Opinie o PGW Wody Polskie w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy PGW Wody Polskie. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w PGW Wody Polskie na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PGW Wody Polskie w Warszawa

anna

WZMiUW - tam kręcili na lewo i wszyscy przeszli do Wód Polskich - dramat, ze Wody Polskie przyjęli a teraz wszystko wyłazi kadra WZMiUW - totalny bałagan .

młody

W Poznaniu od poniedziałku rządzi melioran (bezpartyjny?) ha, ha,ha

Ela

Dzień Dobry, Czy polecacie pracę w Wodach Polskich ?? Szukam na terenie Warmińsko - Mazurskiego dokładnie Olsztyn.

@Ela

nie szukaj tu informacji, tu są sami frustraci. jeśli nie rezygnujesz z innej pracy dla tej to po prostu zatrudnij się i zobaczysz. I tak dostaniesz na razie umowę na okres próbny, więc ewentualnie odejdziesz

wykonawca

wody polskie to bardzo dziwna instytucja,w której kto wcześniej wstanie ten rządzi chodzi mi przede wszystkim o procedurę związaną z zamówieniami publicznymi dotyczącymi konserwacji rzek, brak jest jednolitych przepisów w jednych RZGW wymagane jest wadium i często kaucja zabezpieczająca należyte wykonanie umowy w innych nie ma wadium i kaucji ,często jedynym kryterium jest cena 100 proc.,ale też czasem cena 60 proc. i inne kryteria 40 proc. np.skrócenie terminu wykonania zamówienia,zgoda na wyższe kary,doświadczenie kierownika budowy,w jednych RZGW odrzucają oferty wykonawców ,którzy oferują wykonanie zamówienia za poniżej 70 proc.ceny inwestorskiej,ale często są przyjmowane oferty wykonawców przewyższające ceny inwestorskie o 50 i więcej procent,daje się kilkuset tysięczne zlecenia z wolnej ręki wybranemu wykonawcy zamiast ogłosić przetarg to jest już korupcjogenne.Według mnie przepisy powinny być jednolite we wszyskich RZGW i zrozumiałe zarówno dla zamawiających jak i dla wykonawców.

Czas najwyższy oczyścić te brudne wody z działaczy politycznych ,co najmniej 20 procent pracowników to ludzie ,którzy nie mają zielonego pojęcia o melioracji i gospodarce wodnej -biolodzy ,politolodzy ,architekci krajobrazu ,ekonomiści ,filolodzy ,rolnicy i inni specjaliści.

Hellokitty

Drodzy koledzy i koleżanki To fakt Wp to nie kraina mlekiem i miodem płynąca, ale jak się komuś nie podoba to nikt tu na siłę nikogo nie trzyma. Fakt kasa mogłaby być większa, ale w innych urzędach też cudów nie ma. Za to w piekarni są ogłoszenia o pracę to i bułki świeże do domu można przynieść, w dyskontach spożywczych też chętnie przyjmą to na siłownie nie będzie trzeba chodzić bo wózki pełne towarów do rozpakowywania, w "fabrykach" przy taśmie to pewnie i zdrzemnąć się można, bo mózg można wyłączyć na 8 h itp. Widocznie piszą tu sami frustraci, bez kompetencji, co nie radzą sobie z pracą, co chcieliby zarobić a się nie narobić. Niestety większość pracowników WP nie ma żadnego wykształcenia ani wiedzy, żeby pracować w merytorycznych działach. Większość przyszła "z ulicy" albo nauczona była do tej pory, że w pracy się nie pracuje.

@Hellokitty

Pracuję obecnie w innym urzędzie i jest normalnie. W Wodach Polskich dostałem w 2018, 130 spraw w toku na start. Za mało ludzi, za dużo spraw, naciski odgórne ze strony rządu, podejmowanie decyzji niezgodnie z przepisami bo takie wytyczne z KZGW, brak doświadczonej kadry bo wszyscy doświadczeni pouciekali, ciągłe jakieś tabele do wypełniania, a sprawy priorytetowe też leżą i czekają - (usunięte przez administratora). 10 telefonów dziennie od ludzi, którzy czekają na załatwienie ich spraw i nie wiadomo co im powiedzieć - że jest 14 w kolejce?

Nick Nowy wpis

Dział utrzymania w Bydgoszczy czy kierowniczka robi sobie jaja. Pytanie jak wygląda sytuacja i procedura usuwania padliny z naszych cieków to nie przystoi osobie która jest od 2018 kierownikiem działu a przed była w RZGW. Nie mieliscie takich sytuacji czy nie chcieliscie miec takich sytuacj. A zarząd tylko prześlij dalej. Pracownicy ZPU I. już trochę pracujecie więc czas wielki się chyba tego nauczyć.

bezrobotnny Nowy wpis

Przepraszam za swoje wpisy. Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam. Życzę wszystkim miłego dnia.

Bolo Nowy wpis
@bezrobotnny

Panie, Zbigniewie głowa do góry. Będzie dobrze.

Renata Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 godzinę.

Dzień Dobry, czy ktoś ma prawdziwe informacje o jakichkolwiek podwyżkach?

Bezrobotny

Dziekuje za opinie. Proszę sprawdzić karty drogowe. Nigdy nie usiadłem za kółko po kielichu. A już na pewno nie piłem w pracy ktoś dobrze o tym wie bo pijanego do domu zawiozłem. W nw stargard pracują jeszcze dwie osoby nie jedna ktoś mija się z prawdą. Czasem jest tak że emocje robią swoje jestem na psychotropach. Po żadnych gminach czy wykonawca h też nie dzwoniłem za wyjątkiem Nowaka o pracę.

Rekrutacje przeprowadza Kierownik działu organizacji ZZ i Dyrektor . Kultura i sposób rozmowy nacechowany szacunkiem. Jednak nikt nie czyta cv. Nie zadaje pytań merytorycznych i nie interesuje się Tobą.Zwykła pogadanka o niczym. Widać ze chcą tylko przysłowiowego robola, który nie będzie wnikał. Kwestia wynagrodzenia minimalna z informacja bez możliwości podwyżki.

Zakres odpowiedzialności i zadań, przekraczający ilość etatu. Ale jak chcesz pracować to cię wezmą . Poziom pytań niski. W zasadzie nie związany z rodzajem pracy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Asystent Biura/Recepcjonistka
Accreo Sp. z o.o.
osiemL

dobrze że jutro do roboty, w końcu odpocznę. W weekend majowy tyle żonka roboty nadała w ogrodzie że nawet nie było kiedy grila zrobić i piwa wypić. Jak ja się cieszę że jutro poniedziałek. Pozdrawiam :-)

bezrobotnny

W nw stargard pracuje chorąży emeryt który pojęcia nie ma a ....

zadowolony
@bezrobotnny

To przyjedź do Poznania, od poniedziałku rządzi melioran z psl

Maniek
@bezrobotnny

A w jednostce podległej pod Gdańsk zatrudnili policjanta emeryta.

@Maniek

W RZGW Gdańsk i jednostach sami z pi....su stołki pozajmowali

Chlebowa
@zadowolony

To on jest z pslu ? U nas po wiadomosci pozegnalnej zastepczyni obstawiali, ze on jest z platformy. To ciekawie sie robi (usunięte przez administratora) z psl sie kumaja

bezrobotnny

Jestem i byłem a polityczny a za moją pracę i to że ktoś ....

Yhyyy
@bezrobotnny

Jasne, z plakatami wyborczymi na swoim płocie

bezrobotnny

straszą mnie moją rodzinę i osoby które chciały mi pomóc bo tylko mnie zwalniają a całe (usunięte przez administratora) jest oki tak działa stara i nowa władza mam zdechnąć z głodu.

Ktoś
@bezrobotnny

A w jaki sposób straszą Pana i Pańską rodzinę? I w jaki sposób Pana zwolniono?

