Opinie o MPK w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy MPK. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w MPK o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPK w Poznań

Uuuuuuu

Ogólnie nie polecam MPK jako pracodawcy

TomekD

Jakie są zarobki jako kierowca autobusu??? Warto?

Jgh
@Emeryt

Jak glosowali tak maja , spolka zalezna od funduszy miasta , a wiadomo kto rzadzi ten kase rozdaje

Tramwajarz z lini 17 wyszedł z tramwaju aby pomóc osobie niepełnosprawnej. Bardzo bardzo pozytywne to było.

Się ma Nowy wpis

Wiem co piszę bo pracuję w MPK i wiem ile mi wpływa na konto.

Mmmmm

Witam. Zastanawia mnie ile zarabia Motorniczy w Miesiącu na rękę. I nie piszecie ze najniższą krajową bo nie uwierzę. Da radę z Niedzielami i dodatkami itp wyjść te 3800 na rękę?

Mmmmmm

Super. Dzięki za info. A są 13-stki?

Były tramwajarz
@Mmmmmm

Tak są 13 jeżdżą że starołęki na aleje Marcinkowskiego ????

Się ma Nowy wpis
@Mmmmm

Z jednym dniem pracy z wolnego masz na miesiąc 5900 jeżeli to mało za 168 godz to idź na budowę (usunięte przez administratora) fizycznie za 7000

Pasażer Nowy wpis

Jak tak patrzę na tych prowadzących te pojazdy to z wyglądu i zachowania coraz gorzej z tą firmą jak w tym filmie Alimenty płacicie ...to płaćcie dalej.

TomekD

Jakie są zarobki jako kierowca autobusu??? Warto?

@TomekD

Jeśli nie masz C+E to zainwestuj i szukaj gdziekolwiek innej pracy,nawet kręcąc się po kraju bo w MPK sobie życie zmarnujesz.3tys netto z wielkim hukiem,więc samemu sobie odpowiedź czy warto chyba,że chcesz dorobić do emerytury na pół etatu i dla zabicia czasu.Pzdr

Kierowca
@Emeryt

Fakt faktem na ciężarowych zarobi się więcej ale rzadko mówi się o tym czy zawsze pracodawcy płacą pensje zgodnie z umową(niska podstawa plus szereg dodatków pod stołem) i druga sprawa nie każdy chce pracować w delegacji. Sporo jest osób, które by chciały nie robić nic a zarobić i tu może być problem. Tutaj praca na miejscu w miarę zadbanym taborem i pewnością płacy na czas.

@Kierowca

Zgadzam się z ostatnim zdaniem.Trzeba sobie tylko zadać pytanie czy warto wyrabiać prawo jazdy i pracować dla MPK?Nominał miesięczny około 170h lub więcej, soboty i niedziele większość w pracy,święta itd.Do tego wstawanie w środku nocy.Dodatek do godz nocnych bodajże 2zł? Śmiech na sali..Wszystko za około 3tys netto?Wystarczy zadzwonić do kadr i zapytać. Przy tak galopującej inflacji,szybujących cenach nieruchomości itd zakładając jako młody chłopak rodzinę chcesz pracować dla MPK?A jakie są perspektywy w MPK?Jakie życie będzie Cię czekało nie licząc na rodzinę? To już nie te czasy kiedy pracodawcy czy firmy płacą kierowcy pod stołem lub płatność z opóźnieniem. Zawsze można wybrać inną opcję pracy lub wyjechać na zachód itp Pracowałem dla MPK tylko rok.. Praca dla emerytów i młodych mało ambitnych.Dla mnie szkoda życia.

Jk
@Kierowca

Śmieszny jesteś, zadbany tabor? Porozmawiaj z mechanikami jak części im brakuje i na trytytki wszytko mocują. Niby pracuję w MPK a w domu jak na tirach

Niewarto
@Jk

lokar2022-11-05 16:24 z forum Bankier. 61 1 Nie rozumiem tego artykułu, ponieważ ten bardzo duży problem dotyczy wszystkich przewoźników komunikacji miejskiej w Polsce . 3.575 zł - czy nikt nie rozumie tego że za takie pieniądze kierowca autobusu miejskiego NIE będzie : - wstawać o godzinie 2 w nocy żeby dojechać WŁASNYM autem do pracy na godzinę 3 - pracować dwie lub trzy SOBOTY w miesiącu - pracować dwie NIEDZIELE w miesiącu - zmiany popołudniowe kończące się często po godzinie 23.30 - wrócić własnym AUTEM do domu - kompletny brak życia rodzinnego i towarzyskiego ( patrz wyżej - praca w weekendy.....) - brak urlopu w okresie wakacyjnym, ferie........ Drodzy zarządzający - nie ma już ludzi którzy pracują z pasją którym to powyższe zwisało, ciężko to zrozumieć ? Teraz są czasy takie a nie inne, trzeba zapłacić za te wszystkie i inne niedogodności tej pracy - dlatego problem będzie. Pozdrawiam wszystkich kierowców autobusów miejskich.

