METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Raf

Ile zarabia wartownik metra i jaki jest system pracy

Czy Metro w jakiś sposób wspomaga finansowo pracowników studiujących zaocznie?

LoLxd
@Piotr

Ty poważnie pytasz, czy żarty sobie robisz ?

@Piotr

Firma płaci śmieszne pieniądze za warunki szkodliwe, a ty byś chciał żeby Ci studia zasponsorowała. Zapomnij.

Janek

Już nie przesadzaj z tymi śmiesznymi pieniędzmi. Zaczynasz mówić, to podaj przeciętną pensję netto i stanowisko. Netto to słowo klucz, całej pensji + dodatków wypłacanych dziesiątego. Nie zapomnij wspomnieć o wczasach pod gruszą.

EWA
@Janek

Niesamowite. Ogólnie to kupa monet

Andżelika

Na praga północ koło strzeleckiej człowiek nawet nie może kulturalnie skorzystać z wc bo baba od razu wyzywa taka stara w okularach że gnoje (usunięte przez administratora) itd..a dlatego że zapomniałam za sobą zamknąć drzwi którymi się wchodzi do ogólnego wc tam do niej. Nie polecam trzymać takich ludzi

Marian
@Andżelika

Ta pani ma rację. Jak możesz pisać o kulturze, skoro drzwi nie potrafisz zamknąć za sobą, więc pewnie dzień dobry powiedzieć to też zbyt wiele.

SUN

Witam,mam do was sprawę, bo powiedzcie mi dlaczego ciągle powtarzają się ogłoszenia na maszynistę i dyżurnego stacji ? Czy aż tak źle jest tam, że ludzie przychodzą i odchodzą ?

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

Specjalista ds.militaryzacji :) polecacie prace ? Jakie warunki, płaca ?

@Kandydat

Metro Warszawskie szykuję się na III Wojnę Światową. Jak znasz się na broni termojądrowej, chemicznej a szczególnie teraz biologicznej, to możesz aplikować. Nie mogli znaleźć jakiegoś trepa w Ministerstwie Obrony, to szukają na rynku pracy.

Monter SRP

Witam, ktoś może się orientuje z Państwa czy na Montera urządzeń sterowania ruchem pociągów wystarczy wykształcenie Technik elektryk? Czy trzeba zdać odpowiednie egzaminy na to stanowisko? I jakie są godziny pracy na tym stanowisku?

Witam na jakie zarobki może liczy Operator badań defektoskopowych, ukończony kurs podstawowy w pkp plk

@Nowy

Zapraszamy do aplikowania na stanowisko Operator badań defektoskopowych - https://www.metro.waw.pl/praca-i-praktyki-w-metrze. Aplikację należy wysłać na adres - rekrutacja@metro.waw.pl . Podczas procesu rekrutacji rekruterzy przedstawią warunki zatrudnienia.

Chętny

Na jakie benefity można liczyć? Najlepiej jakbym uzyskał odpowiedź kwotową. Pozdrawiam

nowy

byl ktos mkze w ostatnich dniach na rozmowie na stanowisko dyżurnego stacji?

@nowy

bylam na rozmowie na dyzurnego stacji.

Sezam
@Bożena

Witam, mógłbym prosić o szczegóły rozmowy?

@Sezam

Witam, typowa rozmowa rekrutacyjna, czyli pytanie o doświadczenie, omówienie wynagrodzenia, benefitów etc. Jak dla mnie, zaproponowane warunki niezłe. Rozmowa w dobrej atmosferze.

Sezam
@Bożena

Cięzko się ogólnie dostać do metra. Wysyłam cały czas cv i brak odzewu

@Sezam

Ciężko powiedzieć na co rekruterzy zwracają w tym przypadku uwagę, podejrzewam że obycie z telefonem, komputerem moze być istotne, moze też zdjęcie bez okularów, bo w tej pracy wzrok i sluch musza być idealne. Przyjrzyj się swojemu CV, może coś popraw. Uszy do góry! :)

Nonane
@Sezam

ja na odpowiedz czekałem ponad miesiąc

NOWY

Witam, czy ktoś z Państwa ostatnio się dostał do pracy w metrze? Czy zatrudnienia są wstrzymane ? Aktualnie ze względów wiadomo jakich.

nowy
@NOWY

Wstepnie tak, mam skierowanie na badania medycyny pracy, wszystko zalezy od wyników, pozdrawiam

Aabbccdd
@NOWY

Tak, czekam na termin do przychodni. Z tego co mówili to rekrutacja trwała do 5 czy 6 wrzesnia

noname

Witam, mam do was takie pytanie. Dyżurny stacji ile może zarobić ?

