Opinie o Ajinomoto Jawo Sp. z o.o. w Częstochowa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Ajinomoto Jawo Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Ajinomoto Jawo Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ajinomoto Jawo Sp. z o.o. w Częstochowa

Miłosz

Dlaczego w firmie jest duża rotacja pracowników. Czym jest to spowodowane? Zastanawiam się nad aplikowaniem, jednak często ukazujące się ogłoszenia są zastanawiające.

@Miłosz

Witaj kolego pracowałem tam chwile i powiem tak zarobki jak na to miasto nawet nawet ale cała reszta to dramat jesteś obserwowany na każdym kroku z kamer, przerwa to dokładnie 15 min jeśli będzie dłuższa to tłumaczenie się kierowniczką nawet mogą zabrać pare złotych z premii. Zakład nieprzystosowany na tak dużą produkcje wszędzie ciasno transport towarów do produkcji i wyrobu gotowego windami (2szt) na cały zakład. Niektóre panie z kontroli jakości zachowują się jakby były w zarządzie firmy. Najlepiej nie wyrażać swych opinii na temat organizacji pracy bo ani się obejrzysz a już będziesz na dywaniku u kierowniczek pełna inwigilacja jeden drugiego podpier…… żeby przypodobać się przełożonym. Już nie wspomnę o przebywaniu w mroźni jest tam ok -24 stopnie jako ubranie dostajesz zwykłą kurtkę puchowa jakieś spodnie lekko pikowane i ładujesz np. Całego tira 33 palety towaru zwykłym paleciakiem bo elektryk jest przeważnie rozładowany albo kobiety z produkcji go używają , po ok 35 min bo tyle mniej więcej trwa załadunek z temp -24 wchodzisz od razu do hali produkcji gdzie jest ok +30 to czasem w głowie się zakręci przy takiej różnicy temp. Tak w telegraficznym skrócie to wyglada jak na 21 wiek to tam jest jeszcze późne średniowiecze jeśli chodzi o organizacje pracy i niektóre narzędzia do jej wykonywania . Decyzja należy do Ciebie ale czasem trzeba trafić na taki zakład żeby docenić poprzednia prace . Pozdrawiam pracowników Ajinomoto Jawo bądźcie dzielni i nie dajcie się:)

Interesują mnie konkretne zarobki na kontroli jakości. wiem, że rok temu w ofercie pisali o tym, że do 4 970 zł się zarabiało, ciekawe jak będzie z tym teraz? ponad 5 na pewno się przekracza?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na Magazynier w Ajinomoto Jawo Sp. z o.o.? Podziel się swoimi odczuciami ze spotkania z rekruterem. Twoja opinia może okazać się cenna dla innych użytkowników.

Aplikant Nowy wpis

Brałem.Tam nie ma magazynów to są piwnice.Transport tragedia .Wszędzie ciasno i jakieś windy.Ogolnie nie ciekawie

To co takiego w zasadzie wchodzi w ten wspomniany już kiedyś zakres obowiązków na magazynie? interesuje mnie poziom wzrostu tego wspomnianego wynagrodzenia. niby zostało napisane by kontaktować się bezpośrednio ale jeszcze nie mam pewności co do kandydatury. Na jaki dalszy rozwój można sobie pozwolić? Na kogo zdarzają się awanse? są możliwe?

W

hej tam już to ktoś pisał, ze na początek niższa, a potem po okresie próbnym rośnie

Wercia
@W

Jeśli o kasę chodzi to tak ale tu ktoś się spytał też o awanse. Czy na stanowisko kierownicze można się tak dostać czy raczej preferują wybór osób z zewnątrz?

@w Nowy wpis
@W

Chyba maleje z po okresie próbnym. Więcej mają nowo niż starsi pracownicy ????????????

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Ajinomoto Jawo Sp. z o.o.?

Izka Nowy wpis

Można prosić o jakieś szersze wyjaśnienie punktu ostatniego względem zarabiania mniej niż minimalna? po pierwsze jeszcze wcześniej ktoś pisał, że najpierw ona jest a potem więcej a tutaj całkiem inna informacja się pojawiła. W dodatku nie rozumiem jak mogłoby to być zgodne z prawem?

