Czy IBM ma ściśle ustalone godziny pracy?
Są projekty że tak, od 9 musisz być na stanowisku pracy, a w projekcie Google to z każdej minuty "spóźnienia" musisz się tłumaczyć. Warto więc na rozmowie kwalifikacyjnej dopytać o kwestie elastyczności godzin i przy okazji nagrać odpowiedź, bo później się okaże, że wcale temat elastyczności godzin nie był poruszany. Glownym argumentem nieelastycznosci bedzie: "Klient CHCE, żeby wszyscy byli dostępni w konkretnych godzinach".
Firma stosuje zachowania pasywno- agresywne względem swoich pracowników. Pracownicy - buntujcie się, jeśli to widzicie. (usunięte przez administratora) nie ma nigdy uzasadnienia.
(usunięte przez administratora)
Potal nie nawoluje do hejtu tylko daje mozliwosc wyrazenia swojego zdania na temat IBM i skoro tyle osób pisze niepochlebnie o IBM i ma ono rating blisko 1, to o czymś to świadczy. Jestem byłym pracownikiem IBM i mogę się podpisać pod negatywnymi opiniami na temat tej firmy. Nie mogę jej polecić, gdyż nie daje możliwości rozwoju, nie motywuje pracowników do pozostania w niej. IBM tylko chce zarobić na pracowniku nie dając nic w zamian. IBM Krakow to nie jest firma przyszłości i już, wiec jak można polecić te firmę jako miejsce pracy?! Ano nijak :)
W dziale SAP niektórzy są świetnymi specjalistami i managerami ale są też i jednostki wybitnie niekompetentne (to jednak tylko po stronie managementu bo niekompetentnych specjalistów managerowie dość szybko się z firmy pozbywają). Zarobki nieco poniżej aktualnej średniej rynkowej, premii rocznej brak a jak jest to tak jakby nie było. Biuro jak to biuro. IT bardzo sympatyczne. HR jakby za kare był. Dobry sprzęt, telefony ok. Można trafić na super projekt, można trafić na beznadziejny, jak to w konsultingu. Aktualnie najchętniej wypychają na zagraniczny projekt. Dla młodzieży to nie problem, ale też takie osoby powinny mierzyć wyżej np. Accenture, Deloite czy nawet EY z korpo i całą rzeszę mniejszych. Patrząc na inne firmy konsultingowe w tym obszarze ibm niestety odstaje. Może coś się zmieni, ale aktualnie rządzi stara ekipa i perspektyw brak. Zaletą są młodzi ludzie którzy tam trafili i którzy są w większości niezwykle sympatyczni.
@rex Bardzo celnie opisane zarobki oraz inne kluczowe plusy i minusy. Potwierdzę, że największy plus, to współpracownicy, na których zawsze mogłem polegać. Dodam, że największy minus, to propaganda wzorowana na wiadomościach TVP (u nas będzie Ci dobrze, a jak pójdziesz do konkurencji, to jeżeli Cię nie wywalą po 3 mies, to z pewnością zabiorą Ci biurko, kawę i talonik na balonik).
Czy w WWA jest w IBM tak samo jak w KRK ? Opinie w Krakowie na goworku są bardzo nie przychylne żeby nie napisać tragiczne
Jakie są mocne strony pracodawcy IBM?
Jakie wartości są cenione w IBM?
Aktualnie aplikuje na stanowisko 2 linia wsparcia i nie wiem na jade zarobki moge liczyc , na tej stronie podaja niezla sumę (usunięte przez administratora) ile w tym prawdy. Mam 3 lata doświadczenia z jezykiem hiszpanskim.
Witam Mam pytanie czy aplikowanie do IBM WROCLAW bez doświadczenia jedynie policealny technik informatyk z językiem angielskim komunikatywnym ma sens? I jeszcze jedno pytanie jak wasze oczy znoszą wielogodzinne slepanie przed monitorami?
Hiszpanski nie jest potrzebny, jezyk angielski do czytania dokumentacji i komunikowania sie, 2 linia wsparcia czesto wskakuje na managera co jest niesprawiedliwe bo ludzie bez doswiadczenia prowadza klientow bez wczesniejszego przygotowania.
To nieprawda, przyjmują studentów po maturze, bo mogą im mało zapłacić i nie są to staże. Ludzie teraz nie palą się do IBM.
