Opinie o Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. w Mikołów

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. w Mikołów

Prawda

zwalniają kolejne osoby. I to osoby lojalne od lat. Firmy nie polecam dlatego: Nie wypłacają nadgodzin tylko do odbioru. Każą wybierać urlopy na ich zawołanie Tną koszty nawet na narzędziach do pracy Panuje tu system jesteś za mądry to rób więcej. Zero równości w traktowaniu przez przełożonych. Stan parku maszynowego w opłakanym stanie. Wypadkowość w zakładzie wysoka. Pod przykrywką niskich zamówień wdrażają redukcje zatrudnienia. Firmy nie polecam ale jeszcze 3 lata temu jak byl to schneider to bym polecił. Zmiana właściciela rok temu odczuwa się gołym okiem. Związki zawodowe w tym zakładzie nie interweniują. Sprawdzenie na kamerach pracę pracowników jest na codzień. Kontrole pipu mówią za siebie. Cdn

@Zmartwiony

Cześć! Jak każdy widzi w firmie się dzieją złe rzeczy o których nikt nie jest poinformowany, gdyż wszędzie cicho głucho wszystko ukrywane za plecami. Może ktoś wie czy będą jakieś podwyżki normalne sensowne ? Adekwatne do rynku pracy, konkurencji jak i OBECNYCH zarobków ? Nie zrobili nawet wyrównania do najniższej krajowej co jest chore. Traktują pracowników jak (usunięte przez administratora) poniekąd. Szanowanym pracownikom z wiedzą także nie dali podwyżek. Z czego trzeba utrzymać rodziny, spłacić kredyt i płacić wynajem ? Trzeba szukać innej pracy ? Ktoś podziela moje zdanie ?

Matylda
@Eryk

Ale nie dajesz firmie za dużo szans skoro zwiastujesz rychły upadek (jak słońce) wiec jednak pisałeś. A czy ktoś coś przy przetargach sknocił różnie mówią o jednej pani. A podniesiona marża też coś mogła zmienić skoro nasze ceny były zbyt wysokie na aukcjach.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Schneider Electric Energy Poland Sp. z o.o? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

lopi
@Melon

tak jest od dawna, gubią kadzie, posyłają do malowania nie tam gdzie trzeba, zamawiaja nie tkie jak trzeba materiały (taśma !!!) - straty dziesiątki tysięcy - zadnej odpowiedzialnosci, aly ty spróbuj sciągnąc okulary na hali - po premii

klpisdjdh

pieknie nas mefta wali w pupe... - nie ma podwyzki bo przegraliśmy wszystkie przetargi , nie jest dobrze: wygrane przetargi: Węgry, Finlandia, częsciowo Enedis - zamówien od groma, magazyny pękają w szwach (plus te zewnetrzne - bo Ewa za dużo na raz zamówiła), oleju zamawiają tyle ze nie miesci sie w zbiornikach - zlewany do pojemników na placu - to sygnały ,ze jest żle, - nie ma nadgodzin bo nie jest dobrze: to co te samochody na parkingu pracowniczym robią w sobotę? trzeba sciemniać robolom, że jest zle bo jeszcze po podwyzke przyjda. nie?

Kuba B Nowy wpis
@klpisdjdh

Wszyscy narzekamy na sytuacje materialną w zakładzie, ale jak przychodzi kiero z prośbą o sobotę to ogon podkulony i do roboty, pokażcie że macie ambicje i nie ma podwyżek nie ma nadgodzin.

Benio Nowy wpis

Mi tam sie dobrze pracuje, super pieniądz, jest prysznic i za co sie napić w weekend

$$$$$ Nowy wpis
@Benio

No tak tylko nie każdy jest człowiekiem bez ambicji mieszkającym z rodzicami

Ciamajda Nowy wpis
@Benio

Mi też sie dobrze pracuje w tej firmie, parking mamy oświetlony więc nie boję się o moją skodę do tego ochrona 24h , kasa na kawę z automatu jest , szkoda że owocowe czwartki się skończyły, zawsze bralem trochę jabłek do domu mama pyszną szarlotkę piekła:)

Pytający

Wiadomo coś na temat podwyżek ? Dlaczego Pani prezes nie przeczyta nie widzi tego czy jak ? Nie interesuje jej opinia w firmie i pracownicy ? Prąd idzie w górę i jedzenie i wszystko koszty życia. Marne grosze się tu dostaje za pracę. Dali znowu nadgodziny to niech wypłacą w danym miesiącu za nie a nie co 4 msc.

