Scalo Sp. z o.o.

Opinie o Scalo Sp. z o.o.

Podpowiedzcie jaka jest atmosfera w pracy? To dla mnie ważne, chciałbym tu popracować

Niejestembotem
@Zainteresowany

@Zainteresowany temat jest bardziej złożony i nie da się prosto odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego, czy aplikujesz bezpośrednio do NBC lub jednego z zespołów wewnętrznych (mi wiadomo o jednym takim zespole, ale możliwe, że są jeszcze w innych lokalizacjach), czy z ramienia NBC do ich klienta. W samym NBC wygląda, że jest ok. Bywam raz na jakiś czas na przysłowiowej "kawie" i uważam, że ten zespół jest naprawdę zgrany. Ale to jeden z oddziałów, więc też ciężko określić, jak jest w innych. Jeśli chodzi o drugi przypadek, to NBC niekoniecznie ma bezpośredni wpływ na to, jaka jest atmosfera na pokładzie u klienta. Jedyne co mogą, to interweniować jak dzieje się coś niepokojącego. Ja akurat trafiłem dobrze - towarzystwo w różnym wieku, ale nikt nie ma much w nosie i z każdym idzie pogadać. Od czasu do czasu organizowane są spotkania/imprezy dla kontraktorów, więc można wymienić się opiniami na temat poszczególnych klientów - zdarzyło się, że osoby narzekały na projekty do których trafiły, ale mimo wszystko przeważały opinie pozytywne/neutralne.

Yorg

Nie rozumiem do końca opinii negatywnych tutaj się pojawiających, może to inne stanowiska były ale na menadzerskie rozmowa bardzo rzeczowa :) na początek pytania miękkie i dużo pytań praktycznych oraz o konkretne sytuacje. Wczesniejszy wywiad telefoniczny zakończył rozmowę na temat historii zatrudnienia i podstawowych wymagań. Doceniam duża elastyczność w znalezieniu jak najlepszego i najbardziej dopasowanego projektu do umiejętności i preferencji kandydata.

Krzysztof

Chciałbym polecić kontakt z przedstawicielami firmy NBC. Miałem już okazję wspólpracować z firmą od 2008 r, po 8 latach pracy w innych miejscach aplikowałem na interesujące mnie stanowisko przez NBC. Rozmowa rekrutacyjna w siedzibie firmy była bardzo rzeczowa i w miłej atmosferze. Klient wybrał innego kandydata, takie jest prawo klienta, jednak przez cały czas trwania procesu byłem informowany jak przebiega rekrutacja. Bardzo dziękuję pani Magdzie Czyczyło za profesjonalne i ludzkie podejście do kandydata szukającego pracy. Życzę wielu sukcesów i dalszej cierpliwości dla nas - kandydatów.

Magda
@Krzysztof

Antoni

Firma nieprofesjonalna. Rozmowa sama w sobie bez dramatu bywały gorsze. Natomiast to co działo się potem to paranoja. Po rozmowie mieli dać odpowiedź po tygodniu. Nie dali. Wieć sam zadzwoniłem do nich czy w lewo czy w prawo. Odpowiedxź - hehe przedłużyliśmy rekrutacje ( ciężko było im wysłać mejla z informacja jak widać). Mija termin tego przedłużenia - kolejny telefon. I tu najlepsze. Pani z NBC stwierdziła że tak przeszedł pan wszystko super. Następnego dnia mejl że nie przeszedł pan. W mejlu co najlepsze napisane zupełnie inne stanowisko niż to na jakie aplikowałem. Po prostu żenada

@Antoni

@Antoni. W NBC staramy się aby nasze procesy rekrutacyjne przebiegały sprawnie i bezbłędnie. Jeżeli zdarzają się pomyłki to przepraszamy kandydatów i wyjaśniamy okoliczności. Z chęcią pomogę wyjaśnić tą konkretną sytuację. Proszę o kontakt ze mną. Z pozdrowieniami Magdalena Czyczyło (email: magdalena.czyczylo@nbc.com.pl)

Antoni
@anonymous

Co tu wyjaśniać ? Mowicie jednego dnia A drugiego B. Piszecie w mejlu inne stanowisko niż to na jakie człowiek aplikuje. Dla mnie to jest po prostu nieprofesjonalne a nawet amatorskie. Poza tym po co mam cokolwiek "wyjaśniać"? Mam już inna prace i przykro mi ale po waszej akcji to predzej bym cieciował niż wspołpracował z wami.

@Antoni

@Antoni. Rozumiem, nie chce Pan już nic wyjaśniać. Staramy się wejść w dialog przy negatywnych opiniach, bowiem zależy nam aby uczyć się też na własnych błędach. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i życzymy samych sukcesów w nowym miejscu pracy! Z pozdrowieniami, Magdalena Czyczyło NBC

@anonymous

Najpierw to trochę uczciwości i nie fabrykujcie fałszywych pozytywnych opinii. Bo wieje tym na odległość.

