Opinie o Sceneria Agencja Aktorska w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Sceneria Agencja Aktorska. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Sceneria Agencja Aktorska o rekrutacji.

Branże: Usługi profesjonalno-naukowe i techniczne dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sceneria Agencja Aktorska w Warszawa

Witam, nie dostałem kopii umowy ani nie mam zdjęcia umowy. Widzę same negatywne opinie i zaczynam się bać. Co zrobić w tej sytuacji? Pozdrawiam

joanna
@Marek

dzień dobry kopie umowy możemy wysłać na emaila proszę o kontakt pod emailem joanna@sceneria.com.pl

Robert
@Marek

Praca tej, jak i wielu innych agencji polega na tym, żeby pracownik zrobił swoje i nie dostał umowy. W razie kłopotów, egzekwowanie płatności będzie jak najbardziej utrudnione. Właśnie dlatego agencje unikają umów jak ognia i wręcz nie wolno wchodzić na plan bez umowy, w razie wypadku nie ma nawet ubezpieczenia i pokrycie kosztów leczenia będzie trzeba finansować z własnej kieszeni.

Joanna

Przede wszystkim nasza agencja nie obsługuje tego projektu!!!! Proszę o natychmiastowe skasowanie tego postu . W przeciwnym razie poniesie pan konsekwencje prawne .

Michał Je
@Joanna

Czekam na te konsekwencje prawne. Bo ja z pewnością Was mogę do takich pociągnąć(do dziś jesteście prawnie zobowiązani do zapłaty odsetek za zwłokę), choćby za udział i wypożyczenie auta do magazynu "Kroniki kryminalne". Umowa miała być, a później jedyny sposób jej dostania był za pomocą telefonu do reżyserki, gdzie podczas rozmowy wręcz zadrwiłem, że pieniędzy się nie spodziewam, ale przynajmniej będzie z czym do sądu pójść. Nie pomyliłem się, pieniądze nie dotarły w terminie określonym w umowie. Dopiero poinformowanie właścicielki agencji o tym, że pozew zostanie wysłany, zmieniła sytuację. Ps. "Pan" w dialogu piszemy z dużej litery, poza tym brakuje przecinków.

Asia

Byłam na planie filmowym w Gnieźnie, co prawda warunki pogodowe były ciężkie ale opiekunowie bardzo się starali żeby nas rozgrzewać. Wszyscy byli bardzo mili a przygodę na planie zapamiętam do końca życia.

Zuzanna

A ja chciałabym bardzo podziękować Agencji za możliwość wzięcia udziału w Castingu Reklamy Traumon. Daniel ostatecznie był jako back-up ale chyba decyzja była aż do ostatniej chwili niepodjęta w tej kwestii. Atmosfera na planie była bardzo przyjemna i przyjazna, czuliśmy się tam dobrze przyglądając się zespołowi pracujących na tam profesjonalistów. Jesteśmy również bardzo zadowoleni ze współpracy i bardzo dobrego kontaktu z samą Agencją . Czujemy się potraktowani indywidualnie czy to przed pierwszym castingiem kiedy nie wiedzieliśmy jak to będzie, czy już przed pójściem na plan. Dziękujemy -Mama Daniela

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Sceneria Agencja Aktorska? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Statystka

Lubię chodzić na plany z Agencja Sceneria bo współpracują oni z ambitnymi produkcjami, a filmy które współtworzymy razem odnoszą później sukcesy. Fajnie dokładać swoja cegiełkę do tych dzieł i wypatrywać siebie na dużym ekranie. :) ponadto komunikatywne osoby w biurze, i sympatyczni opiekunowie. Polecam!

Kacper

Byłem pierwszy raz statysta. Krecilismy film w Gnieznie i wcielilem sie w role ksiedza. Na planie bylo bardzo fajnie, teraz wiem jak wyglada to od srodka. Pozdrawiam cala ekipe i rezysera.

Katarzyna- dublerka w Hamilton

NIE POLECAM !!! Chyba że chcecie czekać na pieniądze w nieskończoność We wrześniu 2021r. byłam dublerką głównej aktorki w serialu Hamilton. Do tej pory nie otrzymałam swojego wynagrodzenia za pracę (mamy 19.01.2022r.) Po licznych kontaktach z szefową nadal nic nie drgnęło, a pieniędzy jak nie było tak nadal nie ma :/ Po ok. 4 miesiącach dostałam informację, że moja umowa zaginęła. ( Miałam oryginał w domu, więc przesłałam Pani Joannie na maila) Czekam na przelew od wysłania umowy ponad tydzień i nadal nic. Jestem wkurzona i zniesmaczona podejściem Szefowej Scenerii oraz wykorzystana, ponieważ dałam swoje prawa autorskie, poświęciłam czas, a wynagrodzenia nie otrzymałam. Mam dość !!!!!

