Opinie o Okna Veka (Veka Polska Sp. Z O.O.) w Skierniewice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy VEKA Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w VEKA Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja arkuszy rur i kształtowników

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VEKA Polska Sp. z o.o. w Skierniewice

Julia

Już teraz zeolnilo się kilka osób. Niestety kadra nie widzi co się dzieje . Dają śmieszne podwyżki potem rzucają drugie aneksy z innymi kwotami . Szkoda że tylko kilka osób zostało docenionych po awanturach pracowników. Czemu nie ma korekty aneksów dla innych? Już nikt więcej nie zasłużył na większą podwyżkę,? Drogi @Pracodawca zastanówcie się co Wy robicie, jak traktujecie swoich pracowników.

Młody

Witam. Kiedy w końcu pracownicy się dowiedzą jakie dostali podwyżki? Oceny pracowników zostały zrobione w grudniu, aneksy powinniśmy dostać pod koniec roku, a najpóźniej 2 stycznia. Zawsze są dawane dopiero w lutym przed samą wypłatą, dlaczego? Boicie się reakcji ludzi? Zacznijcie w końcu pochodzić do pracowników z należytym im szacunkiem...

@Młody

Witam. Tryb informacji o podwyżkach będzie dokładnie taki sam jak przez ostatnie lata. Rewaloryzacja wynagrodzeń nastąpi od stycznia tak jak co roku.

@VEKA Polska Sp. z o.o.

Oczywiście rozumiem, że tak jest, ale w dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi czemu nie wiemy jakie dostaliśmy podwyżki skoro one obowiązują od 1 stycznia? Chyba powinniśmy wiedzieć na jakich warunkach teraz pracujemy.

@Mlody

A w zeszłym roku jakie mieliście? Nie wiem czy to właśnie nie zostało napisane wprost powyżej, ale chyba są identyczne? Jeszcze tu nie pracuje ale ciekawi mnie czemu dokumenty podpisuje się w lutym? zazwyczaj sporo zmian wprowadza się na przełomie roku?

Dariusz

Może specjalista haerowiec odpowie co się stało, że tak długo to trwa? panie kierowniku M ..... czekamy......

Młody
@Dariusz

No właśnie jednak nie jest tak samo jak w tamtym roku. Brak informacji o wysokości podwyżki oraz brak aneksów. Dalszy brak poszanowania pracownika

@Młody

O podwyżkach cisza. Podobno na spotkaniu związków między 5 a 10% ustalili. A a jak siedzisz w klinkierowym budynku to i 12%. Ostatnio wszedł nowy system ocen pracowników produkcyjnych i magazynowych. Ale myślę że przerosło to prezesa, dyr produkcji i kierowników zwłaszcza HR i nie radzą sobie z obliczeniami. Najważniejsze że oni już wiedzą. Resztę mają w specjalnym otworze poniżej pleców.

@WW

:-) życzmy więcej optymizmu i zaznajomienia się z wewnętrznymi dokumentami zakładowymi, gdzie temat wzrostu wynagrodzeń jest bardzo ładnie podany. VEKA Polska naliczy nowe wynagrodzenia nawet wcześniej niż mówi regulamin bo już od stycznia. :-)

@VEKA Polska Sp. z o.o.

Można wiedzieć, gdzie te dokumenty się znajdują? Chciałbym się z nimi zapoznać.

@VEKA Polska Sp. z o.o.

Zapomniałem dodać że nowy system oceny pracowników wszedł pod koniec roku. Bez informowania o kryteriach ocen. To tak jakby siąść do klasówki. Nauczyciel wystawia ocenę, zanim dowiesz się jake były pytania.

Darek
@WW

To decyzja nowego dyrektora, tego od tablic. On się zna i mistrz ceremonii haerowiec do spółki …….

Kali

Od dłuższego czasu widnieje ogłoszenie na ekstruzje i foliowanie w ów firmie, czy ktoś może pokrótce opisać na czym polega tam praca?

@Kali

Wcześniejszych ofert nie obserwowałem, od kiedy widnieje? Jak długo je śledzisz? Mógłby tez ktoś od razu uzasadnić czemu szukają na te ekstruzje i foliowanie? To bardziej rozwój czy po prostu ludzie odchodzą?

Witam. Szukamy nowych osób na Foliowanie (11) oraz Ekstruzja (4), w związku z rozwojem i większymi zamówieniami od klientów. w tym roku rozpoczynamy budowę nowej hali Ekstruzji oraz będą kupowane nowe maszyny pod obsługę, których będziemy szkolić pracowników. Status rekrutacji się zmienia i już wkrótce znajdziemy na nie pracowników. Rekomendujemy szybkie podjęcie decyzji o wysłaniu CV. Rotację pracowników mamy jest ona na minimalnym poziomie w porównaniu do innych firm. Pozdrawiamy.

@VEKA Polska Sp. z o.o.

Jest duża rotacja ludzie nie wytrzymują presji

To w innych firmach jest jeszcze większa presja? Pojawiło się stwierdzenie, że w porównaniu do nich tu jest nawet dobrze. Ta wspomniana presja z czego wynika? w których sytuacjach ją najczęściej zauważasz?

