowna Arti proszę powiedz pensje w firmie są dobre,godne ,na co starczają na jedzenie i opłacenie rachunków za media.Tak czy nie.

@Obserwator

Pensje i warunki pracy w firmie mogą się różnić w zależności od wielu czynników. Zazwyczaj pensje są ustalane na podstawie umowy między pracownikiem a pracodawcą i mogą być negocjowane.

Kontroler jakości

Zapraszają do pokoju, rozmowa z jedną osobą - panią z HR. Pytania takie klasyczne: dlaczego mabuchi, dlaczego kontrola jakości, czy spotkałam się z aparaturą pomiarową. Dokładność pomiaru suwmiarką, mikrometrem. Oznaczenia chropowatości (rysunek techniczny). Było jedno pytanie po angielsku - o hobby. A tak, to głównie o motywacje, jakie jest Twoje największe osiągnięcie, jak poradziłeś sobie z niespodziewaną sytuacją. Ogólnie w porządku i sympatycznie, ale spóźnienie HRowca o ponad 15 minut

1. Dlaczego Mabuchi 2. Dlaczego kontrola jakości 3. Jakie przyrządy pomiarowe potrafisz obsługiwać 4. Hobby

logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Operator z kompnentów

W sumie to śmiesznie jest, na wypowiedzeniu jest jakieś 30% aktualnych pracowników a firma "rzuciła" podwyżki w ramach desperacji, tylko co z tego jak i tak mało kto je dostał. Linie kuleją, właściwie to uważam że jeśli by nie było Panów z Wietnamu, którzy są naprawdę sympatyczni to firma by pewnie by była w kryzysie w którym i tak już jest bo konkurencja podbiera lepszych pracowników XDD 60% pracowników to Ukraińcy, 5% Panowie i Panie z Wietnamu, reszta to zostali już ci którzy mają ciepłe stanowiska brygdazistów albo wyższe. Mówiąc szczerze to rotacja jest tak potężna że nie wiadomo co się stanie jutro ogółem pomysły są czasami tak bez sensu i te plany, że ktoś chyba się nie zna na fabryce i zarządzaniu. Naprawdę można dostać depresji od stania i pchania tego rotora bo brygadzistki chcą sie popisać kierownikom... Większość z nich nawet nie zna linii produkcyjnej a jak im udowodnisz że nie mają racji to się obrażają XDDD Kierownictwo porobiło jakies zmiany na liniach, przerzucają nas operatorów z jednej zmiany na drugą, jak bysmy mieli spiskować albo protestować żeby wynik był jak najmniejszy. Nie mam pojęcia co tutaj się wyprawia, ale proszę zobaczyć na inne linie kto jest kogo brygadzistką albo liderem. My starsi pracownicy jesteśmy niedoceniani, ktoś kto pracuje 2 lata jak ja ma mniejszą wypłatę niż ziomeczek ktory aktualnie przychodzi po szkółce. "Kto pracuje w cyrku ten się nie śmieje".

Ustawiacz motor

Brygadzistki wykazują się zupełnym brakiem wiedzy o produkcji Toyotach, dopytują techników czy coś jest "okej" i czy podlega regulacji. W między czasie udają się ze swoimi koleżankami i kierownikiem na pogawędkę albo na papieroska. Również osobniki w różowych czapkach zacnie obrażają swoje operatorki na liniach a także mają brak szacunku do ustawiaczy i ogółem nas poganiają że coś robimy wolno a jak coś zepsujemy to wielka obraza. Nasze piękne brygadzistki potem siedzą na palarni i tylko się śmieją że ktoś coś o nich pisze, fascynujące że ktoś bez kompetencji zostaje brygadzistą a w tej firmie to jakies 50% się nadaje maksymalnie na operatorów.

@Ustawiacz motor

Zrozumiałem, że masz pewne niezadowolenie z działania niektórych brygadzistek oraz osób w różowych czapkach w firmie. Ważne jest, aby skoncentrować się na konkretnych problemach i znaleźć sposoby rozwiązania sytuacji. W przypadku braku wiedzy technicznej brygadzistek, warto zgłosić ten problem swojemu bezpośredniemu przełożonemu lub działowi HR. Mogą być dostępne szkolenia lub inne formy doskonalenia zawodowego, które pomogą brygadzistkom w zdobyciu niezbędnej wiedzy. Jeśli obserwujesz nieodpowiednie zachowanie brygadzistek lub osób w różowych czapkach, warto zgłosić to przełożonemu lub działowi HR. Ważne jest, aby w miejscu pracy panowała atmosfera szacunku i profesjonalizmu. Dział HR powinien być w stanie podjąć odpowiednie działania w celu rozwiązania problemu i zapewnienia odpowiedniego środowiska pracy. Ważne jest również, aby dbać o własne bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne. Jeśli czujesz się niesprawiedliwie traktowany/a lub niezadowolony/a z sytuacji w pracy, warto skonsultować się z działem HR lub poszukać wsparcia u innych osób, takich jak przedstawiciel związków zawodowych lub doradca ds. pracy. Pamiętaj, że każda firma ma swoje unikalne wyzwania i sytuacje, ale ważne jest podejście konstruktywne i szukanie rozwiązań w celu poprawy sytuacji.

@Arti

Dlaczego kontrola jakości zostaje do 1 w nocy a nic nie robi , Nowy kierownik siedzi z nimi i plotki, kolejny raz ta sama grupa jak zostaje to jak sie nie chowają na kantynie to w kółku plotki a kierownik teraz do nich dołączył śmieją się na cala hale , myślałam że jak kierownik w nocy będzie to będzie lepiej ale widać nowy nie znaczy lepszy

@Operatorka

Rozumiem, że wyrażasz swoje niezadowolenie z zachowania kontroli jakości oraz nowego kierownika. Ważne jest, aby komunikować swoje obawy i obserwacje przełożonym lub działowi zasobów ludzkich w firmie. Możesz zgłosić swoje uwagi w odpowiednim miejscu, aby zostanie podjęte działania w celu rozwiązania tych problemów. Warto również pamiętać, że oceny pracowników i ich zachowanie są często oceniane przez przełożonych, a te informacje mogą wpływać na ich rozwój i awans. Jeśli masz konkretne zmartwienia, warto omówić je ze swoim bezpośrednim przełożonym lub działem HR, aby znaleźć rozwiązanie.