Epizod w Sopocie

Przez półtora miesiąca pani Malwina 2 razy potwierdzała mój udział w epizodzie filmowym (po każdej zmianie terminu zdjęć). Zawarła ze mną w ten sposób umowę, w której określiła zakres pracy, czas i miejsce jej wykonania, nawet ubiór w którym mam wystąpić. Okazało się, że do tego epizodu zatrudnili jeszcze inną osobę. Ja natomiast miałem być dublerem w gotowości bez ewentualnego wynagrodzenia (o czym nie wiedziałem). Dopiero kiedy zacząłem drążyć tę sprawę w rozmowie telefonicznej wieczorem przed dniem zdjęciowym, pani Malwina przyznała, że za całodzienną gotowość, za kilkakrotne zmiany terminów agencja nie płaci. Jest to nieuczciwe. Domagam się wypłacenia umówionej stawki, tj 180 zł netto, nawet jeśli nie doszło do wykonania pracy przeze mnie nie z mojej iny.

Jakowski jhjj
@Epizod w Sopocie

A była podpisana umowa? No bo domagać się za coś czego się nie wykonało to idiotyzm.

borr_warsaw
@Jakowski jhjj

ale uczciwość ludzka zobowiązuje..

Epizod w Sopocie
@Jakowski jhjj

Panie Jakowski, nie wiem jakie szkoły Pan kończył, ale niezbyt wiele ich było. Umowa ustna też obowiązuje i jest ważna. Umowa pisemna jest potrzebna w razie sporów i dla księgowości. Umowa pisemna może zostać sporządzona po wykonaniu dzieła. Potwierdzeniem zawarcia umowy ustnej - dorozumiałej mogą być np sms-y, maile, które posiadałem lub świadkowie. I tyle w temacie. Firma, o której piszemy, stosuje nieuczciwe praktyki i trzeba postępować z nią stanowczo - włącznie z powiadamianiem producenta filmowego i odwoływaniem prawa do wizerunku. Na pewno przed każdym wejściem na plan zdjęciowy należy domagać się wypełnionej i podpisanej umowy w 2 egzemplarzach.

Joanna W.

