Opinie o consumer.huawei.com - HUAWEI POLSKA Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Huawei Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Huawei Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów telekomunikacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Huawei Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Czy pracownicy Huawei Polska Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

biała małpa

jak jesteś biały to nie, przychodzisz kilkasz na kompie, każdemu zołtemu się kłaniasz. Dla chińczyków mnóstwo wyjść i benefitów

Barbara
@biała małpa

A dla Polaków co?

Kiedyś były organizowane imprezy integracyjne raz do roku dla całego pionu. Od startu pandemii nie ma niczego. Ewentualnie można się wybrać na działowe wyjście o ile sa pieniądze a te są ucinane. Podsumowując, jak sam sobie zorganizujesz i zapłacisz to masz. Jeśli chodzi o chińczyków to faktycznie coś sobieorganizują bardzo cyklicznie do chińskich knajp i rozliczają to później. Kolejny dowód, że polak jest dużo niżej chińczyka.

Generalnie zgadzam się z większością tego, co pisali tu inni byli pracownicy- chaos, bałagan, Polacy traktowani z góry, Chińczycy to banda leniwych (pomimo stereotypom), rozkapryszonych dzieci, które najczęściej nie mają pojęcia o tym co robią- przysyłają ich tu chyba prosto po podstawówce, bo nie tylko wyglądają na smarków, ale tak też się zachowują. Pozują na ekspertów, ale żerują na wiedzy Polaków i radośnie ją z nich wysysają. Poza tym absurd goni absurd- decyzje dotyczące sporych wydatków (zatrudnianie ludzi, inwestycje w sklepach, itp) podejmowane są w zależności od humoru Chińczyków i nie są poparte żadną logiką , a że humor raz jest lepszy a raz gorszy, to wiadomo, że na drugi dzień można całkowicie zmienić punkt widzenia i natychmiast wycofać się z wcześniejszych decyzji narażając firmę na koszty a pracownikom fundując dodatkowe atrakcje z odkręcaniem tego co już zaczęli robić (często już nawet gdy proces jest zakończony) - i tak w kółko... Jak pijane dzieci we mgle. Najgorszy jest jednak sposób komunikacji (zwłaszcza odkąd zmienił się country manager) - darcie japy to standard (chyba im się wydaje, że człowiek wtedy lepiej pracuje), gnębienie psychiczne niestety też. Brak szacunku nie tylko do pracownika ale do jego pracy. Człowiek wychodzi z tego cyrku z przeorana psychiką, ale cieszy się, że wyszedł na wolność. TRZYMAĆ SIĘ Z DALA- PRACA NAWET NIE DLA DESPERATÓW!

polak robak

dokładnie - nikt na niczym się nie zna, każą zrobić ci coś co sami nie wiedzą jak, poprosisz o pomoc dostaniesz filmiki z ilearningu gdzie (usunięte przez administratora) cos bełkocze niezrozumiałym angielskim i plik dokumentow firmowych przetlumaczonych translatorem. Smaczek - zebrania sa po chinsku, a dla(usunięte przez administratora) automatyczny translator """"tłumaczy"""" tak że wychodzi jakis bełkot. Dodatkowo - praca tylko stacjonarna, mimo że w większości działów max raz na tydzien potrzebujesz wgl z kims się spotkać.

@polak robak

@polak robak i to jest prawda choć otrzymanie tu instrukcji do czegokolwiek (już nie ważne w jakim języku) w ogóle graniczy z cudem. Nowy pracownik nie jest przeszkolony nawet z w3 ani innych powiązanych systemów - uczy się ich sam na zasadzie prób i błędów chyba, że jego polscy koledzy z działu mogą się oderwać na chwilę od brony i coś mu wyjaśnić. Na pomoc Chińskich kolegów liczyć nie można w ogóle bo oni sami nie znają żadnego z tych systemów... Nie rozumieją ich w ogóle, więc radź sobie sam, a na koniec dostaniesz jeszcze po łbie jak ktoś w HQ doszuka się że robisz coś niezgodnie z procedurami, których nie masz prawa znać... (usunięte przez administratora)..

