Przychodnia Euro Cardio

Opinie o Przychodnia Euro Cardio

Zembrzycka Anna

Klinika o dziwnym podejsciu do pacjenta.Po badaniu nie otrzymalam konsultacji zlekarzem ,ja i moich 2 poleconych chorych. Nie ma odpowiedzi na moje telefony.Firma nastawiona na robienie pieniedzy, czuje sie (usunięte przez administratora)

Tola

Krótko pracowałam, ale było w porządku.Wiadomo jak to w ochronie zdrowia czasem ciężko. Ogólnie płacą na czas, stabilne zatrudnienie.

Jolanta

Badanie mąż miał wykonane w Zabrzu, zdecydowaliśmy się na wykonanie ECG3D ponieważ standardowe EKG zmian nie wykazywało a mąż czuł się coraz bardziej osłabiony i zmęczony, czasem miał bóle zamostkowe(od 11 lat leczył się kardiologicznie). Podpięto elektrody jak przy EKG, miłe Panie dokonały zapisu, pobrały z palca krew do badania i po około 3 tygodniach otrzymaliśmy wynik.Niestety nie było powodu do radości, zalecono wizytę u kardiologa, ponieważ okazało się, że jest osłabiona tylna ściana serca. Kardiolog skierował męża do Szpitala, a w Szpitalu założono 2 stenty(dwa naczynia były chore). Tak więc dziękujemy wszystkim pracownikom Przychodni Kardiologicznej, za zaangażowanie w leczenie naszych serc a przede wszystkim za nowoczesne diagnozowanie ich.

NZOZ EURO CARDIO

Szanowny Panie. Po tym, co Pan napisał mam już pewność, że nie pisze Pan o badaniu ECG3D tylko o jakimś zupełnie innym badaniu i myli Pan pojęcia. Gdyby badał się Pan w naszej przychodni otrzymałby Pan komplet informacji na temat metody HRECG/ ECG3D, a widzę, że Pan zupełnie nie wie o czym pisze. Proszę nie wprowadzać w błąd innych osób swoim komentarzem, a tym bardziej, komentarzem, że badanie szkodzi, ponieważ metoda HRECG jest w stu procentach nieinwazyjna i nie może szkodzić. Badanie jest wykonywane w krajach zachodnich Europy m. in. w Niemczech, a w Stanach Zjednoczonych wykonywane jest w szpitalach na medicare, czyli bezpłatnie na ubezpieczenie. Nie ma żadnych artykułów mówiących o szkodliwości metody badania HRECG/ ECG3D. Badanie wykonywane jest nawet u pacjentów ze wszczepionym rozrusznikiem serca, kardiowerterem, a nawet bezpośrednio po zabiegach kardiochirurgicznych. Przemawia przez Pana wyłącznie chęć wyrządzenia szkody naszej placówce. Nie wiem co Panem kieruje, być może jest Pan z konkurencji. Na pewno zaś nie jest Pan naszym pacjentem! W sprawie Pana wpisów wystosujemy pismo do policji o naruszenie prawa z prośbą o przekazanie Pana adresu IP i Pana danych. Ktoś kto wyrządza bez powodu szkodę innym, używając do tego narzędzi w postaci Internetu, nie pozostaje anonimowy, a już na pewno bezkarny. Sylwia Ostrowska

NZOZ EURO CARDIO

Szanowna Pani adwokat, Przede wszystkim, TO PANI zgłosiła się do nas z prośbą o kontakt. Na podstawie takiego zgłoszenia, pracownik przychodni grzecznie oddzwonił do Pani z informacją o badaniach. Pani natomiast zaczęła zastraszać pracownika rejestracji. Czy wie Pani jako „znawca prawa”, że było to niezgodne z prawem? A Pani uwaga na koniec rozmowy: „proszę na siebie uważać” brzmi jak groźba. Zastraszanie jest groźbą karalną, a to, co Pani zrobiła względem pracownika przychodni nosiło tego znamiona. Dlaczego zastraszała Pani rejestratorkę? Czy nasza rejestratorka ma uważać na Panią czy sugeruje Pani jeszcze coś innego? To, co Pani zrobiła jest karygodne i świadczy również o braku kultury osobistej. Wobec tego ja radzę zważać na słowa, którymi obraża Pani innych. Jeżeli nie jest Pani zainteresowana diagnostyką, badaniami, wizytą lekarską w naszej placówce, to proszę nie przesyłać formularza kontaktowego i nie szukać z nami kontaktu. Jako NZOZ mamy swoje cenniki i z całym szacunkiem, nie Pani będzie oceniać ich słuszność i zasadność. Nie ma Pani jak mniemam, żadnej wiedzy w zakresie medycznym, a i do prawniczej mam wątpliwości, ponieważ nikt kto zna prawo nie postępowałby w ten sposób i nie narażałby się na odpowiedzialność karną. Została Pani uczciwie poinformowana przez telefon o ofercie przychodni, o badaniach, cenach, zniżce rodzinnej itd. Mogła Pani z tego skorzystać lub nie, to Pani decyzja i Pani sprawa. Co jednak Panią skłoniło żeby wyżywać się i zastraszać naszą Panią Izę z rejestracji, a teraz w Internecie próbować podważać wiarygodność przychodni, podważać słuszność cen za usługi i dalej zastraszać i grozić?! Nie ma Pani do tego prawa. Pani jako prawnik doskonale o tym wie, dlatego dziwię się, że nie obawia się Pani konsekwencji swojego postępowania. Jako NZOZ mamy całą rzeszę pacjentów. Nawet najlepsze placówki mają problem z hejtem, dlatego korzystają z najlepszej opieki prawnej, tak jak i my. Nie można podważać wiarygodność podmiotu leczniczego, który działa legalnie i rzetelnie na rynku od 9 lat, z powodu osobistych kaprysów, ambicji czy uprzedzeń. Nie miała Pani żadnego powodu, aby nas obrażać. Nie jest Pani nawet naszą pacjentką! Jeżeli ceny Pani nie odpowiadają, prosimy nie korzystać z usług. Natomiast sytuacja, która się wydarzyła przez telefon oraz to, jak Pani depcze nasze dobre imię publicznie zostanie zgłoszone na policję. Podkreślam, że dobra osobiste pozostają pod ochroną prawną, a każdy ma prawo do ich poszanowania. Naruszając więc dobro osobiste podmiotu, naraża się Pani, nie tylko na odpowiedzialność cywilną, ale i karną. Sylwia Ostrowska

