Opinie o consumer.huawei.com - HUAWEI POLSKA Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Huawei Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Huawei Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów telekomunikacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Huawei Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Jola

Generalnie firma ok.

Grażyna
@Jola

Okej... Jednak chyba widzisz opinię @pracownikbiurowy. Wiem, że trudno byłoby dotrzymać mu kroku w obszerności wpisu, ale obawiam się, że po nim wpisy typu "trzy słowa" nie wystarczą. Przynajmniej ja oczekuję, że podasz min. kilka argumentów.

Chess Master

Krotko zwiezle i na temat: Placa jeszcze ok ale to juz przechodzi, W pademii kazali byc w biurze mimo siedzenia 8h, wyliczanie czasu co do minuty. Nie ma pracy z domu.... Ukrywanie przypadkow koronki tak aby reszta sie nie dowoedziala, mega slabo. Sanepid mial by tutaj zniwo kar :) Rezim chinski nie da sie ukryc. Jeszcze pracuje ale juz niebawem sajonara. W kuchni (usunięte przez administratora) i malaria, zlewy zawalone chinskim zarciem, spluwanie do zlewow w kuchini TAK spluwanie.... chinczyki. Ocencie sami.

Julka
@Chess Master

Bo płacą Ci za każdą minutę! Jakbyś miała sama im za to płacić teź byś wyliczała, chyba,że liczyć nie umiesz.

Wiktoria
@Chess Master

Wspomniałeś/aś, że płaca jeszcze ok. Czy mogłabym od Ciebie się dowiedzieć ile ona wynosi w Huawei? Jakiej stawki się spodziewać? Czy ulega ona podwyżkom? Jeśli tak, to jak często i jakim?

poszukiwacz

Jak wygląda proces rekrutacyjny i ile trwa (od chwili zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną do zatrudnienia?).

Uwaga na warunki przyjmowania sprzętu. Nikt się nie przyznał do oddanej do serwisu 1 z 2 kart w urządzeniu, (karta pamięci). Klient jak ja, użytkujący do dziś H P8 (nie przyjęty do wymiany baterii z powodu na brak gwarancji złożenia go z powrotem) nigdy nie zaufa tej firmie.

Julka
@Marek

Wiesz,że to jest tajemnica przediębiorstwa i podpisywałeś papiery na jej dochowanie. Wiesz co za to grozi?

Specjalista ds. Marketingu

Rozmowa trwała 10 min. Na rozmowę przyszła tylko dziewczyna z HR i poinformowała mnie że pracownik działu nie mógł się pojawić i rozmowa będzie przeniesiona na inny dzień. Pracownik HR zapytał tylko o poprzednie doświadczenie i krótko opowiedział o tym jak firma funkcjonuje. Po 3 dniach sama napisałam maila z pytaniem/prośbą o ustalenie terminu rozmowy na co dostałam odpowiedź, że nie mogą mnie zaprosić na dalszy etap - bez wyjaśnienia

Tylko pytania o doświadczenie zawodowe (wszystko było w cv)