@Niewarto

Zarobki żenujące zwłaszcza jak na tę odpowiedzialność tu powinno być dla nowych 4500 na rękę dla tych już bardziej doświadczonych minimum 5000 zł podstawy i co roku wyrównanie inflacyjne . Powinniście sie zorganizować górnicy JSW dostali za temten rok więcej o 35% a w tym rządają kolejnych 25 % przy w cale nie zwiększonej wydajności inaczej wjadą na Warszawe dlatego powinniście protestować przed urzędem miejskim lub strajkować . Inaczej pozostanie tylko zmiana pracy a na zwykłej produkcji ciraz wiecej ogłoszeń o prace w przedziale 6-9 tyś brutto nie licząc często 13 wypłaty i normalnych godzin pracy i wolnych Weekendów. Jeszcze troche a w zarobkach Biedronka czy Lidl was przegoni. Powodzenia do boju panie i panowie (Ewentualnie wysłać żony jak się boicie ktoś w kóńcu musi mieć ikre :)

TS
@Paweł

Tę opinię potwirdza ciągła rotacja pracowników. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie rezygnowałby ze współpracy z pracodawcą, który dba o dobre warunki pracy i wynagrodzenia. Zblatowanie związków zawodowych z władzami firmy i miasta nie daje najmniejszych szans na poprawę sytuacji pracowników, różnych grup zawodowych. Żadnych.

@Mateusz
@TS

Jeśli narzekasz na swoją procę to nic nie ma przeszkód w podnoszeniu kwalifikacji np nauka języków obcych i nauka programowania ( masz (usunięte przez administratora) możesz uczyć się darmowo. Tylko zaplanować czas i próbować coś robić). Branża IT cały czas ma zapotrzebowanie na specjalistów. Początkujący pracownik programista zarabia od 4500 netto w górę. Masz pretensje , że zatrudniłeś się w przedsiębiorstwie państwowym i oczekujesz wielkich zarobków. Jest jakiś budżet z miasta , jest jakaś ilość pracowników, są stałe koszty i musi się całość spinać. Jeśli nie akceptujesz wynagrodzenia bo masz inne koszty życia to szukasz pracy na wolnym rynku w sektorze prywatnym. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

TS
@@Mateusz

Skoro jesteś skłonny polecać branżę IT, to zakładam, że jesteś pracownikiem tej zacnej części społeczeństwa i w dobrej wierze doradzasz. Czy jednak na pewno? Oklepane, złote rady z pewnością poprawiły Twoje samopoczucie, jednak popłynąłeś w euforii tak daleko, że nie zauważyłeś, jak daleko odbiegasz od treści wpisu, do którego raczysz się odnosić. Na tym forum internauci poszukują merytorycznych opinii odnośnie do konkretnej firmy - MPK Poznań Sp. z o.o.. Poczytaj wcześniejsze relacje, które wymagały sporej odwagi od autorów. Dlaczego odwagi? Nie zrozumiesz. Racz Pan wziąć pod uwagę ocenę, jaką wystawili internauci. Czy tak jest ok? Mam szukać pracy? Niby dlaczego? Jedna mądra kiedyś udzielił złotej rady młodym lekarzom. To pojechali i znaczna część społeczeństwa jest pozbawiona opieki medycznej i nie zanosi się na poprawę. Tak, wiem, gdybym się uczył i znał języki, to bym mógł zarabiać w IT i stać by mnie było na prywatną opiekę medyczną. Jak już wszyscy przeniosą się do IT, to będziecie robić losowanie, który z Was w tym tygodniu ma dyżur i wywiezie (usunięte przez administratora) upiecze chleb itp.

