Opinie o Divante w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Divante. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Divante o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Divante w Wrocław

Ktos

Czy firma poszukuje pracownikow z jezykiem rosyjskim?

@Ktos

Cześć, nie szukamy obecnie pracowników z językiem rosyjskim. Od kandydatów oczekujemy natomiast bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Wymagany poziom różni się w zależności od stanowiska. :)

Alicja
@Divante

Ja widzę w ofercie pracy dla enterprise project managera, że kandydat musi prezentować poziom angielskiego minimum B2 https://divante.recruitee.com/o/enterprise-project-manager Czy Divante wymaga okazania jakichś certyfikatów? Czy raczej rozmowa wykaże dostatecznie i wystarczająco poziom językowy?

@Alicja

Cześć, nie wymagamy certyfikatów. Poziom angielskiego sprawdzany jest podczas rozmowy rekrutacyjnej :)

Czy pracownicy w Divante dogadują się między sobą?

Divante

Cześć! Jak najbardziej :) Stale dbamy o to, by utrzymywać przyjazną atmosferę opartą na otwartej komunikacji i szacunku do siebie nawzajem. Pracujemy w małych zespołach, a dwa razy w roku organizujemy integracje (online lub offline). Dodatkowo zatrudniamy ludzi, których vibe odpowiada naszej kulturze i wartościom. No i po prostu się lubimy: nie tylko zawodowo, ale też prywatnie ;)

Proces rekrutacyjny wspominam bardzo dobrze - był klarowny, sprawny i szybko otrzymałam feedback. Na tym pozytywy się w zasadzie kończą, choć warto wspomnieć o tym, że pakiet medyczny czy karta Multisport do uzyskania w przystępnej cenie . Po podpisaniu umowy okazało się, że trafiłam do zupełnie innego zespołu i do innego przełożonego niż była mowa na początku. Jak dla mnie "płaska struktura" prowadzenia firmy, to fikcja. Nad każdym pracownikiem czuwa team leader, a do tego są spotkania rozliczające regularnie z efektów pracy (co nie jest niczym złym, ale nijak się ma do braku hierarchii, z którą obnosi się firma w ogłoszeniu o pracę i można się tutaj poczuć jak dzieciak, którego opiekun prowadzi za rączkę, a nie każdemu to odpowiada). Dział techniczny dość sprawny, choć komunikacja nie jest ich mocną stroną. Co do działu HR mam mieszane uczucia. Dziewczyny pomocne i bardzo miłe, ale zdarza się zawalanie terminów i deficyty związane ze znajomością przepisów. Klienci i projekty ciekawe, na plus bardzo klarowne i rzetelne podejście biznesowe do klienta. Jeżeli chodzi o widełki placowe, to jednak na wrocławskie standardy IT mocna średniawka, szczególnie biorąc pod uwagę portfolio klientów. Czy prawdą jest, że każda osoba z którą żegna się firma otrzymuje feedback? Ja dowiedziałam się o zakończeniu współpracy, nie mogąc się zalogować do firmowego laptopa, a zatem ponownie powtórzę, że komunikacja z pracownikiem, to nie jest mocną stroną Divante i wcześniejsze komentarze zdają się to tylko potwierdzać. Moim zdaniem firma nie nadaje się dla programistów z mocnym poziomem seniority, do tego dużo tutaj już przemyconych motywów z typowej korporacji. Jeśli cenicie sobie dużą niezależność i elastyczność, oferta może nie być dla Was.

Divante

Dziękujemy za Twoją opinię. Cieszymy się, że proces rekrutacyjny Ci się spodobał :) Zdarza się, że po weryfikacji umiejętności kandydata na rozmowie rekrutacyjnej jest on dedykowany do konkretnego zespołu, dla którego te umiejętności są pożądane w danym momencie. Tak, w Divante mamy Team Liderów, którzy czuwają nad rozwojem swoich pracowników, odbywają z nimi spotkania feedbackowe i na tej podstawie decydują w jakim kierunku chcą się rozwijać. Mamy też rolę Opiekuna, który dedykowany jest na pierwsze 3 miesiące dla nowej osoby, wprowadza w narzędzia i flow pracy w firmie na danym stanowisku. Wspólnie z opiekunem wyznaczane są też cele na pierwsze trzy miesiąca dla nowego pracownika. Jest nam przykro, że doszło do przytoczonej przez Ciebie sytuacji pod koniec Twojej współpracy. Ze strony HR praktykujemy jednak spotkania exit interview oraz oferujemy pomoc (w przypadku zainteresowania drugiej strony) jeżeli chodzi o polecenia pracownika do innej firmy, konsultacje CV czy przećwiczenie rozmowy rekrutacyjnej.

