Opinie o summ-it s.a. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie summ-it s.a.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie summ-it s.a. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o summ-it s.a. w Poznań

Śmiechnasali

Praca mało rozwijająca, słabo płatna w toksycznym środowisku. Wymagania na rozmowę są wygórowane, a praca sprowadza się do kliknięcia myszką raz w tygodniu.

@Śmiechnasali

Dzień dobry, trudno nam odnieść się do przekazanej opinii, z uwagi na brak ujawnienia imienia i nazwiska. Zauważę jednak, iż jedną z kluczowych wartości firmy jest rozwój osobisty, a pracownicy zdają w naszej firmie wiele certyfikatów, a także biorą udział w licznych szkoleniach oraz warsztatach. W konsekwencji zastanawiamy się nad zasadnością przekazanego stwierdzenia. Wynagrodzenie stać winno zawsze z kompetencjami. W przypadku summ-it posiadamy wdrożony proces kwartalnego przeglądu wynagrodzeń (compensation review) w którym to przełożony i hr weryfikują uposażenie odnosząc się do oferty rynkowej, a także wkładu w realizację projektów. W przypadku zauważonej przez Pana lub Panią toksyczności, możemy jedynie odpowiedzieć, iż realizujemy właśnie kolejną z corocznych ankiet satysfakcji z miejsca pracy. Odpowiedzi pracowników są bardzo pozytywne. Powyższe sprawia, iż zastanawiamy się, czy Pana lub Pani opinia została przekazana pod nazwą właściwej firmy. Pozdrawiamy i życzymy sukcesów w Pana lub Pani drodze zawodowej.

Nieudalosie

Co prawda pracy nie udało mi się dostać, ale proces rekrutacyjny w tej firmie był naprawdę przyjemny i byłam mile zaskoczona. Dobry kontakt z rekruterką, cała rekrutacja od momentu złożenia mojej aplikacji trwała 2 tygodnie. Rozmowa techniczna w bardzo przyjemnej atmosferze, nie czułam się jak na spowiedzi. Dostałam informację zwrotną czego zabrakło i wiem czego muszę się douczyć. Warunki były jasne i otrzymałam odpowiedź na wszystkie pytania. Także mogę zdecydowanie polecić.

Podczas rekrutacji na stanowisko Cloud Administrator można się spodziewać pytań w zakresie technologii i systemów, natomiast zadań technicznych nie przewidujemy. Nawiązując do okazjonalnej pracy stacjonarnej zachęcamy pracowników do przyjazdu do biura w Poznaniu 2/3 razy w miesiącu. Jest to natomiast uzależnione od możliwości i miejsca zamieszkania pracownika.

Żaklina Nowy wpis

widzę, że Senior SQL Server Administrator musi mieć ze 4 lata doświadczenia żeby móc się dostać na stanowisko, a przynajmniej tak jest napisane w ofercie. Podkreślona jest też gotowość do ciągłego rozwoju, w jakim zakresie jest możliwa?

Marlenka Nowy wpis

Hej. :) Office Assistant uciekł mi jakiś czas temu. nie wiecie po pierwsze ile osób mniej więcej do tej funkcji jest potrzebnych w biurze? druga sprawa to zarobki. co na nie wpływa, że widełki mogą się różnic o ponad 1000 zł?

Pracodawca Nowy wpis
@Marlenka

Dzień dobry, Na stanowisko Office Assistant poszukujemy jednej osoby i oferta jest nadal aktywna, dlatego zachęcamy do aplikowania. Natomiast jeśli chodzi o widełki płacowe, ostateczna decyzja o wynagrodzeniu pracownika jest podjęta po przeprowadzonej rozmowie rekrutacyjnej. To umiejętności i doświadczenie kandydata determinują przyszłe wynagrodzenie, stąd wynika rozbieżność pomiędzy dolną i górną granicą. Jeśli Pani kwalifikacje odpowiadają naszym wymaganiom prosimy o przesyłanie aplikacji na rekrutacja@summ-it.pl

Girrter

Widzę że szukają na new business Managera. Czy wiadomo jaka podstawa? Średnia krajowa na tym stanowisku to 20tys brutto a jak u nich to wygląda? Warto aplikować?

