GRAFOTRONIC Sp. z o.o.

Opinie o GRAFOTRONIC Sp. z o.o.

Jakub Nowy wpis

Wiadomo może, czy w najbliższym czasie możliwe są jakieś przyjęcia na produkcji? To znaczy nabór pracowników, nie imprezy, bo ktoś tu o takich wspominał :) Widziałem ogłoszenie kilka miesięcy temu, ale pewnie niekoniecznie jest aktualne...

Kandydat Nowy wpis

Czy jest możliwość pracy w Grafotronic jako konstruktor?

Witam. Czy mogę prosić o informację na temat stanowiska inżynier/technik serwisu? Każdy komentarz będzie dla ważny. Pozdrawiam

Anilox
@Zainteresowany

Jak Ci nie przeszkadza przebywanie często poza domem to śmiało. Nie jest najgorzej.

@Anilox

@Anilox dzięki za odpowiedź. Czyli nie jest to praca stacjonarna? Możesz sprecyzować jak to wygląda?

Anilox
@Zainteresowany

Na pracę składają się dwa podstawowe elementy testy maszyn (stacjonarnie) i wyjazdy serwisowe. Częstotliwość wyjazdów jest różna, może być kilka razy w miesiącu, może nie być żadnego. W kwestii wyjazdów można się dogadać z szefem, oczywiście w pewnych granicach, nie tak że będziesz sobie sam je ustalał. Testy maszyn to po prostu sprawdzanie gotowych maszyn i jakieś pokazy dla klienta.

@Anilox

Czy te wyjazdy są tylko na terenie Polski? A co testowania stacjonarnego, czy to odbywa się według jakieś instrukcji ?

@Zainteresowany

Wyjazdy przede wszystkim zagraniczne i to praktycznie po całym świecie. Dlatego znajomość komunikatywna angielskiego to podstawa, a znajomość jeszcze innych języków obcych jest naprawdę dużym atutem. Testowanie odbywa się na podstawie checklisty - listy rzeczy, które należy sprawdzić, ale przede wszystkim potrzebna jest tutaj wiedza i doświadczenie. Trzeba wiedzieć jak obsługiwać maszynę, jak np. ustawić druk, wykrawanie. Oczywiście wiedzę tą można nabyć podczas przeszkolenia, ale trzeba posiadać zdolności manualne - wiedzieć, jak używać narzędzi, umieć logicznie myśleć, czytać schematy elektryczne, pracować samodzielnie, być spostrzegawczym. Przeszkolenie odbywa się na zasadzie - pierwszy miesiąc na serwisie, drugi na montażu mechanicznym, trzeci na montażu elektrycznym, potem powrót na serwis. Może się zdarzyć, że już w czasie przeszkolenia, gdzieś pojedziesz, ale raczej wtedy z innym serwisantem. Jest to bardzo odpowiedzialna praca, pod presją czasową. Podczas serwisu zagranicznego jesteś zdany głównie na siebie. Oczywiście zawsze możesz liczyć na pomoc, ale wiadomo jak to jest z pomocą na odległość. Plusem jest to, że możesz trochę pozwiedzać, jeżeli starczy czasu, ale zazwyczaj podczas wyjazdów jest go wręcz za mało.

ByłySerwisant

Delegacje to przede wszystkim diety. Jeżeli jesteś za granicą przez dłuższy czas, to po powrocie możesz na dietach uzyskać nawet równowartość miesięcznej pensji. Wynagrodzenia zależą od stażu pracy. Myślę, że zarobki, zwłaszcza najdłużej pracujących pracowników, są na dostatecznym poziomie. Po (chyba) roku możesz też dostać co miesięczną premię zależną od oceny kierownika i obrotów firmy. Na serwisie też raczej standardem jest zostawanie na płatne nadgodziny, zwłaszcza podczas delegacji. Odszedłem do mniej stresującej pracy, na miejscu, aby mieć więcej czasu dla rodziny i siebie.

Queen
@ByłySerwisant

Powiedz jeszcze proszę po jakim czasie zaczynasz sam wyjeżdżać i jak często są takie delegacje?

Kornela
@ByłySerwisant

Ile macie diety na jeden dzień? Ile lat trzeba mieć stażu żeby tu zacząć zarabiać na prawdę ładne kwoty? Fajnie, że po roku te podwyżi, a co składa się na tą ocenę roczną, bo mąż chciałby wiedzieć na co się nastawić? Co tutaj jest najbardziej stresującego, bo to chyba jedyny minus ?