Ozon

A na jakim stanowisku jest dobre,kierownik pewnie ma 7500 brutto tak przypuszczam.W innej firmie produkcyjnej tak dużej to 12000 brutto kierownicze stanowiska

@Ozon

Wynagrodzenie kierownika w danej firmie zależy od wielu czynników, takich jak branża, wielkość firmy, lokalizacja, doświadczenie oraz zakres odpowiedzialności i obowiązków. Jednakże, zarobki kierownicze stanowisk mogą być zróżnicowane i zależą od wielu czynników. W większych firmach lub na bardziej odpowiedzialnych stanowiskach kierowniczych, wynagrodzenie może być wyższe. Przedstawione przez Ciebie przykładowe kwoty są jedynie spekulacją, a rzeczywiste wynagrodzenie kierownika może się różnić w zależności od konkretnych warunków pracy i umowy zawartej z pracodawcą.

Tecmoto

Większość nieprzychylnych opini dotyczących kierowników brygadzistów czy samego sposobu zarządzania jest kasowana ciekawy sposób na cenzurowanie niewygodnych faktów przez firmę zamiast zająć się problemami o których ludzie piszą lepiej usunąć negatywny komentarz i udawać że wszystko jest w porządku

Cenzor
@Tecmoto

Akurat się nie zgodzę ,z wszystkimi brygadzista mi oraz kierownikami z którymi mam okazję współpracować jest normalnie ,inna kwestią jest że brak im decyzyjności.mają tzw. kaganiec.Problem z tym że płace są stłamszone do minimum w większości do 3490 brutto ,i krzywdzący fakt że osoba która coś przekłada z pudełka do innej skrzynki zarabia tyle co osoba która potrafi pracować na jednej nieraz trzech maszynach,likwidować jej zacięcia ,zwieszki czy przestawić czułość czujnika.Problem płac bierze się z takiej kwestii że firma nastawiła się na pracowników INNOBYTCÓW przeważnie z jednego kierunku

Tecmoto
@Cenzor

Zakładam że jesteś operatorem maszyn dlatego też mam prośbę jeżeli macie problem z czujnikiem na maszynie mówcie o sprawie technikom a nie przedstawiajcie go samemu bo bardzo często są one zabrudzone i nie trzeba regulować ich czułości ewentualnie ich pozycja uległa zmianie np przez kolizję a regulacja może tylko pogorszyć niepotrzebnie sprawę a nikt nie lubi jak mu się utrudnia pracę z góry dzięki

Arti

Rozumiem, że masz obawy i frustracje dotyczące zachowania niektórych brygadzistek. Ważne jest, aby takie problemy zostały zgłoszone odpowiednim osobom w firmie, takim jak dział HR lub przełożeni. Wiele firm posiada procedury składania skarg lub zgłaszania problemów dotyczących atmosfery pracy lub zachowania pracowników. Korzystanie z tych kanałów komunikacji może pomóc w podjęciu działań mających na celu rozwiązanie problemu i poprawę sytuacji. Staraj się być konkretny i opisz dokładnie sytuacje, które Cię niepokoją. Dzięki temu możesz przyczynić się do podjęcia odpowiednich działań w celu poprawy szacunku i atmosfery w miejscu pracy.

DonObservatoreLeone

Przepraszam, ale nie posiadam informacji na temat stanu lub sytuacji w firmie Mabuchi, ponieważ moja wiedza została zatrzymana do września 2021 roku. Zalecam skonsultowanie się z aktualnymi informacjami lub kontakt z firmą Mabuchi w celu uzyskania najświeższych informacji dotyczących ich sytuacji.

dramat

(usunięte przez administratora) !! mało powiedziane , gdzie jest inspekcja pracy !! ludzi maja za nic , jak można pomiatać tak operatorami i ich straszyć , produkcja marna bo co można zdziałać na starych maszynach , co lepszy technik uciekł z tej firmy a reszta to kwestia czasu. Komponenty dramat , tylko jeden kierownik potrafi pracować ludzi zmienia na maszynie dowozi materiał i naprawia maszyny pcha produkcje do przodu , teraźniejszy menadżer jak był kierownikiem tak samo się wszystkim interesował, a drugi tylko palarnia z brygadzistami i roznoszenie plotek zero zainteresowania procesami no chyba że jakieś młode są do romansowania a na niczym się nie zna tylko na straszeniu ludźmi jego wymysłami ale tak to jest jak czasem ktoś czapkę zmieni , kontrola jakości kłoci się miedzy zmianami a co dopiero mieli impreze a jedni na drugich nadają i donoszą a mierzyć dobrze umie tam kilku inspektorów , pół roku temu produkcja dużo lepsza niż teraz bo jak operator dostaje po głowie a brygadzistę się broni słowami ''że my ci nic nie zrobimy a operatora mamy za nic '' to się nie ma co dziwić że ludzie mają dość , ludzie byli zgrani jeden drugiemu pomagał ale przez niektórych wyżej im się dostaje po głowie. Myślę że firma się obudzi i wróci wcześniejszy ład bo teraz to bałagan delikatnie mówiąc

@dramat

A od kiedy brygadzisci mają asystentów to nic nie robią i niczym się nie interesują, w dodatku procesów nie znają i nikt się za nich nie weźmie , siedzą tylko na telefonach albo chowają się ciągle bo wiecznie ich na procesach nie ma , większą wiedzę ma operator niż brygadzista , a jedna brygadzistka po za obrażaniem pracowników nic nie umie

@dramat

Wygląda na to, że masz negatywne doświadczenia z firmą Mabuchi. Przepraszam, że przeżywasz trudności w miejscu pracy. Niestety, nie jestem w stanie podjąć żadnych działań w tej sprawie ani skontaktować się z inspekcją pracy. Jeśli uważasz, że twoje prawa jako pracownika są łamane lub masz poważne obawy dotyczące warunków pracy, zawsze zalecam skonsultowanie się z lokalnymi organizacjami związkowymi lub inspekcją pracy, które mogą ci pomóc w takiej sytuacji. Warto również porozmawiać z innymi pracownikami w celu zrozumienia, czy podobne problemy występują wśród innych osób. Mam nadzieję, że sytuacja w twojej pracy poprawi się i że znajdziesz zadowalające rozwiązanie w przyszłości.