John

A ja miałem dziś propozycje (usunięte przez administratora)Poki co się nie zdecydowałem.

Firma Przychodnia Euro Cardio prowadziła rekrutację na stanowisko REJESTRATORKA MEDYCZNA. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
Asiak

NZOZ Euro Cardio, oczywiście bardzo proszę o złożenie doniesienia z w/w artykułu.

Przebadany

Jeżeli ktoś ma zbędne 380zł i chce je stracić to gorąco polecam

Asiak
@Przebadany

Dokładnie, opłaciłam badanie taka sama kwota, którego w medycynie w ogóle nie bierze się pod uwagę.

Niedowiarek
@Przebadany

Badanie ok., Ale zaczekam na Jurka Owsiaka może wyposaży przychodnie NFZ i odciąży w ten sposób lekarzy rodzinnych.

@Niedowiarek

Niestety, chyba nie ma na to co liczyć. Nasza opieka zdrowotna jest dziurawa i tych dziur się łatwo nie załata. Wiele pozostaje do zrobienia, a nie zanosi się na poprawę. Co do Jurka Owsiaka, życzę mu żeby Orkiestra grała i pomagała tak jak to robi, bo gdyby nie Ci ludzie, to w polskich szpitalach byłoby znacznie gorzej. Może narażam się tymi słowami wielu osobom ale trudno… Taka prawda. Pozdrawiam. Sylwia Ostrowska

@Asiak

Pani Katarzyno, Pani komentarz jest bardzo krzywdzący. Badanie ECG3D w medycynie funkcjonuje od lat, w USA jest wykonywane na fundusz, a niestety w Polsce jeszcze jest mało znane. To jednak nie oznacza, że nie jest brane pod uwagę w medycynie. Napisała Pani swój osąd, bez posiadania należytej wiedzy na ten temat i wprowadza innych w błąd. Od lat pacjenci korzystają z naszych usług i badań, są nam wdzięczni za szybką i skuteczną diagnozę. Wielu lekarzy kieruje do nas pacjentów na diagnostykę w kierunku m.in. arytmii czy niedokrwienia serca. Przykro widzieć taki komentarz. Dosłownie ręce się załamują. Tym bardziej, że miała Pani rozmowę z pracownikiem przychodni, który informował Panią o tym wszystkim. Co więcej, przed badaniem (o ile jest Pani faktycznie naszą pacjentką) została Pani poinformowana, że badanie jest w Polsce nowe, mało znane i lekarz do którego Pani pójdzie może nie znać się na badaniu. Te informacje zostały Pani przekazane na piśmie, co potwierdziła Pani własnoręcznym podpisem. Zawsze przekazujemy też informacje o lekarzach kardiologach w okolicy, którzy znają metodę badania ECG3D. Jeżeli coś jest jeszcze dla Pani niejasne to proszę zadzwonić i dopytać. Proszę nie siać bezpodstawnie HEJTU w Internecie i pisać nieprawdziwych informacji, bo to niezgodne z prawem. Sylwia Ostrowska

@Przebadany

Żałuję, że swojego niezadowolenia z wykonanych usług nie zgłosił Pan do nas bezpośrednio. To miałoby jakiś sens, mógłby Pan przekazać swoje uwagi, niezadowolenie, skorzystać z ewentualnej procedury reklamacyjnej. Przykro, że ma Pan takie odczucia. Staramy się podchodzić do pacjenta lepiej niż większość placówek niepublicznych, żeby pacjent poczuł się zaopiekowany. Po badaniach można skorzystać z bezpłatnej konsultacji swoich wyników. Jeżeli wykonał Pan badania i otrzymał swoje wyniki, a uważa Pan, że stracił pieniądze, to jest nam przykro. Sylwia Ostrowska

Anieyka

Chyba firma ma jakieś problemy, wiele się słyszy o tym że prokuratura zainteresowała się działalnością firmy. Czy to prawda?

@Anieyka

Prokuratura pomaga nam jedynie w ustaleniu adresu IP osób, które popełniły przestępstwo z art. 212 KK Sylwia Ostrowska

Lekarz
@Anieyka

Witam serdecznie dzisiaj przyszedł do mnie państwa klient z wynikiem "badania" za które zapłacił 400 złotych. Lekarza który był na niej podbity zgłosiłem już do Izby Lekarskiej, na policje sprawę zgłoszę jutro. Mam nadzieje że jak najmniej osób padnie państwa ofiarą.