@noname

na początek spodziewaj się kolo 3000

No name

Czy wiadomo kiedy będzie można zrobić badania wstępne w tej specjalistycznej medycynie pracy na ul. Nowogrodzkiej w Wawie. Bo na str. Pkp jest że jest umawiana wizyta przez poszczególnego pracodawce a metro twierdzi że nic nie wiedzą by placówka działała

No name
@No name

Wkoncu ruszyly zapisy

kandydat
@No name

W metrze nadal twierdzą, że nie można zrobić badań i przez to nie może ruszyć następny etap rekrutacji. Czy to prawda, że lekarz wciąż nie przyjmuje?

lolapyza

mam pytanie czy są lub będą w najbliższym czasie organizowane wyjazdy pracownicze ? czy cos takiego w ogóle jest praktykowane? Np. wczasy lub wyjazdy nad morze itp.?

lolapyza

Bardzo dziękuję za opinię. Pewne rzeczy są niestety szokujące. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :-) A powiedz mi może wiesz a teraz będzie planowany jakiś wyjazd?

Przyszły pracownik

Prosze o info. Jak realnie wyglądaja zarobki na stanowisku: Monter urządzeń sterowania ruchem pociągów., e wstepnych inf. 2700 netto wiem ale jakoś nie dowierzam(łącznie z dodatkami i premiami) czy to prawda

Byly
@Przyszły pracownik

Łącznie z premia , dodatkiami za pracę w nocy i pod ziemia

@Przyszły pracownik

Nie daj sobie wmówić ciemnoty. Minimum 3300 netto na początek, ktoś tu nieźle ściemnia.

Elektryk

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają godziny pracy na stanowisku Elektryk(konserwacja instalacji elektrycznych). W ogłoszeniu jest praca w równoważnym systemie czasu pracy.

Niezadowolona

Kupiłam bilet w aplikacji i niestety nie mogłam z niego skorzystać na stacji Metro Świętokrzyska, brak biletów wielorazowych, cudem uzyskałam jeden od pracownika metra. Niestety nie działał, nie mam pojęcia dlaczego. Musiałam zakupić kolejny bilet, kartonikowy bym mogła przejść przez bramki. Słabo.

Got
@Niezadowolona

Sprawy biletów należy załatwiać z ZTM.

Romek
@Niezadowolona

Bilety kupujemy w kiosku, jest na Świętokrzyskiej. Na peron można zjechać windą. Wejściówki są, punkt ZTM też. Jak były dostępne wszędzie, to ludność nie potrafiła zrozumieć, że są wielorazowe i śmieciła nimi po stacjach, na co zmarnowano bardzo dużo pieniędzy, więc pretensje do pasażerów.

O 2 ej godzinie w sobotę nie jedzi metro, a pijani ukraińscy pracownicy nie wiedzą co się dzieje. Powodzenia

Pracuje w metrze pare lat i Ukraińców nie widzialem w tej firmie. Jezeli tak to zapewne w firmie która odpowiada za czystość na stacjach, oni nie są pracownikami metra.

Luniek

Witam. Gdzie są i jakie te specjalistyczne badania okulistyczne(1 klasa wzroku)

Tomasz

Witam. Ile można zarobić na stanowisku maszynisty?

Jlb
@Tomasz

Na rękę 3-5tys ale do zależy od różnych czynników. Byłem na rozmowie rok temu to podstawa na umowie 2950Brutto!!!! + do tej podstawy różne premie Ale premie sa albo nie.... dlatego poszedłem do TW na inne stanowisko....

Mateusz
@Jlb

Niektórzy nie rozumieją słowa pisanego i tego gdy im się coś tłumaczy, to nawet dobrze, bo nie potrzeba w firmie takich osób. Już zrobię wyjątek i wyjaśnię, żeby takich (usunięte przez administratora) wpisów nie było więcej. Tę podstawę dostaniesz netto, w związku z premią 40% + kilka stówek więcej, do tego dochodzą dodatki nocne, szkodliwe, świąteczne itd. Nie wiem czemu ma służyć da dezinformacja. Z podstawy około 3tys, dostaniesz spokojnie 3700 netto, jak nie więcej.

BT
@Jlb

Premie są wliczane w co miesięczną pensję.

Tak czytam, że maszyniści są najbardziej roszczeniową grupą, jakiś mędrzec o ksywie "Metro" coś bredził, że reszta spółki ma dzięki nim wypłatę, a wy dzięki warsztatowi macie czym jeździć. Mają wyższe zarobki bo są technicznymi pracownikami a nie chwytają za drążek i przód / tył itd

@Paweł

W ten sposób od jakiegoś czasu "rozgrywa" się różne grupy zawodowe w metrze, szczuje się jednych na drugich . Maszyniści są roszczeniowi bo mają jedną z najbardziej wyczerpujących psychofizycznie zawodów, pracownicy warsztatu natomiast wiedzą że bez sprawnego taboru nie pojedzie żaden maszynista. Te grupy są od siebie zależne więc kto próbuje skłócić ze sobą pracowników ????

