Opinie o CheMeS Sp. z o.o. w Sady

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy CheMeS Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w CheMeS Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Drukowanie i poligrafia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CheMeS Sp. z o.o. w Sady

KAKTUS

Duża rotacja pracowników. Jak ktoś chce tutaj pracować to tak: warunki pracy ok, ale co do wynagrodzenia to stawiajcie twardo swoje warunki to co ustalicie to dostaniecie, potem o podwyżce możecie zapomnieć. Są braki kadrowe przez to że ludzie się zwalniają bo nie dostają podwyżki nawet tej inflacyjnej. Firma dobrze stoi finansowo ale kasę mają dla siebie, w końcu to fundusz inwestycyjny jest właścicielem INNOVA CAPITAL. Panowie zarządzający firmą lubią czytać wpisy i często na nie odpisują to daje się zauważyć w firmie po tych samych tekstach. Wiadomo wpisów pozytywnych generalnie ludzie nie wstawiają. Ale skoro są wpisy negatywne to coś jest nie tak w tej firmie, znikąd się nie biorą. Całość funkcjonuje jak typowe korpo, czyli pracownik się nie liczy, same tabelki i wykresy, tak żeby kasy było najwięcej. Prezes, traktuje z góry ludzi i nie ma z nim dyskusji, pozory mylą, nie dziwi podejście skoro tyle czasu spędził w Mondi. Nie polecam!!!

X
@KAKTUS

Sama prawda

T. O.

Takiej firmy i atmosfery nie ma nigdzie, w całym ukraińsko-poznańskim powiecie. Wszystko co powinno jest na czas i zawsze można liczyć na Pana Prezesa i jego prawa rękę, Panią kierownika. Warunki super i płaca też, mimo braku podwyżek. Chemes nie jest firmą dla słabych ludzi. Powtarzam, nie jest. Jeśli się naprawdę chce pracować, rozwijać to TYLKO TU. Z całym sercem. POLECAM.

Lol
@T. O.

Ludzie pod wpływem alkoholu nie powinni dodawać opinii... Panie T.O. może to pańska opinia, bo zarabia Pan mega kasę z zerową wiedza i nie dorasta nią DJ. DJ pozdrawiamy, nigdy nie będzie takiego jak Ty

@Lol

T. O. i tak niewiele stąd, iż zarządzaj produkcją, nie mając absolutnie wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Możemy się oczywiście zamienić i też będę pi3rdzi3ć za 3k netto.

T. O.

Miarkuj, bo trafisz na (usunięte przez administratora) szuflady tak jak wnioski Panów z sekcji druk.

CheRmeS

To, co napisał kolega jest prawdą w 100%. Od siebie dodam, że jest coraz gorzej. Jesteśmy typowymi robolami, dla których przez kolejne 2 lata budżet nie obejmuje podwyżek. Zwykle wyście do szatni na 2, czy sprawy kobiece notowane jest jako przerwa! Ciekawe czy biuro też jest z tego rozliczane?! Może na konfekcji też powinni zatrudnić panów i do tego innej narodowości. Kolejna sprawa, to nowa koordynatorka z Ukrainy nawet nie umiejąca wysłowić się po polsku. Uczy ja koleżanka po fachu, która wielokrotnie sypiała już z byłym kierownikiem, a teraz jest przykładną żonką. A wszyscy oh i ah taka ułożona i cudowna.... Resztę dopiszcie sobie sami. Nie pozdrawiam czytającej '' gory''... To my jesteśmy firmą, my pracownicy... Bez nas nie macie nic!

Odp
@CheRmeS

Skąd takie informacje, ze przez 2 lata zero podwyżek? Jest inflacja...

Yurek
@CheRmeS

Przestańcie pisać takie rzeczy, jest wiele pozytywnych zmian, nie ma porównania ze starymi rządami. Zobaczcie jaka ciężka sytuacja jest w innych firmach. Tu jest praca i wypłata na czas. Ale niektórym zawsze źle i zawsze za mało...

