Opinie o Traffit Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Traffit Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Traffit Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Traffit Sp. z o.o. w Gdynia

Fish & Chips

No bullshit • transparency first • unique yourself • innovation is the key • power of relationship Te 5 haseł to myśli przewodnie jakimi kieruje się firma. Myślę, że odniesienie się do każdego z nich najlepiej odda jaka firma jest na prawdę. No bullshit - no tu faktycznie tak jest - szkoda, że tylko w momencie jak wygodnie jest „no bullshitowac”. W momencie jak Ty będziesz chciał/chciała posłużyć się tą zasadą - prawdopodobnie nadziejesz się na niezwykle tolerancyjnych leaderów albo zarząd, a jeżeli będziesz niezłomny w stosowaniu tej zasady (oczywiście robiąc to w dobre imię zmian i firmy) to staniesz się problemem, który trzeba rozwiązać. Wszyscy wiemy jak. Transparency first - to chyba jedno z najbardziej naciąganych hasel w całej firmie. Zacznijmy od „tajnych” podwyżek o których wiedzieli wszyscy, a zarząd udawał, że nic takiego nie miało miejsca. Dalej ładnie brzmiące powody zwolnień ogłaszane na slacku, ktore w rzeczywistości byly pozbyciem się zalegającej komórki w excelu. System awansów czyli pathways? Super wyglądał na stronie i pięknie się sprzedawał jako szkolenia - w praktyce nie działał. Unique yourself - to też dobre. Jeżeli góra „nie czuła tego” albo „nie zgadzała się” mimo twardych danych jako argumentów - wychodziłeś/wychodziłaś na tarczy. Dobrym przykładem jest różnica zdań jak powinny być robione pewne rzeczy na front-endzie. W jaki sposób obecny leader zespołu IT rozwiązał problem? Zwolnił nie tego kto miał rację, tylko tego kto był niżej w hierarchii. Zresztą temat liderów to zupełnie inna kwestia. Na koniec dnia grają do swojej bramki i trzeba o tym pamiętać. Do tego dochodzi jeszcze kwestia ich „zaangażowania”, które będzie punktem wyjścia dla zarządu (czyt. odpisywanie na slacku 24/7, wtrącanie się praktycznie w każdą inicjatywę w firmie, podważanie kompetencji współpracowników itp). Innovation is the key - tu bez zmian. System jest stary, niektóre jego części były pisane 8 lat temu. Początkowo ludzie byli kuszeni przepisywaniem całości na nowsze technologie, ale życie zweryfikowało wyobraźnię i zostało im tylko grzebanie w starym kodzie. Z marketingiem było równie kolorowo. Albo trafiło się w gust osoby decyzyjnej - albo mogłeś/mogłaś zapomnieć o realizacji swojego pomysłu. Często były realizowane inicjatywy ww. osoby decyzyjnej, które sama wymyśliła… kilka lat wcześniej w poprzedniej firmie. Power of relationship - ludzie w tej firmie to jedna z zalet. Idealnie łączą kreatywność, oddanie pracy, zachowując przy tym zdrowy balans - wszystko to przy wzajemnym szacunku. Szkoda tylko, że nadal są w środku jednostki które albo ich nie szanują, albo niedoceniają, albo najzwyczajniej w świecie ich (usunięte przez administratora) Niestety przewaga minusów nad plusami jest moim zdaniem miażdżąca. Opinie postanowiłam napisać, bo to w jaki sposób TRAFFIT pozycjonuje się w internecie jest mega krzywdzący dla wartościowych ludzi, którzy chcieliby tam pracować. Oczywiście w firmie jest osoba odpowiedzialna za tego typu problemy, ale gra ona pod dyktando zarządu i nie ma żadnego wpływu na to co się dzieje w firmie. Zresztą - tak jak reszta liderów - dba o swój stołek i udaje, że nic się nie dzieje. Ku chwale kolejnego wpisu na LinkedIn. Red flagi: bullshit, cukierkowość, system awansów, przestarzały kod, biznes nad wszystkim i wszystkimi, egoistyczni liderzy, zamknięte głowy na pomysły innych, brak zaufania do ludzi z zespołu i ich wiedzy, traktowanie pracowników (niektórych przez niektóre osoby) przedmiotowo, jakby były tylko trybikiem, employer branding nad wszystkim i wszystkimi, brak konkretnej strategii firmy (zmienia się co chwilę) Na plus: ludzie, kasa