@Kali

(usunięte przez administratora). Cały czas pod kamerami. Brak przerwy śniadaniowej. Na papierosa masz tylko godzinę w ciągu dnia czyli możesz wyjść na palarnię od 10 do 11 o ile akurat znajdziesz na to czas. .Pracownik traktowany jak zero. Chore zasady BHP. Premie zabierane za wszystko co tylko przyjdzie im do głowy. Nie idź tam jeśli masz szacunek do samego siebie...

Julia

Nie dość że presją to jeszcze pracownika nie potrafią docenić. Śmieszne podwyżki , które nie wiadomo na podstawie czego były przyznane. Trzeba stąd spadać czym prędzej. Nikomu nie polecam pracy w Veka. Brak szacunku dla pracownika . Niestety

WW

Na portalu wewnętrznym jest ogłoszenie wewnętrzne do pracy w dziale HR. Motto działu z tego ogłoszenia to mniej wiecej: "jak pracujesz w rytm piosenki "push the tempo' fatboy slima to ta praca jest dla ciebie. Mało się nie udławiłem jak odpalilem kawałek na YT. Teledysk pokazuje działanie tego zakładu i działu Hr głównie. Tylko w realu nie jest tak wesoło. Polecam obejrzeć.

@WW

Dziękujemy. Miło, że WW zwraca na to uwagę. Rekomendujemy również wstawianie komentarzy na samym intranecie i "lajkowanie". Życzymy pogody ducha, optymizmu i poprawnych interpretacji. :-)

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
Marian0101

Zgadzam sie z poprzednikiem. Dodatkowo. Praca fajna tylko zarobki słabe ale wszedzie tak jest. Nie narzekajmy. Słupki są ważne bo dzięki nim mamy pracę. To fakt pracownik w Zakupach nie powinien pracować w takiej firmie. Tylko zajmuje sie swoimi sprawami budowa domu, plywaniem i kajakami (usunięte przez administratora) zrobil). Czemu Kierownik tego działu nic z tym nie robi, nie wiem moze ma ten chłopak układy. Dajmy szanse Kierownictwu widać zmiany moze bedzie lepiej. Stawiaja na bezpieczenstwo a to sie liczy. Liczmy ze podwyżki tez będą zadawalajace.

Waldemar456

Sytuacja ogólnie między pracownikami ok. Jedynie docenienie wiedzy i zaangażowania pracownika nie do końca przez Kierownictwo brane pod uwagę. Śrubowanie wyników, zwiekszanie wydajności , ważne słupki, metry i kilogramy. Wynagrodzenia nie są adekwatne do stanowisk i obowiązków i stażu pracy. Niektore działy faworyzowane. W dziale zakupow osoba bez wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz stosunek olewajacy i często sie myli wszyscy widza, wiedzą ale nic z tym nie robią. Polecam mimo to lepsza sytuacja niz w innych firmach.

Hagagga

(usunięte przez administratora)... Kierownictwo może sobie dalej ładnie mówić i mydlić ludziom oczy to nie zmienia faktu jak(usunięte przez administratora) Szkoda że jak ludzie się odezwą to z waszej strony oburzenie i agresja, zobaczymy jak po nagrodzie rocznej się posypią wypowiedzenia ;) aczkolwiek wy i tak nic nie zmienicie

@Hagagga

Witam. Każda zmiana w życiu zawodowym pracownika jest ważna i nie należy się jej bać. Bardzo ważne, aby mieć do niej odpowiednie nastawienie i minimum dobrej woli.

Zepsutydoszpikukości

W ostatnich latach atmosfera w pracy zrobiła się nie do zniesienia

@Zepsutydoszpikukości

W ostatnich latach? Czyli mimo wszystko wciąż się zatrudniasz? To co takiego na przestrzeni tamtego czasu się działo, że niektórzy zatrudnieni mogą mieć podobne odczucia? Swoją drogą jaki bezpośredni wpływ mogą mieć na nią obecnie sami pracownicy?

Taktoja

Zakład pracy pod nowym kierownictwem stał się bardzo opresyjny względem zwykłego pracownika pewnie kolega to miał na myśli

@Taktoja

Witamy. Może szanowny internauta rozwinie swoją myśl? Rzucanie górnolotnych haseł i ogólników jest bardzo proste :-).

Taktoja
@Taktoja

Na prawdę wystarczy sie przejść atmosfera jest bardziej niż fatalna ;)

Eko

Aaa

@Taktoja

Niestety kadra zarządzająca z każdym tygodniem rozwala ten zakład. Spychologia, papierologia itd. Tak źle tu jeszcze nie było. Ciekawe kiedy prezes w końcu otworzy oczy albo w końcu Niemcy się zareagują.

Aneta
@Mlody

A może warto gdzieś to oficjalnie zgłosić? Czy może byly już takie próby? Jeżeli tak, to jak zareagowano? I o co chodzi z tą spychologią?

