Ingka Business Service Center Sp. z o.o.

Opinie o Ingka Business Service Center Sp. z o.o.

Praca na akord. Źle wspominam, może kiedys napisze czemu bo to aż ręce opadają. Jeśli znacie języki to na stanowisko juniora proście o 4900 zł brutto. I tak nie polecam się w to pchać.

Jolanta
@Marek

To nie ma podstawy żadnej, która jest gwarantowana? Czy tylko sam akord liczony?

XYZ
@Jolanta

Wszystko zależy od umowy, jednak ja osobiści pierwszy raz słyszę żeby BSC zatrudniony był ktoś na podstawie akordu. Dotyczy wszyscy pracownicy byli zatrudniani są na umowę o pracę (pracownicy stali) lub umowę zlecenie (stażyści/studenci). W przypadku tej drugiej umowy pracuje się zgodnie z ustaleniami jakie mamy po rozmowie z HR i przełożonymi.

No tak średnio bym powiedział

Ja nie podzielam aż tak negatywnych opinii, choć przyznam, że o ile byłam zachwycona na początku pracy, to teraz mój entuzjazm jest o wiele mniejszy. Ale tak naprawdę wszystko zależy od zespołu, do jakiego się aplikuje. Ja byłam bardzo zadowolona z pracy w moim, atmosfera była luźna i przyjazna, ale odkąd pojawiła się nowa Team Leaderka, zaczęło się (nie)słynne rozliczanie co do minuty, reprymendy za pojedyncze kilkuminutowe spóźnienia (na spotkania wewnętrzne, na które większość ludzi i tak ma wywalone, nie żadne poważne meetingi, na których się sprzedaje milionowe kontrakty), rozliczanie z każdego zadania, indagowanie, dlaczego coś nie zostało zrobione (nawet jeżeli nie wypadło z SLA, ergo nie zaniżyło statystyk ani na nic wymiernie nie wpłynęło). Tak więc jak pisałam wcześniej, wszystko zależy od ludzi, na których się trafi. Ogólna atmosfera w firmie wydaje mi się dobra; płaca nie najgorsza, nie najlepsza; bonusy w postaci karty lunchowej, kafeterii benefitów itd. ja akurat bardzo doceniam; 15 minut przerwy na obiad to faktycznie mało, przyzwoicie byłoby dać ludziom pół godziny, tak jak to bywa w nawet mniejszych firmach.

Bożena
@No tak średnio bym powiedział

Czyli ta nowa Pani to po prostu mega skrupulatnie podchodzi do tematu ale nie przekracza przy tym jakiś granic rozsądku? Bo z opisu wygląda to jak ostra dyscyplina. Jak tak właściwie doszło do jej wyboru?

Sasza

Szukam bezposredniego kontaktu z działem HR

@Sasza

I co, masz? Może zacząć od maila?

Kiedyś to były czasy......