AM

Tak, to z resztą żadna tajemna wiedza :) Wiele informacji na ten temat jest w Internecie: https://www.money.pl/gospodarka/nielimitowany-platny-urlop-sa-w-polsce-firmy-ktore-daja-tyle-wolnego-ile-chcemy-6911049084582560a.html https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29886498,nielimitowane-dni-urlopu-to-mozliwe-niektorzy-w-polsce-moga.html https://finanse.wp.pl/nielimitowany-platny-urlop-sa-w-polsce-firmy-ktore-daja-tyle-wolnego-ile-chcemy-6981385123011072a

Joasia

Na stronie firmy wisi ogłoszenie dla księgowej i zastanawiam się czy warto złożyć papiery, bo szukam pracy spokojnej i na dłuższy czas. Czy język angielski jest sprawdzany jakoś podczas rekrutacji, jakieś scenki czy coś? Fajnie, że firma zapewnia darmowe lekcje nauki języka, a one odbywają się w godzinach pracy?

Btw
@Anika Osmólska

No patrz, a to nie nie wy czasem pouczaliście innych jak powinno się robić formularze żeby nie wprowadzać w błąd Kandytatów? I to w taki sposób żeby (usunięte przez administratora)konkurencji wywlekając ich przykłady? Dobrze ze już nie biorę w tym udziału.

Joasia

Anika Osmólska
@Joasia

Hej Joanno, prawdopodobnie jest to ogłoszenie jednego z naszych klientów, którzy używają TRAFFIT jako systemu do zarządzania swoimi rekrutacjami. Logo widoczne na dole formularza mogło Cię zmylić :) obecnie w TRAFFIT nie mamy aktywnych rekrutacji. Polecam sprawdzić nazwę firmy na stronie głównej i do nich przekierować to pytanie :) Pozdrawiam

@Anika Osmólska

A czy od nowego roku będziecie poszukiwać nowych pracowników? Czy istnieje taka możliwość, że wyślę cv nawet bez oferty pracy, a Państwo się odezwiecie gdy etaty się zwolnią? Zawsze dajecie feedback, nawet w sytuacji, jeśli wynik rekrutacji jest negatywny?

Btw Nowy wpis

Ooo Nowy wpis

A ja weszłam na ich stronę i w zakładce z ofertami pracy, znalazłam ogłoszenie na posadę transfer pricing manager. Mam pytanie odnośnie tego, czy na tej posadzie konieczny jest jakiś dress code, a jak tak, to firma ma fundusz reprezentacyjny na ten cel? Pytam, bo chcą np. biznesowego angielskiego, generalnie funkcjonowania w środowisku biznesowym, no to pewnie trzeba jakoś wyglądać do tej pracy.