@Ktoś

Odwołanie czeka chyba pani wie

Obiektywna
@bezrobotnny

Drogi Zbigniewie, z tego co się oriętuję nikt cię nie zwalniał. Kiedy wybrali nową Panią Dyrektor byłeś na urlopie i od razu poszedłeś na zwolnienie zdrowotne. A może lepiej opowiedz jak pod wpływem alkoholu wydzwaniasz i smsujesz do pracowników Zarządu Zlewni (przy poprzedniej dyrekcji twoja żona cię broniła, i stawała za tobą murem, kiedy pracownicy zgłosili, że ich nękasz smsami i telefonami (ewidentnie pijany). Czy może lepiej opowiedź o swoich obrzydliwych seksistowskich żartach, typu "jak się popieści to się zmieści" i tych bardziej wulgarnych, sugerujących stosunek? A może, jak wydzwaniasz do wykonawców czy do starostwa powiatowego opowiadając brednie o Zarządzie Zlewni?

bezrobotny
@Obiektywna

Proszę o alkomat i wejście się do pracy ja (usunięte przez administratora) 24 na h i nie ujmuj komuś i do starostwa nigdy nie dzwoniłem. I nie pij.

Bexrobotny
@Obiektywna

Może oficjalnie proszę się przedstawić to pogadamy

@bezrobotny

Taka Pani obiektywna czy

Obiektywna
@bezrobotny

Panie Zbigniewie, radzę czytać co Pan psze przed naciśnięciem "odpowiedz" (gramatyka, ortografia, te sprawy...). Akurat alkomat przydał by się w niektóre ponidziałki, prawda? Jeżeli chodzi o telefon do starostwa faktycznie, nie jestem w stanie tego potwierdzić i jeżeli mijam się z prawdą to przepraszam. Jednak jeżeli chodzi o Pana seksistowskie i obrzydliwe żarty czy pijackie smsy i telefony - do dużej grupy pracowników w Zarządzie Zlewni jak i Nadzorów Wodnych - tu na pewno nie mijam się z prawdą. Jako kierownik, był Pan niedawno na szkoleniu antymobbingowym i były tam poruszane tego typu tematy, prawda?

bezrobotnny

Nie pisałem o kierowniku nw a dyrektorce zz która była moją podwładną jestem na L4 ale już w dni nominacji człowiek psl powiedział że tylko ja mam być zwolniony. Poprzedni kierownik człowiek psl szykował ją a kierownika wyszło inaczej sam byłem zaskoczony swoją nominacją. A teraz człowiekowi powiedzieli że go zniszczą jak będzie mi pomagał - to powiedział nasz nowy radny do mojego syna. A odwołanie leży moje chyba każdy by tak zrobił.

Bolo
@bezrobotnny

Chlopie współczuję. Trzymaj się. Nie jesteś sam. Wszyscy to czytają. Masz moje poparcie!!!!

@Bolo

Dzięki ale ryczeć się chce bo moja żona jest chora a ja zostaję bez pracy.

Zzz
@Bolo

Radzę z ostrożnością podchodzić do tego co pisze ten Pan. Pan który z nową dyrekcją nawet słowa nie zamienił, bo jest od ponad 2 miesięcy na zwolnieniu lekarskim, na które poszedł gdy powołano nową dyrekcję, zostawiając w NW jedną osobę. Pan który od ponad 2 miesięcy opowiada niestworzone rzeczy o ZZ w okolicznych gminach i do ludzi postronnych. Pan który od ponad 2 miesięcy nęka pracowników i byłych pracowników ZZ i NW telefonami i smsami o 2 w nocy, od 5 nad ranem, od 7 ranem, nawet całymi dniami, pisząc bzdury i szantażując ludzi emocjonalnie. Pan który wydzwania do ZZ i rozłącza sie po chwili i tak po kilka razy. A tak naprawdę nikt niczego jemu nie zrobił, nikt nawet z nim nie rozmawiał. To tak w skrócie.

Waldemar

Jarmark się tu dzisiaj zrobił. Żadnych merytorycznych treści. Cenzor z goworka ma chyba wolne bo żadnej reakcji.

@Waldemar

Tak Panie WALDKU chyba ma wolne a Pan wie co zrobiono

Waldemar
@Bezrobotny

Nie wiem co zrobiono, gdzie, kiedy i komu. Napewno tutaj meritum się nie dowiem, zbyt mało wiarygodne wpisy tu się przewijają. Najlepszym miejscem na obiektywne rozstrzygnięcie sprawy będzie zewnętrzna instytucja, a nie „pisarze” i komentatorzy goworka.

bezrobotnny

Do Pani Prezes. Proszę zobaczyć co się wyprawiało i wyprawia w PGW WP. Z poważaniem Zbigniew Kubrak

bezrobotnny

Odwołanie kierownika nw jest bardzo proste z chwilą odwołania na bruk bez okresu wypowiedzeniowego. Zasada brak wiarygodności przełożonego do podwładnego. Widzę że stargard czyta. Człowiek który powiedział mi w ten sam dzień co nominacja PAI YREKTOR o moim zwolnieniu został zastraszony że o zniszczą i jego rodzinę. To powiedział mojemu synowi nowy radny. Informatyk nie ma wolnego że kasuje moje wypowiedzi.

bezrobotnny

Najlepsze jest to że emeryt bez pojęcia i Pni od ... nie mają pojęcia o wykonywanej pracy. Nie życzę nikomu tego co znowu przechodzę po starostwie. Jestem z zawodu meliorantem geodetą operatorem maszyn drogowych drwalem pilarzem brakarzem operatorem dronów do 25 kg VLOS i BVVLOS. A teraz żeby pisowcy moli siedzieć spokojnie w zz stargard to mie poświęcili. Oskarża mie emeryt że quadem jeździłem o pewie w ramach swojej pracy a jak był ze mną w terenie to się prawie posrał i powiedział że więcej nie wsiądzie to co tylko po kasę przyszedł dzięki znajomościami z posłem.

bezrobotnny

Zobaczcie co się dzieje w ZZ Stargard młodszy inspektor nw zostaje dyrektorem zz bez wcześniejszego przygotowania kierowniczego pisowcy siedzą na stołkach dalej a mnie za pracę po nocach soboty niedziele święta pracę w fizyczną i długo by pisać bez wynagrodzenia na bruk. Rozmawiałem z Panią dyrektor z KZGW ale to groch o ścianę żałuję że pracowałem w tej firmie. Moje oddanie nic nie znaczyło. Wszystko przez to że zostałem kierownikiem nw.

Ktoś
@bezrobotnny

Z tego co słyszałem w nw Stargard kierownik siedzi 3 miesiąc na l4 a nie na wypowiedzeniu. Czyli kierownik ten sam a nie jakiś inspektor

Bolo
@bezrobotnny

Prawdę napisałeś? To co robiłeś po nocach i święta. Też tak pracuje? U nas na południu nie. Dawaj do pracy. Zapraszamy

Felek
@anna

Bredzisz. Nie wychodź już na słońce

@anna

Nie we wszystkich RO ZMIUW tak było. W Nidzicy czy Bartoszycach w czasach przed WP to kręcili lody przy wsparciu dyrekcji rzec jasna.

Gorszy sort
@anna

Bredzisz kobieto lub Kaczysto płci męskiej udającego kogoś innego. To co teraz dzieje się w tzw. WP woła o pomstę do nieba.

WWW
@anna

Ja pracując w WP mam przeciwne wrażenie. Być może tak jest tylko u nas. Ale wygląda to tak jakby głównie ludzie z dawnego zmiuw mieli pojęcie co trzeba by ogóle robić by to jakoś się kręciło. Przychodząc do WP miałem wrażenie (choć przyznaję że tylko czasami) jakby niektórym z rzgw komuna w głowie jeszcze siedziała. Mentalność taka w podejściu do pracy i wszechobecna spychologia z jednoczesnym pokazaniem innym gdzie miejsce w szeregu ludzi np. po wzmiuw (ja na dzień dobry po kilku dniach niemal wprost usłyszałem od "gościa". który wybrał się na obchód wśród nowych, gdzie moje miejsce hierarchii ) długo dawało znać o sobie. Tak więc Anno nie generalizuj, bo sama doczekasz się tego, że ktoś cię wrzucić do wora z szyldem "Pisiory, które rozwaliłyr gospodarkę wodną". Bo jak pewnie sama wiesz, różowo w WP wcale nie jest. Pod każdym względem.

niewiem
@WWW

czy ma pani pojecie o przetargach na platformie?