Polak robak

Święta prawda, dodatkowo Chińczycy zajmują bliżej nieokreslone stanowiska - niewiadomo kto jest kim i jaki jest jego zakres decyzyjności, kto jest czyim przełożonym. Jako Polak wiesz tylko tyle że każdy skośnooki jest wyżej od ciebie xd Z oderwaniem się od brony - świetne porównanie, żeby ktokolwiek cośwytłumaczył nowemu pracownikowi to cud. kultura pracy - kontaktujesz się z ludźmi, którzy jeśli nie znają odpowiedzi lub nie chcą zrobić tego o co prosisz, po prostu będą cię ghostowac, nieodpisywac odrzucać połączenia. Na końcu zostaniesz rozliczony z tego, że nie wykonałeś zadania bo 10 osób po drodze po prostu ignorowało cię i nie dostarczyło potrzebnych materiałów.

@Polak robak

A nie męczą was różnice kulturowe? Porozumiewacie się miedzy sobą po angielsku cały czas?

polak robak
@Aleksandra

Chińska kultura jest raczej ok, problemem tutaj jest kultura organizacyjna Huaweia wg mnie, gdzie pracowitość i aktywne podejmowanie nowych zadań niby jest cenione, a tak naprawdę każdy tylko patrzy, żeby przesiedzieć te 8h w biurze ogladajac yti żrąc chińskie jedzenie (obowiązkowa praca stacjonarna bo tak) i odsunąc od siebie zadania jak się tylko da

@polak robak

Ja mam trochę inne spostrzeżenia - różnice kulturowe dają się tu we znaki. Nie chodzi jednak o chińską kulturę ogólnie, a o kulturę pracy... To o czym piszesz (brak organizacji pracy) z tego co wiem jest obecne również u chińskiej konkurencji Huawei. Wynika to w prostej linii z podejścia Chińczyków do pracy - liczy się to ile siedzisz w biurze, a nie to ile i co konkretnie robisz. Jak siedzisz w biurze 12 godzin to jesteś pracowity i nieważne, czy w tym czasie cokolwiek w ogóle zrobiłeś... Nie umieją oceniać pracowników przez pryzmat efektów ich pracy i wartości, jaką ona ma dla firmy. Z tej też przyczyny nie ma czegoś takiego jak praca zdalna- no bo przecież jak nie siedzisz w biurze to na pewno nie pracujesz... ???? I dlatego sami siedzą do ciemnej nocy - w ten sposób budują i swoją "pracowitość". Moje wnioski po paru latach pracy tam: Chińczycy nie są pracowici wbrew stereotypom- oni pozorują pracę. Pojawia się pytanie skąd takie dobre efekty biznesowe? Chyba nadrabiają ilością... Bo jakości to tam nie ma niestety...

Aleksandra

Naprawdę jakaś firma to robi, a nie żołnierze na froncie? Nie przesadzasz?

tt

kompletny brak etyki firmy. wspieraja rosyjski rezim

Polak
@tt

dokładnie tak. mam spór sądowy z rosjaninem tu zatrudnionym a będącym moim sąsiadem. Monitoruje mnie bezczelnie naruszając prawo. Probie wszystko żeby nie otrzymał obywatelstwa z racji żony Polki.

Irena
@tt

A Twoim zdaniem co powinni zrobić i jaki to ma w zasadzie wpływ na to jak robota wygląda?

Specjalista ds. Marketingu

Rozmowa trwała 10 min. Na rozmowę przyszła tylko dziewczyna z HR i poinformowała mnie że pracownik działu nie mógł się pojawić i rozmowa będzie przeniesiona na inny dzień. Pracownik HR zapytał tylko o poprzednie doświadczenie i krótko opowiedział o tym jak firma funkcjonuje. Po 3 dniach sama napisałam maila z pytaniem/prośbą o ustalenie terminu rozmowy na co dostałam odpowiedź, że nie mogą mnie zaprosić na dalszy etap - bez wyjaśnienia

Tylko pytania o doświadczenie zawodowe (wszystko było w cv)

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Pracowałem tam bardzo długo. W skrócie : wyzysk, praca po godzinach, stres, chaos, brak szacunku do pracowników. Dominuje tam wojskowy styl zarządzania. Chińczycy oczekują bezwarunkowego posłuszeństwa i poddania. Sami również ślepo wykonują rozkazy przychodzące z góry. Szkoda się rozpisywać... Zmiana pracy to była moja najlepsza decyzja.

Polak

dlaczego zatrudniacie rosjan/ Dlaczego ? Nie ma innych pracowników? rosjanin to stan umysłu . Nie jest Was wstyd?