CHAOS to słowo, które ciśnie się na usta obserwując z boku na to, co się dzieje w strukturach tej firmy. Nie pracuję tam już od jakiegoś czasu, jednak na samo wspomnienie mam ciarki. I jak widać nie tylko ja, bo wielka rekrutacja na pracuj.pl mówi sama za siebie. Doświadczone osoby uciekają gdzie (usunięte przez administratora) rośnie, żeby tylko uciec od "grupy trzymającej władzę" czyli ekipy panć + pana szefa, którzy potrafią jedynie słodzić sobie na spotkaniach i opisywać jacy to są wdzięczni, że mogą ze sobą pracować. Klepanie się po plecach idzie im świetnie. A dla pracowników mają tylko coachingowe hasła i okrągłe odpowiedzi. Pracownik zamiast ludzkich godzin pracy, jasno wytyczonych obowiązków i godziwej zapłaty może liczyć jedynie na podziękowania wypisane w prezentacji lub dodatkowe punkty w kafeterii. Przez zamieszanie z tą tajemniczą transformacją są ludzie, którzy pracują w dwóch miejscach jednocześnie, bo nie ma kto robić. Osobom, które coś już umieją dowala się więcej, więcej, więcej, bez większego wytłumaczenia po co i na co, i to nawet gdy nie mają odpowiednich kompetencji by te zadania wykonywać. Siedzisz i klepiesz, a do tej twojej bezmyślnej pracy przypisuje się jakieś ambitne hasła. Na porządku dziennym są dni kiedy siedzi się do 22:00, albo kiedy nie masz nawet jak iść do łazienki. Śmiech na sali.. aha! no i moja ulubiona przerwa na obiad, 15 min..... może zdążysz sobie podgrzać zupę i zjeść kilka łyżek. Jakiekolwiek próby rozmów z TL kończą się kołczowym tekstem typu "jesteśmy w tym razem", a moim osobistym hitem jest "nie wchodź na teams jeśli nie chcesz, żeby Ci przeszkadzali" :D i kit, radź se człowieku :D W niektórych zespołach jest w ogóle jakaś atmosfera prześladowania, jak się coś nie udaje to góra zaraz szuka kozła ofiarnego, widać, że lubi się zwalać winę na jedną osobę i potem dobijać ją już po całości. Warto wspomnieć też o wszechobecnej inwigilacji: jest parę programów, które pracownik musi wypełniać dokładnie CODZIENNIE, co, kiedy i ile zrobił... po to, żeby mierzyć jego wydajność. Pisać kiedy idzie na przerwę, kiedy jest, kiedy go nie ma, często trzeba zgłaszać co się teraz robi. A co najlepsze, w każdym teamie organizowane są specjalne godzinne spotkania nt. tego jak te programy wypełniać :D żebyś czasem nie zaznaczył "meeting" zamiast np. "core", cyrk! Nawet w niedzielę potrafią do ciebie zadzwonić i pytać jak coś zrobić :D co samo za siebie świadczy o poziomie wiedzy innych kolegów z teamu (sam fakt, że ktoś siedzi i klepie w niedzielę, no comment). To smutne, że po kilku latach pracy w takim chaotycznym środowisku człowiek traci pewność siebie, a momentami to chyba nawet godność. Wszyscy są kompletnie wyprani z jakichkolwiek chęci. Nowi ludzie przychodzą i po miesiącu się zwalniają, bo widzą jaki jest bałagan, a benefity w postaci punktów kafeterii lub paczki słodyczy na Wielkanoc nie załatwiają sprawy (szokujące co??). Dobijające środowisko, a jak zaczynałem pracę tam parę lat temu to cieszyłem się, że super trafiłem i mi się udało. Myślałem, że poćwiczę języki i nauczę się jak się pracuje w międzynarodowej firmie. A jak widać ta prestiżowa międzynarodowa firma potrafi jedynie traktować zwykłych ludzi jak roboty i awansować tylko swoje koleżanki, które tańczą tak jak im się zagra :(

Równy
@Kiedyś to były czasy......

To nie pierwszy komentarz, który zwraca uwagę na problem z kierownictwem - co się dzieje? Skąd to niezadowolenie i niechęć do managerek?

A mogło być tak pięknie….
@Kiedyś to były czasy......