Fatamorgana
@anna

Moim skromnym zdaniem, ta niemoc firmy wynika z braku autorytetów wśród zarządzających (dyrektorów, ich zastępców, kierowników, zarówno na poziomie RZGW jak i zarządów zlewni). Dzieje się tak niestety od kiedy powstały WP a na stanowiska zaczęto powoływać ludzi bez wiedzy merytorycznej, doświadczenia no i umiejętności zarządzania ludźmi. Smutne to jest, kiedy nie ma się do kogo zwrócić z problemami. Nie będzie lepiej, bo kolejka niekompetentnych ludzików do stanowisk kierowniczych nie ma końca. Z nostalgią wspominam czasy RZGW, gdzie funkcje zarządzające pełnili ludzie z odpowiednim wykształceniem, wieloletnim doświadczeniem, umiejętnością zarządzania ludźmi i tematami......... Ech, aż się łezka w oku kręci

Abcd
@Fatamorgana

A najgorsze jest to, że ta nowa kadra zarządzająca zamiast doceniać starych pracowników i ich wiedzę, pozbywa się ich, zastępując nowymi pracownikami bez wiedzy i doświadczenia!

efgh
@Abcd

Bo to de... są. Sami nic nie potrafią to I konkurencji się bez pardonu pozbywają. Taki folwark.

Zenek
@Fatamorgana

Zgadzam się na stanowiskach siedzą osoby które o zarządzaniu chyba czytały na wujaszku Google. Kierownicy stosują metodę totalnej spychologi, czyżby braki w wiedzy. W firmie bałagan totalny. Prosty mail jest powielany przez tuzin ludzi. Każda pierdoła jest rejestrowana w MZS. Nie wiem po co się wypełnia ten stos tabelek. Ogólnie takiego roz...u nie widziałem jak żyję. Przydałaby się zbiorowy strajk, ale bez tych patałachów związkowych. Wystarczy, że masowo posypią się zwolnienia lekarskie. Nie dajmy sobą pomiatać.

taki se
@anna

Aniu może RZGW nie kręciło hm.. bałagan to powstał dlatego że ludzie (nie wszyscy z poziomów RZGW KZGW ) wiedza tyle o melioracji co pewien Pan z Żoliborza o prowadzaniu auta, zakładaniu konta w banku lub współżyciu czyli totalne NIC Obecnie z poziomu ZZ - ludzie z dawnego RZGW uświadamiają sobie że melioracji to ciężki kawałek chleba który obecnie zajmuje 60% całej kompetencji a reszta to zgody wodnoprawne, oceny środowiskowe a na końcu kompetencji i zakres dawnego RZGW czyli jakiś 10% To że pracujesz pewnie w jakimś RZGW lub KZGW i przyszło ci rozwiązywać problemy o których nie masz pojęcia z zakresu melioracji - i popadasz w kompleksy to jest twój problem

przyklad
@anna

W NW w Olsztynie to samo jest. M.in.podpisali , ze robota wykonana w OR ZMiUW a nie była za jakiś bardzo i wysoka cenę. (usunięte przez administratora)

@przyklad

Z tego co wiem P. Zaw...zgłosił to oficjalnie do dyr. tj. przekręt i niezgodny z prawda protokół odbioru prac. Jak musial się tłumaczyć Jaka kampanie p.dyr przeciw mu potem tłumaczyć ze sprawdził wracajac z mediacji wyk. prac przy tak zawyzonym kosztootrafiła zrobić z jego kierownikiem, obnizono premie, stanowisko, wynagrodzenie. Winnych ni ukarano. Awanansowano i dziś widzimy w komentarzach cd. ich negatywnych działań i bezkarności.

Ryki
@anna

Koleżanka co za gramatyka, jaki poziom. Masakra jakaś

do RYKI
@Ryki

Napisz prawdę poprawnie jak potrafisz w zgodzie z sumieniem bez kłamstw. Różni piszą prawdę, co była i fakty z ZZ Olsztyn. Nie komentuj jak nie znasz prawdy. Spokojnych przemyśleń w kolejny dzień rocznicy objawień Fatimskich.

Maciek
@Ryki

Styl pisania nieistotny. W ZZ i NW Olsztyn na podstawie przedstawionych informacji potrzeba natychmiastowej reakcji RZGW Białystok oraz KZGW.

Kolega
@Maciek

Chyba żartujesz. W RZGW Białystok i w KZGW Warszawa nie ma fachowców. Sami laicy. Można im wszystko wcisnąć bo nie kumają. Wiem co piszę.

Jola

JEŚLI JEST PRAWDĄ CO PAN PISZE A NA TO WSKAZUJE ŻE TAK NA FORUM OD WIELU DNI ŻE ZA UJAWNIENIE PRAWDY ŻE PRACUJĄ U NAS NIEUCZCIWE OSOBY A ZA TO PANA DRĘCZY KIEROWNICTWO ZZ OLSZTYN TO SIĘ DZIWIĘ ZA BRAK REAKCJI DYREKTORÓW WYŻSZYCH JEDNOSTEK. JEŻELI MA PAN DOWODY TO PROSZĘ DOSTARCZYĆ RZGW BIAŁYSTOK A NAJLEPIEJ DO PREZESA KZGW. BĘDĄ ZAPEWNE WIEDZIELI CO Z TYM ZROBIĆ. UCZCIWY PRACOWNIK JEST SZYKANOWANY A WINNI NIE SA UKARANI? CZYŻBY OLSZTYN NIE PODLEGAŁ KONTROLI?

ola

Wystarczy bezczynność dobrych by zło zwyciężyło. Motto pod ww. wpis..

sumienie

Czyste sumienie to najlepsza poduszka do spania. Piszesz i sam/a sobie komentujesz. Ktoś już tu na forum napisal, ze kolejny sukces P. Z to zaraz jest atak na niego. I tak wczoraj sie stało. Czy twoje sumienie i uczciwość nie mogą spać spokojnie ? Ten p. Z nie pisze wielu tu wpisów inni to ..... Wiem, że mówi prawdę o rzeczach i faktach niewygodnych. Co jeszcze ne ww. wymyślili wyobraźnia niektórych ? Czy masz czyste sumienie pisząc ten kolejny komentarz ?

aaa

Jolu, uczciwości , rzetelności, poszanowania innych osób, itd.nie zdobywamy na uczelniach czy zebraniach partyjnych ani na tym forum. Obiektywnosc i dobro dla innych trzeba mieć w sobie. Z twego wpisu widoczny jest ,, stalinizm,, do tego pana. Mam pytanie: Co ty byś czuła na jego miejscu, gdyby to ci dane było w miejscu pracy, przy bezkarności innych osób doznać ? Zanim coś kolejny napisać ci przyjdzie zastanów sie dobrze nad twym wpisem. Radio Maryja i TRWAm ma inne zadania do realizacji w RP. Strata czasu twojego na taki marny wpis wieczorny. Tam o godz. 20.20 lub 6.30 rano codziennie odmawiany jest różaniec, polecam twojej pamięci. A na twoje spazmy polecam herbatkę z ziołami oraz spacerek . Obiektywna prawda.

@anna

Brednie jakich mało dzielące ludzi na tych lepszych z dawnego RZGW, i tych gorszych po WZMiUW. Totalny bałagan to skutek nieudolnie przeprowadzonej reformy i tych co organizowali Wody Polskie, a teraz tych którzy nimi "dowodzą". Trzeci rok powoli mija a jakoś nie widać pozytywnego efektu po stanie gospodarki wodnej począwszy od największych rzek do tych najmniejszych ciurków. A w wielu miejscach jest wyraźnie gorzej niż przed 2018 rokiem.

Maro

Cała prawda

Jarek

Tak było kiedyś. Jak się udało wygrać przetarg komuś tzw. obcemu to go ostro traktowali żeby nie wchodził na ich teren. Swój wykonawca nie musiał zbytnio się trudzić i nawet jak nie zrobił miał odebrane i zapłacone. Naprawdę tak bywało.

adaś
@anna

"Moja racja jest najmojsza."