@Mlody

Informujemy, iż wprowadzanie lepszych warunków pracy i socjalnych, instrukcji, standaryzacji, systematyki, samodyscypliny oraz całkowicie nowatorskiego podejścia do BHP jest czymś powszechnym w nowoczesnych przedsiębiorstwach. VEKA będzie szła tą drogą konsekwentnie wspierając swoich pracowników oraz osoby funkcyjne. Jako jeden z najbardziej atrakcyjnych pracodawców na rynku, dziękujemy wszystkim pracownikom za zaangażowanie i otwartość na nowatorskie zmiany. Pozdrawiamy.

@VEKA Polska Sp. z o.o.

Ale na jakiej zasadzie wsparcie pracowników? I kto tak na prawdę jest zadowolony z tych nowatorskich zmian? Czy była jakaś ankieta wprowadzona w system firmy ,że firma dziękuję za otwartość na te zmiany ? Pozdrawiam

@Zadowolony

W październiku 2021 została przeprowadzona Ankieta Satysfakcji Pracowniczej, w której wzięło udział prawie 300 pracowników. Wnioski z jej analizy oraz licznych warsztatów, zostały zmienione w konkretne projekty, które już są wdrażane.

@Aneta

Jeśli pracujesz w tej firmie to powinnaś wiedzieć o co chodzi z spychologią, albo jesteś z biura i nie widzisz tego co się dzieję albo nie chcesz widzieć;) Jest bardzo źle z atmosferą i niestety lepiej nie będzie! Te zarząd zniszczy ten zakład ...

Emilia
@Mlody

Do samego biura także odnosisz to stwierdzenie? Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie pracy, w nim nie ma rotacji? Widziałam na takim portalu piec ogłoszeń ale żadne nie kieruje do biura. Do niego kiedy wiec miały miejsce ostatnie przyjęcia?

@Emilia

Ogłoszenia VEKA pojawiają się cyklicznie w miarę zapotrzebowania na poszczególnych pracowników, również te do administracji. Przy czym zaznaczamy, iż podane przez Panią pojęcie "biura" jest dość szerokie, jeśli szukamy pracowników do administracji to z konkretnymi umiejętnościami i doświadczeniem tak jak ostatnio do rekrutacji już zamkniętych: marketing lub asystentka sprzed trzech miesięcy . Jeśli znajdzie Pani coś interesującego dla siebie do zachęcamy do przesłania CV w formie tylko elektronicznej. W VEKA rotacja na stanowiskach administracji jest na 0% poziomie, na działach operacyjnych jest minimalna jak na zakład zatrudniających ponad 650 osób. Wpis internauty, na którego post Pani odpowiedziała, całkowicie mija się z rzeczywistością. W firmie prowadzone są liczne projekty naprawczo-korygujące, które m.in. pochodzą z Ankiety Satysfakcji Pracowniczej 2021, w której wzięło udział prawie 300 pracowników VEKA, gdzie mogli zasugerować, co można jeszcze poprawić, aby w VEKA jeszcze pracowało się lepiej.

ZaMłodym
@Emilia

Jak czytam co wypisuje @Pracodawca to mnie krew zalewa normalnie i nie @Mlody nie mija się wcale z prawdą dziwi mnie że @Pracodawca w swoim stylu jeszcze nie usunął postów

Zepsutydoszpikukosci
@VEKA Polska Sp. z o.o.

Według mnie głównym problemem jest brak akceptacji z Państwa strony jakiekolwiek krytyki. A to my pracownicy najniższego szczebla wiemy jak dokładnie oddziaływują na nas zmiany,które państwo wprowadzania. Wiele było tu negatywnych wpisów i poruszanych problemów. Nigdy absolutnie nigdy nikt z Państwa nie odpowiedział: "tak to istotny problem, spróbujemy go rozwiązać " proponuję powtórnie uruchomić ankietę satysfakcji pracowniczej. Myślę że wynik jest do przewidzenia. A i jeszcze jedno. Jak mówi stare przysłowie "pycha kroczy przed upadkiem...." wszystkiego dobrego życzę

@Zepsutydoszpikukosci

Akceptujemy krytykę, nie akceptujemy kłamstw i manipulacji dotyczących firmy oraz wskazywanych w postach pracowników VEKA Polska Sp. z o.o. Prosimy o merytoryczne wpisy. Każdy z pracowników może sugerować zmiany do swojej pracy i rozwiązywać istotne problemy, wypowiadając się na przykład w istniejącym Systemie Sugestii, lub wprost do przełożonych. Najbliższa Ankieta Satysfakcji Pracowniczej planowana w Q4 2023, jest cykliczna co dwa lata. Zachęcamy do udziału.

@ZaMłodym

Szanowny internauto! Rekomendujemy spokój i merytoryczne podejście do wpisów na Go Work. Dziękujemy za dobrą opinie na temat VEKA, iż nie usuwamy postów. Nie usuwamy postów, z którymi się nie zgadzamy. Usuwamy tylko takie, które zawierają kłamstwa i manipulacje dotyczące firmy oraz wskazywanych w postach pracowników VEKA Polska Sp. z o.o. Pozdrawiamy serdecznie.