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Pracownik biurowy 2

Jak w każdej firmie, są plusy i minusy. Z tego co mi wiadomo nie ma większych różnic pomiędzy chińskimi firmami z tego sektora, więc jeśli myślicie nad ucieczką do Xiaomi itp, lub w drugą stronę, to radzę sobie odpuścić. Plusy: -W różnych teamach panuje różna atmosfera, ale jeśli źle trafiłeś to dość łatwo można się przenieść. -Firma wygląda dobrze w CV. -Dobra lokalizacja biura i miłe dla oka środowisko pracy. -Multisport, prywatna opieka zdrowotna, fajne wyjścia integracyjne (przed covid). -Przez pierwszy rok/dwa można się dużo nauczyć, po dwóch latach tempo bardzo zwalnia, co jest powiązane z brakiem możliwości awansu pionowego. -Możliwość pracy w multikulturowym środowisku. -Wiele możliwości nawiązywania nowych relacji z ludźmi z branży. -Brak dress codu. -Luźna atmosfera w biurze. Minusy: -Chaos komunikacyjny, rodzi to dużo niepotrzebnych nerwów. Wydaje mi się że powodem jest zatajanie przez chińską część biura ważnych informacji i przekazywanie ich na ostatnią chwilę, za dużo ludzi w jednych departamentach i za mało w drugich. -Często można usłyszeć że Chińczycy traktowani są lepiej, ale to trzeba doprecyzować- tylko Chińczycy oddelegowani z Chin. Oni robią co chcą i nie ponoszą żadnych konsekwencji. Dodatkowo morze benefitów, przysługujące tylko im, czuć że patrzą na pozostałych z góry. -Mała premia, lub brak. -Widoczna i odczuwalna hierarchia Huawei China > Huawei Polska > HRO. -Dominuje "awans" poziomy. -Bywa, że chińscy przełożeni karzą robić rzeczy niekoniecznie zgodne z polskim prawem. -Niepłatne nadgodziny. -Brak feedbacku ze strony przełożonych. -Nie da się ukryć że firma ma problemy finansowe i tną pracowników. Niestety nie powiedzą wprost powodu zwolnienia, na papierku znajdą się losowe argumenty. -Od wielu lat skargi składane na chińczyków do HR są ignorowane a bywają to skargi poważne. -Niedwuznaczne propozycje chińskich przełożonych w kierunku damskiej części personelu. Neutralne: -Płaca jest adekwatna do umiejętności. Są osoby, które zarabiają więcej niż powinny, ale to starsi pracownicy, dla nowych nie ma już takiej możliwości. -Podwyżki jak najbardziej istnieją, ale nie mają one nic wspólnego z przedłużaniem umowy lub nagrodami. -Rada- nie myślcie że bycie Chińczykiem lub znajomość języka chińskiego Wam pomoże- możliwe że będziecie częściej zapraszani na wyjścia z chińską częścią biura, ale nie ma to żadnego przełożenia na rozwój kariery. -Zdarza są że Chińczycy zachowują się "chińsko" np. spluwają gdzie popadnie, dość nieprzyjemne, ale trzeba być na to przygotowanym idąc do jakiejkolwiek chińskiej firmy. -Chińskie podejście do pracy- czas spędzony w biurze ważniejszy niż wykonana praca. Nie daje tego w minusach, bo problem będzie powielał się w każdej chińskiej firmie. Chińczycy często podkreślają jak długo pracują, czują z tego powodu dumę. W rzeczywistości ich praca wykonana w ciągu 10 godzin jest równa pracy wykonanej przez Polaka w ciągu 5 godzin. -Nie czułem się nigdy zmuszany do nadgodzin. -Jak ktoś już wcześniej wspomniał, firma zatrudnia ludzi na managerskie stanowiska, bez wcześniejszego wywiadu. Znam 2 osoby zatrudnione w ten sposób (jedna na szczęście sama odeszła), osoby które psują tą firmę od środka. Nasze ścieżki się nigdy nie skrzyżowały, więc daję to do neutralnych. Pracę w tej firmie poleciłbym trzem typom ludzi: -Osoby z historią, przez którą nie mają szans na zatrudnienie w innej firmie. -Osoby młode, bez doświadczenia, budujące CV (tak na rok, dwa, nie zasiedźcie się jak niektórzy). -Osoby z kredytem, rodziną na utrzymaniu, bez większych aspiracji. Są to moje osobiste obserwacje i przemyślenia, nie wydaje mi się żeby firma teraz aktywnie rekrutowała, ale liczę na to że sytuacja wewnątrz poprawi się dla obecnych pracowników.

Maciek

Podobnie do wielu przedmówców ostrzegam przed tą firmą. Wykonywane obowiązki zazwyczaj nie mają związku ze stanowiskiem, na jakie jest się rekrutowanym. Dominuje permanentny chaos, brak jakiejkolwiek logiki biznesowej, a management ma mentalność na poziomie przedszkola. Komunikacja w firmie nie istnieje, przełożeni potrafią kłamać w żywe oczy - jednego dnia mówią jedno, drugiego co innego. Polacy raczej nie mogą liczyć na promocję, ta czeka na Chińczyków, podobnie jak szereg benefitów. Szkoda ludzi.

