Soflab Technology Sp. z o.o.

Opinie o Soflab Technology Sp. z o.o.

Wiecie może czy w Soflab Technology Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Puk Puk

Na staż? Wstydu nie masz? Chcesz za darmo pracować na nierobów i pasozytów?

Absolutnie nie polecam tej firmy.

Absolutnie nie polecam

Czy firma Soflab Technology Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Dział HR

Dzień dobry, Jako firma dbamy o rozwój naszych pracowników i wspieramy ich w osiąganiu celów zawodowych, między innymi poprzez dofinansowanie do szkoleń. Te podstawowe szkolenia i certyfikaty finansujemy w 100%. Poziom dofinansowania do bardziej zaawansowanych i specjalistycznych szkoleń jest ustalany indywidualnie podczas spotkań okresowych z Kierownikiem Działu. Pozdrawiamy Dział HR

Tester automatyczny

3godziny testów na komputerze których wynik może się nie zapisać.... czyli bardzo prawdopodobne że stracicie 3h i nic z tego nie będzie wynikać W moim przypadku testy się nie zapisywałem a frustracja sięgneła zenitu więc wyszedłem.

1 godzina testu ang. 2godz test techniczny

Czy w obrębie jednego działu w Soflab Technology Sp. z o.o. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

SFL worker

Tak są. Jeżeli jesteś reprezentujesz swoją osobą dobry poziom społeczny i masz wiedzę żeby postawić np pierwsze kroki w innym dziale (automatyzacja, handel, marketing) to zawsze jest taka możliwość choć nie przez cały rok. Jak jest zapotrzebowanie i wcześniej zadeklarujesz że interesuje cię inny dział to na pewno rekrutacja zacznie się od ciebie. Ps. jestem tego przykładem, Pozdr,

Bartek

Bardzo interesuje mnie praca w samym CTO. I tu moje pytanie - czy są tu stanowiska zajmujące się tylko tym, czy raczej oprócz testowania trzeba też ogarniać inne rzeczy w pracy?

