METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Czy praca na magazynie metra jest ciężka ?

Boniek
@Kandydat

Siedzisz i pierdzisz w stołek z emerytami. Ewentualnie jak się dobrze dogadasz to ci coś wywiozą

@Kandydat

A kiedy przychodzisz? bo czekają na nowego pracownika

@Primo

A warto się zatrudnić? Czy ludzie i atmosfera jest dobra ?

@Primo

Ludzie jak najbardziej są w porządku ,atmosfera rodzinna. Ktoś w wcześniejszej wiadomości informował ,że pracują emeryci...- chyba pomylił magazyny gdyż większość jest młoda załoga w sile wieku . Jedyny minus to finanse i perspektywy podwyżek ,a raczej ich brak . Pozdro

@Primo

A czy praca jest ciekawa i nie monotonna ? I czy kierownictwo jest w porządku ?

maszynista
@Kandydat

Praca bardzo monotonna. Ciągle walczy się ze snem, a zarobki nie są adekwatne co do odpowiedzialności.

Gosia

Dzień dobry! Sądy duchowne nic innego nie robią jak tylko kasę!!! Unieważnienie małżeństwa powinno być za darmo. Mój mąż czeka już 4 lata oni tylko przeciągają i wymyślają żeby znowu trzeba było płacić. Teraz na wyznaczenie biegłego czeka aż kilka miesięcy a żeby było co do zapłaty to dwa tyg. (usunięte przez administratora)

JEZUS KRYSTUS
@Gosia

Ale zarząd metra nie unieważniają małżeństw...

Lubię siadać w metrze obok ludzi, którzy nie noszą maseczek lub mają odkryty nos, wtedy z uśmiechem puszczam soczystego bąka i obserwuję reakcje, to taka kara dla tych, którzy nie stosują się do obostrzeń covidowych.

Miedzianakonefka
@Tomek

Większego kretynizmu nie słyszałem.

@Miedzianakonefka

Spróbuj, to zobaczysz jaką to daje satysfakcję.

Koledzy, powiedzcie czy Metro daje jakąś zniżkę na bilety PKP ?

Nie

@Kandydat

Karta miejska którą otrzymuje każdy pracownik ,obejmuje darmowe przejazdy metrem ,autobusem ,tramwajem i kolejami mazowieckimi do końca drugiej strefy .

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

virescens

To całkiem dobra firma jak na sektor publiczny ale ... tylko na początek, i dla ludzi bez wielkiego doświadczenia na maks 2-3 lata.

On
@virescens

Dobra dla emerytów. Nie dla młodych ludzi szukających doświadczenia.

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca na magazynie metra ?