@Lekarz

Wątpliwe jest, że ten wpis pisał prawdziwy lekarz. Osoba, która wykonuje taki zawód i posiada takie wykształcenie zdawałaby sobie sprawę z konsekwencji tego wpisu. Żaden lekarz by tak nie zrobił, nie parałby się pisaniem na forach i pomawianiem, siejąc tym samym hejt i narażając przychodnię na utratę dóbr osobistych. Dobra osobiste przedsiębiorstwa pozostają pod ochroną prawną, a każdy ma obowiązek ich poszanowania. Naruszając więc dobra osobiste przychodni komentarzem, który jest nieprawdziwy, stawia przychodnię w złym świetle i podważa jej zaufanie, „lekarz” naraża się nie tylko na odpowiedzialność cywilną, ale i karną. Jako przychodnia zgłaszamy ten wpis do prokuratury celem ustalenia adresu IP autora wpisu, a następnie będziemy domagać się zadośćuczynienia za powstałe szkody i utratę dóbr osobistych przedsiębiorstwa na drodze sądowej. Takie praktyki nieuczciwej konkurencji czy też hejtu nie mogą mieć miejsca w cywilizowanym świecie. Kiedy wprowadzaliśmy nowe badania jako podmiot leczniczy byliśmy kontrolowani w tym zakresie przez różne urzędy i instytucje, w tym prokuraturę czy sanepid. Ponieważ działamy nieustannie od tamtego czasu oświadczam, że wszelkie kontrole i weryfikacje przebiegły pomyślnie dla przychodni i dlatego możemy świadczyć nasze usługi pacjentom. Dodam jeszcze, że żadna z naszych usług nie kosztuje 400zł. Piszę również kilka słów wyjaśnienia dla „prawdziwych lekarzy”, którzy zignorowali kiedykolwiek wyniki badania ECG3D, Homocysteiny lub Lipoproteiny (a), bo są nierefundowane. Jeżeli jakieś usługi medyczne są poza schematem NFZ to nie oznacza, że mamy z nich nie korzystać. Nie należy pacjentom usuwać oka z powodu nowotworu, jeżeli w Bronowicach stoi cyklotron dzięki któremu można wyleczyć nowotwór i uratować pacjentowi oko. Kiedy w 2014r. wprowadzaliśmy na dużą skalę badania witaminy D metabolit 25 (OH) spotkaliśmy się z niezrozumieniem i hejtem środowiska medycznego. Wielu lekarzy uważało to za niepotrzebne badanie, że nie warto, że to marnowanie pieniędzy. Niestety wielu lekarzy wciąż nie dokształca się na bieżąco, nie korzysta ze szkoleń i wyłącznie neguje wszystko co jest nowe, poza utartymi schematami. Również w 2014r. kiedy wprowadzaliśmy jako zupełną nowość w Polsce, badanie HRECG (ECG3D) wielu lekarzy zamiast widzieć w tej metodzie korzyści diagnostyczne, wolało badanie podważać, że jest poza standardowym schematem NFZ. Najważniejsze powinno być dobro pacjenta. Jeżeli mamy do dyspozycji najtańsze świadczenia w podstawowym schemacie NFZ, czy musimy na tym poprzestać? Jeżeli badanie niskich potencjałów komorowych HRECG jest tak dokładne, że wychwytuje zmiany niedostępne dla zwykłego EKG to dlaczego pacjent ma z tego nie skorzystać. Jeżeli wykrywamy arytmię za pierwszym podejściem, po co marnować czas i kierować pacjenta kilkukrotnie na Holter EKG. Dziś przebijamy głową mur i badamy profilaktycznie Homocysteinę oraz Lipoproteinę (a). Więcej lekarzy powinno korzystać ze szkoleń i poszerzać swoja wiedzę, bo nauka idzie z postępem. Patrząc ilu kariologów przyjeżdża na konferencje widać, że wielu specjalistów poprzestaje niestety na szkoleniach korespondencyjnych. HRECG jest badaniem szanowanym w Stanach Zjednoczonych i refundowanym z medicare (z ubezpieczenia). Badanie jest znane i cenione w wielu krajach Europy, opisane w wielu publikacjach naukowych. Badanie nigdzie na świecie nie posiada złych opinii. W Polsce natomiast jest badaniem nowym, nierefundowanym, bardzo pomocnym w diagnostyce pacjentów, ale wciąż wzbudza kontrowersje. Warto wziąć sobie do serca słowa ks. Włodzimierza Sedlaka „Tak wiele jest pomników i popiersi niekontrowersyjnych, a przecież kontrowersyjni byli kiedyś oni wszyscy. Kontrowersja w nauce jest zawsze czymś większym niż dogmatyczne przekonanie. Głupszych od siebie nigdy nie nazywamy kontrowersyjnymi. Nie ma wejścia w naukę bez kontrowersyjności. Taki jest paradygmat w nauce.” Sylwia Ostrowska

bejata@op.pl
@Euro Cardio

Jedno wielkie (usunięte przez administratora) naciąganie ludzi za ciężkie pieniądze.

Aneta

Witam. ja dzisiaj w Zawierciu za te badania zapłaciłam 388zł :(

Piaggo1

Pani Sylwio proszę mi powiedzieć gdzie się znajduje oddział Euro Cardio w Ostrowcu Świętokrzyskim? Ponieważ adres na ul. Sienkiewicza nie istnieje.

Łucja
@Piaggo1

A w ogóle ten oddział jeszcze istnieje? Bo na ich stronie internetowej w ogóle Ostrowca nie ma wymienionego. Jest Częstochowa, Łódź i Zabrze.

Jolanta
@Łucja

Nie ma żadnego oddziału w Ostrowcu...tam znajduje się tylko biuro

@Piaggo1

W Ostrowcu przychodnia nie posiada oddziału. Posiadamy jedynie biuro. Wszystko jest dostępne w rejestrach. Podany adres Sienkiewicza jest od dawna nieaktualny. Sylwia Ostrowska

@Łucja

Przychodnia nie posiada oddziału w Ostrowcu Św. Istnieje tu jedynie biuro. Lista oddziałów jest dostępna na stronie internetowej. Sylwia Ostrowska

Kamil
@EURO CARDIO

A na stanowisku asystenta medycznego jest jakieś szkolenie na początek? Chętnie się również dowiem, czy oferowana stawka 3010 zł brutto to całe miesięczne wynagrodzenie, czy też może dochodzą do tego jakieś dodatki, premie?

