Opinie o Itm Code Sp. z o.o. w Kielce

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Itm Code Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Itm Code Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Itm Code Sp. z o.o. w Kielce

Mówicie, że młodsi specjaliści, juniorzy startują z najniższej stawki. Macie na myśli minimalną krajową czy jakieś minimum obowiązujące w firmie? No i jak sytuacja w przypadku Mida, Seniora? Bo szukają teraz programisty .NET, na stronie stawek brak. Duży przeskok finansowy jest? Dowolna forma pracy oznacza możliwość pracy 100% zdalnej również?

Nie daje ci do myślenia fakt braku stawek w ogłoszeniach gdzie standardem w tej branży są widełki ogłoszeniach :) ?

Tarzan Nowy wpis

W przyszłym roku minimalna krajowa będzie całkiem niezła. Jeszcze jak ktoś ma poniżej 26 lat to w ogóle bajka - 4300 Netto :).

@Tarzan

Czyli co ze mną jeśli mam powyżej? Ty wyżej kolega sugerował, żeby sobie dać do myślenia, ale nie wiem czy to prawda, żeby na stanowisku programisty oferowano minimalną? Chyba ze wy jakiś staż teraz przytaczacie? Jak już całkiem poważnie ile można sobie wyklikać? I jak oceniacie teraz standard związany z doświadczeniem? Na przyuczenie firma będzie ok?

Marek Nowy wpis

Jakiś czas temu firma wg mnie na przyuczenie była okej, jako junior trzeba było się zaangowac i trochę w analizę, trochę samemu architekturę sobie wymyślić, przetestować czy zdeployowac. Wiec doświadczenie na wielu poziomach. Brać minimalna, posiedzieć z jakiś czas i uciekać do firmy o lepszych standardach

Tarzan Nowy wpis

1. Jeśli masz powyżej 26 lat zapłacisz podatek :). 2. Poważnie na stanowisko junior dostaniesz coś około minimalnej. 3. Oceniam firme na dobrą na start kariery. Dostaniesz prawdopodobnie od razu do pisania projekt dla klienta i albo się nauczysz, albo nie wytrzymasz psychicznie i polegniesz. I jeszcze tak z ciekawości. Ile według ciebie powinien (podaj widelki) dostawać młodszy programista w swojej pierwszej pracy w IT?

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Itm Code Sp. z o.o.? Umieścili kilka ogłoszeń na Praca.gov.pl.

ExPracownik

Na to, że jak chcesz dostać te prace tu musisz zakomunikować, że masz ambicje, chęci do pracy i z pocałowaniem ręki bierzesz minimalną :)

Kamila

Od jakiej kwoty startuje Młodszy Programista .NET? Trochę szkoda, że nie podają stawek na stronie i w ogóle, jednak w IT to już raczej norma niż rzadkość. Ktoś coś?

@Kamila

Nie podają bo zawsze młodszy programista startuje od minimalnej :)

@Mariusz

Nie prawda, ile wynegocjujesz tyle dostaniesz. A to, że negocjacje zaczynają się od minimalnej stawki to prawda.

@Kamila

Młodszy programista to jest pojęcie bardzo ogólne. Jeżeli kandydat ma już jakieś doświadczenie przydatne pracodawcy to może starać się o dobrą stawkę , bo przyniesie firmie pieniądze. Jeżeli kandydat zaś owego doświadczenia lub umiejętności nie posiada to jest dla firmy jedynie kosztem i ryzykiem, który może ale nie musi zaprocentować. Podsumowując nie można się dziwić , że ludzie bez doświadczenia i umiejętności dostają niskie wynagrodzenie do czasu nabycia umiejętności zarabiania siana dla pracodawcy.

