Opinie o Ricoh Polska Sp. z o.o w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Ricoh Polska Sp. z o.o. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzęt biurowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ricoh Polska Sp. z o.o w Warszawa

Ktos2

Kolejna podwyżka urządzeń i materiałów o kilka procent w ostatnich dwóch latach. Ricoh ma markę mercedesa na świecie, jednak w Polsce cena w dalszym ciagu jest głównym wyborem zarówno w biznesie jak i instytucjach publicznych. Moim zdaniem w najbliższym czasie udział rynkowy Ricoh w Polsce mocno zanurkuje. To co będzie trzymało ta firmę przy życiu to głownie kontrakty międzynarodowe z dużymi markami, które w Polsce będą musieli obsłużyć, a to wiąże się z mocno okrojonym składem pracowników. Firma zapewne będzie stwarzać pozory próbującej walczyć o rynek ale nie staraj się tam o prace bo za chwile staniesz się ofiarą ich polityki tak jak zakładnikami stali się obecni zarządzający którzy zapewne za chwile stracą pracę.

...
@Ktos2

A dlaczego ma być dobrze jeżeli p.o. prezesa jest bodajże deweloperem informacja z KRS. Nie wytrzymałam po spotkaniu firmowym w necie jak p.o. poinformował nas pracowników całym sercem zaangażowanych w ratowanie firmy, że ma problemy z personelem w swoim hotelu czy pensjonacie nad morzem. Zwolniłam się. Nie będę uczestniczyła w tej farsie pseudokorporacyjnej. Jak można być zaangażowanym prezesem w budowanie poważnego biznesu a zarazem duchem być z obsługą swego apartamentu czy jak to tam jest zaaranżowane. To jakieś pomylenie z poplątaniem, (usunięte przez administratora) dla naiwnych. W ogóle jak tak można przekazywać info dla załogi?! Myślę że jeszcze zrobi się głośno o biznesach - transferach Ricoh, ale raczej negatywnie. Powodzenia.

Ktos 2.1
@Ktos2

Będą pracować do końca. Jeszcze jest co brać.

OnA
@Ktos2

Większość się zgadza poza tym mercedesem wśród drukarek. Ricoh nigdy nie był i nie jest mercedesem. Powiedziałabym, że raczej Toyota to też za dużo i nic ponad to. Zachęcam zapoznać się bliżej z konkurencją

Ktos2
@OnA

Dziękuje za radę ale jeśli chodzi o wiedzę na temat urządzeń drukujących i rynku w Polsce to bym Cie mógł schrupać :) Ricoh zbudował sobie markę mercedes na świecie czy to się komuś podoba czy nie. Wystarczy spojrzeć na udział rynkowy na świecie (spojrzeć szerzej niż na własne podwórko) który od nastu lat wynosi dziesiąt procent rok w rok.

Pol
@Ktos2

Może i na świecie to mercedes ale niestety w Polsce to raczej Łada z silnikiem wolkswagena i serwisem ARO MACHINES.made in Albania.

Odp
@Ktos 2.1

Zmniejszaja teraz pow biurowa. Bedzie znów na przetrwanie - kadry.

Hela
@Odp

Zmniejszenie powierzchni biurowej jest ekonomicznie uzasadnione. Po co wynajmować innym firmom salki na wystawki obuwia sportowego lub innego sprzętu. Lubię grać w siatkówkę a tu mamy do tego miejsce. To takie słabe....

pracowity len

Sedno sprawy moim zdaniem wygląda prosto Firma udaje, że dobrze wynagradza za pracę :-))) tu mam duży ból brzucha ze śmiechu bo byłem po tej stronie Pracownik udaje, że dobrze pracuje :-))) trzeba jakoś przetrwać -może nie zwolnią :-))), Wszyscy udajemy, że pracujemy na wynik, który i tak nie przekłada się na to co satysfakcjonuje czyli pensje :-))) albo rozwój :-))) Wiele rzeczy nam się nie opłaca :-))) np sprzedaż nowych urządzeń (UWAGA- to jest logiczne z punktu widzenia kadry zarządzającej no bo po co mamy mieć nowego klienta, skoro i takt mi nie doda to pensji a jak będę miał nowego klienta to będę miał więcej pracy lub więcej zarządzania, za którą nie dostanę wynagrodzenia - uhahaha) Ja już mam luz, ale życzę moim kolegom dużo dobrego i niech nie dadzą się zwodzić.