Kazek

Skuszony reklamą usług na Fejsbuku , (usunięte przez administratora) Byłem zaskoczony brakiem profesjonalnego urządzenia do takiego badania , podłożono mnie do laptoka. I kazano czekać na list polecony z opisem . Czy to normalna praktyka ?

Knt2
@Kazek

(usunięte przez administratora)Również bylem zaskoczony ze badanie to program z laptopa, badanie z krwi/ palca/ prostym urządzeniem jaki mam w domu. Opis tego badania podpisany przez lekarza pracy z Kielc. (usunięte przez administratora)ł to duza przesada za to badanie a wskazania i tak trzeba zrobić echo i wizyta u kardiologa. NIE POLECAM

@Kazek

Zgadzam się z opinią. Od razu po przybyciu na badanie za które zapłaciłam 290zł dostałam propozycję na dodatkowo płatne badania, które niby też były w promocji. Wyniki otrzymałam internetowo, niestety nie uwzględnił ich lekarz. Przy bardzo kiepskich wynikach otrzymanych przez rzekomą firmę euro-cardio dostałam od razu propozycję lekarza, który nie miał wolnych terminów (co mnie nie dziwi jeśli współpracuje z tą firmą i ma mnóstwo pacjentów wzajemnie napędzanych. Umówiłam się, więc do innego lekarza który zrobił mi EKG i echo serca gdzie wszystko wyszło w porządku. Także nie polecam!!! (usunięte przez administratora)

@Knt2

@Kazek

Jako ośrodek zdrowia wykonujemy usługi z zakresu diagnostyki, badania obrazowe, diagnostykę serca, naczyń, chorób płuc, badania laboratoryjne z krwi. Różne badania wymagają użycia różnego rodzaju sprzętów i aparatury medycznej. Dbamy o to, aby wykonywana diagnostyka była jak najmniej inwazyjna. W gabinetach oprócz aparatury medycznej personel korzysta z komputerów, wprowadza dane pacjentów, zapisuje informacje. Producenci sprzętu medycznego jak np. Bosch, Siemens czy Philips do obsługi aparatury wymagają współpracy komputera oraz środowiska Windows. Mamy XXI wiek i korzystanie z tych urządzeń jest niezbędne do obsługi aparatury medycznej. Jeżeli były wątpliwości, należało zapytać personel, który udzieliłby wyjaśnień. Nie wykonujemy jako NZOZ żadnych praktyk paramedycznych, nie mamy żadnych „cudownych” urządzeń, badających całe ciało za jednym dotknięciem. Do każdego badania służy odrębna, przeznaczona tylko do tego celu aparatura medyczna. Sylwia Ostrowska

@Knt2

@Monika

Propozycja dodatkowej diagnostyki to oferta, o której informowani są pacjenci przed wykonaniem badań. Można z niej skorzystać albo nie. Jeżeli są dostępne dodatkowe badania, dlaczego pacjent miałby nie być o tym poinformowany? Korzysta z tego wiele osób, pacjenci pytają o dodatkowe badania, bo za jednym razem można poszerzyć diagnostykę o specjalistyczne badania z krwi m.in. lipoproteina (a), homocysteina czy witamina (usunięte przez administratora) Nie zawsze można je wykonać, dlatego taka informacja jest przekazywana dopiero w gabinecie. Co do wyników, Pani podważa, że na podstawie badania EKG z dziewiętnastego wieku i echo serca, które nic nie wykryło, oferta nowoczesnego i dokładnego badania HRECG jest nic nie warta?! Dokładnie w odwrotnej sytuacji są osoby, które mają dolegliwości, wykonały różne badania włącznie z rezonansem magnetycznym, nic nie wykazało, pacjent nadal ma dolegliwości i dopiero na badaniu HRECG widać zmiany w sercu. Po to właśnie wykonuje się dodatkowe płatne badania, żeby wiedzieć więcej, a nie mniej. W każdej sytuacji można skorzystać z konsultacji telefonicznej u nas w przychodni, dopytać o wyniki, jeżeli są jakieś niejasności. Pacjenci z tego korzystają i są zadowoleni z obsługi. Wskazujemy lekarza do dalszej konsultacji, ale ten lekarz nie jest z nami w żaden sposób powiązany! Polecany przez nas lekarz zna się na elektroterapii kardiologicznej i wie, co oznacza wynik badania. Dobry lekarz ma zawsze zapełnione terminy, zwykle trzeba czekać. Nie wiem u kogo Pani była, ale lepiej żeby skorzystała Pani z wizyty u fachowca. Zupełnie niepotrzebnie pisze Pani publicznie takie złośliwości. Pani opinia jest bardzo krzywdząca. Również stwierdzenie „wyniki otrzymane przez rzekomą firmę euro cardio”. Euro Cardio to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, podmiot leczniczy, a nie firma, a już na pewno nie „rzekoma”. Proszę nie podważać naszej wiarygodności, ponieważ takie informacje są ogólniedostepne w rejestrach państwowych. Pisanie takich komentarzy naraża Panią z kodeksu karnego za pomówienie. Internet wszystko przyjmie, ale są granice przyzwoitości i konsekwencji za zamieszczane treści, bo nikt nie jest anonimowy. Sylwia Ostrowska

Paola

Dostałam informację o wizycie,ale napisanego do innej pacjentki. To samo było przy pierwszej rozmowie telefonicznej Pani nie wiedziała do kogo dzwoniła.