Zuza
@Pytający

Zapewne nie chce widzieć byle gora ma na podwyżki. Ludzie się zwalniają a oni głupa walą że nic się nie dzieje.Jeszcze trochę i będą pracować sami koordynatorzy i wtedy docenią pracę innych ludzi

Eee
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

A do mnie dzwonili w poniedziałek z ofertą pracy... Wiec o co chodzi???

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy C2C Applications Specialist with French
AmeriGas Polska Sp. z o.o.
Podwyżki dają wybranym

A jednak będą podwyżki. Zapewniaja pracowników remontowego że dostaną podwyżki tylko mamy nikomu nie mówić żeby ludzie nie byli wściekli. I dlatego nie polecam tej firmy za nie równe traktowanie pracowników.

Pracownikx
@Podwyżki dają wybranym

O proszę bardzo znów machloje, zwolnienia i sobie radźcie w ujowej atmosferze a i tak zostaniecie ukarani za dobrą pracę :)

Adam K
@Podwyżki dają wybranym

Oczywiście, że tak - specjalnie nie dali w tym roku podwyżek, aby mieć cały budżet tylko dla nas, mamy mieć na UR wszyscy po 30 tyś. na rękę - inaczej nie przyjdziemy po majówce do pracy :)

Tak
@Podwyżki dają wybranym

Tylko, że dział remontowy to ten zakład utrzymuje żebyście mieli gdzie pracować i im się najbardziej podwyżki należą chociaż z drugiej strony widać gołym okiem jaka maszyny straciły na jakości po wyrzuceniu ASI czy jak im tam było, byli jacy byli ale jednak się znali na rzeczy bardziej niż teraz ci co przyszli z produkcji

Niestety

Nawet więcej bo z tego co pamiętam to tam byli ludzie co pracowali od początku zakładu co nie zmienia faktu że zakład sam sobie zgotował ten stan maszyn jaki mamy teraz, nie zmienia się całej doświadczonej ekipy na "swiezakow", nawet nie dali im przeszkolić następnych tylko wyrzucili z dnia na dzień...

Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

Wiadomo cokolwiek na temat podwyżek?

Tylko opinia.

Jest to portal o pisaniu własnych opinii więc piszę: Opinia ta jest negatywna i to z kilku powodów. Przede wszystkim firma oficjalnie ma problemy z zamówieniami. Takie informacje otrzymujemy od przełożonych z każdego działu. Nie polecam ze względu na brak gwarancji zatrudnienia od przełożonych. Nie polecam ze względu na wypadkowość w zakładzie. Zeszły rok był rekordowy. A każdy żyć chce. O wybuchu nie wspomnę. Nie polecam ze względu na chaos i brak szkoleń na maszynach produkcyjnych. Nie polecam tylko i dlatego że zmuszają do wybierania urlopów na czas bezprodukcyjny.Urlop musi być zaplanowany. Nie polecam ze względu na nie wypłacanie należnego za nadgodziny. Nie polecam ze względu iż firma pomimo wieloletniej tradycji zmienia właściciela co kilka lat. Brak stabilności na rynku. Konkurencja się cieszy. I tak bym mógł pisać i pisać ale wybór i tak do ciebie należy słuchaczy. Obyś nie musiał tu trafić.

Czarno na białym

Prawda jest tylko jedna. Nie polecam I to z jednego powodu Niewypłacalność

Kacper

Tylko idioci straszyć potraficie . IT se może, czytaj nic bo tyle robią w tej firmie .pracy masę pełne magazyny a podwyżki inflacyjne nie było wyrównania do najniższej krajowej nie było banda (usunięte przez administratora)

