Opinie o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. w Bochnia

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. w Bochnia

daleko ale chcę

Witajcie czy do Mabuchi dowożą ludzi busy?transport odpłatny?

Daisy

Witam, czy sobota w mabuchi jest płatna 100 % czy 50 % ?

@Daisy

Płatna 100% -ale czy warto męczyć się jeszcze w sobotę - oto jest pytanie. Człowiek po poniedziałku ma już dość pracy w tej firmie i wypatruje piątku a nie myśli o sobocie. Niestety firma Mabuchi zeszła na ...

Leon
@Robak

Oj muszę Ci przyznać rację, firma schodzi na psy???? Pracuje się coraz gorzej, ludzi coraz mniej, technicy słabi nie ma kto uczyć. Atmosfera wśród załogi coraz bardziej napięta bo ludzie chcą pracować, a nie mają do tego warunków. Maszyny psują się kilkanaście razy w ciągu zmiany, stoją po dwie, trzy godziny bo nie ma osoby która by usunęła skutecznie usterkę. Nikogo nie interesują błędy które notorycznie się powtarzają i są zapisywane na maszynach. Pozdrawiam wszystkich którym kończy się cierpliwość do tej pracy.

Pracownik Pięknej firmy
@Leon

Technicy słabi? Wszystko czego się uczymy to sami, nikt nam wiedzy nie przekazuje, rzucają nas na linię jak mięso i ogarnij 37 maszyn na linii.. Operatorki nie potrafią skasować głupich błędów, czasami samo skasowanie wystarczy, albo potwierdzenie/wsypanie komponentu, musimy rzucać swoją robotę i lecieć żeby wam pomóc. Nie potraficie dosypać nawet odpowiedniej ilości komponentu a potem płacz, że maszyna nie idzie, złom itd... Jak mamy naprawiać maszyny, skoro dochodzi do momentu że JEDEN TECHNIK jest na dwie linie?? Setterzy popełniają katastrofalne błędy, nie potrafią wymienić elektrod po dwóch latach pracy, to jest jakieś nieporozumienie ale tak to jest jak sobie kierownictwo wybiera setterów nie ze względu na UMIEJĘTNOŚCI tylko na staż albo kogoś lubią. My mamy ich uczyć, technicy z stażem mniejszym od setterów, operatorek są głową linii, a brygadzistki? To tylko dodatek, ktoś musi narzekać że słabo idzie. Reszta? Stoi pod maszyną i krzyczy na settera/technika, żeby ktoś pomógł... Zawiodłem się na twoim komentarzu, brak jakiegokolwiek obiektywnego spostrzeżenia. Klarownie mówiąc, operatorzy więcej narzekają na forum niż robią w pracy, a plotkują jeszcze więcej. Życzliwości kochani.

@Pracownik Pięknej firmy

Masz rację w 100% niestety dobrzy Operatorzy czy Technicy już dawno uciekli, Brygadzistki takie z prawdziwego zdarzenia, które posiadały wiedzę większą niż kierownicy a nawet inżynierowie też odeszły i bardzo dobrze zrobili - zmarnowały się tylko dziewczyny. Teraz Brygadzistki robią z wszystkich kto tylko się zgodzi, zero wiedzy, operatorkami były nie najlepszymi a biorą się za rządzenie. Reklamacja za reklamacją, zero wiedzy, inteligencji - koszmar!!

Operatorka
@Robak

Generalnie mówiąc, ma pan rację w zupełności się zgadzam. Ale na mojej zmianie jest kilku Techników co coś potrafią i setterów, doceniam ich bardzo. Pracowników trzeba zachęcać jak się starają i wynagradzać a większość widzi jaki tu jest "bajzel" to woli odejść. Co do brygadzistek, za dużo się ich narobiło, generalnie dochodzi do tego że Technik ma największą wiedzę z całej linii a nie one...

Technik
@Leon

Przyznaję rację co do powatarzających się błedów... ale nie jesteśmy w stanie czasami nic zrobić, tak jak kolega pisał wyżej dochodzi do momentu że jesteśmy sami na dwie linie. Chcemy regulować maszyny, naprawdę ale momentami dostajemy ochrzan od brygadzistek za hamowanie produkcji, bo trzeba zrobić więcej niż poprzednia zmiana. To jest nurzące, a czasami nawet jak coś chcemy zrobić to trzeba "biegać" po linii i usuwać błędy, bo żaden operator nie chce podejść... Mój krokomierz dziennie wskazuje mniej więcej po 15 tysięcy kroków, to pokazuje że naprawdę zasuwamy od początku do końca linii. Warto dodać że mamy buty z blachą które nie są lekkie jak wasze operatorów, ale lepiej siedziec na krzesełku i narzekać że technicy słabi, że te same błędy.

@Operatorka

Trochę, się źle wyraziłem chodziło mi o to, że dobrzy Technicy że stażem, którzy znali już ten złom i sobie z nim radzili odeszli. Nie chciałem urazić obecnych techników, widzę, że niektórzy to naprawdę fajni goście, którzy chcą się uczyć i dobrze pracować, niestety nie mają czasem od kogo się nauczyć jak patrzę na nich to mi ich po prostu żal - bo wiem, że długo nie wytrzymają nie da się rozdwoić i gonić po liniach - te złomy trzeba naprawiać a nie pchać produkcję tak daleko się nie zajedzie - po prostu syzyfowe praca. Chłopaki - Technicy nie dajcie się tylko firmie zniszczyc!

