Opinie o Ricoh Polska Sp. z o.o w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Ricoh Polska Sp. z o.o. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzęt biurowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ricoh Polska Sp. z o.o w Warszawa

hefa

widzę kolejna rekrutację ricoha na pracuj.pl czyżby zatrudnione osoby w kwietniu im podziękowały? Nie dziwię się.

hefa

około 3 do 3,5 tys brutto podstawa

elektronik

Jakie są zarobki na stanowisku handlowym.

Xxx
@elektronik

4.5-5 tys brutto + samochód. Tak było kiedyś

zoltan

dajcie sobie spokój

Jaś
@zoltan

Coś więcej ???

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o? Czy kandydat na stanowisko Product Manager (branża technologiczna) powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno
Jaś

Witam Dostałem się do ostatniego etapu rekrutacji tzw. RECRUITMENT DAY na stanowisko Sealsman. Czy orientuje się ktoś może jak wygląda ten ostatni etap ? Są jeszcze jakieś testy, rozmowy z kandydatami ???

Maja

@Marcin a jak oceniłbyś proces rekrutacyjny w firmie? Uważasz, że rozmowa kwalifikacyjna była trudna?

@Maja

Mniej trudna niż pierwsza rozmowa z klientem. Na ten moment proces oceniam OK

dealer Jestem po spotkaniu, szukają pracowników do działu sprzedaży bezpośredniej. Wchodzą mocniej do Polski i chcą wyciągnąć z rynku doświadczonych handlowców. W tym momencie pozyskali już kilka osób z Konica Minolta i innych mniejszych firm z branży. Z tego co mówili chcą mocniej postawić na oprogramowania do zarządzania dokumentami i bezpośrednio realizowany serwis, podobno ten realizowany przez dilerów jest mało rentowny i słaby jakościowo. Ja mam doświadczenie z branży z przed kilku lat, przygotowując się do spotkanie zauważyłem że dużo się nie zmieniło. Ciągle te same technologi, dostawcy i oprogramowania. Zobaczymy czy przejdę do kolejnego etapu. Moje oczekiwania chyba nie zabiły Pani, która mnie rekrutowała.

Filip
@Marcin

Witaj, podzielisz się wiedzą o co pytają podczas rozmowy, i jaki przedział wynagrodzenia jest realny?

@Filip

Jak to na rozmowie o pracę. Pytali o doświadczenie, pomysły na start. Nie pytali o wydajność sekcji grzewczej w Ricoh MPC 2000. Co do wynagrodzenia to zapewne musisz sam się wycenić. Ile zarabiasz teraz i ile musisz dostać więcej aby zaryzykować zmianę. Branża nie jest łatwa, a pamiętaj że na rynku poza Ricohem jest Canon, Arcus, Xerox oraz wszelkiej maści Euroimpexy czy inne Magry.

Xxx
@Marcin

50% rynku to Konica z Dewelopem, dalej Canon i Ricoh i Kyocera, jeszcze dalej Toshiba,Sharp,Xerox. Reszta się nie liczy (samsung,oki,hp i inne wywodzace się z A4).

ax

@dealer nie wierz we wszystko co piszą; pamiętaj, że marketing to jedno a rzeczywistość to drugie

dealer

Koledzy, Ricoh chwali się wielkimi planami zatrudnienia aż 300 handlowców. Jestem małym dealerem firmy Ricoh i może dlatego nie wiem wszystkiego ale ponieważ dla mnie mój biznes jest najważniejszy to też chciałbym wiedzieć czy nowi handlowcy będą wspierać dealerów czy wręcz przeciwnie - będą konkurencją. Nikt nie chce nam przekazać rzetelnej informacji a wśród dealerów panuje chaos

Maja

@nul zdecydowałeś się aplikować na stanowisko przedstawiciela handlowego? Udało Ci się dostać pracę? Chętnie usłyszymy informacje na temat tego jak wygląda proces rekrutacji w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o.