Janek

Rozmowa techniczna okazała się testem ustnym, pytanie i odpowiedź bo nie ma czasu na rozmowę. Pytania głównie podchwytliwe a pytający nawet nie chce podać poprawnej odpowiedzi po odpowiedzi że, się nie wie z czego większość to i tak CSS na stanowisko full stacka z nastawieniem na backend. W ofercie informacja o budżecie szkoleniowym a na rozmowie okazuje się że od roku go nie ma "bo covid", dobra wymówka jak na firmę która korzysta na tym wirusie. Ostatecznie dostałem ofertę po 2 tygodniach (miała być po 2 dniach) ale jej nie przyjąłem.

@Janek

dziękujemy za podzielenie się feedbackiem. Czy w trakcie rozmowy z konsultantem technicznym zgłosiłeś prośbę otrzymania prawidłowej odpowiedzi? Co to do procesu rekrutacyjnego, standardowo dajemy sobie 2 tygodnie na odpowiedź po rozmowie rekrutacyjnej w związku z tym, że jesteśmy często w trakcie innych rozmów z pozostałymi kandydatami. Staramy się jednak nie przekraczać 2 tygodni na feedback dla kandydata.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
E-commerce

Pracownik w tej firmie się nie liczy - osoby decyzyjne patrzą tylko i wyłącznie na zysk firmy. Smutne i prawdziwe. Zero wsparcia w trudnych sytuacjach - wtedy wygrywają tylko i wyłącznie dobre względy konta bankowego firmy. Oferta pomocy ze strony firmy nie przekłada się w ogóle na działanie. Na szczęście są inni pracodawcy w tym mieście, którzy troszczą się o swoich pracowników.

@E-commerce

Twój feedback jest dla nas ważną informacją. Dokładamy starań, aby wspierać pracowników zarówno podczas pracy w Divante, jak i podczas ich offboardingu. Dział HR oferuje działania outplacementowe, w ramach których (współ)pracownik może skonsultować swoje CV, przećwiczyć rozmowę rekrutacyjną czy skorzystać z poleceń wśród innych software house'ów.

Magento

Zapomniałem dodać, że Divante w wielu swoich projektach robi outsourcing pracowników. To znaczy: przyjęcie do firmy nie kończy rekrutacji. Często jest jeszcze dodatkowy etap, gdzie trzeba porozmawiać bezpośrednio z klientem i dopiero potem podejmowana jest decyzja.

@Magento

Dziękujemy za opinię. Podczas rozmowy z rekruterem i osobą techniczną, kandydat jest informowany o dodatkowym etapie procesu. Jest to wymóg stawiany przez klienta i nie dotyczy tylko procesów na stanowisko Magento Developerów, ale także innych technologii.

Co wchodzi w socjal Divante?

Divante

Hej, w ramach pakietu socjalnego, każdy pracownik Divante objęty jest ubezpieczeniem PZU, a także opieką zdrowotną Medicover.

@Divante

owszem, o ile sobie za to zapłaci. super socjal. taki nie zbyt darmowy.

@pracownik

@pracownik, Pakiet podstawowy Medicover jest opłacany w całości przez Divante, natomiast pakiety rozszerzone są dodatkowo płatne.

@Divante

Pracownikom nic na ten temat nie wiadomo. Zresztą w mniemaniu firmy ludzie na b2b nie są traktowani jak pracownicy, trzeba mieć to na uwadze

Johnn Cena

Kto po zwolnieniach po covidowych? Jak nastawienie po? Macie coś na oku?

