Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Witaj na profilu ŁSSE!

Cieszymy się, że tu jesteś i możesz nas bliżej poznać. Dołożymy wszelkich starań aby brać aktywny udział w rozmowach na forum i nie pozostawiać żadnych pytań bez odpowiedzi. Ważne abyście mieli realny obraz naszej firmy.

Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami ze współpracy, szanujemy każdą opinię i doceniamy konstruktywną krytykę, bo dzięki temu możemy być coraz lepsi. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z zakładkami „Poznaj pracodawcę”, które przybliżą Wam sylwetkę ŁSSE.

Pracownicy są w centrum naszego systemu wartości, to fundament sukcesu ŁSSE.

Znalezienie odpowiedniej osoby do każdego zespołu to kluczowy czynnik rozwoju i powodzenia celów naszych departamentów. Tworzymy pracę zespołową doceniając indywidualne doświadczenia i kompetencje każdego z nas. Od 25 lat wpływamy na rozwój gospodarczy województwa łódzkiego, części wielkopolskiego i mazowieckiego. Zachęcamy firmy do inwestowania przez oferowanie pomocy publicznej oraz wielu rozwiązań rozwijających polską przedsiębiorczość.

Dołącz do naszego zespołu!
zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Pracownik firmy - Firma

19.07.2023 02:07

Czym zajmuje się Państwa firma?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.ikona wywiad

Od 1997 roku ŁSSE wielowymiarowo wspiera innowacyjny rozwój, kompetencje oraz współpracę partnerską, łącząc zamiłowanie do technologii z historią industrialnej Łodzi. Budujemy trwałe relacje pomiędzy gospodarką, edukacją, a tradycją przemysłową w duchu: “Let’s connect”. ŁSSE oferuje usługi dla biznesu w trzech obszarach: inwestycji, rozwoju biznesu oraz technologii i innowacji.

Jak dokładnie wygląda zakres działalności w tych obszarach?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.ikona wywiad

Mówiąc o planowaniu inwestycji, mamy na myśli zwolnienia z podatku dochodowego (CIT lub PIT), oferowanie szerokiej oferty terenów inwestycyjnych, parków przemysłowych i nieruchomości. Ponadto mówimy o pomocy w nawiązywaniu kontaktów z partnerami biznesowymi. Rozwój biznesu opiera się na kompleksowych usługach wsparcia biznesu w zakresie dofinansowania dla firm, dotkniętych przez brexit, a także specjalistycznej edukacji technicznej, jaką oferuje nasze Technikum Automatyki i Robotyki oraz szerokiej oferty szkoleniowej Strefy Edukacji. Trzeci obszar zapewnia dostęp do wiedzy, innowacji i najnowszych trendów technologicznych, poprzez łączenie firm z akcelerowanymi w Strefie startupami.

Czym kierujecie się Państwo prowadząc biznes?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.ikona wywiad

Naszą działalność opieramy na wartościach, które towarzyszą nam w codziennej pracy, takich jak: otwartość, komunikacja, elastyczność, współpraca. Misją ŁSSE jest strefa innowacyjnego rozwoju, kompetencji i współpracy partnerskiej.

W jaki sposób ŁSSE działa w obszarze technologii i innowacji?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.ikona wywiad

Tworzymy przestrzeń do komunikacji i współpracy pomiędzy inwestorami, partnerami oraz startupami. Zapewniamy dostęp do wiedzy, innowacji i najnowszych trendów technologicznych. W naszym portfolio znajdziemy, jedną z pierwszych w Polsce, Smart Factory. Myśląc o ŁSSE, należy podkreślić działalność 3 programów akceleracyjnych, wspierających ponad 150 startupów polskich i zagranicznych, tworzących innowacje i technologie dla przemysłu 4.0. Dzięki nim skutecznie łączymy potencjał startupów z doświadczeniem, infrastrukturą i zasobami dojrzałego biznesu. Programy akceleracyjne na stałe wpisały się w krajobraz działalności ŁSSE. Kolejną z inicjatyw ŁSSE jest Re_d – Rethink Digital Hub – z siedzibą w Warszawie. Hub to konsekwentnie budowany ekosystem ekspertów, specjalistów oraz entuzjastów innowacyjnych rozwiązań, którzy wyznaczają wiodące trendy w zakresie metaverse, blockchain, czy też szeroko pojętej digitalizacji. Od I kwartału 2023 roku realizowany będzie Hub Transformacji Cyfrowej, wspierany przez Komisję Europejską oraz państwa członkowskie UE. To właśnie EDIH, w niedalekiej przyszłości, pomagać będzie małym i średnim firmom w transformacji cyfrowej. Jesteśmy także twórcą RE_connect. To multimodalny HUB do rozwoju biznesu, inwestycji, wspierania innowacji i nowoczesnych technologii, a także tworzenia sieci powiązań w duchu hasła: let’s connect.