Ale to profesionalisci te testy przeprowadzają ? Bo jak ostatnio przeprowadzali jedna pisała na iPhonie. Po wszystkim lałem po wszystkim leszcze były. A teraz kto będzie ??
Zdecydowanie NIE, mega nie profesjonalne zachowanie. Na mocno specjalistyczne stanowisko, z wieloletnim doświadczeniem nie potrafili nawet odpowiedzieć z jakimkolwiek statusem, gdzie w tym samym czasie miałem kilka telefonów od headhunterów z innymi ofertami. Mocno stracili w moich oczach nie tylko jako pracodawca, ale rownież usługodawca przez takie postępowanie.
Naprawdę myślisz że ktokowiek napisze Ci publicznie jakie są pytania? Rozumiem że każdy chciałby dostać pracę, ale chyba wszyscy na goworku jesteśmy profesjonalistami, a tacy nie sabotują. Rekrutacja przebiega profesjonalnie, składasz aplikację, jest kontakt jeśli są zainteresowani, umawiasz się na rozmowę w siedzibie firmy i po przyjściu się zaczyna. Spotkanie - przynajmniej w moim wypadku- przebiegło jedynie z technicznymi. Aplikowałem na techniczne stanowisko, więc tymbardziej doceniam że zaczynają od konkretów. W trakcie rozmowy czułem że otaczają mnie ludzie czynu a nie ktoś kto tylko czytał o robocie ;)
jedyny test ktory znam to jest test cierpliwosci (w oczekiwaniu na odpowiedz)
testow nie ma
Przestałem chodzić na rozmowy i dawać frajdę zakompleksionym socjopatom, próbującym robić ze mnie debila. Każda kwota była za duża, 10k była, 8k, 4k nawet była za duża. Teraz mam ponad 30k/mc. I ciągle rośnie :-)
Zalety: 1. Praca bardzo rozwojowa - potrzebna cały czas nauka 2. Częste wyjazdy do klientów na całym świecie 3. Wdrożenia systemów do zarządzania ryzykiem rynkowym, kredytowym i płynności, bazujących na najbardziej nowatorskich rozwiązaniach i modelach na świecie Wymagania: 1. Co najmniej 15 lat praktyki z dziedziny inżynierii finansowej - wdrożenia, procesy, itp. 2. Doświadczenie w pracy dla czołowych banków świata 3. Zaawansowana znajomość matematyki finansowej, np. stochastyczne równania różniczkowe i ich implementacja w finansach 4. Zaawansowana znajomość rachunku prawdopodobieństwa 5. Biegła znajomość strukturyzowanych instrumentów pochodncyh i ich dekompozycja na czynniki ryzyka. 6. Wiedza z zakresu symulacji czynników ryzyka modelami neutralnymi względem ryzyka.
Jak firma dobra to i chętnych żeby napisać kilka zdań nie ma? Liczyłem, ze coś więcej się dowiem.
Zastanawiam się jaka jest przyczyna tej ciszy? Firma normalnie działa?
Może ktoś podpowie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje
Mam wrażenie, że sami frustraci się tu wypowiadają. Wiadomo, że IBM WAW to nie ósmy cud świata, ale widzę dużo rzeczy pozytywnych. plusy: - w wielu miejscach widzę innowacyjność (ibm mocno się zmienia, nawet jeśli jesteś w nudnym miejscu, możliwe jest robienie swojej działki i kontrybucja w nowych kierunkach - nikt ci tego nie zabroni) - szkolenia (w moim wypadku najczęściej zagraniczne) - ludzie i atmosfera - super. Dużo kobiet jak na IT (czyli wielki plus). - plaska struktura w samej Polsce (jako typowy pionek mogę podejść to Country General Managera i powiedzieć, co mi leży na wątrobie (co też zrobiłem i zostałem wysłuchany, a problem, który miałem - został zaadresowany). - widzę jak część osób awansuje i rozwija się (pewnie jakieś 5-10%). Ja do nich nie należę, ale widzę, że to jest możliwe. minusy: - kurczący się rynek na 'tradycyjne' produkty ibm: HW, duża część SW. To nie do końca minus, bo IBM bardzo mocno pracuje nad nowymi rzeczami (np. Watson, Bluemix) i aktywnie skupuje atrakcyjne produkty (np. AlchemyAPI, StrongLoop). - spora grupa managerów-idiotów. Powinni tu mieć bardzie gęste sito i ich po prost wyrzucać. Jest cała masa wieloletnich managerów 'przez zasiedzenie', szczególnie na poziomie regionalnym (to prawdziwy rak toczący tą firmę). Nic nie robią, na niczym się nie znają, ale wypełniają jakieś gówniane tabelki i pobierają pensje 4 razy wyższe od managerów 'krajowych'. moje warunki finansowe (oceniam je na srednio-niskie w stosunku do najbliższego otoczenia): - 13k pln brutto + benefity (w tym samochód, medicover dla całej rodziny, multisport, macbook, ipad, przyzwoity smartfon) - premie (sumarycznie w ciągu roku) od 15k do ponad 120k pln
Pracujesz w sprzedaży że masz takie premie w IBM? W IBM waw premie to nawet nie była trzynastka tylko jakieś śmieszne fistaszki. Piszę tu o dziale supportu IT
Konkurencja niech się bardziej postara. Nikt nie uwierzy, że pamiętacie sprawę sprzed kilku lat. Firma jest dobra i ma swoje wymagania!!!