Arti

Rozumiem, że jesteś zaniepokojony i sfrustrowany sytuacją w swojej pracy. Jeśli masz poważne skargi lub problemy dotyczące swojej pracy, zalecam skonsultowanie się z odpowiednimi organizacjami lub instytucjami, takimi jak inspekcja pracy, związek zawodowy lub prawnik specjalizujący się w sprawach pracowniczych. Oni będą w stanie doradzić Ci w kwestii dalszych kroków i możliwości rozwiązania problemu. Życzę Ci powodzenia w rozwiązaniu tych trudności i znalezieniu satysfakcjonującej sytuacji zawodowej.

Arti

Rozumiem, że jesteś zaniepokojony kompetencjami niektórych brygadzistów w firmie. Niemniej jednak, nie mam możliwości sprawdzenia lub potwierdzenia tych informacji. W przypadku problemów z zarządzaniem, komunikacją lub kompetencjami kadry kierowniczej, zalecam skonsultowanie się z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie zasobami ludzkimi w firmie lub zgłoszenie tych problemów do wyższych szczebli zarządzania. Warto podkreślić, że każda organizacja ma swoje procedury i struktury zarządzania, a skuteczność kierownictwa może się różnić w zależności od indywidualnych umiejętności i zaangażowania poszczególnych osób. Jeśli uważasz, że sytuacja wymaga interwencji, warto zebrać odpowiednie informacje i zgłosić swoje obawy odpowiednim osobom w firmie lub skorzystać z mechanizmów dostępnych w zakresie skarg i donosów. Pamiętaj, że w przypadku problemów w miejscu pracy ważne jest, aby wyrazić swoje obawy w sposób konstruktywny i zachować profesjonalizm. Rozmowa z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie może pomóc w zidentyfikowaniu rozwiązań lub wprowadzeniu zmian na korzyść wszystkich pracowników. Życzę Ci powodzenia w rozwiązaniu tych problemów i poprawy sytuacji w miejscu pracy.

Pppp
@dramat

Masz rację do tego produkowanie na siłę mimo że nie ma czegoś nie planie produkcyjnym to kierownik i tak każe włączyć produkcję mimo braku ludzi

@Pppp

Rozumiem Twoje obawy dotyczące przymusowego prowadzenia produkcji mimo braku odpowiedniej liczby pracowników. W takiej sytuacji, gdzie brakuje wystarczającej liczby pracowników do efektywnego funkcjonowania procesu produkcyjnego, może to prowadzić do negatywnych skutków, takich jak obciążenie i presja na obecnych pracowników oraz obniżenie jakości i wydajności produkcji. Ważne jest, aby zarząd i kierownictwo firmy byli świadomi tych problemów i podejmowali odpowiednie działania. W przypadku braku wystarczającej liczby pracowników, rozważane powinno być zatrudnienie dodatkowych osób, opracowanie planu awaryjnego lub reorganizacja harmonogramu produkcji. Należy pamiętać, że zapewnienie odpowiednich warunków pracy, w tym odpowiedniego personelu, jest kluczowe dla osiągnięcia wysokiej jakości produktów i sukcesu firmy. Dlatego ważne jest, aby zarząd firmy brał pod uwagę te czynniki i podejmował odpowiednie kroki w celu zapewnienia skutecznego i zrównoważonego procesu produkcyjnego. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy dotyczące praktyk w firmie, warto porozmawiać z przełożonym lub zespołem zarządzającym, aby wyrazić swoje obawy i poszukać rozwiązań.

TECHNIK
@Pppp

dokładnie i wtedy jeden technik biega na 6 maszyn a kierownik na palarni sie smieje z brygadzistami a żadne sie do roboty nie weźmie , zamiast coś zrobić pomóc a jak cos sie zepsuje to stoją i nic dalej nie wiedza tylko cisna techcnika do szybszej pracy

Operator Nastawiacz
@TECHNIK

Operatorów nastawiaczy też się goni od maaszyny do maszyny nawet nie ma kiedy na przerwę iść a jak we dwóch sie pójdzie to wielka afera skargi maile koniec świata a jak brygadziści maja te spotkania z kierownikami i ich nie ma nieraz po godzinie to jest ok i musimy sami decydować to jest ok , śmiech jeden wielki śmiech

Maszynista
@dramat

Pół roku temu lepsza produkcja.Jakie były podwyżki roczne na wiosnę,ludzie pracowali na nowych angażach przez cały miesiąc do końca marca ,bez wiedzy jakie te stawki nowych aneksów są ,dowiadywali się w ostatnim tygodniu 03-2023 za ile pracują.Tak zostali zmotywowani to są efekty o maszynach nie wspominając.

@Operator Nastawiacz

Rozumiem, że jesteś niezadowolony z nierównego traktowania operatorów i nastawiaczy w firmie. Wyróżnianie pewnych grup pracowników lub faworyzowanie innych może prowadzić do niesprawiedliwości i frustracji wśród zespołu. Ważne jest, aby zapewnić równą i sprawiedliwą koordynację prac oraz odpowiadającą przerwę na odpoczynek dla wszystkich pracowników. Jeśli masz obawy dotyczące nierównego traktowania, zalecam porozmawiać z przełożonym lub działem HR w firmie. Wyraź swoje obawy i opisz sytuację, w której czujesz, że nie jesteś traktowany w sprawiedliwy sposób. Dobre komunikowanie się może pomóc w rozwiązaniu problemów i poprawie warunków pracy dla wszystkich pracowników.

Ustawiacz
@Operator Nastawiacz

Jak dla mnie nie ma żadnego problemu że przez jakiś czas nie ma brygadzistow, to tylko daje mi do zrozumienia że na tyle jesteśmy zgranym zespołem iż pomimo że nie ma "władzy " potrafimy sobie radzić. I to wg mnie nie jest śmieszne, bo jesli by było inaczej to by stali nad tobą jak kat , TEGO chcesz?

godziny

Witam , wiele informacji krąży na temat godzin pracy , obecnie pracujemy w systemie 3 zmian. Pytanie tyczy się zmian 2 razy na rano 2 razy na popołudniu 2 razy na noc ? Czy ktoś się może wypowiedzieć na ten temat ? Czy firma ma w planie pracę w takim systemie ? Drugie pytanie to dlaczego kilku brygadzistów nie pracuje w porze nocnej czyli 3 zmianie ( komponenty) ? Narzucają pracę swojej zmianie ale sami nie chodzą !!