@CheRmeS

Jest mi autentycznie wstyd, że pracuję z Wami w jednej firmie. Czytam te komentarze i nie wierzę, że można coś takiego napisać o drugiej osobie na forum… Poziom grubo poniżej dna … Mam nadzieję, że Pan Prezes w końcu zrobi z Wami porządek.

inne
@Yurek

Jakie pozytywne zmiany? Może wymień ;)

Zniesmaczony
@Gość

Na Pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze, przyjdzie odwilż po pandemii i się wtedy okaże, czy kapitan i jego majtek ostatni opuszczą szalupę.

@Gość

Pani z HR też już podziękujemy :)

Kropka
@Gość

A może też aprobujesz pracownicze kroki w bok? Tak wynika z tego wpisu, lub bronisz swojej ukraińskiej psiapsi, która udaje miła.. . A naprawdę ma Cię głęboko w zopie :)

Dawid

To prawda ze firma nie daje Wam podwyżek?

Zdziwiony
@Dawid

Pytanie nie na miejscu. Covid szaleje, ludzie w innych firmach tracą pracę lub mają obniżki pensji a tu pytanie o podwyżki... Każdy by chciał podwyżkę ale patrzmy na to co się dzieje dookoła...

Zszokowany
@Zdziwiony

Odpowiedź nie na miejscu. Inflacja szaleje. Podwyżek nie było już przed covidem. Pomimo covidu firma odnosi bardzo wysokie zyski. Ludzie tracą pracę, ale w gastronomii a nie na produkcjach.

Zdziwiony
@Zszokowany

W sumie też racja....

Srovid
@Zdziwiony

Jaki covid????? Co to takiego??? Nie ma czegoś takiego w bazy danych chorób.... No, ale oczywiście każdy powód dobry, aby ciemnej masie i robolom pretekst do braku podwyżek podać!!! Ta firma nie miała nigdy tak WYSOKICH OBROTÓW I SPRZEDAŻY!!!!!

DobraRada

Słuchajcie jak twierdzicie że za mało zarabiacie to dlaczego nie zmienicie pracy? Drogę do wyjścia znacie także zróbcie rząd i wynocha stąd:) Jak widać umiecie tylko narzekać i pisać na Goworku .

Kuna
@DobraRada

Zarząd rząd i wynocha stąd!!!

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klienta z językiem angielskim w firmie CheMeS Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Drukarz

Może ktoś powiedzieć ile drukarz dostaje na start ? I od czego zależy premia. Pozdrawiam

@Drukarz

Na start otrzymasz pakiet ideii, które sukcesywnie wdrażamy, by oglądalność w akwarium nam nie spadła. TV-CH

GinTonic

Podwyżek nie ma. Za to coraz większe normy.... Brawo...

Vell

Dokąd to wszystko zmierza? Masakra

Obserwator
@GinTonic

A skąd wiecie? Już to ogłoszono?

Hanna
@GinTonic

Czyli na co się przygotować? Jak według Ciebie w przyszłości będzie wyglądała cała sytuacja? Może podwyżek nie ma chwilowo przez sytuację jaka jest na świecie i jak wszystko się unormuje to znów będzie można się o nie starać?

@Hanna

Hahaha. Co to znaczy ZNÓW?

Gin Tonic
@Obserwator

Każdy to wie, pracownice działu konfekcji zostały postawione przed faktem dokonanym. Papier i podpis... Zero opinii pracownic, które z każdym dniem są coraz starsze i szybciej pracować nie będą ... Nie ma już szacunku do pracownika w tej korporacji...

Wziuu

Szef produkcji (usunięte przez administratora) Mały podstępny człowiek. Ucieka przed trafnymi pytaniami. Boi się prezesa jak ognia. Człowiek 0....

Dyktator
@Wziuu

Kiedyś ktoś napisał o szefie produkcji iż nadaje się do leczenia psychiatrycznego.... Obecnego PSEUDO szefa produkcji od razu powinni wywieźć w kaftanach bezpieczeństwa i zrobić tak, aby otrzymał niezdolność do pracy. Jest osobą, która nie jest obecna w ciągu produkcji, nie zna pracowników ani ich imion, jacy są itp. Wpada tylko gdy, coś potrzebuje... Ważne słupki i wykresy.... Ma osoby, które odwalają za niego robotę, a on się pod nią podpisuje... Żenada...

