Compensa

Opinie o Compensa

Compensa nie ma premii świątecznej dla pracowników ale innych pracowników z innych działów wysyłać na "wyjazdy pracownicze" do Dubaju jak najbardziej...

"pracownik roku"

Pracuję w Compensie 4 lata na dziale Assistance. Pamiętamy o podziale umów na spółki CNL, WNR, IR, Global? Więc w zeszłym roku zaproponowano mi przejście ze zlecenia na UOP i NIESTETY wylosowana została Compensa, oczywiście pracownik nie ma opcji wybrania gdzie chce być zatrudniony. W zeszłym roku od Compensy był brak premii świątecznej ze względu na to, że pracuję nie cały rok w Compensie, mimo, że zatrudniona byłam w Assistance od 2019 r. tylko w innej spółce. W tym roku jest po prostu brak premii świątecznej, mimo że koledzy i koleżanki zatrudnieni w IR czy WNR taką premię dostali. To jest UPOKARZAJĄCE dla pracownika oraz niesprawiedliwe ! Dodatkowo wypłatę w grudniu jak od Compensy tak i od Globala dostaliśmy zaniżoną bez żadnego wytłumaczenia z jakiego powodu! ŻENADA! JAK I DLACZEGO na jednym dziale i stanowisku pracownik zatrudniony w InterRisk może dostać premię świąteczną w wysokości 600 brutto, a drugi zatrudniony w Compensie zero????

XYZ

Wiecie czy Compensa praktykuje premie świąteczne dla pracowników, może jakieś bony np. Sodexo?

@XYZ

Do tej pory nie było. Ale w tym roku mają być.

@XYZ

W życiu! na święta dostajesz tylko wino.

Pracownik zdalny
@pracownik

Czy pracownicy zdalni też dostają chociaż wino?

@bieda
@XYZ

Bon Sodexo o wartości 150 xD jako wynagrodzenie za ciężką pracę. Gratuluje firmie pogardy i upokarzania pracowników.

@compensa
@XYZ

Proszę się odnieść do wysokości bonu świątecznego. Czy uważacie ze 150pln. To jest dużo?

@@compensa

W jaki sposób otrzymamy te bony?

Już zaczął się sezon na wypychanie pracowników na przymusowy urlop, jeszcze rok 2023 się nie skończył. Każdy pracownik jest zmuszony do wykorzystania urlopu za obecny rok do jego końca. Ich przepisy są ponad prawo pracownika z kodeksu pracy. Nie polecam pracy w tej firmie.

@pracoenik

Tak niestety jest w Compensie.

Anka

Sorry - naprawdę masz taki problem, że pracodawca każe Ci iść na urlop. Ja bym o tym marzyła - mam prawie cały niewykorzystany, bo wciąż nie jest dobry czas. Ciesz się, a nie wypisuj takie problemy!

Podmiot
@Anka

Anka. Pracownik jest podmiotem, nie przedmiotem. A na pewno nie jest niewolnikiem. Ma własne życie, rodzinę obowiązki, plany. Obowiązuje kodeks pracy dwie strony. Przemyśl więc jeszcze raz, to co napisałaś. Sorry.

Specjalista Ds. Wsparcia Sprzedaży

Rekrutacja do oddzialu w Krakowie nieprzyjemna. Dyrektor nie przygotował sie do rozmowy, nie zapoznał się z CV. Miałam wrażenie, że mnie nie słucha, bo przekręcał to co mówiłam. To co bylo zawarte w ogłoszeniu nie zgadzało się z tym co mówił na rozmowie. Propozycja 3500 brutto dla osoby z 5-letnim doświadczeniem w ubezpieczeniach. Nie podjęłabym pracy za żadne pieniądze.

Poza pytaniami o doświadczenie, padły pytania o nadgodziny, wiek, czy mam rodzinę, dzieci itd.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Zatroskany obywatel

Jakiś czas temu była afera, że syn milionera Majtczak jechał 250km/h autotradą A1 i zabił rodzinę z dzieckiem, którzy potem spłoneli żywcem. Okazuje się, że firma Compensa nie chce wypłacić pieniędzy z ubezpieczenia.