Czy ŁSSE organizuje wydarzenia branżowe?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.ikona wywiad

Od kilku lat jesteśmy organizatorem kongresu AGD, skupiającego przedstawicieli największej w Europie sieci fabryk. Jest to doskonała okazja i przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczenia osób reprezentujących tą branżę. Podstawą tego wydarzenia są ciekawe i motywujące wystąpienia a także wymiana dobrych praktyk. W 2023 roku po raz pierwszy został zorganizowany Re_d rethink digital fest, czyli festiwal biznesowo-technologiczny. Podczas Re_d dzielimy się światowymi trendami ze świata technologii oraz innowacji. Dotykamy tematyki Digital Future, w której rozwijamy temat sztucznej inteligencji, cyfrowej gospodarki, blockchain i cyfrowej kreacji. W czasie tego wydarzenia gwarantujemy inspirujące keynote speech’e, odsłony nowych rozwiązań technologicznych i efektywny networking. Jesteśmy także organizatorem wydarzenia Re_Enter. To projekt wspierający rozwój eksportu, skierowany do przedsiębiorców, którzy chcą posiąść wiedzę z zakresu stawiania pierwszych kroków na zagranicznych rynkach. W trakcie tego wydarzenia możecie liczyć Państwo na ekspercką wiedzę praktyków, wymianę doświadczeń w zakresie współpracy, a także angażujący networking. Dotychczas mieliśmy okazję omawiać rynki: Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Niemiec.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.ikona wywiad

Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa w niezmienionym składzie od 2016 roku: Marek Michalik - Prezes Zarządu oraz Agnieszka Sygitowicz - Wiceprezes Zarządu. Zatrudniamy blisko 90 pracowników. Nasz zespół pracuje w 6 departamentach: Pozyskiwania i Obsługi Inwestora, Innowacji, Inwestycji i Kontroli, Księgowości, Partnerstwa i Komunikacji oraz Rozwoju Przedsiębiorstw. Siedziba ŁSSE mieści się w Łodzi. Pracujemy w postindustrialnych wnętrzach odrestaurowanej fabryki Grohmana, zlokalizowanej na terenie Księżego Młyna.

W jaki sposób szukacie Państwo kandydatów do pracy?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.ikona wywiad

Nasze oferty pracy znajdziecie na stronie internetowej www.sse.lodz.pl w zakładce kariera, w firmowych social mediach: FB, LinkedIn a także w serwisach z ofertami pracy . W ŁSSE prowadzimy rekrutację wewnętrzną i zewnętrzną. Wdrożyliśmy program poleceń pracowników Re_commend, którego celem jest zapewnienie pracownikom możliwości wsparcia organizacji w pozyskaniu najlepszych kandydatów do pracy w ŁSSE oraz nagrodzenie ich za rekomendację. Zaangażowanie pracowników w tej kwestii sprawia, że firma ma możliwość uzyskania wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników. Prowadząc proces rekrutacji, szukamy partnerów do długoterminowej współpracy, kierując się zasadą obustronnych korzyści, zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika.

Jak przebiega proces rekrutacji w Państwa firmie?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.ikona wywiad

Po zgromadzeniu odpowiedniej liczby kandydatów na dane stanowisko, oraz dokładnej analizie i selekcji CV, kontaktujemy się z osobami o profilach najbardziej odpowiadających  stanowisku przekazujemy im informacje na temat oferty. Odpowiadamy także na ważne dla kandydatów pytania. Dokonujemy również wstępnej oceny kluczowych dla nas umiejętności. Istotne kwestie wyjaśniamy na samym początku. Podczas spotkania weryfikujemy kompetencje kandydata, staramy się dowiedzieć, co jest dla niego ważne oraz czego oczekuje od nas jako pracodawcy. Spotkania rekrutacyjne prowadzone są w przyjaznej atmosferze. Zazwyczaj w takim spotkaniu bierze udział Dyrektor Departamentu i/lub przedstawiciel Działu HR. Ostatnim etapem rozmów jest spotkanie z Zarządem, które ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydata i poznanie jego motywacji do podjęcia pracy. Po tym etapie zapada decyzja odnośnie zatrudnienia. Po spotkaniu kontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe, by przekazać informację na temat wyniku rekrutacji. Informację zwrotną o przebiegu procesu otrzymują wszyscy kandydaci bez względu na jego wynik.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.ikona wywiad