@Girrter

Dzień dobry, Na stanowisku New Business Manager oferujemy podstawę oraz bonus. Bonus jest uzależniony od realizacji celów sprzedażowych, doświadczenia i kompetencji danego kandydata, dlatego wynagrodzenie ustalane jest indywidualnie.

Gritter Nowy wpis
@Pracodawca

Rozumiem a jakie są widełki na tym stanowisku samej podstawy?

Czy new business manager z językiem niemieckim zarobi więcej niż osoba na tym samym stanowisku, tylko, że bez niego? oferty praktycznie się nie różnią, ale też w obydwu nie ma podanej stawki godzinowej. Są wskazane benefity i zastanawiam się czy będą one zależne od formy umowy? Oferują też b2b

Dzień dobry, Język niemiecki jest unikalną kompetencją na rynku pracy, z tego względu stanowisko New Business Manager z językiem niemieckim jest wyżej wynagradzane.

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko SQL Server Administrator w firmie summ-it s.a.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
czarna_mamba

Brałam udział w rekrutacji na stanowisko techniczne w summit. Czas odpowiedzi rekrutera na aplikację bardzo długi bo ponad miesiąc. Rekrutacja jedno-etapowa, tylko rozmowa z leaderem. Na rozmowie cały czas był poświęcony pytaniom osoby rekrutującej. Spotkanie umówione na godzinę czasu, po 55 minutach przepytywania dostałam pytanie "czy masz jakieś pytania". Miałam ich dużo dlatego pierwsze pytanie jakie zadałam to "czy możemy przedłużyć rozmowę" i w odpowiedzi usłyszałam, że nie. Także czasu na pytania kandydata nie ma w zasadzie w ogóle. Kilka godzin po rozmowie dostałam maila, że rekrutacja została wstrzymana i czy zgodzę się na pozostawienie swojego cv w bazie. Także firma jedynie chce poszerzać baze swoich kandydatów a nie ma do zaoferowania żadnych projektów. Zmarnowałam swój czas, szkoda, że rekruter nie odwołał rozmowy. Zastanawiającym się czy kandydować - odradzam. Bardzo słaby poziom procesu rekrutacyjnego

@czarna_mamba

Dzień dobry, Na podstawie powyższego wpisu nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Pani opinię. Prosimy o podanie informacji na jakie stanowisko brała Pani udział w procesie rekrutacji, wówczas będziemy w stanie się odnieść do konkretnej sytuacji. Jeśli natomiast chodzi o tworzenie 'bazy kandydatów' prosimy o szersze spojrzenie na proces rekrutacji z punktu widzenia pracodawcy oraz kandydata. Procesy rekrutacyjne są dynamiczne i z tego względu oferty są zamykane. Zapytanie o pozostawienie CV w naszej bazie jest kierowane wyłącznie do kandydatów, którzy pozostawili pozytywne wrażenie po rozmowie rekrutacyjnej lub ich umiejętności i doświadczenie są współmierne z naszymi wymaganiami. Jest to praktyka, która jest korzystna dla obu stron (kandydat-pracodawca), ponieważ w razie ponownego otwarcia rekrutacji możemy bezpośrednio się skontaktować z kandydatem/kandydatką.

Wczoraj pojawiła się oferta dla administratora baz danych (Oracle, PosterSQL i MySQL). Już kiedyś nawiązywano do tego stanowiska w komentarzach w kontekście ścieżek rozwoju. mnie jednak interesują szczegóły odnośnie pracy nad samym projektem. Jest napisane, że to deployment zespołowy wraz ze wsparciem architekta. Możecie to jednak szerzej opisać?