Anka

Ja nie mam się w sumie do czego za bardzo przyczepić. Najpierw przeprowadzono ze mną wstępną rozmowę rekrutacyjną „miękką” na temat moich mocnych i słabych stron oraz oczekiwań finansowych (super kobietka - Magdalena Araszkiewicz - szczerze polecam!). Następnie przedstawiono oferty, z których najciekawsza była z branży bankowej (jestem testerem oprogramowania). Zaoferowano mi podpisanie umowy o... pracę (czego się nie spodziewałam!) i to ze stawką o wiele lepszą niż miałam w obecnym banku. Oczywiśnie nie od razu, tylko po potwierdzeniu przez klienta, że wybrał mnie do projektu. Kolejnym etapem był test z wiedzy technicznej - przeszłam pozytywnie. Następnie czekałam tydzień czasu na umówienie rozmowy technicznej z klientem - niestety nie doszło do niej, bo rekrutacja została zamknięta, ale rekruterka była ze mną w stałym kontakcie i poinformowała, że niedługo będą rekrutacje do kolejnych projektów i żeby uzbroić się w cierpliwość. Także spokojnie sobie pracowałam w obecnej pracy i czekałam na rozwój wydarzeń. Po około 3 tygodniach dostałam zaproszenie na rozmowę techniczną do innego banku, którą w pocie czoła przeszłam wg mnie w miarę dobrze, i znowu czekanie, tym razem na decyzję od klienta. Po półtora tygodnia dostałam info, że wybrali mnie do projektu długofalowego - w planach kilka lat :-). Zatem ja jestem BARDZO zadowolona, bo nawet jak ten projekt się skończy, to z takim doświadczeniem nie będę miała problemu ze znalezieniem innego. Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego, czy trafi się na opiekuna HR będącego prawdziwym profesjonalistą, czy też na kogoś, kto nie powinien w ogóle do takiej pracy trafić ;-)

TakiJeden

Potwierdzam opinie Piotra. Firma działa mega nie profesjonalnie. Ja zostalem potraktowany w taki sposób ze przeszedlem rekrutacje, bylem u klienta, klient byl zadowolony. na rozmowie osoba z nbc tlumaczyla mi ze jest kilka krokow ktore musza byc przeprocesowane itd. Pojechalem zczytac kontrakt zeby nie bylo jakichś niejasnosci. Oczywiście caly czas bylo pytanie o dostępność wiec zlozylem wypowiedzenie w obecnej firmie. Po czym osoba z nbc zadzwoniła ze klient bez podania przyczyny zamknal rekrutacje. Ja zostalem z niczym bo rozwiązalem kontrakt z poprzednia firma a osoba z nbc powiedziala ze jak mam cos innego to zebym skorzystał. Nasuwa sie pytanie po co zawracja glowe ludziom nie majac niczego pewnego do zaoferowania? Zdecydowanie nie polecam.

@TakiJeden

Przestawiona sytuacja nie jest standardowa. Bardzo prosimy o kontakt w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Można się ze mną kontaktować pod adresem magdalena.czyczylo@nbc.com.pl. Z pozdrowieniami, Magdalena Czyczyło

Non-anonymous
@anonymous

Do Magdalena Czyczyło: Skoro takie zagrywki nie są standardowe to czemu nie jest to pierwsza opinia tego typu?

Nie jest to praca marzeń, wręcz przeciwnie, najgorsze, że to forum jest monitorowane przez wewnętrzny hr firmy i każda negatywna opinia jest dyskretydowana lub znika(!). Więc nie dajcie się nabrać!

Jako pracownicy NBC staramy się odpowiadać na komentarze naszych kandydatów, bowiem zależy nam na opinii i sugestiach. Nie możemy jednak usunąć opinii, nie mamy tutaj takich możliwości. Zachęcam do kontaktu ze mną, z chęcią pomogę. Zpozdrowieniami, Magdalena Czyczyło (email: magdalena.czyczylo@nbc.com.pl)

Maja

@piotr, pisałam z @agnieszką, na ten temat i jakoś inaczej ścieżka rekrutacyjna się przedstawiała, może tutaj to była wina tej pani od rekrutacji? Czy ktoś miał podobne doświadczenia jak te opisane poniżej?

