METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Joanna

Jest tu ktoś z działu księgowości? Zauważyłam, że firma szuka Specjalisty w Dziale Księgowości Rozrachunkowo-Kosztowej, i kusi mnie, aby zaaplikować. Firma wytłumaczyła mniej więcej zasady co do przyznawania wynagrodzenia i dodatków, więc ciekawi mnie jak sama praca wygląda? :) Atmosfera w biurze na plus? Zespół macie duży? Jak firma podchodzi do pracy hybrydowej? Co kryje się pod bogatym pakietem świadczeń socjalnych? Chętnie też przyjmę rady odnośnie rekrutacji, może warto się nastawić na jakiś test, czy pytania?

Charlemagne

Jadąc do pracy w piątek, 3 listopada 2023 roku o godz. 6.07 na stacji plac Wilsona czekałem na pociąg 7 minut. Następny skład miał być za 8 minut. Z rozkładu jazdy wynika, że o tej porze składy kursują co 2-3 minuty. Czy zmieniliście rozkład?!

@Charlemagne

To nie moja stacja to nie wiem, ale pytasz o to czy rozkład został zmieniony, zastanawiam się czy wtedy nie byłaby odnośnie tego upubliczniana jakaś konkretna informacja? I w zasadzie które osoby o tym decydują? Który dział i kto ma ostateczne słowo w tej kwestii?

elektryk

Ile może zarobić elektryk w metrze? Jest ścieżka kariery zawodowej? Odbywają się jakieś szkolenia lub dopłaty do studiów?

@elektryk

Miło nam, że jest Pan zainteresowany ofertą pracy w Metrze Warszawskim. Szczegółowe warunki zatrudnienia omawiane są podczas rozmowy rekrutacyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia na stronie www.metro.waw.pl i przesłanie aplikacji na adres rekrutacja@metro.waw.pl Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Jadzia
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

A jaka jest gwarancja, że wysyłając cv ktoś się odezwie? Oddzwaniacie do wszystkich kandydatów? Chciałabym wiedzieć jaki jest maksymalny czas, w którym mogą się Państwo odezwać.

Toyota Auris

Witam serdecznie wszystkich mam pytanie odnośnie pracy jako wartownik często pojawiają się ogłoszenia że trzeba mieć uprawnienia na broń elektryczna czyli rozumiem że wystarczy pozwolenie na paralizator? Jak wygląda praca czy jest 12 h na nogach? Czy mozna na początek podjąć pół etatu?

@Toyota Auris

Szczegółowe warunki zatrudnienia omawiane są podczas rozmowy rekrutacyjnej. Wymogiem jest posiadanie uprawnień na broń elektryczną (tj. paralizator) , istnieje również możliwość zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin. Zapraszamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia na stronie www.metro.waw.pl i przesłanie aplikacji na adres rekrutacja@metro.waw.pl Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Jeszcze chciałem dopytać o rekrutacje. Zwykle jest tylko jedna rozmowa czy jest kilka etapów? Trzeba mieć duże doświadczenie żeby się dostać czy wystarczy kilkudniowe drożenie? Zawsze jest feedback po rekrutacji?

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

Monia

Jakie są mniej więcej zarobki osób pracujących w biurze, na Kabatach? Wiadomo, wszystko zależy od działu i stanowiska, ale pytam o przeciętnego pracownika biurowego, nie żadne kierownicze stanowisko.

@Monia

Zapraszamy do przesyłania aplikacji na adres rekrutacja@metro.waw.pl i wzięcia udziału w procesie rekrutacji podczas którego szczegółowo zostaną przedstawione warunki zatrudnienia. Pozdrawiamy Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Jak wygląda ścieżka kariery w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Dzień dobry. Jeżeli pracownik jest na stanowisku fizycznym a w trakcie pracy ukończył studia i zaniesie dyplom ukończenia studiów do kadr, może liczyć wtedy na awans na pracownika umysłowego ?@Pracodawca

@Anonim

Trenuk

Witam Mam pytanie odnośnie rekrutacji na stanowisko operator Sprzętu, jakie zarobki na start i jakie godziny pracy?

Ostry
@Trenuk

7-15, zarobki na początek zapewne oscylują w granicach 3600 netto

@Trenuk

Szybki
@Ostry

Po 9 miesiącach będziesz miał koło 4 tys a że była podwyżka 5.6 to jeszcze więcej ????

Dariusz
@Szybki

To tu automatycznie jest ścieżka dająca wzrost pensji dla zatrudnionej osoby? Bo z tego, co piszecie, to tak wychodzi. Jest jakaś maksymalna granica wynagrodzenia, czy później już, aby więcej zarobić, to trzeba ubiegać się o wyższe stanowisko? Ale i tak fajnie, że po 9 miesiącach jest gwarancja wzrostu pensji.

Ja widziałem numer przeszło 56xx u jakiegoś młodego na przepustce, więc trochę ludzi się przewinęło przez Metro Warszawskie, zakładając że 1 to pierwszy pracownik. Przeszło 2500 ludzi podobno pracuje.