@Aneta

Problem w tym,że nie ma komu to zgłosić . Po pierwsze to jeśli chcesz coś zgłosić to słyszysz, żeby lepiej siedzieć cicho bo ... wiadomo;) Po drugie jak już jednak coś zgłosisz to ta kadra zarządzająca nie potrafi zrozumieć, że zgłaszasz jakiś problem. Przecież jest tak tu cudownie. No i oczywiście, stajesz się osobą niewygodną bo masz jakieś ale.. Teraz jeśli pracodawca napisze ,że tak nie jest to widać jak są zaślepieni w swojej cudowności. Najgorsze jest to ,że nie mając wiedzy na temat pracy od podstaw w tym zakładzie robią zmiany ,które idą ku gorszemu. Ludzie mają już dosyć tych głupich pomysłów (szczota nie wisi na tablicy, a akurat ktoś nią sprzątał) zebrań które nic nie wprowadzają, no chyba ze tabelki mają ładnie wyglądać. Jeśli chodzi o ankietę to jeśli oglaszacie jej wyniki to proszę przedstawić ją w całości, a nie praktycznie jej tylko najlepsze wyniki.

@Mlody

Zapewniamy, iż w każdym momencie może być Pan wysłuchany, również poprzez System Sugestii, do którego dostęp jest powszechny. Zachęcamy do bardziej pozytywnego podejścia do projektów zmieniających otoczenie VEKA. Współczesne nowoczesne firmy, chcące być konkurencyjne, opierają swoją działalność na standaryzacji i systematyce procesów oraz na wskaźnikach, czyli jak Pan to określił tablicach. Wyniki pełne ankiety satysfakcji pracowniczej były publikowane na wewnętrznych komunikatorach przez kilka miesięcy 2021 i 2022, wystarczyło z nich skorzystać. Pozdrawiamy!

Darek
@VEKA Polska Sp. z o.o.

To co chcecie to udostępniacie tak jak nasz żąd

@Taktoja

Taka jest prawda z jakiej racji pracownik biura może wiedzieć co się dzieje na produkcji czy innych działach. Odpowiada tak jak ma przykazanie od górnie.

ZdenerwowanyPracownik
@VEKA Polska Sp. z o.o.

Kłamiecie, o jakim bhp mówicie ? zakaz uzywania telefonów komórkowych, zakaz palenia, to są te wasze innowacyjne rozwiazania?, a pękające sufity, zepsute majzy, dziury w podłogach, nie mowiąc juz nic o stanie palet i kółek do nich, podglądanie pracowników na kamerach i nagle przyjazdy dyrektora do zakładu to jest norma, zabieracie ludzią podstawowe prawa i robicie jakis truman show z ich zycia, jesteście porazką karowniczą XXIw. nie polecam serdecznie.

@ZdenerwowanyPracownik

Witamy. Portal na GoWork VEKA Polska służy do dzielenia się opiniami na temat pracodawcy. Jego celem nie jest szerzenie dezinformacji i kłamstw przez internautów. Szczególnie w kontekście tak ważnego aspektu, jak BHP. Rok 2023 to wielki sukces VEKA przyniósł spadek wypadkowości o ponad 50%, pojawili się audytorzy BHP, a firma reaguje szybko i zdecydowanie kreując bezpieczne środowisko pracy. W VEKA Polska nie ma czegoś takiego jak zakaz używania telefonów komórkowych oraz zakaz palenia. Jeśli nie wie Pan/Pani jakie są zasady użytkowania telefonu lub palenia papierosów, to tą informację można uzyskać u przełożonych lub w HR. Kamery służą do kreowania bezpiecznego środowiska pracy, zgodnie z Regulaminem Pracy. Pomysły na doskonalenie BHP lub innych aspektów działalności firmy może Pan/Pani śmiało zgłaszać w Systemie Sugestii. Wszystkie informacje wymienione powyżej pracownicy mają dostępne na komunikatorach wewnętrznych, zachęcamy do zapoznania się, a przy odrobinie dobrej woli z Pana/Pani strony, pojawi się świat inny, bardziej pozytywny niż ten wymyślony w Pana/Pani wpisie.

Danusia
@VEKA Polska Sp. z o.o.

W regulaminie jest zapisany zakaz używania telefonów komórkowych, tak mi przełożony powiedział. Ktoś chyba wprowadza w błąd ….

@Danusia

A możesz przy tym przytoczyć konkretna treść tego punktu? Możliwe ze chodzi o jakieś przypadku na przykład wykonywanie obowiązków na danym stanowisku, na którym telefon nie jest konieczny czy cos? podobnie zainteresował mnie temat papierosów. Nie dotyczy to wiec przerw?

ZdenerwowanyPracownik
@VEKA Polska Sp. z o.o.

