METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

zainteresowany

Witam jakie wynagrodzenie brutto otrzymuje elektryk taboru, czy praca odbywa się na 3 zmiany , czy w turnusie ?

Cebula
@zainteresowany

Na 3 zmiany,tylko a w biurze się pracuje na jedną zmianę

@Cebula

A wie Pan jakie wynagrodzenie brutto otrzymuje elektryk taboru na STP ?

@Cebula

A wiesz ile brutto dostaje elektromonter taboru ?

Janusz
@zainteresowany

Turnus to jest tam caly czas

Iwona

Witam pracowników Metra Warszawskiego. Mam pytanie, czy moglibyście przybliżyć mi (głównie negatywne) strony pracy na stanowisku DYŻURNY STACJI? Nie chodzi mi o elementy płacowe, ale o pozostałe czynniki. Interesują mnie wszelkie negatywne strony pracy na tym stanowisku o których oczywiście nie dowiem się od pracowników działu HR. Będę bardzo wdzięczna... Pozdrawiam serdecznie

@Iwona

Musiałabyś zapytać się na innej stronie bo do tej strony mają dostęp pracownicy Działu Kadr i kasują niewygodne dla Metra komentarze, np. kasują niewygodne komentarze dotyczące pracy na stanowisku maszynisty metra podczas gdy w metrze nie pracują maszyniści a prowadzący pojazdy kolejowe metra co jest olbrzymią różnicą i stażyści dowiadują się o tym dopiero po jakimś czasie. Zostaw do siebie kontakt a odpowiemy na Twoje pytania dotyczące pracy dyżurnych stacji.

Ex

„Najlepszy Pracodawca - transport i logistyka” zajęło 2 miejsce, natomiast w pełnym zestawieniu rankingu Spółka uplasowała się na 39 pozycji z 300 wyróżnionych pracodawców. To zadam pytanie: jakim cudem, przy niskich płacach nie wliczając Prezesa Spółki? Metro Warszawskie to nie jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej o której było ostatni głośno.

Prezes

Nie ma takiej opcji. W Metrze Warszawskim obowiązuje szklany sufit.

zainteresowany

Witam,orientuje się ktoś jakie zarobki są na tym kursie 8 miesięcznym?i czy jest jedna zmiana,jeśli tak to jakie godziny?dziękuje

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

Multec

Witam Na stronie Metra widziałem iż poszukują maszynisty taboru i dyżurnego stacji. Interesują mnie zarobki na tych stanowiskach dla "świeżaka" a także czy jest jakiś pakiet socjalny, benefity jak zwał tak zwał. Ponadto widziałem, że kurs na maszynistę trwa 8 miesięcy, jak on się odbywa? Pytam ponieważ aktualnie pracuje na pełen etat na 2 zmiany i czy w warto odwiedzić siedzibę Metra żeby jeszcze się czegoś dowiedzieć? ;)

@Multec

Nie polecam stanowisk, które są w grupie bezpieczeństwa ruchu kolejowego, czyli dyżurny ruchu, maszynista, monter urządzeń sterowania ruchem pociągów, ponieważ jak ci się pogorszy stan zdrowia przez szkodliwe warunki pracy, to automatycznie tracisz pracę w momencie decyzji lekarza. Pracodawca nie może cię dalej dopuścić do stanowiska pracy, dlatego Metro Warszawskie szuka osób na rynku pracy. Tak samo nie polecam pracy na elektrowozowni.

W związku z ciągłym rozwojem i rozbudową infrastruktury Metra Warszawskiego i planowanym wkrótce oddaniem do eksploatacji 5 nowych stacji metra , Spółka prowadzi nabór pracowników na nowo powstałe miejsca pracy. Wszystkich zainteresowanych zatrudnieniem w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, na której zamieszczone są aktualne oferty pracy oraz przesyłanie aplikacji na adres rekrutacja@metro.waw.pl. Pozdrawiamy Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Tomi

Czy zatrudniacie górników do pracy przy budowie warszawskiego metra?

Vito

Czy średnie wykształcenie wystarczy aby zostać maszynistą metra ?

Putout
@Vito

Tak, wystarczy.

Vito
@Putout

Ale tak dla pewności dopytam czy same średnie czy średnio techniczne

@Putout

Czy samo średnie wystarczy czy trzeba mieć średnio techniczne

Hg

Jakie są zarobki na stanowisku Monter Nawierzchni torowej?