Ala
@Maro

Plotki sa wniesione przez wrogów, rozsiane przez głupców i akceptowane przez idiote. Krzywda ludzka, wróci do nas z nawiązką w mniej spodziewanym momencie.

Prawy
@Jarek

P. Z. Z, 8 razy pod rząd stwierdził kto wygra kolejny przetarg jak miał dokumenty przygotowane przez W.K i innych z ..... Dyr. E. S zgłaszał nieprawidłowości , al zero reakcji było.

joko
@anna

taka właśnie opinia krąży o pracownikach byłego RZGW - nieudolność, ignorancja, zero wiedzy dot. utrzymania urządzeń wodnych totalne (usunięte przez administratora) dot. ewidencji urządzeń melioracji wodnych itp, itd

Ziuta
@joko

Zawsze się mieli za tych lepszych, a to beznadziejna ekipa. My dla tego przykładu mieliśmy taką dyrę psychopatke ale już ją spuścili w kanał. Elyta nie daj się, towarzystwo wzajemnej adoracji, pływaków i lawirantów bez wiedzy.

@joko

Coś w tym z prawdy jest. RZGW przed reformą nie zajmowało się byle czym - coś takiego jak konserwacje średnich i małych rzek, koszenie obwałowań, zajmowanie się drobnicą przeróżnych urządzeń wodnych czy melioracjami - to nie była ich bajka. A coś takiego jak prowadzenie ewidencji wód i urządzeń wodnych to dla nich jedna wielka zagadka. Także ten ich kataster wodny głównie opierał się na tym co ktoś im dostarczył. RZGW było od wzniosłych rzeczy : żegluga, główne rzeki itd. Co prawda mieli też rzeki i potoki górskie, ale i tam ilość robót nie porażała, a i to działo się dopiero gdy "musieli". I bardzo długo również i ja tą "wzniosłość" odczuwałem jako "ten meliorant" na swojej skórze już w Wodach Polskich. Dosłowni kilka dni po przyjściu do pracy w styczniu 2018 bez specjalnego owijania w bawełnę dano mi do zrozumienia gdzie moje miejsce w hierarchii. I to nie od kogoś znacznego, ale zwykłego długoletniego szeregowego pracownika rzgw. I Anna jak widać dalej kultywuje te podziały pisząc bzdury ładujące do jednego aferalnego wora wszystkich po wzmiuw. No cóż ... kto elycie zabroni.

:P:P
@realista

Zgadzam się ale natura może przypomni obecnym władzom wodów co to są małe cieki :) oj będzie płacz oj łby polecą wtedy :) wystarczy tylko spokojnie czekać i zobaczymy co te "kozaki fachowcy i specjalisty a nawet starsze specjalisty" wtedy zrobią :)

Niedoczekanie
@:P:P

My aktualnie się pakujemy i miękko lądujemy niedługo w Centralnym Urzędzie Portów Morskich. Zostawiamy wam bu.del i zarośnięte rzeki. Bawcie się dobrze sami, a i jeszcze mały deficycik, abyście z nadmiaru gotówki nie odpłynęli. Pani Manka, prezo i ferajna pozdrawiają Ahoj

@anna

Dziś rzeki na południu testują możliwości Wód Polskich, i wygląda Anno na to, że ta kadra WZMiUW (która wg Ciebie chyba niegodna jest pracy wraz z elitarny mi kadrami po rzgw) jako jedyna ogarnia sytuację gdy woda trafiając na zapuszczone od początku reformy mniejsze rzeki coraz częściej robi "bałagan" kończący się wodą w obejściach. A ludzie po rzgw (u nas niemal wszyscy decydenci są z tym rodowodem) jakby zagubieni. Co robić? Tak, tak - Wody Polskie to nie tylko Wisła z Odrą i największe ich dopływy. Znakomita większość to małe lub jeszcze mniejsze cieki po dawnych wzmiuw, o których Wody Polskie zdają się niemal nie pamiętać. I teraz rzeczywistość mówi "sprawdzam" w postaci wylewów tam gdzie zamiast drożnych koryt wezbrane wody trafiają na zawarte trzcinowiska, poosadzame łachy i zamulenia itd. co niektórzy naiwnie (lub z hipokryzją) nazywali "renaturyzacją".

@anna

Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego wora. Większość z tych ludzi to fachowcy

Czwartek
@anna

Od poniedziałku nie ma żadnego wpisu, tyle dni straconych...

IQ
@anna

Efekt bezradnosci PGW sa efektem przyjecia ludzi z PSL, ze wzgledu, ze nie ogarniaja elementarza jakim jest gospodarka wodna...obecny kryzys to soczewka przyjecia PSL owych czerwonych kolesi. Zwolnic i przyjac absolwentow z wlasciwych kierunkow studiow.

@IQ

A ciekawe ilu z tych nowoprzyjętych "specjalistów", co to czasami nawet wykształcenia kierunkowego nie mają, jest PSL-u ? Mam wrażenie, że raczej bliżej im do partii "dobrej zmiany", która de facto przez swoich ludzi dzierży władzę nad PGW Wody Polskie.

Kasza
@Czwartek

Bo wszyscy ciężko "pracują" zdalnie A na zdalnym szkoda czasu na spędzenie go przy komputerze...

@Kasza

Najlepiej na zdalnym pracują kierownicy????

@Kasza

Zwłaszcza kierowcy????

Psl
@anna

PSL zdemolowalo gospodarje wodna .nic nie umieja, nie beda umiec... To dawne PZPR- ZSL PSL...po co przyjeli do WP. chyba zeby tylko zdemolowac Wp..no i sie udalo...a powinno zaorac PSL.

Krzysztof
@Psl

Masz rację. W Zachodniopomorskim nadzór nad ZZMiUW sprawował wicemarszałek województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa z PSL.(aktualnie poseł na sejm RP) Za jego kadencji i prawdopodobnie za jego wiedzą i przyzwoleniem POwstała AFERA MELIORACYJNA. Dla nieznających tematu. ABW stwierdziło nieprawidłowości przy wszystkich inwestycja w ZZMiUW w latach 2008 do 2015. Ogołem zarzuty POstawiono 63 osobom. Kwota nadużyć 600 milionów złotych. Trzydzieści parę osób przyznałosię do winy i dobrowolnie POddało karze. Reszta z senatorem Stanisławem Gawłowskim i dyrektorem ZZMiUW Tomaszem P. na czele występują w mega procesie mafii melioracyjnej. Natomiast masz rację, wszyscy z ZZMiUW przeszli do WÓD POLSKICH. Jaja, nawet kilku z kolegów p. Gawłowskiego z ławy oskarżonych pracuje w Wodach na prestiżowych stanowiskach. PiS ma chyba krótką ławkę rezerwowych. Obsadza stanowiska dyrektorskie jakimiś spadami POlitycznymi, jakieś byłe starosty, jacyś wywaleni dyrektorzy z Polic itd.. Ludzie bez najmniejszej wiedzy merytorycznej itd. Wody stały się przechowalnią spadów politycznych. Wystarczy wejśc na stronę KZGW,potem na RZGW i zobaczyć skład dyrekcji. Potem łatwo prześledzić "skun une się wzieni." :)

Psl
@Krzysztof

Tak samo jak w zachodniopomorskim i w podlaskim...skond tych ludzi wzieli...mozna przesledzic przeszlosc kadry od Zz Rzgw i Nw...teraz to Psl sa bardziej pisowcy niz sam PiS w Pisie...pis sie przekona , jak przegra wybory...ze pozdejmuja ludzi pisu do poziomu i etatu sprzataczki...jest takie przyslowie...miales chlopie rog a ... A dokonczcie sami. Dobrego pracowania.