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Ajinomoto Jawo Sp. z o.o. na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. kontroli jakości? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno

Ksenia
@Miłosz

A powiesz na jakie stanowisko są częste rekrutacje? Męża interesuje tutaj stanowisko magazyniera. Ktoś napisał, że po okresie próbnym na tym stanowisku wynagrodzenie wzrasta. Wiadomo ile więcej można zarobić po okresie próbnym?

@Miłosz

W zespole mamy wiele kobiet, w związku z tym rotacja wynika między innymi z urlopów macierzyńskich , oczywiście istnieją również inne powody związane z naturalnymi przyczynami np.zmiana miejsca zamieszkania, przesunięcia wewnętrzne. Obecnie do obsadzenia 2 stanowiska na linii produkcyjnej, 1 na pracownika gospodarczego. Zapraszam do kontaktu.

@Ksenia

Wszystkie informacje dotyczące warunków zatrudnienia i wynagrodzenia omawiane są osobiście z kandydatami. Jeżeli chodzi o magazyn to zapraszam do kontaktu rekrutacja nie została jeszcze zakończona.

@Pracodawca

W lipcu była rekrutacja na magazyn, obecnie też jest.

@Ksenia

Często są ogłoszenia na produkcję i magazyn, więc raczej ludzie sami odchodzą

@Miłosz

W przypadku jeżeli poszukiwane są np. 3 osoby a zrekrutowana jest jedna lub dwie, kontynuujemy rekrutację do uzupełnienia wszystkich stanowisk.

@Miłosz

Nawet jeśli ludzie odchodzą to z jakich podstawowych powodów? I co z pracodawcą w takiej sytuacji, rezygnacja ze współpracy zdarza się po takim okresie próbnym czy trzeba się nieco „postarać” by od niej doszło? Zastanawia mnie także dlaczego po 3 miejsca są do zaplenienia. Czy liczba stanowisk jest rozwijana?

Irena

i co z tym wspomnianym montażem kamer, o co chodziło? wzmianka na ten temat na forum padła ale nikt się nie odniósł, wiadomo dlaczego? na stronie jest oferta na dwa wakaty w magazynie ze stawką 4185 – 4785 zł brutto. kto się odniesie do tych rozbieżności? jak sobie zapracować na tę najwyższą?

xxx
@Irena

Jeżeli chodzi o system kamer oraz elektroniczne monitorowanie czasu pracy to wynika z regulaminu zakładowego. Czas pracy zapisywany jest dzięki kartom, którymi trzeba się odbić przy wejściu i wyjściu na zakład oraz przechodząc na przerwy. Wszyscy jednakowo są rozliczani z czasu pracy i przerw zgodnie z kodeksem pracy. Kamery zamontowane są w całym zakładzie, również w biurze jest to zrobione dla bezpieczeństwa pracowników i procesu produkcyjnego. Wynagrodzenie magazyniera jest niższe na okresie próbnym, po opanowaniu zakresu obowiązków i przedłużeniu umowy wzrasta.

xyz

wszyscy jestesmy ciekawi czy ten montaz kamer w biorze bedzie tez jakos rozliczany i czy bedzie zamontowany rejestrator wejsc tam na ich stolowke zeby ich wszystkich rozliczac za przerwy wszystkich powinno obowionzywac takie samo prawo w pracy jak szeregowego pracownika

Dawid

Można wybrać które weekendy są dla nas wolne ?

JJ
@Dawid

Soboty pracujące są podawane zazwyczaj z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, poza nimi wekeendy są w domyśle wolne.

@JJ

Jakie są zarobki w Ajinomoto Jawo? Ile dostaje się tu na rękę na początku pracy? Są też jakieś premie i bonusy? A może firma zapewnia jakieś dodatki pozapłacowe? Chętnie dowiem się czegoś na ten temat!