@godziny

Co do godzin to wielka niewiadoma , niestety brygadzisci są pod ochroną oczywiście nie każdy brygadzista na komponentach jest zly wielu tam wie jak pracować i jest za swoimi ludźmi na wtryskarkach są dwie świetne zawsze pomocne , duży Core shaft wystarczy popatrzeć że robią najedna zmianę i jak zawsze im wszystko działa, i Pan Krzysiu każdy chcę u niego pracować zawsze się zatrzyma pomoże , na jakości brygadzista dziewczyny u niego zawsze zadowolone nawet razem na przerwy schodzą , nie to co druga zmiana brygadzistka nawet w szatni jawnie obraża swoją grupę aż dziwne ze nie zrobia z nią porządku , reszta brygadzistow też na sztukębyle przeleciało 8 godzin i do domu przeżywają pracowników co chwilę na inny proces , zreszta widać co widac

@Rurka

Rozumiem, że masz obawy i niezadowolenie dotyczące niektórych brygadzistów w firmie Mabuchi. Jeśli masz zastrzeżenia dotyczące postępowania brygadzistów, zalecam zgłoszenie tych problemów do odpowiednich służb w firmie, takich jak dział personalny, kadry lub przełożony bezpośredni. W ten sposób Twoje obawy zostaną uwzględnione, a działania podjęte w celu poprawy sytuacji. Ważne jest również utrzymanie otwartej komunikacji z kolegami i przełożonymi w celu wyrażania swoich opinii i rozwiązywania problemów. Współpraca i wzajemne zrozumienie w miejscu pracy mogą przyczynić się do poprawy atmosfery i efektywności pracy.

Operator
@godziny

Dlaczego nowe osoby są wprowadzane w błąd przy rozmowie o pracę że praca jest od poniedziałku do piątku a gdy zatrudnia się po kilku dniach są uświadamiani że ich praca jest od srody do niedzieli ??? To jakiś żart ??

@Operator

Możesz rozwinąć ten temat o czym piszesz. Są osoby które w takich dniach pracują od środy do niedzieli ,a poniedziałek,wtorek mają wolne.?

Łucja

Po ile godzin kontroler jakości procesu zostaje na zmianach, bo w ogłoszeniu tylko jest info o ich ilości. Często się zdarzają nadgodziny czy raczej przepisowe 8 godzin pracy? Ktoś jest dobrze zorientowany tutaj?

Operator1

Widać że większość niewygodnych komentarzy została usunięta więc jednak kierownictwo i menadżer śledzą na bieżąco.Niestety ale ja również po prawie dwóch latach pracy nikomu nie polecam tej firmy.Zarobki atmosfera brak komunikacji kolesiostwo i robienie na siłę produkcji jak w Wietnamie.Z mała subtelna różnica tu jest Polska centrum Europy nie systemowy Wietnam gdzie ludzie dają się wykorzystywać.Znaczna większość ludzi tu pracujących dłuże mających doświadczenie już się zwolniła i dalej będą się zwalniać bo ktokolwiek pracował w innej firmie ma porównanie w jakich warunkach można pracować.

@Operator1

Dokładnie ręka rękę myje. Dlaczego ciągle na komponentach pełna palarnia , jedni robią drudzy na papierosku, czy te osoby dostana niższą ocenę oczywiście nie bo kierownik siedzi z nimi i leci bajerka, i tak dzień po dniu. Kontrola jakości zostaje do 12 w nocy a od 11 chowa się na kantynie i gasi swiatlo żeby nikt nie widział i cyk nadgodziny lecą a za robote się nie wezmą ale oczywiście kierownika brak w nocy i nikt nie widzi, ciągle ta sama paczka oczywiście wiadomo o kogo chodzi bo jedna z nich jest bardzo głośna a zwłaszcza na kantynie ile one to roboty nie maja a na przerwach siedzą dłużej niż inni , a palet pełno niezwolnionych . Dlaczego nikt nie kontroluje brygadzistów nie chcą nawet na przerwę zastępować operatorów a jak sie ktoś postawi to od razu wylatuje na inny proces taka jest właśnie organizacja , a zwłaszcza jedna młoda to wszystkich chce ustawiać ale z wiele opowieści to dwie Panie zrezygnowały przez jej zachowanie, ale brygadzista świeta osoba i dalej brak ludzi do pracy a brygadzista siedzi i sie śmieje i robi co chce na spółke z kierownikiem , Bo ludzie to nie problem a jednak czasy pokazały że tak . koniec pisania ding dong do pracy

@Operator1

Rozumiem, że masz negatywne doświadczenia związane z pracą w firmie i dzielisz się swoją opinią na ten temat. Ważne jest, aby pracować w miejscu, które spełnia nasze oczekiwania i zapewnia odpowiednie warunki pracy. Jeśli uważasz, że firma nie spełnia twoich oczekiwań, to podejmowanie decyzji o zmianie pracy może być rozsądnym posunięciem. Każdy ma różne preferencje i doświadczenia, więc ważne jest, aby znaleźć miejsce, które pasuje do naszych potrzeb i wartości.

Arti

Rozumiem, że opisujesz swoje doświadczenia związane z hierarchią i faworyzowaniem w miejscu pracy. Sytuacje, w których nieuczciwe traktowanie i faworyzowanie występują, mogą wpływać negatywnie na atmosferę i morale w firmie. Ważne jest, aby pracodawcy tworzyli uczciwe i sprawiedliwe środowisko pracy, w którym wszyscy pracownicy są traktowani równo i szanowani. Jeśli masz obawy dotyczące nierówności lub nieuczciwego traktowania w miejscu pracy, warto zgłosić swoje obserwacje lub skonsultować się z odpowiednimi organami wewnątrz firmy, takimi jak dział zasobów ludzkich lub linia do zgłaszania naruszeń.

@Operator1

Warunki pracy nie są złe znów ,może dla niektórych praca na stojąco jest uciążliwa.Problem numer jeden to bardzo niska płaca,marcowe podwyżki po 150 zł brutto PREMIE KWARTALNE 150 ZŁ I SZALEJĄCA INFLACJA WOKOŁO. Firma jak chcę większej produkcji niech cała firma pracuje więcej ,ale proszę wyjść z propozycją odpowiednio większej gratyfikacji.Lepsze pensje i normalnej wysokości premie miesięczne ,kwartalne .Napewno nie takie jak przytoczyłem.Normalna minimalna kwartalna premia to w okolicach 1000 zł. na stanowiskach produkcyjnych.Nie mam nic przeciwko aby inżynier procesu dostał 2000 zł premii.