Maciek

Mój kolega pracuje w metrze jako maszynista (teoretycznie jako maszynista, w praktyce jako kierowca metra), sam chciałem się przyjąć i wysłałem CV, potem zaprosili mnie na rozmowę kwalifikacyjną ale po rozmowie zrezygnowałem, pewnie zapytacie czemu... 2900 brutto plus premia i dodatki śmiech na sali, praca po 8 godzin zmianowa w każdy dzień tygodnia w nocy też, wszystkie świątki piątki niedziele robisz, z tego co kolega mówił to tak naprawdę w metrze nie pracują maszyniści tylko prowadzący pojazdy metra , w związku z czym tak go zrobili w konia że o wcześniejszej emeryturze nawet nie ma co marzyć-robisz do 65 roku życia, nie to co na kolei, druga sprawa wzrok tak szybko siada od jazdy w tunelu że głowa mała - co niecałe 2 minuty wjeżdża się na stację i z ciemnego otoczenia robi się wam nagle jasno jak na dworzu, kolega zawsze miał dobry wzrok a teraz po kilku latach pracy czyta w okularach, dobrze że zrezygnowałem bo mam wzrok dobry i nie chcę go szybko stracić, inna sprawa - jak koleżka opowiadał - w lato jest tak duszno w kabinie że podobno często zdarzają się omdlenia maszynistów bo większość pociągów nie ma klimatyzacji w kabinie i trzeba z otwartymi oknami jeździć bo po prostu można się udusić (sam nie wierzyłem jak to słyszałem); chciałem tu pracować, w końcu każdego dnia za małolata jeździłem do szkoły metrem, ale w końcu się nie zgodziłem się za tą kasę, za duża odpowiedzialność przy zbyt małych pieniądzach żeby się tak poświęcić, ostatnio podobno przyjeli bardzo dużo młodych osób ale oni zaczynają odchodzić po roku dwóch latach pracy, z tego co wiem to można wyciągnąć po zdanym egzaminie 3300 zł pracując również w niedziele i noce, podwyżek nie ma dużych, ostatnio podobno 70 złotych brutto miesięcznie więcej płacą więc też śmiech na sali, szkolenie wstępne jest płatne i trwa 8 miesięcy, potem jest egzamin i to podobno nie jest egzamin państwowy tylko jakiś wewnętrzny więc niby 8 miesięcy szkolenia ale nie egzaminuje cię UTK tylko wyżej ułożeni w hierarchi pracownicy metra, też śmiech na sali, bo przecież zatrudniasz się jako maszynista to jak może cię egzaminować wewnętrzny pracownik metra nie mający nic wspólnego z UTK, inna sprawa - urlop, podobno jak koleżka mówi - nie ma żadnych dodatkowych dni urlopu za pracę w trudnych warunkach (tunel), normalnie 26 dni i ani jednego więcej, więc trzeba chodzić na L4, bo po prostu praca jest tak męcząca w tym tunelu, że inaczej nie da się odpocząć, inna sprawa - weekendy, praktycznie nie ma wolnych weekendów, widziałem grafik koleżki jak pracował w grudniu, nie miał żadnego wolnego weekendu w grudniu, tylko raz miał wolną niedzielę i to tak że w sobotę szedł na noc do pracy, potem w niedzielę schodził z pracy rano, niby niedziela wolna ale w poniedziałek od razu rano do pracy, ciągle się przestawia z trybu pracy porannej na nocną, też nie życie rozpisałem się trochę, ale też z nerwów piszę bo kupę czasu straciłem na tą rozmowę kwalifikacyjną (musiałem w pracy wziąć urlop), a jak się dowiedziałem na miejscu o warunkach, zarobkach i o tym że niby zatrudniają cię jako maszynistę a tak naprawdę byłbym zwykłym kierowcą kierujący pociągami metra bez przywilejów to podziękowałem, w tramwajach na dzień dobry po egzaminie masz 700-800 złotych więcej więc bez porównania, tam za szkolenie płacisz ale potem ci dużą część umarzają, skm również o wiele więcej na dzień dobry i robota spokojniejsza i przy naturalnym oświetleniu (słonecznym), szczerze mówiąc myślałem i zawsze wyobrażałem sobie że metro jest bardzie prestiżowe itd a tu robota jest extra odpowiedzialna za psie pieniądze, był podobno też ukrainiec na rozmowie kwalifikacyjnej (choć go nie widziałem, a może po prostu jego języka nie słyszałem) ale też zrezygnował jak się od koleżki dowiedziałem, multisportu nie ma jak tu czytałem nie wiem kto to wymyśla a mam info z pierwszej ręki, aa i jeszcze jakieś plusy: dają bilet miejski ztm ale trzeba odprowadzać od niego podatek dochodowy, pozdrawiam, udanego znalezienia pracy życzę

Heniek
@Maciek

Chłopie masz jakieś błędne informacje.

Maniek
@Maciek

Praca maszynisty z całym szacunkiem ale jak każda inna, niewymagająca niczego nadludzkiego... . A ta grupa zawodowa uważa się za nie wiadomo kogo... Pamiętajcie pracujący Panowie Maszyniści, że na Wasze miejsca pracy jest wielu chętnych, a nie trzeba być wybitnym żeby się dostać a metro szkoli od podstaw i uszanujcie to że macie pracę. Aaaaaaaaaaaaaaaaa i pamiętajcie drodzy Maszyniści, że kwestią czasu jest jak pociągi metra będą jeździły bezobsługowo... :) Powodzenia!

Adrian
@Maciek

Wiesz może czy można cv jeszcze wysyłać czy nabór już się zakończył?

@Maniek

Jest dużo chętnych widać cymbale po naborze a ty chyba kolejny dupoliz.Jeżeli nie wymaga ta praca nie wiem czego to sie zatrudnij bo jak na razie to robisz z siebie posmiewisko albo lizesz komus (usunięte przez administratora) żeby awansować na wyższe stanowisko.