@Zbyszek

Cykl życia pracowników w ITmCode i tym samym profil działania ITMCode wygląda w uproszczeniue tak: 1. Zatrudnij studentów/stażystów/ generalnie juniorów za najmniejsze pieniądze 2. Juniorzy z czasem rozwijają sie lepiej jub gorzej pod okiem starszych kolegów 3. Starsi koledzy odchodzą z różnych przyczyn (głównie wynagrodzenie, ale też warnuki i jakość pracy) 4. Poprzedni juiorzy siłą rzeczy zastępują starszych którzy odeszli (dostają pozycję seniorów ale pensja nadal jak u juniora/mida) 5. Przychodzą nowi studenci/stażyści i cykl właśnie zatoczył koło Gdy pracowałem nigdy nie został zatrudniony senior z prawdziwego zdarzenia za uczciwe, rynkowe pieniądze. Zawsze zatrudniani byli stażyści/studenci za najmniejsze. Może i jest możliwość negocjacji ale w praktyce junior bez doświadczenia weźmie minimalną, a jak nie weźmie to będzie kolejny junior który już tą minimalną weźmie na pewno.

Wiktoria
@Zbyszek

Czyli Ty negocjowałeś pensję u nich? Możesz coś podpowiedzieć, ciężko było? O ile procent udało się wynegocjować?

@Wiktoria

Odpowiadając na pierwsze pytanie. Tak, negocjowałem kilkukrotnie zwiększenie pensji. Pamiętam że pierwszą podwyżkę dostałem po 5 albo 6 miesiącach i to było blisko 100% - (później już takich procentowych skoków nie było, choć podwyżki miałem mniej więcej co rok w granicach 20-30%). Czy było ciężko ? W okresie kiedy pracowałem nie było jakoś specjalnie ciężko, firma się rozwijała, byli potrzebni ludzie, więc żeby utrzymać pracowników szef podwyższał pensje. Trzeba było pójść do szefa i powiedzieć , że zarabiam za malo i jeżeli to się nie zmieni w najbliższym czasie to będę zmuszony odejść. Teraz nie wiem co się dzieje w firmie. Podobno zmienił się manager oddziału i z zespołu z którym pracowałem nie został już chyba nikt, albo pojedyncze osoby.

Karol
@Zbyszek

Ty byłeś tam seniorem ? Jak wygląda praca, czym sie zajmowałęś ?

@Zbyszek

No to spoko wyglądają te podwyżki, ale mówisz że już trochę tam nie pracujesz więc mogło się trochę pozmieniać. Trochę to brzmi jakby te osoby odeszły przez relacje z tym nowym managera, mylę się? A tak przy okazji to czy preferują współpracę na B2B czy dają umowę o pracę programistom na spokojnie?

@Marta

Osoby odeszły jeszcze pod starym managerem, ale odeszły ze względu na brak wypłat (to nie wina managera). Manager odszedł z tego samego powodu. Zresztą nowy manager szybko przyszedł i szybko odszedł... Moim zdaniem podwyżki nie powinny polegać na zastraszaniu pracodawcy odejściem i przykład, który został podany jest bardzo wyjątkowy. Teraz nie liczyłbym na to. Były zarówno osoby B2B jak i UOP.

Emilia
@Stasiu

A czy teraz jest już nowy manager? Coś się zmieniło? Widze,że dalej jest ogłoszenie na młodszego programistę, czy duzo osób potrzebują? Ogłoszenie juz wisi dłuższy czas. Czy można teraz chociaz wyciągnąć 6000netto ? Czy nadal od najniższej stawki zaczynamy ? Oferują jakies benefity ,bo w ogłoszeniu brak informacji i czy jest możliwość pracy zdalnej ?

@Emilia

Nic mi nie wiadomo o nowym managerze. Mocno w to wątpie, że jakiś jest. Ja myślę, że 6000 brutto (a co dopiero netto) to mityczna kwota dla młodszego programisty. Zaczyna się od najniższej krajowej. Jeśli za benefit uznamy przejście z prezesem na Ty lub wysłuchanie szowinistycznego żartu to jak najbardziej. Albo wykupienie sobie samemu pakietu multisport to też. Była możliwość pracy zdalnej nawet na urlopie.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Itm Code Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Od 1 do 4 miesięcy.

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Itm Code Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer

Czy firma Itm Code Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

ExPracownik

Jedyną sytuację ze szkolenia jaką sobie przypominam, to była sytuacja gdzie szef zachęca łekipę do robienia certyfikatów z microsoft'u. Egzamin kosztował +- 100 dolarów i szef zapowiedział że pierwsze podejście do egzaminu płąci on, ale każdą następną próbę już płąci pracownik. Przy czym wymagane było, że jak sie już podejdzie to trzeba go zdać :D

@ExPracownik

no raczej dla żartu nikt nie podchodził. ;p czyli czekaj, co się działo, jak ktoś jednak nie podołał? na siłę kazano robić kolejny raz ze swojej kieszeni aż do skutku? ktoś tak miał?