@Obserwator

Rozumiem Twoje obawy dotyczące niskich płac i premii w firmie. Wynagrodzenie i premie są istotnym elementem motywacji i zadowolenia pracowników. Wysoka inflacja może dodatkowo wpływać na spadek siły nabywczej wynagrodzenia. Sugerujesz, że firma powinna rozważyć większe podwyżki i premie, które będą adekwatne do wzrostu produkcji i wkładu pracowników. To rozsądna propozycja, którą warto przedstawić przełożonym lub działowi HR w firmie. Opowiedz o swoich obawach związanych z niskimi płacami i wysoką inflacją oraz przedstaw argumenty, dlaczego większe podwyżki i premie byłyby uzasadnione. Możesz również zaproponować konkretny model wynagrodzeń i premiowania, który według Ciebie byłby bardziej sprawiedliwy i motywujący dla pracowników. Warto pamiętać, że negocjacje dotyczące wynagrodzenia i premii mogą być procesem długotrwałym, ale ważne jest, aby wyrażać swoje obawy i propozycje w celu poprawy sytuacji.

Operatorka

Cyrk na kółeczkach, smieją się ci co tu nie pracują. Kazali nam przyjść w święto 3 maja do pracy, oczywiscie wszystko platne normalne jest. Może pasuje gdzieś sprawę zgłosić do odpowiednich organów żeby się tym ktoś zajął? Tak nie moze byc w tej firmie... i te komunikaty "nie prowadzic rozmów prywatnych" w radiowęźle, masakra.

@Operatorka

Cześć! Jeśli uważasz, że Twoje prawa zostały naruszone, możesz zgłosić tę sprawę do odpowiednich organów. W Polsce do spraw związanych z pracą istnieje Państwowa Inspekcja Pracy, która ma za zadanie kontrolować przestrzeganie przepisów prawa pracy przez pracodawców. Możesz skontaktować się z PIP w swoim województwie i złożyć skargę lub wniosek o kontrolę. Ważne jest również, abyś upewnił się, czy Twoja sytuacja rzeczywiście narusza przepisy prawa pracy. Przed podjęciem jakichkolwiek kroków polecam skonsultować się z prawnikiem lub doradcą prawnym, którzy pomogą Ci ocenić Twoje prawa i poradzić, jakie działania podjąć.

Urszula
@Operatorka

Wszyscy musieli przyjść w ten dzień czy mogliście się jakoś podzielić? Okej, nie dostaliście ekstra zapłaty ale może możecie odebrać za to dzien wolny? Jak wygląda sprawa z innymi świątecznym dniami, pracownicy produkcji za każdym razem są wzywani do pracy?

Biurokrata
@Operatorka

Fakt nie jest to straż pożarna ,policja ,szpital ,stacja benzynowa oraz produkcją np żywności ,która może ulec zepsuciu.

@Biurokrata

Mabuchi to międzynarodowa firma produkcyjna, która działa w różnych krajach, w tym w Polsce. W Polsce obowiązują przepisy Kodeksu pracy, które określają zasady pracy w dni ustawowo wolne od pracy, w tym w święta. Zgodnie z Kodeksem pracy, pracownicy nie są zobowiązani do pracy w dni ustawowo wolne od pracy, czyli w święta. Oznacza to, że pracodawca nie może wymagać od pracowników pracy w taki dzień, chyba że istnieją okoliczności uzasadniające taką pracę, np. ze względu na charakter wykonywanej pracy. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku niektórych branż, takich jak np. służba zdrowia czy media, nie ma możliwości całkowitego zamknięcia w dni świąteczne i pracownicy są zobowiązani do pracy. Jednak w takich przypadkach pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy oraz rekompensaty za pracę w dni wolne od pracy.

@Urszula

Co to za biznes ,wartość dodana odbieranie dnia za dzień i tak wolny od pracy.

@Operatorka

Nikt nie kazał przyjść do pracy tylko poszli ludzie ktuży potrzebują pieniędzy i ja nie jestem nikim ważnym ale nie mogę patrzeć jak większość pisze że firma kogoś zmusza . Ludzie którzy tak piszą nie pracowali 20-lat temu i nie wiedzą co to jest ciężka praca . Przepraszam za błędy w pisowni ale nikt nie jest idealny

@Nie ma znaczenia

Rozumiem, że wyrażasz swoje zdanie na temat decyzji ludzi, którzy decydują się pracować pomimo pewnych okoliczności. Rzeczywiście, każdy ma swoje własne powody i motywacje, dlaczego podejmuje pracę, nawet jeśli nie jest to dla niego idealna sytuacja. Warto zrozumieć, że każdy pracownik ma swoje indywidualne okoliczności i potrzeby finansowe, które wpływają na decyzję o podjęciu pracy. Niektórzy mogą potrzebować pieniędzy na utrzymanie siebie i swoich rodzin, a praca może być jedynym sposobem na pokrycie codziennych wydatków. W takich sytuacjach podjęcie pracy może być koniecznością, niezależnie od preferencji czy poziomu satysfakcji z pracy. Ważne jest, aby szanować wybory i decyzje innych ludzi, nawet jeśli nie zgadzasz się z nimi. Każdy ma prawo do własnych doświadczeń i wyborów zawodowych. Warto dążyć do zrozumienia i empatii wobec innych, zamiast ich oceniać. Nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich i każda sytuacja jest unikalna. Ważne jest, aby szukać sposobów, w których można poprawić warunki pracy i zapewnić odpowiednie traktowanie pracowników. To może obejmować rozmowę z pracodawcą, organizowanie się w związki zawodowe lub szukanie innych możliwości zatrudnienia, które lepiej odpowiadają indywidualnym oczekiwaniom i wartościom.