Damian

O to sporo. Serio każdy ma swój numer? Bo to nie nie kojarzy zbyt dobrze. Ktoś napisał że zarobki na rękę w okolicach 3600 zł. Są do tego premie czy to już wszystko co można zarobić?

Mam pytania do @Pracodawca kiedy są przewidywane rekrutacje na maszynistę metra? Jakie są wymogi zdrowotne? Przed egzaminem wstępnym do przejścia do rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci dostają jakiś materiał do nauki czy jest to test z wiedzy którą posiadają kandydaci? Czy @Pracodawca bierze pod uwagę to czy ktoś miał np. technikum a ktoś inny studia?

@Marek

Zachęcamy do obserwowania ofert pracy na naszej stronie internetowej https://metro.waw.pl/praca-i-praktyki/oferty-pracy/ Pozdrawiamy Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Pier

Praca dzienna rozdawana przez brygadzistów na palarni po znajomości. Ten kto nie pali uważany że się nie interesuje pracą ,bo nie wychodzi na palarnie.

JAN

Mechanik taboru. Na czym polega praca jakie zarobki i godziny pracy.

Nowy pracownik

Jak wyglada poziom wynagrodzenia ?

@Nowy pracownik

Informujemy, że wynagrodzenia pracowników metra składają się z wynagrodzenia zasadniczego i dodatków określonych w Zakładowym układzie zbiorowym pracy dla pracowników Metra Warszawskiego Sp. z o.o. Każdy pracownik metra, bez względu na stanowisko otrzymuje miesięcznie płacę zasadniczą powiększoną o premię regulaminową w wysokości 40% oraz premię dodatkową w wysokości 8,5%. Przykład: Wynagrodzenie = płaca zasadnicza np. 3500 zł + premia regulaminowa w wysokości 40% 1400 zł + premia dodatkowa w wysokości 8,5% 416,50 zł Łącznie 5316,50 zł Drugą grupę składników powiększających wynagrodzenie stanowią dodatki m.in. dodatek zdawczo odbiorczy, dodatki świąteczne, za pracę w warunkach uciążliwych, dodatek stażowy obliczane jako wartość procentowa płacy zasadniczej. W zależności od zajmowanego stanowiska pracy i przysługujących dodatków łączne wynagrodzenie miesięczne pracownika jest dwukrotnie wyższe od stawki wynagrodzenia zasadniczego. Co roku w okresie okołoświątecznym wypłacane są dodatkowe wypłaty. W Spółce Metro Warszawskie funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych dzięki czemu Pracownicy mogą skorzystać z wielu form wsparcia tj. pomocy rzeczowej lub finansowej dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, dofinansowania tzw. wczasów pod gruszą, świadczeń świątecznych dla dzieci pracowników oraz emerytów i rencistów oraz dofinansowania działalności kulturalno – oświatowej i sportowo rekreacyjnej. Istnieje możliwość skorzystania z zwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe. Można także wziąć udział w różnych formach turystyki i wypoczynku organizowanych przez sekcje działające w Metrze Warszawskim czy przez Biuro Kadr i Szkoleń. W procesie rekrutacji kandydatom przedstawiane są zasady systemu wynagradzania pracowników metra. Zapraszamy do wzięcia udziału w prowadzonych rekrutacjach. Więcej informacji odnośnie prowadzonych rekrutacji można uzyskać na stronie Metra Warszawskiego Spółka z o.o. Pozdrawiamy Biuro Kadr i Szkoleń

Kolaborant.
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Metro Warszawskie. Powiem tak, z tą płaca tyłka nie urywa przy tej inflacji. Niemcy płacą więcej. :-)

qwertz
@Kolaborant.

Powiem tak, placa w Rzeszy tez tylka nie urywa przy obecnej inflacji a do tego jest sie w Rzeszy... Temat do przemyslen... A tak na marginesie w UK lepiej placa w metrze, nie wspominajac juz o CH czy NO.

qwertz
@Kolaborant.

Powiem tak, placa w Rzeszy tez tylka nie urywa przy obecnej inflacji... a do tego jest sie w Rzeszy, temat do przemyslen... A tak na marginesie w metrze UK placa jeszcze wiecej, nie wspminajac juz o CH czy NO.

@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Czy praca w metrze to państwowka? O co chodzi z dwoma przelewami w miesiącu i co się na nie składa?

@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Dobrze rozumiem, że na początek (stanowisko biurowe) dajecie 3500zl +te wszystkie premie? A jak ktoś ma 10 lat stażu pracy t dodatkowo 10 procent od wszystkiego czy tylko od podstawy? Czy w momencie L4 lub opieki na dziecko premie są zabierane?