Wiktoria
@Maciek

Mógłbyś podać przykład danego stanowiska w Huawei i obowiązków, które trzeba na nim wykonywać a nie są one z nim związane? Jak one dokładnie wyglądają? Wspomniałeś również o tym, że przełożeni potrafią kłamać... Na jaki temat?

Bambino
@Wiktoria

Każdy.

Zacznę od tego: nie wiem po co na rozmowie rekrutacyjnej omawia się przyszłe obowiązki, skoro później zmieniają się one z tygodnia na tydzień, z dnia na dzień, absolutnie bez żadnej konsultacji z pracownikiem. Sposób zarządzania w firmie jest po prostu śmieszny. Decyzje są podejmowane przez górę za plecami, pracownik dowiaduje się o nich o wiele, wiele później. Nie wolno się przywiązywać do swoich obowiązków, bo zmieniają się jak w kalejdoskopie. Z czego to wynika? Ano z tego, że baardzo dużo osób odchodzi, w firmie dochodzi do braków kadrowych, a obowiązki tych osób muszą zostać przydzielone innym. W taki sposób świeżak może wykonywać obowiązki menadżerskie. Oczywiście pozostając przy pensji asystenta. Dynamiczny, młody zespół? Raczej jeden wielki chaos. Jeśli zależy ci na godnym traktowaniu i życiu po pracy, nie trać czasu na tę firmę.

Proszę o informację, czy obecnie wstępne rozmowy kwalifikacyjne na stanowiska biurowe na Domaniewskiej są przeprowadzane online czy w biurze?

Jacek
@Anna

Na chwilę obecną preferowane są zwolnienia. (W terenie)

@Jacek

A jednak regularnie pojawiają się ogłoszenia do pracy, stąd moje pytanie.

@Anna

Nowe rekrutacje przeprowadzane są online a spora ilość ogłoszeń o pracę jest związana z odejściami/zwolnieniami pracowników biurowych w październiku. Rotacja w biurze jest wyższa niż w latach poprzedzających pechowy dla Huawei rok 2019. Radzę dobrze zapoznać się z obecną sytuacją firmy na rynku międzynarodowym, (artykułów na temat sankcji wobec Huawei nie brak w polskiej i zagranicznej prasie), ponieważ w ciągu ostatnich dwóch lat uległa ona zmianie, dotyczy to również polskiego biura.

automaticdev
@Znawca

Jak wygląda zatrudnianie pracowników do działów IT? dev/tester itd....? Polecacie prace w firmie, fajna atmosfera, zespól....zarobki? czy robicie nadgodziny? Jak sie zapatrujecie na prace zdalna w tych dzialach?

Maja
@automaticdev

Aż dziwne, że do tej pory nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi, bo wypowiada się tu całkiem sporo osób. Przyznam otwarcie, iż mnie także interesuje kwestia atmosfery w Huawei. Może jeszcze ktoś nam tu o niej opowie. A może Ty już w międzyczasie wysłałeś tam swoje CV? Jak to jest?

automaticdev

PW

Po 2 miesiącach brak informacji po 2 godzinnej rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko stanowisko wyższego szczebla. Follow-up nie pomaga, cisza. Huawei to firma niepoważna i kandydata ma za nic.

Marysin

Cześć, chciałem się was zapytać czy wszystko jest ok według was w związku z ostatnimi decyzjami (warunkami zwolnień) dotyczącymi pracowników terenowych? (ambasadorów, przedstawicieli) (usunięte przez administratora)

Czy ktoś może wypowiedzieć się o pracy na stanowisku Linguist with English and Polish? Z góry dziękuję

@Kandydat

Jest to nowo utworzone stanowisko w biurze, więc warunki takie jak przy innych stanowiskach dla pracowników niższego szczebla.

@Znawca

Czy praca na tym stanowisku jest rozwojowa, jaka jest atmosfera w zespole, czy jest nacisk na nadgodziny?