Tym

ở mỗi ca đều có một vấn đề giống nhau là mọi người đến quá sớm và cản trở quá trình sản xuất có rất nhiều nhầm lẫn không thể làm việc bình tĩnh phụ nữ nói nhiều và xảy ra sai sót

Zadowolony

Pracowałem w tym miejscu pracy prawie dwa lata, poznałem mnóstwo fajnych osób i dużo się nauczyłem. Praca jak każda ma swoje wady i zalety, ale sam osobiście polecam.

Alka
@Zadowolony

CO do nauki to w jaki sposób można się tu uczyć? Czy chodzi tylko o pracę i podpatrywanie innych? Czy jest też opcja na regularne szkolenia lub jakieś kursy?? Coś wiecie?

Kontroler jakości

Zapraszają do pokoju, rozmowa z jedną osobą - panią z HR. Pytania takie klasyczne: dlaczego mabuchi, dlaczego kontrola jakości, czy spotkałam się z aparaturą pomiarową. Dokładność pomiaru suwmiarką, mikrometrem. Oznaczenia chropowatości (rysunek techniczny). Było jedno pytanie po angielsku - o hobby. A tak, to głównie o motywacje, jakie jest Twoje największe osiągnięcie, jak poradziłeś sobie z niespodziewaną sytuacją. Ogólnie w porządku i sympatycznie, ale spóźnienie HRowca o ponad 15 minut

1. Dlaczego Mabuchi 2. Dlaczego kontrola jakości 3. Jakie przyrządy pomiarowe potrafisz obsługiwać 4. Hobby

logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Onar

Dlaczego na linii A10 mają długopisy podpięte pod linki w jakim celu to jest?czy na każdej innej lini też tak będzie to są uziemienia czy jakieś specjalne?czy to jest kolejny pomysł naszego P.st.......y czy jesteś w trakcie testowania

A.k
@Onar

Jeżeli jest coś w trakcie testu to też powinna być instrukcja wydana z działu zebrane podpisy z przeszkolenia osób audyty dość często o to pytają i wymagają pozdrawiam

Prawda

Chciałam zwrócić uwagę na problem na najważniejszej linii tego zakładu power windows!! Są dwie zmiany na jednej zmianie lider osiąga wyniki i panuję nad ludźmi na drugiej jest haos nie ma wyników ludzie śpią po kabinach a Pani starsza ma w......ne na produkcję być liderem bez wyników? Może trzeba pomyśleć nad wymianą i dać ambitniejszą brygadzistke na tą linię, przecież linia daję zysk całemu zakładu to powinna być wymagająca, powinna być wymiana lidera dziwi mnie to że nikt tego nie widzi jak to możliwe? można wyciągnąć wnioski że jednak kierownictwo ma to gdzieś i nie jest tak jak to przedstawiają że jest aż takie zapotrzebowanie bo to się mija z prawdą i celem.

????

Operator linii produkcyjnej, to aktualna oferta pracy. Wyczytałem, że firma oferuje premie kwartalne, są one dla wszystkich pracowników czy system jest uznaniowy? Miesięcznie można liczyć na jakieś dodatki czy tylko podstawa wynagrodzenia? Podajcie widełki zarobkowe tego stanowiska?

PracownikMabuchi
@????

To co wynegocjusz tyle dostaniesz, do miesięcznego wynagrodzenia możesz dorobić np. pracą w soboty 100% płatne. Premie są kwartalne, pierwsza po przepracowany pełnych 3 miesięcy. Premia składa się z kilku czynników z zachowania i podejścia do pracy,(ocena Brygadzisty, spełnia oczekiwania, powyżej oczekiwań lub ponizej oczekiwań) wpływ mają również reklamacje od klienta, czy byłeś na L4 itp. Dla osób pracujących mniej niż rok jest to 1/4 jego wynagrodzenia dzielona przez 4 kwartały. Dla osób powyżej stażu pracy 1 rok jest to 1/2 wynagrodzenia dzielona na 4 kwartały. Co ważne liczy się rok kalendarzowy. Tak więc premia to przedział np. może być od mniej więcej 50zł do np. 500 netto wszystko zależy jaką masz stawkę i jak długo pracujesz. Praca operatora nie jest ciężka ale monotonna a specyfika Firmy wszystkie zakazy, nakazy niestety robią swoje i ludzie odchodzą, najlepiej samemu sprawdzić ????

Spoko Robot
@PracownikMabuchi

Możesz też pracować w niedzielę, święta, w nocy.

Obserwator

Mabuchi Motor Poland jest polskim oddziałem japońskiej firmy Mabuchi Motor Corporation, która jest jednym z wiodących producentów silników elektrycznych na świecie. Mabuchi Motor Corporation została założona w Japonii w 1954 roku i od tego czasu rozwija swoje technologie, oferując różnorodne rozwiązania w dziedzinie napędów elektrycznych. Mabuchi Motor Poland, zlokalizowany w Bochni, jest jednym z wielu oddziałów Mabuchi Motor Corporation na całym świecie. Bochnia to miasto położone w województwie małopolskim, w południowej Polsce. Jest to historyczne miasto o bogatej kulturze i tradycji. Mabuchi Motor Poland w Bochni zajmuje się produkcją i dostawą różnych rodzajów silników elektrycznych, w tym silników prądu stałego, silników bezszczotkowych, silników krokowych i innych. Produkty Mabuchi Motor znajdują zastosowanie w różnych branżach, takich jak motoryzacja, elektronika użytkowa, urządzenia medyczne, robotyka, urządzenia AGD, narzędzia elektryczne i wiele innych. Firma Mabuchi Motor Poland angażuje się w rozwój nowych technologii, innowacji i doskonalenie jakości swoich produktów. Współpracuje z klientami na całym świecie, dostarczając silniki elektryczne o wysokiej jakości i wydajności. Lokalizacja Mabuchi Motor Poland w Bochni pozwala na dogodny dostęp do rynków europejskich i zapewnia bliską współpracę z klientami w regionie. Warto zauważyć, że informacje, które przedstawiłem, są ogólne i oparte na dostępnych publicznie informacjach o Mabuchi Motor Poland. Jeśli potrzebujesz dokładniejszych informacji na temat firmy, jej oferty produktowej lub działalności, zalecam skontaktowanie się bezpośrednio z Mabuchi Motor Poland lub odwiedzenie ich oficjalnej strony internetowej.