@Maja

@Maja Po pierwsze fajnie by było wiedzieć kim jesteś / kogo reprezentujesz. Pracujesz w NBC? Twoim zadaniem jest wyłagodzić negatywne opinie? Piszesz, że pisałaś z jakąś @agnieszką na ten temat? Kto to jest? W mojej sprawie "rekrutację" prowadziły osoby o zupełnie innych imionach więc jaki to ma sens? NBC przedstawiło się jako amatorska agencja pracy, która ma problemy organizacyjne co dla kandydatów powinno być ostrzeżeniem. ODRADZAM KONTAKTY Z NBC BO WŁADUJECIE SIĘ W KONTRAKT ZA KTÓRY NIE OTRZYMACIE WYNAGRODZENIA!

Magdalena
@Piotr

@Piotr, dziękujemy za opinię. Dokładamy wszelkich starań by nasz proces rekrutacyjny przebiegał sprawnie. Jest nam przykro, że w przypadku Pana rekrutacji pojawiły się pewne trudności. Chętnie skontaktujemy się z Panem w celu wyjaśnienia sytuacji. Wystarczy napisać do mnie na maila magdalena.czyczylo@nbc.com.pl Z pozdrowieniami, Magdalena Czyczyło

@Magdalena

@Magdalena To fajnie, że dokładacie wszelkich starań ale niestety wam to nie wychodzi. W jakim celu miałbym się jeszcze z wami kontaktować? Co miałbym wyjaśniać? Dla mnie wszystko jest/było jasne. Zresztą nawet ostatnia rekruterka NBC z którą miałem kontakt potwierdziła, że sytuacja z którą "miałem przyjemność" się spotkać była bardzo nieprofesjonalna i nie dziwiła się, że podziękowałem za "współpracę". Nie chcę teraz już robić tym dziewczynom problemów za tę sytuację. Twój pięknie skonstruowany wpis ma tylko na celu stworzenie iluzji, że firma NBC jest kontaktowa i profesjonalna - a tak nie jest.

@Piotr

Panie Piotrze, dziękujemy za Pana szczerą opinię. Postaramy się by taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości. Wcześniejszym wpisem chciałam tylko dać nam szansę na kontakt i wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Z pozdrowieniami, Magdalena Czyczyło

Nie polecam kontaktów z firmą NBC Sp. z o.o. ponieważ to nic innego jak amatorska agencja. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że w internecie (nawet tutaj) jest bardzo dużo opinii negatywnych i równie dużo opinii bardzo pozytywnych (wręcz przekolorowanych co może sugerować pisanie ich "na zlecenie"). Moja historia: Na początku zostałem wyszukany w sieci przez jakąś pannę z HR. Otrzymałem pewną propozycję (15k) i w trakcie rozmowy telefonicznej otrzymałem informację, że skontaktuje się ze mną osoba techniczna. Odczekałem 2 tygodnie - cisza. Wobec tego oddzwoniłem do panny z HR ale niestety ów rekruterka była na urlopie. Jej koleżanka przejęła sprawę i umówiła konkretny termin na rozmowę z osobą techniczną. Znowu kicha. W tym samym dniu oddzwoniłem do drugiej rekruterki jednak jedynie otrzymałem informację, że panna musi się zorientować dlaczego pan techniczny nie dzwonił. Oczywiście obietnica poinformowania mnie następnego dnia zakończyła się brakiem kontaktu. Postanowiłem, że nie będę "wybredny" i znowu sam oddzwonię. Informacja zwrotna była taka, że pan techniczny był bardzo zajęty i nie mógł zadzwonić. Wobec tego umówiono kolejny termin rozmowy, który znów zakończył się niczym, bo pan techniczny "zapomniał sobie" o swoim urlopie. Finalnie podziękowałem za ofertę rekruterce (BTW trzeciej osobie, bo pani numer dwa po drodze również zniknęła). Pierwotna oferta to był kontrakt B2B dla jednego z banków. Radziłbym nie podniecać się ofertami/propozycjami pracy b2b z zarobkami 15.000,00 - 18.000,00 zł netto, bo możecie władować w kontrakt za realizację którego nikt wam nie zapłaci, bo np. pani księgowa będzie na urlopie ;) BANKI ZATRUDNIAJĄ SPECJALISTÓW SAME! RÓWNIEŻ W FORMIE B2B! Myślicie, że korporacje lubią utapiać kasę w prowizji za najem specjalistów? Omijajcie nierzetelne agencje takie jak NBC z daleka.

Maja

@Agnieszka, jeszcze raz dziękuję za wytłumaczenie, ścieżka rekrutacji, jak i warunki pracy w NBC Sp. z o.o. są teraz przez to jaśniejsze. @Monika, polecam przeczytać poty, które zamieszczała @Agnieszka, w pełen sposób przedstawiają firmę i nie trzeba się z nich niczego domyślać.

Jak widziałem ich aktualną listę ofert pracy to specjalnie nie potrzebują ludzi. Czy to można rozumieć tak, że jest w firmie spoko i po prostu każdy pracuje a firma nie musi zatrudniać nowych? Jaka jest atmosfera, czy można się tu rozwijać zawodowo?