Dzień dobry, Administrator baz danych to praca w trybie serwisowym oraz projektowym. W serwisowym wspieramy klientów w modelu 365/7/24 obsługując codzienne utrzymanie systemów baz danych naszych klientów. Tryb projektowy to realizacja projektów z zakresu budowy infrastruktury bazodanowej, zapewnienia HA, migracje, audyty licencjonowania, bezpieczeństwa i wydajności. W firmie summ-it mamy wiele możliwości wyboru ścieżki rozwoju, które szczegółowo omawiane są na rozmowach rozwojowych z liderem. Jest to proces planowania rozwoju na przestrzeni roku. Pracownik sam decyduje, czy jest administratorem, który chciałby działać w trybie utrzymania serwisów, dbać o monitoring, zajmować się regularnym przeglądem oraz podkręcać wydajność, a może jest administratorem, który raczej ceni sobie tryb projektowy, budowanie nowych rozwiązań, czy pracę z migracjami.

Widzę, że ktoś tez już się zainteresował tamta oferta dla specjalisty ds. marketingu? Mnie prócz liczby osób na dziale interesuje także atmosfera ale także nieco dokładniejsze odniesienie się do bieżących zarobków. podają w ofercie widełki liczone od 5,3 do 9,7 tys. omówicie te rozbieżność?

Dzień dobry, aktualnie tworzymy dział Marketingu i osoba pracująca na powyższym stanowisku miałaby wspierać dotychczasowe działania marketingowe, ale także samodzielnie budować wizerunek firmy. Poszukujemy osoby, która wniesie nowe i innowacyjne rozwiązania na miarę międzynarodowego rynku. Jest to odpowiedzialna praca wymagająca doświadczenia, kreatywności i kompetencji, dlatego rozbieżność w widełkach płacowych jest uzależniona od posiadanego doświadczenia w marketingu branży IT. Nawiązując do atmosfery w pracy traktujemy ją poważnie i z tego powodu organizujemy coroczną ankietę satysfakcji z miejsca pracy. Analizując dokładnie opinie pracowników zauważamy, iż są one bardzo pozytywne.

Jak dużo osób pracuje na stanowisku Specjalista ds. Marketingu w firmie summ-it s.a.?

Aktualnie tworzymy dział Marketingu i osoba pracująca na powyższym stanowisku miałaby wspierać dotychczasowe działania marketingowe, ale także samodzielnie budować wizerunek firmy.

Wanda
@Nieudalosie

O i to jeszcze powiedzieli z czego się podszkolić? A tak z ciekawości zdradzisz właśnie czego oczekują od kandydatów, żeby wiedzieć na przyszłość? Poprawisz to i wrócisz tu jeszcze czy odpuszczasz?

@Wanda

Chodziło o brak znajomości konkretnych technologii, znaleźli kogoś lepszego. Wymagania były wypisane w ofercie. Na pewno zamierzam się podszkolić, a czy będę próbować ponownie - zobaczymy jak moja sytuacja zawodowa się potoczy. Może kiedyś :)

Maria
@Nieudalosie

Też myślę o aplikowaniu. Ta rozmowa rekrutacyjna była jednoetapowa czy więcej? Jakie warunki zatrudnienia aktualnie obowiązują? Wiesz czy jest możliwa umowa o pracę na czas nieokreślony?

@Maria

Ilość etapów różni się nieznacznie od stanowiska, którego rekrutacja dotyczy. Standardowo w summ-it rekrutacja przebiega następująco: wstępna analiza nadesłanego CV, rozmowa rekrutacyjna, feedback dla kandydata niezależnie od podjętej decyzji do 2 tygodni od daty rozmowy oraz przedstawienie ewentualnej propozycji współpracy. Podczas niektórych rekrutacji przeprowadzamy również wstępną rozmowę rekrutacyjną, a na stanowiska techniczne prosimy o wykonanie zadania weryfikującego umiejętności kandydata. Natomiast jeśli chodzi o warunki zatrudnienia to oferujemy dowolność w wyborze umów: zlecenie, B2B, UoP.

Kora
@Pracodawca

A wiecie, kto w tym pierwszym etapie analizuje CV? Czy za to odpowiada dział HR czy manager z konkretnego działu, gdzie jest wakat? Kto wybiera tych kandydatów do kontaktu?