Aleksander
@JJ

Dobrze, że przynajmniej podają kiedy będą pracujące, bo nie zawsze można na to liczyć. Dużo się zdarza takich sobót? Podejrzewam, że nie płacą za nie dodatkowo ...

@Aleksander

Aleksander. Soboty są dodatkowo płatne i to dość dobrze. Opłaca się chodzić do pracy w sobotę. Wolałbym żeby było ich więcej. Wcześniej były oddawane wolnym dniem i mniejsze pieniądze. A teraz mamy dość fajna kasę ale bez oddania dnia wolnego. Zarobki ok dodatkowo to mamy pieniądze na święta i wczasy pod grusza ogólnie ja nie narzekam

Asia
@Dawid

Asia

Okropny stosunek do pracowników. Nie polecam tu pracować! Menedżerowie nieustannie dają Ci różne prace! zwalniają z pracy bez ostrzeżenia! Dziś pracujesz, a jutro mówią ci, że już nie przychodzisz do pracy!

Wspominam mile, ale też parę rzeczy mi się nie podobało (ale nie ma idealnego pracodawcy). Ogólnie polecam, ale żeby jakoś na stałe to nie, przynajmniej na produkcji- bo w biurze maja ponoć dobrze ;) plus to bardzo dobre zarobki jak na Częstochowę.

Teresa
@były pracownik

Czy mogłabyś wymienić wszystkie plusy pracy w Ajinomoto Jawo? :D I co Ci się nie podobało?

@były pracownik

2500 to dobrze hehehe

Maja

Praca ok zarobki tez. Bardzo dobra atmosfera w pracy fajni ludzie ogólnie nie ma co narzekać. Jak ktoś chce pracować to pracuje

Teresa
@Maja

A coś więcej na temat wspomnianych zarobków? :D Nie wiem ile jest dla Ciebie 'ok' :) Na jaką pensję można liczyć w Ajinomoto Jawo? Na jakim stanowisku pracujesz? Czy za efektywność są jakieś premie?

@Teresa

2500 na rękę z jakimś bonusem, może teraz coś robolom ekstra rzucili. Nawet tygodnia tam nue wytrzymałem, taki kierat. (usunięte przez administratora).

Pracownik firmy

żenadom jest karanie pracowników za to że siedzieli 5 min dłużej na przerwie zabierając im pieniądze z wypłaty niech kierownictwo sie ogarnie bo będzie samo pracowac a o dobrych i zorganizowanych pracowników ciezko ogolnie nie podoba mi sie to zabijanie sie na produkcji a biuro ma sielanke kawki ciastka i siedzenie w kamerach i opier@@@ anie pracowników

Obiektywny

Bardzo dobrze się teraz dzieje we firmie nie ma ludzi do pracy brak Ukraińców moze w końcu nadszedł ten czas że pewne osoby z bióra założą dres i pojda zobaczyć jak się pracuje na produkcji i wreszcie się uspokoją i zaczną szanować ludzi którzy pracują bo jak tak ktoś zachoruje to zaraz umowy nie przedłużają ktoś wcześniej pisał o hucie szkła to teraz się robi tutaj jak w tej hucie (usunięte przez administratora) nic więcej nawet urlopu nie można wziąć bo produkcja a ludzie w biurze siedzą i tylko się czepiają robi się coraz gorzej coraz to więcej i wszystko coraz szybciej ogólnie nie polecam i będę się zwalniać w najbliższym czasie bo to istny dom wariatów

Pipi

Papi zapraszam na hutę szkła pracujemy w systemie czterobrygadowym kilka weekendów w roku wolnych pracujemy nawet w niedziele i większość świat. Koleżanka pracuje w tej firmie i z tego co się orientuję to pracuje kilka sobót w roku w każdym razie nie narzeka bo dostaje dzień wolny i dodatkową kasę a u nas oczywiście nie ma nic. Ja jestem na etapie wyrabiania książeczki sanepidowskiej i wybieram się tam z CV

Kiti
@Pipi

Zgadzam się z opinią. Pracuje na hucie szkła w systemie 4 brygadowym a to najgorsze co może być. Mam kilka koleżanek w Ajinomoto JAWO i chętnie się tam przeniosę jak będą przyjecia. Pensja całkiem ok i mają różne dodatki. A narzekający niech przyjdą na hutę to wrócą z płaczem.