Wymyślony? Wymyślony to macie idealny system (usunięte przez administratora), nawet czytać nie potraficie, pytam co z tym pęknietym sufitem przez ktory pracowniką z maszyny nr.8 leci gruz na głowe, co z tymi majzami i dziurami w podłogach, co z tymi kółkami w paletach przez ktore ktos straci zdrowie predzej czy pozniej, (usunięte przez administratora)

@ZdenerwowanyPracownik

Niestety Pana wpisy są typowym przypadkiem "mowy nienawiści" to nie są opinie jakie powinny być zamieszczane na Portalu pracy. Na kolejne posty reagować nie będziemy, które są obraźliwe i nie merytoryczne. Przypadki BHP, które Pan kojarzy proszę zgłaszać do bezpośredniego przełożonego, być może Pan to widzi bo jest Pan blisko sytuacji, niekoniecznie mogą o tym wiedzieć osoby funkcyjne. To się nazywa hierarchia, w której takie problemy załatwiamy w ten sposób, a nie przez GOWORK.

VEKA dopuszcza używanie telefonów komórkowych w czasie przerw w pracy (przypominamy 30 minut płatnej przerwy, obowiązuje w naszej firmie). W trakcie pracy dopuszcza się używanie telefonu w nagłych wypadkach (typu choroba w rodzinie lub pilne przekazanie informacji, itp.), co docelowo ma zajmować chwilę. Nie dopuszczamy do takich sytuacji, gdzie ktoś skroluje godzinę Facebooka lub Messangera, lub wykonuje długi telefon, pracując jednocześnie przy maszynie. Takie przypadki mogą doprowadzić do wypadku. Na papierosa jest wyznaczona przerwa. Zatem w VEKA, jak było zarzucane, nie ma zakazu palenia oraz używania telefonu.

@Danusia

XYZ

Praca na ekstruzji to porażka. Nie ma czasu na przerwę, jedzenie w biegu przy maszynie i w kucki. Nie ma obowiązkowej przerwy 15 minutowej zagwarantowanej przez kodeks pracy. Kwalifikuje się to do zgłoszenia firma do Państwowej Inspekcji Pracy.

ZYX
@XYZ

Nowy menadżer i jego kompan vel showman na pewno coś wymyślą, na pewno w kuckach jeść nie będziesz ….

@ZYX

Przecież pisali kilka wpisów wcześniej ,że w tej kwesti zostało już wiele zrobione np. dodatkowe szafki

Buba
@XYZ

Nie No jak to @Pracodawca twierdzi że przerwa jest :) z resztą ten temat był już wałkowany nie mają sobie nic do zarzucenia to Twoja wina że nie masz czasu zjeść bo źle organizujesz sobie pracę ;)

@Zadowolony

Może nie każdego to do końca zadowoliło w takim razie? możesz tez wypisać co jeszcze skoro kolega nie widział. Generalnie to po jakim czasie tak w ogóle zareagowali? I czy często jeszcze jakieś inne problemy zgłaszacie?

Foliareczka

Szkoda ze teraz są nieobowiązkowe ( jak nie przyjdziesz to dostaniesz mniej premi) soboty na foliowanie. Szkoda ze prezes i reszta świty nie przyjdzie i nie wspomoże działu, jedynie głupie uśmieszki na spotkaniu. Nie polecam osobiście się zatrudniać bo to czysty wyzysk. Swoje podczas rekrutacji inna sytuacja jak jest się na foliowanie. Mówiono że nie planujemy sobót po czym z dnia na dzień wklepano do końca roku

Wiki
@Foliareczka

Ja akurat widziałam ofertę dla sekretarki, która jest teraz dostępna. W tym przypadku soboty chyba odpadają? A opiszesz z ciekawości tylko jak praca przy takim foliowaniu wygląda? nie mam doświadczenia. jakie macie przy tym relacje z biurem?

TakToJestzTymZakladem
@Foliareczka

Coś się pracodawca nie może odnieść :) wina Tuska ale na pewno nie firmy spokojnie za chwile dowiecie się że o wszystkim wiedzieliście i to wasza wina że tak jest standardowa zagryweczka

foliareczka
@Wiki

Biuro normlanie pracuje od poniedzialku do piątku. Także kierownictwo ,które '' zachęca'' do przyjścia w soboty. Może niech przyjdzie w sobote na noc :)

Rama
@foliareczka

Nie przeżywaj

wietkong
@Foliareczka

(usunięte przez administratora) tak ma

Anka
@foliareczka

Pisałaś wyżej, że jak się nie przyjdzie w sobotę to dostanie się mniej premii. Jaka jest różnica w wysokosci premii tej bez sobót i tej z sobotami? Czy poza niższą premią są jeszcze jakieś inne konsekwencje nie przychodzenia do pracy w soboty?

Hejlala
@Anka

Różnica jest taka ,że bez soboty masz zabrana całą premie miesięczna ,a z sobotami jak Cię oszczędza to masz całą

@Hejlala

Ok różnica wobec tego może faktycznie zdawać się nawet duża. Tylko z czego to wynika? to w ogóle jest jakoś omawiane już na samej rozmowie albo nawet przyklepane na umowie, żeby każdy w razie czego wiedział i się nie zaskoczył? Ta oferta dla sekretarza widzę, że dalej jeszcze wisi, ktoś w ogóle był teraz na rozmowie?

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie VEKA Polska Sp. z o.o.? 25 sierpnia na portalu GoWork.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Konserwator. Ktoś z Was aplikował?