Maja

Dziękuję za odpowiedź @Agnieszka, a możesz jeszcze w takim razie powiedzieć, na co najbardziej NBC zwraca uwagę w cv? Zapewne od tego zależy to na ile można sobie w negocjacjach pozwolić, więc na pewno osoby starające się tutaj o pracę chciałby to wiedzieć.

Agnieszka
@Maja

W CV zawsze najważniejsze jest doświadczenie, jednak ważniejsze od liczby lat doświadczenia są posiadane kompetencje oraz to, w jakich projektach brało się udział. Kompetencje w większości przypadków sprawdzane są przez osoby techniczne a odbywa się to telefonicznie w dogodnym dla obu stron terminie i o wybranej godzinie, choć raczej późnym popołudniem, wieczorem. Specjalista otrzymuje informację zwrotą wraz z oceną weryfikacji oraz z decyzją czy będzie uwzględniany w wybranym procesie rekrutacyjnym. Niezależnie od kompetencji i doświadczenia to co też ważne i co czasem pozwala na walkę o specjalistę to motywacja, im większa tym specjalista cenniejszy dla Klienta:)

Poldek

Może będę nudny ale chcę podkreślić, że NBC to bardzo dobra firma ze świetna atmosferą do pracy jak również bardzo dobry pracodawca. Ale może ktoś ma inne zdanie.

Maja

@tysz w takim razie wysokość wynagrodzenia jest indywidualnie ustalana podczas procesu rekrutacyjnego? Czy istnieje możliwość negocjowania, czy po prostu trzeba się ustosunkować do oferty?

Agnieszka
@Maja

Wysokość wynagrodzenia jak i ogólne warunki współpracy są zawsze indywidualnie negocjowane ze specjalstami, nie ma odgórnie ustalonych kwot dla wszystkich.

Tysz

Pracuje w NBC od początku roku. Mega fajna atmosfera. Duża elastyczność projektowa oraz swoboda w pracy. Zarobki też adekwatne do doświadczenia zawodowego i wiedzy. Oprócz rozmowy z rekruterem jest weryfikacja techniczna która pokazuje mocne i słabsze punkty. Możliwość pracy zarówno na b2b jak i też umowa o pracę. Benefity: Multisport oraz Medicover po okresie próbnym. Jest też możliwość nauki języka angielskiego. Faktycznie wdrożenie wygląda różnie w zależności od projektu ale jeśli odpowiednio wcześnie powiemy że coś nam nie pasuje to zawsze można coś zmienić. Nie zostaniemy z tematem sami.

Maja

@Zonia chętnie poznamy bliżej również Twoje doświadczenia z pracy w NBC. Co sprawia, że jest ona firmą przyjazną pracownikom? @#piękny Napisałeś wiele dobrego o tym jak wyglądała Twoja praca w NBC. Wspominasz jednak, że zabrakło Ci wystarczającego wsparcia na samym początku pracy. A na jakie możliwości rozwoju mogłeś liczyć później?

Zonia

NBC jest profesjonalistą i fajną firmą dla pracowników.

#piękny

Pracowałem przez 9 miesięcy dla firmy NBC w dziale handlowym. Nie miałem wcześniej styczności z branżą IT i szeroko rozumianym outsourcingiem, więc od początku, w sumie do samego końca brakowało porządnego wdrożenia, coachingu i mentoringu ze strony bardziej doświadczonych KAMów czy szefowstwa. Pracowałem w biurze we Wrocławiu i można dużo dobrego napisać o atmosferze. Pomimo pracy na open space i czasami dużego zamieszania wokół (ale czego oczekiwać jak dziewczyny cały czas wydzwaniają po kandydatach) było dużo pozytywnego klimatu. Przy pracy zbiorowej, a taka jest jej charakterystyka kiedy współpracujesz z działem Researchu i Konsultatów występuję dużo pomocy i interakcji między działami, a to jest kluczem do uzyskania sukcesu. Szefowie bardzo przyjaźnie nastawieni do pracowników, otwarci na wszelkiego rodzaju pomysły. Firma ciągle się powiększa, na chwile obecną ma oddziały w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Katowicach, dochodzą nowe osoby, które miejmy nadzieje skutecznie wdrożą swoje pomysły, aby firma stawała się coraz lepsza i skuteczna. Rozstaliśmy się w dobrej atmosferze.

Maja

@szary Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat procesu rekrutacji? Jakie pytania zadawali rekruterzy?

Szary

Polecam. Bezproblemowa współpraca, mili i pomocni rekruterzy, kasa się zgadza.

Zostaw merytoryczną opinię o Scalo Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Scalo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Scalo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Scalo Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 9 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Scalo Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Scalo Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Scalo Sp. z o.o.