Trzeba było się uczyć.

Neutralny
@anonymous

Nie pracuje w metrze, ale za te słowa chętni bym Ci prz...ł w mordę pajacu. Robisz laskę w biurze ? i (usunięte przez administratora) innym w gary śmiecu.

Daro
@Maciek

Dzięki kolego za info bo sam się waham Metro czy IC

Maszynista
@Maciek

Niestety, ale w skm i innych spółkach nie istnieje już zawód maszynisty. Oficjalnie zawód nazywa się teraz "prowadzący pojazdy kolejowe". Zmiana nazwy zawodu powoduje to, że nie masz już żadnych przywilejów, nie ma wcześniejszej emerytury, szkodliwych warunków pracy itd. Tak obchodzi się przepisy. Co do zarobków to powiem Ci, że maszynista w kolejach mazowieckich zarabia niecałe 4000 zł, a maszynista skm niewiele więcej. Jeżeli ktoś chce iść na kolej z przywilejami to zostają spółki grupy PKP, ale tam jest nędza, a nie zarobek. Poza tym jako maszynista zarabiasz może średnią krajową, a odpowiedzialność masz zdecydowanie wybiegającą ponad średnią. Ludzie nie rozumieją, że tutaj nad każdym zdarzeniem czy wypadkiem siedzi prokurator i myśli jakie by postawić zarzuty, a błąd popełnić jest bardzo łatwo. I co do pracy maszynisty to trzeba mieć odpowiednie dojście, bo bez pomocy nie dostaniesz się na dobre stanowisko maszynisty. Podsumowując to zarobki w porównaniu do wymagań, uprawnień, odpowiedzialności i stresu są po prostu śmieszne.

Maszynista
@Maszynista

Zapomniałem dodać - ktoś napisał, że praca maszynisty nie wymaga niczego nadludzkiego. Otóż wymaga idealnego stanu zdrowia, wzroku, słuchu oraz regularnych psychotestów. Dodatkowo przynajmniej 2 lat szkolenia. Ktoś kto nigdy nie był maszynistą tego nie zrozumie i nie będzie potrafił uszanować. Niby nie wymaga niczego nadludzkiego, ale zdecydowana większość osób się do tego nie nadaje, a to o czymś świadczy.

Artur
@Maszynista

No tylko się tam nie popłacz, ludzie mają racje, nie robicie nic wybitnego, chyba, że roszczeniowość i wywyższanie się, tak...w tym zarówno maszyniści jak i kierowcy są naprawdę nieźli.

METRO
@Maszynista

Najwięcej więdzą ci którzy nigdy nie pracowali jako maszyniści, co z tego że masz pokoje hotelowe jak dodatek nocny jest śmieszny i pomimo tego odpoczynku w nocy wiele maszynistów ma gdzieś pracę w nocy i wolą pracować od poniedziałku do piątku w jednej bądż dwóch zmianach.Kasa jak najbardziej nie adekwantna do odpowiedzialności jak tu wspomniano a wymagania ciągłe szkolenia i jak ci się noga powinie to patrzą jak tu ci pokazać że jesteś gamoń a ci z biura są super chociaż sami wcześniej jeżdzili i już zapomnieli jak to jest no ale kasa ważniejsza i dbanie o własną (usunięte przez administratora) po zmianie dyrektora.Praca nie jest ciężka bo fizycznie nie pracujesz ale faktycznie monotonia i ten tunel przytłacza chociaż zależy co komu pasuje.Maszyniści uciekają stąd a i chętnych brakuję już odeszło lub się przeniosła spora ilość osób a i inni też szukają czegoś lepszego a jak okazja się nadarzy to odejdą wiec chyba tak kolorowo nie jest jak co nie którzy piszą i twierdzą.Co do wykształcenia jak tu jeden oszołom wspomniał wielu tutaj ma wyższe wykształcenie znają języki a inna część kończy studia i się stąd zrywa więc pajacu nie trafiłeś ze swoją oceną.Brakuję maszynistów do pracy a będzie jeszcze gorzej bo trzeba zasilić M1 w ludzi a co będzie jak otworzą M2 wtedy będzie problem.