Fish & Chips

Mick Griffin Nowy wpis
@Fish & Chips

Disclaimer - I'm one of the leaders referenced in this opinion. Firstly I truly hope every future candidate considering a role at TRAFFIT reads this review. It's 100% important that you understand both the benefits and negatives that appear while working at TRAFFIT. It's not heaven. We have elements that one person can love, and in the same time another can hate. I encourage you to bring these kind of questions up in your interviews so you can find out with the manager which side you feel you might fall on. I never want to hire someone who has a chance to be this unhappy. In TRAFFIT we created processes and values in 2021-2022 that really boosted us and the team in a forward economy. In 2023, when the market pushed back, we found that well created processes and developments had loopholes, and some failed under pressure. Things that rightly have to be rebuilt to represent how the new reality of 2024 looks. We will be sharing those changes as soon as it's completed. I agree also that as a leader, 2023 required me and the other leaders to get much more involved to both our strategy and delivery, as things that were easy in 2022 began to be more challenging. This is something I feel leaders should do, because the solution was not obvious and it would be unfair to put the pressure on our employees to 'fix it'. If you are reading this as a candidate, you need to be confident to interact with leadership, especially when they disagree with you. We want your opinion, and sometimes when a consensus isn't found, we need to pick a certain path. Ultimately if you truly believe your path is better, in many cases we will follow you. But this opinion above isn't without reason. There are times when also I truly believe my path was better and I backed also my opinion. Talk to your manager about it in your interview, and really try to get an understanding for it. It's true that our transparent culture sometimes was forgotten. Especially in 2023. Again, please bring this up in the interview and we will be able to talk about where we are. Currently all our salaries are public. Our results are shared internally. We openly missed announcing some pay rises in 2023 in the same fashion we did in 2022. When sometimes results dropped in 2023, we didn't run to talk about it, but rather waited to see if it was short term or long term challenge. Now we have solved this and all numbers are shared on monthly town halls and dashboards internally. Finally one thing i'd like to correct. The money isn't so good :) But the team we have are great. I agree with that 100% At TRAFFIT we do not and will never claim to be perfect. We have big goals, the best intentions, sometimes we fail. 2023 helped us to really identify some weaknesses in both our internal processes, and also the connection between our promotions and our business results. As a leader i'm sorry if anyone left our organization feelings as negative as the person who left this review felt. It's never been my goal for someone to feel so out of place in our organization. I am sure wherever their next role is, it will be better suited. This review has caused me to take a wider view of my personal approach and at our organization as a whole, so for that I'm thankful.

AM Nowy wpis

Jędrek

Na czym polega w tej firmie hybrydowy model pracy na stanowisku sales development representative? Czy chodzi o to, że praca wiąże się z wyjazdami do klientów? W ogłoszeniu nie pisali co prawda o konieczności posiadania prawa jazdy, ale lepiej się upewnić.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy Frontend Developer
Chaotyczny

Niepoważne treści w mailach po zakończeniu rekrutacji. Jeśli wysyłacie maila z automatu bądźcie łaskawi uzupełnić miejsca cytuje: "wpisz tekst tutaj"

Norbert

Wiecie czy firma może prowadzić teraz rekrutacje? Czas trochę niespokojny stąd moje pytanie?

@Norbert

Traffit ledwo ciągnie, gdyby nie JIT to już dawno by upadł. Zarządzanie przez CEO poniżej jakiegokolwiek poziomu i krytyki, ewidentny brak umiejętności. Może i rekrutują, ale co z tego jak za chwilę znowu się obudzą z ręką w nocniku i polecą kolejne masowe zwolnienia - w tym akurat są dobrzy.

@ja

Trudno mówić o masowych zwolnieniach przy dwudziesto-kilko osobowym zespole :)

@Ania

To już tylko dwudziestu-paru Was zostało? Przecież Traffit miał 70 osób jeszcze niedawno :)

Dariusz
@ja

Pracowałeś w Traffit Sp. z o.o.? Jak oceniasz tę firmę jeśli chodzi o wynagrodzenie i socjal? Czy osoby bez większego doświadczenia też mogą liczyć na zatrudnienie w tym miejscu? Powiedz mi coś na ten temat, czekam na więcej informacji.

@ja

Jest 30 osób - połowa firmy była zatrudniona do konkretnego projektu, który się zakończył :)

@Norbert

(usunięte przez administratora) Radzę uważać na osoby które są w tym zespole, szkoda atmosfery.

zakończenie-zaskoczenie
@Ania

To nie jest prawda. Rozwiązanie umów (wyrzucenie) było niespodzianką dla wszystkich, poprzedzoną kilkudniowymi naradami CEO+architekt+lead, a nie zakończeniem projektu. Wiedzieli o tym bardzo nieliczni plus ci, którzy znali wyniki finansowe.