@Kandydat

W trakcie pandemii ze względu na konieczność pracy z domu należy wpisywać w specjalnym raporcie, jakie zadania się kiedy wykonywało co do godziny (przynajmniej w moim dziale tak jest). Raport pod koniec dnia wysyła się specjalnie do tego wyznaczonej osobie zbierającej takie raporty. Co do nadgodzin, to wpisywanie ich w grafik jest niemile widziane. Jeśli pracownik zaznaczy nadgodziny w dokumentach do HR, to może i jednorazowo dostanie za nie dodatkowe wynagrodzenie, w końcu takie jest w Polsce prawo. Jednak jest duża szansa, że potem ktoś z działu HR lub bezpośredni przełożony poprosi go o to, żeby nigdy już ich nie wpisywał. W wielu chińskich firmach bezpłatne nadgodziny to standard i Huawei nie jest pod tym względem wyjątkiem. W Chinach generalnie pracują ciężej i dłużej niż w Europie.

Ddd

Dobrego tygodnia życzę Wszystkim pracownikom polskiego oddziału.

Damian

Do dziś byłem użytkownikiem 6 urządzeń huawei i wymienilem na SAMSUNGA ponieważ firma huawei pragnie wykonać naprawę gwarancyjną za moje pieniądze tzn. Wypalony ekran nie zostanie wymieniony bo telefon ma mały odprysk na dole ekranu a wypaleniem jest w okolicy przyciszania i podgłaszania czyli po przeciwnej stronie. W huawei usłyszałam że ekran musi być dobry aby to naprawiać w gwarancji super tj tak jak nie nosić butów bo się zepsują od chodzenia

...
@Damian

To jest portal do wyrażenia swojej opinii na temat pracy w ww. firmie, a nie wylewania żali na temat napraw urządzeń. Od tego jest infolinia, opinie google itp.

Transparentny Kloszard
@...

Naprawdę?

...
@Transparentny Kloszard

Na prawdę

Do Dyrekcji Promotrow i Koordy

Szanowna (usunięte przez administratora) my chcieliśmy tylko podziękować za opiekę, za rzetelne informacje, za mówienie i przekazywanie prawdy. Każda firma marzyła by o takim człowieku na takim stanowisku jakie sprawujesz/sprawujecie. Wierzymy ze my zwykli ludzie, szerogowi pracownicy będziemy jeszcze wiele lat dążyć do sukcesu w tej firmie dzięki takiej walce o Nas przez szefostwo. Też będziemy się chwalić, rekomendować informowac w przyszłości jakiego świetnego mamy osobę na górze struktory. Dziękujemy za ludzkie podejście!!!

MW
@Do Dyrekcji Promotrow i Koordy

(usunięte przez administratora) jest dla mnie wzorem. Dziękuję (usunięte przez administratora).

Zwolnienia to regularny proces występujący w każdej firmie, wykonywanie obraźliwych publikacji na osoby, które już nie pracują lub pracują, będą usuwane. W firmie uruchomiony jest proces rekrutacji, więc firma stara się zatrudniać nowych pracowników a nie zwalniać.

Sławomir
@Huawei Polska Sp. z o.o.

Inne działy w firmie idą do góry, rekrutują, rozwijają się bo mają dobrych przywódców przeciwieństwie do działu pracowników terenowych. Od roku systemetycznie są zwalniani ludzie, a co lepsze, że menadżerzy sami już nie wytrzymują pracy pod słabym.... Można było mnie zwolnić ale z poziomiem a nie pod pretekstem przyjazdu na szkolenie.

Były koordynator regionalny
@Sławomir

Klasyczna sytuacja. Osoby w projekcie odpowiedzialne za Mobilnych Doradców sami są mentalnie słabi, a praktyka zwalniania na forum wszystkich osób podczas zjazdów w centrali czy szkoleń terenowych to norma którą znam od samego początku tego projektu czyli luty 2015r. jak ludzie przeszli z Samsunga i zaczęli ten projekt. Szkoda czasu na tą firemkę. Były koordynator regionalny.