Niestety te wszystkie negatywne opinie to prawda…Zostałem tam tylko na okresie próbnym i zwiałem do innej pracy i czuje ulgę jakich mało. Mam za sobą solidne, kilkuletnie doświadczenie w bardzo dużej korporacji, miałem tego serdecznie dość dlatego aplikowałem tutaj z nadzieja, ze pomimo tego ze wciąż korpo - to jednak mniejsze, jednak IKEA, skandynawska firma to i konkretne wartości, będzie dobrze. I na samiutkim początku jest! Wszyscy są mili, szkolenia nawet ciekawe co na onbordingu w korpo jest mało spotykane, myślisz sobie - spoko będzie dobrze (chociaż kasa jest tragiczna, nie dziwie się ze tak ciężko im znaleźć pracowników ze znajomością dwóch języków za taki śmieszny pieniądz).Nic bardziej mylnego! Zaczęło mi coś śmierdzieć jak było szkolenie z tej całej „inwigilacji” pracownika. Musisz dokładnie zaznaczać codziennie co robisz i ile minut na to przeznaczasz, ogłaszać całemu teamowi ze idziesz na siku (czasem się zastanawiałem a co jak dopadnie Cię biegunka :D), 15 minutowa przerwa to jakiś żart…były tu opinie a czemu niby pracodawca miałby płacić za więcej? Nie wiem, może dlatego żeby był czas na chwile odpoczynku od ekranu i ciepły posiłek? Poza tym co to za przerwa jak z zegarkiem w ręku w stresie jesz te kanapkę i patrzysz żeby się wbić DOKŁADNIE po 15 minutach. Ale największym absurdem z jakim się spotkałem to to, ze po onbordingu i marnie przeprowadzonych szkoleniach już wewnątrz teamu radź sobie sam. Wszyscy cisną ze NIE WOLNO psuć statystyk, ale nikt nie ma czasu Ci pomoc bo wszyscy są zajęci szkoleniami, procesami, cholera wie czym. A nie daj Boże coś pójdzie nie tak…szukanie winnych, inspekcja, śledztwo aż w końcu wszystko zwali się na jakeigos kozła ofiarnego. I to wszystko byłem w stanie zobaczyć tylko po okresie próbnym. Szkoda. Serio wielka szkoda bo liczyłem na to ze poćwiczę jezyk obcy, zadomowie się tu (byłem tak wymęczony po poprzednim korpo stad nadzieja na lepsze miejsce pracy pomimo takiej niskiej płacy i decyzja na podpisanie umowy). Aha i jeszcze hit, ze wmawiają Ci na rozmowie o prace ze nie jesteś customer service i masz przecież tylko pomagać pracownikom takim jak Ty, (usunięte przez administratora) prawda - wisisz na telefonie użerając się z ludźmi, którym wiecznie nie zgadza się wypłata i spróbuj nie odebrać telefonu - dopadnie Cię conajmniej lincz….BO PSUJESZ STATYSTKI. Pisze to aby przestrzec innych - zdecydowanie można znaleźć lepiej płatna prace w miłej atmosferze bez inwigilacji gdzie można rozwinąć skrzydła. Jeżeli jesteście świadomi swojej wartości i umiejętności to nie pakujcie energii w to miejsce dla własnego dobra. Chyba ze lubicie korporacyjna inwigilacje, klepactwo i niska płace.

Xyz

Ale brednie :D

Grażyna
@Xyz

Ale co Ty konkretnie podważasz? Gość pisze kilka tysięcy znaków opinii a Ty ją sumujesz jednym słowem? Ja chcę wiedzieć które punkty się nie zgadzają.

Zuza
@Równy

Niestety to wszystko prawda. Jestem załamana bo na własne życzenie tu przyszłam.

@Zuza

:( To szkoda, że źle Ci się pracuje, ale chyba też na spokojnie na własne życzenie możesz w razie czego odejść?

pytanie

czy warto tu aplikować? pojawiły się nowe interesujące oferty pracy, ale z komentarzy wynika że jakieś prcesy są przenoszone do Indii.. Jak obecnie to wygląda?

Odpowiedź
@pytanie

Są to raczej plotki, które wynikają z braku transparentności i kiepskiej komunikacji ze strony managementu. W Indiach otworzył się jakiś czas temu nowy hub, a naszą szefową została hinduska, więc ludzie zaczęli gadać i snuć domysły, a nikt na górze nie potrafił w jasny sposób przedstawić jaki jest faktyczny zamysł firmy. Jakiś czas temu zostało to dopiero zdementowane. Obecnie nic nie wskazuje na to, żeby biznes miał zostać przeniesiony.

Pisz prawdę!
@Odpowiedź

I pewnie dlatego przeniesiono część AP do Indii? Bo nie ma w planach przenosin?

Witold
@Pisz prawdę!

Skąd to wiesz? To pewne info jest?

do Witolda
@Witold

a czemu niby niepewne? pracownicy z działu finansów dostawali z wyprzedzeniem informację o tym, że ich stanowisko zostaje przeniesione do Indii i proponowana jest odprawa lub też ewentualnie przenosi się do innego działu/

Czy pracodawca Ingka Business Service Center Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Sceptyk

Niestety nie bardzo - pamiętam dość kiepskie morale wynikające z braku bonusa oraz przenosin do Indii wielu procesów. Trudno znaleźć wtedy w sobie motywację. Większość moich znajomych już opuściła BSC.

Ingwar

Hahaha, z taką pompą otwierali nowy budynek a teraz okazuje się, że masa rzeczy idzie do Indii xD Czy ktoś tam myśli w tej firmie? Nie polecam!

Bezsensson
@Ingwar

To szalenie przykre bo człowiek tak się starał, dawał z siebie wszystko a potem okazuje się, że stanowisko jest przenoszone lub likwidowane.

Wiecie, czy Ingka Business Service Center Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

ziomek

Laptop tak, telefonów brak.

