Orbis S.A.

Opinie o Orbis S.A.

mixx

Pracował ktoś w ibis styles hotel w Lublinie bądź innym mieście na kuchni lub jako pomoc kuchenna i może coś napisać na temat pracy atmosfery i wynagrodzenia pozdrawiam.

@mixx

@MIXX Orbis SA to największa w Polsce i w Europie Wschodniej grupa inwestująca w nieruchomości hotelowe. Należą do niej 73 hotele, w tym 63 własne i 10 w dzierżawie (łącznie ponad 14 000 pokoi), w 6 krajach regionu: w Czechach, na Litwie, w Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. W Polsce hotele należące do Orbisu działają pod markami należącymi do Accor, tj.: Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Natomiast hotel w Lublinie działający pod marką Accoru ibis Styles ma innego właściciela.

oj, widze jak "aktywnie" firma administuje tą stroną (kilka razy bylo 2/5, znow jest 3/5, choc dobrych opinii nie przybywa), aż sie boję dodawać czegokolwiek. Oczekujecie Państwo "merytorycznej opinii" a jak byli pracownicy dokonuja tej oceny, to niepochlebne, aczkolwiek szczere i prawdziwe opinie "giną". Pracowałem w Ibisie Kraków 3 lata, nie polecam

@Piotr

Stroną administruje gowork, my, jako Pracodawca ustosunkowujemy się do zamieszczanych na stronie opinii. Dziękujemy za szczery wpis, żałujemy, że nie skorzystał Pan z możliwości wypowiedzenia się podczas trwania zatrudnienia, gdyż jako Pracodawca dysponujemy niezbędnymi narzędziami do zbierania opinii Pracowników, analizujemy je wtedy wnikliwie i wyciągamy wnioski na przyszłość.

Mor
@Piotr

Hmmm, ja też mam takie wrażenie jakby przestało być bezstronnie. Czytam sobie opinie o różnych miejscach pracy i już dwukrotnie się zdarzyło, że te firmy wraz opiniami z tego portalu zniknęły.

Jesteśmy firmą otwartą na opinie zarówno naszych obecnych, jak i byłych pracowników. Śledzimy treści pojawiające się na forum i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki. Prosimy jednak pamiętać, że swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do świadomego kłamstwa, do obrażania kogokolwiek, czy naruszania czyjejś godności. Godność, dobre imię oraz dobra osobiste podlegają ochronie prawnej. Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi mogących obrazić uczucia religijne, zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię, propagujących faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa. Komentarze zawierające treści niezgodne z prawem będą usuwane przez administratora.

Sceptyczny
@Orbis S.A.

Na wniosek i żądanie płatnika faktur VAT ( tzn. Zleceniodawcy+Pracodawcy), który nie przyjmuje jakiejkolwiek krytyki lub odmiennego stanowiska , niż tzw. Kadra Kierownicza sobie życzy. No ale to normalny układ - płacę i wymagam. Dlatego też, np. nie przeprowadzało się badania poziomu satysfakcji wśród pracowników Biura Zarządu , aby nie zaniżać ogólnej średniej . Stara zasada , że jak nie chcesz usłyszeń niepochlebnej opinii to nie zadawaj niewygodnego pytania :)

@Sceptyczny

Jesteśmy częścią firmy globalnej i podlegamy polityce centralnej. Od 2 lat Accor nie przeprowadza badania w centralach pracując nad nowym rozwiązaniem. Jak tylko powstanie na pewno będziemy zainteresowani jego przeprowadzeniem. A opiniami pracowników jesteśmy zainteresowani niezmiennie, dlatego spotykamy się z nimi, mamy ambasadorów np. w projekcie przeprowadzki do nowego biura.

@Orbis S.A.

Drogi "Byly" Pracodawco, chcialabym przekazac pewne informacje, ktore mnie tutaj spotkaly w tym miejscu pracy. Mam sporo materiałów dowodowych.

Katarzyna
@Orbis S.A.

jesteście otwarci na opinie byłych pracowników a komentarze sa tutaj usuwane!!!! żenada, TAK SAMO JAK I NIEKTÓRE NIEPRAWIDŁOWOSCI W HOTELACH BYLY TUSZOWANE!

@Katarzyna

Szanowna Katarzyno, My jako Pracodawca nie mamy możliwości usuwania komentarzy. Te kwestie reguluje Regulamin GoWork.pl

w Ibis Kraków Stare Miasto i Ibis Budget Kraków Stare Miasto nieraz działy sie cyrki!