@Krzysztof

Na szczęście szczeciński ZZMiUW to nie cała Polska. U nas ludzie po WZMiW to kadra, która wie o co biega w odróżnieniu do wielu nowych "specjalistów" bez kompetencji (a czasem i wykształcenia) poprzyjmowanych przez "dobrą zmianę" bez jakichkolwiek procedur sprawdzania kompetencji, wiedzy itd.

opinia
@Krzysztof

Takich w WP jest sporo na kierowniczych i dyrektorami w PGW WP i nikt tego nie chce zmienić. Potem czytamy jak były ochroniarz zastępuje rurociąg spr. Olsztynka, Tuszowala przez dyrekcję w Olsztynie afery, (usunięte przez administratora)mienia WP, odbieranie źle wykonanych prac, kosztorysy pod znajomych, itd. Wpływa to negatywnie na innych. Dlaczego tak jest ???

Zniesmaczony
@opinia

A dlaczego? A dlatego, że dyrektor RZGW Białystok zamiast zdecydowanie działać i wydalać z Wód Polskich nieuczciwych pracowników to udaje, że problemu nie ma. Jak dopiero KZGW coś nakaże dla RZGW to zacznie coś robić. Nakaz sprawdzenia jakości wykonania murka z koszy siatkowo-kamiennych na rzece Pisa wykonanych w latach ubiegłych i wykonywanych obecnie. Zamiast kamienia to rzekomo piach w środku. Robota została nadzorowana i odebrana. Z Olsztyna co jakiś czas wypływają afery z odbiorami. To najgorszy ZZ.

Fazi

Kiedy (usunięte przez administratora)wyrownacie pensje na śluzach. PIP czeka

Abcd
@Fazi

Samochody znów kupują, nie mają czasu na sprawy pracownicze. Zenada to całe kierownictwo Wód Polskich.

J23
@anna

W WZMiUW pracowali fachowcy , w RZGW myśliciele , karierowicze po licencjatach , wykształcenie kierunki wszystkie ale nie związane z profilem działania Wód Polskich . Przepraszam nie wszyscy .

Miodkowa
@Psl

Na początku zapraszam do nauki języka polskiego a następnie do wypowiadania się na forach.

@Meliorant

TO PRAWDA W NIDZICY W WIEKSZOSCI PRZETARGI NA KONSERWACJĘ RZEK WYGRYWAł SZWAGIER KIEROWNIKA RO ZMIUW NIDZICA OBECNIE KIEROWNIK NW NIDZICA. FAKT KIEROWNIK NIE UCZESTNICZYŁ W ODBIORACH JAK WYKONYWAŁ SZWAGIER ;). DOBRA ZMIANA PRZYSZŁA I NIE WYMIOTŁA PLEW. PRZECIEŻ TO BYŁO PRZEGIĘCIE NA CAŁEGO. ALE TAK BYŁO ZA CZASÓW ZMIUW. UKLADY I UKLADZIKI. SZYLD SIĘ ZMIENIŁ ALE LUDZIE Z DAWNYCH UKŁADÓW POZOSTALI. WSTYD. PRZETARGI W NIDZICY MOZNA SPRAWDZIĆ.

@Meliorant

PRZECIEŻ W NIDZICY SZWAGIER KIEROWNIKA WYGRYWAŁ WSZYSTKIE PRACE KONSERWACYJNE. TRZEBA PRZYZNAC ZE KIEROWNIK NIE UCZESTNICZYŁ W ODBIORACH ŻE NIBY BEZSTRONNY HEHEHE. DOBRA ZMIANA PRZYSZŁA I TEGO NIE ZAUWAŻYŁA. Z TEGO CO WIEM W INNYCH ODDZIALACH PODLEGLYCH DYREKCJI W OLSZTYNIE TEŻ TAKIE SZOPKI BYLY. RODZINY SIE BOGACILY NA UKLADACH.

M.
@Prawy

Pan Zbigniew Zbigniew Z. naprawdę wykrył sporo (usunięte przez administratora). Tylko mam pytanie Czy (usunięte przez administratora) zostali ukarani? Pisać proszę merytoryczne.

Bolek

Prawda na 100 proc.

Heniek
@Jola

W Olsztynie nie lubią pracowników, którzy nie wchodzą w układy z wykonawcami. Dyrektorka nagradza stanowiskami swoich.

AG
@Jola

Czy była kontrola jednostki nadrzędnej w ZZ Olsztyn i NW Olsztyn?

Rzgw
@Heniek

Nie inaczej w rzgw Białystok

Kolo
@AG

Ale pączkuw się najedlim w ZZ Olsztyn, niektórzy nawet więcej zjedli. Niech żyją nam dyrektorzy. Kupili za własną kasiore

Bogdan
@przyklad

To niech posprawdza dokumentację nowy dyro. Ale czy ma czas na takie sprawy? Na razie robi sobie selfi z kolegami iz nnych organizacji.

Rzgw
@Bogdan

Dobre zajęcie te selfi r a i koledzy zobaczą. Można dyrowi przesłać hahahaha

oko press
@anna

czemu tak PSL , nie ma kadr, to zjawisko ZSL czy tylko dominacja do koryta ,... ile zła zrobiło Psl z Gospodarką Wodną - wstyd...zaorać i zabronować.

Mirka
@Zenek

My w nadzorach podajemy informacje do zlewni. Zbiera taki dupek informacje od nas. Tylko takie informacje są w zlewniach ale dupkowi nie chce się szukać.

rzgw

a może jakieś przykłady

eee
@rzgw

A co jest jakiś dodatek za bycie sygnalistą?? a w jakiej wysokości ten dodatek ?? może by warto było sobie dorobić :)

Funcia
@realista

A ilu kierowników przyjętych, którzy wiedzę mają i doświadczenie niższe niż pracownicy. Jak się poradzić jak kierownik nie posiada wiedzy.

KP
@Gorszy sort

Kodeks Pracy jasno mówi o ulroproch . Dane wolnego za nie palenie to dyskryminacja tych co od lat w WP nie pala i nie tracą czasu na palenie. Spalacze winni dopracować swój czas na palenie codzienne , a nie mieć jeszcze dodatkowe wolne. Co na to NIK ? i ministerstwo, któremu WP podlegają ?

Ala
@anna

Informacja dziś na Fecboku tj. Pytanie mieszkańca m. Korsze do Dyrektora Zarządu Zlewni w Olsztynie dot. Pozwolenia wodnoprawnego dot. studni głębinowej. Ciekawe pytanie. Polecam

jojo
@anna

dramat to ty gorszego bałaganu jak w RZGW to nikt nie widział

k
@KP

Głupoty piszesz. Ten urlop za niepalenie przysługuje nie tyliko tym co rzucili ale tym co nie palą. Czytaj ze zrozumieniem zamiast siać ferment.

@k

A czy przysługuje urlop za niepicie

Piter
@anna

300 zł jak dadzą wszystkim równo, ale mam nadzieję że Daca dotrzyma słowa i zacznie wyrównać różnice pomiędzy poszczególnymi rzgw.

Adolf
@anna

A ja się cieszę że złożyłem wypowiedzenie. 3500 brutto w Warszawie gdzie ceny w sklepach wzrastają co 2 dni to jakiś totalny absurd

Fatamorgana
@anna

Ogłoszenie PGW WP "zatrudnimy pracowników z dużym poczuciem humoru do pracy za bardzo śmieszne pieniądze".

Ola
@anna

Proszę nie mierzyć wszystkich jedna miara.

Antek
@KP

Czlowieku co bijesz?? nie paliłeś nigdy?? i co z tego składasz wniosek że właśnie rzuciłeś palenie wczoraj i urlop masz

Leszek Krawczyk Radio 357
@eee

Jest! Wypłacany codziennie rano patrząc w lustro, albo na dzieci. :) Ale poważnie, 180 par 2 jeszcze chroni źródła osobowe dziennikarzy. W razie gdyby to podaję numer telefonu 500-175-195 i maila: leszek.krawczyk@radio357.pl

Jaa
@Adolf

A na jakim stanowisku?

Josif
@Jaa

A co za różnica? 3500 to jakieś nieporozumienie niezależnie od stanowiska.