Szczerze odradzam Agencję !!! Podjęłam współpracę w czerwcu, jako specjalista ds. obsady. Zmuszona byłam zrezygnować po niespełna 4 tygodniach. Praca wiązała się z ogromnym stresem oraz brakiem zorganizowania ze strony osoby zarządzającej. Już w ciągu pierwszych 2 tygodni musiałam tłumaczyć się z niezrealizowanych płatności dla statystów, którzy otrzymując ode mnie propozycję zleceń szukali możliwości odzyskania zaległych pieniędzy. Zatrudnianie statystów odbywało się na zasadzie zbierania zgłoszeń spływających przez propozycje opublikowane na grupach Facebookowych. Agencja deklarowała się wypłacać wynagrodzenie od każdego umówionego statysty w kwocie kilku złotych (oznacza to brak podstawy). Trzeba liczyć się z sytuacją, gdy pracownik umawia np. 40 statystów na plan, poświęca na to swój czas, a w efekcie produkcja rezygnuje z zamówienia osób, dzień zdjęciowy spada pozostawiając osobę z obsady bez wynagrodzenia. Oczywiście na tego typu sytuacje, Agencja nie ma zazwyczaj wpływu natomiast, a pracownik zgadzając się na stawkę od umówionej osoby, musi mieć tego świadomość. Poprzez okres współpracy miało miejsce wiele niezrozumiałych sytuacji, m.in. szukanie osób na ostatnią chwilę, kilka godzin przed planem za inną - wyższą stawkę, niż statyści, którzy dobrowolnie zgłosili się kilka dni wcześniej na plan. Jako pracownik otrzymywałam dziesiątki telefonów z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, dlaczego ludzie z łapanki mają wyższe stawki, niż te które sumiennie się zgłaszają i przychodzą na plan. Agencja wiedząc o tym, że w jednym dniu, kilka produkcji ma plany ( za większą stawkę) i potrzebują dużą ilość statystów, powinna wcześniej reagować na takie sytuacje. Kończy się tym, że pracownik musi w godzinach nocnych wydzwaniać do osób, ponieważ jest problem z zebraniem 20 statystów na kolejny dzień. Kolejna sprawa opiekunowie planu, trzeba liczyć się z 15 telefonami dziennie od samego opiekuna. Niestety niektórzy za bardzo wczuwają się w rolę (tylko nie tę co powinni) - kierownika produkcji. Dodam, że do zadań opiekuna należy m.in odbieranie umów, wypłata wynagrodzenia opieka nad statystami na planie, sprawdzanie listy obecności. Przez miesiąc współpracy z Agencją, brak życia prywatnego, ciągłe telefony, brak wolnych weekendów. Zrozumiałe jest, że są okresy ze zwiększoną ilością pracy, gdzie zleceń ciągle przybywa, ale dla tego pracodawcy nie liczy się pracownik tylko pieniądze. Wezmą każde zlecenie, nie zważając na to czy osoby zatrudnione dadzą radę podołać fizycznie takiej ilości pracy. I na koniec główny powód, który był pobudką do napisania komentarza dotyczącego Agencji to brak wynagrodzenia ze strony pracodawcy dla mnie, jako pracownika. Po zakończeniu współpracy została wystawiona mi umowa o dzieło, na śmieszną kwotę w porównaniu do ilości godzin spędzonych przy komputerze. Jak napisałam powyżej kwota została wyliczona od umówionych statystów ( więc pracodawca nie premiuje dodatkowo za za czas poświęcany np. na wstawanie o 4 rano żeby potwierdzić obecność statystów, którzy mają zbiórkę na planie o 5 rano - 10 zł za statystę obejmuje wstawienie postu na fb, zebranie propozycji, stworzenie arkusza z kontaktami dla danego dnia zdjęciowego, przesłaniem zdjęć produkcji, przekazaniem info szczegółów planu) . Gdy nie ma wystarczającej liczny osób, zbiera się cała drużyna i obdzwania statystów byle dobić do wymaganej liczby osób każdy poświęca czas tylko nie wiadomo kto potem zostanie policzony za umówienie, chyba że podział po 5 zł bo jedna osoba zadzwoniła, a druga wpisała kontakt do bazy ? Wracając do kwestii wypłaty i umowy, pracowałam miesiąc na czarno, bez umowy. Właścicielka twierdziła, że to okres próbny i wystawimy po pierwszym miesiącu. Z jednej stron dobrze, bo mogłam uciec bez żadnych konsekwencji gdy poznałam realia. Po odesłaniu tej śmieciowej umowy, nie otrzymałam wynagrodzenia przez kolejny miesiąc ( termin zapłaty był do 14 dni ) . Tydzień temu grzecznie poprosiłam o uregulowanie płatności. Mija kolejny tydzień, sama właścicielka Joanna, napisała że ureguluje płatność i przeprasza tłumacząc się natłokiem zleceń. Rozumiem raz zapomnieć, ale prosiłam 3 razy, posiadam oczywiście stosowne maile celem potwierdzenia. Dodam, że opinia nie ma na celu nikogo urazić, a przestrzec potencjalną zainteresowaną osobę możliwością współpracy z jakimi warunkami może się spotkać.

potential
@Joanna W.

dziękuje za opinię, wstrzymam się jednak przed aplikowaniem w stolicy...

Jarek

Witam, Brałem udział w filmie Łuna Konrada Łęckiego i nie wypłacono mi pieniędzy za udział jako statysta. Przestrzegam wszystkich przed agencją SCENERIA z Warszawy.

@Jarek

Witam pieniądze były wypłacane po ostatnim dniu zdjęciowym ! Osoby które nie dojechały po wypłatę muszą czekać na przelew od produkcji . Ponadto informacje są przekazywane na bieżąco dlatego prosimy o nie rzucanie fałszywych oskarżeń i opini firmy .

Sluchacz
@Jarek

A dlaczego nie wypłacono pieniędzy? Co powiedziała na to agencja? Czy była umowa?

zuzk65
@Joanna

ale czy ta persona dostanie kase??

Spotkałem się w kilku agencjach z zapisami w umowach o statystowanie, że praca staysty na planie może trwać 12 godzin. Do pracy tej nie wlicza się czasu zbiórki, garderoby, makijażu, transportu z miejsca spotkania do miejsca realizacji zdjęć i z powrotem, które mogą trwać kilka godzin (nawet 6 godz). Ponad to statysta po 12 godzinach nie może zrezygnować z dalszej pracy tego dnia (bez utraty wynagrodzenia), jeżeli reżyser lub produkcja chce kręcić dalsze ujęcia. Dzień pracy statysty może więc trwać 12 godz + 6 godz + nieokreśloną dodatkową ilość godzin, w zależności od potrzeb ekipy filmowej. Nie wspomnę o wynagrodzeniu, bo to rozbój w biały dzień. Natomiast umowne zapisy dot dziennego czasu pracy statysty to naruszenie norm całego cywilizowanego świata. To barbarzyństwo i (usunięte przez administratora)w czystej postaci. Jeżeli kiedykolwiek spotkam takie zapisy w umowie, z którąkolwiek agencją to przekażę jej treść do prokuratury i oprócz tego wytoczę sprawę z powództwa cywilnego. A być może zwrócę się także do ETPC.