Niepewny
@Johnn Cena

Były spore zwolnienia w Divante z powodu covida? Ile osób mniej więcej straciło pracę?

krosina

Firma super ale dyrekcja szczególnie w niektórych działach (marketing) to jakiś dramat. Korpo podejście i 0 ludzkiego feedbacku, szkoda przynajmniej na ten dział siły. Ludzie w firmie za to nadrabiają wszelkie negatywne aspekty.

@krosina

krosina, dziękujemy za podzielenie się opinią. Cieszymy się, że pozytywnie oceniasz atmosferę w firmie. W Divante dążymy do tego, aby dawać sobie regularny feedback, przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce, zwrócimy na to uwagę.

pomelo

Rekrutacja składająca się z wielu etapów. Na początek były dwie rozmowy telefoniczne, następnie zadanie do wykonania, a po jego akceptacji spotkanie w biurze. Same etapy i przebieg rekrutacji całkiem znośny, natomiast brak feedbacku po przejściu wszystkich kroków jest bardzo rozczarowujący. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Pani z rekrutacji sama mnie zaczepiła z ofertą pracy... Rozumiem, że byli lepsi kandydaci, ale brak informacji zwrotnej po przejściu całego procesu jest dla mnie równoznaczny z brakiem szacunku dla kandydata. Zrobiło to na mnie bardzo złe wrażenie. Przed rozmową widziałam Divante jako profesjonalistów, po rozmowie zmieniło się to diametralnie. (btw. rozmowie były obecne, aż 3 osoby oceniające - trochę tłoczno)

@pomelo

Pani @pomelo, dziękujemy za opinię, jednocześnie jesteśmy zaskoczeni takim rozwojem sytuacji i bardzo nam przykro, że odniosła Pani takie wrażenie. Chętnie 'nadrobimy' feedback na temat Pani kandydatury, a także przyjmiemy dodatkowe uwagi dotyczące samego procesu rekrutacyjnego. Przemek, nasz Recruitment Team Leader chętnie z Panią porozmawia - zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 570 089 300.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Divante?

Divante

Rodzaj umowy w Divante nie jest kwestią preferencji. Możliwe są różne formy współpracy - wszystko zależy od stanowiska i ustaleń między kandydatem/tką a potencjalnym przełożonym podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Zainteresowana

Jak jest z angielskim w tej firmie? Pracownicy posługują się nim na codzień? Jest sprawdzany na rozmowie rekrutacyjnej?

@Zainteresowana

Hej, mamy do czynienia z językiem angielskim każdego dnia pracy. W kontakcie z klientem, w rozmowach z anglojęzycznymi współpracownikami i przy realizacji projektów. Rekruterzy już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej sprawdzają poziom znajomości języka. Na kolejnym etapie rozmów również jest on weryfikowany i oceniany według ESOKJ czyli A1, A2 itd.

Zainteresowana
@Divante

Ok, rozumiem. Czyli ktoś kto ma problem z angielskim raczej nie ma szans na pracę?

Magento

Beznadziejna firma z wybujałym ego. Dział HR poniżej jakiejkolwiek krytyki, prezes zarządu bryluje na linkedin wypuszczając co chwila lanserskie posty. Rekrutacje ciągną się w nieskończoność nawet na stanowiska techniczne, gdzie powinno to iść gładko i sprawnie, a nie idzie. Jest milion etapów. Odradzam mimo tego, że mają duży "rozmach" i biorą naprawdę duży kawałek tortu z rynku e-commerce.

@Magento

@Magento, Rozumiem, że z Twojej perspektywy proces rekrutacyjny mógł się przeciągać. Chętnie dowiem co rozumiesz przez to, że zespół HR jest poniżej krytyki? Czy nie wywiązał się z czegoś co było Ci obiecane? Jeżeli chodzi o sam proces ma on kilka etapów i często wymaga on aktywizacji różnych osób, których zebranie nie raz bywa utrudnione. Jeżeli to był problem jest to cenny feedback dla nas, by zwiększyć siły przerobowe. W kwestii lansu - zabieramy głos w kwestiach, w których mamy coś do powiedzenia. Nie wstydzimy się chwalić sukcesami, dlatego mamy swój spory kawałek tortu. Jeżeli chcesz podzielić się swoim feedbackiem, możesz skontaktować się ze mną bezpośrednio pod numerem +48 570 089 300.