J. Twardowski
@METRO

Komentarz do ostatniego zdania. Trzeba szanować i doceniać ludzi, bo tak szybko odchodzą.

@METRO

No to wybitni musicie być, skoro pracujecie tam gdzie pracujecie, mając wyższe wykształcenie i znajomość języków.

@Maniek

Jak narazie to firma kupuje składy nie przystosowane od samodzielnej jazdy, więc twoje brednie się nie sprawdzą przez najbliższe 30 lat a obecni maszynisci będą mieli to już dawno w czterech literach heh

@anonymous

anonymous 31.07.2018 09:57 Widzisz a tobie chyba żal (usunięte przez administratora) ściska.Zastanawia mnie tylko fakt po (usunięte przez administratora) komentujesz jeżeli ty tu nie pracujesz chyba że jestes kolejną fają z biura ktorej żal (usunięte przez administratora) ściska i ktora to ma tak źle a maszynisci dobrze zajmij się wlażeniem w (usunięte przez administratora) a nie tym co maszynisci robia bo (usunięte przez administratora) dzieki nim masz wyplate.Co do wyksztalcenia to i w biedronce znajdziez takich co maja wyzsze a ludzie ktorzy je maja bedac maszynistami zatrudnili sie tutaj gdy bylo normalnie ale zaczelo sie roic od takich kretynow jak ty ktorym to wiecznie malo a maszynista ma z nocnikiem zapieprzac w kabinie za grosze bo juz warsztat zarabia porownywalnie i to nie znaczy ze maja zarabiac grosze bo też zasluguja na pozadne wyplaty tak jak i ochrona ktora robi kilometry po peronie i szarpie sie z żulami ale zarobki powinny byc adekwatne do odpowiedzialnosci mysle ze prezes powinien zaczac od was zredukowac etaty w dzialach ktore sa do niczego nie potrzebne i kontrolowac wasza prace bo to wam sie w (usunięte przez administratora) przewraca.

Janek
@Metro

Akurat Som to powinien więcej zarabiać, ale maszynistom to się już jak widać przewraca.

@Janek

To przyjdz popracować zobaczymy jak tobie bedzie sie przewracac.Kiedys maszynista zarabial 3 srednie krajowe a teraz tyle co warsztat różnica nie wielka.Aktualnie znowu jest nabór zapraszam cie madralo i reszte tych komentujacych idiotow to zglaszania sie zobaczymy jacy bedziecie madrzy jak zdacie egzaminy i zobaczycie jak to wyglada od wewnatrz a potem oomentujcie komu sie przewraca a komu nie.

Janek
@Metro

Hahaha...trzech średnich krajowych się zachciało. No co za człowiek roszczeniowy.

TOTALNA OPOZYCJA
@Janek

Prezes Metra Warszawskiego zarabia 23 500 brutto + premie. To i tak jest więcej od trzech krajowych. A co robi? Czy Prezes u Was w Metrze nie jest roszczeniowy? Taki czasy na stały, że każdy musi patrzeć na swój czubek nosa.

@Janek

Popieram, niech koleś pomyśli o wartownikach som, a nie o swoich trzech średnich krajowych. Cwaniaczek się znalazł. Przyjdź pracować, nie nie pójdę tam, żeby z takimi jak ty się użerać.

Metro

Cwaniaczek widzę to ty jesteś ale w internecie.Dobrze że pracować nie przyjdziesz bo tacy jak ja musieliby patrzec jak ta firma bardziej tonie.Pracuj tam gdzie pracujesz a swoje uwagi wsadź sobie w dupe.Jeżeli nie pasują komentarze i wypowiedzi na temat zarobków to bujaj się na forum swojej firmy w której pracujesz bo nie rozumiem po co jakiś pajac ktory nie ma o niczym pojecia pisze jakies pierdy.

kandydat
@Maciek

I jak przyjęcia? Oddzwaniali? Mówili jakie płace? Bo aktualni maszyniści piszą że zarobki niezbyt ciekawe są a odpowiedzialność ogromna

@Metro

Pracuj uczciwie to będziesz uczciwie zarabiał. Bo tylko się żalisz tu na necie jak ci źle, bo nie masz trzech średnich krajowych :)

Metro

Chłopie sieďź lepiej i nie pieprz bzdur bo coś ci się pomyliło ja napisałem tylko co zarabiano kiedyś a ty trolu internetowy piszesz jakies głupoty o zarabianiu kasy a jak pracuje to wiem dobrze bo nie musze nikogo (usunięte przez administratora) i włazić w tyłek jak cześć z pracowników.