OSTRZEŻENIE DLA KANDYDATÓW

Drodzy kandydaci, Zanim zaaplikujecie do firmy to najpierw przeczytajcie wszystkie komentarze na tym portalu. One są prawdziwe. Zobaczcie jakie ignoranckie podejście ma firma do złych rzeczy i wielką tolerancje na (usunięte przez administratora)wobec pracowników.

Wielka korpo wielka kpina

Wiele rzeczy w komentarzach pokrywa się z prawda. Firma ma o sobie wysokie mniemanie jednak zatrzymała się w wielu kwestiach daleko za wielkimi korporacjami z rynku. Pracownika i jego zdanie nie ma znaczenia. Pracujesz w korpo to masz robić a nie wyrażać swoje zdanie. Pracujesz w korporacji to znaczy od świtu do nocy. Brak regulaminu i opisanych procedur w kwestują zastępstw, idąc na urlop masz sie prosić kto Ciebie zastąpię bo przełożony umywa od tego ręce. Większość ludzi po za „centrala” pracuje na urlopach, urlop to fikcja, narzucają wykorzystywanie urlopów na których w większości pracujesz bo nie ma Cię kto zastąpić, liczy się wykonanie planu i nic więcej. Urlop, dzień wolny znaczy większa dziura w wykonaniu celów do zasypania. Jedna rzecz robisz w kilku programach które nie są spójne ze sobą, programy mało stabilne pół dnia pracy potrafi iść do kosza bo program się „wykrzaczył” albo zostałeś wylogowany pomimo ze pracujesz cały czas na programie. Zmiana jednej osoby w zarządzie przy skostniałym myśleniu pozostałych nie wróży większych zmian czy rewolucji w myśleniu i postrzeganiu. Firma nie dojrzała do myślenia pro pracownik, bo jak nie ten to inny. Góra nie ma pojęcia co dzieje się na dole, ile nakładanych na pracownika jest obowiązków, zadań. Każdy zarządza jak chce, tak aby nie wychylać się bo może będą niewygodne pytania. Zero podwyżek, wynagrodzenie nieadekwatne do wykonywanych obowiązków, zrzucana odpowiedzialność na pracownika bez odpowiedniej gratyfikacji. Praca często za najniższą nie koniecznie krajową, bo dorobisz sprzedażą własna. Dumnie nazywane stanowiska… Rozmowy o podwyżkę zbywane „ No co ja mogę, tak wszędzie jest”, bez próby podjęcia tematu. Premie uzależnione od wykonania celów często poza zasięgiem pracownika i jego możliwości bez analizy jego możliwości. Naczyniaki zewnętrzne które są poza możliwością kontroli czy wpływu pracownika maja znaczenie na wysokość jego premii czy „nagrody”. Socjal zapomnij, karta multisport warta miliony monet, premia świąteczna dla wybranych bo nie wszystkie stanowiska na to zasługują, masz zadowolić sie przysłanym winem.

Enigma
@Wielka korpo wielka kpina

Drogi kandydacie. Zanim zdecydujesz się zaaplikować do tej firmy, przeczytaj „od deski do deski” opinie. One są w 100% prawdziwe:) Przykro się patrzy, że w firmie jest duże pozwolenie na patologiczne zachowania zaczynając od pozwolenie na mobbing a kończąc na ogromnych nierównościach płacowych. Są osoby, które pracują bardzo długo w firmie, a zarabiają mniej od osób z krótszym stażem. Podwyżki dostają tylko „ulubieńcy” dyrektorów. Jeśli jesteś mobberem, kochasz pracować więcej niż 8h dziennie i lubisz donosić na innych to masz szanse na przychylność dyrektorów i podwyżkę :) Tu można się zgodzić z poprzednimi osobami, że nowa Pani Prezes nic nie zmieni.