@Ewa

No proszę Cie, nikt do takich egzaminów nie podchodził oczywiście

@Ewa

Moim zdaniem to dobry pomysł i argument do poważnego podejścia pracowników do robienia szkoleń i certyfikatów.

@Zbyszek

to jest jedyny obszar gdzie można tu w firmie liczyć na jakiś rozwój? A opowiesz coś więcej o tym całym egzaminie z własnej pespektywy? pytam, bo widzę, że nieco odmienne zdanie w temacie chyba masz niż poprzednik

@Ewa

Z doświadczenia powiem tylko jedno. Nikt z osób z którymi utrzymuje kontakt i które zaczynały lub miały epizod w firmie ITMcode nie narzekają na to iż nie wyniosły z tej firmy doswiadczeń przydatnych w ich karierze. Sam jestem zadowolony z kilkuletniej współpracy.

AM

Muszę podzielić negatywne opinie na temat firmy. Przepracowałem spory kawałem w itm code i w porównaniu do innych firm wszystko wygląda tragicznie. Zaczynjąjąc od braku profesjonalizmu, nie ma żadnego procesu tworzenia oprogramowania, wiele implementacji dzieje sie w pośpiechu, przez co potem są trudności z utrzymywanie i rozwijaniem systemów. Słabej jakości projekty. Wynagrodzenia to kolejny minus, bardzo odbiegają od rynku, a też podejście szefa do podwyżek jest koszmarne. Czasami trzeba było chodzić kilka miesięcy i sie "prosić" o swoje. Problemy z płatościami na czas i to nie kilka dni a czasami miesiąc, dwa. Polecam trzy razy sie zastanowić młodym przez przyjściem, jest wiele innych lepszych firm na początek kariery.

Witam wszystkich, Chcę zapytać o wasze przeświadczenia w odniesieniu do pracy w firmie Itm Code Sp. z o.o.. Czy warunki pracy są w porządku? Czy firma oferuje dodatkowe benefity?

ExPracownik

Benefity ? O czym my mówimy... Benefitem oczywiście w oczach prezesa jest mityczna mozliwość rozwoju, nauki, ale przed wszytskim awansu -> nie tak jak w korpo gdzie jesteś wg niego małą zebatką i tyle. Nie istnieje w itm code żaden proces developmentu albo prowadzenia projektów czy organizacji pracy. Systemy powstające na prędcę, które z biegem czasu coraz ciężej utrzymywać -> wina nie ludzi ale procesu i zarządzania zespołem. Dokumentacja do systemów istnieje w głowach pracowników którzy prędzej czy później odchodzą. DO tego marne płace i problemy z płatnościami na czas.

@ExPracownik

Możesz dokładniej rozwinąć stwierdzenie o "mitycznej możliwości rozwoju i nauki?". Jakich przykładowych wynagrodzeń można oczekiwać na poszczególnych stanowiskach pracy? I jak duże są opóźnienia w wypłatach? Nie brzmi to wszystko dobrze, a myślałem żeby tam aplikować właśnie mając szansę na rozwój.

@Mariusz

Mityczna mozliwosc rozwoju, to możliwość rozwoju jaka nie jest możliwa w korpo. W itmcode jesteś na prawdę wszystkim: adminem, programista, architektem analitykiem i tutaj faktycznie od ciebie dużo może zależeć. Natomiast po tym jak zatrudniłem się w innej firmie gdzie jest inna kultura pracy i jest dedykowana rola w zespole, pracuje mi się o wiele lepiej. Wynagrodzenie, junior na start, było to po prostu minimalna. Wątpię żeby się coś zmieniło. Po po 2-3 latach coś koło 5k brutto 3-4 lata 7.5 k. Opóźnienia potrafią być 2 miesiące a czasami nawet były i 3 miesiące. Zastanowiłbym się mocno nad aplikacja do firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o Itm Code Sp. z o.o. - Kielce

• Jak się pracuje w Itm Code Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Itm Code Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Itm Code Sp. z o.o.
  • Karola Olszewskiego 6