MELA
@Metro

Szanowny Panie Prezesie zredukować niepotrzebne etaty na Kabatach. Większość perdzistołków jest tam niepotrzebna. Biorą kase za nic. Brak kontroli nad ich "pracą". Wszyscy są tym oburzeni.

@MELA

Myśle że powinien zacząć od STP tam to dopiero są pierdzistołki i nieroby aż w oczy razi☺

Roman
@Metro

Jesteś niemiły, jeżeli w pracy, w stosunku do przełożonych i kolegów zachowujesz się podobnie to nie dziw się, że zarabiasz jak zarabiasz. Takie czasy. Nikt nie lubi roszczeniowców i przemądrzalców, którzy mają się za niewiadomo kogo.

roman to janek
@Roman

Doceniać nierobów zdublowanych po kilku na jednym stanowisko, no rzeczywiście tak to można pracować

@Roman

Ale skąd ty wiesz jak ja się zachowuje w stosunku do przełożonych i kolegów bo czy w pracy są koledzy?Ja odposuję tylko na głupie zaczepki a to twoim zdaniem co powinienem zrobić żeby zarabiać wiecej może donosìć bo wielu tak tu kariere zrobiło.Jak pracuje wiem dobrze i to jest miejsce do oceniania firmy nie mnie i mojej pracy a co do komentarzy są jak najbardziej słuszne staram się by były na tym samym poziomie co reszta☺Coś komentarzy ubywa ktoś w biurze dba o wizerunek firmy.????

@Maszynista

Nie sikaj tymi sloganami, że takie wymagania i te psychotesty haha jak patrzę na niektórych mechaników to szczać mi się chce że śmiechu JAK????? ????????????

Cycu

W punkt

Ryszkiszyszki
@Adrian

Nabór się skończył, już wystawiane są skierowania na badania, wiem bo jadę je w czwartek odebrać.

metroo
@Ryszkiszyszki

ja tesz

@Maciek

Nie ma przymusu tu pracować, proszę iść na kolej. ;)

@Maniek

Jeszcze długo pociągi nie będą bezobsługowe, z uwagi że różne pociągi jeżdżą w Metrze Warszawskim, szczególnie na linii M1 i różne system funkcjonuję, jednym słowem przez tyle lat wytworzył się bałagan. A żeby to wszystko ujednolicić trzeba by było wydać sporo pieniędzy, których nie ma.

Lucek
@Maciek

To kolega chyba ciebie zrobił w konia a nie Metro jego bo to co napisałeś to stek bzdur i tyle.

@Maniek

Oczywiście, że to tylko kwestia czasu. Zgadzam się z całą wypowiedzią :)

Prezes
@Heniek

Dobrze gada,sana prawda..podpisuję się pod tym

@Maciek

Z tą klimatyzacją to przesadziłeś :) każda kabina pociągu jest klimatyzowana (maszynista może sobie załączyć jak mi się podoba ) wszystko pięknie działa.

Zapraszam Cię kolego do kabiny taboru starego rosyjskiego 81 i pokaż mi w którym miejscu mogę sobie załączyć klimatyzację bo teraz mamy 28 stopni i mi za gorąco. A nie wiem gdzie się włącza ☹️

Wajchowy
@Maniek

Piękny wylew frustracji... Trzask pękających (usunięte przez administratora) słychać było aż na Młocinach. Smarowanie rozjazdów też praca jak każda inna, jak roznoszenie ulotek itp.