@Arti

Ja napisałem ten post nie ze względu na ludzi którzy przyszli do pracy bo ich rozumiem tylko dla tych którzy mówią że firma ich zmusza. Z tego co wiem i widzę to ludzie sami chcą i nie pracują za darmo tylko za podwójną stawkę. Chcesz to możesz to opublikować, a to że firma jest zarządzana nie do końca dobrze to inna sprawa. Z poważaniem

Skarbnik
@Nie ma znaczenia

Nie jest tak że w większości do pracy w niedzielę przyszli pracownicy z importu ?.A ogólnie ludzi rozumie chcą choć minimalnie więcej to przychodzą ,bo standardowe pensje są tak marne że ....firma chce pracować w systemie zmianowym,bez żadnego dodatku do pensji.Proszę wyjść z propozycją dodatku w kwocie bliskiej 1000 zł na rękę,

@Skarbnik

Produkcja w weekend i tak jest kiepska skoro w tygodniu nie ma kto obsługiwać maszyn i brak techników to nie da się nadgonić sobotą i niedzielą. Słaba organizacja i tu jest największy problem , czasem maszyny włączane są z opóźnieniem i to dużym, a wtedy już można wyprodukować kilka sztuk. Firma w ogóle się nie liczy ze zdaniem ludzi najlepiej zmusić do pracy od poniedziałku do niedzieli nie szukają rozwiązania , wiele ludzi ma dzieci do których chce wrócić o normalnej porze a w weekend spędzić z nimi czas nie każdy żyje ideą Mabuchi - zarobki marne to i praca marna. Mówią o dodatkach a premia taka że aż wstyd pisać, ciastem i melodią o poranku ludzi nie zmotywują do pracy , zresztą komunikat jest tylko po polsku czemu nie ma w innych językach czy tylko nas Polaków trzeba zaganiać do pracy. Te spotkania brygadzistów z kierownikami o wybranych porach to też nie na miejscu jeśli procesy kuleja powinni pilnować stanowisk pracy , trochę poprawek i będzie lepiej

@Arti

Szanowny Arti proszę zejść z góry na produkcję popracować z dwa tygodnie na motorach i komponentach i wtedy pisać pełne zrozumienia komentarze a nie kopiuj wklej do każdego . Opisać faktyczny stan i działać !!

Skarbnik
@pracownik

Po pierwsze problem ze sprzętem ,awaryjny,wieszający się ,bardzo kolizyjny. A nie Cyt "Niezwłocznie po dzwonku pracować.Pytanie jakie wyniki można osiągnąć na tych maszynach.O premiach kwartalnych to można się pośmiać 140 zł za 3 miesiące , co to ma być.A podwyżki w marcu jakie były od 4 do 6% .

@Skarbnik

Dokładnie sprzęt to jeden wielki złom do nas przyjeżdża już z korozją i w kiepskim stanie technicznym, i nie da się z tego zrobić cudu technologicznego to tak jak z '' z (usunięte przez administratora) złota nie zrobisz '' . Podwyżki bardzo marne wieloletni pracownicy dostali takie marne pieniądze że zgroza a budują firmę od początku. Firma przyjmuje dużo ludzi ale po paru dniach wielu odchodzi i dalej są braki , widać to szczególnie jak odchodzi bardzo dobry pracownik , naprawdę szkoda wielu ludzi. Te wszystkie zmiany źle wpływają na ludzi dość że zarabiają najniższa krajową to oni są fundamentem firmy późnej reszta, niestety nie każdy to rozumie. To tak jak z chlebem prosty przykład. Dużo stanowisk jest nie potrzebnych i nic nowego nie wnoszą poza chaosem, trzeba się skupić na najmniejszym szczeblu a późnej wyżej , słuchać każdego nie poniżać, ludzie maja naprawdę super rozwiązania tylko ich głos ginie.

@pracownik

Jestem technikiem pracuję 2 lata nie odbieraj tego zle ale z tego co wiem firma chciałaby wprowadzić taki system ale też patrzą na ludzi. Rozmawiałem dużo z moim kierownikiem dlaczego ludzie przychodom w soboty do pracy a w nowym systemie tego nie będzie, dla tego teraz są komunikaty o przerwach i odbijaniu się na gong .Prawda jest taka że każdy przestój maszyny to strata jedna minuta pomnożona przez ileś minut potem przez dni i w skali roku robi się kłopot. Nie gniewaj się że mam takie zdanie a to zarządzanie pozostawia wiele do życzenia to nikt z nas nic nie poradzi. Z poważaniem

@pracownik

Masz rację ale każdy musi dać coś od siebie ale patrząc na to wszystko to wydaje mi się że większość ma to gdzieś i nie tylko szefostwo ale też pracownicy [ zabrać kasę i tyle]

Dobry
@pracownik

Gdyby większość wzięła się do roboty byłoby ok,a nie tylko papierosek, do przerwy się czepiają zwykłych pracowników a tego nie widzą jak liderzy,technicy w czasie awarii idą na papieroska niech odbiją palącym po 150 zł miesięcznie tak jak w innych firmach to robią wyjście po kilka razy po 10 min to nie strata??? Nikt tego nie widzi!!! Takim przykładem pokazują nowym że lepiej iść na fajkę niż pracować.zobaczymy wtedy ile palących będzie bo o minutę przerwy się żucaja a palących nie widzą.

@pracownik

Rozumiem, że wyrażasz swoje niezadowolenie z organizacji pracy w firmie. Problemy z obsługą maszyn, brakiem techników i słabą produkcją w weekendy są frustrujące dla pracowników. Skuteczna organizacja pracy jest kluczowa dla efektywności i zadowolenia pracowników. Ważne jest, aby pracodawcy uwzględniali potrzeby pracowników i stawiali na pierwszym miejscu ich dobrobyt. Praca w weekendy powinna być odpowiednio wynagradzana i powinny być zapewnione odpowiednie warunki pracy. Warto również rozważyć poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą poprawić organizację pracy w tygodniu, aby uniknąć konieczności nadganiać produkcję w weekendy. Jeśli uważasz, że istnieje problem z komunikacją między kierownikami a brygadzistami oraz brak pilnowania stanowisk pracy, warto podnieść te kwestie w firmie. Otwarta komunikacja i współpraca między różnymi poziomami zarządzania mogą przyczynić się do poprawy sytuacji. Pracownicy mają prawo do godziwych warunków pracy, a pracodawcy powinni dążyć do zapewnienia efektywnej organizacji produkcji, motywacji pracowników i dbałości o ich dobrostan. Warto podjąć rozmowę z przełożonymi i wspólnie poszukać rozwiązań, które poprawią sytuację w firmie.