Negatywna opinia
@Obserwator

Wystawiam negatywną opinię! Dlaczego? A no dlatego że nikt nie widzi problemu który jest związany z palarnią osoby które palą i chodzą bez limitu w czasie pracy na papierosa wyjście 10min razy 3 to już jest 30 min przerwy dodatkowej dlaczego manager kierownicy tego nie widzą???a co z osobami nie palącymi?? Też powinni mieć dodatkową przerwę, proszę zobaczyć gdy się przechodzi na magazyn ile osób siedzi cały czas te same osoby,to powinno być odbijane z czasy pracy lub odpracowane po godzinach powinien być monitoring na palarni i odrazu widać jakie osoby to są!!!!! W innych firmach są wyciągane konsekwencje bo nikt sobie na takie coś nie pozwoli , później pracuj z taką osobą która przeszła cala dymem jest to bardzo nie miłe wręcz powiem obrzydliwe

@Negatywna opinia

Przepraszam, jeśli Twoje doświadczenia w miejscu pracy związane z palarnią i przerwami są negatywne. Rozumiem, że niezrównoważony podział czasu pracy i nieuwzględnianie osób niepalących może być frustrujące. W takich sytuacjach warto zgłosić swoje obawy i sugestie do odpowiednich osób w firmie, takich jak managerowie, kierownicy lub dział HR. Mogą oni rozważyć wprowadzenie odpowiednich regulacji lub monitoringu w palarni w celu zapewnienia równowagi i szacunku wobec wszystkich pracowników. W niektórych krajach istnieją przepisy regulujące palenie w miejscach pracy, które nakładają ograniczenia na palarnie i ochronę osób niepalących. Pracując razem jako zespół, można dążyć do stworzenia zdrowego i przyjaznego środowiska pracy, w którym wszyscy pracownicy czują się komfortowo i szanowani.

ArtI

Rozumiem Twoje obawy dotyczące palenia i sprawiedliwości w miejscu pracy. To ważne, aby wszyscy pracownicy byli traktowani równo i szanowani. Jeśli masz uwagi dotyczące firmy MABUCHI lub sytuacji w swoim miejscu pracy, zalecam skonsultowanie się z odpowiednimi osobami w firmie, takimi jak managerowie, kierownicy lub dział HR. Oni mogą być w stanie odpowiednio zareagować i podjąć działania w celu poprawy sytuacji. Pamiętaj, że dialog, komunikacja i współpraca są kluczowe w rozwiązywaniu problemów w miejscu pracy. Dziękuję za Twoje uwagi i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Pan maruda niszczyciel
@Negatywna opinia

Panie jak ci się nie podoba to złożyć wypowiedzenie a nie płakać tutaj na forum bo ktoś chodzi palić, niektórzy chodzą bo mają wtedy przerwy, nie wszyscy chodzą na przerwy wtedy kiedy jest gong. Czasami jest produkcja wtedy i zostaje pół składu albo technicy coś robią Złóż wypowiedzenie nie denerwuj ludzi tutaj

@ArtI

Rozwiązanie, żeby było sprawiedliwie jest bardzo proste. Osoby, które chodzą na papieroska poza przerwą powinny potwierdzać to dokumentując to na karcie przez czytnik i odliczane od czasu pracy.

@Negatywna opinia

Cenna uwaga ,Zarząd firmy powinien do tego podejść poważnie, to palenie to jest ileś godzin poza stanowiskiem pracy w ciągu miesiąca .Zmienić regulamin pracy ,bo jest to nierówne traktowanie pracowników.Palisz dostajesz mniejszą pensje lub ten co nie pali dostaje większą.Inna opcja niepalący mają dłuższe przerwy do wykorzystania, albo palacze odrabiają ten czas + 20 min za wyjścia na fajkę .tak jak z racji przerwy 10 minut pracujemy do godziny 14.10 , niech pracują do godz.14.35

Meches

Ci to za firma? Dają ogłoszenie na utrzymanie ruchu z zarobkami do 10000 brutto a jak składasz i nich papiery to mimo dużego doświadczenia i mieszczeniu się w ich kryterium twierdzą że kwestie finansowe przeważają. Wydaje mi się że wolą ludzi bez doświadczenia i do przyuczenia bo nie trzeba płacić za wiedzę. Z tej mąki chleba raczej nie będzie. Powodzenia życzę mechanikom. I wyrazy głębokiego współczucia.

Pola

Wytłumaczy ktoś, o co chodzi z tym 5S, o którym piszą w ofercie na operatora linii produkcyjnej? Już któryś raz się spotykam z tym pojęciem tylko nadal nic mi nie mówi. Takie rzeczy też wyjaśniają, jeśli chodzi o to przyuczenie? Czy tylko pobieżnie? Nie wiem, czy wszystko mi się uda załapać, trochę się obawiam.