Enio

Do jakiego działu warto aplikować?. Z racji na wykształcenie mogę próbować do marketingu lub serwisu. Gdzie warto? Gdzie lepsze warunki, wynagrodzenie, atmosfera?

Nimfa

Całkowicie się z tym nie zgadzam. Ludzie przychodzą i odchodzą, jak w każdej firmie. Lekko oczywiście nie jest, ale jeśli ktoś przychodzi licząc na ciepła posadkę i sowite wynagrodzenie, to się niestety przeliczy. Tu nie płaci się za siedzenie i patrzenie w monitor. Uważam, ze firma ma bardzo duży potencjał ale potrzebne są zmiany. Nie tylko personalne ale także mentalne wszystkich pracowników.

Piter
@Nimfa

Tylko niestety sytuacja wygląda tak, że osoby które chciały coś tu zmienić już w tej firmie nie pracują, a zostały te które patrzą się bez sensu w monitor i otrzymują za to sowite wynagrodzenie i takie które boją się zrobić coś więcej. tym samym firma zaczyna podupadać zamiast rosnąć. Ale tak to jest gdy zatrudnia się nie właściwych managerów dla których najważniejsze jest pokazanie swojej wyższości w niewłaściwy sposób, a kompetencji niestety brak.... Ale to tylko moje skromne zdanie.

Nada
@Piter

Piszesz o prezesie? Bo to pasuje do niego.

@Nada

Jest zgoda. Masz rację.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o? Czy kandydat na stanowisko Product Manager (branża technologiczna) powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
sm

Ciekaw jestem czy jest przy tej pandemi sporo zwolnień, bo jeszcze o koronawirusie nikt nie słyszał a już masowo zwalniali rok temu

Allen35

Strasznie nie profesjonalna firma. Pracowałem tam, zostałem oszukany, a ponad miesiąc po skonczonej pracy, wydzwaniają do mnie i chcą mnie wkręcić w szkodę z auta firmowego, gdzie nawet Arval mówi że sciemniają 0/10. Nie polecam.

Ela

Jestem Ela co Ricoh-a nie wspiera.

Rafał
@Ela

Jestem Rafał co ma słomiany zapał.

@Ela

Jestem Monika i nic z tego mądrego nie wynika.

Elibaba
@Ela

Pajace! Właśnie taka jest wizytówka ricoh..! Gdzie jest kadra zarządzająca?!

Jonasz
@Ela

Jestem Jonasz. Z wypłaty w Ricohu z głodu skonasz.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Ela

Żart!? Pracowałam 1 rok i wcale miłych wspomnień nie zabrałam ze sobą z Ricoh. Żałuję tylko że nie zapoznałam się z opiniami o Ricohu przed podjęciem pracy w tej firmie. Czas stracony.

@allen35 a zwalniają więcej osób ?

Firma poważna serwis ricoh już

Dukarki nadają się do śmietnika problem z serwisem problem z drukarka.... Same problemy. Mam urządzenia hp i jak do tej pory mnie nie zawiodło. Ricoh mogę kupić jako zabawkę dla moich dzieci bo jeśli chodzi o pracę tych drukarek kup i zaluj

@Firma poważna serwis ricoh już

Nieprawda. Maszyny są super . To produkt zaawansowany. Problem leży po stronie zarządzania w handlu i serwisie - zwłaszcza w ostatnim czasie.

emploee

O co chodzi z tą firmą ? Kiedyś lider branży a teraz ? Ktoś wie czy tylko w Polsce jest tak słabo czy to ogólna tendencja na świecie ?

Denru

Ricoh Polska dał wypowiedzenie lokalnym dealerom. Jaka jest tego przyczyna? Co o tym sądzicie? Co dalej z Ricoh Polska?

RS
@Denru

Sharp Polska bardzo chętnie przejmie dealerów Ricoh!

Bożenka
@RS

Sharp to brzmi tak bardzo made in China ... :( Trochę wstyd

Dealer
@Bożenka

Wstyd to być partnerem producenta który dyna partnerów! Nieprawda ?

xaxa
@Bożenka

W obecnych czasach wszystko jest made in china

@xaxa

Ricoh produkuje coraz słabszy sprzęt.

@Dealer

My już dziękujemy Ricoh Polska i przenosimy się do Konica-Minolta Polska.

kaja
@Denru

Wszystkim dają wypowiedzenia, np. informatykom z ponad 20-letnim stażem, handlowcom itp.

KAM KM
@Ewa

Hahaha lepiej wybrać już się nie da ... Zespół 120 handlowców Konica-Minolta wita 4-setnego dealera KM/Develop na pokładzie.