@Dobry

Rozumiem, że jesteś niezadowolony z pewnych zachowań w miejscu pracy i czujesz, że niektórzy pracownicy są traktowani ulgowo, podczas gdy inni są krytykowani za podobne zachowania. Ważne jest, aby równość i sprawiedliwość były zachowane w miejscu pracy, zarówno jeśli chodzi o przerwy, jak i inne aspekty pracy. Sytuacje, w których niektórzy pracownicy mają więcej swobody lub są traktowani bardziej przychylnie, mogą budzić frustrację i niezadowolenie wśród pozostałych pracowników. W takiej sytuacji warto podjąć rozmowę z przełożonym lub działem personalnym, aby wyrazić swoje obawy i prosić o uczciwe i jednolite traktowanie wszystkich pracowników. Ważne jest również, aby wzmocnić kulturę pracy opartą na równości i profesjonalizmie. Promowanie otwartej komunikacji, wzajemnego szacunku i uczciwości może pomóc w budowaniu pozytywnego i sprawiedliwego środowiska pracy. Jeśli uważasz, że palenie papierosów w miejscu pracy jest problemem, który wpływa na wydajność lub równość wśród pracowników, warto zgłosić tę kwestię przełożonemu lub działowi odpowiedzialnemu za bezpieczeństwo i przepisy w miejscu pracy. Pamiętaj, że rozmowa i skierowanie swoich obaw w odpowiednie miejsce może pomóc w poprawie sytuacji i tworzeniu bardziej sprawiedliwego i produktywnego środowiska pracy.

@Nie ma znaczenia

Szefostwo ma swoich ulubionych którzy poza donoszeniem nie znają się na niczym ,jeden nadaje na drugiego pisza na siebie maile. operatorzy pchają tą produkcje kiedy reszta wyższych nic nie robi ale lubi sie podpisac pod czyimś sukcesem. Wiele osób przychodzi w weekendy dodatkowo co jest spoko ale nie każdy chce firma nie pyta kto by wolał tylko narzuca. Wszystko się pcha w kierunku wielkiej klapy w końcu to padnie jest tak źle

@Arti

Niestety w tej firmie nie ma co dyskutować jak jesteś zwykłym pracownikiem, niestety kierownicy bronią brygadzistów a ci jawnie obrażają ludzi czy takie zachowanie można pochwalać , był tu o tym wpis ale bardzo szybko go usunęli bo prawda wielu teraz wyżej boli i boja sie o własne stołki. Był w tej firmie kierownik który zawsze bronił ludzi Bartek dlaczego pozostali nie biora z niego przykładu zawsze wszystko organizował nie było żadnych sporów, siadał na maszynach i pracował rozmawiał z ludźmi każdy go dobrze wspomina.

tiktak
@Nie ma znaczenia

UCIEKAĆ OD TEJ FIRMY Z DALEKA NA ROZMOWIE CO INNEGO W PRACY CO INNEGO , OBIECANKI CACANKI A GŁUPIEMU RADOŚĆ STAWKI GŁODOWE NA MISKE RYŻU , Z OPOWIEŚCI PRACOWNIKÓW PODWYŻKI OD 100 DO 300 ZŁ SMIECH NA SALI PO ROKU PRACY W TYM ZAKŁADZIE IFLACJA SZALEJE MABUCHI ROBI LUDZIĄ ZA DARMO CYRK I NERWICE

@Nie ma znaczenia

Druga sprawa ten cały tekst aby po gongu zabierać się do pracy bez zbędnych dialogów itp.Proszę pomysłodawcę tego aby to zlikwidował ,a jak nie to proponuję przygotować ten sam tekst w językach pozostałych pracowników firmy MABUCHI w Bochni.Bo wygląda na to że pracodawca z góry założył że pracownicy polscy to bumelanci i nieroby.

@tiktak

Wygląda na to, że masz negatywne doświadczenia z tą firmą. Zrozumiałem, że jesteś rozczarowany niskimi wynagrodzeniami i brakiem obiecanych podwyżek. Ważne jest, aby być zadowolonym z pracy i wynagrodzenia, dlatego zrozumiem, jeśli zdecydujesz się szukać innych możliwości zatrudnienia. Pamiętaj, że istnieją inne firmy, gdzie możesz znaleźć lepsze warunki i satysfakcję zawodową. Powodzenia w znalezieniu odpowiedniej pracy dla siebie!

@Obserwator

Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony lub niezrozumiany. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub sugestie dotyczące firmy MABUCHI, zalecam bezpośrednią komunikację z działem odpowiedzialnym za kadry lub inny właściwy organ w firmie. W ten sposób będziesz miał możliwość wyrazić swoje obawy i oczekiwania. Powodzenia w rozwiązaniu tych problemów!

@Skarbnik

Ja nie chcę bronić firmy bo nie oto chodzi ,ale odpowiadając na twoje pytanie to nie tylko ludzie jak to określiłaś z [ importu ] ale nasi pracownicy też przychodzą i to bardzo dużo. Nawet dziś rozmawialiśmy w pracy że niektóre wpisy są nie prawdziwe ,nie wiem co komuś przyjdzie z tego że pisze nie prawdę .Nie wiem co jest na komponentach ale wszystkich działów i ludzi nie można wkładać do jednego worka. Z poważaniem

@tiktak

Widzę że to jest do mnie nie wiem kim jesteś ale zawsze masz wybór masz firmy Man, Nidek i jeszcze dużo innych w Niepołomicach ,ja akurat mam kolegów i koleżanki w tych firmach i powiem Ci że chyba ciężko by Ci było dostać więcej kasy bez doświadczenia . Z tego co co widzę to do naszej firmy przyjmuje się wszystkich bo jest potrzeba , potem przez 3miesięce popracuje żeby zdobyć jakieś doświadczenie i odchodzi. Tak na koniec macie jedyną szanse żeby coś się nauczyć i mieć lepsze cv i ktoś wam będzie za to płacił

Operatorka

Uważam, że faktycznie "starsze" brygadzistki mają bardziej wywalone na pracy, chodzą sobie na palarnie tu i tam z kierownikiem się smieją na linii, biednych techników poganiają do tych złomów a same by się wzięły do roboty :) A jak się wyrażają do operatorek, drą się na całą linię żebyś przyszła, niektóre brygadzistki to mi się wydaje że dostaly szanse bo zakręciły kołem fortuny i akruat wygrały... Mówię tu o tych starszych brygadzistkach z rotorów. Pisanie tutaj na forum nie ma sensu, osobiscie wolę złożyc zawiadomienie do HR, również innym polecam.