Jgfg
@realista

Dziwne,u nas nie było zadnego wytykania palcami. Przeszła robota z wzmiuw,ze starostw i od marszałka i pracownicy po rzgw cieszyli się, ze przyszli ludzie, którzy się tym zajmowali wcześniej, bo tak jak mówisz te sprawy to zupełnie nie mogą bajka. Ale wrz też pod uwagę, że wzmiuwy zawsze miałby więcej kady na utrzymanie niż rzgw. To się kasa pojawiala na inwestycje, ale potem na eksploatacje i itrzymanie to już słabiej:/ Nie było za co kosic;)

zza
@anna

Dawni pracownicy WZM i UW znają się na robocie, a dawni pracownicy ... nic nie umieją poza tabelkami, miernikami i lansowaniem się. Gdyby nie pracownicy WZM i UW to byś niewiedziała jak wygląda rzeka, czy jaz o ile wiesz o czym piszę.

@zza

W poprzedniej strukturze każdy wiedział gdzie płyną rzeki, a gdzie są rowy. Teraz jest wszystko pomieszane. Trzeba zmienić władze i prawo Wodne. Już 4 lata żyjemy w tym bałaganie. Jak długo?

@Fatamorgana

Niestety, na wysokich stanowiskach (m.in. w RZGW) siedzą osoby, które często mają niewiele wspólnego z gospodarką wodną. Osoby, które posiadają wykształcenie, posiadają umiejętności, posiadają doświadczenie albo są doprowadzane do sytuacji, że mają się zwolnić, albo są trzymane w komórkach, w których wydaje się decyzje administracyjne... i to już jest koniec ich kariery zawodowej. Za PO dyrektorzy RZGW przychodzili tylko i wyłącznie z nadania partyjnego, często nawet przeprowadzali się i mieszkali w mieszkaniach pracowniczych. Nie wiedzieli nic o gospodarce wodnej (przykład leśniczego z Poznania). W chwili obecnej widać, że próbuje się zrobić czystki w kadrze zarządzającej aby dokonać uwolnienia pokolenia (usunięte przez administratora) dać w końcu zarządzać osobom, które z racji wykształcenia i doświadczenia znają się na gospodarce wodnej... Jednak NADAL nie występują możliwości awansu osób wykształconych, posiadających wysokie kompetencje w gospodarce wodnej. Przykładem tego jak gospodaruje się w WP była likwidacja wyspecjalizowanych zespołów w podziale na zespół ds. użytkowania i ochrony wód podziemnych oraz zespołu ds. użytkowania wód powierzchniowych (nie pamiętam dokładnej nazwy). OD 2018 r. do CHWILI OBECNEJ błędne decyzje przeorganizowania wewnętrznego RZGW (likwidacji ww. zespołów - kiedy zwolniło się wielu specjalistów) odbijają się potężną czkawką. BRAKUJE SPECJALISTÓW, którzy nie pojawią się aby pracować za 2500 zł na rękę przy ciągle rosnących kosztach życia, gdzie na kasie w Biedronce zarabia się znacznie więcej. Natomiast SPECJALISTÓW KTÓRZY JESZCZE POZOSTALI nie dopuszcza się do kierowania firmą. Do czasu kiedy ktoś nie prześledzi kadry każdego RZGW czy KZGW i nie dokona roszad personalnych, nie przedłoży specjalistom propozycji kierowania tą firmą, to nic się nie zmieni i gospodarka wodna nie ruszy z miejsca. Oczywiście są też pozytywy... Jeszcze nigdy od czasów (usunięte przez administratora) nie było realizowanych tak wielu remontów infrastruktury wodnej. Mam tutaj na myśli chociażby gigantyczne inwestycje na mazurach (kanały, śluzy), remonty śluz, jazów etc. w innych częściach kraju. Jednak dopóki nie będzie zmian kadrowych i zarządzania, niewiele się zmieni.

@c13

W części się zgodzę z Twoim komentarzem, ale w części zupełnie nie. Tak - za poprzedników u władzy szefów zarządzających jednostkami gospodarki wodnej nominowano wedle partyjnych wpływów. Ale baaardzo rzadko byli to niefachowcy. Twój przykład z "leśniczym z Poznania" był zapewne marginalnym zdarzeniem. Ja przez prawie ćwierć wieku pracy w tej dziedzinie i pracując w przeróżnych jednostkach, i przy różnych projektach widziałem niejednego takiego czy innego dyrektora. Za większością z nich stał jakiś polityczny deal (ale za których rządów tak nie było ?). Nie pamiętam natomiast by któryś z nich nie miał przynajmniej wykształcenia kierunkowego. A jak jest dziś ? Polityka rządzi sprawami kadrowymi na całego, a naprzyjmowanych laików bez przygotowania zawodowego, bez właściwego wykształcenia jest od groma i ciut ciut. I takich "leśniczych z Poznania" mamy już niemal wszędzie. Więc nie przesadzaj z tym uzdrawianiem sytuacji przez obecną ekipę rządzącą. Ja (i nie tylko) mam zupełnie przeciwne odczucie. Osobiście mam nadzieję, że po wyborach ktoś nie tylko zrobi porządek z upolitycznioną i niemerytoryczną polityką personalną w Wodach Polskich, ale że gruntownie zmieni zasady działania samych Wód Polskich. O ile byłem zwolennikiem stworzenia ujednoliconego systemu zarządzania gospodarką wodną w tym kraju, a Wody Polskie wydawały się dawać ku temu nadzieję, to dziś po bez mała ponad 5,5 roku ich funkcjonowania sczezła ona (ta nadzieja) doszczętnie. Może się ktoś z tym nie zgadzać - jego prawo.

@realista

@realista W części się zgodzę z Twoim komentarzem, ale w części zupełnie nie. Pamiętaj, że przez lata Twojej praktyki zawodowej silnie zmienił się rynek pracownika. Kiedyś to pracownik szukał pracy, teraz praca szuka pracownika. Kiedyś jak trafiłeś do pracy zgodnej ze swoimi kwalifikacjami to (jak widzisz po własnym przykładzie) zostawałeś tam (często) do końca życia. Teraz specjaliści mogą przebierać w ofertach, a jak wiesz osób z doświadczeniem na rynku wiele nie jest. Dlatego też rozpoczęła się w Wodach Polskich rotacja pracownicza. Jest ona również związana (w znaczącej części) z wynagrodzeniami, które w gospodarce wodnej są... marne / co najwyżej przeciętne. To również wywołuje rotację. Młody przychodzi, 3-6 m-cy, może już wpisać do CV doświadczenie i leci dalej. Zmieniła się mentalność młodych ludzi. Sam osobiście niedawno słyszałem sytuację, kiedy młodej osobie zmienił się przełożony i ... zwolniła się z pracy ponieważ zauważyła, że pod tą osobą i w tym miejscu nie widzi dla siebie perspektyw rozwoju... W kwestiach politycznych nie będę się wypowiadał. Powiem tylko że wszelkiego rodzaju podwyżki w RZGW czy WP miały miejsce za (pewnie dla wielu niestety) (usunięte przez administratora)