@Kora

Dział HR analizuje CV wraz z Headem danego działu, do którego jest aktualnie prowadzona rekrutacja. Następnie Dział HR kontaktuje się z wybranymi kandydatami.

Przemysław
@Pracodawca

W trakcie rekrutacji da się z Wami negocjować pensję zasadniczą? Na każe stanowisko jest jakiś zakres od-do? Czy sztywna kwota i albo komuś pasuje albo nie?

@Przemysław

Każde stanowisko posiada ustalone widełki, do których się stosujemy i nie zmieniamy ich w trakcie procesu rekrutacji. Widełki są widoczne na portalach pracy tj. pracuj.pl, the:protocol lub JustJoinIT.

Sebo
@Pracodawca

A czy ogłoszenia na Waszej stronie są aktualne? Sądząc po oczekiwaniach dałbym radę pracować u Was, jako Junior IT Specialist – ServiceDesk. Czy i kiedy oferowana umowa zlecenie przechodzi w umowę o pracę na czas nieokreślony? Taką formę zatrudnienia preferuję. I w jakim zakresie wynagrodzenia możemy się poruszać, ustalając pensję zasadniczą? Nie zauważyłem tam takiej informacji.

@Sebo

Wszystkie ogłoszenia na naszej stronie internetowej są aktualne. W przypadku stanowiska Junior IT Specialist - ServiceDesk jedyną możliwą formą współpracy jest umowa zlecenie, natomiast rekrutacja na te stanowisko została już zamknięta. Jeśli chodzi o wynagrodzenia - jakiś czas temu na naszej platformie pojawiły się widełki płacowe, dlatego zachęcamy do zapoznania się z obecnymi wakatami: https://summ-it.pl/kariera/ .

@Pracodawca

Widełki wcześniej nie były podawane? Teraz jak się im przyglądam są dość szerokie (5 – 10 tys różnicy) mimo wszystko nie widzę żadnej oferty na stanowisko juniorskie, same regular. Jakich teoretycznych widełek może oczekiwać junior na zleceniu?

Widełki były wcześniej podawane na innych platformach rekrutacyjnych. Natomiast, ze względów technicznych na naszej stronie internetowej pojawiły się stosunkowo niedawno. Wynagrodzenie uzależnione jest od posiadanego doświadczenia. Już dziś (stan na 24.11.2023) opublikowaliśmy jedno ogłoszenie na poziomie juniorskim - Cloud Administrator. Zachęcamy do aplikowania, jeżeli kwalifikacje odpowiadają naszym wymaganiom.

@Pracodawca

Dziękuję za wskazanie. Cieszę się również, że od razu wiem, iż moje zarobki będą w przedziale 6000-12000 PLN net/B2B. Proszę tylko uzupełnić, czy aplikując na wspomniane stanowisko będę miał do wykonania jakieś zadanie techniczne? Zauważyłem także słowa o okazjonalnej pracy z poznańskiego biura. Ile takich dni przypadałoby w miesiącu / tygodniu?

Śmiechnasali

@Śmiechnasali

Czy Administrator Baz Danych w firmie summ-it s.a. można zmienić po czasie na inny?

W summ-it staramy się dopasować ścieżkę kariery do oczekiwań naszych pracowników. Jeśli tylko jest wolny wakat dajemy możliwość rozwoju w innym dziale i obszarze niż obecnie zajmowane stanowisko.

Maja
@Pracodawca

O, czyli jest tutaj praktyka rekrutacji wewnętrznych, tak? I jeszcze, czy ten rozwój w innym dziale to też są dodatkowe szkolenia i jakieś kursy związane z danym stanowiskiem?

Agile

Miło wspominam pracę w tym miejscu. Można się rozwinąć i szef ma zdrowe podejście (work-life balance). Dobre wartości są promowane.

Aleksandra
@Agile

W takim razie dlaczego już tu nie pracujesz? W ciągu swojej pracy zdobyłeś jakiś awans, podwyżkę? W jakim sensie można się rozwinąć , są jakieś szkolenia?