Martynka

Czyli tej sieci hoteli raczej nie polecacie dla kogoś kto chce działać w turystyce?

To nie jest hotel należący do Orbisu i nigdy nie był

Szanowny Degustatorze Destynacji, Powyższa wypowiedź (ocena) dotyczy hotelu, który nigdy nie był własnością Grupy Hotelowej Orbis. Jednocześnie nasza firma nie zarządza hotelami należącymi do innych Właścicieli. Dlatego ocena niniejszego hotelu nie powinna znaleźć się na profilu Orbis.

@Orbis S.A.

teraz wiraznie widać jak Orbis administruje strona GOWORK i jak usuwa niepochlebne i niewygodne komentarze. Sa na szczescie jeszcze inne fora, NA KTÓRYCH NIKT NIEWYGODNEJ PRAWDY NIE ZACIERA!

@Kasia

nadmienię, iż pracowałam w Orbisie ponad 2 lata i stwierdzam, ze mialo tam miejsce wiele patologicznych sytuacji

@Kasia

Droga Kasiu, Ponownie zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem strony GoWork.pl w zakresie braku możliwości usuwania komentarzy przez Pracodawcę

@Orbis S.A.

a ja zachęcam do zaznajomienia się z przepisami Prawa Pracy i zasadami Etyki!

Aplikowałeś do Orbis S.A. na stanowisko Kelner restauracyjny - Novotel Warszawa Airport? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
Ibis KSM i IBSM

dzięki temu, ze postąpiono z moją osobą jak postąpiono znalazłam sobie bardziej rozwojową pracę w budżetówce przy wiceministrze. Mając trzy kierunki studiów i znając trzy języki przy osobach zarządzających bez wykształcenia tylko straciłam tutaj ponad rok mojego cennego czasu - nabawiając się przy tym wrzodów (przez mobbing ze strony Ukrainskiej koleżanki, która za to samo przeniesiono z innego krakowskiego Ibisa wylądowałam z wrzodami na 3 tyg w szpitalu i nabawiłam się nerwicy - wszystko zostało udokumentowane przez lekarzy!) Nieraz mam ochotę zwrócic sie z cała "dokumentacja dowodową", z print screenami z moich rozmow z przelozonymi odnosnie mobbingu koleżanki do Centrali Orbisu...wstyd, że takie perfidne rzeczy miały miejsce w sieciowym hotelu! Slysząc z ust przełożonego, ze postara sie, zebym nie znalazla już pracy jest wręcz przezabawne!

@Ibis KSM i IBSM

Pani opinia jest dla nas zaskoczeniem, bowiem do tej pory nie otrzymaliśmy sygnałów odnośnie tego typu sytuacji . Funkcjonują u nas procedury, które mają zapobiegać tego typu wydarzeniom, mamy regionalnych przedstawicieli HR, którzy powinni być pierwszym punktem kontaktu, jak również specjalny kanał do komunikacji takich sparw anonimowo. Nie możemy przejść obojętnie wobec poruszanych przez Panią kwestii. Mobbing jest bardzo poważnym zarzutem i pod żadną postacią nie może występować w miejscu zatrudnienia. Nie o wszystkich sprawach możemy rozmawiać tu na forum, a przy tak poważnym zarzucie bardzo łatwo o pomówienie. Właśnie dlatego zanim wyciągniemy wnioski chcemy dokładnie zbadać sprawę. W tym celu zapraszamy Panią do bezpośredniego kontaktu pod firmowym adresem e-mail orbissa@orbis.pl. Po otrzymaniu szerszych informacji pokierujemy sparwę dalej.

M. K.

koleżanka niestety pisze prawdę

@M. K.

potwierdzam

Pensja na czas, możliwości rozwoju, a przede wszystkim fajni ludzie. W nowym biurze mamy też super widoki i na prawdę nowoczesny, ciekawy wystrój.

Wiecie czy Orbis S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Sceptyczny

Zależy do jakiego działu aplikujesz. Któryś z "myślicieli" wpadł na pomysł przeprowadzki z Brackiej do Złotych Tarasów , zmniejszając trzykrotnie wolną powierzchnię dla pracowników. I tym samym znacząco pogarszając pracę "szarej masy pracującej" otwarto szansę na pracę zdalną. Dla prawie wszystkich , z pewnymi wyjątkami ( np. księgowość).

