Pytania do firmy Daftcode Sp. z o.o.
Czy w DaftCode nadal można do woli pić darmowy alkohol w biurze podczas pracy? Słyszałem o słynnym Jagerze w kuchni.
Czy urlop w DaftCode Sp. z o.o. jest płatny 100%?
Tak, każdemu w Daftcode przysługuje 26 dni płatnego urlopu (na umowie o pracę) lub 26 dni pełnopłatnej przerwy w świadczeniu usług (umowy cywilnoprawne)
Dla mnie Daftcode to taka firma outsourcingowa. Nie przemawia do mnie idea venture building więc widzę to tak, że Daftcode outsourcuje ludzi do istniejących zespołów firm albo buduje nowe firmy od zera. Co to ma wspólnego niby z software house’em, którym Daftcode się niby sam nazywa? Nie wiem. Dla mnie nic.
Hej! Nie jesteśmy software housem, ani nigdy tak się nie mianowaliśmy. Faktycznie budujemy startupy od zera i kompletujemy dla nich zespoły – na tym właśnie, w naszym rozumieniu, polega venture building. Tworzymy spółki od pomysłu przez launch po skalowanie, inwestując w nie know-how biznesowy i techniczny naszych ludzi :)
Czy wymagany jest język angielski?
To zależy na jakim stanowisku – wymagania opisujemy osobno dla każdej otwartej rektutacji. W biurze mówimy w 90% po polsku.
Jaka umowa obowiązuje w DaftCode Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?
Kiedyś przez cały czas zatrudnienia pracownicy mieli umowy śmieciówki albo b2b. Nie wiem czy teraz coś się zmieniło, ale pewnie nie.
Na rynku możesz znaleźć firmy z lepszymi stawkami.
W Daftcode obowiązuje kilka różnych form zatrudnienia, w zależności od charakteru współpracy i rodzaju zadań w danej roli – są u nas umowy o pracę, umowy zlecenie i współpraca B2B. Jednak niezależnie od formy zatrudnienia, wszystkim przysługuje 26 dni pełnopłatnych dni wolnych od pracy.
Ile jest etapów w procesie rekrutacji w DaftCode Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?
Najczęściej rekrutacja składa się z 3 etapów. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi w zakładce "Rekrutacja", cały proces został tam opisany krok po kroku. Jeśli chodzi o czas udzielenia odpowiedzi – zazwyczaj nie przekracza on 2 tygodni.
Czy w firmie DaftCode Sp. z o.o. są regularne szkolenia pracownicze?
Tak – w Daftcode są organizowane regularne szkolenia pracownicze. Kładziemy duży nacisk na edukację i rozwój, organizując szkolenia wewnętrzne (peer to peer), gildie (wieczorne spotkania specjalistów w danej technologii / fachu) czy hackathony (programistyczne i związane z projektowaniem graficznym). Poza tym osoby dzielące się wiedzą z innymi są nagradzane punktami, które mogą wymienić na szkolenia zewnętrzne, wyjazdy na konferencje czy książki branżowe. Dodatkowo, wszyscy nasi pracownicy mogą bezpłatnie korzystać z szeregu platform edukacyjnych, wewnętrznej biblioteki oraz bezpłatnych, organizowanych raz w tygodniu kursów angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego.
Zastanawiam się nad aplikowaniem do Daftcode, ale widzę, że nie ma zbyt dobrych opinii. Czy ktoś u nich był na spotkaniu i mógłby podzielić się jak wygląda rekrutacja? Ostatnie wpisy jakoś nie zachęcają, ale może nie jest tak źle. Nie wiem czy jest sens poświęcać swój czas na nich.
Jeżeli chcesz iść po doświadczenie i siedzieć cicho, możesz spróbować. Jeżeli zależy Ci na zrobieniu kariery to nie polecam, bo stanowiska kierownicze są obsadzone przez ludzi nie do ruszenia ;-)
Dzięki za informację, o tym żaden HR nie wspomni na rekrutacji. Właśnie nie mam zamiaru siedzieć i klepać to co mi każą i do tego moja praca nie będzie doeniona w przyszłości w postaci awansu czy inaczej, a firma ma miejsce tylko dla juniorów albo szeregowych. Zwał jak zwał. Bez sensu, ale i tak widziałam, że zdjęli ogłoszenie, to już kogoś zatrudnili.
Co tam słuchać w dafcie? Czy firma nadal wydaje pencję kanapkami?
Drogi Użytkowniku,
Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:
NIE dodawaj opinii, która:
Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.
Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.
Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.