@c13

Masz rację - dziś jest rynek pracownika. Ale to nie oznacza, że do zajmowania się gospodarką wodną trzeba przyjmować każdego jak leci. Chęci to za mało. I nie twierdzę, że nie można zmienić zawodu (znam takie przykłady ludzi którzy z powodzeniem znaleźli się w nowej dziedzinie i stali się wartościowymi pracownikami czy przedsiębiorcami). Ale są pewne granice. Oczywiście - ktoś z techniczną wiedzą np. z budownictwa znajdzie się przy odrobinie chęci do dokształcenia w naszym wodnym świecie. Ale nie uwierzę, że ktoś np. po jakiejś filologii czy kulturoznawstwie, dla którego krzywa konsumcyjna to nic innego jak odzwierciedlenie poziomu spożycia tego czy innego pokarmu, będzie pełnowartościowym pracownikiem w dziale merytorycznym. A nie jest tak ? Najciekawsze, że na stanowisku w którego nazwie figuruje określenie "specjalista". Chcą Wody Polskie mieć fachowców w swych szeregach, w miejsce tych co się z nich już wynieśli lub ich o to "poproszono" ? Da się to zrobić : przy zachowanym budżecie zmienić organizację tej firmy i zlikwidować te wszystkie dublujące się w kompetencjach lub zajmujące się "czwartą częścią włosa" działy (każdy przecież z jakąś kadrą pracowniczą i kierowniczą) ; uprościć i zdecentralizować rozbudowane procedury, dając większą samodzielność, swobodę, ale i odpowiedzialność lokalnym strukturom ; połączyć te piony, które operują w tym samym lub podobnym spektrum tematyki ; skończyć z bezsensowną biurokracją i tabelorozą służącą chyba jedynie temu by ktoś w innym dziale czy pionie miał co postawić w segregatorach by półki nie były puste i by wykazywał tym swoją niezbędność ; sprawozdawczość i planistykę ograniczyć do tego co naprawdę niezbędne z punku funkcjonowania widzenia gospodarki wodnej i jej środowiska. Tych parę zmian zakładam, że da ok. 25 % (może w porywach 30 %) oszczędności w etatach. Na koniec ten sam budżet (jak na wstępie założyłem) rozdzielić na tych co zostali. Byłaby odczuwalna zmiana. Ale wg regulaminu uwzględniającego zasady i reguły nie na podstawie czyjeś uznaniowości, ale np. na podstawie wyceny stanowiska uwzględniającej tematykę spraw, ich liczbę, złożoność, nasycenie obiektami i urządzeniami oraz obowiązki z tego wynikające ; rzeczywistą wielkość i ilość ryzyk związanych z zagospodarowaniem terenu, środowiskiem naturalnym, kierunkami rozwoju, potencjalnymi zjawiskami kryzysowymi i przede wszystkim z odpowiedzialnością z tym związaną. Da się to nawet matematycznie policzyć stosując metody wskaźników i dodatków. Obiektywnie, bezstronnie i bez nalotu nepotyzmu, kolesiostwa i partyjnych układów. Czy tylko byłoby to możliwe w dzisiejszej Polsce ?

@realista

Widzę, że mamy specjalistę z zakresu zarządzania zmianą. Cóż... Niestety, ale to co napisałeś nawet w małej części nie spełnia warunków prawidłowego wdrożenia zmiany w organizacji. Taki mały prztyczek w nos, ponieważ uważasz, że znasz receptę na "uzdrowienie" Wód Polskich, natomiast dość długa wypowiedź na to nie wskazuje. Z usunięciem 25-30% to się można uśmiać... no, chyba, że mówimy o strukturze KZGW... wtedy nawet bez kozery powiem "50%" i nikt nie zauważy różnicy. Nikt nie mówił o tym, że "należy brać ludzi jak leci" czy że sprawami wodnymi ma się zajmować "filozof". Zostały opisane tylko gołe fakty w postaci: specjalista w urzędzie = odpowiednie wynagrodzenie. Bez dostosowania ostatniego czynnika mamy równanie: odpowiednie wynagrodzenie = specjalista na rynku prywatnym. Zakładam jednak, że są obszary (i tak to w chwili obecnej funkcjonuje), że osoby bez głębszej wiedzy w zakresie hydrologii, ochrony środowiska, hydrogeologii pracują i np. wydają pozwolenia wodnoprawne (operat również może sporządzić przysłowiowa "sekretarka" - mam na myśli osobę bez uprawnień państwowych). Jest tutaj potrzebna ogólna "wiedza środowiskowa" i odpowiednie przyuczenie do realizacji procedury administracyjnej. Podobnie pracownicy RZI czy jak kto woli Wydziału Systemu Informacyjnego Gospodarowania Wodami. Czy muszą to być specjaliści? Oczywiście, że nie. Przyuczenie, w tym ogólna wiedza GIS i lecimy. Może trochę zły przykład, ale już silnie rozbudowany Wydział Organizacyjny czy Wydział Taryf będą idealnymi przykładami. P.S. Zakładasz, że jeśli zrobisz cięcie w jednostce budżetowej nie ważne czy o 5, 10 czy 25% to zatrzymasz te pieniądze? Czy na pewno nie wrócą one do wspólnej Państwowej kiesy z okrzykiem "Mniej ludzi robi za tę samą kasę. Układ idealny, więcej takich!". Wydaje mi się że nie znasz obciążenia wydziałów kluczowych dla realizacji założeń ustawowo-statutowych WP. Dobrze, że się zastanawiasz ale rób to tak aby angażować ludzi, a nie stawiać się na stanowisku "tylko ja wiem najlepiej". Tak zmiany nie zbudujemy. Trzeba działać w myśl podstawowej zasady "budowy interesariuszy procesu zmiany". Ku chwale naszych wód! ;)

@c13

Nigdy w żadnym razie nie twierdziłem, że wiem najlepiej. Po prostu jak każdy mam swoje zdanie i opinię co do koniecznych zmian. Do tego co mi w głowie świta nie potrzebuje innych, nawet nie zawracam im głowy swoimi przemyśleniami. Inni i współpraca z nimi będzie potrzebna jeśli ktoś w końcu postanowi podjąć się czegokolwiek (i to niekoniecznie tak jak ja bym to widział) - od podstawowych zmian legislacyjnych w prawie, po fundamentalne zmiany organizacyjne. Co do realizacji założeń ustawowo-statutowych WP, to dla mnie ważniejsze jest to jak w realu Wody Polskie zajmują się rzeczywistymi potrzebami (a te aż po oczach biją jak się jest w terenie). A tu w skali całego kraju i wszystkich podległych Wodom Polskim obiektów, rzek, urządzeń (w tym tych w najmniejszych pipidówkach zapomnianych przez świat), nie specjalnie jest się czym pochwalić. I jeszcze jedno - czy jesteś kolejną osobą uważającą, że uprawnienia to jakieś tabu, które nagle czyni ludzi lepszych, kompetentniejszych itd.? Ja nigdy z tego powodu nie uważałem się za lepszego. A znam bardzo wielu ludzi nie mających tych uprawnień, o których nie mam najmniejszego prawa powiedzieć, że nie są fachowcami w naszej dziedzinie. Co innego polityka kadrowa WP, o której wszyscy wiedzą, że ludzie bez wiedzy i kompetencji byli i są zatrudniani. Ale to zupełnie inna sprawa.

Kierownik
@realista

Ja chcę doczekać, może już w grudniu - styczniu jak nowi dyrektorzy zz rzgw zezwola na pozbycie sie tych ludzi, którzy masowo zostali zatrudnienie nie mając stosownej wiedzy i wykształcenia.

@Fatamorgana

Warto nadmienić, że z reguły osoby wykształcone, z doświadczeniem były celowo (usunięte przez administratora) aby... pozostać w tym samym miejscu, pod kierownikami, którzy są niekompetentni i bez merytoryki. Dzięki takiemu działaniu dużo ludzi z głową na karku odeszło, ponieważ nie było w stanie takich podejść zaakceptować. Wiele osób jednak patrzy na to czy na stanowisku pracy będzie miało możliwość rozwoju zawodowego (a przez to nie jest rozumiane tylko klepanie merytoryki do grobowej deski), w tym objęcia w ciągu najbliższych lat stanowiska kierowniczego. Gdzieś na forum obiło mi się po oczach sformułowanie typu "odniosłem wrażenie, że (usunięte przez administratora)w RZGW wciąż żywy..." Tak jest. W RZGW szczególnie starsza kadra ze wzruszeniem wspomina "dawne czasy". Dlatego jeśli ktoś nie zrobi porządku od wewnątrz, to długo się tutaj jeszcze wiele nie zmieni.