Danielo

Witam mam takie pytanie jak wyglądają zarobki na stanowisku Monter urządzeń zdalnego sterowania lub/i na Monter urządzeń radiołączności ? Z góry dziękuję pozdrawiam

Prezes
@Danielo

Zdalne sterowanie odradzam. Około 1 rok szkolenia z urządzeń nie tylko srp. Jeden egzamin na montera później drugi na plombę dość trudny bo pytania też z działu torowego i ruchu. W tym czasie dostajesz gorsza kasę bo nie jesteś samodzielnym pracownikiem. Po zdobyciu uprawnień nie zarabiasz jakoś szczególnie dobrze wręcz nawet mniej niż w innych działach a odpowiedzialność dużo większa. Idąc na elektryka czy do łączności dostajesz od razu większą kase. Ogólnie dział nie doceniany w metrze nie polecam

Roman
@Prezes

Mylisz chłopie dział zdalnego sterowania z sterowaniem ruchem pociągów.

Key
@Prezes

Wszystko się zgadza ale odnośnie działu sterowania ruchem pociągów

icx

na ile moge liczyć netto warszawie wartownik metra ?

Goguś

Witam, czy obecna rekrutacja odbyła sie na stanowisko maszynisty? Była oferta do 14.07, potem wydłużyli do 30.07, a następnie do 28.08, jakoś tak. Czy ktoś mógłby potwierdzić te informacje. Nie wiem czy mam czekać na telefon czy poprostu nie spełniam oczekiwań metra Warszawskiego. Z góry dziękuję za pomoc

Kolejowa ona

Jak wygląda spotkanie rekrutacyjne na stanowisko dyżurny stacji?

Pani Zwrotnicza.

Cześć. Jestem przeciwnikiem plk . Moje pytanie brzmi, dużo z was przeszło z plk do metra. i jakie są wasze odczucia?

Marlena

Dlaczego w wagonach metra nie na oznaczeń „ dla inwalidów osób starszych , dla kobiet w ciąży oraz z dzieckiem BA RĘKU ❓❓❓❓ chyba nikt z decydentów nie jeździ metrem bo zobaczyłby kto siedzi a kto stoi ‼️‼️ Matka z dwójką dzieci zajmuje 3 miejsca a starsze osoby stoją , uczniowie jadący do szkoły lub na uczelnie WSZYSCY ONI SIEDZĄ a staruszki stoją ???????????? czy nikt nie myśli w PKP czy Metrze ❓❓❓

@Marlena

Odpowiem, bo matka z dziećmi, uczeń czy student, pracujący młodzi ludzie są przydatni społeczeństwu.

NICK
@Marlena

Sugeruje się przesiąść do prywatnego samochodu a jak szkoda pieniążków to do autobusu lub tramwaju. Jeżeli metro nie odpowiada to nikt nie zmusza do przejazdów. Pozdrawiam :)

JEZUS KRYSTUS
@Marlena

Hmm siedzą bo mogą być zmęczeni? Bo Mają do tego prawo? Bo najnormalniej w świecie chce im się siedzieć albo jadą na drugi koniec miasta. nigdzie nie jest napisane, że mają obowiązek udostępnić miejsce osobie starszej. Plus jeżeli Ci starsi są aż tak schorowani że nie mogą stać to wystarczy otworzyć gębę o GRZECZNIE poprosić o miejsce, a nie jak to miało miejsce w moim przypadku jak stara baba szarpała mnie za ramię bo ona musi usiąść a ja mogę stać bo młoda jestem

Informujemy, że wynagrodzenia pracowników metra składają się z wynagrodzenia zasadniczego i dodatków określonych w Zakładowym układzie zbiorowym pracy dla pracowników Metra Warszawskiego Sp. z o.o. Każdy pracownik metra, bez względu na stanowisko otrzymuje miesięcznie płacę zasadniczą powiększoną o premię regulaminową w wysokości 40% oraz premię dodatkową w wysokości 8,5%. Przykład: Wynagrodzenie = płaca zasadnicza np. 3300 zł + premia regulaminowa w wysokości 40% 1320 zł + premia dodatkowa w wysokości 8,5% ok 393 zł Łącznie 5013 zł Drugą grupę składników powiększających wynagrodzenie stanowią dodatki m.in. dodatek zdawczo odbiorczy, dodatki świąteczne, za pracę w warunkach uciążliwych, dodatek stażowy obliczane jako wartość procentowa płacy zasadniczej. W zależności od zajmowanego stanowiska pracy i przysługujących dodatków łączne wynagrodzenie miesięczne pracownika jest dwukrotnie wyższe od stawki wynagrodzenia zasadniczego. Co roku w okresie okołoświątecznym wypłacane są dodatkowe wypłaty. W Spółce Metro Warszawskie funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych dzięki czemu Pracownicy mogą skorzystać z wielu form wsparcia tj. pomocy rzeczowej lub finansowej dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, dofinansowania tzw. wczasów pod gruszą, świadczeń świątecznych dla dzieci pracowników oraz emerytów i rencistów oraz dofinansowania działalności kulturalno – oświatowej i sportowo rekreacyjnej. Istnieje możliwość skorzystania z zwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe. Można także wziąć udział w różnych formach turystyki i wypoczynku organizowanych przez sekcje działające w Metrze Warszawskim czy przez Biuro Kadr i Szkoleń. W procesie rekrutacji kandydatom przedstawiane są zasady systemu wynagradzania pracowników metra. Zapraszamy do wzięcia udziału w prowadzonych rekrutacjach. Więcej informacji odnośnie prowadzonych rekrutacji można uzyskać na stronie Metra Warszawskiego Spółka z o.o.