B
@Sceptyczny

Jednym biuro sie podoba, innym nie, jak każda zmiana. Na pewno jest nowocześniejsze, czyste, ma dużo więcej sal konferencyjnych i światła, bardziej dbamy też o ekologię, to że niektórzy stracili swoje gabinety to prawda, to że czasami jest głośniej to też prawda, ale np nie ma problemu z upałem lub zimnem jakie zdarzały sie w starym budynku - nie można niestety mieć wszytskiego.

xXx

Fajne miejsce, jeśli chcesz poznać hotelarstwo. Mam super zespół i kasę na koncie zawsze na czas. Czy zdarzają się dziwne sytuacje lub czy kasa mogłaby być lepsza? Pewnie, że tak. Jak wszędzie. I jak wszędzie - mogłoby być gorzej. Ja polecam, jak chcesz pracować w tej branży.

Sabinka

Praca bardzo fajna !:) dużo ciekawych ludzi można poznać :) ekipa w Ibis Łódź świetna !!:) gdy potrzebujesz wolnego dostajesz bez problemu, zarobki ok 2200 na miesiąc do tego premie półroczne! Kierownicy wymagający ale zawsze mili i uśmiechnięci, pomagają w każdym kłopocie! Darmowe noclegi w sieci Accorhotels , obiady pracownicze, wspólne śniadania co poniedziałek, prezenty na urodziny ! Imprezy pracownicze:) mega atmosfera polecam ta sieć !!

@Sabinka

Twoja opinia jest bardzo entuzjastyczna i na pewno zachęci inne osoby do składania CV. Podałaś sporo benefitów, a z atmosfery jesteś zadowolona. Chętnie dowiem się jakiego rodzaju umowy są proponowane pracownikom i czy są stabilne i długoterminowe? Na stronie https://www.praca.pl/720043,orbis_s_a,warszawa,firma.html jest sporo ofert pracy, głównie dla kelnerów, pokojowych i recepcjonistów. Warto tam zajrzeć.

Sabinka
@Artur

Umowa jest na 3 miesiące próbna a później na dwa lata. Stabilne zatrudnienie , szanują pracownika . Po dwóch latach umowa jest na stałe.

Ana

Chybaraczej ie w Orbisie

@Sabinka

Czy firma zatrudnia pracowników na staż? Jeśli tak to gdzie można znaleźć informacje i naborze.Czy po takim stażu ,jest szansa na zatrudnienie?

@Sabinka

Pierwszy raz słyszę o darmowych noclegach PRCOWNICZYCH! Owszem jeśli wykazała się wobec dyrektora lub Market Place Leadera i masz voucher to jak najbardziej wówczas wtedy masz nocleg free. Ale nie że śpisz za darmo po cenie pracowniczej... Zresztą.. "cena pracownicza" nie jest wcale taka extra. Na innych portalach turystycznych hotelowych znaleźć nocleg za zupełnie przyzwoita kwotę.... Wybacz ale pracuje ponad 10 lat i jestem bardzo zdziwiona tym co piszesz. Owszem imprezy integracyjne są dwa razy do roku oraz bywają integrację poszczególnych działów ... Co do pensji trzeba przyznać że jest zawsze na czas i nigdy nie było żadnych opóźnień czy poślizgów. Pamiętaj jednak że każdy hotel mamswoja własną politykę wobec swoich pracowników więc jeśli Ci się dobrze dzieje w tej firmie to bardzo dobrze.

Nie polecam - niskie pensje brak podwyżek ( 3,5 % podwyżki max w obecnych czasach to kpina a nie podwyżka ) Cały sztab ludzi do kontrolowania pracownika na każdym kroku i wydawania poleceń. Jeśli jesteś na to gotowy możesz awansowac i potem ganiać innych pracowników a nawet zostać dyrektorem hotelu - wielu zaczynało na recepcji. Jesli chodzi o stanawiska administracyjne, księgowy , kadrowy zdecydowanie odradzam - stres wymagania, cała masa podkładek pod wszystko coraz więcej nowych prodedur i pracy a nic w zamian.

Joanna

Z tego co piszesz wynika, że sposób zarządzania pozostawia wiele do życzenia. A co do niskich pensji - czy oprócz tego dostajecie premie za dobrą pracę i benefity? Dzięki.