@KAM KM

Jakie są warunki przejścia z Ricoh do Konica-Minolta? Z kim załatwiać temat?

Bart
@Monika

Cały dział dealerski w Konice złożył wypowiedzenia i przeszedł do konkurencji. Chyba nigdzie tak nie (usunięte przez administratora) jak tam, nawet w Ricohu ...

KAM KM
@Monika

Proponuję zadzwonić do źródła tzn. do KM :)

@Bart

Pracownicy Ricoh przechodzą do Sharp, a sprzedaż Ricoh spada.

AB
@Denru

Co dalej z Ricoh?! Bul, ból, bul tonę. Statek tonie, ale TeN mostek kapitański nadal widzi ląd, którego załoga już chyba nie zobaczy.

Brahu
@Monika

Przejście do Szarp, jest się czym chwalić - jaki wynik zrobili, każdy wie.

Dealer Szcz
@Brahu

Raczej jest . Sprawdź dokładnie jaki wynik rok do roku zrobili. Później komentuj

zioła prowansalskie

a którym konkretnie ?

Rafalek
@Dealer

Bardzo biedni są dealerzy... tacy (usunięte przez administratora), że hej. Na eventy przyjeżdżają dobrymi furami, co i raz grube wakacje, a wszystko na bazie drukarek używanych z Zachodu i serwisowaniu ich na podróbkach z Chin, a potem płacz że producent nie chce dać umowy. Tak jest wszędzie.

Jacek Placek
@Denru

Szkoda ze tak się stało z tak duża Japońska firmą. Każdy producent dba o siebie i KM, i Sharp, i Canon. To są czasy producentów a dealer jest do pozyskania ludów.

witalij kliczko
@Monika

musisz nauczyć się drogo sprzedawać bo przecież wśród blisko 400 innych dealerkow nie będziesz jako nowy dealerek miał nigdy dobrej ceny, cwaniaki nie pytaliby tutaj o takie pierdoly

...
@RS

Już przejął i nietylko dealerów. Hehe

Maja

Zainteresowało mnie ogłoszenie na stanowisko consultanta. Jak wygląda sytuacja z wyjazdami służbowymi? Często się zdarzają?

Xxaa

Jedynie co zmieniło się w Ricoh Polska to kolejne odejścia dobrych kolegów i koleżanek. Same mądre głowy opuszczają Ricoh Polska. Proszę sobie wyobrazić że na koniec września opuściła nas jedna z najmądrzejszych osób pracująca w IT. On był wstanie zrobić wszystko. a jak nie mógł to i tak odnalazł rozwiązanie nawet rzeczy za które nie był bezpośrednio odpowiedzialny Ricoh Polska nie jest już taka sama

@Xxaa

@Xxaa, ludzie odchodzą z różnych powodów z pracy, często także z osobistych, niekoniecznie dlatego, że jakaś część winy leży po stronie pracodawcy. Rozumiem, że jesteś obecnie pracownikiem Ricoh Polska. Czy w firmie prowadzone są jakieś ciekawe projekty, przy których pracownicy mogą nabrać nowego doświadczenia i rozwijać się?

@Maja

Zgadza się , ludzie odchodzą z różnych powodów. Jednakże na tą chwilę ilość ludzi opuszczających Ricoh zbytnio wzrosła... Czy w firmie prowadzone są jakieś ciekawe projekty? Niestety publicznie nie mogę się w takim temacie wypowiadać. Jest sporo zapowiedzi zmian. Smutne jest to że zmiany niekoniecznie podążają w poprawnym kierunku

@Xxaa

@XXaa, a o jakich konkretnie zmianach mówisz? Jeśli oczywiście możesz powiedzieć coś na ten temat na forum. Zmiany często są potrzebne - może jednak pójdą w dobrym kierunku? Można się o tym przekonać dopiero jednak, gdy nastąpią.

@Xxaa

Potwierdzam. Ł......z był świetny. Był profesjonalny w tym co robił. Niestety teraz w Ricoh'u ceni się pracowników tanich i niezadających pytań. Myślałam po zapewnieniach CO, że będzie lepiej ale niestety wyzwania dzisiejszego rynku przerosły menager'ów. Szkoda. Niestety równia pochyła. Życzę powodzenia. Ja już opuściłam ten "zamek".

@KSara28

A co mogłabyś poradzić osobom, które jednak chciałyby aplikować do pracy w Ricoh Polska? Jestem też ciekawa, dlaczego uważasz, że w firmie powinna zostać wymieniona kadra zarządzająca. Napiszesz coś więcej na ten temat?