Były
@Kornela

Dieta jest ustawowa. Żeby zarabiać fajne pieniądze to trzeba zmienić firmę. Wykorzystywanie w święta, weekendy Generalnie pracownik w tej firmie (serwisant) jest mało ważny. Ważne żeby klient był zadowolony. Stresująca jest praca z niektórymi przełożonymi i pracownikami innych dzialow

@ByłySerwisant

To ile tak około wynoszą zarobki najdłużej pracujących pracowników? Jesteś w stanie napisać widełki? Jeśli chodzi o te płatne nadgodziny, to są one wypłacane jakoś lepiej? Czy dostaje się tyle samo, co w godzinach pracy?

Szymek Nowy wpis

Nikt widełek nie napisze Pomyśl czy warto aplikować do firmy która nie wymaga cv od kandydata i ile musi płacić (:

Kazio Nowy wpis
@Szymek

No ale w ogłoszeniu nie piszą chyba, że z otwartymi ramionami przyjmą każdego, kto się pojawi na spotkaniu rekrutacyjnym? Czego więc oczekują, jakich kwalifikacji? Pisano wcześniej o tym, że przydaje się umiejętność czytania schematów elektrycznych, samodzielnego wyciągania wniosków i zdolności manualne, no i językowe ze względu na te wyjazdy do różnych krajów. Ale Ty pewnie lepiej wiesz, czy i coś jeszcze trzeba było umieć i czy sprawdzali w praktyce umiejętności w trakcie rekrutacji? No i czy była szansa w oparciu o kwalifikacje ponegocjować pensję zasadniczą?

Jestem zainteresowany pracą specjalisty ds. obsługi sprzedaży, na które pojawiła się ostatnio oferta. Czy godzinę rozpoczęcia pracy wybiera się dowolnie czy układany jest wcześniej grafik? W jakim stopniu firma finansuje naukę języków, można starać się o całkowitą dopłatę?

ByłySerwisant

Godziny pracy to głównie 09:00-17:00 ale można się dogadać i przychodzić np. 08:00-16:00. Jeżeli chodzi o naukę języka angielskiego, to obecnie jest zatrudniony nauczyciel na stałe w firmie. Lekcje odbywają się dwa razy w tygodniu i są darmowe dla pracowników.

Rozmowę kwalifikacyjną w GRAFOTRONIC Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Specjalista / Specjalistka ds. zakupów?

Czy poziom wynagrodzeń w GRAFOTRONIC Sp. z o.o. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na Pracuj.pl 25 maja.

Łasic

Fajne obiadki i śniadanka. Polecam

Pracownik produkcji

Wiem że komentarze są usuwane ale moze ktos to przeczyta i cos z tym zrobi. Jesli nic nie bedzie zrobione w tym kierunku to albo sie zwolnie albo zglosze sprawe do PIPu Mianowicie ostatnio na produkcji jest duzo pracy i pracujemy w sobote. Przyszedlem i pracownicy w szatni proponowali mi alkohol. Powiedzialem ze w pracy sie nie pije tym bardziej ze byla godzina poranna. Przed poludniem wszyscy byli pijani jikt nie pracowal a kasa leci. Ogolnie nie mam z tym problemu ale troche przypal jak sie cos stanie. Jednak maszyny maja podpiecie do elektryki i maja czesci mechaniczne jakby sie cos stalo to nie chcialbym w tym uczestniczyc. Nie wspomne juz o chamskim zachowaniu kolezakow z hali i z magazynu oraz logistyki ktorzy rzadza cala firma. Ludzie bez jakichkolwiek kompetencji, wszystko jest po znajomosci. Ale poczekam zobacze zlape doswiadczenia i pojde dalej. Ale jesli chodzi o (usunięte przez administratora)i picie w pracy to sprawa jest warta uwagi. Oczywiscie zglaszane do kadr- nic nie daje sprawy sa zamiatane pod dywan. A dzial bhp? Nie ma takiego.

Kazimierz
@Pracownik produkcji

Nie chce mi się wierzyć ze pijani pracownicy pracują na maszynach. Nikt tego nie nadzoruje? Przecież na każdej zmianie powinien być jakiś kierownik albo lider. Powinieneś to zgłosić do przełożonego, a nie do kadr. Nie macie w firmie ochrony? W takich przypadkach ochrona wzywa policje i sprawdzają pracowników alkomatem.