@Enigma

Nieprawidłowość na różnych szczeblach. Układy i kolesiostwo. Brak możliwości zmian czego kolwiek, chyba ze pracodawcy☺️ (usunięte przez administratora) obgadywanie, brak decyzyjności. Przypadkowe osoby na stanowiskach specjalistów a nawet głównych specjalistów Chyba nie mam tam kogoś dla kogo ta praca była by pasja. Brak możliwości rozwoju. Nie polecam. 1 ⭐️

Potwornie zniesmaczony

Tragiczny pracodawca z godnym pożałowania i współczucia zarządem, który jest całkowicie oderwany od rzeczywistości. Trzymanie pracowników na umowie zlecenie przez lata, brak poszanowania dla doświadczonych pracowników, braki w szkoleniu nowych pracowników, brak jakichkolwiek bonusów pokroju premie świąteczne, brak podwyżek (woleli chyba przeznaczyć pieniądze na automat, który dokłada pracownikom roboty i denerwuje klientów), masa dziwnych i nieprzemyślanych decyzji, które w następstwie generują wiele problemów, z którymi oczywiście musimy radzić sobie my - pracownicy. Do tego stale rosnąca ilość obsługiwanych programów, które wprowadzane są kompletnie "od czapy", tj. z dnia na dzień a pieniądze cały czas takie same, mimo większej ilości obowiązków. Na plus bezpośredni przełożeni w postaci koordynatorów i kierownika zespołu - ludzie na ogół w porządku i tacy, którzy są w stanie pomóc w razie problemów. Podwyżka co najwyżej minimalnej w drodze ustawowej, bo od siebie nic nie dadzą, wiecznie brakuje budżetu na wszystko, na wszystkim trzeba oszczędzać, a najbardziej na samym pracowniku. Jeśli marzy Wam się rozstrój nerwowy i lubicie być traktowani jak śmiecie, to gorąco polecam, jeśli nie - poszukajcie czegoś innego.

BiednyPolak
@Potwornie zniesmaczony

Nowa Pani prezes w nagrodę za dobre rządy w Wienerze została oddelegowana tutaj. Tylko szkoda, że nie ma świadomości jaki ogromny (usunięte przez administratora) zrobił patriarchalni członkowie zarządu. Smutne jest to, że na spotkaniu świątecznym pracowników z zarządem poinformowali o 3 mld przypisie składki i życząc wesołych świąt, nie wspominając o podwyżkach. Ludzie tracą nadzieje na zmianę, szukając pracy. W konkurencji dają od stycznia podwyżki inflacyjne i hojnie obdarowali dodatkami świątecznymi. Droga Compenso nie szanujecie pracowników! Nie dziwię się jaka olbrzymia rotacja jest od lat. Drodzy pracownicy w Nowy Rok życzę wam, abyście mieli odwagę stąd uciec, szanując swoją godność a nie pracę dla idei.

M.R.
@BiednyPolak

Zgadzam się. Decyzję o odejściu podjęłam po 14 latach pracy w Compensa. Zmiana pracodawcy pokazała, że pracownik jest doceniany i nie mam tu na myśli jedynie kwestii finansowej. Po odejściu odżyłam i odzyskałam życie. Wcześniej pracowałam w każdy weekend, na urlopie, każdej nocy do 2-3 godziny nad ranem. Teraz mam czas dla rodziny i dla siebie. Każdej osobie która rozważa odejście mogę powiedzieć, by nie wahała się.

Wit
@Potwornie zniesmaczony

odnajduję się w opiniach. Bałagan i brak profesjonalizmu. Kolesiostwo i układy.

Jacek
@Wit

Podobnie odbieram atmosferę w Compensie. Układy i brak profesjonalizmu.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Compensa?

Ok na start

Standardy płacowe tudzież nawet mówiąc szerzej - standardy ogółem odstają od rynku, ale… jest zerowy prog wejścia. Miejsce dobre na start bez uprzedniego doświadczenia w korpo. Firma jednakże nie oferuje ścieżki rozwoju i pracownicy potrzebni są dokładnie w tym miejscu, na które są zatrudniani. Personalnie pare lat temu rozpocząłem w Compensie karierę, ale niedługo później poszedłem do bardziej ‚rynkowego’ miejsca. Wśród starych pracowników wszechobecne narzekanie: na pensje, na ludzi, na firmę. Generalnie atmosfera nie motywuje do pozostania w pracy, co zresztą polecam. Jednakże, żeby być fair - jak zostałem przyjęty do Compensy to moją alternatywą było call center…jednak Compensa to przyjemniejsze doświadczenie;) No i jeszcze warto wspomnieć o niezdrowej kulturze tłumaczenia się ze wszystkiego i przesadnego rozliczania czasu pracy itd. Okreslilbym to dosadniejezym słowem, ale komentarz straci walory merytoryczne. Podsumowując - polecam jak ktoś jest na początku drogi zawodowej, nie zna zbyt dobrze angielskiego i nie ma alternatyw na rynku pracy.