Mam pytanie odnośnie do szkoleń w metrze warszawskim. Rozumiem kwestie finansowe, organizacyjne itd. metra co do możliwości organizowania takich szkoleń. Jednak jeśli szkolenia są organizowane, czy jako pracownik mogę deklarować chęć uczestniczenia w szkoleniu mającym na celu zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji, abym mógł właściwie realizować bieżące zadania na stanowisku pracy. Już w ofercie rekrutacyjnej jest zapis ze strony metra. Oferujemy: szkolenie i wdrożenie w zakresie wykonywanych obowiązków, możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji, miłą atmosferę pracy w stale rozwijającym się przedsiębiorstwie. Być może źle to rozumiem i dlatego zapytam wprost. Mogę zapytać, czy mam pokornie 'siedzieć cicho' i czekać aż przełożony mi na to pozwoli, a jak zapytam sam, to zostanę skarcony. O odpowiedz, proszę Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o. Pozdrawiam.

Metro Warszawskie Sp. z o.o. oferuje szkolenie i wdrożenie w zakresie wykonywanych obowiązków, możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji, miłą atmosferę pracy w stale rozwijającym się przedsiębiorstwie. Zapraszamy Pracownika do bezpośredniej wizyty w Sekcji Szkoleń Biura Kadr i Szkoleń w celu uzyskania szczegółowych informacji. Pozdrawiamy Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Wrx

Jakie są zarobki na stanowisku inspektor w dziale przeglądów ?

Krzysiek

Jakie zarobki netto na stanowisku ślusarz?

Kosior

Jak kyos ma namiary na zwykla prace w metrze linia 1 to prosze o kontakt ksynio@yahoo.pl

John

Dzień dobry. Chciałem zapytać czy ciężko dostać się do pracy na stanowisko dyżurnego stacji? Pytam, bo ogłoszenia o pracę są dość często, a nie wiem czym jest to spowodowane.

@John

W związku z ciągłym rozwojem i rozbudową infrastruktury Metra Warszawskiego, Spółka sukcesywnie prowadzi nabór pracowników na nowo powstałe miejsca pracy oraz wakaty, które związane są m. in. z wymianą pokoleń. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, na której zamieszczone są aktualne oferty pracy oraz przesyłanie aplikacji na adres rekrutacja@metro.waw.pl . Pozdrawiamy. Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Nixon

Czym spowodowane ? Zarobki, duża odpowiedzialność itd.. wieczne problemy

Kierownik
@John

Czasami wymiana pokoleń następuje co 3 miesiące.

powietrze????
@Nixon

Dokładnie w dziale stacji wymyślają wieczne problemy. Nigdy nie pomagają chyba że dobrze (usunięte przez administratora)

@Nixon

Oj przestań przesadzać, zarobki w dziale dyżurnych stacji są porównywalne z innymi pracownikami spółki. Zauważ, że tak naprawdę w ogłoszeniu jest wymagane tylko średnie wykształcenie i tyle. Problemy, no owszem lumpy, czasem skoczek, pożarów nie ma, czasem ktoś zapali peta pod czujką, ale jak masz luźny dzień to 12h siedzisz na krześle.

Kosior

Ze 100 jednego

Goguś

Witam, czy metro poszukuje obecnie maszynistów?

maszynista
@Goguś

Oni zawsze szukają pracowników. Zarobki są słabe, jak pracujesz od poniedziałku do piątku to nie masz 4000 netto. Jeśli we wszystkie święta to wiadomo że więcej. O urlop trzeba błagać. W całą firma zatrzymała się w czasach PRL. Jeśli coś się stanie winna zawsze jest Twoja a firma się na Ciebie wypina. I oferta pracy jest nie na maszynistę tylko na PROWADZĄCY POJAZD KOLEJOWY METRA. Dlaczego to jest różnica? Bo masz obowiązki maszynisty ale nie jego przywileje. Jeszcze wiele można by pisać o "plusach" tej firmy.

@maszynista

Aktualnie Metro Warszawskie Sp. z o.o. prowadzi nabór na stanowisko Maszynista taboru pasażerskiego metra. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.metro.waw.pl/praca-i-praktyki-w-metrze.