Chat GPT
@Pola

"5S" to termin odnoszący się do metodyki zarządzania miejscem pracy, szczególnie popularnej w kontekście produkcji i organizacji przemysłowej. Metoda ta jest stosowana w celu poprawy efektywności, efektywności i bezpieczeństwa pracy poprzez organizację i utrzymanie miejsca pracy w czystości i porządku. Nazwa "5S" pochodzi od pięciu japońskich słów, które opisują poszczególne etapy tej metody: Seiri (Sortowanie): Polega na eliminacji niepotrzebnych przedmiotów z miejsca pracy. Usuwane są zbędne narzędzia, dokumenty, sprzęt itp. Pozostawiane są tylko te przedmioty, które są niezbędne do wykonywania danej pracy. Seiton (Systematyzacja): Oznacza ułożenie pozostałych przedmiotów w sposób uporządkowany i łatwy do znalezienia. Każdy przedmiot ma swoje określone miejsce, co ułatwia szybkie odnalezienie go w razie potrzeby. Seiso (Sprzątanie): Polega na regularnym czyszczeniu i utrzymaniu porządku w miejscu pracy. Czyszczenie nie tylko poprawia estetykę, ale także przyczynia się do bezpieczeństwa i sprawnego funkcjonowania. Seiketsu (Standardyzacja): Wprowadzanie standardów i procedur dotyczących utrzymania porządku i czystości. Dzięki temu zachowanie ładu staje się nawykiem, a procesy są bardziej przewidywalne i skuteczne. Shitsuke (Samodyscyplina): Odnosi się do utrzymywania wdrożonych praktyk na stałe i ciągłego doskonalenia. Wprowadzanie "5S" jako części kultury organizacyjnej przyczynia się do trwałej poprawy i podnoszenia standardów. Jeśli oferują Ci przyuczenie na stanowisko operatora linii produkcyjnej i wspominają o "5S", to prawdopodobnie będą towarzyszyć Ci w tym procesie, aby nauczyć Cię, jak zastosować tę metodologię w praktyce. W związku z tym, z pewnością będą chcieli wyjaśnić Ci każdy etap "5S" i pokazać, jak można to wdrożyć w twojej pracy. Jeśli masz obawy, możesz śmiało pytać o więcej informacji i wyjaśnienia, ponieważ zrozumienie tej metody może pomóc w zwiększeniu twojej efektywności i komfortu w pracy.

Pracownicy

Bardzo prosimy osoby decydujące o awansach w firmie o zwrócenie uwagi na planowany awans na dziale komponentów. Wszyscy wiedzą o kogo chodzi, ludzie latami pracują w tej firmie na jakąkolwiek podwyżkę lub awans a tu 4 miesiące i pani chyba tak wsparła produkcję że w nagrodę ma otrzymać dużo lepsze stanowisko. Zachowanie tej osoby i kompetencje nie zasługują nawet na komentarz, więc prosimy o przyjrzenie się tej sprawie.

@pracownik

Wszyscy wiedzą o kogo chodzi, cała fabryka o tym mówi i nie chodzi o ból (usunięte przez administratora) tylko o uczciwość. Osoba bez kompetencji awansuje a inni z wiedzą która zdobywali latami nic.

@@pracownik

Chodzi o technika który awansował ? Czy z kontroli jakości ?

Tracz

Akurat te osoby o których piszesz zasłużyły na awanse, na razie ta osoba o której mowa na szczęście jeszcze nie zmieniła stanowiska i oby tak nigdy się nie stało.

Stała

Z przykrością musze powiedzieć, że firma do której sie przyjmowałam kilka lat temu zamiast piąć się w górę, to leci w dół. Kiepskie zarządzanie, brak profesjonalizmu a w dodatku po zmianie głównego szefa wprowadza się zasady jak w Wietnamie. Kasa slaba a podwyżki roczne w granicach 4-8%. Pierwszy awans? Jak się doprosisz ale z tego co gadam z ludźmi to 2 lata. Masowe przyjęcia, ale i stali pracownicy masowo odchodzą bo nie czuja się docenieni. Pracownik który nie czuje się doceniony to ma gdzieś firmę i jej cele, przychodzi na 8h i idzie do domu. Nie pomoże tu wieszanie znaczków na ścianie za grube pieniądze w postaci "immortal victory", albo durnych komunikatów z głośników. Wstyd odbyć wideokonferencje z kimś bo ciągle jakieś gongi albo komunikaty typu " przerwa dobiega końca, proszę wrócić na stanowisko pracy" lecą z głośników. Doszło nawet do tego ze sciagaja wsparcie z Wietnamu, bo ludzie się na filmie poznali. Miały być kolejne dodatki w postaci karty my benefit, od dwóch lat wprowadzają i nic. Jak masz dobra pensje to można przesiedzieć i przecierpiec te głupoty które wygadują, ale jak liczysz na rozwój finansowy to szkoda czasu. Ja nadal czekam...