@Paola

Czyli dwa razy już się spotkałaś z tym, że doszło do pomyłki? Myślisz, że faktycznie aż tak notorycznie się tutaj tak dzieje czy akurat miałaś pecha?

@Paola

Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Doszło do zwykłej pomyłki, błąd ludzki. Nie powinno tak być ale czasem nawet najlepszym może się zdarzyć. W przychodni nie pracują automaty (jak w niektórych placówkach) ale ludzie. Wiele osób zgłasza się do nas przez media społecznościowe, gdzie konta nie są kompletne o imię i nazwisko, tym bardziej może dojść do pomyłki. Komu nie zdarzyło się pomylić niech pierwszy rzuci kamień… Pozdrawiam. Sylwia Ostrowska

Halina

Nie ma zadnego oddziału w Czestochowie. Wynajmowany jest gabinet na czas wykonywania badan. Bylam dzisiaj, sprawdziłam.

@Halina

Przychodnia Euro Cardio ma główną siedzibę w Warszawie. Jeżeli ktoś chce skorzystać z badań poza Warszawą mamy oddziały w poszczególnych miastach. Oddział oznacza miejsce, w którym poza siedzibą główną możemy przyjąć pacjentów. Nie musimy stawiać ściany z cegieł, żeby móc wykonywać usługi jako NZOZ Euro Cardio. Tak jak lekarz kardiolog przyjmujący w trzech różnych miejscach (żeby ułatwić dostęp pacjentom) nie musi budować swojej przychodni czy gabinetu, tak my również nie budujemy swoich oddziałów od fundamentu, tylko korzystamy z gotowych gabinetów w szpitalach, klinikach czy przychodniach. Tak więc jest oddział Euro Cardio w Częstochowie i dobrze, że Pani to sprawdziła. Większość lekarzy specjalistów prowadzi działalność w wynajętych placówkach, rzadko w prywatnym domu czy własnej przychodni. Jednak idąc Pani tokiem myślenia, taki lekarz wtedy nie istnieje. Wspaniałe podejście w XXI wieku. Pozdrawiam. Sylwia Ostrowska

Jaka umowa obowiązuje w Przychodnia Euro Cardio podczas okresu próbnego?

m

zapytałam o umowę na rozmowie rekrutacyjnej, jest to umowa o pracę

@m

A mają tu jakiś okres próbny itp? I to uop o na nieokreślony już, tak?

@Honorata

Mamy okres próbny, jednak wszystko zależy od tego na jakie stanowisko pracy chce Pani być przyjęta. Inne warunki mają lekarze, pielęgniarki, diagności, a inne rejestratorka medyczna czy pracownik administracji. W momencie rekrutacji o wszystkim informujemy kandydatów do pracy. Pozdrawiam. Sylwia Ostrowska

Euro Cardio

Umowa o pracę. Nie prowadzimy innego rodzaju zatrudnienia. Żadnych śmieciowych umów. Pozdrawiam. Sylwia Ostrowska

@Euro Cardio

Ile trwa okres próbny w tej placówce? :-)

@Euro Cardio

A jak przedstawiają się zarobki na stanowisku pracownika administracji? Czy mogę liczyć chociaż na podanie przedziału?

Sylwia Ostrowska EURO CARDIO

W ostatnim czasie pandemia spowodowała podwyższony poziom fali hejtu na medyków. My jednak ciężko pracujemy w tym trudnym czasie i nie akceptujemy ani tego typu pomówień ani kpiny z naszej pracy. Przychodnia EURO CARDIO to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, kontakt dla pacjentów jest ogólnodostępny. Jeżeli nasz pacjent ma jakiekolwiek pytania czy zastrzeżenia kontaktuje się z rejestracją lub personelem medycznym i otrzymuje wszelkie informacje. Tylko osoby, które chcą „błysnąć” w internecie będą prowadzić tego typu retoryki i publicznie oczerniać innych. Ciężko odnieść się merytorycznie do tych dwóch wpisów, ponieważ człowiekowi, który pełni służbę medyczną od wielu lat, po takich wpisach zwyczajnie ręce opadają! Pozostawić tego bez komentarza jednak nie możemy, bo te wpisy są niezwykle krzywdzące i nieprawdziwe. Wprowadzają w błąd opinię publiczną. Jako ośrodek zdrowia wykonujemy usługi z zakresu diagnostyki, badania obrazowe, diagnostykę serca, naczyń, chorób płuc, badania laboratoryjne z krwi. Różne badania wymagają użycia różnego rodzaju sprzętów i aparatury medycznej. Dbamy o to, aby wykonywana diagnostyka była jak najmniej inwazyjna. W gabinetach oprócz aparatury medycznej personel korzysta z komputerów, wprowadza dane pacjentów, zapisuje informacje. Producenci sprzętu medycznego jak np. Bosch, Siemens czy Philips do obsługi aparatury wymagają współpracy komputera oraz środowiska Windows. Mamy XXI wiek i korzystanie z tych urządzeń jest niezbędne do obsługi aparatury medycznej. Jeżeli były wątpliwości, należało zapytać personel, który udzieliłby wyjaśnień. Nie wykonujemy jako NZOZ żadnych praktyk paramedycznych, nie mamy żadnych „cudownych” urządzeń, badających całe ciało za jednym dotknięciem. Do każdego badania służy odrębna, przeznaczona tylko do tego celu aparatura medyczna.