@Maja

Osoby chcące pracować w Ricoh niech jeszcze się wstrzymają. Na razie podobno tylko pracują nad zmianami ale nic więcej na ten temat nie wiem i nie chcę się wypowiadać (już tam nie pracuję). Hmm.. a co dalej z tym projektem w którym miały uczestniczyć zastępy ludzi poruszający się żółtymi autkami (tzw. MINIONKI), które teraz notabene stoją w ilości nastu lub kilkudziesięciu sztuk na jakimś parkingu bodajże w W-wie? Takie plany.... TAKI leasing... i na czas mojej obecności "kalafior, bryndza, niewypał". Ci co pracują uczciwie, po cichu - bo są zarobieni, pewnie za to zapłacą brakiem podwyżek - mój przykład. Teraz mam dobrze. Szef widząc mnie na korytarzu wita się ze mną podając mi rękę, wymieni uśmiech , zapyta się jak się czuję i życzy miłego dnia. Tego w Ricoh nie doświadczyłam. Ale też jest wielki PLUS w Ricoh - zwykli, szeregowi pracownicy. To oni pchają ten wózek i jeszcze się kręci. Więcej innym razem, a teraz z uśmiechem i radością lecę do mojej nowej pracy. Powodzenia. KSara28.

Zaradny
@KSara28

Smutne... Kiedyś firma, w której pracowało się z radością a teraz ludzie tylko myślą kiedy odejść... Niestety management musi się zmienić, w przeciwnym wypadku niedługo połowa firmy odejdzie...

@KSara28

Podążając za tym, że napisałaś "więcej innym razem" liczę, że powiesz coś jeszcze na temat własnych spostrzeżeń o firmie Ricoh. Firma wspomina, że stworzyła wiele rozwiązań, które zmieniły rynek począwszy od pierwszego na świecie faksu biurowego wysokiej prędkości. Jest to informacja, która budzi zaciekawienie i skłania do refleksji nad zatrudnieniem się w tej firmie. Piszecie o zmianach, które nie do końca Wam pasują w firmie Ricoh. Jednak patrząc na działalność tej firmy, czy nie jest tak, że mimo wszystko pracując tam można wynieść wiele pożytecznej wiedzy?

xaxsxs
@Maja

Szanowna moderacjo odpuść sobie swoje bezsensowne pytania

NeLi
@Maja

Maju. Dowiedziałam się od kolegów z byłej firmy w której popełniłam pracę () że teraz zarząd próbuje dymnąć wszystkich użytkowników aut. Dowiedziałam się o niektórych nowych zapisach polityki wew aut i BRAWO napewno ona kogoś wkurzy . To kwestia krótkiego czasu, a w RPO PIP zawita. Np. Pracownik nie ma prawa zrezygnować z auta do celów prywatnych a firma go za nie kasuje. Następna groza:. Firma ma możliwość wprowadzania dowolnych zmian w zapisach tego dokumentu, nawet finansowych i UWAGA bez powiadamiania o tym użytkowników - DYSKFALIFiKACJA. Podobno pracownicy mają sami śledzić zmiany w intranecie. ŻENUA ????. Odradzam wszystkim TĘ firmę. Łamią KP nowymi zapisami. Włosy na głowie stają dęba jak dziewczyny mi to odpowiadały. Poczekajcie z aplikowaniem. Może nie zdążą utopić firmy i zmieni się zarząd. Naprawdę szkoda mi byłych kolegów i koleżanek. Oni naprawdę toną. Szkoda.

@NeLi

NeLi, czy to prawda, że teraz zwalniają handlowców i techników z serwisu? To kto na nich będzie pracował? Z tego co wiem od chłopaków to tam już oprócz rozpierduchy nic się nie dzieje. Podobno mieli jakąś wizytację z zagranicy. Oby wizytatorzy zdążyli zahamować tę degrengoladę i kolesiostwo. A ta nowa stażystka w handlowym czy serwisie - nie wiem? to podobno córka Pani prawnik z kancelarii prawnej Ricoha. J..ek mi mówił że ta Pani prawnik próbuje zmusić do płatności kierowców aut służbowych za usterki na ich autach nie z ich winy. To prawda? Chyba idzie po bandzie jeśli to prawda. Mogą stracić reputację w świadku prawniczym jak przegrają sprawę - kolejną z pracownikiem.