@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Z tym przykładowym wynagrodzeniem ciężko będzie dostać kredyt na mieszkanie w Warszawie, a czasami Metro Warszawskie pisze w wymaganiach bliskie zamieszkanie od miejsca pracy. Może Metro Warszawskie ma jakieś mieszkania służbowe?

@Obserwator

Te dodatki do wypaty to są śmieszne pieniądze każdy pracownik ma ograniczoną ilość godzin można dużo robić a pieniądze te same co miesiąc . A ta premia regulaminowa....

Krzysztof
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Jeśli zarobki podane są w netto to uczciwe pieniądze na początek zatrudnienia, bardzo dobre. Sztuka to pewnie dostać się na maszynistę, słyszałem "na mieście", że bardzo dużo chętnych.

PIotr
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Na przysłowiowym papierze wszystko wygląda super, zarobki OK. Problem jest w tym że od dobrych kilku LAT praktycznie nie ma podwyżek. Ostatnia podwyżka w wysokości całych 2%, w zeszłym roku zero.

Inflacja
@PIotr

A inflacja w tym roku 5%.

@Obserwator

Nie masz racji. Idąc po kredyt dostajesz odpowiednią "kartkę" którą przekazujesz do kadr i wypełniają twoje ostatnie zarobki np. z ostatnich trzech miesięcy. Ja brałem kredyt w styczniu. Mając pensje zasadniczą 3300, to w ostatnich trzech miesiącach miałem wpisane średnie wynagrodzenie - 5500 PLN netto ze względu na nadgodziny jak i wypłaty jednorazowe świąteczne które są w to wliczane. Mając 3300 zasadniczej mam zdolność na ponad 500 tysięcy.

@Adam

Kredyt na 30 lat, gdzie rata po 2000 zł i 1000 zł na życie. A gdzie utrzymanie mieszkania, jedzenie, samochód, rodzina, urlopy? Jeszcze wziąć kredyt może łatwo, ale gorzej z jego spłatą. A niedługo banki centralną zaczną podnosić stopy procentowe, po pandemii i wtedy zacznie się zaciskanie pętli na szyi. Pogadaj z "Frankami" Kowalskimi z Metra Warszawskiego. Jak chcesz być parobkiem w Metrze Warszawskim, to tak można żyć.

Jam
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Doskonały przykład wyliczania pensji . Tylko te wyliczenia można sobie wsadzić ...gdyż pracując od ponad 3 lat takiej podstawy wywalczyć nie mogę i takiej pensji brutto jaką podajecie w przykładzie. Podwyżek znaczących nie ma od kilku lat ,już ludzie się zwalniają ,za dwa ,trzy lata nie będzie kim pracować.

RAZ
@Inflacja

A w TV usłyszałem że zarobki rosną szybciej niż inflacja. Widocznie jest jakaś alternatywna metoda przeliczania. W MW już od dłuższego czasu podwyżki są o wiele mniejsze niż inflacja Właśnie, ta ostatnia podwyżka wynagrodzeń w kwocie 2% przy 5% oficjalnej inflacji jest śmieszna

Pracuś
@RAZ

Dlatego rzucam prace w Metrze Warszawskim i zaczynam pracę w polskiej firmie, która ma zlecenia za granicą. Pozdrawiam.