Czy CheMeS Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Dexter

Umowa zlecenie, 2.8 k i niech Cię ręka boska broni, jak przyjdziesz po więcej.

ho ho ho
@Dexter

będą jakieś premie świąteczne w końcu?

@ho ho ho

... a tu mi czołg jedzie? Na głupie pytanie, (usunięte przez administratora) odpowiedź.

Po tym co słychać od obecnych pracowników to dobrze że już w tej firmie nie pracuje. Panie z UK... dostają lepsze stanowiska niż Panie z Polski. Dużo się w tej firmie pozmieniało ale za czasów Pana M.Sz było inaczej moglem ze wszystkim podejść a tu?! Tu lepiej nic nie mówić bo i tak wyjdą na swoje. Byłem u nich raz rozmawiać i drugi i nic to nie dało. Papiery dałem i dowiedzenia. Nikomu nie polecam pracy tutaj

Antek

@bla bla bla Łatwo krytykować a może warto popracować żebyśmy mieli fajną atmosferę w pracy gdzie spędzamy tyle godzin?

Luna

Coś w tym jest, ale osoba niemajaca pojęcia o składni wypowiedzi nie powinna nic pisać. Szkoła była za darmo....

Dexter

Uwaga! Z uwagi na obecną sytuację związana z pandemią covid-19 tegoroczne spotkanie z okazji zbliżających się Świąt odbędzie się on-line. Obecność on-line obowiązkowa. Bony świąteczne również będą on-line, bez możliwości ich realizacji w trosce o Wasze zdrowie i najbliższych.

Dexter

W arkuszu Excel słupki mi ostatnio maleją, komu metry? Ręka w górę!

Kaczy

Firma od czasu przejęcia i wyrzucenia Prezesa M. S, porażka po całości.... Zwolnienia, obniżki wyplat, liczą się tylko statystyki i wydajność a nie człowiek a za M. S było jak było ale ludzi nie zwalniał ani nikomu nie obcinał pensji i jakoś się dorobił mega wielkiej firmy... Ale nowa władza chce tylko więcej i więcej a nam dołożyć parę groszy to jest wielki problem i tłumaczenie się covid - bezpodstawne, pracujemy w żywności to nigdy nie zginie.... Ale cóż, nic tylko poczekać aż się rynek ruszy i kilku fachowców znowu odejdzie.... Ehh brak słów co się dzieje w tej firmie... Nie polecam.

King
@Kaczy

Prawda w 100 %

Ninka

Pracuje w firmie juz kilka lat i tak zastanawiam sie kogo ostatnio my straciliśmy z doświadczonych ludzi, fakt wcześniej zdarzały sie różne sytuacje, jednak ostatnio nie pamietam. Poza tym trochę ci współczuje braku stanowczości, tkwić tak w firmie o której ma sie takie zdanie to musi byc dość bolesne, przykuli cie tam łańcuchem ?

bla bla bla
@Ninka

To jeszcze trochę i przekonasz się ilu doświadczonych ludzi odejdzie... Każdy już ma dość atmosfery jaka zaczyna panować na produkcji, drukarze wkoncu za mało wydajni są to mały sam stanie na maszynie i będzie drukować ciekawe jak mu to wyjdzie ????

Mariacci
@Ninka

Zaraz widać że jakaś mądra z handlowego... Zero pojęcia o produkcji.... Zero oooo!!!!!

@Ninka

Przykre jest to że to Ty nie wiesz w takim razie z kim pracujesz bo nie wiesz kogo nie ma, chyba masz słabą komunikację z rzeczywistością. A może jesteś z Zarządu bo oni bardzo lubią czytać i odpisywać. Zawsze po wpisach są pytania w firmie, więc chłopaki z korpo pewnie czytają codziennie wpisy to taka ich słabość.

*obiektywny
@bla bla bla

Drukarze nie, ze są niewydajni, tylko niektórzy - bo nie wszyscy, ale niestety często wszyscy wrzucani są do jednego wora- mają gdzieś wyrzucanie surowca, farb, itd. Nie moje, to mam gdzieś. Drukowanie odpadu... Tak na trzeźwo? Wy byście takiego pracownikowi płacili za drukowanie bubli ? I generowanie dodatkowych kosztów?