Divante

Rozumiemy, że sprawa Twojej aplikacji jest dla Ciebie ważna i chcielibyśmy właściwie zaadresować ten problem, tak aby nasza decyzja nie budziła wątpliwości. Każda forma feedbacku jest dla nas wartościowa. W naszym rozumieniu, zaaplikowałeś na wybrane przez siebie stanowisko i nie otrzymałeś od nas żadnej odpowiedzi. Chcielibyśmy podkreślić, że pod każdym ogłoszeniem i w mailu potwierdzającym odbiór aplikacji znajduje się informacja o tym, że skontaktujemy się jedynie z kandydatami, którzy według nas najlepiej pasują do poszukiwanego profilu. Rozumiemy Twoją frustrację i chętnie z Tobą porozmawiamy. Zachęcamy do kontaktu z Przemkiem (Head of Recruitment) pod numerem(usunięte przez administratora)by podzielić się swoim feedbackiem.

Divante

Hej, śpieszymy z odpowiedzią. :) Poza wynagrodzeniem podstawowym, nasi pracownicy mogą liczyć na całkowite pokrycie kosztów podstawowego pakietu Medicover (wyższe pakiety można wykupić we własnym zakresie), dofinansowanie do karty Multisport, grupowe ubezpieczenie PZU na preferencyjnych warunkach i dofinansowanie lekcji języka angielskiego. Zachęcamy za zapoznania się z naszymi benefitami pracowniczymi pod tym linkiem https://divante.com/career#Benefits.

Franz K.

Czy wy w ogóle przyjmujecie kogoś do pracy? Na necie ciągle te same ogłoszenia.... Aplikowałem na jedno ze stanowisk i żadnej informacji zwrotnej. (usunięte przez administratora).

@Franz K.

Cześć Franz, Odpowiemy w punktach: 1. Cały czas przyjmujemy nowe osoby, ale często ogłoszenia wiszą przez dłuższy czas, ponieważ stale potrzebujemy konkretnego typu specjalistów. Nie jest tak, że jak kogoś przyjmiemy, to rekrutacja jest zamknięta. Cały czas wchodzą nowe projekty i kolejni specjaliści są potrzebni. 2. Rozumiemy, że możesz być rozczarowany brakiem kontaktu z naszej strony. Zadbaliśmy o to, żeby każda aplikująca do nas osoba była informowana o tym co się dzieje z jej aplikacją. W pierwszym mailu jest też informacja, że będziemy kontaktowali się z wybranymi osobami. To nie znaczy, że coś jest nie tak. Może to nie był właściwy moment. Nie zniechęcaj się i próbuj dalej! Jeżeli potrzebujesz wsparcia zawsze pod ogłoszeniem są nasze dane kontaktowe - możesz śmiało napisać do jednego z rekruterów i przegadać całą sprawę, Mamy nadzieję, że to choć trochę rozjaśnia sprawę. Pozdrawiamy

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Divante?

Divante

Cześć, wszystko zależy od stanowiska i naszego zapotrzebowania. Jaka rola Cię interesuje? :)

Wiktor

Podpowiedzcie czy firma prowadzi jakieś rekrutacje aktualnie?

Rekrutacja Divante
@Wiktor

Cześć, aktualne ogłoszenia znajdują się na stronie https://divante.co/career, zapraszamy :)

Relief

Rekrutacja w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Przyjąłem jednak ofertę z innej firmy. I tu zgrzyt: obiecano me feedback, którego po dziś dzień po dwóch miesiącach nadal nie dostałem.

Divante_R
@Relief

Bardzo dziękujemy za opinię. Staramy się zawsze udzielać informacji zwrotnych dlatego sprawdzimy sprawę i postaramy się wrócić z zaległym feedbackiem.

Stefan

Czy tak dobrze pracuje się? Szkoda, że nikt nie pisze, liczyłem na jakieś info

Zostaw merytoryczną opinię o Divante - Wrocław

• Jak się pracuje w Divante?

Zobacz opinie na temat firmy Divante tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Divante?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 8 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Divante?

Kandydaci do pracy w Divante napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Divante
2.9/5 Na podstawie 54 ocen.