Nie warto tu pracować
@TS

Jezeli ktoś ma a znam takich kilkoro dzieci i jednoczęsnie pracuje jak w 4brygadówce bo tak to trzeba okreslić jak ma znaleźć czas na nauke programowania ? Praca w MPK to ogromna odpowiedzialność odpowiadasz za życie ludzkie w dużej ilości tu nie może być niskich płac bo może to się skończyć tragedią juz teraz niekturzy dorabiaja gdzie indziej. Wystarczy,że przyjedzież zmeczony do pracy,niewyspany przez ten system pracy gdy dzieci juz nie spia a ty odsypiasz po pracy. Dodatkowo zaśłanianie się budzetem miasta to bzdura ważniejsze dla prezydenta miasta jest dotowanie (usunięte przez administratora) niż bezpieczeństwo na drogach i dobro pracowników.(https://radiopoznan.fm/informacje/wielkopolskie-popoludnie/konfederacja-krytykuje-poznanski-urzad-za-dotowanie-stowarzyszenia-lgbt)

Jgh
@Emeryt

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MPK. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
A.M

Bardzo dziękuję kierującemu tramwaj nr 17 że na mnie poczekał i dzięki temu zdążyłam do pracy

Czy rozmowa rekrutacyjna w MPK odbywa się również w języku angielskim?

Pasażer

Czy są tam jeszcze normalni motorniczy? Czeka aż człowiek dobiegnie, po śliskiej drodze i jak znajdzie się pod drzwiami to puszcza sygnał i odjeżdża. Jeździć też nie potrafią, trzęsie bardziej niż na diabelskim młynie. Dlaczego ich nie szkolą?

Młody

Witam, ile zarabia CZYSTO na rękę, bez żadnych premii itd. Motorniczy? @Pracodawca

Motrowy
@Młody

Ok. 3800 + dodatki za pracę w godzinach nocnych, czyli praktycznie każdego dnia zaczyna się albo kończy w tych godzinach

@Motrowy

Ile tych dodatków za godz nocne masz?????Jeśli dobrze pamiętam godz nocne od 22-6.Miesiecznie z 10h dołołysz?Po ile za h?Jeszcze niedawno było dodatku 6zł za h????????podnieśli do 10zł????Czy jeszcze nie????Do podstawy uzbierasz 100-150zł żeby tylko????

Uuuuuuu

Ogólnie nie polecam MPK jako pracodawcy

Pozdrawiam

Niech każdy dobrze przemyśli czy chce takiego życia podejmując taką pracę jak kierowca czy motorniczy !

Koerowca

Jest możliwość pracy od poniedziałku do piątku w jednej zmianie jako kierowca

Mmmmmm

Jebać tych obsranych cweli z mpk ebanych

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie MPK? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Motorniczy

Ogólnie firma, praca, ludzie i atmosfera może być ale płacą jest zdecydowanie za mała, płacą najmniej w porównaniu do każdego innego przedsiębiorstwo komunikacyjnego w Polsce. I dla umowy zlecenia trochę też wypadałoby poprawić warunki, bo nawet nie mają ulgi pracowniczej na przejazdy komunikacją miejską, nie wspomnę już o tym, że ubrań służbowych też nie dostają.

Walić ty (usunięte przez administratora)autobusiarzy. Klikam aby ten (usunięte przez administratora) otworzył mi drzwi a on se odjerzdża i to nie pierszy raz. JMPK

Urod

po 1 grzeczniej, rozumiem zdenerwowanie, ale rodzice chyba nauczyli ciebie kultury i grzeczności po 2 opis normalnie, po polsku - co się wydarzyło, gdzie, kiedy itd. bo wygląda bardziej jakbyś się wyżalał bo coś nie po twojej myśli, pamiętaj że jak autobus zakończył wymianę pasażerów i ma włączony migacz to nie otworzy drzwi specjalnie dla ciebie bo złapałby opóźnienie (nawet 5s może mieć duże znaczenie)

grzegorz

Brawo dla pana kierowcy autobusu 184 nr.1684. Dzisiaj w południe wspaniale się zachował w stosunku do pani, a chwilę potem starszemu panu i pokierował gdzie wysiadać i gdzie przesiąść się na inny przystanek.Dziękuję,miło było na to patrzeć.

Poznań

Cześć ile można zarobić jako kierowca autobusu, jest możliwość robienia nadgodzin lub przyjścia z wolnego dzięki z góry?

Lech

Ile można zarobić jako kierowca autobusu?

Kierowca
@Lech

To zależy czy już masz doświadczenie z autobusami czy zaczynasz jak zaczynasz to 4690 brutto

Jaki jest styl zarządzania w MPK?

Zostaw merytoryczną opinię o MPK - Poznań

• Jak się pracuje w MPK?

Zobacz opinie na temat firmy MPK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MPK