Dimitrij

Wszyscy siedzicie na zebraniach i nie potraficie się odezwać w sprawie covida premi i podwyżek tylko po kątach siedzicie a oni się cieszą że się nie odzywacie

gsgsg
@Dimitrij

to prawda,,,,,

*obiektywny
@Dimitrij

Podwyżki? Cieszmy się, ze mamy pracę, zarówno na produkcji, jak i w biurze. Nikogo nie zwalniają tylko dlatego, ze jest mniej pracy na produkcji, bo rynek jest trudny i w czasach Covid klienci już mniej zamawiają. I tak, jak na obecną sytuację, mamy co produkować. Zobaczcie, jak inne firmy działają. Zmniejszają etaty, zwalniają ludzi, bo brak zamówień. Widzicie tylko własny czubek nosa. Firma robi co może, aby ograniczyć ryzyko zachorowania - ale nie ma nikt gwarancji, ze ktoś już z zewnątrz nie przyniesie wirusa. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za innych w naszym otoczeniu. Najlepiej zamknąć firmę na czas covid i za co będziemy żyć? Ludzie, zobaczcie co się dzieje dookoła! A nie tylko narzekacie i nawet w tych trudnych czasach chcecie więcej i więcej. Swoją drogą, nadgodziny nie są przymusowe i są płatne 100%.

Xx

Chodzi o dział produkcji?

@Xx

Wiadomo że o konfekcje ???? i ma racje, kierowniczka to porażka

Yz

I nadal jest na tym stanowisku haha, żart naprawdę

Przechodząc od razu do sedna: 1. Rekrutacja przeprowadzana wielce nieprofesjonalnie - co kilka/kilkanaście minut wpada zupełnie inna osoba, próbując sprawdzić jak Ci idzie liczenie zadanek, jak rozmawiasz po angielsku itp. Co 15 min. wpada więc ktoś niemalże przypadkowy, w biegu sprawdza swój przydział, ucieka i po kilku minutach łaskawie wpada kolejna osoba. Świetne traktowanie kandydata 2. Na rozmowie nie ma nikogo z działu HR 3. Trudno nawet mówić o dziale HR - taki tu nie istnieje. Jest pani kadrowa, która przy przyjmowaniu do pracy wnikliwie wypyta o życie osobiste, przebieg kariery itd. Bo to dużo ciekawsze niż np. przedstawienie oferty ubezpieczenia grupowego. 4. Rozmowa - obiecanki, cuda, wianki. Cudowne premie kwartalne, wzrost wynagrodzenia itp. Pierwszy dzień pracy - buum! Premia jest nie tylko kwartalna. Na umowie masz minimalną krajową, reszta miesięcznego wynagrodzenia to też premia! Której nie uraczysz, gdy rozchoruje Ci się dziecko, złamiesz nogę, albo weźmiesz urlop na żądanie (który z samego prawa pracy należy się jak psu zupa). Masz swoją minimalną krajową i tyraj jak wół 5. Mimo licznych uwag z różnych działów na temat trudności dogadania się z pewną Frau, nic się nie zmienia. Bo to dobra koleżanka dyrektora. Dyrektor rekrutuje same młode dziewczyny, tuż po studiach. Taka tylko obserwacja. 6. Przychodzi pan X, jawnie obrażając za plecami pracownicę Y. Przy kierowniku działu. Reakcja kierownika to przecież nie upomnienie, a heheszki z resztą pokoju. 7. Ogłoszenie rekrutacyjne wiecznie na stronach dla poszukujących pracy, bo firma jest po "gigantycznej rozbudowie". Rozbudowa to była już ładny czas temu. W firmie gigantyczna to jest rotacja - w kontroli jakości, bo biorą ludzi po chemii, biotechnologii każąc im za 1800 zł pracować po 12h na zmiany (przy wspomnianych już warunkach premiowania) i oglądać próbki. Mega rozwijające. Obsługa klienta - inżynierowie po zarządzaniu produkcją są od przepychanek mailowych, ewentualnie obserwacjach jak NIE powinno się zarządzać firmą. dobry materiał dla potencjalnych doktorantów 8. Osoba zarządzająca produkcją nadaje się do leczenia psychiatrycznego w trybie natychmiastowym. W cywilizowanej firmie już dawno wyleciałby na zbity pysk z dyscyplinarką. 9. Najgłośniej jęczą najbardziej leniwi - najgłośniej stękająca na nadmiar pracy osóbka dostaje do pomocy pracownika, który przed końcem okresu próbnego zwala się...z nudy i braku czegokolwiek do roboty. 10. Wszyscy, którzy byli jako tacy do dogadania się - w większości już spakowali manatki. I osobom szukającym pracy warto doradzić to samo - lepiej wróćcie na studia (bo w tym wieku szczególnie upodobano sobie pracowników), ewentualnie szukajcie innej pracy.

