Opinie o MPK w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy MPK. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w MPK o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPK w Poznań

Szofer

Praca w tej firmie to porażka. Chamskie kierownictwo i (usunięte przez administratora) na każdym kroku.

Witam. Jaka jest stawka dla osoby dorabiającej (umowa zlecenie lub własna działalność?) na autobus i jaka na tramwaj? Czas pracy około 120h

Kierowca autobusu

Bywaly dawno temu przypadki gdy pojawialy sie zastrzezenia co do pracy miejskiej komunikacji... Dzis chce wyrazic swoj szacunek dla pracy Waszych pracownikow... Poprawilo sie, kultura, opanowanie i punktualnosc.. Rozsadek i rozwaga... Gdy mozna poczekac, czekaja na rozkladowy czas, gdy trzeba nadgonic, wszystko bez szslenstw.. Dzis zlozylem skarge, za co kierowce 195 przepraszam.Dziekuje Panu Adamowi Werszynskiemu {mam nadz ze nazwiska nie przekrecilem} za wnikliwa analize mojej sytuacjii..iz 195 odjechal zbyt szybko z przystanku a ja z niepelnosprawnym synem czekalismy na kolejna mozliwosc jazdy na strzeszynek. Przepraszam i dziekuje.. Panie Adamie. ????

PM

Do opini na temat warsztatu.Ten caly komiczny warsztat wyglada tak samo jak stan techniczny tych autobusow czyli zwieracze ze smiechu puszczaja.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MPK. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Ogrodnik, Sprzedawca
Marek Nicgorski Berberys Sprzedaż Roślin Ozdobnych i Akcesoriów Ogrodniczych
Talon

Czy rekrutują teraz na motorniczych/kierowców?

Czy w MPK występują paczki/bony świąteczne?

Jeżeli masz dziecko należy Ci się paczka jest takowa tutaj oraz 360zł netto na święta jeśli chodzi o osobę samotną.

Robert

Czesc na jakie wynagrodzenie mogę liczyć ze swoim prawkiem jako kierowca autobusu.

@Robert

3 tyś netto z hukiem i nie więcej.

Mateusz
@Stasiek

Słabo,zwłaszcza,że mam 4000 z hukiem. Mam znajomego w MPK poznań jako motorniczy myślę go polecić do mojej pracy 3800 netto bez nadgodzin a 4 700 zł za 3 soboty praca od poniedziałku do piątku ,nadgodziny w sobotę dla chętnych. Wiem ,że wy macie godziny pracy przerózne nawet na 4 rano ,a nie od 6-14 niestety. Jak za tą odpowiedzialność co macie to za mało powinniście mieć 4000 zł netto na rękę. Powodzenia,żeby wam jakieś wieksze podwyżki dali .

@Mateusz

Wszystkie polskie państwowe firmy to głęboki PRL.Po pierwsze nie stać ich na takie podwyżki a po drugie gdyby nawet było to w mentalności Polaka pomyśleliby, że się kierowcą,motorniczym w dup...poprzewraca :-)

Simon
@Stasiek

Nie marudź bo jeszcze chwila i nie będzie niczego "naszego"i wszyscy będą zasuwać za michę ryżu bez alternatywy dla obcych jak to na kolonię przystało.

Kurs na motorniczego z gwarancją zatrudnienia kosztuje (jest wart) 4900zł. Nie płacisz za niego. Podpisujesz natomiast lojalkę na 3 lata pracy. Nie potrącają nic z pensji. Jeśli jednak przyjdzie Ci do głowy zwolnić się przed upływem tychże 3 lat płacisz ponad 8500zł. Magia? Nie. Po prostu płacisz za kurs (4900), a reszta czyli ponad 3500zł to kara umowna. Za co? Nie mam pojęcia, skoro zapłacę 4900zł za kurs i przepracuję powiedzmy 2 lata na rzecz MPK to jeszcze mi zasuną karę? Zarobki 3900 brutto na start czyli około 2800 na rękę. Słabo jak na tak dużą odpowiedzialność względem przewozu osób oraz presję wiszącej nad głową kary umownej przed upływem 3 lat.

Pasażer

Dzisiaj tj. 28.01.2021r. Autobus linii 193 z pod C.H .Marcelin w kierunku Górczyna o godzinie 09.17 ,kierowca postąpił po chamsku ,widząc że podbiegłem do drzwi autobusu to odjechał sobie, jeśli on ma jakieś problemy to proponuję psychologia, po prostu (usunięte przez administratora) Przez niego spóźniłem się do pracy .