@Kandydat

Kandydat w naszych umowach nie ma takiego Zapisu a w czas pracy jest wliczona zbiórka i garderoba.

magda
@Joanna

to czy można odnieść się do tych zarzutów? sama nie wiem co myśleć o tym.. opinia jest negatywna

Statystka

Miesiąc temu bylam na planie ze scenerii, umawiała mnie pani Marietta. Niedość ze w ogłoszeniu napisala ze pieniadze płatne po planie to nagle po przybyciu na plan okazalo sie ze nie ma opiekuna a produkcja nic nie wiedziala ze opiekun mial byc. Pani Marietta po zadzwonieniu do niej powiedziala ze szybko zajmie sie sprawa płatności. Minął ponad miesiac i ja ani osoby ktore byly na tym planie nie otrzymaliśmy przelewu... Mimo licznych sms, telefonow i wysyłanych emaili zero odzewu. Gdy udalo mi sie dodzwonić do pani Marietty twierdzi ze nie wie czemu nie otrzymaliśmy przelewu. Jesli nie otrzymamy wynagrodzenia w przeciągu tygodnia zglaszam cala sprawe do państwowej inspekcji pracy.

@Statystka

Pani Statystko pani Marietta jest zatrudniona w agencji Studio Sceneria . Proponuje zadzwonić do właściciela i zgłosić sytuacje .Podaje pani tel 533264264 Proszę o natychmiastowe usunięcie postu!

Blanka

Plan filmowy trwał ponad 12 godzin o czym nie byly mowy przy ustalaniu współpracy.W czasie 12 h odebraliśmy tylko jedna scenę o godz 12,do godziny 21 siedzieliśmy bezczynnie,a przez ten czas zaden ze statystów nie został poproszony o udział w scenie.Kolejnym problemem jest fakt iz jestem studentem, czyli jak wiadomo nie odprowadzam podatku dochodowego od moich udziałów ,jednak agencja przy wypłacaniu pieniędzy zadecydowała iz podatek ten mam odprowadzić bez zadnej podstawy prawnej:) Jednym słowem masakra,brak organizacji i kompetencji!Zdecydowanie nie polecam nikomu tej agencji

@Blanka

Pani Blanko agencja nie odpowiada za sceny jakie są organizowane ani za to kto w jakiej scenie gra ! Agencja ma za zadanie dostarczyć statystów na plan w określonej przez reżysera ilości . Jesli ma pani ochotę pojawiać się na planie musi się Pani przygotować na tego typu sytuacje .Co do umów podpisywane są umowy o dzieło .

Bogdan Kondracki

Pracowałem prze filmie "Filip" jako statysta. Naprawdę wielka to sprawa zobaczyć jak pracują artyści, ludzie, którzy dostarczają milionom radość. Jeśli chodzi o pieniądze to dostałem, byłem pewny że zapłacą, bo żyję długo i prawie zawsze płacą.

Prawie robi różnicę
@Bogdan Kondracki

Agencja Sceneria wypłaca ostatnio zaraz po planie. To podnosi jej wiarygodność. Wcześniej było bardzo różnie. A czytając opinie na jej temat, można powiedzieć, że było bardzo źle. Sam musiałem dopominać się wypłaty. A innym razem postępowano wobec mnie nie etycznie, manipulowano. Ponad to większość agencji nie daje statystom egzemplarza umowy, do czego obligują przepisy prawa oraz zapisy umowy.

Mateusz

Tragedia nie polecam nikomu za 14h pracy dają grosze

@Mateusz

Mateusz plany 14 h nie zdążają się często . Jeśli plan zostaje przedłużony są płatne nadgodziny . Niestety plan zdjęciowy może trwać zarówno 4 h jak i 12h dlatego zapraszam na krótsze plany :)

Jakub

dostajesz 6 dodatkowych godzin za taką samą kasę, trochę (usunięte przez administratora)

Zabawne

Jakiś żart za dodatkowe 6h pracy obowiązkowej bez możliwości powrotu do domu dają jakiś voucher na trampoliny xDDD

stat01

Agencja kontaktuje się tylko w sprawach wygodnych dla niej. Nie wypłaca nadgodzin. Sama nie otrzymałam pełnej wypłaty, którą mi obiecali, byłam też zmuszona sama szukać bankomatu na planie i pośredniczyć w wypłacie należności dla innych pracowników, aby w ogóle wypłata w ustalonym dniu doszła do skutku. Na próby kontaktu w tej sprawie nie odpowiadają. Nie dbają o to, aby każdy pracownik miał podpisaną kopię umowy, a próby uzyskania podpisu zbywają i nie odpisują na maile. Nie są godni zaufania i nie polecam współpracy.