NeLi
@Zainteresowany

Postaram się popytać. Może nie wszyscy moi znajomi dali nogę. Daj trochę czasu. Pzd.

Obecny ricohowiec
@Zainteresowany

Niestety to wszystko prawda :( ja też próbuje się urwać bo to co się tu dzieje zakrawa o pomstę do nieba. Tyle lat pracy w tej firmie nauczyło mnie wiele, ale szkoda mi patrzeć jak statek zwany Ricoh tonie .

Zainteresowana
@Zainteresowany

Faktycznie dowiedziałam się, że rozmontowują serwis. Pozbyli się "fachowych serwisantów" natomiast miernotę promują nie obrażając innych serwisman'ów. Są również Panowie kompetentni. Toną jak organizacja, a BMW handlowcom kupują. Taaa.... liczy się Bierny Mierny ale Wierny. Wiem od J..ka, że przegrali jakąś sprawę z handlowcem i musieli go przywrócić do pracy. Żenuada. Pewnie za dużo gadał a Ricoh nie lubi "krzykaczy". Dziewczyny mi mówiły, że jest bardzo duża rotacja. Podobno mieli fajny serwis a teraz robi się wywieź - przywieź - pozamiataj. Docisnęli Panów robotą a tzn. że jakość spłynie rynsztokiem. Moja znajoma właśnie oddała ricoha - zwolnili jej technika a ten nowy Pan o cerze śniadej nie wyrabiał. Chciałam zapytać czy ktoś ma doświadczenia z pracą serwisu Ricoha? Napiszcie proszę.

Zuzia

Sytuacja w firmie według mnie coraz gorszą. Odeszło znowu kilka wartościowych osób. Zatrudniono nowego dyrektora HR. Chyba management zaczął się bać, że będzie musiał sam pracować. Ale moim zdaniem, ta osoba to kolejna porażka. Wczoraj na wigili firmowej standardowy blabling korporacyjny jaka to wspaniała firma i facet podczas przemowy wypala z tekstem, że powinniśmy się cieszyć bo nam pensje płacą na czas, a w innych firmach rzadko to się zdarza. Słabe naprawdę . Zorientowałam się, że niektóre osoby pracują/pracowały na zlecenie lub własną działalność .

xaxa
@Zuzia

Gdy wyrzuca się ludzi posiadających wiedzę i pracujących kilkanascie lat to swiadczy to tylko o głupocie zarządu

KSara28

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić management - koniecznie!

Maja

@Iwona, rozumiem, że to stanowisko, o którym wspominasz, to wolny wakat, na który aplikowałaś tak? Czy ten test, o którym piszesz, to któryś z etapów rekrutacji? Jak wyglądały pierwsze? To na pewno będą istotne informacje dla osób chcących starać się o pracę w Ricoh Polska.

@Maja

Pani Iwona pomyliła firmy, wspomniana rekrutacja z testem dotyczyła Ricoh Business Center w Gdańsku a nie Ricoh Polska

Iwona

Hej !!! Macie może pytania do testu po angielsku i alfanumerycznego na stanowisko Data Governance Administrator? Odwdzięczę się!! Bardzo proszę :) mój e-mail: iwa-1000@o2.pl

Maja

@Xxaa, wygląda na to, że będzie to sporo ważnych zmian! Daj znać później, jak zmieniło się funkcjonowanie firmy i czy sytuacja pracowników Ricoh Polska uległa poprawie. Czy chcielibyście jeszcze coś dodać na temat pracy w Ricoh Polska? Zachęcam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami!

@Maja

Maja czy ty moderujesz to forum a może podpuszczasz tutaj ludzi do odpowiedzi? zbyt pozytywnie patrzysz na zmiany. Jesteśmy pełni nadziei że coś się zmieni i będzie dobrze. ... Niestety we wrześniu odeszła lub odejdzie ogromna ilość dobrych ludzi.

Maja

@Fredi, jakie stanowisko interesuje Cię w Ricoh Polska? Daj znać, czy zdecydujesz się aplikować do pracy w tym miejscu! @Xxaa, a możesz napisać coś więcej o tych zmianach, o których wspominasz? Mam nadzieję, że będą pozytywne dla pracowników Ricoh Polska!

@Maja

reorganizacja działu handlowego, zapowiedź zmian w systemie prowizyjnym, zmiany struktury managerskiej i tak dalej

Zostaw merytoryczną opinię o Ricoh Polska Sp. z o.o - Warszawa

• Jak się pracuje w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Ricoh Polska Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ricoh Polska Sp. z o.o