CLAUDIUS

Opinia dotyczy składów metra skoda. W porównaniu do siemensa jest niewygodna i wygląda w środku jak bunkier. U konkurenta jest większa powierzchnia przeszklenia drzwi co wiąże się z lepszą widocznością a za tym idzie bezpieczeństwo. Siedzenia są niewygodne, dziwny profil oraz kompletnie niepotrzebne są szyby przy siedzeniach w pobliżu wyjść-nie da się przez nie normalnie usiąść. Muszą się ci ze skody jeszcze sporo uczyć.

@CLAUDIUS

Skoda jest najwygodniejszym i najcichszym pociągiem jaki eksploatuje obecnie metro

Czy po badaniach (skierowanie wystawiło metro warszawskie) można zrezygnować z rekrutacji , ps badania się odbyly

Karol #7

Nowy , teraz zaczynasz?

Czekam
@Nowy

Kiedy dostałeś odpowiedź o przyjeciu? Byłeś na rekrutacji 1 lutego czy wcześniej?

Kandydat1990
@Nowy

Możesz ale bedziesz musiał zapłacić za badania, a drogie są koszt około tysiąc pln

Czekam

Witam. Czy coś wiadomo co do wyników ostatniej rekrutacji na maszynistę która odbyła sie 1 lutego? Zostala zakonczona? Osoby które były na rozmowach dostały już odpowiedź? Kurs rusza chyba na początku marca?

Zainteresowany.

Jakie są emerytury po pracy w Metrze Warszawskim?

@Zainteresowany.

Cześć,wszystko zależy od szkodliwości, od stanowiska pracy. Zapewne inaczej wygląda emerytura sprzątaczki, inaczej maszynisty również ze względu na to,że i płace na tych stanowiskach drastycznie się różnią. Maszyniści mają płacone świadczenie za pracę w szkodliwych warunkach więc i emerytura będzie wyższa i ZUS inaczej je wylicza. Pozdrawiam.

Zaintersowany

Dziękuje informacje. Czy Metro Warszawskie pomaga byłym pracownikom na emeryturze, czy radź sobie sam później?

Zaintersowany

Dziękuje za informacje. Czy Metro Warszawskie pomaga byłym pracownikom na emeryturze, czy radź sobie sam później?

Marcel
@Zainteresowany.

Nawet jako pseudo maszynista nie masz wcześniejszej emerytury, a z pomostówką jest problem, bo niby metro płaci, ale nie można skorzystać.

Kotka bez noska
@Zaintersowany

Tak pomaga jeśli jest tylko w stanie sprostać jego oczekiwaniom .

Rafał
@Kotka bez noska

Firma pomaga byłym pracownikom na emeryturze? W jaki niby sposób? Może ktoś z nich to czyta, to pomoże wyjaśnić?

Krecik
@Rafał

"W Spółce Metro Warszawskie funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych dzięki czemu Pracownicy mogą skorzystać z wielu form wsparcia tj. pomocy rzeczowej lub finansowej dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, dofinansowania tzw. wczasów pod gruszą, świadczeń świątecznych dla dzieci pracowników oraz emerytów i rencistów oraz dofinansowania działalności kulturalno – oświatowej i sportowo rekreacyjnej." Coś chyba byłym pracownikom pomagają.

Karol#7

Czy konieczne jest rozpoczęcie pracy o godzinie 5? I jeśli jadę do pracy to z jakiej stacji zaczynam?

Wiesław
@Karol#7

Nie ma na to pytanie konkretnej odpowiedzi ,wszystko zależy od tego co będziesz robił ,gdzie przychodzisz,kogo zmieniasz itp

Karol #7
@Wiesław

Czyli nie jest określone, że koniecznie trzeba zaczynać z kabat?

Ciekawy

Witam, czy po zmianie przepisów dotyczących wady wzroku dla kandydata na maszyniste które weszły z dniem 01.01.2023 osoba nosząca okulary ma szansę zostać maszynistą metra?

@Ciekawy

W metrze w Warszawie nie pracują maszyniści lecz prowadzący pojazdy kolejowe metra, których ten przepis ten nie dotyczy. Pozdrawiam

Darek

Pozwól dam doprecyzować, prowadzących pojazdy kolejowe metra nie obowiązują przepisy, które właśnie weszły w życie z dniem 1 stycznia 2023 (obniżenie wymagań zdrowotnych dla kandydatów na maszynistów >>NA KOLEI<<). Wzrok i słuch I kategorii prowadzących pojazdy kolejowe metra dalej obowiązuje. Pozdrawiam, DŻ

Darek

Czy z wykształceniem zawodowym można starać się o szkolenie na maszynistę ewentualnie dyżurnego stacji , pozdrawiam.

@Darek

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pracy na naszej stronie internetowej https://metro.waw.pl/praca-i-praktyki/oferty-pracy/. Pozdrawiamy Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Natalia
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

na podanej stronie wyskauje jakiś bład "STRONY NIE ZNALEZIONO" czy moze on oznaczac ze w tym momencie nie ma zadnych nawet praktyk?

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.