@Sylwia Ostrowska EURO CARDIO

W takim razie nie będzie problemem wskazanie konkretnych urządzeń medycznych oraz lekarzy współpracujących z Państwa firmą. Z pewnością podniesie to wiarygodność udzielanych świadczeń. Chciałbym także zapytać, dlaczego w KRS macie wpisaną jedynie klasyfikację działalności PKD: "Pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana" http://www.krs-online.com.pl/euro-cardio-sp-z-o-o-krs-1187885.html Jesteście podmiotem leczniczym, ale ni deklarujecie żadnej poradni ani gabinetu medycznego: (usunięte przez administratora)

@darjusz

Administratorze tego serwisu: dlaczego link do Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Medyczną kwalifikuje się do usunięcia? To oficjalna, rzetelna informacja o placówkach oferujących usługi medyczne.

@darjusz

W rejestrach wszystko jest widoczne, kto umie czytać widzi wszystkie informacje jasno i klarownie. Na naszej stronie internetowej mamy listę lekarzy do konsultacji, oddziały w poszczególnych miastach. Natomiast sprawy administracyjne przychodni, KRS i rejestry, a także oprogramowanie, nazwy aparatury medycznej, kontrahenci, to już nie Pana sprawa. Naszą wiarygodność budują na co dzień nasi pacjenci, którzy korzystają z usług i otrzymują od nas fachową pomoc. Nie rozumiem skąd ta wrogość w kierunku NZOZ Euro Cardio oraz chęć znalezienia czegokolwiek, nieważne czego, byleby zwyczajnie dokuczyć publicznie w internecie. Czyżby konkurencja? Wierzyć mi się nie chce, że branże medyczne mogą sobie wzajemnie tak dokuczać, czynić takie szkody wizerunkowe. Jest tyle usług, tyle przychodni, taki wybór... Panie Darjuszu, jeżeli nie odpowiadają Panu nasze usługi, nasi lekarze, nasze ceny, nasze badania czy cokolwiek innego, proszę nie korzystać i znaleźć ofertę innej placówki medycznej. Jeżeli natomiast dalej będzie Pan szkalował bez powodu nasze dobre imię i tworzył zaczepne wątki na forach, to będziemy zmuszeni to zgłosić, bo to już zwykłe dokuczanie. A po ujawnieniu IP dowiem się kim Pan naprawdę jest i jaki jest cel tego dokuczania. Pozdrawiam. Sylwia Ostrowska

Sylwia Ostrowska EURO CARDIO

Wiele badań , które wykonujemy to badania nowe, nierefundowane będące poza polskimi schematami leczenia. Jeżeli po wykonaniu badań, w opisie wszystko jest w normie, należy się tylko cieszyć. Jeżeli są wykryte jakieś zmiany, wtedy pacjent jest prowadzony standardową procedurą medyczną i musi trafić w schemat leczenia, czyli mieć dodatkowo wykonane np. badanie echo serca czy założony Holter. Badanie serca ECG3D/ HRECG to wciąż w Polsce badanie nowe i często jeszcze dla lekarzy mało znane (w USA jest cenione, wykonywane w ramach medicare z ubezpieczenia). Dlatego badanie jest opisywane przez lekarzy z właściwymi uprawnieniami HR, którzy wydają gotowe opisy i zalecenia, dzięki czemu badanie nie wymaga już żadnej dodatkowej interpretacji przez innych lekarzy, szczególnie nieposiadających uprawnień. ECG3D/ HRECG wykrywa sygnały o bardzo niskiej amplitudzie w komorach zwane Late Potentials unikatowy parametr, szczególnie ważny u pacjentów kardiologicznych. Późne potencjały sercowe to sygnały o niskiej amplitudzie, które pojawiają się w komorach. Nazywane również komorowymi późnymi potencjałami (VLP), sygnały te są spowodowane powolnym lub opóźnionym przewodzeniem sekwencji aktywacji serca. Standardowy elektrokardiogram nie może wykryć tych sygnałów. Obecność późnych potencjałów jest bardzo istotna w diagnostyce u pacjentów po ostrym zawale mięśnia sercowego(AMI), w diagnozowaniu schorzeń sercowo- naczyniowych, szczególnie w niedokrwieniu serca na wczesnym etapie oraz arytmii. Późne potencjały i elektrokardiogram przedstawia depolaryzację i repolaryzację głównych komór serca. W normalnych warunkach aktywowane obszary komór pokrywają się z końcem zespołu QRS. Jednak w warunkach ponownego wejścia, VLP ma kilka mikrowoltów rozciągających się znacznie poza końcową część zespołu QRS w EKG. Ze względu na ich bardzo małe wielkości, późne potencjały nie są widoczne w standardowym EKG. Cała aparatura ECG3D pracuje wyłącznie w środowisku Windows 10 i do obsługi jest wymagany komputer. Dokładna diagnostyka często wymaga zestawienia kilku badań, bo tak jak wspomniałam wcześniej, nie ma jednego cudownego badania na wszystko. Każde badanie, również w kardiologii ma określony cel i bada określone parametry. Czasem żeby dobrze kogoś zbadać należy kilku lub kilkunastokrotnie powtórzyć dane badanie i są to normalne procedury medyczne, bo zależy to od rodzaju zmian i stanu zdrowia pacjenta.

Balbina
@Sylwia Ostrowska EURO CARDIO

Nie rozumiem,skoro to badanie ma być tak dokładne ,to po co usg i holter. Ponoć usg i holter nie wykaże tego co Wasze badanie.Czy to nie jest naciąganie klienta na dodatkowe koszty ?

@Balbina

Może jakaś czysta prewencja? Powiedzmy sobie szczerze, że nasze organizmy są różne i tak samo w odmiennym środowisku wyniki mogą być inne. Może to kwestia "doprecyzowania" albo jakiejś asekuracji wyników? Zdrowie jest naprawdę bardzo ważne, więc w tym przypadku dmuchanie na zimne chyba nie zaszkodzi?