@Tester

Nie zauważyłem, żeby ktoś z warsztatu ciągle gadał na maszynistów, ale w drugą stronę to jest ciągłe, jakieś głupie teksty, że byle warsztatowiec zarabia więcej niż maszynista, sugerowanie jawne, jakby był gorszy, no zarabia, bo ma fach, wykształcenie. Zawsze ci narzekający mogą się przenieść jeżeli spełniają wymagania, nie widzę problemu. Takie wpisy, które tu się pojawiają, niestety właśnie skłócają pracowników. Masz rację.

@Paweł

Porównanie i zrównanie odpowiedzialności pracownika warsztatu i maszynisty jest ABSURDALNE. W żadnej spółce nie spotkałem się jeszcze z tym aby pracownik warsztatu zarabiał więcej lub tyle samo co maszynista. Sugerowanie tego świadczy albo o kompletnym braku znajomości zagadnienia albo co bardziej prawdopodobne celowym działaniu które ma zdyskredytować tę grupę zawodową. Świadczy o tym chociażby stwierdzenie "chwytają drążek przód/tył"

Nudziasz
@Tester

Niestety, ale jest dokładnie tak jak piszesz. Sytuacja taka występuje tylko w spółce Metra Warszawskiego. Tłumaczą to tym, że firma "nie widzi przyczyn aby stanowisko maszynisty było jakoś szczególnie wyróżnione". Mówią że mamy płatne dodatki i dzięki nim więcej zarabiamy. Chodzi o dodatek szkodliwy 1 zł/godzinę za pracę w tunelu.

Prowadzący
@Tester

Każda praca jest niezbędna do funkcjonowania MW, ale w gruncie rzeczy jaką ponadprzeciętną odpowiedzialność ma maszynista*? Wykolei pociąg? Zderzy się z innym składem albo pojazdem? Bez przesady. Ta praca jest łatwiejsza niż np. na kolei czy nawet w tramwajach, gdzie występują jednak czynniki losowe. Tutaj jedynie ktoś może wpaść pod pociąg na stacji (zwykle próba samobójcza), ale maszynista* nigdy nie ma z tego powodu komisji ani prokuratora na karku jak na kolei. *Oficjalnie stanowisko nazywa się prowadzący pociąg metra, a nie żaden maszynista. Wynika to z tego, że MW nie wprowadziło u siebie systemu kolejowego (licencja i świadectwo maszynisty), tylko wewnętrzne pozwolenie. Zatem największym minusem roboty jest brak możliwości zmiany pracodawcy.

@Prowadzący

Podstawowym minusem pracy maszynisty w metrze są warunki, nie muszę chyba się rozpisywać jakie i monotonia. Tunel, stacja, tunel i to samo przez kilka godzin. Z powodu takich warunków nigdy nie uwierzę że praca maszynisty w metrze jest łatwiejsza niż jego odpowiednika na kolei

EX kandydat
@Tester

Mój ojciec był maszynistą na kolei, prowadził pociągi uruchamiane przez PR a potem przeszedł do IC. Kiedy zapytałem go co sądzi o pracy maszynisty w metrze powiedział mi dosłownie że za żadne skarby nie chciałby pracować jako maszynista w metrze pomimo że sam miał nieprzyjemnie sytuacje podczas prowadzenia pociągów na kolei

jojo
@Tester

Chłopie, "wożnica" który jeżdzi tylko przód-tył, bez zakrętów, skrzyżowań itp. No weż stary.... ogarnij się. Nie deprecjonuj mechanika , bo to on właśnie sprawia, że Twój fotel pod (usunięte przez administratora) pojedzie bądź nie. Więcej luzu i pokory. :-))))

Jan
@Paweł

Zgadzam się, te przekonanie o wyższości maszynistów nad resztą pracowników spółki jest żałosne. Bla, bla. Mieliście w zeszłym roku szansę walczyć o lepsze pensje i tyle z tego wynikło co te gadanie tutaj. Więc jednak pensje są w porządku, to tylko zwykłe bicie piany, kierowcy MZA mają podobnie. Mniej biadolenia a więcej pracy, a pensja będzie w porządku.

RAZ, DWA
@Jan

Czytając komentarze dochodzę do wniosku że maszyniści w metrze musieli komuś porządnie zaleźć za skórę skoro nagle stali się najbardziej znienawidzoną grupą zawodową Taki nagły wysyp negatywnych komentarzy nie bierze się przecież znikąd

Pracownik.
@Tester

Oprócz tego, że maszynista nie jeździ przez całe osiem godzin. Proszę pisać wszystko :)

@Tester

Nie jeździcie przez całe 8 godzin, więc tak nie narzekajcie.

Janek

Proste, a pomiędzy 1 a 5, to co robicie?

tomasz
@Nudziasz

Naprawdę jest aż tak mało?

Metro
@Tester

To jeżeli jest taka zła i warunki słabe to dlaczego nie zmieni pan pracy? :) Proszę pójść na kolej. Tutaj nikt na siłę na prawdę nie trzyma.

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.