Rostowski
@RAZ

"Pieniędzy nie ma i nie będzie póki Warszawą rządzi PO"

Piotrek

Wie ktoś może i mógłby się podzielić jak wyglądają rozmowy kwalifikacyjne na maszynistów i na co się można przygotować i czego spodziewać?

@Piotrek

Widze że kolega też się stara o prace jako maszynista :) Pozdowienia i dozobaczenia :)

aen
@stor

Czy dostał Pan już może odpowiedź?

@aen

Jeszcze nie, dajmy troche czasu :)

Piotrek
@stor

Już po rozmowie rekrutacyjnej i po magicznym telefonie. Teraz tylko badania.

@Piotrek

U mnie cisza caly czas :/

Pablo

Chciałbym się dowiedzieć czy trudno się dostać na stanowisko dyżurnego stacji metra oraz na jakie zarobki można liczyć ( netto)

Papuga$
@Pablo

Jak się dobrze ustawisz to można liczyć na niezłe odszkodowanie

Kamana

Pracowałam w Metrze jako Dyżurna Stacji wiele lat. To stanowisko elitarne i cenione przez wszystkie służby. Dyżurna stacji to w praktyce najważniejsza osoba na stacji, manager stacji, która wydaje polecenia i zarządza każdą osobą na stacji. Dodatkowo udziela pierwszej pomocy pomocy i decyduje o każdym szczególe na stacji. Pracę wspominam wspaniale.

@Kamana

haha menager! Kierownik od razu!

HAHA
@Kamana

"manager stacji, która wydaje polecenia i zarządza każdą osobą na stacji" facepalm...

Normalna
@Kamana

Stanowisko elitarne? Pracując tam nie odniosłam takiego wrażenia.

Hades
@Normalna

Dodam, że dyżurni donoszą na swoich kolegów i swoje koleżanki z działu. Dlatego tam nigdy nie będzie dobrze

@Hades

Nie tylko w tym dziale. Kiedyś byłem na rozmowie kwalifikacyjnej, to przyszedł jakiś brygadzista/mistrz do kierownika i zaczął donosić, że jeden z pracowników narzeka na niską pensje. Inny przypadek słyszałem, jak ktoś zrobił zdjęcie jak drugi kolega z pracy spał w czasie pracy i wysłał na adres Metra Warszawskiego. Nie wiem jak to się skończyło. Widać, że u was Tajnych Współpracowników "Bolków" nie brakuje. Chyba tylko takie miernoty robią karierę w Metrze Warszawskim.

To był inspektor

@Obserwator

I prawidłowo, w pracy się pracuje a nie śpi.

@Piotr

Może Inspektor, ale uczelnie pewnie kończył w Moskwie albo resortowe dziecko szczęścia.

@Obserwator

A może niektórzy niech się wezmą na robotę?

Chyba za robotę.

Korona
@Kamana

"Elitarne stanowisko" heh, siedziec 8h pod ziemią... tak oto zacieszają ryje wiesnioki wpuszczone do miasta

Jedrula
@Korona

Chyba 12 godzin hehe

@Jedrula

Jak się przez 12 godzin pierdzi w stołek, to tak można pracować.

Monika 23
@Kamana

Co trzeba zrobić żeby się dostać na takie stanowisko. obecnie pracuje w plk ale myślę nad zmianą spółki.

Mm
@Monika 23

Trzeba dobrze (usunięte przez administratora) lizać przełożonym wieśniakom

Pablo

Dyżurny stacji metra Chciałbym się dowiedzieć czy jest prowadzona rekrutacja na wyżej wymienione stanowisko, jakie są wymagania oraz zarobki netto

Maciej

Hej, do którego jest termin przelewu z okazji rocznicy otwarcia metra? Covidowe już wpłynęło, a rocznicowego póki co nie ma. Może ktoś wie.

@Maciej

Jakie covidowe ? i rocznicowe ?

Maciej

To nie wiesz, że rocznica 26 lecia metra w tym roku?

Pracownik Lini
@Maciej

Ja jeszcze nie dostałem żadnej premi covidowej . I dla kogo ona się należy kochany zakładzie ?

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.