Jeszcze starszy

Tester z długim stażem. Szkolę, pomagam, żarty robię i tak się pracuje :) Praca głownie u Klienta trochę w CTO (centrum testów oprogramowania), czasem na zastępstwo bo ktoś na urlop idzie, czasem jako lider czasem jako tester - lider to też tester więc to nie pokazywanie palcem tylko normalne testy plus rozmowy i maile i odpowiedzialność! Rozmowy z architektami są na wysokim poziomie, ale bez spiny konkretnie i na luzie z mailami to samo. Ludzie są tam mega spoko! Masz problem - powiedz o tym = nie masz problemu. KONIEC Na zdalnym raz na tydzień jak jest mniej roboty - nudno nie polecam nie ma z kim pogadać. Firma ma dobrą opinię u klienta. Poszedłem pierwszy raz do nowego działu(jako doświadczony już), usłyszeli, że jestem z Sflabu to od razu tyle roboty mi dali, że nie wiedziałem jak się nazywam. Zapytałem więc dlaczego tak dużo i usłyszałem - bo dobry jesteś! Skąd oni o tym wiedzieli?! Bo z Soflabu to musisz być dobry! Qumacie! Jak popracowałem trochę czasu to codziennie jacyś ludzie przychodzili z innych działów/firm/projektów, żebym ich problemy porozwiązywał. Więc pytam skąd ty o mnie wiesz? Skąd wiesz, że jestem w stanie Ci pomóc? Odpowiedział, że mnie polecili (kto? co? skąd? nie wiem) Zawsze pomagałem nawet więcej niż chcieli. Więc zaczęli mi ciastka przynosić, cukierki tip. Jedyna wada i problem to przeklinanie. Ja normalnego zdania czasem nie ułożę bez "przecinka". Co gorsza u klienta tam dużo ludzi gorzej niż ja przeklinało. Tam nikt się nie obraża jak trochę pociśniesz. "Ty o.ujałeś!" lub "po,ebało do reszty" to często zamiennik dla "ciężko sprostać tym wymaganiom" w odpowiedzi słyszysz "co to q.rwa dla Ciebie" lub "nie pie.rdol że nie dasz rady". To normalne rozmowy na openie. Czasem się zdarza, że nie do końca wiesz co dokładnie będziesz robił u klienta - fakt. Mi się też tak zdarzyło ze 2x. Kiepska sprawa bo każdy chciałby wiedzieć jak najwięcej, żeby się przygotować trochę, a tu lipton mało informacji. Praca głównie dla dużych korpo(usunięte przez administratora) czy banki jakieś - nazwy pozmieniałem bo nie można, ale zapewne skumacie. Wszędzie jest inaczej jak rozmawiam z kolegami, którzy raz do roku na ocenę roczną przychodzą czy na wigilii firmowej czy wyjeździe integracyjnym. Z kasą jak z umiejętnościami - jak przychodzisz nowy marnie dostajesz potem to się zmienia na lepsze. Ludzie to z wykształcenia/zawodu geodeta, nauczyciel, ekonomista, projektant instalacji sanitarnych, kierownik budowy, kucharz, kierownik salonu obuwniczego, head hanter itp., ale po zdobyciu certyfikatu ISTQB (obowiązek jak nie masz - firma stawia egzamin nawet adwansa czasem nawet szkolenie, jak się dogadasz to nawet na B2B koszty Ci zwrócą) i przejściu szkolenia stają się testerami. Czasem fajnie bo można fachowca z jakiejś branży podpytać prywatnie co i jak :) Co do rozwoju jak chcesz kursik on-line za 50$ czy 100$ piszesz maila którego akceptują, Ty wykładasz kasę robisz kursik zdajesz egzamin jakiś tam papierek dostajesz piszesz, że zdany zwrot kasy plus jakiś grosik premii. Rozmowy wstępnej nie pamiętam już ale wiem, że są 3 etapy i trwa to około 3h. Co do HR (czytałem w opiniach jakieś dziwne komentarze) najlepszy HR forever - serio uśmiechnięci, pożartują w kuchni i pomogą nawet prywatnie ZAWSZE!!! Korzystałem z pomocy to wiem! Co by tu jeszcze .... Angielski teraz wymagają bo "zagramaniczne" projekty się trafiają więc z hindusami trzeba jakoś pogadać czy innym zagranicznym gościem. Dofinansowują nejtiwa do firmy przychodzi przed lub po pracy - płacisz jakieś grosze - nie pamiętam ile, coś koło 10zł/h Jest czasem dużo pracy po godzinach trzeba zostać czy w sobotę przyjść - płacą lub odbierasz - czasem marudzą, żeby odebrać, a nie wypłacać. Więc zaznaczasz przed zrobieniem nadgodzin, że kasa, albo nic i po problemie. Czasem jest mniej pracy więc szkolenia wewnętrzne lub testy wewnętrzne - badziew. Lepiej jak pisałem wyżej kursik online se zrobić i tyle. Co by tu jeszcze .... forma zatrudnienia jak chcesz UoP czy B2B możesz mieć normalny urlop 30 dniowy, pracujesz jak na etacie, lapka normalnie dostajesz jak na etacie, wszystko tak samo jak na etacie. Proste 8h siedzisz nawet jak roboty nie ma. Jak chcesz (CTO) mieć kwiatka to masz kwiatka nikt do niczego się nie czepia, chcesz hulajnogę zabrać do biura pytasz i zabierasz, prysznic bo rowerem przyjechałeś też nie problem tylko rowery przed budynkiem. Chcesz plecak zgłaszasz, monitor dodatkowy zgłaszasz, więcej ramu piszesz. Ktoś cię źle traktuje poinformuj starszego kolegę/przełożonego raz dwa porządek lub przeniesienie. Pamiętam akcje koleszka wyznaczył nowej zadanie, a sam słuchawki na uszach i słuchał głośno muzy, a nowa o coś zapytała i odpowiedział nieco podniesionym głosem. Ktoś to usłyszał i za godzinkę rozmowę mieli czy oby konfliktu nie ma. Dobra kończę - więcej nie pamiętam

Jeszcze starszy

Z wszystkim się zgadza tylko z prezesem już piątki nie przybijesz bo go "zabrali", a i w piłkarzyki nie pograsz bo stały na korytarzu czyli drodze ewakuacyjnej i kazali zabrać. Taka mała aktualizacja :)

Aktualność
Aktualnie prowadzimy rekrutację na stanowiska w Warszawie:

Tester Oprogramowania

Inżynier Automatyzacji Testów
Serdecznie zapraszamy do aplikowania bezpośrednio przez powyższe ogłoszenia.
Zapraszamy także do odwiedzania zakładki Kariera na naszej stronie internetowej http://www.soflab.pl
Edgar

Jednym słowem... dziadostwo. Nie polecam

Bartosz
@Edgar

@Bartosz, co masz na myśli używając stwierdzenia "dziadostwo"? Jak obecnie wygląda praca w tej firmie i co budzi Twoje niezadowolenie? Byłbym wdzięczny, gdybyś rozwinął wypowiedź

Hans

Nie polecam. Firma aby obejść umowę na czas nieokreślony zatrudniala pracowników w innej spółce-córce. Generalnie kiepskie place, obietnice bez pokrycia...