@Joanna

Tak jest premia dwa razy w roku, ale jej wysokość nie jest pewna i od lat jest coraz mniejsza - jak doliczy się ją do pensji da sie przeżyć. Premia jest procentowa - czyli jak wszyscy pracownicy się bardzo strają i osiągną wymagane cele to dostaną określony procent od półrocznej pensji. Jak się da to pare gorszy pracownikowi wpadnie do kieszeni. Ale naprawdę przyzwoite pieniądze dostaną oczywiście Ci najlepiej zarabiający - bo premie sa procentowe. Także warto się starać ktoś zawsze skorzysta. Benefity stanardowo jak w kazdej dużej firmie.

Joanna

@Pracownik Nakreśl chociaż mniej więcej jaka to może być kwota przyznanej premii? Będę wdzięczna.

@Joanna

zależy kto ma co na umowie, ale przeciętnie dla recepcjonisty premia półroczna to około 1000 zł

Magda

Dla młodych osób polecam prace w Orbis. Można nabrać doświadczenia i obycia z życiem zawodowym. Natomiast jest to ciężki kawałek chleba za śmieszne pieniądze (restauracja/recepcja). Natłok obowiązków, praca w święta, często proszona byłam również o przyjście w dzień wolny. Grafiki układane beznadziejnie np. 6 dni pracy, 1 dzień wolnego i potem znowu 5-6 dni pracy i 1 dzień wolnego. Brak wolnych weekendów, jedna niedziela wolna nie jest dla mnie wystarczająca. Nie wspomnę o tym, że każdy z nas ma rodzine/dzieci i weekend to czas kiedy można z nimi spędzić więcej czasu. Co dzień inna zmiana, człowiek potem jest zmęczony takim trybem życia. Kadra zarządzająca nie mająca pojęcia o zarządzaniu, brak jakiejkolwiek chęci do zmiany bądź wprowadzenia czegoś nowego. Ludzie pracują tam po 10-15 lat i nie są skorzy do zmian. Brak również pracowników na zmianach. Notorycznie byłam sama na zmianie, hotel pełen ludzi. A jak się jest samemu na zmianie to nie ma mowy o opuszczeniu stanowiska na posiłek, bo nie wyrobisz się potem z pracą. A nie będzie potem kiedy odebrać nadgodzin, bo każdy jest sam na zmianie, bo nie ma ludzi. I tak koło się zamyka :-) Jako młoda osoba myślałam, ze każdy zawód tak ciężko pracuje. Na szczęście podjęłam decyzję o odejściu i cieszę się, że nie muszę się martwić o wolne w nadchodzące święta

xxx

Ibis Zabrze nie jest własnością ORBIS S.A. (usunięte przez administratora)

Czy rozmowa rekrutacyjna w Orbis S.A. odbywa się również w języku angielskim?

Wszystko zależy od stanowiska na jakie sie aplikuje

Aktualność
Grupa Hotelowa Orbis zdobywcą prestiżowego tytułu Aon Best employer w Polsce 2018! Zapraszamy na relację:
kandydat

link nie działa

mixx

Pracował ktoś w ibis hotel w Lublinie bądź innym mieście na kuchni lub jako pomoc kuchenna i może coś napisać na temat pracy atmosfery i wynagrodzenia pozdrawiam

Witold

Przykro mi, że praca w Orbis nie jest przez Ciebie dobrze wspominana. Możesz mi powiedzieć jak długo tam pracowałaś i czy taka sytuacja była od początku, czy dopiero od niedawna coś zaczęło się psuć? Na jakie zarobki może liczyć początkująca osoba? Mam nadzieję że wiesz coś na ten temat i udzielisz mi odpowiedzi na te pytania.