Borys

W likwidacji szkód rzeczoznawca ma umowę o pracę ale zadaniowy czas pracy. Z roku na rok zadania są coraz trudniejsze, a czas na ich wykonanie taki sam. Compensa twierdzi, że powinieneś to zrobić w 8 godzin ale wychodzi Ci 10 godzin a jak się bardzo śpieszysz to 9godzin. Czyli masz dla nich pracować 1 albo 2 godziny dziennie gratis. Wtedy wyrobisz normę i dostaniesz kilkaset złotych miesięcznej premii. A podstawa jest trochę wyższa niż minimum krajowe.

@Borys

Jakiej premii miesięcznej? Jakie kilka stówek? W Compensa jest premia roczna która w przeliczeniu na miesiąc nie wyjdzie "kilka stowek". A reszta się zgadza. Pracy jest bardzo dużo a czasu mało. Żeby się wyrobić musimy pracować dłużej. Jak pracujesz 8 godzin dziennie to małe szanse że zdążysz z wszystkim co należy zrobić.

@Borys

W Compensa występują różne systemy premiowe - na stanowisku Rzeczoznawcy oferujemy umowę o pracę w zadaniowym systemie czasu pracy (praca zdalna stała).  Do wynagrodzenia zasadniczego miesięcznego dodajemy też ryczałt za pracę zdalną, oraz premię miesięczną (wynikającą z systemu punktowego). W marcu wypłacana jest również premia roczna. Nie będziemy ukrywać, że pracy jest sporo - są osoby, które wyrabiają duże premie miesięczne, ale są też takie, które otrzymują samą podstawę z ryczałtem. Pracujemy nad ułatwieniem obsługi zleceń wykonywanych przez Rzeczoznawców. Na przykład Rzeczoznawcy mobilni mają możliwość zdalnej obsługi części zleceń. Wielu Rzeczoznawców korzysta z takiej możliwości w większym stopniu, inni w mniejszym lub wcale. Korzystanie z tej formy obsługi zleceń, szczególnie mocniej oddalonych od miejsca zamieszkania, oszczędza czas dojazdu do Klientów, a czas ten jak wiemy zajmuje niebagatelną część dnia pracy.

@Compensa

Dlaczego firma nie odniosła się do innych komentarzy? Płacicie grosze. A to co zostało zaproponowane jako dodatek do pracy hybrydowej jest śmieszne! Przykładowo inne firmy wypłacają wielokrotność tego co wy. To co praktykujecie nazywane jest współczesnym niewolnictwem. Premia na święta wynosiła tyle co nic a tegoroczny BTS wynosił połowę 13 za cały rok ciężkiej pracy. Compensa czas się obudzić i zmienić podejście do pracowników! To my a nie prezesi wyrabiamy targety i może czas pomyśleć o godziwym wynagrodzeniu dla zwykłych ludzi. Inaczej dostaniecie wypowiedzenia od większości starych pracowników. Inne firmy ubezpieczeniowe już czekają na dawnych Compensiaków.

@Compensa

Może warto zaznaczyć, ze ryczałt za prace zdalna - za internet to jakieś 25 zł miesięcznie? I ze premie roczne są ale tylko na umówie na czas nieokreślony, wiec 3 lata premii nie zobaczycie

Employee

A nawet i dłużej może, bo jeśli podpiszecie umowę na czas nieokreślony w połowie roku, to premię roczną dostaniecie proporcjonalnie tylko za ten czas, mimo, że cały rok kalendarzowy pracujecie w firmie i na firmę.