Obserwator

Witam Nie lepiej aby tak zrobić ,aby to właśnie MABUCHI było tym miejscem gdzie każdy pracownik się spełnią pod każdym względem.Przede wszystkim finansowym

@Obserwator

Witam, Jasne, z pewnością jest to godny pożądania cel. Mabuchi jako miejsce pracy powinno dążyć do zapewnienia satysfakcji i spełnienia pracowników pod każdym względem, w tym finansowym. Wysokie wynagrodzenie i atrakcyjne benefity są istotne, aby przyciągnąć i zatrzymać wykwalifikowanych pracowników oraz zachęcić ich do zaangażowania i pełnego poświęcenia się firmie. Dążenie do zapewnienia stabilności finansowej dla pracowników może mieć wiele pozytywnych efektów. Przede wszystkim podnosi to motywację pracowników i wpływa na ich wydajność. Satysfakcja finansowa może również wpłynąć na ogólny poziom zadowolenia z pracy, co z kolei sprzyja pozytywnej atmosferze i większej lojalności wobec firmy. Jednak aby osiągnąć ten cel, niezbędne jest również dbanie o inne aspekty pracy, takie jak rozwój zawodowy, możliwości awansu, warunki pracy, zrównoważona równowaga między życiem zawodowym a prywatnym oraz wsparcie ze strony zarządu i kolegów z zespołu. Wszystkie te elementy tworzą kompleksowe podejście do stworzenia miejsca pracy, gdzie pracownicy czują się zadowoleni i spełnieni. Warto zwrócić uwagę na potrzeby i oczekiwania pracowników, aby jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby. Stałe monitorowanie i rozwijanie strategii motywacyjnych i wynagradzania pozwala na tworzenie korzystnych warunków dla wszystkich zaangażowanych stron. Dziękuję za podniesienie tego tematu. Jesteśmy przekonani, że dbanie o dobrostan i spełnienie pracowników jest kluczowym elementem budowania silnej i prosperującej organizacji.

@Stała

Dokładnie kiepskie i jeszcze raz kiepskie zarobki Dodatkowo wywyższanie się kierowników i brygadzistów nie ma równego traktowania dodatkowo jeden nadaje na drugiego dziwny system jak można poniżać osoby niżej dlaczego nie ma równego traktowania , kierownicy się tak pogrążają że dramat , ciągle jeden kierownik nadaje na drugiego taki ich system wartości , na każdym kroku afera która menadżer kończy stwierdzeniem że taki mają plan , no chyba nie do końca skoro dużo ludzi odchodzi , obiecywanie podwyżek w efekcie ich brak , po dwóch latach pracy moja wypłata od nowego operatora różni się 100 zł wstydź i hańba dla firmy , nowi siedzą na telefonach nawet nie umieją zliczyć produkcji , na przerwach długo siedzą i papieros co godzinkę i śmiech ich że tak można pracować i hasła w nasza stronę '' stary robi młody leży '' zero wychowania

@ArtI

Raczej dążenie do zwolnień Pięknie tu piszesz i przepraszasz ale nic z tego nie wynika Ciekawe ile ci dodatkowo za to płacą bo myślę że z własnej woli takich farmazonów nie piszesz Jeśli bym pisał takie coś to nie wiem czy bym spojrzał sobie w lustro Pracując już dość długo w tej firmie nie mogę powiedzieć dobrego słowa tym bardziej że nie ma systemu wartości ,poniżanie (usunięte przez administratora)hałas to tylko czubek góry lodowej Przepuszczanie na siłę złomu i ciągle zwroty o czymś świadczą

Okonamaroko

Jedna wielka klapa na komponentach od kiedy jest nowy menadżer nie radzi sobie z niczym , jak był kierownikiem było identycznie zero organizacji wiecznie siedział na telefonie wiadomo co robił albo auta oglądał albo na budowę rzeczy , na nocy chował się i nie było go widać na procesie kilka godzin , teraz robi identycznie zero zaangażowania , nie można na niego liczyć zawsze odsyła nie potrafi podjąć decyzji co do procesu zmienia decyzję z godziny na godzinę , od zawsze lubil plotki i donoszenie nie raz technikow zmieniał na procesach co skutkuje tym że wszystko kuleje , brakuje poprzedniego menadżera zawsze był konkretny dlaczego tego nowy nie potrafi ? Arti czy są jakieś szkolenia na dobrego menadżera ? Czy firma nie chce mieć decyzyjnych ludzi ?

Aqa
@Okonamaroko

Dokładnie tak jest zmiany nie wyszły na lepsze , nowe osoby zanim się wdrożą o ile się wdrożą jeden wielki chaos ciągle coś zepsute , a premie to chyba nikt nie wie jakie dostanie nawet nikt nie wie jak został oceniony wstyd dość że raz na 3 miesiace to jeszcze nikt się nie fatyguje poinformować

ArtI

Takie spoufalanie się z niektórymi osobami, które przeważają nad rzeczywistymi obowiązkami zawodowymi, może świadczyć o braku profesjonalizmu, a także o preferowaniu prywatnych relacji nad efektywnym wykonywaniem pracy. W takiej sytuacji można zauważyć negatywne skutki, takie jak: Nierównomierne traktowanie pracowników: Kiedy niektórzy pracownicy są traktowani w sposób faworyzujący ze względu na osobiste relacje z kierownictwem, może to wprowadzać nierównowagę i nieuczciwość w miejscu pracy. Brak sprawiedliwego podziału obowiązków: Skupienie się na spoufalaniu się z niektórymi osobami może prowadzić do niewłaściwego rozdziału zadań, co wpływa na wydajność i efektywność całego zespołu. Brak motywacji wśród pracowników: Pozostała część zespołu może czuć się zaniedbana i pominięta, co może wpływać na motywację i zaangażowanie w pracę. Obniżenie jakości pracy: Skupienie się na relacjach osobistych może odwracać uwagę od ważnych zadań i spraw, co może prowadzić do spadku jakości wykonywanej pracy. Brak profesjonalizmu: Spoufalanie się z niektórymi pracownikami może wpływać na profesjonalizm i poważanie w miejscu pracy, co może obniżać ogólną atmosferę i kulturę organizacyjną. Współpraca i relacje między pracownikami są naturalne i ważne, ale powinny być oparte na profesjonalizmie, równym traktowaniu oraz na kierowaniu się wspólnymi celami i misją firmy. Dbanie o przejrzystość, uczciwość i szacunek w relacjach między pracownikami może przyczynić się do lepszej atmosfery pracy i efektywności całego zespołu.