@Polak

Nie rozumiem czemu tak twierdzisz. Każdy człowiek na świecie jest inny. Nie każdy Rosjanin popiera to, co się dzieje na Ukrainie, bo chyba o to Ci chodzi?

l.

na szczęście kończę już współpracę z tą firmą jako partner w zakresie serwisu, na przestrzeni kilku lat współpracy z nimi, jasno mogę stwierdzić że dzień w którym podpisałem umowę z nimi był najgorszym dniem mojego życia. Dla chinoli nie liczy się nic, tam panuje czysty komunizm, czy to pracownicy czy partnerzy biznesowi są nazywani wprost "białe małpy". chinole jak zawsze maja racje we wszystkim, nawet jak nie mają to nie przyjmują żadnej krytyki, innego zdania, tematy dla nich trudne lub takie gdzie ewidentnie wykazuje się ich niekompetencje są zupełnie ignorowane. Jeśli chodzi o zachowania i sposób bycia, wychowanie, określenie ich jako zwierzęta to komplement, nie obrażając zwierząt oczywiście które bardzo lubię. Śpią na biurkach, srają przy otwartych drzwiach od toalety itp. w niektóre zachowania nawet trudno uwierzyć. Dyrektorami zostają osoby bez jakiejkolwiek wiedzy na początku, ameby nie mające pojęcia zupełnie o niczym, nie wiem skąd ich przywożą. Tam jest jedna zasada, partia jest święta, dla chinola który pracuje w Hua, ta firma jest jak rydzyk dla mohera. Pracownicy polscy, którzy mają trochę rozumu, po kilku miesiącach uciekają stamtąd, zostają na dłużej jedynie "bezkręgowce" którzy w sumie wiedzą z kim pracują ale z racji braku kręgosłupa moralnego brną w to (usunięte przez administratora) po same pachy. W plebiscycie na najgorszą firmę w Polsce myślę że byliby w czołówce.

Hardy
@l.

niektórzy polaczki nie potrafią odejść moralnie z biznesu, nie rozumieją, że coś może się kończyć.

Sebastian
@Hardy

Z Twojej wypowiedzi nie bardzo wynika, co chciałeś przekazać. Nadal nie wiadomo, jaki to pracodawca. Nie zgadzasz się z opinią przedmówcy o warunkach współpracy?

Szymonpotaczek

Pomoże mi ktoś bo gdy próbuje się zalogować na swoje konto google to pokazuje że nie morzna zalogować sprubuj ponownie za 24godziny a gdy próbuje to nie działa i znowu to vwyskakuje pomorzecie proszę

Weronika
@Szymonpotaczek

To dziwne w sumie. Może napisz maila lub zadzwoń do odpowiedniej osoby i zapytaj ?

Fan

Zapomnijcie o umowie na czas nieokreślony, firma po dwóch umowach na rok, przerzuci was do innego pośrednika pracy i tak co dwa lata. To powinno być nielegalne.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Huawei Polska Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Fan

Różnie, jeśli jest zgoda na nadgodziny to płatne, jeśli brak to do odebrania.

Były pracownik Enterpirse

Robert Lewandowski już podjął słuszną decyzję kończąc współpracę z tą firmą. Brawo !!! Mam nadzieję, że już wkrótce dowiemy się jak klienci kończą współpracę z tą bandą szpiegów i wręczających łapówki (usunięte przez administratora) PS. Ustawiacie przetargi! Korumpujcie klientów! (usunięte przez administratora)wyciągania poufnych informacji od klientów!

Zainteresowny

Aplikowalem do firmy Huawei na stanowisko w marketingu swego czasu. Generalnie po 1 rozmowie wiem, że nie chciałbym tam za żadne pieniądze pracować. 1. Odhumanizowane zaproszenie na rozmowę - mail wysłany z systu hr 2. Potencjalny przelozony wykazujący się nie znajomością tematu 3. Zapytany rozmówca o godziny pracy - nie był w stanie odpowiedzieć (on się nimi nie przejmuje, what?!) 4. Wymagania w ogłoszeniu - excellent English, a mój rozmówca Chinczyk raczej słabiutko mówił w tym języku :/ 5. Zapyany o strukturę działu również nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie Gereralnoe stracona godzina z życia.

Były pracownik EBG

Usuwają komentarze !!! Staszek W. był biednym wykonawcą rozkazów, które dostał. Mając na uwadze aktualną sytuację za wschodnią granicą Polski i postawę Chin niech każdy sobie szczerze odpowie czy warto współpracować z tą firmą. Przestrzegam przed TB, RP, RT. "Psy" na usługach chińczyków.