Łucja

Compensa to: - brak podwyżek, choćby inflacyjnych, - stara, zapyziała centrala firmy, - nieistniejące benefity wymieniane wbrew, albo z pominięciem, rzeczywistości. w ogłoszeniach o pracę, - styl zarządzania praktykowany przez wielu i systemy z XX wieku. Paczki świąteczne? Wino w kartonie na Boże Narodzenie. W 2022 roku tylko wino, w 2021 roku było wino i tak świąteczne dodatki jak orzeczy do chrupania czy suszone pomidory. Smak świąt. "Brak monotonii – wielozadaniowe środowisko pracy" Czytaj: często ilość pracy ponad stan, brak płatnych nadgodzin. W niektórych zespołach ludzie wchodzą na urlopie popracować, aby nie mieć za dużo zaległości. "Akcje komunikacyjne dotyczące profilaktyki zdrowia i wellbeing’u (spotkania z ekspertami i webinary)" Pokażą Wam jak inwestować oszczędności których nie macie w jakieś instrumenty finansowe w ramach VIG. Program Poleceń Pracowniczych? ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie. "Zniżki na firmowe produkty ubezpieczeniowe (również dla rodziny i znajomych" Zgłoszenia, nie daj Boże w razie konieczności skorzystania, z których będzie obsługiwal Twój fantastycznie opłacany i zmotywowany kolega/koleżanka z innego działu (to ironia). "Inicjatywy dobroczynne" W postaci chyba zatrudnienia tutaj (dobroczynność pracownika w stronę Compensy). Brak wczasów pod gruszą, co jest standardem standardów w największym kołchozie w Polsce. Tekst z ogłoszenia o możliwości zakupu Multisport jest akurat prawdziwy - bo dofinansowania do tego nie ma. Nie polecam

MRM

Witajcie, czy ktoś zechce wyrazić opinię w kilku zdaniach nt specyfiki pracy na stanowisku "Likwidacji szkód Zagranicznych"? Pytam ponieważ jest to jedno z tych ogłoszeń, które jest odświeżane cyklicznie > Czy jest aż tak duża rotacja w tym dziale, czy to jedno z tych ogłoszeń "widmo" które w wielu firmach "wiszą" - aplikujący są w kółko zapraszani na rozmowy, a ogłoszenie nadal wisi :))) Pracodawca nie doprecyzował czy chodzi o osobowe/rzeczowe, czy wszystkie ? Możliwa jest w praktyce praca zdalna, a jeśli tylko hybryda to ile w biurze ? Jaka jest atmosfera pracy w dziale likwidacji w Compensa?

Byly pracownik
@MRM

Sam dział nie jest zły, oprocz GIGANTYCZNYCH obowiazkow jak za ta place. Firme radze omijac szerokim lukiem, praktycznie zerowy socjal i zadne mozliwosci rozwoju.

MRM
@Byly pracownik

Czyli rozumiem, że jest duża rotacja i non-stop kogoś zatrudniają ? Dzięki za chęć podzielenia się opinią, ale to są bardzo ogólne wrażenia i niczego nie rozjaśniają. Patrząc na komentarze gowork to chyba nie istnieje w PL ani 1 firma, w której byłyby "możliwości rozwoju". Mnie np. nie interesuje żaden "social" a w miarę stabilna praca zdalna/ hybrydowa max 1-3w msc. z biura. Czy w Compensa są takie możliwości ? Bo z ogłoszenia to nie wynika, a wiele osób w tym ja jest zmęczona dziwnymi rekrutacjami , które nie widomo po co są prowadzone bo te same ogłoszenia mimo rekrutacji wiszą latami :) Stąd pytanie. Wspomniałeś o wynagrodzeniu. Stanowisko jest z j. obcym. Jakieś widełki możesz podać dla juniora?

Answer
@MRM

W compensie nie ma czegoś takiego jak „widełki płacowe”. Proponujesz ile kasy chcesz zarabiać, a potem jak będziesz chciał podwyżkę to ci nie dadzą, bo „budżet jest zamknięty”. Premie roczne, dofinansowania do „wczasów pod gruszą”,dofinansowanie do języków obcych jest tylko jak ktoś ma umowe na czas nieokreślony i używa języka na co dzień. Lepiej zaaplikuj np. do Warty, gdzie lepiej płacą i mają lepsze premie i socjal. Compensa to wielkie dno dna. Świadczy o tym olbrzymia rotacja pracowników.