karoll

czy zatrudnili kogoś w wawie do telemarketingu?? widziałem ogłoszenie ale nie zdążyłem wysłać :( pracowałem xeroxie kiedyś.

magie

Na pewno sprawdzają Twoją wiedzę z zakresu IT no i z technik sprzedaży a poza tym to patrzą na to jaką osobą jesteś no i ogólnie czy się nadajesz na to stanowisko

nul

Chodzi o stanowisko przedstawiciela handlowego.

nul

Czy ktoś jest w stanie opisać rozmowę kwalifikacyjną? Na co trzeba być przygotowanym? Z góry dzięki. smolsky@wp.pl

Wojtek

Potwierdzam RICOH szuka ludzi do działu handlowego. Warunki finansowe mogą być choć zawsze można by było lepiej. narzędzia KOMP - lenovo, Samochód Opel. Dyrektor Handlowy SPOKO GOSTEK można się dogadać. POLECAM

Smerf nie Maruda

@@@ RICOH Polska kiedyś to fajna firma była teraz jest duże ciśnienie, atmosfera fatalna, lecz kasa nie najgorsza, socjal + bonusy OK, samochód - OK Rekrutacja - duże wymagania i nie łatwo się dostać lecz łatwo wylecieć za byle głupotę. W sprzedaży bezpośredniej mega ciśnienie na sprzedaż masz dupawe ceny i olbrzymią konkurencje: Konica Minolta, Xerox, mniej Sharp, Toshiba, HP.

Grapa

Z tego co wiem (a można to też znaleźć na stronie - warto czasem przejrzeć dokładnie) Ricoh to jedna z największych firm IT na świecie. Firma cały czas się rozwija i poszerza swoje portfolio poprzez kupowanie innych firm. Obecnie to rozwiązania dla druku biurowego i produkcyjnego, usługi IT, ale także Visual Communication (tablice interaktywne, projektory, systemy do videokonferencji). Jak widać z informacji prasowych w Ricoh Polska jest również od września Pentax (aparaty, kamery), który Ricoh kupił w 2011 roku. Od znajomego wiem, że firma cały czas się rozwija i szuka nowych osób z rynku, więc nie zawsze można znaleźć zwykłe ogłoszenie. Zawsze warto aplikować samemu.

IT

a duże mają zaplecze IT?

granat

a co rozumiesz przez IT? chodzi o backoffice czy wsparcie klienta i wdrożenia? jak to pierwsze to pamiętaj, że doświadczenie nawet bogate się może nie liczyć, bo w korporacjach jest centralizacja obowiązków i obsługa systemów zdalna. a jak chodzi o to drugie to pewnie kwestia kwalifikacji w produktach tej branży.

Katrin67

jak to dlaczego? branża kopiarkowa już od kilku lat leci na łeb. Dlaczego ? a no dlatego, że: 1) kopiarki są coraz tańsze (to co kiedyś kosztowało 10tyś zł teraz kosztuje powiedzmy 3 tyś) - trwa dobijanie się wendorów poprzez oferowanie cen na pograniczu rentowności 2) firmy z papieru przechodzą w formę elektroniczną więc coraz mniej się drukuje 3) Zarobki (głównie handlowców ale nie tylko) były dużo wyższe kilka lat temu To wszystko powoduje frustracje i pogorszenie nastrojów, zwolnienia, szukanie pracy itp.

pracowniczek

Firma kiedyś była fajna, teraz duża rotacja, zarobki takie sobie, atmosfera do kitu, branża schyłkowa (kserokopiarki) Co pozostało to marka.

Zostaw merytoryczną opinię o Ricoh Polska Sp. z o.o - Warszawa

• Jak się pracuje w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Ricoh Polska Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ricoh Polska Sp. z o.o
1.4/5 Na podstawie 161 ocen.
  • żwirki I Wigury 18A
    02-092 Warszawa