Po dopełnieniu wszystkich formalności i obowiązkowych szkoleniach, nowy pracownik rozpoczyna pracę. Wdrożeniem nowo zatrudnionego zajmuje się buddy, który zapoznaje pracownika z pracą w danym departamencie. Rola buddiego w onboardingu jest niezwykle ważna. Taka asysta sprawia, że podczas pierwszych dni, nowy pracownik może liczyć na przyjazne, komfortowe warunki adaptacji w nowym środowisku pracy. Gwarantuje to szybkie odnalezienie się w firmie, otrzymanie niezbędnej wiedzy i opanowanie swoich obowiązków. Dokładamy wszelkiej staranności, aby nowe osoby mogły jak najszybciej przynależeć do kultury organizacyjnej, tak by zapanował obustronny „flow” – w zespole i firmie. Niezależnie od stażu pracy, wszyscy pracownicy są wspierani przez swojego przełożonego, do którego mogą zgłaszać się ze wszelkimi pytaniami i wątpliwościami. Nasi menedżerowie są mentorami podczas całej drogi wdrożenia i w kolejnych etapach zatrudnienia pracownika.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.ikona wywiad

Jesteśmy przekonani, że pracownicy to największy kapitał firmy. Naszym niezmiennym celem jest stały rozwój, motywowanie i docenianie obecnych pracowników. Zgadzamy się z tym, że inwestycja w wysoko wykwalifikowany personel jest zawsze strategiczną inwestycją w przyszłość firmy. Wdrożyliśmy w naszej firmie Program Rozwoju Pracowników, aby skoncentrować się na podnoszeniu kompetencji naszych zespołów pracowniczych. Indywidualny plan rozwoju to możliwość obserwacji pracowników przez pryzmat ich talentów, zdolności i predyspozycji. Wyspecjalizowani specjaliści wpływają na osiąganie trwałych sukcesów biznesowych, ciągły rozwój i wyróżnianie się na tle konkurencji.

Jakimi wartościami kierujecie się we współpracy z pracownikami?

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.ikona wywiad

Jesteśmy świadomi, że system wartości w firmie jest niezwykle ważny. Wypracowane wartości sprawiają, że firma jest godnie reprezentowana na zewnątrz – przez pracowników, identyfikujących się z miejscem pracy. W codziennej pracy odwołujemy się do kilku wartości. Jedną z nich jest wydajna współpraca zespołowa, która jest kluczowa w osiągnięciu synergii w zespole. Ponadto, koncentrujemy się na skutecznej i otwartej komunikacji wewnętrznej, niezbędnej do sukcesu zespołu. Cenimy wzajemny szacunek, zaangażowanie w powierzoną pracę, odpowiedzialność, lojalność i przyjazną atmosferę w pracy.

Kordian Nowy wpis

Jest w zakładce kariera o potrzebie zatrudnienia specjalisty ds. realizacji projektów. A w treści, o bogatym pakiecie benefitów socjalnych. W tym o wczasach pod gruszą. Ile więc firma dopłaca do wypoczynku swoich pracowników? I czy nie stwarza się trudności, by wybrać latem dwa tygodnie urlopu?

Kkkk Nowy wpis
@Kordian

Jakieś 700-800 PLN (coś w tym stylu). W zależności od dochodów. NIe ma problemow z urlopem w okresie letnim

Ile jest zmian w Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.?

Pisaliście, że osoby, które mają większe doświadczenie i kwalifikacje nie dostaną się do pracy w tej firmie. Powiedzcie mi, czy nadal tak jest? Czy w tym roku już raczej na to nie zwracają uwagi? Myślę nad aplikacją, ale zastanawiam się, czy jest sens, skoro mieli w zeszłym roku taką zasadę...