Miki

Pracowałem parę lat w tej firmie nie polecam a dla czego to zachowam dla siebie kto się tam zatrudni sam się przekona jak tam jest

Wkurzony Pracownik Foliowania

Aktualnie dział foliowania pracuje od poniedziałku do soboty przez 6 dni w tygodniu. Oczywiście 6 dzień pracy nie jest obowiązkowy, ale nieobecność na nim skutkuje utratą całej premii. Pracownicy poinformowani o zmianie zostali trzy dni przed pierwszą pracująca sobotą. Zero szacunku do ludzi. Pracownicy już szykują strajk, bo to nieludzkie traktowanie ludzi. @pracodawca

Koń
@Wkurzony Pracownik Foliowania

No właśnie dzisaj przejeżdżałem koło waszego zakładu i się zastanawiałem skąd te namioty na parkingu ,co Ci ludzi tam robią w tutaj jednak okazuje się ,że urządzają strajk xD

Ktoś

Wymagamy od wszystkich aby robili co (usunięte przez administratora). Obudźcie się w tym momencie tu już nikt nie pracuje bo chce tylko musi taka prawda

To ja
@Ktoś

Panie Michale może odniesiemy się do tego

Ccc

Tzn.?

Ccc

Tzn.?

@To ja

Witamy. Trzeba mieć do czego się odnieść, w szczególności do konkretów lub wyraźnie zdefiniowanych opinii. Niestety takiej tutaj nie widzimy. Poniżej ponownie informujemy: Portal na GoWork VEKA Polska służy do dzielenia się opiniami na temat pracodawcy. Jego celem nie jest szerzenie dezinformacji i kłamstw, które potencjalnie mogą mieć negatywny wpływ na wizerunek pracodawcy. Zachęcamy i uprzejmie prosimy o zamieszczanie opinii merytorycznych i prawdziwych, które nie wprowadzają w błąd opinii publicznej. VEKA Polska jest dobrym i otwartym pracodawcą, który oferuje pracownikom atrakcyjne wynagrodzenie, pakiety niefinansowe oraz dobre zaplecze socjalne. Każdy z pracowników w VEKA ma dostępne wsparcie i mechanizmy, które pomagają mu czuć się dobrze w naszej organizacji oraz wspierają go w rozwiązywaniu różnego rodzaju kwestii pracowniczych. Pozdrawiamy!

To ja
@VEKA Polska Sp. z o.o.

Dlatego nie mamy osób do pracy i szukamy za granicą fajne podejście

@To ja

VEKA Polska na bieżąco realizuje zamówienia na nowych pracowników i tak jak inne organizacje naokoło Skierniewic wspieramy się Agencją Pracy Tymczasowej. Jeśli do pracy zgłasza się cudzoziemiec, spełnia kryteria to go zatrudniamy, nie dyskryminując. Pracownicy spoza Polski zatrudniają się i rezygnują z pracy dokładnie tak jak Polacy. Normalny przepływ zasobów ludzkich. VEKA ma jeden z najmniejszych wskaźników rotacji wśród przedsiębiorstw ze znanymi statystykami. Na naszych komunikatorach każdy z pracowników może sprawdzić poziom rotacji w VEKA, jest bardzo pozytywny. :-) Oczekujemy od już zatrudnionych pracowników, iż zawsze i wszędzie będą wspierać swoich nowozatrudnionych kolegów, życzliwością i dobrym słowem.

Ktoś

Niby mamy ludzi którzy są w związkach tylko nie wiem przez tyle lat co oni zrobili i czy wogóle są jeszcze są w tym zakładzie

Lilka

Chyba w ostatnich opiniach nie widzę odniesienia do działu księgowości? Jeśli nie to możecie opisać atmosferę, jaka na nim teraz występuje? I czy ma się częstą styczność z pozostałymi działami? Jest po prostu od paru dni dostępna oferta dla młodszego księgowego, interesuję się nią od jakiegoś czasu. Pierwsza sprawa to tryb pracy, wiadomo ze widnieje oznaczenie, że to stacjonarka ale czy istnieje opcja na tryb hybrydowy? I czy możecie opisać sam przebieg rekrutacji? Ile trwa w tym przypadku?

Stara Kadrowa

A jak szanowni Pracownicy oceniają naszą pracę ? Czy według Was jest ok? Czy poziom komunikacji jest zaspakajacy Wasze oczekiwania....bardzo proszę o uczciwe opinie.

@Stara Kadrowa

uczciwa opinia raczej tu sie nie pojawi bo zostanie zablokowana ... moze trzeba by zrobic uczciwa ankiete pracownicza ...