Abc
@Pracownik produkcji

To jest już męczące. Masz ewidentnie problem z pojedynczymi osobami, ale łatwiej napisać ,,wszyscy,, I posuwać się z oczernianiem innych coraz bardziej Zwolnij się, droga wolna Będzie lepiej niż wypisywanie takich bzdur i pracowanie w tak tragicznym według twoich opinii miejscu Założ własną firmę i pokaz jak się nią zarządza, skoro tutaj odpowiedzialne za to osoby nie dają rady Wylewanie zali na portalu jakim jest gowork jest według ciebie dorosłym i najlepszym sposobem na rozwiązywanie problemów? Nie mów że nikt nie słucha tego co pracownicy zgłaszają. Ale żeby coś z czymś zrobić trzeba o tym rozmawiać a nie anonimowo pluć na ludzi, którzy tu pracują i twierdzić że cała firma to banda nierobów, (usunięte przez administratora) i pijaków. Bardzo nie w porządku Zastanawia mnie czy chociaż raz zebrałeś się na odwagę i faktycznie poruszyłeś jakiś temat. Zza komputera i pod nickiem można wszystko, ale jak brać kogoś takiego na poważnie i wierzyć w to co wypisujesz, bo mnie nie przekonują te wypocinki

Hehe

(usunięte przez administratora))

Aktualność
Witamy na profilu firmy Grafotronic.
Dziękujemy za zainteresowanie naszym profilem i naszą firmą.
Użytkownicy GoWork znajdą tutaj informacje o tym, jakie wyznajemy wartości, jak wygląda nasza organizacja oraz kultura pracy, a także - co możemy zaoferować nowym pracownikom.
Dziękujemy za wszystkie obiektywne wpisy i komentarze dotyczące tego, jakim jesteśmy pracodawcą. Zapoznajemy się z każdym z nich i wyciągamy z nich wnioski. Zależy nam na ciągłym rozwoju, dlatego też zapewniamy, że każda krytyczna opinia dotycząca warunków pracy w firmie Grafotronic stanowi dla nas cenną wskazówkę co powinniśmy udoskonalić, aby zapewnić wszystkim przyjazne warunki pracy oraz dobrą atmosferę.
Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, iż niezwykle istotna jest dla nas kultura wypowiedzi, merytoryczna dyskusja, jak również szacunek okazywany naszym pracownikom. Dlatego też nie będziemy tolerować wypowiedzi przepełnionych agresją, znieważających inne osoby, zawierających treści nieprawdziwe lub naruszające regulamin portalu GoWork. Wszystkie takie wpisy będą archiwizowane przez Administratora.
W przypadku pytań dotyczących zatrudnienia w naszej firmie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu: job@grafotronic.se

Dziękujemy naszym obecnym oraz byłym pracownikom za dotychczasową współpracę.

Dlaczego od lat cały czas szukacie serwisanta cos nie tak z ludźmi czy z wami tylko nie usuwajcie znowu tego wpisu

Biały_Opel

xD, usuwanie komentarzy chyba mówi samo za siebie?

Krzysztof
@ja

Marne warunki finansowe to i długo szukają.

Waldemar
@ja

Szukają i jeszcze długo szukać będą, bo za tak niskie wynagrodzenie ciężko (usunięte przez administratora) znaleźć.

Pan Kanapka

Produkcja przychodzi na 6:00 lub 8:00 i mają przerwę na śniadanko 15 minut, która trwa pół godziny do 40 minut. Następnie mają przerwę o 12:00 na obiad i o 15:00 na kawę. Serwis ma nakazane przychodzić na 9:00 i przerwy na bułę nie ma, mało tego, zgarnia regularny ochrzan, zostają serwisowi dwie przerwy. Jak inaczej to nazwać, jeśli nie dyskryminacja? Zrobi coś z tym dział HR, czy potrzeba bata z państwowej instytucji?

Agata
@Pan Kanapka

Pracownicy z produkcji sobie sami decydują czy przychodzą na 6:00 lub 8:00? Czy jest grafik rozpisany, kto na jaką godzinę przychodzi do pracy?