@Balbina

Brzmi logicznie. Ogólne wrażenie jest takie: robimy tak niezwykle badania, że w Polsce nikt o tym nie ma pojęcia, więc jeżeli coś wyjdzie niepokojącego, to zwykli, nieogarnięci w światowych trendach, polscy lekarze muszą od nowa zrobić zestaw swoich prostackich badań, żeby zacząć leczyć.

@darjusz

Badanie ECG3D nie jest żadnym niezwykłym badaniem. W Polsce owszem mało znane (HRECG), ale to o niczym nie przesądza. Jeszcze w latach 80-tych nie mieliśmy w Polsce rezonansu magnetycznego. Kraje zachodu już miały, ale my nie. Mówiono, że to za drogie itd. Pierwsze badania rezonansem wykonywano w Polsce dopiero w 1991r. Czy ktoś się wtedy naśmiewał po co? Naciąganie ludzi na pieniądze? Przecież jest rentgen, też widać obraz! To może zostańmy przy rentgenie i woreczkach z radem do okładów! Lekarze, którzy pracowali przy tym rezonansie byli specjalistami w opisywaniu wyników badań, cała reszta lekarzy dokształcała się z czasem, nabierała doświadczenia. Tak jest ze wszystkim, tak samo z ECG3D. Jedni lekarze się z tym zetknęli i wiedzą więcej o wynikach badania, a inni mniej. Na szczęście wszystko jest wykonywane z opisem lekarskim i drugi lekarz ma sprawę uproszczoną. Ogólnie ten wpis Pana to czyste złośliwości, pozostawię resztę bez komentarza. Sylwia Ostrowska

@Honorata

Pani Honorato. Ma Pani rację co do tej prewencji. My to nazywamy profilaktyką! Idziemy do lekarza, wykonujemy badania kontrolne, bo dawno się nie badaliśmy. I to normalne, to powinien być standard. Wtedy jest szansa, że jeżeli coś wykryjemy to jeszcze na wczesnym etapie. W momencie kiedy już boli, kiedy źle się czujemy, kiedy są wyraźne objawy, że coś jest źle to często już stan choroby jest zaawansowany. To już nie jest profilaktyka. Mało tego, bywa tak, że nawet gdy się badamy to u jednego pacjenta arytmia wychodzi od razu, widać zmiany, ale często jest tak, że pacjent ma zakładany Holter EKG kilka- kilkanaście razy i nic nie wychodzi, a w innym badaniu (np. w ECG3D) arytmia wychodzi praktycznie zawsze. W tym zakresie metoda badania jest niezwykle czuła. Ale nikt nie umniejsza badaniu Holtera, bo jest ważne i potrzebne. Wtedy badanie powtarzamy lub wykonujemy inne. Dlatego ze wszystkiego co dostępne należy korzystać jeżeli tylko można. Pozdrawiam. Sylwia Ostrowska

@Balbina

Szanowna Pani. Wyjaśniam Pani wątpliwości. Tak jak pisałam wcześniej, w medycynie nie ma jednego badania, które jak za dotknięciem magicznej różdżki pokaże wszystko i to od razu. Często trzeba połączyć dwa, trzy badania, żeby lekarz miał obraz stanu zdrowia pacjenta. Badanie ECG3D, które wykonuje przychodnia nie jest żadną cudowną metodą diagnostyczną. Nie zastępuje koronarografii, holtera EKG, Echo serca i tp. Każde z wymienionych badań ma konkretny cel i zastosowanie. Badanie ECG3D wykonuje się przede wszystkim w celu diagnozowania niedokrwienia serca i arytmii. Jest dokładne, ale nie można też przeceniać jego roli. Nie diagnozujemy wad serca, tętniaków, wady zastawek itp. Jeżeli natomiast chodzi o zawał, niedokrwienie, przerost serca, arytmię- jak najbardziej! Ze względu na wieloletnie doświadczenie w tym zakresie mamy się czym pochwalić. Słowo „naciąganie na dodatkowe koszty” jest złym określeniem. Jeżeli pacjent chce mieć pewność co do diagnozy, a są wątpliwości, to im więcej badań wykonamy tym lepszy obraz. Jeżeli ktoś nie chce, nie musi robić więcej. Z drugiej strony problemy ze zdrowiem to często kwestia życia. Nie można chyba mieć za złe lekarzowi, że chce lepiej zbadać swojego pacjenta, nawet jeżeli to może generować wyższe koszty. Zawsze można powiedzieć "nie, dziękuję" i nie wiedzieć na czym stoimy. Decyzja należy do pacjenta. Są osoby, które wykonują wszystkie możliwe badania i chcą jeszcze więcej. Trzeba dostosować się do różnych potrzeb pacjentów. Sylwia Ostrowska