Moka

Atmosfera jest betonowa, nieodpłatne nadgodziny wprost zalecane przez przełożonych. Wypłacane stawki nie sprawiedliwe (bardzo łatwo się o tym przekonać), tj może się szybko okazać, że osoba o podobnych obowiązkach zarabia więcej . Nie ma mowy o home office w trakcie pandemii, można tylko liczyć, że maseczki noszone byle jak ochronią przed potencjalnym wirusem. Przełożeni patrzą na pracowników z góry. Chaos na wszystkich etapach, 20 osób z chin musi zaakceptować każde Twoje działanie w systemie, co znacznie spowalnia pracę, wprowadza Chaos (nie wiadomo kto co i jak). Brak jakiegokolwiek miejsca żeby coś zjeść, kuchnie są brudne i zasypane pudełkami Tupperware przez chińskich pracowników. Obiecany zakres obowiązków nie ma się nijak z praktyką, absolutnie brak możliwości rozwoju, brak jakiegokolwiek nachylenia się nad pracownikiem (nie licząc kursów online ala coursea). Dla fanów pracowania w korpo w stylu filmów amerykańskich z lat 90. Jak nie masz życia i chcesz go mieć jeszcze mniej, idź w to.

Lola2159

Czy ktoś z was przeszedł rozmowy kwalfikacyjne do nich?? Bo ja już 3 raz mam odwołane 15 minut przed..... Nie wiem czy jest sens dalej w to brnać? Stanowisko niby fajne ale czemu ich rekruterki nie szanuja ludzi? Możecie powiedzieć coś wiecej o nich? Czy ktoś miał taka sytuajce i sie dostal???

Szef
@Lola2159

O jakie stanowisko chodzi?

Czy ktoś wypowie się na temat pracy na stanowisku Koordyantor Regionalny? Od kolegi z Media Markt otrzymałem informację że rekrutują w całej Polsce. Jakie warunki? Jaka atmosfera? Jakie dają narzędzia pracy? Czy jest premia? Ile godzin trzeba pracować? Jaki jest pełny zakres obowiązków?

DO PROMOTROW

Chciałbym opisać co spotkało mnie w ostatnim czasie i chciałbym was przestrzec przed działaniem firmy. Postanowiłem zakończyć współpracę z firmą, ponieważ już mam dość pracy (powodów nie będę podawał). Poprosiłem grzecznie o rozwiązanie tzw. "lojalki" Po stronie Adecco nie było z tym problemu, lecz musiała być zgoda od Dyrektora z Huawei. Otrzymałem informację że nie ma możliwości rozwiązania tej umowy(usunięte przez administratora)Chciałbym was poinformować że firma nie miała prawa wprowadzać takich umów ponieważ, jest to niezgodne z prawem i w tej sytuacji to Nam należy się odszkodowanie. Temat konsultowałem z prawnikiem i byłem w Inspekcji Pracy. Dlatego jeżeli spotkacie się z takim działaniem, nie dajcie się zastraszyć tylko domagajcie się swoich praw niezależnie czy to jest umowa o pracę czy zlecenie. Nie sądziłem że po takim długim czasie pracy w tej firmę zostanę tak potrakowany. Bardzo mi przykro, bo ceniłem tą firmę ale od kilku miesięcy niestety dzieją się w niej zle rzeczy. Były Promotr Marki.

@DO PROMOTROW

Serdecznie Dziękuję za umieszczenie komentarza, każdy Promotor podpisując umowę lojalnościową, świadom jest konsekwencji prawnych, firma chroni swoje interesy umową lojalnościową. Pracodawca z mocy umowy lojalnościowej nie może wyrazić zgody na pracę w firmie konkurencyjnej. Przedstawiciele Huawei to osoby świadome i mające wiedzę w tej materii, wiedzą jak komunikować tematy umowy lojalnościowej do swojego pracodawcy, więc może zamiast pisać na portalu, szybciej i skuteczniej będzie zgłosić się do swojego bezpośredniego przełożonego.

Były Promotr
@Huawei Polska Sp. z o.o.

(usunięte przez administratora), poziom odpowiedzi jest żenujący. Dobrze wiedziałeś że chce iść do sklepu a nie do konkurencji, jest to czysta złośliwość . Grzecznie wystosowałem prośbę do firmy, tylko groźba z mojej strony zmotywowała Was do rozwiązania umowy lojalnosciowej. Więc nic juz nie napisze, nie będę się zniżał do poziomu powyższej odpowiedzi.(usunięte przez administratora) PS.

Zostaw merytoryczną opinię o Huawei Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Huawei Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Huawei Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Huawei Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 3 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Huawei Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Huawei Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Huawei Polska Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 346 ocen.

Huawei Polska Sp. z o.o.