AA
@Pan Kanapka

Skoro przychodzisz na 9:00 to jakim cudem chcesz skorzystać z przerwy o 8:00 która trwa 15MINUT i jest to przerwa jedna z dwóch(obiad jest drugą) jeśli ktoś przychodzi na 6:00, to nie siedzi godzinę dłużej, żeby iść o 15:00 na kawę, tylko kończy o 14-tej... Jeśli nie odpowiada Ci system pracy, jaki narzucił Ci przełożony to z nim o tym porozmawiaj, albo zmień pracę :) Nikt też swoją drogą nikogo nie goni, że zaczynając pracę teoretycznie na 9-tą ktoś idzie jeszcze na kawę, plociuchy i rozpoczęcie pracy zaczyna się dobre 20 minut później

Jeszcze Pracownik
@AA

Przerwa 15 min? To zależy dla kogo. Jak mechanika to 2x 40 min (obiad+kanapka), do tego przed kanapką - papierosek i po kanapce papierosek, a w miedzy czasie jeszcze przerwa na wodę. "Skoro przychodzisz na 9:00 to jakim cudem chcesz skorzystać z przerwy o 8:00 która trwa 15MINUT" -> słaby bait. Są pracownicy co to przyjeżdżają na 8, od razu kanapeczka + papierosek i już nagle jest 9. Trochę porobić (4-5 papierosków) i można iść na obiad. A przed 16 , jeszcze jest o 15 przerwa, a potem papierosek i można iść do domu. W miedzy czasie można opierniczyć podrzędnego pracownika, że wolno robi i robota się kręci. "Jeśli nie odpowiada Ci system pracy, jaki narzucił Ci przełożony to z nim o tym porozmawiaj, albo zmień pracę :)" -> odbijam piłeczkę, Jeśli nie odpowiadają ci prawdziwe opinie pisane na portalu z opiniami o pracodawcy to zmień swoje zachowanie albo nie odpowiadaj na nie. "Nikt też swoją drogą nikogo nie goni, że zaczynając pracę teoretycznie na 9-tą ktoś idzie jeszcze na kawę, plociuchy i rozpoczęcie pracy zaczyna się dobre 20 minut później" -> trochę prawda, trochę nie. Bardzo zależy o kim mowa. Jak ktoś jest z ogłoszenia to nie może, ale jak z rodzinnej firmy to pewnie, nie ma problemu.

Potencjalny pracownik
@Jeszcze Pracownik

Z powyższych opinii wynika, że najlepsza praca w tej firmie jest na produkcji. Czy w innych działach ktokolwiek chce jeszcze pracować? Czy istnieje możliwość zmiany działu na jakim się pracuje - jeśli tak trochę dziwne że piszesz z taką zazdrością zamiast przenieść się na produkcje. Chyba zaryzykuje aplikowanie

@Jeszcze Pracownik

Czegoś tu nie rozumiem. Ktoś może przychodzić na 8, a inna osoba musi na 9? Ktoś ci broni przychodzić na 8 albo 6? Albo ktoś ci broni palić papierosy? A tak poza tym w moim odczuciu to całkiem fajnie, że w pracy jest luz i tyle przerw czyż nie?

Wezne 3 buły i co mi zrobicie
@AA

nikt nikogo nie goni to prawda, ja na przyklad jestem kierownikiem i przyjezdzam do pracy na ktora chce, nikt sie nie czepia a i premie zawsze sa, przycisne chlopakow i robota sama sie robi

Kxyrt

Dobrze mówi

Anonimik
@Zainteresowany

Hej, Nie, nikt ci nie broni przyjść wcześniej. Tylko trzeba porozmawiać z przełożonym o tym, że chce się zawsze wcześniej przychodzić. W przypadku przyjścia później to jest tak samo trzeba poinformować i odrobić tą godzinę lub więcej a to zostając dłużej albo przychodząc wcześniej lub na kumulować 8 godzin i wziąć jeden dzień "wolny".

Zdziwiony
@Anonimik

To produkcja umie pisać?

Braliście udział w rekrutacji na stanowisko brak w GRAFOTRONIC Sp. z o.o.? Napiszcie, jak według Was przebiegła rozmowa kwalifikacyjna. Wasza opinia może okazać się pomocna dla innych użytkowników.

Krzysztof

Brałem udział w castingu na Inżynier / Serwisant. Lista wymagań długa a proponowane wynagrodzenie na poziomie doradcy klienta w Leroy Merlin. Z tym, że ten drugi jest codziennie w domu po pracy. Desperat może by się na to złapał ale tylko na przeczekanie do czasu znalezienie lepszej propozycji finansowej.

Biały opel

Krzysiu, skończ gwiazdorzyć. Jeśli praca w Grafo Ci nie odpowiada to na pewno znajdziesz lepszą pracę w innym miejscu.

Wołomińczyk Radzymianin

Może melisy trzeba zaparzyć , jak nad nerwami się nie panuje? Jeden papierosek mniej i będzie czas na meliske. Na kierownika to słabo się tak unosić, dobrze to potem nie wygląda.