Na spotkanie umówiono się ze mną w jednym miejscu - 5 min przed spotkaniem, kiedy czekałem przed windą dostałem telefon, okazało się, że przełożyli miejsce spotkania na inną dzielnicę :) Spotkanie się odbyło - rekrutacja na podrzędne stanowisko Customer Service Representative w Warszawie trwała ponad miesiąc. W tym czasie firma wypuszczała codziennie ogłoszenie na to stanowisko do ostatniego dnia miesiąca w którym mieli podjąć decyzje włącznie, przy czym na rozmowie zapewniali iż mają jedynie jeden wakat. Podałem stawkę 2.000 netto - nie dostałem propozycji pracy. Praca w systemie 24 godziny, czyli również w nocy. Osoba mająca być moim potencjalnym Team Leaderem była tak zestresowana na spotkaniu, że aż szkoda mi jej było - nie wiem czym to było spowodowane. Oczywiście dawno znalazłem inną pracę czekając miesiąc na wynik rekrutacji :) Osobiście nie polecam aplikować.
Miałam podobną sytuację, tyle tylko, że we Wrocławiu. Rekrutacja w 2014 r. na stanowisko (o ile mnie teraz pamięć nie zawodzi) Process Manager. Zapytana o stawkę odpowiedziałam, że 2500 netto to moje minimum na co Team Leader odpowiedział, że nie dostanę kwoty nawet bliskiej tej sumy. Przybywając na spotkanie punktualnie musiałam czekać ponad godzinę na rozmowę. Nigdy nie oddzwonili z odpowiedzią. Na szczęście dostałam niedługo po tym pracę w zupełnie innej firmie.
@Mamut lol. Jak wpisalem murzynownia w google to pierwszy wynik jaki mi wyskoczyl to IBM Wroclaw xD
IBM Wrocław od kilku lat zatrudnia afrykańskich murzynów i arabów do IT servisu, bo tylko tacy kamikadze z j.francuskim są prefereowani przez IBM stakeholdersów (wew klientów), bez wiedzy technicznej bo nie mieli się gdzie jej nauczyć. W IBM Wrocław robi się kolorowo i czarno, rozkazy kogo zatrudnić wydawane są przez Klientów wewnętrzynych, więc czasami nie wystarczy znajomość j.angielskiego, a wymagana jest znajomość innego języka, bo np francuzi bardzo słabo mówią po angielsku i na dodatek są bardzo lenowi. Budynek IBMa robi naprawdę wrażenie, ale w środku raczej zaczyna przypominać Bombaj i Afrykę i stąd jest tam bardzo gorąca atmosfera w której pojawiają się problemy i konflikty etniczno-kulturowe, a ich głownymi inicjatorami są FLMy, pieski służące interesariuszom i wykonujący ich rozkazy.
Drogi Użytkowniku,
Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:
NIE dodawaj opinii, która:
Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.
Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.
Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.
Często zadawane pytania
-
Jak się pracuje w IBM?
Zobacz opinie na temat firmy IBM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.
-
Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM?
Kandydaci do pracy w IBM napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.