Obecny pracownik

Zgadzam się w 1000%

I to jest 100% prawdy co jest powyżej. Praciwalem tam i potwierdzam. Dyrektor w normalnej firmie nie mial by prawa bytu. Bo on ma jakies problemy ze sobą i wybujane ego. Reszta opisu tez w samo sedno. Dodam jeszcze ze co niektórzy próbując sie podlizac dyrektorowi produkcji ślą mu sms w ktorych podpierdzielaja swoich współpracowników. Pierwsza premia kwartalna tak naprawde wyplacana jest po okresie próbnym, na wlasciwej umowie. Czyli po 6 lub 9 mies. A rozmowa o pieniadzach zaczyna sie dopiero wtedy gdy skladasz juz wypowiedzenie.

Ghg

Co nowego?

Drukarnia
@Marek

A kto był prezesem firmy?? A, S??

KAKTUS

Aktualnie jeszcze pracuję. Staż odpowiedni. Niestety większość opinii która tutaj jest to prawda. Najlepiej pytać wśród znajomych z branży to sami się przekonacie że to prawda. Jak widać niektóre odpowiedzi piszą sami zarządcy firmy żeby gwiazdki im nie spadały w opiniach, namiętnie czytają lekturę. Generalnie firma ma charakter korpo. Pracy dużo jak wszędzie to dobrze bo pracujesz na wynagrodzenie. Ale jest bardzo duża rotacja i niestety nie radzą sobie z tym, czyli coś jest nie tak w firmie i na to nie ma odpowiedzi i rozwiązania. A jest specjalista od HR. Pensja jaką wywalczysz na początku to z taką zostaniesz, małe szanse na podwyżkę. Dlatego negocjujcie tylko w górę a bajeczki że na próbnym pensja taka a potem to się zmieni, to możecie od razu powiedzieć pa na razie, szkoda czasu. Na niektórych stanowiskach kierowniczych ludzie z przypadku bez doświadczenia, z pomysłami i zadaniami od zarządców, czyli mieszanka bezefektywnych działań co widać codziennie.

Konfekcja

Zmiany, zmiany, zmiany... Zebrania... Premia przerobowa zmiany zamiast indywidualnej... Na zebraniach niby większość była za premią zmianowa poza partnerkami kierowników i co? Cyk... Zostaje indywidualne ocenianie... Żona i koleżanka żony kierownika Ukrainki zostają koordynatorkami zmian, na których są. Osoby pracujące dłużej, nawet po kilkanaście lat, out, bo się nie nadają... Resztę dopowiedzcie sobie sami... Pozdrawiam

Kiła

(usunięte przez administratora) kiła i mogiła, nadgodzin brak no chyba że dla wybranych.... Metrów brak, no chyba że dla wybranych...! Masakra co w tej firmie się dzieje, tylko czekać aż upadnie.... Każdy już się rozgląda za czymś innym, kilku dobrych już odeszło, kiedyś do pracy się szło z uśmiechem a teraz bo musisz... Atmosfera na produkcji to totalna porażka, gnanie do pracy, ciągle mało i mało i mało a kasy też jakoś mało na wypłatę ale tego nikt nie widzi.... Rekordowe obroty i gdzie niby to produkcja odczuła na pensji????? Nigdzie... Ehh brak jakichkolwiek słów na temat tej firmy, nie polecam kompletnie nikomu, zero szacunku dla człowieka, zero :(((

Zostaw merytoryczną opinię o CheMeS Sp. z o.o. - Sady

• Jak się pracuje w CheMeS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CheMeS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CheMeS Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 41, z czego 3 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

CheMeS Sp. z o.o.