Iga
@MRM

Przeczytaj sobie wcześniejsze komentarze. Socjal Cię nie interesuje? A wiesz czym jest socjal w pracy? W compensa jest fundusz socjalny na który są przeznaczane fundusze. Zastanawiam się tylko gdzie te pieniądze trafiają! W ogłoszeniu podaja dofinansowanie do języków obcych co jest (usunięte przez administratora)! Nikt z zwykłych szarych pracowników nie ma dostępu do nauki języków! Kartę multisport bardziej sie oplaca kupic samodzielnie niz u pracodawcy! W kuchni nie ma herbaty, a kawa jest od niedawna. Wynagrodzenie jest niskie. Wstydzilam sie komukolwiek powiedzieć ile zarabiam! Wstyd! Zniżki dla pracowników na ubezpieczenie sa farsą. Mobbing i obgadywanie są na porządku dziennym. W całej firmie jest bałagan... Panie z księgowości popełniają błąd za błędem np. Zapomną wyłączyć PPK u pracownika mimo piorawnie złożonego wniosku! Albo źle nalicza podatek! Albo pomylą się w rozliczeniu l4. Było i tak że poszłam wyjaśnić moje PPK to stałam w kolejce! Notoryczne popełniane błędy są tuszowane a Pani która odpowiada za zle rozliczenia nie ponosi konsekwencji! Po przeczytaniu "ogólne wrażenia i niczego nie rozjaśniają" odniosłam "wrażenie" że nie wierzysz w to co ludzie piszą w komentarzach. Życzę Ci powodzenia w compensa! Przyda Ci się! Zostaniesz potraktowana tak jak inni i za kilkala msc. Przyznasz mi rację. Sam fakt że ogłoszenie wisi latamibdaje do myślenia... jeśli Tobie nie dało To masz problemy z koncentracją... jeśli nie wierzysz w komentarze które pracownicy piszą to po co tu jesteś?

@MRM

Dzień dobry, Praca w dziale likwidacji NNW to nie jest typowa infolinia ???? jeśli chodzi o kontakt z klientem to następuję on w momencie kiedy potrzebujemy zweryfikować/zebrać informacje od Klienta. Klient ma też numer do likwidatora, więc może do niego zadzwonić i zapytać o swoją sprawę, ale nie jest to standardowe CC. Likwidator pracuje głownie na dokumentach, rejestracją szkód zajmuje się oddzielny zespół.

@MRM

Dzień dobry, cześć! W ostatnim czasie zakończyliśmy proces rekrutacji na stanowisko Likwidatora/Likwidatorki w Zespole Likwidacji Szkód Zagranicznych. Ogłoszenie w dalszym ciągu jest dostępne, ponieważ z reguły zakładamy dłuższy czas publikacji, umożliwiający dotarcie do jak największej liczby potencjalnych Kandydatów. W miarę możliwości staraliśmy się na bieżąco informować każdą osobę, która zaaplikowała, o statusie rekrutacji. Tryb pracy jest uzależniony od miejsca zamieszkania. Dla osób z Warszawy oferujemy pracę hybrydową w proporcji 2:3, co oznacza, że min. 2 dni w tygodniu pracuje się z biura, natomiast 3 dni w tygodniu można poświęcić na pracę zdalną. Z kolei dla osób spoza Warszawy przewidziana jest praca w pełni zdalna.

@Byly pracownik

To fakt, socjal nie istnieje. Firma uważa, ze zakładowy fundusz świadczeń socjalnych to przeżytek z (usunięte przez administratora) Multisport prawie 200 zł, luxmed nie obejmuje wszystkiego. Na święta dostajesz butelkę wina, brak premii rocznych i miesięcznych, brak owoców

@MRM

Praca zdalna 2 razy w tygodniu w biurze. Dni wybiera przełożony, ewentualnie możesz się zamienić

Praca zdalna tylko 2 dni w tygodniu mimo tego ze na rekrutacji mówiono o 5 dniach. Brak możliwości rozliczenia nadgodzin pracy. Przełożeni ciagle sugerują, że na urlopie trzeba pracować. Do umowy brak zakresu obowiązków przez co pracodawca dorzuca coraz to nowe zadania na które najzwyczajniej pracownik nie ma czasu w trybie 8h pracy. Brak jakichkolwiek podwyżek. Duża rotacja w zespołach. Ludzie odchodzą bo nie wytrzymują tempa i ilości obowiązków za marna wynagrodzenia i ciagle narzekanie przełożonych. O systemach ,na których się pracuje już ktoś pisał i jedynie mogę potwierdzić, że są bardzo slabe. Wiele rzeczy trzeba wykonywać „na piechotę” bo system nie ma danej opcji…masakra. Praca dobra wyłącznie dla osób po studiach, żeby zdobyć doświadczenia, nabrać pokory i odejść. Reszcie osób szczerze odradzam tego pracodawcę.