@Hans

Przykro nam, że praca w Soflab Technology była dla Ciebie negatywnym doświadczeniem. Staramy się być elastyczni i dostosowywać się do potrzeb naszych pracowników. Do zaproponowania mamy różne formy współpracy, które uzgadniane są każdorazowo z pracownikiem. W kwestii zarobków – zależą one od doświadczenia i jesteśmy otwarci na argumentacje w tym obszarze. Zawsze zachęcamy do przekazywania nam na bieżąco uwag dotyczących warunków i atmosfery pracy. W razie pytań dotyczących warunków współpracy zapraszamy do kontaktu z Działem HR kariera@soflab.pl

MACIEK

brak zrozumienia przepisów RODO przez firmę , zakładanie że kandydat godzi się na przetrzymywanie jego danych osobowych przez rok , o czym firma wspaniałomyślnie informuje mailem , co niestety nie jest zgodne z tym jakie zgody zostały wyrażone , po czym usunięcie danych osobowych (o ile) kandydata który zwraca na to uwagę , poziom rekrutacji zerowy , brak feedbacku , brak komunikacji , lecenie na pałę do przodu na studentach , aż boję się co by było po zatrudnieniu

@MACIEK

Panie Macieju, w przypadku składania aplikacji poprzez strony pracuj.pl lub naszej stronie www.soflab.pl (w zakładce Kariera ) możliwość złożenia aplikacji uzależniona jest od wyrażenia uprzedniej zgody przez kandydata do pracy (poprzez zaznaczenie odpowiedniej pozycji na stronie) na przetwarzanie danych osobowych przez okres 12 miesięcy od dnia złożenia aplikacji lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jeżeli złożył Pan aplikację musiał Pan taką zgodę udzielić. Na wskazanych wyżej stronach zawarta jest klauzula informacyjna wymagana przez RODO. Kandydat przed złożeniem aplikacji musi zaznaczyć, że się z nią zapoznał. Zakładamy, że kandydat który do nas aplikuje, zapoznał się z informacją o swoich prawach w zakresie przetwarzania danych osobowych znajdujących się pod ogłoszeniem. W każdej chwili kandydat może usunąć swoje dane z naszej bazy rekrutacyjnej. Mamy nadzieję, że rozwiązaliśmy Pana wątpliwości i zapraszamy do aplikowania. Pozdrawiamy Dział HR

czarny

Przestrzegam potomnych, Jestem na świeżo więc napisze wszystko puki pamiętam:) a więc... byłem umówiony na rozmowę rekrutacyjną jako "tester oprogramowania" na 8.15. Czekam pod drzwiami, dzwonie, ale nikt nie otwiera... to czekam dalej. Jakaś Pani wchodziła do biura więc mnie wpuściła i kazała poczekać, a ona sprawdzi, czy kobieta, z którą się umawiałem na rozmowę jest. Nagle inna kobieta, (usunięte przez administratora)wchodzi i pyta się kim jestem... to mówie że ja do Pani (usunięte przez administratora) ona że to ona;) a ja, że byliśmy umówieni... a ona?;) wielce zaskoczona bo myslała że to jutro... hmmm... profesjonalizm pomyślicie, no ale idziemy dalej... Dała mi laptopa i kazała rozwiązywać test z angielskiego, na którego przeznaczona jest godzina czasu. Zaznaczyła, że przed upływem czasu, nawet jeśli nie skończyłem to musze wysłać test klikając "wyślij test" bo się nic nie zapisze (hmm... firma technologiczna pomyślicie;)) no ale ok... to jadę:) rozwiązuje test... mija jakieś 40mi... skończyłem rozwiązywać test(przed czasem) i naciskam "wyślij test".... i?...uwaga?... błąd... brak połączenia z siecią/ustawienia sieci uległy zmianie... no i ?? pytam kobiety czy wyniki się zapisały... ona że nie... i co? godzina z życia wyjęta... ale uwaga!! :) jest następny test na który są przeznaczone 2h - 65 pytań:) myślę sobie... no ok, to zrobię... po 3cim pytaniu wywaliła ten sam błąd - problem z siecią... to idę do kobiety i mowie o tym, ona na to że wystarczy odświeżyć... mowie ok, mając z tyłu głowy to że bardzo prawdopodobne jest to że sytuacja po następnych 2h się powtórzy i stracę kolejne 2h z życia bo wyniki sie nie zapiszą.... łącznie 3h testów dla własnej przyjemności o wyniku których nie dowie się kompletnie NIKT!!!:) to jest tak żałosne że aż zabawne... No ale ok... jestem w miarę wytrwały więc jadę z pytaniami dalej... pytanie 6ste... błąd, za 3cim razem... wstałem i wyszedłem!... czując ulgę i zadowolenie że po pierwsze... zrozumiałem, że jak od początku w taki sposób podchodzą do człowieka na rozmowie rekrutacyjnej i marnują jego czas... to jak może być dalej w pracy? mogę się tylko domyślać po sposobie rekrutacji:) Po wszystkim, miałem rozmowę telefoniczną z Panią (usunięte przez administratora)(również bardzo nie miłą i nie profesjonalną), ja powiedziałem co myślę (czyli o marnowaniu czasu ludzi którzy starają się o prace, o podejściu osoby rekrutującej itd.), ona również wyraziła swoje zdanie mówiąc, że zachowałem się jak "gówniarz" wychodząc (w sumie powinienem być zadowolony bo mnie odmłodziła;) no i padło stwierdzenie, że pewnie przestraszyłem się testów i wyszedłem... myślę sobie noo... na pewno;) babka już nie wie co powiedzieć to mi wrzuci;) jak mówiłem... profesjonalizm:) Podsumowując: Najgorsza... nie wiem jak to nazwać? rekrutacja?? na której byłem. Strata czasu... :) ale tak... byłem, przekonałem się, wiec może komuś pomogę tym wpisem:)