Nie polecam z całego serca pracy w tym miejscu. Dopóki dział HR nie zrobi nic z pracownikami, o których bardzo dobrze wiedzą (szczególnie dział: mechanika) to dobrze nie będzie.

@Michał

Podasz jakieś konkrety? Bo ktoś, kto tu zajrzy to nic nie wyniesie z takiego komentarza. Dlaczego nie polecasz pracy i co robią ci pracownicy, z którymi rzekomo trzeba coś zrobić?

Biały_Opel
@Monika

@Monika, tu już było dużo konkretów. Ale pousuwaliście prawdę. Pamiętaj, że z internetu nic nie ginie. Podpuszczasz, żeby więcej napisać, a potem do gowork'a , żeby usunąć komentarze. Hehe. Dobre żarty.

A dlaczego podobno ich nie serwisują?

Poinformowany
@Monika

Tu jest pies pogrzebany. Pytanie - ile maszyn firma Grafotronic zainstalowała NA CAŁYM ŚWIECIE od 2016? Jak się sprzedają? Jacy to są zajebiści. A co z maszynami sprzed 2016? Kto je serwisuje? Może nasz interlokutor odpowie? To ile maszyn sprzedali? Ale realnie, bez pijaru. Kolejne pytanie. Skąd firma handlowa jaką był Grafotronic nagle ma i know how i ludzi do produkcji maszyn? Tak tu tylko zostawiam, dla kolegi, bo pytał XD

pracuj.pl

Czy obecne oferty pracy do Grafotronic są tylko na pracuj.pl? Jeśli tak, to kiedy można oczekiwać pierwszych rozmów kwalifikacyjnych?

LOLO

Witam chciałbym złożyć Cv do firmy polecanie firme ?

Łucja
@LOLO

Cześć, podłączę się pod Twoje pytanie bo także chętnie się dowiem czy inni polecają pracę w GRAFOTRONIC. Napiszcie jak Wam się tam obecnie pracuje i jak oceniacie warunki pracy. Z góry dziękuję.

Izi

@Były Pracownik ale to co albo idziesz na nadgodziny albo wypadasz?

Klaudiusz

Czyli jak tutaj odmówię nadgodzin to mogę pożegnać się z pracą?

Witam. Czy ktoś może wskazać, nawet orientacyjnie, wysokość wynagrodzenia na stanowisku monter/elektryk? Pozdrawiam

Staszek

Dziwne są te opinie bo w internecie firma jest oceniana bardzo dobrze pod wieloma względami!

Witold

Twoja opinia zawiera poważne oskarżenia względem firmy GRAFOTRONIC. Poruszyłeś temat nadgodzin w tej firmie, czy możesz napisać, czy są one lepiej płatne? Jak wygląda rozdział tych nadgodzin, czy każdemu pracownikowi są one przydzielane odgórnie? Myślę, że warto poruszyć ten temat.

Grafotronic, HR Manager

Szanowny „Były Pracownik”-u, dziękuję za Pańską opinię, jest ona dla nas bardzo ważna. Jako firma międzynarodowa w szczególności dbamy o dobrą atmosferę oraz godne warunki pracy. Zapewniam Pana, iż w sytuacji gdybyśmy mieli jakikolwiek sygnał, że w naszym zespole dzieje się coś złego, owa informacja nie zostałaby zignorowana. Pragnę również poinformować, iż w całej historii działu w którym pracuje wspomniany Pan Grzegorz zwolnił się tylko jeden pracownik. Jesteśmy dumni z naszych kolegów i koleżanek, ponieważ udało nam się stworzyć zgrany zespół wartościowych ludzi, a to cenimy sobie przede wszystkim. Odnośnie nadgodzin, są one dobrowolne, ekstra płatne zgodnie z Kodeksem Pracy, a jednocześnie dobrze odbierane przez pracowników - zwykle więcej chętnych niż potrzeb. Nasz zespól jest bardzo ambitny i sam stawia sobie wysoko poprzeczkę, może się zdarzyć, że nie wszyscy podołają wysokim standardom jakościowym wymaganym dla szybko rosnących firm. W imieniu spółki Grafotronic, szczerze życzymy Panu powodzenia oraz sukcesów w dalszej drodze zawodowej

Zostaw merytoryczną opinię o GRAFOTRONIC Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w GRAFOTRONIC Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GRAFOTRONIC Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GRAFOTRONIC Sp. z o.o.?

GRAFOTRONIC Sp. z o.o.