Pikaczu

Pracy typowo zdalnej lada moment nie bedzie wcale, ewentualnie hybryda. A jak Indie wejda na wszystkie dzialy, a nie jak do tej pory tylko na wybrane, to lapka tez nie bedzie. Dla nikogo w PL.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Ingka Business Service Center Sp. z o.o.?

Adrianoo

Wyjazdy? Tak, dla menadzerow, liderow projektow itp. sie zawsze znajda. Imprezy? Tak, kick-off doroczny, pochwalny na czesc matki korporacji, choc teraz pandemia to nie ma szans. Spotkania integracyjne? Tak, ajk najbardziej. Jakies ciekawe miejsca, np piwko nad Warta posrod gimbazy lub ekskluzywne baraboo i przeplacona pizza po sztuce na glowe, jak sie uda. Za drugie piwo placisz sam, ale wazne, ze mozna po pracy z ludzmi z pracy porozmawiac o pracy. Zaiste bezcenne doswiadczenia.

Brak słów

Bardzo śmieszna rekrutacja, po kilku rozmowach dostałam maila z informacją, że szukają kandydatów z "innym zestawem cech i doświadczeń ". Każdy czytający ze zrozumieniem (nie koniecznie będący rekruterem) jest w stanie wyczytać z cv kandydata "zestaw doświadczeń" i dopasować je do wymagań na dane stanowisko. Wytrawny rekruter jest też wstanie wyczytać "zestaw cech", które idą za wskazanym w cv doświadczeniem i nie marnuje swojego czasu na rozmowy z kandydatem, który się na dane stanowisko nie nadaje. No, chyba że musi wykazać że coś robi, jakoś pracuje, a tak na prawdę marnuje swój czas w sposób super nieproduktywny, albo jest po prostu nieprofesjonalny. W ogóle, ilość tych pseudo rekruterów w większości ssc jest przerażająco zbędna.

Paweł z Łazarza

Nie wiem skad tyle negatywów. Praca w korpo/shared service to najlepsze co może Ci się zdażyć. Oczywiście trzeba umiec w korpo. Jak to sie mowi - pracuj mądrze a nie ciężko. Zaczynamy dzień od kawusi, później papierosek i dopiero odpalasz kompa i zabierasz się za jakiegos czasochlonnego case'a. Po jakimś czasie go oddajesz kolegą seniora bo to w końcu oni sa seniorami. Czyli grasz, żeby nie wygrać. Kraj się skarży - oo ja takie trudne przypadki miałem, dużo czasu zeszło itd. Dzień mija a ja swoje oddelegowalem. Oczywiscie nie caly czas, trzeba się wykazać czasami żeby podwyżka wpadła. Co Wy nie wiecie jak to sie robi po polsku... Kombinuj! Odszedłem dalej za $$$

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Ingka Business Service Center Sp. z o.o.?

Beton

To raczej mało prawdopodobne, gdyż wszyscy są rodziną, a rodziny się przecież nie zwalnia, nawet gdy zawali po całości lub gdy nie nadaje się na dane stanowisko. Pozostaje liczyć na czyjś dłuższy urlop. A nawet wtedy nie ma pewności, o ile nie zadajesz się z konkretnymi osobami. Struktura jak w budżetówce ;).

Elżbieta
@Beton

Z Twojej wypowiedzi wynika, że w Ingka Business Service nie ma zbyt dużej szansy na awans na wyższe stanowisko. A czy pracodawca oferuje jakieś inne możliwości, jeśli chodzi o rozwój kompetencji? Np. szkolenia dodatkowe?

Awans i szkolenia.
@Elżbieta

Zależy co rozumiesz pod pojęciem wyższego stanowiska. W ramach zespołu jest to możliwe - z Juniora możesz stać się Specjalistą, dalej Starszym Specjalistą, a na końcu Ekspertem. Na papierze nie wygląda to źle i przejście z najniższego szczebla do wyższego następuje zazwyczaj po roku z automatu. Kolejne awanse mają już charakter uznaniowy i często są ograniczone budżetem. Stąd też sporą rotacja po spedzeniu 2-3 lat w firmie. Choć zdarzało się, że po ogłoszeniu chęci zmiany pracodawcy, udawało się wynegocjować awans. Co do szkoleń, to na pewno był budżet na dofinansowanie tych językowych, a w ramach zespołów funkcjonowały kompetencyjne, ale w przypadku tych drugich nie znam zasad.