Szczery

Pracowałem jako recepcjonista w hotelu Novotel Warszawa Centrum przez prawie trzy miesiące i muszę powiedzieć, że moje wrażenia są bardzo złe. Osoby znajdujące się na stanowiskach menadżerskich w recepcji kompletnie nie szanują zwykłych pracowników. Ciągle się czepiają najmniejszych szczegółów i wytykają wszelkie błędy. Bardzo często straszą, że „sprawdzą wszystko na kamerach”. Ogólna atmosfera w zespole jest bardzo słaba, a rotacja pracowników ogromna. Ilość osób, które pracują jest zdecydowanie niewystarczająca (typowa polityka oszczędności) dla tak wielkiego hotelu (742 pokoje), dlatego pracy jest mnóstwo. Na porządku dziennym jest zmuszanie do nadgodzin, za które nikt nie zapłaci. Jedyne co to można je odebrać wtedy kiedy ktoś z kierownictwa się na to łaskawie zgodzi. Hotel w celu maksymalizacji zysków prowadzi politykę overbookingu, mianowicie sprzedawania więcej pokoi niż jest dostępnych, dlatego też sfrustrowani goście dla których zabrakło miejsca lub zmuszeni zostali do zamieszkania w pokoju niższego standardu wyżywają się na recepcjonistach. Warto również wspomnieć o strasznym grafiku. Zdarzało się nawet pracować w 9 na 10 dni. Po takim maratonie już nawet nie można było patrzeć na ludzi. Ogólnie panuje tam ogromny chaos i dezorientacja. Obieg informacji jest żartem. Kompletnie nie polecam podejmowania pracy w tym hotelu i dla tego pracodawcy.

Julita

Proszę, abyś nie wprowadzała użytkowników w błąd, ponieważ na forum GoWork.pl nie zachodzą żadne - jak określiłaś - "manipulacje". Każdy ma prawo wypowiedzieć się na forum niezależnie od tego, czy pisze o firmie w sposób pozytywny, czy też nie. Jednak istnieje tu regulamin, który obowiązuje nas wszystkich. Jeżeli dany komentarz został usunięty to zapewne nie był zgodny z regulaminem forum lub/i polskim prawem. Jeżeli masz wątpliwości, zawsze możesz zwrócić się do administracji serwisu: admin@gowork.pl

Artur

Nikt nie proponuje tego typu usług. Każdy ma prawo napisać swój komentarz bez względu na jego wydźwięk. Ważne, żeby był merytoryczny i w kulturalnej formie. Jeżeli jesteś pracownikiem Orbis napisz o warunkach zatrudnienia i podziel się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami forum.

Elatula

Zarobki niskie. Brak możliwości rozwoju. Kierownictwo obsadzane ludźmi z zewnątrz którzy nie koniecznie ogarniają co trzeba. Hotel oszczędza na czym się da. Klienci potem marudzą. Pracowalem 4 lata. Generalnie nie polecam. Novotel w Szczecinie Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Szanować pracownika

AXLIN
@Elatula

niestety, mialam ten sam problem w Krakowie, 3 lata przepracowalam bez jakiejkolwiek mozliwosci awansu, oszczednosci niestety są generowane, z takich dzialan kierownictwo (czesto niewykształcone, trzymajace sie swej posady kurczowo przez lata) dostaje premie, smutne to

@AXLIN

Możecie napisać, czy firma Orbis preferuje zatrudnianie osób z doświadczeniem zawodowym, czy raczej osób świeżo po ukończonych studiach, które szukają swojego pierwszego miejsca pracy? Ciekawi mnie, jak to było w Waszych przypadkach, dlatego zachęcam do dyskusji na ten temat.

Poznan-Novotel. Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko recepcjonisty dotyczyły osobowosci :pytania o kreatywnosc, jakie mamy pzyklady z zycia na dowod tej cechy, czy jest sie osoba ktora wspiera i stara sie rozwiazywac rozne problemy,preferowane osoby uśmiechniete z mila aparycja, ktore sa gotowe na animatorowanie gości. Jesli chodzi o proponowana płace to 2800(słownie dwa tysiące osiemset złotych) brutto/pelen etat/umowa o prace na okres probny 3msc, pozniej 3000 (słownie trzy tysiące złotych)brutto. Obowiązków dużo.Zmianowa praca, roznie w swieta, czesto za kogos trzeba przyjsc.

Honorata
@Anonim

Wiele osób z całą pewnością szukało informacji odnośnie tego, jak w Orbis przedstawia się cały proces rekrutacyjny. Dlatego świetnie, że zechciałeś nam go w szczegółach opisać. Czy ostatecznie zdecydowałeś się podjąć pracę w tej firmie. A jak wygląda sprawa ze znajomością języków obcych? Wystarczy ich komunikatywna znajomość, czy raczej wymagają zaawansowanego poziomu?

Zostaw merytoryczną opinię o Orbis S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Orbis S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Orbis S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Orbis S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 7 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Orbis S.A.