Fundament
@Stara Kadrowa

Muszę przyznać na wstępie że nick Stara Kadrowa nie brzmi już na wstępie dobrze..to pierwsza sprawa. Słowo stare kojarzy się z czymś niesprawnym i mało wydajnym , zakurzonym , opuszczonym .Bardzo odważny wpis o ile jest autentyczny. Ja bym nie ryzykował bo prawda o ile administrator ja wpuści może być dość bolesna. Ale jak już wszyscy wiemy będą tylko udostępniane wpisy z pozytywną oceną i nie wykluczam że sam autor pytania udzieli sobie pochlebnych opinii. Ja osobiście pozdrawiam ten zakłamany zakątek naszego labiryntu i liczę że do emerytury dotrwam do całkowitej odnowy Starych mebli w naszym salonie....:-)

Czy o pracy przy planowaniu procesów produkcji ktoś już pisał? Jakoś w ostatnich opiniach chyba nie wpadło mi to w oko. mimo wszystko właśnie dostępna jest oferta i zastanawiam się na ile warto będzie dojeżdżać do Sobieskiego, bo w sumie nie podano widełek płacowych… :( Praca została oznaczona jako ciekawa oraz rozwojowa, może ktoś opisać ewentualną ścieżkę kariery z perspektywy tego stanowiska?

Fundament

Chłopie....bez urazy, nie pograzaj się i nie podniecaj. To tylko jest tak ładnie napisane..nic poza tym. No chyba że nie masz co do gara włożyć to wtedy Smart lunch nasz sztandarowy hit cię nakarmi za prawie bezcen.

Jeju

To jeszcze tam są przyjęcia ? Tam już jest tylu specjalistów od planowania produkcji że głowa boli a bałagan taki że szok planowanie na kolanie

Vekatoja

Czemu ktoś usunął mój poprzedni wpis ? Czyżby prawda była niewygodna ?

@VEKA Polska Sp. z o.o.

Ostatnimi czasy nie ma z kim rozmawiać. Pan dyrektor na próby rozmowy z nim o sytuacji w firmie odpowiada że życie jest brutalne . Czy tak powinien odpowiadać przełożony do podwładnego? Mam wrażenie że awansują tu osoby z małymi kompetencjami. Nie wiem czym wyróżnił się nowy zastępca kierownika produkcji ? Zachowuje się ostatnio jakby mu władza uderzyła do głowy. Chodzi i wymyślą jakieś beznadziejne pytania do pracowników. Co chce pokazać w ten sposób? I jeszcze jedna sprawa brak przerwy na produkcji . Jemy jak zwierzęta przy maszynach . Foliowanie w upały miało aż 2 przerwy. A czy ktoś myśli że nam w 45 stopniach nie jest gorąco? Pomyślcie czasem o nas

@Vekatoja

Dziękujemy za tę opinię. W kilku kwestiach jest ona dość nie sprawiedliwa, a mianowicie zachowań przełożonych do podwładnych, zachodzących zmian oraz tego Pana/Pani przykrego stwierdzenia dotyczące jedzenia przy maszynach. Apelujemy o otwartość na zmiany i osobom pytającym, które są kompetentne udzielać wszelkich informacji, aby doskonalić bardziej pracę w firmie. W tej ostatniej kwestii poruszonej przez Pana/Panią wiemy, iż jest problem, który w VEKA funkcjonuje wiele lat, iż pracownik nie mogąc odejść od maszyny, spożywa jedzenie przy maszynie. W tej sprawie zostało już wiele zrobione: dodatkowe szafki, teraz pracujemy nad wymienialnością operatorów, co może jeszcze potrwać. Ten temat istnieje również w przestrzeni całej Grupy VEKA i będzie on szeroko omawiany pod koniec Q4 z naszymi partnerami z Niemiec. Wymiana doświadczeń i możliwe zmiany, aby problem został rozwiązany. Zalecamy cierpliwość.

@VEKA Polska Sp. z o.o.

Hmm...wiele zrobione np. Dodatkowe szafki? Po co i w jakim celu? Chyba nie polepszyło to spożywania posiłków przy maszynach

Masakra
@Zadowolony

Przerwa to jest (usunięte przez administratora) w kadrach nowym mówią że przysługuje pół godziny jakie jest zdziwienie jak już w praniu okazuje się że żadnej przerwy nie ma ale przecież to klamstwo i manipulacja

@Zadowolony

Niestety masz racje. I nie ma nawet z kim porozmawiać. Wszyscy umywają ręce. Władza ma swoje zdanie na każdy temat i nie liczy się z naszymi sugestiami. Robią tak jak im pasuje a my jak (usunięte przez administratora) mamy się dopasować i siedzieć cicho. Ciekawe czy niemieccy partnerzy wiedzą co tu się wyprawia. A może warto ich poinformować?

@Vekatoja

Niestety jesteśmy rozczarowani dyskusją, którą próbujemy prowadzić z osobami piszącymi na portalu GoWork. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi odpowiedziami m.in. na temat przerwy w pracy na dziale Ekstruzji i czytanie ze zrozumieniem. Temat ten nie był procedowany przez wiele lat, a teraz będzie. Liczymy również na naszych pracowników, być może wy macie odpowiedź na wiele tematów i chcemy się w nie wsłuchać, niestety, aby to zrobić trzeba nas o tym poinformować, a nie przyjmować wszystko jak idzie, a potem "hate-ować" to na GoWorku, bo tak jest lepiej, prościej, komfortowo. Tematy, problemy i rozwiązania prosimy zgłaszać w Systemie Sugestii (w najbliższym tygodniu pracownicy, którzy zgłosili sugestie otrzymają informacje zwrotne, co się z nimi dzieje) do tego na monitorach macie odpowiednie mechanizmy pozwalające na rozwiązywanie kwestii pracowniczych. Szczerze zachęcamy do korzystania z tego. Pana/Panią VEKATOJA zachęcamy do zrealizowania wszystkich aktywności opisanych w poście. Udanego wieczoru!