Niedziela
@Pasażer

Były kanar że smialego od fryzjera to (usunięte przez administratora)

Olek

@Stasiek co to jest ten huk ?

Anonymous

Strata czasu ,młodzi się tylko marnują... Głęboki PRL...

On
@Anonymous

Pożytek z niektórych pracowników jest taki, że mają zawsze fajki ze sobą.

Wiecie może czy w MPK szukają chętnych na staż?

Kierowca

A ja mam pytanie do kierowców. Czy prawdą jest,że wy w Poznaniu poradziliscie sobie z zatrzumujacymi się "na chwile" lub "nagle psujacymi się osobowkam" w zatokach autobusowych poprostu nie zatrzymując się w takiej sytuacji na tym przystanku gdyż nie macie możliwości wykonania bezpiecznego manewru wysadzenia i zabrania pasażerów na i z przystanku. Pytam, bo u nas w mieście nie możemy sobie dać z tym rady. A wiem to od pasażera z Waszego miastami tak nie wiem co o tym myśleć. Proszę o odpowiedź. I z góry dziękuję.

Trytric

Włączajcie klimatyzacje nie da się oddychać w maskach !!!!! (usunięte przez administratora)

Frustracja
@Trytric

Spoko w upały nie była włączona za to teraz w chłodne wieczory bardzo często im się zdarza, ot filozofia naszej "luksusowej" komunikacji

frustracja 2
@Frustracja

taa dziwna filozofia, wykończmy pasażerów będzie lżej. Latem się spoć, niech brakuje Ci powietrza a zimą zamarznij, notorycznie teraz jak jest zimno dosłownie wieje po twarzy...Jakość w porównaniu do poprzednich lat drastycznie spadła...

Maria

Nr. Kierowcy 1009 jeździ jak szatan pozabija ludzi proszę coś z tym zrobić puki nie jest za późno

Kobieta

Pracuję od niedawna i jest bardzo ok ????????

Podróżny

Jestem Poznaniakiem od urodzenia i jeżdżę MPK tylko dlatego, żeby móc się jakoś przemieszczać. W autobusach często nie ma klimatyzacji, poza tym autobusy się często spóźniają przez co nie da się zaplanować trasy gdziekolwiek chcę się dojechać

Pan ze 149 mimo ze widział jak ludzie biegną do autobusu czekał,a jak juz byli przy,odjechał. Mimo,że była ta godzina przyjazdu

Kapuśniak

Nie polecam. Przeleciało mi tam 8 lat, szkoda czasu. Elektrycy po marketingu!

@Kapuśniak

8 lat wytrzymałeś i narzekasz :-) Przecież to 1/3 życia lat produktywnych.Jak było źle to po roku czy dwóch się dziękuje.

Agata
@Stasiek

Słuszna uwaga, ale z drugiej strony to nie nam oceniać decyzje innych osób. Jeśli sam pracujesz w MPK w Poznaniu to zachęcam Cię do napisania tu czegoś o tamtejszych warunkach pracy. Czy dbają tam w jakiś sposób o rozwój Waszych kompetencji zawodowych?

@Agata

(usunięte przez administratora) Lubiłem tą pracę,ale w życiu trzeba się cenić. Praca dobra dla mało ambitnych i emerytów..

Bartasek
@Kapuśniak

Firma w której nie ma przyszłości opcja rozwoju żadna.

Bartasek

Praca na warsztacie 4 brygady. Święta w pracy. Zimno zima brud syf. Ludzie od 30 lat pracujący że sobą jakieś swoje zasady. Praca nawet ok ciekawa często zdany na siebie poradź sobie. Bhp na niskim poziomie odzież Kiepskiej jakości. Płacą marnie pracowałem 3 lata. Nie chcę wracać nie ma po co.

Stasiek

Nie rozumiem tego forum gowork !!! Odpisałem poniżej w poście do Agaty,że w przeciwieństwie do Kapuśniaka wytrzymałem w tej firmie rok,może nie cały.Dla mnie to była strata czasu. Zdanie to zostało usunięte przez administratora? Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego administrator usuwa część konwersacji pomimo braku wyzwisk przekleństw itp. To była tylko i wyłącznie merytoryczna odp. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o MPK - Poznań

• Jak się pracuje w MPK?

Zobacz opinie na temat firmy MPK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MPK