W sedno
@ArtI

Dokładnie naszemu junior menadżerowi brakuje profesjonalizmu Arti świetnie to opisałeś. Za to ludzie go otaczający to tacy sami jak on czyli bierni w swojej pracy za to idealni do manipulacji ale przy tym robią wiele szumu. Myślę że nowy dyrektor przyglądanie się kto co w firmie robi i na czym się zna , wniesie porządek i ład bo póki co to go na komponentach brakuje i może na miejsce naszego menadżera znajdzie trzech lepszych

Operatorek
@W sedno

Dopuścił do zwolnień tyłu doświadczonych osób co widać codziennie, słabo działające maszyny kiepska produkcja . Jak można było tyle osób wypuścić z firmy z takim doświadczeniem czyżby ktoś był lepszy od niego i dlatego się ich pozbywa . Ja też mam nadzieję że nowy Dyrektor zaobserwuje pracę naszego menadżera i wyciągnie wnioski

@Operatorek

Czy dzisiejszy placek to dodatek do naszych śmiesznych 150 złotowych premii po 3 miesiącach ? Decyzję naszego menadżera są jak zwykle źle wystarczy sobie przypomnieć jak awansował dwie młode dziewczyny na wormie co się tam działo w tym czasie ? I dlaczego po trzech miesiącach nawet się nie przyznał do błędu ? Nowa brygadzistka z zewnątrz raz dwa zrobiła porządek. Ile ludzi przerzucał nie myśląc że na danym dziale są bardzo dobrzy , jeden wielki chaos na komponentach , niektóre osoby nie powinny być brygadzistami nie wiem czym się kieruje w wyborze ale chyba nie tym kto co umie tylko jak szybko donosi i się z nim spoufala . Myślę że nowy dyrektor zrobi porządek na komponentach i doceni dobrych pracowników bo póki co jedna wielka klapa , no ale tak to jest jak się jest nieodpowiednia osoba na stanowisku

Komio

A w jaki sposób został zrobiony porządek na wormie? Dyscyplina jest ważna i potrzebna, ale jak liczysz przerwy innym to sobie też policz. Bądź ty najpierw wzorem a potem wymagaj.

@Komio

No tak jak się niektórzy nauczyli na fajkę chodzić non stop a praca kiepska to najlepiej na brygadziste, (usunięte przez administratora)

Fakt
@W sedno

Dokładnie tak pamiętam jak był B.Z. był spokój zawsze słuchał dwóch stron nikogo nie bronił póki nie znał sytuacji i umiał rozmawiać z ludźmi zawsze produkcja była lepsza z jego słowem wsparcia wierzył w ludzi i nieraz zatrzymał w firmie . Na spotkaniach rozdzielał zadaniami i każdy wiedział co ma robić nie to co teraz jeden wielki chaos , jeden kierownik non stop broni brygadzistow bo są wyżej od operatorów czy tak się powinno postępować przecież to jawny mobbing i poniżanie dlaczego będąc od kogoś niżej już od razu się jest przegranym czyli popiera się mobbing w firmie i jeszcze kierownik do tego dąży , a nie wygodne osoby się przerzuca na inny proces lub dział . jednym słowem kiedyś było lepiej

???

Brak kompetenecji, praca na chwile, po trzech miesiach psycha siada, po roku psycholog, po dwoch latach psychiatra psychlog i leki.

@???

Nie kubię koloryzować,wycieczek osobistych.,, !!!Ale potwierdzam pensje bardzo niskie , premia kwartalna to np. 140 zł , podwyżki roczne z marca to kpina MAX 6% z czego 3%, 4% dla większości.Nowi pracownicy dostają więcej od starych

@Obserwator

Te 140zł to kwota netto na 3 miesiące, dobrze rozumiem? Dlaczego tu pracując niektóre osoby muszą leczyć się psychiatrycznie? Tak w ogóle ile dostają nowi ludzie, a jakie kwoty zarabiają Ci aktualni pracownicy?

ArtI

Jeśli niektóre osoby w firmie muszą leczyć się psychiatrycznie, może to być związane z różnymi czynnikami, takimi jak stres w pracy, presja, konflikty interpersonalne lub inne czynniki osobiste. W takich sytuacjach ważne jest, aby firma miała odpowiednie mechanizmy wsparcia dla pracowników i dbała o ich dobre samopoczucie psychiczne. Jeśli masz pytania dotyczące swojego wynagrodzenia lub innych kwestii związanych z pracą, zalecam skonsultowanie się z działem HR lub bezpośrednim przełożonym, którzy będą w stanie dostarczyć Ci bardziej szczegółowych informacji na ten temat.

on

Siema, spoko robota w firmie Mabuchi. Zaproponowali mi bardzo dobre warunki, rozmowa byla bardzo przyjemna i w sumie te dwa aspekty przesadzily o tym że postanowiłem się podjac tej pracy. pozdro dla wszystkich

Mb
@on

A na jakim stanowisku pracujesz?

hej
@on

a mozesz powiedziec czy po tych 2 latach nadal ci sie tam dobrze pracuje czy moze zauwazyles jakies wady?

ArtI

Cieszy mnie, że zmiana prezesa zarządzającego była dla Ciebie pozytywnym doświadczeniem i przyczyniła się do poprawy atmosfery pracy. To ważne, że nowy prezes potrafił wnosić wartość do firmy i wprowadził pozytywne zmiany. Wiedza i umiejętności prezesa są kluczowe dla skutecznego zarządzania organizacją, dlatego docenianie osoby, która potrafi skutecznie kierować firmą, jest zrozumiałe. Mam nadzieję, że ta pozytywna dynamika w firmie będzie się kontynuować, przynosząc korzyści zarówno pracownikom, jak i samej organizacji.