Poza przestępczą organizacją
@Były pracownik EBG

Kiedy służby dokładniej zajmą się tym towarzystwem i partnerami, którzy w ramach ustawionych przetargów wyciągają pieniądze z budżetu państwa !!!!!

Dyskryminacja białych pracowników mogłaby być jedną z nich.

Była01

Dyskryminacja kobiet, wyśmiewanie ich wyglądu, żarty o charakterze seksualnym, wszystkiego tego doświadczyłam w okrutny sposób, a od mojego oprawcy nie wyciągnięto żadnych konsekwencji. Płacz po tym jak jakiś (usunięte przez administratora) wyśmiewa z kolegami Twoją wagę i budowę ciała wspominam najlepiej... Pozdrawiam H.K dzięki Tobie leczę się na terapii już ponad rok.

eleonore

Prawda, ale on ukrywa, że jest żonaty, nie nosi obrączki, a na portalach udaje singla. Pipka nie facet, tylko współczuć rodzinie. Oby żona się w końcu dowiedziała i wywaliła go na zbity pysk. W każdym razie, Huawei Polska nie powinien zezwalać na obmacywanie kobiet w pracy i podejmować działania, kiedy takie przypadki są zgłaszane.

Matt

Bardzo przedmiotowe i nieprofesjonalne traktowanie pracowników, rasizm (Chińczycy pracują na zupełnie innych zasadach), kłamstwa, brak jasnego zakresu obowiązków , duża część komunikacji odbywa się po chinsku(!), na stanowiskach managerskich są tylko Chinczycy, którzy nie mają doświadczenia, nie znają kultury europejskiej i nie znają angielskiego. Brak pracy zespołowej - jest podział my(Chińczycy) - oni (Polacy), decyzje podejmowane/zmieniane w trakcie weekendowych spotkań - zarówno biznesowe, jak i personalne. Po jednym z takich spotkań koleżanka dowiedziała się że przesunięto ja do zupełnie innego działu, a kolega, że została szefem zespołu (z żadnym z nich nikt o tym wcześniej nie rozmawiał) Chińczycy pojawiają się i znikają (dosłownie) - co chwila przyjezdzaja nowi i zajmują bliżej nieokreślone stanowiska. Na jednym z pięter znajduje się chińska stołówka-o 12 intensywny zapach roznosi się po korytarzach aż włosy i ubrania nim przechodzą. W trakcie pandemii Chińczycy jedzą śniadania, obiady i kolacje przy biurkach - feeria zapachów i odgłosów jest nie do wytrzymania (na piętrze pracuje ich kilkuset, biuro to open space, posiłki są wydawane o jednej godzinie dla wszystkich) W momencie wykrycia przypadków oronawirusa w biurze - informacja ta jest ukrywana HR ogranicza się do wystawiania dokumentów, nie są w stanie interweniować w żadnej sprawie.

@Matt

Zgadzam się na obrażanie pracowników przez naszego Huberta HR też nie reagował

Była01

I widzę hr usuwa mi komentarze :) a prawda jest taka, że Hubercik obraża Panie na podstawie wyglądu ich ciała i pochodzenia, a hr nic sobie z tego nie robi.

Nie polecam

Nie polecam pracy, wiele razy zgłaszałam słowo na m kończące się na g przez Hubercika K ale ale cóż, może ma specjalne koneksje w dziale bo nikt sobie nic z tego nie robił. Jeśli obrażanie kobiet na podstawie wyglądu ich ciala jest w firmie akceptowalne to nie mam nic do dodania i składam wypowiedzenie.

ajwaj

Nie ma czegoś takiego jak nadgodziny.

programista

odradzam. potwierdzam większość (wszystkie, które na szybko przeczytałem) zarzutów a w szczególności te odnośnie "hierarchiczność" (w tym wypadku to duży eufemizm, ale jestem ostrożny z używaniem słowa "dyskryminacja"), złej komunikacji i braku bezpieczeństwa pracy w czasie pandemii.

Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko koordynatora regionalnego. Jak wyglada praca? Na jakie warunki można liczyć? Jakie auto służbowe?

Zostaw merytoryczną opinię o Huawei Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Huawei Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Huawei Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Huawei Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 3 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Huawei Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Huawei Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Huawei Polska Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 346 ocen.

Huawei Polska Sp. z o.o.