Tio
@Kacper

Szczerze chyćcie się roboty a pieniądze będziecie mieli a jak komuś nie pasuje to mogą se zmienić robota na inna za ta kasa co wam płacą może nie jest jakoś wygórowano ale pracujesz w czystych warunkach a nie zjeżdżasz 800 m pod ziemię

pracuś
@Tio

wyobraź sobie ze niektórzy się "chytają" i w zamian dostają pensje razem z premia trochę powyżej minimalnej po kilku latach pracy, sprzątaczka w tej firmie zarabia więcej... i nie nie będziemy mieć kasy bo firma nadal udaje biedą i nieporadną tylko żeby nie dać podwyżek i będzie to robić nadal jeszcze pewno kilka miesięcy... firma która pokazywana jest jako "ledwo żywa" zamawia tyle materiału jakby mieli pozamykać wszystkich dostawców, ludziom żałują podstawach rzeczy potrzebnych do pracy na co dzień ale bezużyteczny płotek postawimy raz dwa, pomalujemy pasy i ścianę tylko po to żeby ładnie wyglądało czy zakupią tonę głośników i innych dupereli sygnowanych logiem mefty no ale bieda i brak zamówień niektórzy czekają na okres wakacyjny po którym się zaczną sami zwalniać i szukać lepiej płatnej roboty, więc za chwilę będzie płacz o pracowników

Adam W

Mi nadgodziny wypłacili z kwietniową wypłatą.

Ewcia

Chcę podziękować działowi zakupów w imieniu logistyki za zorganizowanie 10 dostaw drutów w dwa dni .te kilkaset palet drutów spiętrowanych na magazynie wcale nie przeszkadzało w poruszaniu się i było super bezpiecznie i dziękujemy też działowi i BHP że dostrzegl problem.

Roksana

Jak myślicie; warto złożyć papiery na stanowisko, które było wolne rok temu? Chodzi mi konkretnie o etat koordynatora obszaru produkcji. To już nie byle stanowisko, bo etat kierownika, więc od jakich kwot zaczyna się wynagrodzenie? Niech ktoś tu dopisze jak to z tymi umowami w realu wygląda.

Wkur....

Mefta wprowadziła trzymiesięczne rozliczenie nadgodzin zanim zlikwidowała je całkowicie pierwsza wypłata z tym trzymiesięcznym rozliczeniem nadgodzin brak (usunięte przez administratora)

Padalec@op.pl

Mam wrażenie że w Mefcie lepiej traktuje się ludzi z Ukrainy wiecej zarabiają i pracują na dużo lepszych warunkach do tego som traktowani jak (usunięte przez administratora) podobno na lakierni b33 kobiet po 5mis pracy dostaje 50zl na 1h na rękę i moje pytanie czy warto pracować w tej firmie czy odrazu walnąć papierami

Ela
@Padalec@op.pl

Guzik prawda za takie pieniądze nie pracowałabym tam , za 50 ziko do łapy to wole z dziecmi w domu siedzieć

Prawda

Nakazuja wybieranie urlopów, to już jest przegięcie i to w białych rękawiczkach

Związki

Cała Mefta pyta, istnieją w tej firmie związki czy tylko funkcjonują dla zniżek na paliwo?

Matylda
@Związki

To ja dodam, że od stycznia na ich tablicy wisi pismo do pani prezes w sprawie € bez odpowiedzi, to ja się pytam o co chodzi zgłoszę gdzie trzeba że jest jakiś czas na odpowiedź. Uruchomię wyższe struktury, że problem istnieje no chyba ze u nas to takie fikcyjne związki działające tylko na poziomie mefty

Nawijaczka

Ludzie co to za zaklad pracy, staż kolo 5 lat a stawka 4200. Jak żyć , rodzina dzieci marzenia... i to wszystko XXI wiek ue. A wy macie problem saszetek, torebek, lampek itd

Aaa
@Nawijaczka

Serio tak niskie zarobki bo myślałem żeby starać się o prace koordynatora obszaru produkcji ale trochę mnie odstrasza ta kwota. Są tu przynajmniej raz w roku podwyżki takie od firmy o które nie trzeb się starać indywidualnie?

Powaznie

Rozumiem że to stawki już na rękę ? Bo jeśli wy za 4200-4500 się tak dajecie to nie ma co się dziwić że zakład ma was w (usunięte przez administratora) skoro może tyrać tyle lat za marne pieniądze, ja rozumie być chwilowo pod kreską ale tak się szmacic za damsk(usunięte przez administratora) to już wasza wina. Prezesi wiedzą że nie muszą dawać wam podwyżki skoro tyle czasu ciągnięcie za (usunięte przez administratora)pieniądze i nic nie gadacie, wasze żale w internecie to oni mają w (usunięte przez administratora) i tylko się cisza do porannej kawy jak was widzą z akwarium. Placzecie że to 21 wiek i UE ale sami nic nie robicie licząc że wam podwyżka spadnie z nieba, bo panie ja tu pracuje 10 lat i mnie się należy xD Jak nie potraficie nic zmienić albo nie chcecie, w swoim życiu to zamknąć (usunięte przez administratora)i nawijać te cewki bo sami sobie na to zapracowaliscie, pamietecie czasy (usunięte przez administratora) i wam tak w glowi zostało, boicie się odezwać albo zrobić następnego kroku.. Nawet mi was nie żal, jesteście sami sobie winni