Pan Maruda

Trochę się zawiodłem.... W naszym Mabuchi aktualnie jest nowy system oceniania Techników z racji tego iż większość z nich się pozwalniała. Aktualnie panuje kryzys, technik jest na wagę złota i nie ma się co (usunięte przez administratora) często panuje na liniach chaos, brak organizacji co wynika po prostu z mało zgranego świeżego zespołu. Każdy z techników został oceniony przez liderów, oczywiście wszyscy zapewniali pięknie że dostaniemy podwyżki, aneksy ogółem miało być pięknie po przyjściu nowego zarządzającego fabryką. Co się okazało, że Polski główny kierownik zdegradował wszystkich techników o ocenę w dół (jest pięć poziomów), wszyscy wylądowali na poziomie najniższym. Nie wiem co kierowało Panem Z. ale odkąd "zarządza" fabryką leci ona na łeb i na szyję w dół i jego zapewnienia że zostaniemy wynagrodzeni to utopia. Zapewne mój komentarz zostanie usunięty, taka jest polityka tej firmy ale warto wiedzieć czasami co tu się wyprawia. Podwyżek nie ma i nie będzie, jesteśmy wszyscy robolami...

@Pan Maruda

Rozumiem, że jesteś rozczarowany obecną sytuacją w Mabuchi i brakiem podwyżek oraz ocenami techników. To zrozumiałe, że brak satysfakcjonujących wyników ocen i obietnic może wpłynąć negatywnie na atmosferę w miejscu pracy. Niestety, zdarza się, że w firmach zachodzą zmiany personalne i organizacyjne, które wpływają na pracowników i ich oceny. Decyzje kadry zarządzającej mogą czasami wywoływać kontrowersje i wątpliwości wśród załogi. Ważne jest, aby pracodawca dbał o jasną komunikację z pracownikami w takich sytuacjach i wyjaśniał powody podjętych działań. Jeśli sytuacja w firmie Mabuchi powoduje duży niepokój i frustrację wśród pracowników, warto rozważyć skonfrontowanie swoich obaw z kierownictwem lub działem HR. Otwarta i konstruktywna rozmowa może pomóc zrozumieć powody decyzji i przedstawić swoje obawy. Możliwe, że zarządzający będą w stanie wyjaśnić swoje działania i wypracować rozwiązania na przyszłość. Jeśli jednak sytuacja nie ulegnie poprawie i nie będzie spełniać Twoich oczekiwań, warto rozważyć możliwość poszukiwania innych możliwości zawodowych, gdzie Twoje umiejętności i zaangażowanie będą doceniane. Życzę Ci powodzenia w rozwiązaniu obecnych problemów zawodowych i znalezienia satysfakcjonującej pracy, która spełni Twoje oczekiwania.

SijoOKO

Od momentu naszego założenia specjalizujemy się w produkcji małych, lekkich i wysoce wydajnych silników do różnych zastosowań jako producent silników prądu stałego. Naszym celem jest przyczynianie się do społeczeństwa międzynarodowego i ciągłe zwiększanie naszego wkładu. Dziś przyczyniamy się do wygody, komfortu i bezpieczeństwa życia ludzi w wielu dziedzinach, takich jak produkty motoryzacyjne, urządzenia elektryczne, sprzęt AGD, narzędzia elektryczne, obiekty mieszkalne, urządzenia precyzyjne i sprzęt biurowy. Nie przesadzając, można powiedzieć, że nasze dotychczasowe osiągnięcia zostały osiągnięte dzięki dogłębnemu rozważeniu, jaką wartość naprawdę poszukują nasi klienci, oraz promowaniu strategii "Standaryzacji" w celu dostarczania wysokiej jakości silników, które realizują tę wartość po rozsądnych cenach. Jesteśmy przekonani, że obszary, w których możemy wnosić wkład, będą nadal się rozszerzać, ponieważ stawiamy czoła prawdziwej wartości, która jest poszukiwana, i dostarczamy optymalne produkty, aby osiągnąć de facto standard w dzisiejszym społeczeństwie, w którym istnieje wiele problemów do rozwiązania i różnorodne potrzeby. Oprócz dotychczasowych zastosowań, zwiększymy nasz wkład w trzech obszarach M (M): Mobilność (samochody elektryczne, pojazdy AGV/AMR, mobilność osobista), Maszyny (robotyka, urządzenia przemysłowe) i Medycyna (sprzęt medyczny). Nasze silniki mają również wysoką sprawność konwersji energii i wydajność na jednostkę masy, co przyczynia się do redukcji wagi i oszczędzania energii we wszystkich rodzajach urządzeń. Grupa Mabuchi będzie nadal podejmować wspólne wysiłki, aby przyczyniać się do ochrony środowiska globalnego i szczęścia wszystkich ludzi, dostarczając bezpieczne i przyjazne dla środowiska źródła energii po przystępnej cenie. Prosimy o Państwa dalsze wsparcie i współpracę.Jesteśmy przekonani, że obszary, w których możemy wnosić wkład, będą nadal się rozszerzać, ponieważ stawiamy czoła prawdziwej wartości, która jest poszukiwana, i dostarczamy optymalne produkty, aby osiągnąć de facto standard w dzisiejszym społeczeństwie, w którym istnieje wiele problemów do rozwiązania i różnorodne potrzeby. Oprócz dotychczasowych zastosowań, zwiększymy nasz wkład w trzech obszarach M (M): Mobilność (samochody elektryczne, pojazdy AGV/AMR, mobilność osobista), Maszyny (robotyka, urządzenia przemysłowe) i Medycyna (sprzęt medyczny). Nasze silniki mają również wysoką sprawność konwersji energii i wydajność na jednostkę masy, co przyczynia się do redukcji wagi i oszczędzania energii we wszystkich rodzajach urządzeń. Grupa Mabuchi będzie nadal podejmować wspólne wysiłki, aby przyczyniać się do ochrony środowiska globalnego i szczęścia wszystkich ludzi, dostarczając bezpieczne i przyjazne dla środowiska źródła energii po przystępnej cenie. Prosimy o Państwa dalsze wsparcie i współpracę.