Sylwia Ostrowska EURO CARDIO

Badania przesiewowe z krwi w cenie 1,00zł. (np. cholesterol całkowity, glukoza, kwas moczowy) są wykonywane na nowoczesnych urządzeniach typu POCT (point of care testing), które wykonują diagnostykę na miejscu, od razu po pobraniu próbki, co zapewnia dokładny i szybki wynik badania. Urządzenia te stanowią przyszłość diagnostyki laboratoryjnej. Pacjent otrzymuje wyniki badań w kilka minut. Do badań jakie wykonujemy nie ma znaczenia czy pobrana krew pochodzi z żyły, z palca czy płatka ucha. Potrzebujemy tej krwi do badania niewiele i dlatego pobieramy ją najczęściej z palca lub z płatka ucha. Nie jest to żadna „gorsza opcja”, nie ma to wpływu na wynik ani jego jakość, a jest mniej inwazyjne i bardziej przyjazne dla pacjentów, zwłaszcza dzieci. Wykonujemy również szereg certyfikowanych testów diagnostycznych, testów biochemicznych z krwi, badań nierefundowanych, a bardzo ważnych dla zdrowia serca i naczyń (np. homocysteina, lipoproteina (a) czy poziom witaminy D metabolit 25 (OH). Opis badań jest wykonany przez lekarzy, z którymi współpracuje NZOZ. Każdy lekarz ma właściwą sobie specjalizację w zawodzie. Oprócz tego, że ktoś jest kardiologiem czy internistą, może również zdobywać dodatkowe uprawnienia i jednocześnie być np. lekarzem medycyny pracy. W niczym to nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie stanowi kolejny atut lekarza. Wyniki badań są przesyłane do pacjenta za pośrednictwem poczty internetowej lub tradycyjnie listem poleconym priorytetowym. To również duży atut, bo taki list nie dość, że dociera do pacjenta w 2 dni, to na dodatek jest bezpieczny, widoczny w systemie i wymaga pokwitowania u listonosza. To kolejna dobra praktyka ze strony ośrodka, a nie powód do krytyki. Pacjent nie musi przyjeżdżać po opisy wyników, sam się fatygować w czasie kiedy mamy pandemię, tylko czeka na wyniki bezpiecznie w domu. Mam nadzieję, że wyjaśniłam wszelkie wątpliwości. Zachęcam pacjentów do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań pod numerami telefonów podanymi na stronie internetowej przychodni. Podaję również numer do szybkiego kontaktu w razie potrzeby tel.: 780-112-272. Sylwia Ostrowska- kierownik przychodni

Kinga

Witam serdecznie, Czy nadal poszukują Państwo pracownika na stanowisko rejestratorki medycznej? Jakiś czas temu widziałam ogłoszenie i bardzo mnie zainteresowało. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

zainteresowana

Cześć, czy ktoś z Was mógłby napisać coś na temat tej firmy? Jakiś czas temu widziałam ogłoszenie i bardzo mnie zainteresowało, natomiast czy to jest tylko praca w terenie?

@zainteresowana

Cały czas jest aktualny wakat dotyczący stacjonarnej pracy w Warszawie dla sympatycznej osoby, która mogłaby pracować w recepcji. Chętnie zatrudnimy również kierowców w Warszawie. CV prosimy składać na adres: praca.eurocardio@gmail.com Sylwia Ostrowska

Wiele słyszałam o tej firmie od znajomych... bardzo narzekają na warunki pracy. Dyspozycyjność 24h za minimum krajowe. To wole na kasę, przynajmniej 8h.

@Monika

Współczuję znajomych bo mówią nieprawdę. Obecnie nikt nie zarabia poniżej 2600 ale raczej zarobki są wyższe. Nawet w okresie próbnym pracownik nie zarabia minimalnej krajowej. Fakt, trzeba być dyspozycyjnym ale grafiki są elastyczne. Nie pracujemy więcej niż 160 godzin w miesiącu. Trudno porównać pracę na kasie sklepowej do pracy z pacjentem ale uważam, że praca na kasie jest również bardzo odpowiedzialna bo pracuje się z pieniędzmi, trzeba umieć liczyć. Sylwia Ostrowska

Pani prezes to spokój, uczciwość i opanowanie. I nie piszę tego żeby się podlizować, tylko to oburzające co ktoś napisał, że jest szczególnie wymagająca. Może bardziej profesjonalna i konsekwentna. Ale mi bardzo pasuje jak ktoś dokładnie mówi co mam robić i jak to zrobić. Świetna praca, bardzo dobre warunki finansowe (bez trudu można 2,5 tysiąca netto na rękę zarobić) nie przepracowując się. Ja aktualnie w Warszawie w EC zarabiam między 4500, a 5 tys. Ostatnio 5001:))) Faktycznie jako pierwszą umowę dostałam na 2 tys brutto, ale to było tylko na 3 miesiące. Mam umowę o pracę na czas nieokreślony. Mam nienormowany czas pracy, ale realnie wychodzi mi jakieś ~120 godzin pracy. Urlopy za zawołanie, bez problemu. Kolega, który wyłącznie wozi Pacjentów po Warszawie zarabia stale 2000 tys. na rękę. (pracuje 3 razy w tygodniu po 12h) Zarobki zależą od stanowiska. Nie wiem jak zarabiają dziewczyny na południu, ale tu nikt nie narzeka. Jest świetna przyjazna atmosfera. Ekstra premie świąteczne i np. bilety do teatru lub kina...! To dla mnie był szok, bo myślałam, że takie przychodnie są tylko w serialach . Jestem bardzo zadowolona. Nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną. Szczerze polecam!

Euro Cardio

Droga Iwonko, od razu zorientowałam się kto pisze, bo znamy się już przeszło dwa lata i mogę teraz już powiedzieć, że bardzo dobrze. Dziękuję za każde miłe słowo, aczkolwiek z tymi zarobkami to przesadziłaś, nie każdy zarabia tyle co Ty i jest to objęte tajemnicą! Ale rozumiem kontekst i bardzo Ci dziękuję :x Sylwia Ostrowska

nika

Ogłoszenia o pracę nadal się pojawiają, bo ludzie nie chcą tam pracować...

@nika

Ogłoszenia o pracę były, są i będą. Szybko się rozwijamy i stale potrzebujemy rąk do pracy. Sylwia Ostrowska

Zostaw merytoryczną opinię o Przychodnia Euro Cardio - Warszawa

• Jak się pracuje w Przychodnia Euro Cardio?

Zobacz opinie na temat firmy Przychodnia Euro Cardio tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przychodnia Euro Cardio?

Przychodnia Euro Cardio