Nawijaczka
@Powaznie

Na rękę dobre sobie! Wiesz mi jestem upierdliwa ze mój przełożony ma mnie dość, słyszę tylko idź do kadr idź do związków. W kadrach słychać podwyżki są raz do roku, a związki to każdy widzi jakie są.

Robiony w ch

Pieknie nas oszukuja i robia w (usunięte przez administratora) Kiepsko w firmie ,nie bylo wyrownania do najnizszej krajowej ,nie ma podwyzki inflacyjnej ,zabrali nadgodziny. Jest kiepsko moze postoje beda . z naszego punktu widzenia jest tak :pracy więcej niż zwykle, premia po 1000 zl czyli sprzedaz jest . Ale wciśniemy kit robolom, powiemy, że jest źle to nie będą się kłócić o nadgodziny i podwyżkę inflacyjną

Reset

Widzę że ktoś pisze a nie ma pojęcia co pisze do lipca pracy jest w brut a 10 kwietnia będzie wiadomo czy wygrali wielki przetarg

Kuba B
@Reset

650 odt i 11 crt to jest w brut? I przymusowe wolne na koniec kwietnia dobre sobie.

Prawda

Weźcie się już uspokójcie!!! Nie będzie podwyżek, nie będzie nadgodzin ani większych zamówień skoro prowizja jest 3 x większa. Zacznijcie szukać pracy zamiast się zastanawiać co z firmą którą traktujecie jako ratunek dla waszego życia bo wcale tym nie jest...

Odradzam

Opisze to krótko. Firma jest aktualnie w ciężkiej sytuacji. Zwalniają ludzi. Nakazali nie wypłacać nadgodzin. Oznajmili że brak zamówień spowodują zwolnienia na produkcji gdzie już nie przedłużyli umów operatorom z kilkuletnim doświadczeniem. Firma została w zeszłym roku sprzedana firmie francuskiej co skutkowało zmianą nazwy. Dodatkowo aktualnie z firmy odchodzą doświadczeni pracownicy chcący uniknąć zwolnień na bruk. A zeszły rok był pod względem wypadków w pracy najwyższy . Oszczędności firmy doszły do absurdu ze nawet wkrętarek zamierzają nie kupywać. Ludzie mówią że jak fabryka jest zamknięta to robione są wyceny fabryki a to tylko po to żeby pracownicy nic się nie domyślili. A związki zawodowe milczą w sprawie zwolnień

Choroszcz

Ta firma to fenomen bo tutaj nawet związki zawodowe działają na niekorzyść pracowników.

Józek
@Choroszcz

Podpisywaliscie brak zmiany warunków umowy na rok to czego się spodziewaliście? Że zadbają o pracowników? Za płotem już się ludzie kończą. Trzeba szukać nowej pracy i nie psuć sobie głowy przez to

Ciekawski
@Odradzam

Ile osób zostało zwolnionych?

Beatrix

A co w sytuacjach, kiedy w firmie dochodzi do braku pracy? Czy wówczas pracodawca może wysłać pracownika na urlop bez uzyskania zgody pracownika? Odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. Wysyłanie pracownika na urlop bez porozumienia z pracownikiem jest niezgodne z prawem.A wszyscy idą jak im zagrają prawda? A biurowi są inni ,że pracowali w piątek i wtorek gdy zwykli pracownicy produkcji ,muszą pozbywać się swojego urlopu.

Proste
@Beatrix

Jest to niezgodne z kodeksem pracy jeśli pracownik nie ma zaległego urlopu więc pracodawca powinien o tym poinformować pracowników w formie pisma a nie słownie natomiast jeśli ktoś ma zaległy to może tym urlopem zarządzać.

Zostaw merytoryczną opinię o Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. - Mikołów

• Jak się pracuje w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 137.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 125, z czego 14 to opinie pozytywne, 58 to opinie negatywne, a 53 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 184 ocen.

Mefta Green Transfo Energy Poland Sp. z o.o.