@stat01

Wszystkie należne nadgodziny są wypłacane . Niestety nie jesteśmy w stanie wypłacać nadgodzin od razu po skończonym planie i trzeba poczekać na zatwierdzenie raportu przez produkcje i na płatność faktury .Jeśli ma pani jeszcze niezapłacone nadgodziny proszę o kontakt pod telefonem 513430433. Co do szukania bankomatu to jeśli nie ma na planie opiekuna agencja nie może wypłacić pieniędzy od razu . Chcąc jednak pójść państwu na rękę zaproponowaliśmy wypłatę Blik żeby mieli państwo od razu po planie :)

PMPDK

Moje doświadczenie z Agencją nie jest tak bogate jak wielu przedmówców, można wręcz powiedzieć, że epizodyczne (nie mówię tu o epizodzie w produkcji :P). Z ciekawości bycia na planie serialu, który kubię postanowiłem pierwszy i tylko ten jedyny raz w życiu statystować. Niestety, w trakcie zbiórki okazało się, że jest zbyt dużo osób (doszło do jakiegoś zamieszania na linii ,,ogarniacze statystów" - garderoba i make up. Mimo wczesnej pory sprawę udało się szybko wyjaśnić, robiąc z długiej historii krótką: finalnie byłem jednym z Panów nadmiarowych i nie pojechałem na plan, ale Agencja wypłaciła połowę umówionej stawki (tego samego dnia po otwarciu biura), więc nie wiem skąd zarzuty o unikanie płatności (podejrzewam, że ludzie czytają umów lub nie słuchają co się do nich mówi. Odnośnie zarzutów dot. biura, są one dla mnie niezrozumiałe, zadbane i dobrze wyglądające (w końcu rządą tu Panie). Reasumując, lekkie zamieszanie może wdać się w każdej pracy - to zrozumiałe, ale umieć wszystko załatwić bez problemu i niepotrzebnych nerwów, bez konieczności pisania pism i wzajemnych oskarżeń/żali w necie to już sztuka. Poza tym pozdrowienia dla Pani, która koordynowała projekt!

Zdecydowanie nie polecam. Pieniędzy za dwa dni statystowania od 1.5 miesiąca nie zobaczyłam. Zostałam poproszona o numer konta, a gdy po tygodniu nie otrzymałam przelewu Pani stwierdziła ze ona się już tym nie zajmuje i mam kontaktować się z inną osobą. Inna osoba również poprosiła mnie o numer konta, przelewu nie otrzymałam, kontakt się urwał. Zadzwoniłam do jeszcze innej osoby, oczywiście prośba o numer konta, pieniędzy ani śladu. Oprócz wyłudzenia danych i kradzieży - wszystko ok. Oczywiście nie zostawię tak tej sprawy jeśli nie zostanie rozwiązana.

Bogdan Kondracki

Też pracowałem jako statysta i jeszcze mi nie zapłacili, mogę doradzić jak złożyć pozew.

@Bogdan Kondracki

Proszę o kontakt pod numerem tel 513430433 Wszystkie przelewy są realizowane na bieżąco .

@Joanna

Przepraszam ale nie mam możliwości usunięcia postu. Chyba chodzi o to że anonimowie nie mogą zarządzać.

Marlena P. B
@Joanna

Proszę nie pisać bzdur, ze przelewy da sa realizowane na bieżąco bo mąż od lipca czeka a Pani nie raczy odpisać na wiadomość chociaż radziła przez telefon taką formę komunikacji.Wlasnie rozmawiam z adwokatem.

Zostaw merytoryczną opinię o Sceneria Agencja Aktorska - Warszawa

• Jak się pracuje w Sceneria Agencja Aktorska?

Zobacz opinie na temat firmy Sceneria Agencja Aktorska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sceneria Agencja Aktorska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 89, z czego 28 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sceneria Agencja Aktorska
2.9/5 Na podstawie 41 ocen.
  • Chełmska 21
    00-724 Warszawa