Dawid

Miałem przyjemność rozwijać się w summ-it na początku swojej kariery jako programista. Firmę wspominam świetnie. Technologie, projekty, atmosfera - wszystko na mega wysokim poziomie. W summ-it człowiek po prostu czuje się dobrze i jest doceniany. Polecam tą firmę z ręką na sercu :)

Justyna
@Dawid

To jak tutaj doceniają pracowników? Można liczyć na podwyżki pensji albo awanse? :) I czy jakieś szkolenia macie?

Dawid
@Justyna

Są regularne rozmowy rozwojowe które pozwalają na omówienie pracy każdego indywidualnie 1-1. Szkolenia w summ-it są wewnętrzne oraz na prośbę finansowane przez firmę zewnętrzne.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w summ-it s.a.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Dzień dobry, ilość etapów różni się nieznacznie od stanowiska, którego rekrutacja dotyczy. Standardowo w summ-it rekrutacja przebiega następująco: wstępna analiza nadesłanego CV, rozmowa rekrutacyjna, feedback dla kandydata niezależnie od podjętej decyzji do 2 tygodni od daty rozmowy oraz przedstawienie ewentualnej propozycji współpracy. Podczas niektórych rekrutacji przeprowadzamy również wstępną rozmowę rekrutacyjną, a na stanowiska techniczne prosimy o wykonanie zadania weryfikującego umiejętności kandydata.

IT

Brak informacji zwrotnej po rekrutacji Nie polecam

Edward
@IT

A sama atmosfera rozmowy i zadawane pytania, czy w miarę rzeczowe? Daj też proszę informację, ile czasu Ci zajęli i o jakiego to dotyczyło stanowiska? Będę przynajmniej wiedział, czy składać CV, czy sobie darować temat.

@IT

Dzień dobry, dokładamy starań, aby każdy Kandydat otrzymał od nas informację zwrotną. Jeśli nasz proces zawiódł proszę o informację na adres rekrutacja@summ-it.pl na pewno wrócimy z feedbackiem.

Czy summ-it sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Tak, studentów również przyjmujemy. CV można wysyłać na adres rekrutacja@summ-it.pl

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Summ-It?

summ-it

Atmosfera to jeden z najważniejszych aspektów. Jak to mówią, nie ważne co robisz, ale ważne w jakim towarzystwie. Dlatego podczas rekrutacji do firmy wybieramy osoby kierujące się konkretnymi wartościami, co sprawia, że zespół zachowuje bardzo dobrą komunikację i atmosferę.

BK

Byłem niedawno na rekrutacji w Summ-it, sama rozmowa odbywała się z osobą z HR oraz Project Managerem. Przyjazna rozmowa na początku przedstawienie firmy później kilka pytań mających na celu sprawdzenie wiedzy technicznej i kilka pytań odnośnie mojej osoby. Dzisiaj niestety dostałem telefon z informacją od PM że nie przeszedłem rekrutacji, chwila rozmowy podczas której dostałem feedback o który prosiłem więc wiem co muszę poprawić. Mimo że się nie dostałem to mogę szczerze polecić firmę chociaż ze względu na to jak potraktowali mnie podczas procesu rekrutacji.

@BK

Dziękujemy za tę opinię. Nasze podejście wynika z szacunku dla drugiej osoby. A szczególnie, gdy ta angażuje się, aby przygotować się na rozmowę. Zachęcamy do podnoszenia wiedzy i kompetencji i ponownej próby za jakiś czas. Proszę wręcz powołać się na dotychczasową próbę - to również jest przez nas cenione.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Summ-It?

summ-it

Absolutnie. Dobra atmosfera to podstawa efektywności. Musi być ona połączona również z dobrymi i bezpiecznymi warunkami pracy. Dlatego też w dobie SARS-CoV-2 zapewniamy możliwość pracy zarówno w biurze jak i zdalnie.

Czy robią problem gdy chcesz zmienić prace ?

Zostaw merytoryczną opinię o summ-it s.a. - Poznań

• Jak się pracuje w summ-it s.a.?

Zobacz opinie na temat firmy summ-it s.a. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

summ-it s.a.