Czy jest jakiś numer lub email żeby skontaktować się bezpośrednio z ich oddziałem w Poznaniu.

Wiecie może czy w Ingka Business Service Center Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Peter

Pewnie nie bo sporo stanowisk pewnie będzie likwidowanych - tak słyszałem.

Hans
@Peter

A jednak, nadal szukają i przyjmują stażystów.

Ciekawski

Co tam słychać w Business Service Center? Poziom wynagrodzenia znam ale dorobię sobię benefitami albo bonusem rocznym? Warto się do Was przenieść?

@Ciekawski

Jak tam? Dorobię sobie fajnymi benefitami albo bonusem? Dajcie znać;-)

@Ciekawy

Hej dajcie znać co z tymi benefitami o bonusami - jest szansa dołożyć sobie do pensji?

Ghvv
@Ciekawy

Nic sobie nie dorobisz bo bonusa nie ma, a premii kwartalnych itp nigdy nie było. Plus po co chcesz się przenosić do miejsca które i tak zamykają?

Pracowity

Hm, jak tam nastroje? Słychać sprzeczne komunikaty - jakie plany w BSC w Poznaniu? Widziałem oferty z włoskim, więc chyba nie jest tak najgorzej? Dostanę tam 4000 na rękę?

@Pracowity

Hej, to jak w tej Ikea - dostanę 4000 na rękę?

Lil

Nie.

Zdolny
@Lil

To ile tam się zarabia? Ktoś coś doradzi? Wiadomo, że pieniądze to jeden z glownych czynników.

Lil
@Zdolny

Niżej Barbar pisze o zarobkach, mniej więcej tego można się spodziewać.

Smutny

To prawda z tymi Indiami? IKEA zostaje czy nie? Bo nie wiem czy startować. Proszę o opinie!

Blek
@Smutny

Tak. Na rekrutacji zostaniesz o tym poinformany.

Smutny
@Blek

Ale o czym zostanę poinformowany? Że firma się zwija? Halo! Proszę o szczere info, szukam pracy!

Xxxxx
@Smutny

Tak firma się zawija i o tym usłyszysz podczas rozmowy

Barbar

Plusy: atomosera w teamie, bonus (jeśli zostaną zrealizowane cele w danym roku), inne dodatki:multisport, karta prapaid na posiłki, opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, pakiet emerytalny Minusy:monotonia zadań, wynagrodzenie oscylujące w granicach 3000 + roczne podwyżki w zależności od budżetu i opinii Tl na temat twojej pracy, brak możliwości awansu

Czy Ingka Business Service Center Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Tak i nie.

Teoretycznie pracownik może się stawić pomiędzy 7-10. W praktyce jednak wiele zależy od zespołu, do którego się należy. Niektórzy przełożeni wymagają wcześniejszego przyjścia, zaś w innych jednostkach charakter pracy wymusza zjawienie się w górnym limicie godzinowym.

Aktualność
Hej!

W IKEA cenimy otwartą komunikację. Na bieżąco czytamy wszystkie komentarze – konstruktywne informacje zwrotne stanowią dla nas punkt wyjścia do wprowadzania zmian i tworzenia miejsca, w którym każdy z nas dobrze się czuje.

Zależy nam jednak na tym, abyśmy wspólnie dbali o kulturę wypowiedzi. Merytoryczne komentarze pomagają nam w pełni przeanalizować sytuację, udzielić odpowiedzi lub podjąć stosowne działanie.

Pamiętaj również, że będąc pracownikiem IKEA, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami bezpośrednio w lokalnym dziale People & Culture. To najlepszy sposób na to, aby porozmawiać o wszelkich wątpliwościach, zadać pytania, które Cię nurtują i rozwiązać wiele kwestii. Wierzymy, że otwarta i szczera rozmowa jest podstawą dobrej współpracy.

Jeśli jednak wolisz porozmawiać z nami anonimowo, masz też możliwość skorzystania z Telefonu Zaufania w IKEA. Wybierz tę opcję, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Zostaw merytoryczną opinię o Ingka Business Service Center Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Ingka Business Service Center Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ingka Business Service Center Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ingka Business Service Center Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ingka Business Service Center Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Ingka Business Service Center Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ingka Business Service Center Sp. z o.o.