MRK

Witam, prośba o info nt specyfiki pracy w dziale likwidacji NNW. Czy to jest typowa infolinia, czy coś pomiędzy, gdzie likwidator zarówno pracuje z dokumentacją jak i jest pracownikiem infolinii ? Jeśli tak, to jak mniej więcej procentowo rozkłada się podział obowiązków, czy ilość pracy jest w jakichś rozsądnych ramach, czy to typowe stanowisko pracy na kilka miesięcy dla studenta?

Łucja

Lawyer

Compensa nie odpowiada na negatywne komentarze, bo pozwala na wiele szkodliwych zachowań niezgodnych z kodeksem pracy. Niby powołują się na przepisy wspomnianego wyżej kodeksu ale prawa pracownicze są non stop łamane. Największym absurdalnym przepisem regulaminu pracy jest zakaz dzielenia się między sobą kto ile zarabia. Wg przepisu kodeksu pracy;” Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. Pojęcie „wynagrodzenia” obejmuje tu wszystkie jego składniki, bez względu na ich nazwę i charakter, a także inne świadczenia związane z pracą przyznawane pracownikom w formie pieniężnej lub innej niż pieniężna.” Postanowienie Sądu Najwyższego – Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych z 14 marca 2018 roku, II PK 125/17 [...] zgodnie z art. 183c § 3 KP pracami o jednakowej wartości są prace, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych dokumentami przewidzianymi w odrębnych przepisach lub praktyką i doświadczeniem zawodowym, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku. Stąd sama nazwa zajmowanego stanowiska pracy „jako główny specjalista” nie przesądza ipso iure, że pracownicy świadczą pracę o jednakowej Wyrok Sądu Najwyższego – Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych z 26 maja 2011 roku, II PK 304/10 [...] przekazanie przez skarżącego powoda innym pracownikom danych objętych tzw. klauzulą poufności wynagrodzeń, którego celem było przeciwdziałanie naruszaniu zasady równego traktowania i przejawom dyskryminacji płacowej pracowników, nie mogło stanowić przyczyny uzasadniającej rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę bez wypowiedzenia (art. 183e KP w opozycji do art. 52 § 1 pkt 1 KP). Podsumowując, tajemnica wynagrodzeń wypłacanych poszczególnym pracownikom obowiązuje pracodawcę, lecz nie pracownika. Oznacza to, iż wiedza o wypłacanych wynagrodzeniach, która mogłaby posłużyć do oceny, czy w danym przypadku nie mamy do czynienia z nierównym traktowaniem pod względem płacowym, może być pozyskiwana, na zasadzie dobrowolności, w kontaktach między pracownikami. Droga Compenso wsadźcie sobie głęboko w przepaść te wasze absurdalne zakazy. Dla mnie kodeks pracy jest głównym źródłem.

I co to da
@Lawyer

Tylko pisanie. Do czasu kiedy ktoś na górze nie zrobi z tym porządku to nic to nie zmieni. Wynagrodzenie zależy do dyrektorów a ci dostają bonusy za oszczędności w budżetach, więc dlaczego maja tracić swoje korzyści dając podwyżki podwładnym. Pracownik to tylko robol, któremu nic się nie należy ponad standard.

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do Compensa. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na GoWork.pl, ostatnie dodali 11 lipca.

Nie aplikuj!!!!

Compensa ciągle szuka i nie może znaleść, to mówi samo za siebie. Gdybym wcześniej poczytał te komentarze to nigdy bym nie aplikował…. Ci co mogą uciekają. Po latach pracy po 10-12 h bez słowa dziękuje nie mówiąc już do dodatkowych $ czy podwyżce trzeba było uciekać z tego statku. Zero przejrzystości, każdy przełożony robi co chce i każdą wytyczna interpretuje tak jak mu wygodniej i tak aby pasowało pod jego politykę zarządzania zespołem, najlepiej poprzez skłócenie pracowników i napuszczanie jednego na drugiego. Aplikując do tego pracodawcy trzeba pamiętać ze pracownik na tym samum stanowisku i wykonując te same zadania w różnych częściach polski będzie zarabiał zupełnie inne $$. Najlepiej za najniższa krajową i obiecywanym gruszkami na wierzbie - czytaj premie. Za dużo będziesz się odzywał i nie pomyśli przełożonego premii nie zobaczysz przez lata…..