Ustawiacz

Trochę dziwne, zostając operatorem ustawiaczem uczy mnie Technik Mentor, który zarabia 100 zł więcej. Ogółem nie ma mnie kto już uczyć, jeden technik na linii aktualnie pozostał przez świetne podwyżki.. Ludzie sie nie mylili zwolnienia poszły masowo więcej niż połowa twarzy tutaj nie pracuje...

pracownik były

No niestety ale w Mabuchi robi sie (usunięte przez administratora) , chcą żeby ludzie pracowali na okrogło 7 dni w tygodniu ,nie interesuje ich ze ktos ma rodzine ,dzieci i inne obowiązki ,życie poza pracą,, technicy maja po 45 godzin ,gdzie dopuszczalne jest 32, przychodząc do pracy nigdy nie wiemy kiedy wrócimy poniewaz nagle zmuszani jestesmy do nagodzin ,soboty praktycznie wszystkie obowiązkowe ,to jest poprostu chore , , drugą zmiane potrafią zrobic w jeden dzien , gdzie ludzie nie sa przygotowani ,nawet certyfikacji nie mają zrobinych z maszyn na których mają pracować, premie to jest poprostu smiech na sali po 2 latach pracy mozna dostac 150 zł oczywiscie raz na 3 miesiące ,nie wspomne o podwyżkach,Także tyle w temacie .......

Arti

Nie jestem w stanie dokładnie zrozumieć kontekstu wiadomości, ale wydaje się, że dotyczy ona negatywnych doświadczeń związanych z pracą w Mabuchi, gdzie narzuca się reżim pracy w soboty i niedziele. Właściwie podejście do pracy i zatrudnionych pracowników wydaje się być w tym miejscu kwestią dyskusyjną. Zdecydowanie warto jednak szukać pracy w miejscu, które odpowiada naszym oczekiwaniom i wartościom, a pracodawca powinien starać się stworzyć warunki pracy, które będą sprzyjać dobrej atmosferze i wydajności zatrudnionych pracowników.

Krystian

Jakiego wynagrodzenia można oczekiwać na stanowisku inżyniera procesu ?

Art
@Krystian

Wysokość wynagrodzenia inżyniera procesu zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i branża firmy, lokalizacja, doświadczenie i kwalifikacje kandydata. W Polsce średnie wynagrodzenie inżyniera procesu wynosi około 6000-9000 zł brutto miesięcznie, ale w zależności od wyżej wymienionych czynników może być wyższe lub niższe. W firmach o większym budżecie na wynagrodzenia oraz w branżach wymagających specjalistycznej wiedzy i umiejętności, takie jak przemysł chemiczny czy farmaceutyczny, wynagrodzenie może być znacznie wyższe.

@Art

Witam Czy to prawda że pracuje się na zmiany bez żadnego ekstra dodatku miesięcznego w postaci 500 , 600 zł.Nie mam na myśli ustawowego dodatku za godzinę pracy w porze nocnej.

@Art

Chciałbym prosić Panią ponownie o odpowiedź ,czy praca na zmiany o raz w porze nocnej jest za tzw.Bóg zapłać.Pytam ponownie ponieważ brak odpowiedzi.Zdaje sobie sprawę że pytanie nie wygodne.Ale jednak proszę.Wiem że dodatek ustawowy za pracę nocą pewnie jest płacony.

Arti

Praca na zmiany oraz w porze nocnej z pewnością jest męcząca i wymagająca, dlatego wiele firm przewiduje dodatki do pensji za taką pracę. W niektórych krajach, jak na przykład w Polsce, obowiązuje ustawa określająca minimalny dodatek za pracę w porze nocnej oraz w dni wolne od pracy, jednak każda firma może ustalić własne zasady dotyczące dodatków za pracę na zmiany i w porze nocnej. Warto zwrócić uwagę na to, jakie dokładnie dodatki przewiduje dana firma oraz czy są one zgodne z obowiązującymi przepisami prawa pracy. Zazwyczaj dodatki za pracę na zmiany i w porze nocnej są wyższe niż standardowe wynagrodzenie za pracę w godzinach dziennych, ponieważ pracownicy pracują w warunkach trudniejszych i bardziej wymagających dla organizmu. Ostatecznie, ocena tego, czy dodatki za pracę na zmiany i w porze nocnej są odpowiednie, zależy od indywidualnej sytuacji każdego pracownika oraz jego preferencji i wartościowania swojego czasu i wysiłku.

Xyz

Nocki są lepiej płatne chyba coś koło 20% nie jestem dokładnie pewny generalnie żadne szałowe pieniądze a po za tym żadnego innego dodatku nie ma

Arti

W Polsce minimalny dodatek wynosi 30% do podstawowej stawki godzinowej za pracę w godzinach nocnych (22:00 - 6:00), a także za pracę w niedziele i święta. Jednak w przypadku pracy w systemie zmianowym, stawki mogą być wyższe i mogą być ustalane indywidualnie w ramach umowy między pracownikiem a pracodawcą. 500 złotych na rękę za pracę w systemie zmianowym wydaje się zbyt niskim wynagrodzeniem i warto w takiej sytuacji rozmawiać z pracodawcą i negocjować lepsze warunki zatrudnienia.

Na znanym portalu z ogłoszeniami są oferty pracy gdzie pisze coś takiego wynagrodzenie stała podstawa + dodatek zmianowy. Czy ktoś się nie mija z prawdą odnośnie tego zmianowego dodatku. Może inni pracownicy się wypowiedzą

Arti

Warto pamiętać, że pracodawcy mają obowiązek wypłacać pracownikom odpowiednie wynagrodzenie za pracę w określonych warunkach, w tym za pracę w zmianach. W przypadku wątpliwości co do rzeczywistych warunków zatrudnienia i wynagrodzenia, warto skonsultować się z pracowniczą radą lub związkami zawodowymi.

Zostaw merytoryczną opinię o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. - Bochnia

• Jak się pracuje w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 307.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 148, z czego 17 to opinie pozytywne, 74 to opinie negatywne, a 57 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
4.7/5 Na podstawie 698 ocen.
  • Wadowicka 3 lok. 231
    30-347 Bochnia
  • NIP: 6762519867 REGON: 366266970 KRS: 0000656716

Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.