@czarny

Dzień dobry, Przykro nam, że miał Pan negatywne odczucia związane z rekrutacją do Soflab Technology. Szanujemy Pana opinię i żałujemy, że rekrutacja nie została przez Pana ukończona. Rzeczywiście w tym dniu mieliśmy problemy techniczne. Wyciągnęliśmy wnioski z tej sytuacji i postaramy się usprawnić nasz proces, aby w przyszłości uniknąć takich sytuacji. Nasz standardowy proces rekrutacyjny składa się z dwóch testów oraz rozmowy: • Test z języka angielskiego • Test z wiedzy z obszaru testów • Rozmowa rekrutacyjna Mimo wszystko zachęcam do aplikowania na nasze oferty pracy w przyszłości. Pozdrawiam Karolina Żuchlewska HR Manager – Soflab Technology Sp. z o.o. (karolina.zuchlewska@soflab.pl)

Spox
@czarny

Jeżeli przyszły tester pisze "puki" to niech lepiej zostanie tam skąd przybył..

Czarny Hi Fi

A ja mam zupełnie inne wrażenia niż kolega poniżej byłem ok tygodnia temu na rekrutacji, rozwiazalem testy, wszystko dobrze smigało. Pani z hrów mega miła co się zdarza nie często, zaproponowała mi coś do picia, potem krótka rozmowa po angielsku i moim doświadczeniu. Wszystko git, a teraz czekam na decyzję.

Paulina

@agu, a Ty pracujesz obecnie w Soflab Technology? W tym momencie twój komentarz przekazuję nam nie wiele informacji, proszę rozbuduj go dla nas bardziej. @soft, z Twojego komentarza wnoszę że Ty jesteś obecnie pracownikiem Soflab. Co myślisz o tej firmie? Jak Ci się pracuje? Jesteś zadowolony z pracy?

tero

Ktoś pracuje? jakie są stawki na młodszego testera? do czego wymagany jest poziom ang b2 ? podobno stawki są identyczne w całym kraju co wygląda jak dobra ściema. Ktoś oceni kompetentnie ? bo pracownicy rzucali cudami na wierzbie w postaci 10k po roku pracy, wygląda jak by płacili im za sprzedawanie kitu.

soft
@tero

jako młodszy tester dostaniesz max 3500 brutto na okresie próbnym, później jak się sprawdzisz możesz dostać więcej.

agu
@soft

to jak w Lidlu na kasie, chyba nikt nie weźmie pracy w IT za tyle

Grażyna

Soflab Technology to bardzo dobry pracodawca. Mam zamiar aplikować i może podpowiecie coś?

Rambo

Całkiem solidna firma. Nie mogłem narzekać

Paulina

@Gal Anonim czy mógłbyś powiedzieć na jakim stanowisku pracujesz? I jakie są warunki pracy w firmie Soflab Technology Sp. z o.o. ? Pozostawiając takie informacje pomagasz tym co chcą się tutaj zatrudnić.

Paulina

@tester rozumiem, że myślisz o aplikowaniu? Na jakie stanowisko? Należy pamiętać, że rozmowa kwalifikacyjna jest zależna właśnie od danego stanowiska.

Zostaw merytoryczną opinię o Soflab Technology Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Soflab Technology Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Soflab Technology Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Soflab Technology Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Soflab Technology Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Soflab Technology Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Soflab Technology Sp. z o.o.