Gosc

Jeśli chodzi o zatrzymanie się i brak zmian to prawda, może nowa Prezes doceni pracowników podwyżkami, i zmiana systemu. Pamiętajmy jednak o premiach kwartalnych. Uposażenie podstawowe niskie, ale zawsze na start można się czegoś nauczyć i wyjść na rynek po 2 latach do innych firm.

Bląd
@Gosc

W compensie nie ma premii kwartalnych tylko roczny BTS, który wypłacają w marcu.

Do potencjalnych kandydatów
@Gosc

Tracić 2 lata zarabiając grosze i być (usunięte przez administratora) Doświadczenie można zdobyć w innych firmach. Nie polecam! Bts jest kolejnym powodem do upokorzenia człowieka.

Worker
@Do potencjalnych kandydatów

Zgadzam się. Tegoroczny BTS nie ma wartości 13-stki. Po co pracować po godzinach skoro nam słabo płacą? Po co nie bierzemy L4, żeby zachować 100% wynagrodzenia i płynność pracy?! Ciężka praca, a jesteśmy traktowani jak (usunięte przez administratora) Firma udowadnia, że nie liczy się pracownik! Olbrzymia rotacja? Wolę zatrudnić nowego pracownika za wyższe wynagrodzenie, żeby doświadczony szkolił! Osoba doświadczona zarabia mniej niż nowo zatrudniony. Przykład: Nowy pracownik zarabia 5400 zł brutto Osoba z 20 letnim doświadczeniem 4600 zł brutto! Doświadczony pracuje do godzin nocnych, a płacą nędzne grosze! Tegoroczna podwyżka 400 zł brutto czyli 10% wynagrodzenia. W compensie inflacja nie istnieje! Firma nie odnosi się do negatywnych komentarzy i nie zachęca do zatrudnienia się w organizacji. (usunięte przez administratora) W konkurencji ludzie dostają premie miesięczne lub kwartalne i dostają wsparcie socjalne. Praca w tej firmie to praca dla idei. Marnie płacą, zero rozwoju zawodowego i nawet herbaty, talerzów i sztućców w kuchni nie ma :)

Potencjalny kandydat
@Worker

W jakim dziale jest taka sytuacja? Likwidacji szkód czy call center czy jeszcze inny?

Olga
@Potencjalny kandydat

Aż brak mi słów na opisanie pracy w tej pseudo firmie. Na każdym kroku (usunięte przez administratora) a (usunięte przez administratora)jest na porządku dziennym. Premia jest tak wyliczana żeby pracownik dostał jakieś marne grosze. To wstyd żeby firma która chwali się obrotami nie zapewniła herbaty i cukru w kuchni.

hit
@Gosc

To fikcja. W compensie nie ma czegoś takiego jak rynek pracownika. Tam jest totalne kolesiostwo i wolna amerykanka. Nie dostaniesz dofinansowania do urlopu ani do wyprawki dla dziecka. Hitem jest dofinansowanie do pracy zdalnej. Osoby na telepracy dostają 50 złotych a w trybie hybrydowym. Hitem jest tłumaczenie Pani R. skąd taka wycena to wg niej jest to wyliczone przez dział IT zużycie prądu. Hahahahahaha. Totalny wyraz pogardy dla pracowników. W konkurencji dają dofinansowanie nawet 200 zł miesięcznie. To prawda, że w firmie płace są jak w budżetówce i pracownicy traktowani są jak plebsy. Nowa Prezes nic nie zmieni. Cały czas ma mydlone oczy jakie nadużycia są u menadżerów.

Anonimus

Przy takiej liczbie negatywnych komentarzy na temat pracy w Compensie brak jakiegokolwiek odniesienia ze strony firmy mówi więcej niż słowa.

Zostaw merytoryczną opinię o Compensa - Warszawa

• Jak się pracuje w Compensa?

Zobacz opinie na temat firmy Compensa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Compensa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 57, z czego 1 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Compensa?

Kandydaci do pracy w Compensa napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Compensa