@maszynista

Weź nie zmyślaj, byle dzieciak po szkole ma w metrze na spokojnie te 4tyś, a tutaj znów jęki maszynistów jak zwykle. Wszyscy w spółce pracują od poniedziałku do piątku, również na zmiany nocne i w święta.

Tomasz.
@maszynista

Jejku to zmień pracę, albo przestań jęczeć.

Safeman
@Jacek

Głupoty piszesz, zależy od stanowiska, praca odbywa się również w weekendy. Stawka też wyssana z palca ponieważ znam stanowiska na których zarabia się dużo poniżej 3 tysięcy z dodatkami, bądź lekko ponad.

@Safeman

To chyba u wartowników SMW, ale to ich wybór, druga rzecz, że ostatnio to tak dużo do roboty nie mają. Na niektórych stacjach siedzą na peronie i sprawdzają pociagi a już nawet oszczanego beja nie mają prawa wyp..rosić. Przykład Noclegownia Świętokrzyska C11.

Karol#7

Maszynista, a wiesz kiedy może odbywa się kurs ?

Jak wyglądają generalnie szkolenia w Metrze Warszawskim dla nowych pracowników nie mający nic wcześniej z branżą kolejową? Czy jest jakiś ośrodek szkolenia w Metrze Warszawskim, gdzie są jasne, przejrzyste kryteria oceny wiedzy kandydatów, ponieważ podobno szkoły technicznej w Warszawie w tym temacie nie ma.

Shadow
@Kandydat

Nie ma tak naprawdę żadnych szkoleń. Na przykładzie Sterowania Ruchu Pociągów wygląda tak, że jest ok. 900 stron różnej dokumentacji, nie zawsze jeszcze aktualnej, masz to opanować w ciągu 3 miesięcy i jak masz jakieś pytania to zadać je mistrzowi. A mistrz ma tak naprawdę w czterech literach, albo Ci odpowie albo nie. Jeszcze dochodzi dokumentacja w pomieszczeniu SRP, bardziej posugiwanie się nią. W innych działach jest podobnie. (usunięte przez administratora) Więc to jak na przedsiębiorstwo mające certyfikaty z zarządzania słabo wygląda.

@Kandydat

Pracownicy zatrudniani na stanowiskach związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu oraz prowadzeniem pojazdów kolejowych metra odbywają szkolenie zgodnie z programem przygotowania zawodowego. Przygotowanie zawodowe obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne pod nadzorem wykwalifikowanego pracownika (opiekuna). Podczas przygotowania zawodowego pracownicy nabywają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne potrzebne do samodzielnego wykonywania obowiązków. Po zrealizowaniu pełnego programu szkolenia pracownicy kierowani są na egzamin kwalifikacyjny, składający się z egzaminu praktycznego i teoretycznego.

Shadow
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Egzamin kwalifikacyjny, składający się z egzaminu praktycznego i teoretycznego nie odbywa się w ciągu 3 miesięcy, więc kto zweryfikuje co "opiekun" nauczył lub co dana osoba się nauczyła? Ja w każdym razie nie polecam pracy w Metrze Warszawskim, co może być tylko stratą czasu.

Karol#7

Witam , czy ktoś może wie czy rekrutacja na maszynistów na kurs na 06.12.2021 się odbyła zgodnie z planem, czy może nie spełniłem oczekiwań pracodawców?

Tomasz.

Już się nie da tych głupot pisanych przez maszynistów czytać, no tak pewnie, wszyscy zarabiacie poniżej 4tys, no pewnie, grusza jest, dodatki też, za nocne, weekendowe, szkodliwe, teraz premia na święta i jeszcze dwie mają być, ale źle i źle.

Jan

Dzień dobry kiedy będzie przeprowadzona druga tura rekrutacji maszynistów metra?

Cycu
@Jan

W metrze nie pracują maszyniści. Chodzi Tobie o nabór na prowadzących pojazd kolejowy metra?

Rozner

Jakie zniżki na przejazdy daje Metro? Da się kupić taniej bilet na PKP?

Nie ma

Byf

Nie ma

Piotrek
@Rozner

Metro ci daje kartę miejską na 1 i 2 strefe.

maszynista
@Piotrek

Daje bo inaczej do pracy nie ma jak wejść. Ale masz tą kartę wliczoną w przychód

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.