@Masakra

Proszę zapoznać się naszą odpowiedzią w tej sprawie do VEKATOJA. Temat przerwy będzie procedowany, na rekrutacjach pracownicy zapewniamy, iż otrzymują właściwą informację, a nie o jakiej Pan/Pani pisze. Portal na GoWork VEKA Polska służy do dzielenia się opiniami na temat pracodawcy oraz pomysłami na zmiany. Jego celem nie jest szerzenie dezinformacji i kłamstw, które potencjalnie mogą mieć negatywny wpływ na wizerunek pracodawcy. Zachęcamy i uprzejmie prosimy o zamieszczanie opinii merytorycznych i prawdziwych, które nie wprowadzają w błąd opinii publicznej. VEKA Polska jest dobrym i otwartym pracodawcą, który oferuje pracownikom atrakcyjne wynagrodzenie, pakiety niefinansowe oraz dobre zaplecze socjalne. Każdy z pracowników w VEKA ma dostępne wsparcie i mechanizmy, które pomagają mu czuć się dobrze w naszej organizacji oraz wspierają go w rozwiązywaniu różnego rodzaju kwestii pracowniczych. Pozdrawiamy!

@Zadowolony

Odpowiedzieliśmy w tej sprawie do VEKATOJA, prosimy się zapoznać.

@VEKA Polska Sp. z o.o.

Niestety na próby rozmowy słyszymy ze życie jest brutalne. To z kim i oczym mamy rozmawiać? Ewentualnie próby straszenia że premia jest uznaniowa. To co jak ktoś nie zgadza się z decyzjami przełożonych to teraz będzie mu zabierana premia ? Chyba nie tak to powinno wyglądać.

Pracownik 2
@Zadowolony

Nie narzekajmy za wszystkich z produkcji, przecież skoro w sposób wręcz cudowny w czasie przeznaczonym na legalne zapalenie papierosa na palarni jesteśmy w stanie być 5 razy, to jaki jest problem zjeść na stołówce....palacze świetnie to sobie organizują..... może warto też zjeść w normalnych warunkach.

Obserwator
@VEKA Polska Sp. z o.o.

Ale to jest prawda....kolega nie pisze z innego świata tylko z wewnątrz ....macie chaos HR i oprócz tego sztywną niemiłą atmosferę. Wielka łacha dla pracownika....jak nie wierzysz to puść mądra ankietę....ale nie.....to stworzy zagrożenie...wstyd dla samego siebie...drzwi zamknięte dla kogo jest ten dział. Panie prezesie czemu pan jest taki wystudzony w tej kwestii???

@Obserwator

Szanowny Panie, Dział HR otwarty jest zawsze dla każdego pracownika w godzinach 13.00-15.00, i nie tylko, zatem zapraszamy, również w celu wyjaśnienia Pana niczym nieuzasadnionych i ogólnikowych wątpliwości. Pozdrawiamy serdecznie i miłego dnia.

Obserwator
@Vekatoja

Bo mądre i celne wpisy są niewygodne i nie na rękę osobie która administratorem się nazywa. Świadczy to tylko o tym że trafiamy w samą tętnicę i Showman już sam się gubi....robi się bezradny, bezsilny i wstydzi się......powiem szczerze szkoda czasu na ten portalik, bo tylko głupoty w nim widnieją a prawdziwe problemy są kasowane.

@Obserwator

Dziękujemy za wpis. Nam tez szkoda czasu na to co jest tu przez niektórych internautów wypisywane. Niestety na głupotę, pomówienia, manipulacje, kłamstwa, brak argumentów oraz szczegółów sprawy, trzeba reagować dla dobrego imienia pracodawcy jakim jest VEKA Polska Sp. z o.o. Życzymy więcej życzliwości, pozytywnego podejścia do pracy i życia, oraz wiary w lepsze doskonalsze jutro.

Dajciezyc
@Vekatoja

Ludzie piszą jak jest w tym zakładzie a jedyne co @Pracodawca ma do powiedzenia to oskarżanie o kłamstwa i pomówienia wszyscy są w błędzie i wszyscy pomawiają pracodawcę śmiechu warte tu nic nie pomoże zero jakiejś refleksji tylko subiektywny opinia admina czy tam moderatora ze ludzie kłamią (usunięte przez administratora)

Sonia

Pytanie tylko co to miało tak w sumie oznaczać? Co rozumiesz poprzez stwierdzenie wziąć się za kogoś? Zaszły jakieś większe zmiany w trybie pracy? z jakim wyprzedzeniem jest się informowanym o takich sytuacjach?

Zostaw merytoryczną opinię o VEKA Polska Sp. z o.o. - Skierniewice

• Jak się pracuje w VEKA Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy VEKA Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VEKA Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 6 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VEKA Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w VEKA Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VEKA Polska Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 42 ocen.
  • Sobieskiego 71
    96-100 Skierniewice