Przykre ale prawdziwe

Kandydaci z większą wiedzą, doświadczeniem, kwalifikacjami nie mają szansy dostania się do Łódzkiej Strefy Ekonomicznej. Jest to niestety podcinanie skrzydeł kandydatom, którzy wiedzę posiadają. Potencjał takich osób mógłby zostać dobrze wykorzystany dla dobra Strefy. Życzę, miastu Łódź aby choć trochę w tej kwestii się zmieniło. Aby Łódź stawiała na ludzi mądrych, doświadczonych a nie tak jak jest teraz wszędzie polityka. Dopóki to się nie zmieni to uczciwie nigdy nie będzie. @Pracodawca

Czy nowo zatrudnione osoby w Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Basia

Cześć, widzę że dodali nową ofertę pracy na stronie na stanowisko Specjalista ds. realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE i zastanawiam się czy aplikować. Dobrze się składa, bo akurat znam te pogramy pomocne, które są u nich mile widziane. Ale mam pytanko z zakresu tej salę zabaw dla dzieci pracowników, bo akurat jestem mamą 4 letniego brzdąca i kiedy z takiej sali można korzystać? Czy jeśli nie miałabym z kim zostawić dziecka to jest szansa zabrać go do pracy by bawił się w tej salce?

@Basia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych pracowników, rodziców kilkulatków, stworzyliśmy przestrzeń dla ich pociech. Dzieci pracowników mogą korzystać z sali zabaw w czasie pracy rodziców.

#ŁódźPrzyszłości
Przyłącz się do wydarzenia 29.07.2023, świętuj z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną 600-lecie Łodzi!
Czekają na Ciebie:

• konferencja dotycząca gospodarki i kultury,

• piknik historyczny (niczym w wehikule czasu przeniesiemy się do Łodzi Jagiellońskiej oraz Łodzi Fabrykanckiej),

• instalacja artystyczna z życzeniami dla Łodzi, którą stworzymy wspólnie podczas konferencji,

• #GaleriaPrzyszłościŁodzi zaprezentowana w formie wirtualnej rzeczywistości,

• Koncert: „Cafe Bodo – Stare Kino na Broadwayu” w wykonaniu Dariusza Stachury, Mateusza Stachury oraz zaproszonych gości,

• zaskakujące niespodzianki.

Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie wydarzenia https://fb.me/e/4dz3t6BPb

#ŁódźPrzyszłości
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, ul. Ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22G
Zarejestruj się na konferencję https://forms.office.com/e/zFzW4BgbAZ

UDZIAŁ BEZPŁATNY
Będzie po łódzku! Zapraszamy!

Aktualność

Zapraszamy całe rodziny na teren parku przy ŁSSE ul. Księdza Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22G na kolejne tegoroczne pikniki strefaletnirelaks! Gwarantujemy wspaniałą zabawę i mnóstwo atrakcji!

Aktualność

Rozpocznij z nami lato podczas pikniku rodzinnego strefa letni relaks!

Cieszmy się wspólnie świeżym powietrzem, pysznym jedzeniem i niezapomnianą zabawą.

Niedziela / 25.06.2023 godz. 15:00 – 19:00

Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, które zachwycą zarówno najmłodszych jak i nieco starszych.
·  Niezapomniane piana party (sugerujemy zabranie ubrania na zmianę)
·  Wata cukrowa oraz popcorn
·  Tor do skimboardingu (ślizgawka na desce po wodzie)
·  Warsztaty - glicerynowe mydełka
·  Zabawy z animatorem oraz konferansjerem
·  Zajęcia ruchowe z FIT FORMĄ
·  Odpoczynek na kolorowych, strefowych leżakach

Wstęp bezpłatny!
Do zobaczenia w strefie!
Sławomir

Pod koniec zeszłego roku ktoś pisał że firma się rozwija i szuka nowych osób do pracy. Ale teraz nie widzę żeby kogoś rekrutowali i w sieci cisza. Wiadomo czy do wakacji będą jeszcze przyjęcia? Ktoś był ostatnio na rozmowie i może mi coś podpowiedzieć?

Specjalista
@Sławomir

Obecnie mamy dwa wakaty. Aktualne ogłoszenia o pracę można śledzić na naszej stronie internetowej w zakładce kariera https://sse.lodz.pl/kariera/ lub na pracuj.pl, serdecznie zapraszam do aplikowania.

admin

Pracowałeś w firmie i wiesz jak wygląda rekrutacja Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. ? Jakie są szanse dostania się do firmy? Czekamy na Twój komentarz!