@anna

Teraz w Poznaniu znowu melioranci górą. Od poniedziałku rządzi melioran z psl.

młody

W Poznaniu od poniedziałku rządzi melioran (bezpartyjny?) ha, ha,ha

Misiok

Zamiast walczyć o swoje to tu dalej wojenki polityczne, nic dziwnego ze robią z wami co chcą jak wszyscy razem macie dwucyfrowe iq. Ale są też plusy u nas w zz juz 4 osoby sa na wypowiedzeniu i to takie ze znacznym stażem więc już niektórzy zdejmują klapki z oczu; na ogłoszenia nawet nikt się nie zgłasza także nie długo może się spełnić sen, niektórych o zmniejszeniu jednostek bo nie będzie mial w nich kto pracować XD

@Misiok

Jakie wojenki p I s aut i to jak najszybciej niech płyną jak baca z rybkami

Mirek

Co ze zmianami w RZGW Bialystok?

jajko
@Mirek

Przecież w Białymstoku zaszły zmiany. Co tam wam jeszcze nie pasuje?

Ee

Jeszcze nie było, w oczekiwaniu

Serenada

W Gdańsku nastąpiła wymiana. I nawet ze starego primo na vice nowego… teren nie ruszony w tym przetasowaniu.

Batonik
@jajko

Kiedy w Olsztynie będzie pozamiatane? Czy do Pani Prezes docierają informacje

@Batonik

Kiedy w rzgw bialystok?

Zmartwiony
@Batonik

W RZGW Poznań odwołana została następczyni ds powodzi, utrzymania i inwestycji. Kto na jej miejsce? Zapewne musi mieć poparcie PSL-u!!!

MBA
@Zmartwiony

Hahahaha, Rzgw w Poznaniu za dwa tygodnie będzie miał większy problem niż to odwołanie

Poznan City
@MBA

Co masz na myśli, że za dwa tygodnie będzie wiekszy problem ? My na Chlebowej czekamy kiedy wymiana głównego. Ale wiara mówi, że ma ochronkę od samej prezesowej bo z matczynej IMGW się znają. Dziwne awanse w ostatnim czasie robi.

Witold
@Serenada

To czas ruszyć szczególnie kadrę kierowniczą w ZZ i NW często z (usunięte przez administratora)

Moty
@Witold

Sam się blaznie rusz za robotę! Nie tykaj nikogo. zz i nw ciągną ten wózek, bez kół. Opamietaj się blaznie, zjedz grilla zapij woda i do przodu!

MBA
@Poznan City

Pewnie nie awansował Ciebie tylko kogoś innego... Skandal normalnie, szok i niedowierzanie, dlaczego tak źle postąpił? Hihihi.

Mm
@Witold

Rodziny pi..sowcow wciąż siedzą i to na najwyższych stołkach

Nina
@Mm

PATRZ RZGW GDAŃSK W OSTRÓDZIE DYREKTOR WSADZIŁ NA STOŁEK CHLOPTASIA BEZ ŻADNEGO DOŚWIADCZENIA I WIEDZY. OJCIEC DZIAŁACZ PI.SOWSKI TO ROBOTĘ ZAŁATWIŁ. CO NA TO NOWA WŁADZA?

@Nina

W wielu jednostkach, nie tylko w Ostródzie urzęduje kierownictwo z nadania z poprzedniej, przegranej pisowskiej władzy...

Mirek

Nie tylko tam nie rozumiem co oni jeszcze robią w wp. Pani Prezes nie przeszkadza to Pani że wsadzeni 'działacze ' zajmują stanowiska?Śmieją się w twarz biorą kasę? Żenada

Olgierd
@Mirek

Jakiś rok temu pisałem tutaj, że po zmianie rządu nie nastąpią istotne zmiany na decyzyjnych stanowiskach w wodach. Życie pokazało, że tak się stało. P. Prezes chyba dlatego dostała stołek (po obietnicy) żeby wszystko było po staremu.

wodniaczka

Byłam na spotkaniu rekrutacyjnym w PGW Wody POlskie Warszawa -nie polecam. Bardzo nieprofesjonalnie i stresująco.

Napiszcie prawdę co w końcu z tym 20%? Jest jakaś szansa?

Roman

Dzisiaj 2 mają i brak informacji. Szansa zawsze jest jak 9 do 1,ale nie na żadne podwyżki. Nie łódź się. Dostaniesz od lipca przecież. My już dostaliśmy podwyżki w tabelkach za to serdecznie dziękujemy Pani prezes.

Rolnik

Do roboty leniwce czas na wybudzenie ze snu zimowego

@Roman

Odwracają uwagę, odwlekają zmiany, skupiają się na emocjach,... manipulują nami.... a.koszt zmian na goworku to około.5tys na 2tygodnie... na to są piniąchy.. Rolują nas jak nic...

Zzz

Nie ma co liczyć na podwyżki, chociaż tutej zaraz by podkręcić atmosferę ktoś napisze że będą od czerwca a potem że od lipca i tak dotrwamy do końca roku

Kierol

Kasa na podwyżki jest częściowo... i zapytanie do ministerstwa o resztę żeby wszyscy dostali... co będzie.. pewnie jak zwykle :). Patrząc na styl informacji od Pani Prezes: złożyliśmy, staramy się, czekamy itp. itd. to raczej nic dobrego bym się nie spodziewał... nie powiem lekko się zawodzę na nowej władzy, ale człowieka ciągle zaskakują więc może im zaskoczenie na plus raz wyjdzie

@Kierol

Pani Prezes przynajmniej informuje nie tak jak gbur baca załoga w (usunięte przez administratora) tylko on i jego pajace liczyły się

Bober mordo
@Kierol

Czyli mataczenie jak za poprzedników, ale za to z uśmiechem. Jak ktoś się spodziewał, że będzie inaczej za KO to jest większym cepem niż wyborcy na Podlasiu, a Podlasie to podobno już Azja ;) Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujące trendy w tej, pożal się Boże, firmie, osobiście nie mam zamiaru się do tej roboty przykładać nic ponad to, co zrobić muszę. Maile ze stopniem ważności wysoki i na wczoraj załatwiam po tygodniu, lustracje terenowe w 14 dniu od daty wpływu wniosku. Jak chcą szybciej to niech sami zakładają gumiaki i latają po krzakach, Cieć parkingowy zarabia tyle samo, a jeszcze napiwki dostaje. Tutaj to dostaniesz pochwałę wzrokową, a za nią 3 tabelki do zrobienia. I kosztorys, bo wyższa instancja nie umie w Rodosa. Eh, ten prestiż pracy w sferze budżetowej. A nie, czekaj...

@Bober mordo

Podlasie to korytko p I s I o r o w dalej siedzą na stołkach jak nie radny to prezes 3 etaty w jednym Azja afryka

@Jola

Informuje piszesz a wg mnie ciśnie kity i nic wiecej ..... i czas leci i pensyja za prezosawnie co miesiąc wpływa a wy na obiecankach jedziecie :))

Motyl

A jak nastroje osób pracujących w taryfach po ogłoszeniu newsów, że taryfy wrócą do samorządów a nasze zadania zostaną mocno okrojone?

Spławik
@Motyl

Będzie tylko lepiej i na pewno będą wyższe wynagrodzenia wyższa kultura pracy.

@Spławik

Liczymy na to dość bacowego chamstwa lekceważenia wywalania ludzi na polecenia pi s I o r o w wsadzania swoich do koryta

Polka
@Jola

Naiwna jesteś! Teraz to samo się dzieje PSL owców obsadzają. Miernoty bez wiedzy. Dawna scheda po Meliracjach wodnych. Czytaj łapówkarze. Jeszcze co niektórych nie rozliczyli!

Witek
@Polka

W Naszy RZGW i ZZ aktualnie są czystki .Ludzie lecą nawet pracownicy którzy był z konkursów i w służbie cywilnej.A taki kaprys dyrektorki

@Polka

Naiwna to byłam jak przychodziłam do wp. Takiej arogancji chamstwa jak u bacy to nie widziałam .

Wp
@Witek

Jakie rzgw ?

Zostaw merytoryczną opinię o PGW Wody Polskie - Warszawa

• Jak się pracuje w PGW Wody Polskie?

Zobacz opinie na temat firmy PGW Wody Polskie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1357.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PGW Wody Polskie?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1203, z czego 107 to opinie pozytywne, 416 to opinie negatywne, a 680 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PGW Wody Polskie?

Kandydaci do pracy w PGW Wody Polskie napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PGW Wody Polskie