@Kiti

Kiepskie zarobki i generalnie kierat nie praca no ale koleżanki mają pewnie mentalność chłopek pańszczyznianych to im pasuje.

Młody

Haha niezły musi byc z Ciebie mechanik jak moze Cie zastąpić jakis kucharz z uprawnieniami. Maja teraz rekrutacje, chyba sie tam wybiore na Twoje miejsce, tylko ksiazeczke wyrobie

stary
@Młody

przecież kto ci broni aplikować,ciekawe ile wytrzymasz na tym stanowisku robiąc wszystko łącznie z budowlankom jak to robią mechanicy,jak masz życie prywatne to możesz o nim zapomnieć bo każdy weekend będziesz w pracy łącznie z niedzielom.dziwne w tym systemie pracy jest to bo pierwszy raz spotykam się z czymś takim że przeszkolony operator nie potrafi nic zrobić przy maszynie tylko odrazu dzwoni po mechanika bo tak najłatwiej i wykręcać się brakiem uprawnien do wszystkiego,chłopaki nie raz nie mogą nawet spokojnie załatwić potrzeby bo telefony się urywają więc droga firmo od czego są operatorzy w tym zakładzie ? Od wybierania numeru i czekania z założonymi rękami na mechanika ?

aaaa

podoba mi sie pomysl ze zmianami pieter dla pracownikow co 3 tygodnie.Uwazam ze jest to dobry i sprawiedliwy pomysl zeby kazdy pracownik wiedzial jak sie pracuje i bez zbednych komentarzy ze czegos nie wie albo nie umie

Pracuje w tej firmie jakiś czas i nie rozumiem wielu żeczy jak to jest że mechanik musi robić wszysfko łącznie z pracą na produkcji o podejmowaniu decyzji już nie ma co wspominać pracujemy non stop w każdą sobotę i niedzielę i drogi pracodawco jeśli sytuacja się nie zmieni to po prostu będziemy się zwalniac zobaczymy wtedy jak poradzicie sobie bez mechanikow nie chcemy jusz pracować w weekendy my też mamy rodziny dzieci i własne życie prywatne i chcemy po prostu żyć ale niektórzy tego nie rozumieją zamiast ułatwiać nam pracę to dokładacie rzeczy z poza zakresu obowiazkuw nie jesteśmy maszynami i zadamy więcej wolnego w przeciwnym razie będziemy się zwalniac bo pieniądze to nie wszystko porubcie uprawnienia kucharzom i kierowniczkom a nie ciagle wypieracie się brakiem uprawnien i będzie po problemie

aaaaa

Mnie nikt do pracy w sobotę tu nie zmusza, robiłam wcześniej soboty i niedziele, a teraz tylko raz na jakiś czas a i tak można to odebrać. pensja zawsze na czas i jeszcze dodatki daj czego się czepić. A co Ci Ukraińcy przeszkadzają? a jak Ty byś pracował w innym kraju to czym bys sie różnisz. jak ci nie pasuje to się zwolni ciekawe gdzie pensje na czas dostaniesz nikt cie sila nie trzyma chyba.

Janek

Zaledwie kilka lat działalności a tak dobre opinie firma zbiera. Poza tym jest fajna atmosfera w pracy a pracodawca zasługuje na bardzo dobre opinie.

Papi

Nie polecam tej firmy, brygadzistki zero profesjonalizmu nie umieją pracować z ludźmi i z nimi rozmawiać to jest tragedia. Zmuszają pracować w sobotę raz w miesiącu chociaż powinno być dla chętnych. Ogólnie zimno dużo Ukraińców dramat.

Zostaw merytoryczną opinię o Ajinomoto Jawo Sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w Ajinomoto Jawo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ajinomoto Jawo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ajinomoto Jawo Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ajinomoto Jawo Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Bór 66 L
    42-200 Częstochowa

Ajinomoto Jawo Sp. z o.o.