@admin

Nie ma czegoś takiego jak rekrutacja. Większość pracowników, którzy są zatrudnieni jest z polecenia, zatrudniona po znajomości. Dział HR jest jednoosobowy co na tak dużą firmę jest niepoważne. Często pojawiają się oferty, ale prawdopodobnie przez dużą rotacje pracowników.

Justyna
@Kandydat

A to czekaj ile osób tu w sumie pracuje?

@Kandydat

W ŁSSE proces rekrutacji jest kilkuetapowy. Aplikacja, analiza CV, rozmowa kandydata z bezpośrednim przełożonym + HR online lub stacjonarnie a następnie spotkanie z Zarządem spółki/bezpośrednim przełożonym/HR. Informacja zwrotna trafia do kandydata po każdej z rozmów po około 2 tyg. ŁSSE prężnie się rozwija i prowadzi wiele nowych projektów, do których poszukuje pracowników, stąd częste ofert pracy.

@Justyna

Około 80 os

Justyna

No aż tyle to raczej po znajomości faktycznie by nie było. I co jest stały rozrost? Ile osób przybyło od tamtego roku?

@Justyna

Firma poszukuje nowych pracowników w związku z bieżącymi i nowymi projektami. Od zeszłego roku przybyło kilkanaście osób.

Jak długo czekaliście na odzew z Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.? Oddzwaniają zawsze?

JA

Około 2 tygodnie od wyslania cv

Zdegustowana

O tej firmie można nakręcić film jak nie należy postępować z ludźmi. Firma oczywiście w tym co robi, czyli obsłudze inwestorów jest bardzo dobra i stoi tam na najwyższym poziomie. Tego nie można nie docenić. Ale sposób traktowania pracowników jest dramatyczny. Szczególnie z kobiecej części zarządu. Intrygi, napuszczanie na siebie ludzi, okropne komentarze, obgadywanie, wykorzystywanie, brak kultury i ogłady czy publiczne poniżanie innych. Wiele razy byłam świadkiem takich komentarzy, czy nawet wrzasków, których nigdy bym się nie spodziewała po tak wysoko postawionych osobach. Jeszcze jest ten projekt startupowy 5GS, ale tam jeszcze jak pracowałam to była (chyba nadal jest) osoba nie wiem czym się zajmująca. Której nigdy nie było w pracy, a mimo tego nie było w stosunku do niej wyciągniętych żadnych konsekwencji. Chyba lubi się bardzo z tą kobiecą częścią zarządu, na pewno nie jest tam ze względu na swój potencjał i sposób pracy. Na korytarzach wiele się o tym mówiło. Bardzo to wszystko przykre, bo to miejsce ma w sobie ogromny, niewykorzystany potencjał, także ten ludzki. Część z osób z którymi pracowałam nie wiem co tam nawet robią i czym się zajmują. Część z decydentów swoją postawą zniechęca do jakichkolwiek działań (nie wszyscy, bo są tacy, którzy ratują ją przed upadkiem).

Co jaki okres czasu w Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. można ubiegać się o podwyżkę?

zorba

Mniej więcej co dwa lata podwyższane są wynagrodzenia całego zespołu. Poszczególni pracownicy mogą dostać indywidualne podwyżki, kiedy wykażą się zaangażowaniem, kreatywnością czy obejmują nowe obowiązki. Są też nagrody finansowe za szczególne osiągnięcia, nagrody jubileuszowe i benefity takie jak karta sportowa i zdrowotna.

Kowal

Bardzo złe miejsce do pracy. Zarząd skupia wokół siebie tylko garstkę uległych ludzi. Prowadzą zarządzenie przez strach. Brak możliwości rozwoju, praca od rana do nocy i jedyne co się usłyszy to i tak, że człowiek nie nadaje się do niczego. Bardzo odradzam

MM
@Kowal

Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą. To co się dzieje w strefie czasem woła o pomstę. Złe traktowanie pracowników jest na porządku dziennym. Nawet zwracanie uwagi, że coś można poprawić wiąże się z większą liczbą obowiązków i jeszcze większym gnębieniem. Brak perspektyw, napuszczanie na siebie ludzi, manipulacje są na porządku dziennym. Bardzo jestem tym zniesmaczona i zmęczona całą sytuacją.

Zostaw merytoryczną opinię o Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. - Łódź

• Jak się pracuje w Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.?

Kandydaci do pracy w Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.