....

Jestem dzień przed rozpoczęciem pracy a nikt nie powiadomił mnie na którą mam przyjść mimo, że w mailu napisali 3/4 dni przed rozpoczęciem pracy dostane rozpiskę i na tym się skończyło.

@....

Przepraszam, że masz problemy z brakiem informacji na temat miejsca rozpoczęcia pracy. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się bezpośrednio z personelem HR lub osobą odpowiedzialną za rekrutację w firmie. Skorzystaj z dostępnych kontaktów (np. numer telefonu, adres e-mail) i poinformuj o tym problemie. Wyjaśnij sytuację i poproś o niezbędne informacje dotyczące miejsca i godziny rozpoczęcia pracy. Zrozumienie i wsparcie od strony pracodawcy w takich sytuacjach są ważne, aby zapewnić płynne przejście do nowej roli zawodowej. Powodzenia w rozpoczęciu nowej pracy!

Witam Pytanie odnośnie kidochana ? Czy mogą się tu wypowiedzieć osoby które tak pracują ? Czy płacą lepiej ? 800 zł brutto czy netto ? I w jakie dni pracują ?

Czyli mam rozumieć że netto 770 zł Gdzie przy sobotach 100 w firmie najniższa krajowa netto 2700 czyli jeśli w sobotę pójdę będę miał 270 złotych i tak samo w niedzielę 4 soboty plus 4 niedzielę na setkach wyjdzie 2150 czyli w ogóle się nie opłaca być na kidochanie mając dwa dni w tygodniu wolne , opłaca się bardziej ciągnąć 100 , a czy idąc na wyższe stanowisko jest coś lepiej finansowo ?

Hm.....

Nie możesz pracować całego tygodnia + weekendy i tak cały miesiąc, więc źle liczysz to kolego. Nie puszczą Cię godziny względem regulaminu, natomiast w Kidohanie oracujesz 5 dni i masz extra te 1000 zł, a w 1 wolny dzień możesz przyjść na setki do pracy. Ja jestem zadowolony

Za ambitny dla tej firmy

Praca nie dla młodych i ambitncyh osób za Twoje ambicje będziesz zrugany bo kierownik z przerośniętym ego stwierdzi że będziesz mu się stawiać jak przeniesie cie na lidera ale tak to oraca jak praca tylko kierownicy to ku.rw.y

ArtI
@Za ambitny dla tej firmy

Rozumiem, że opisujesz trudności i frustracje związane z pracą w firmie. Niestety, negatywne doświadczenia zawodowe mogą się zdarzać w różnych miejscach pracy. Ważne jest, aby znaleźć środowisko, w którym można rozwijać swoje umiejętności i osiągać satysfakcję zawodową. Jeśli napotykasz problemy z kierownictwem, warto rozmawiać z przełożonymi, reprezentantami działu HR lub skorzystać z innych dostępnych mechanizmów w firmie do zgłaszania skarg i sugestii. Szukanie wsparcia i działanie w zgodzie z własnymi wartościami może pomóc w poprawie sytuacji zawodowej.

A

Opinie na tej stronie budują wizję, jakby był tutaj jakiś (usunięte przez administratora), gdzie stoi nad tobą (usunięte przez administratora). Jestem już tu dość długo, i w ogóle nie podzielam tej opinii. Atmosfera jest naprawdę przyjemna, większość ludzi jest co najmniej miła, praca w ogromnej większości spokojna, jasna i klarowna. Typowo wschodnioazjatycki rygor - każdy wie gdzie, kiedy i co ma robić (co nie jest koniecznie złą rzeczą). Kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć niektórych wpisów. Mam wrażenie, że są ludzie, którzy mają ewidentnie za spokojnie w życiu, i zamiast przyjść, uśmiechnąć się do współpracowników i odrobić w spokoju 8 godzin, muszą szukać problemów tam, gdzie ich nie ma. C'est la vie.

@A

Podzielam Twoje zdanie,problemem są zbyt niskie płace ,pomyśl ilu procentowe były w marcu podwyżki ROCZNE PODWYŻKI od 3 do 6 % .Pomyśl jakiej wysokości są kwartalne premie ,między 120 a 160 zł dla większości operatorów .Tutaj siedzi problem.A wracając pomyśl jaka nabiła inflacja od co najmniej 12 miesięcy 18 blisko procent ,czyli zarabiasz skromnie o 10 do 12% mniej jak rok temu

Zostaw merytoryczną opinię o Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. - Bochnia

• Jak się pracuje w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 307.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 148, z czego 17 to opinie pozytywne, 74 to opinie negatywne, a 57 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
4.7/5 Na podstawie 698 ocen.
  • Wadowicka 3 lok. 231
    30-347 Bochnia
  • NIP: 6762519867 REGON: 366266970 KRS: 0000656716

Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.