Klaudia
@zakończenie-zaskoczenie

od jakiegoś czasu Was obserwuję i chciałam dołączyć do Waszego zespołu, ale po przeczytaniu opinii, w tym o nagłych zwolnieniach bez ostrzeżenia oraz złej sytuacji finansowej firmy, zajrzałam do danych za 2021r i przeraziła mnie chyba ponad 4 mln strata, która potwierdza złą kondycję. Jak obecnie wygląda sytuacja i czy nie grożą kolejne masowe zwolnienia?

Ex

Pracowałem w firmie 4 lata. Zwolniłem się z powodu egocentrycznego managera IT, długu technologicznego i atmosfery, która przez managera mocno się popsuła. Generalnie w tym samym czasie z podobnego powodu zwolniło się 3 z 4 frontendowców i ogólnie połowa developerów. Na exit interview zostawiłem konstruktywną krytykę głównie właśnie na temat managera. Manager po 2 tygodniach został awansowany oraz pochwalony przez CEO. Procesy to najwidoczniej marketingowy bullshit. Jedyne czego teraz żałuję to, że nie zwolniłem się wcześniej bo zmarnowałem 4 lata w firmie, która na koniec i tak nie doceniła pracy, wszystkich nadgodzin i poświęcenia tylko zrobiła tak, żeby „ładnie wyglądało”.

Ex2
@Ex

sporo w tym prawdy, wyższe stanowiska zmieniaja ludzi

Najlepsza praca i najlepsza ekipa. Jak w każdej firmie są lepsze i gorsze momenty, ale na ten zespół zawsze można liczyć. Bardziej doświadczeni pracownicy chętnie dzielą się wiedzą. Dużo samodzielności i możliwość wdrażania własnych pomysłów. Duży nacisk na rozwój i rozszerzanie wiedzy.

Elżbieta
@Ania

Czyli Ty generalnie polecasz pracę w Trafficie? :) Chciałabym dopytać jeszcze o ten rozwój i rozszerzanie wiedzy. W jaki dokładnie sposób się to odbywa w firmie? Organizowane są szkolenia?

@Elżbieta

Tak, polecam. Pracownicy mają jasno określoną ścieżkę rozwoju: https://www.traffit.com/en/traffit-pathways/ i budżet na jego realizację.

Paulina
@Ania

Mnie też bardzo interesuje ta firma, więc chętnie włączę się do Waszej dyskusji. @Ania, to znakomicie, że pracownicy w Traffit mają jasno określoną ścieżkę rozwoju. A mnie jeszcze bardzo zastanawia kwestia umowy: powiedz mi, czy nowo przyjęta osoba otrzymuje tam już od pierwszego dnia umowę o pracę?

ojjj

@ja czyli wg ciebie to ostatnie chwile firmy?

Jacek

Pracowałem w Trafficie przez jakiś czas - dobrze ją wspominam, fantastyczni ludzie, świetna atmosfera, z każdym można się było dogadać; PM spoko ziomeczek, któremu faktycznie zależy na pracownikach, zresztą jak i cała reszta ekipy

Praca w TRAFFIT to była moja pierwsza praca w IT, rozpoczynałem tam będąc na płatnym stażu i po 3 miesiącach dostałem ofertę pracy. Mega fajna atmosfera, przyjaźni ludzie. Odszedłem chcąc rozwijać się w innych technologiach ale sercem zawsze z TRAFFIT

Damian

Wielu pracowników, w tym ja, zostało zwolnionych nagle, bez żadnego ostrzeżenia. Nie otrzymałem wynagrodzenia za ostatni miesiąc pracy, a moje maile są teraz ignorowane. Prawdopodobnie będę musiał wstąpić na drogę sądową.

Zostaw merytoryczną opinię o Traffit Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Traffit Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Traffit Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Traffit Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Traffit Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Traffit Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Traffit Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Al. Zwycięstwa 96/98
    81-451 Gdynia