Opinie o BNY Mellon w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie BNY Mellon. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie BNY Mellon na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BNY Mellon w Wrocław

SzkodaGadać

BNY Mellon chyba już (usunięte przez administratora) się pali w poszukiwaniu pracowników, że zaczyna stosować następne cudowne tricki w rekrutacji, tzn. znacznie bardziej atrakcyjne brzmiące nazwy stanowisk w ogłoszeniach o pracę, a dopiero po zapoznaniu się ze szczegółami, małym druczkiem znajdziemy "Contract Job Title" na które kandydat by w życiu nie zaaplikował.

Ile się zarabia na poziomie VP ?

jakie sa widelki na stanowisku VP (Specialist Accountant)

Absolwentka

Szanowni grupowicze, rozważam podjęcie pracy na stanowisku Representative, Corporate Trust. Zaznaczę, że jestem osobą niedoświadczoną i byłaby to moja pierwsza praca w branży finansowej. Czy mogłabym prosić o opinie na temat traktowania przez firmę osób na najniższym szczeblu? Może ktoś pracuje/pracował na ww. stanowisku i jest w stanie powiedzieć mi coś więcej o samym dziale?

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Mateusz

Firma powinna oplacic parking za pracownikow.

Eee
@Mateusz

Jesteś jakiś niewiarygodny, kolego. Od kiedy pracowniczy parking jest płatny?

Niko2023

Niestety firma jedynie przyciąga ludzi z samej nazwy. Przez 3 miesiące okresu próbnego, szkolenie mnie zajęło może z 2-3 dni robocze. Przez resztę tego czasu musiałem sam sobie szukać zajęcia. Gorsze jest to ze BNY kompletnie nie przestrzega kodeksu pracy i pomimo posiadania dziecka do lat 4, praca zdalna, lub chociaż możliwość mniej restrykcyjnego pilnowania bycia obecnym w biurze, została odrzucona. Tak wiec wychodzi na to ze polityka firmy jest ponad KP. W skrócie, dobra firma jeżeli nie oczekujesz ze podniesiesz swoje kwalifikacje i chcesz żeby średniej wielkości wypłata wpadała na konto za udawanie ze się pracuje

Ktosiek
@Niko2023

Ty się ciesz człowieku, że nie masz co robić, bo takie stanowiska to w tej firmie zdecydowana mniejszość. Większość ludzi tu klepie cały dzień + nadgodziny :)

Krzysiek

(usunięte przez administratora), nadgodziny. Nie można przychodzić do pracy ubranym na luzie. Wyścig (usunięte przez administratora).

A.
@Krzysiek

Nie można przychodzić do pracy ubranym na luzie? Niby od kiedy? Mnóstwo ludzi przychodzi ubranych w swetry, czy t-shirty i nikt nie robi problemu. Natomiast wyciągnięty dres i inne tego typu ubrania to nie strój do pracy.

Karol
@Krzysiek

Zależy co masz na myśli z tym "na luzie". Widzę tam ludzi naprawdę ubranych różnorodnie, swobodnie i nikt się do nich nie przyczepia. Chyba coś ściemniasz kolego :)

Świeżak

Dostałem się do pracy w tym biurze. Jak wygląda dress code i godziny pracy? Są ruchome? Jak wyrobie nadgodziny, które tutaj padają jako naturalny tryb pracy to będą one w jakiś sposób wypłacane? Wiem, mogłem spytać podczas rozmowy, ale się trochę speszyłem, a myślę, że obecni/byli pracownicy lepiej odpowiedzą.

Hehe
@Świeżak

Większość osób ubiera się w tylu smart casual. Godziny pracy bardzo zależne od zespołu, niektórzy mają je elastyczne. Nadgodziny są zawsze płatne i wklepywane do systemu.

Świeżak
@Hehe

A jak jest ze sprzętem? Każdy laptop dla cyferek (thinkpad) czy funkcjonują jeszcze stacjonarki? I jak to jest z telefonami poza godzinami pracy? Wymaga się odpieranie ich czy jednak szanuje się, że pracuje się tyko w godzinach pracy?

Hehe
@Świeżak

Laptopy każdy dostaje + monitor, ja już miałem tydzień przed rozpoczęciem, stacjonarek nigdzie nie widziałem. Z telefonami poza godzinami pracy to chyba zależy od stanowiska/managera, ale z reguły zamknięcie laptopa = nie ma cię w pracy już, no chyba że coś się pali i wali i czasem trzeba się zalogować na szybko.

programista
@Świeżak

Nie wiem na jakim stanowisku pracujesz ale mogę powiedzieć jak to wygląda jako pracownik techniczny. Dress code niby smart casual ale czasami widuję też osoby w dresach, raczej nikt nie zwraca na to uwagi. Godziny pracy są elastyczne byle być w przedziale czasowym gdzie odbywają się zazwyczaj spotkania. Za nadgodziny "naturalne" raczej nie dostaniesz zapłaty, gdyż menedżerowie niechętnie patrzą na to. Jeśli w ich projekcie są regularne nadgodziny to potem muszą się z tego tłumaczyć. Najłatwiej ugadać się ze swoim menago, że jak jeden dzień robiłeś nadgodziny to w inny posiedzisz krócej.

Firma dyskryminuje kobiety będące na urlopie macierzyńskim. Podczas urlopu macierzyńskiego pracodawca wystawia negatywne oceny roczne, a po powrocie z urlopu macierzyńskiego zmusza do uczestnictwa w programie naprawczym. Jest to ewidentny przykład dyskryminacji ze względu na płeć i posiadane dzieci.

Programista

Straszna biurokracja, decyzje techniczne podejmowane przez ludzi z managementu, którzy zatrzymali się z 20+ lat temu. Jeśli chcesz po prostu dostać wypłatę na koniec miesiąca za pojawienie się w pracy to polecam, bo w tym chaosie organizacyjnym nawet nikt nie zauważy, że ledwo co robisz. Jeśli jednak jesteś osobą ambitną, licz się na ciągłą walkę z osobami decyzyjnymi.

hehe

Jajogłowi nieudacznicy z hr - po wyższych szkołach lansu i bansu - dyskryminuja pracownikow, (usunięte przez administratora) są niekompetentni, gubią dokumenty, nie umieją liczyć i grożą zwalnianiem pracowników za niestosowanie sie do "WORKING TOGHETER" policy tj. 3 (później 4) dni w tyg. grzania krzesła w biurze

Weronika
@hehe

Nie umieją liczyć czyli co się dokładnie tam dzieje i jak wpływa ten problem liczenia na pracowników? Co do pracy z biura to ile dni było umawianych podczas rozmowę o pracę?

X

Niektórzy dostali 20% podwyżki inflacyjnej - wybrane osoby ulubione przez managerów. Reszta 4-7%.

Pawel

zenujace jest to ze firma zatrudnia obcokrajowcow w pierwszej kolejnosci a nie Polakow

Natalia
@Pawel

Taka filozofia działania. Powód: Fortune World’s Most Admired Companies & Top 20 for Diversity and Inclusion. Opłaca się taka strategia, to element budowania wizerunku w oczach klientów. Tak jest w wielu dużych firmach, korporacjach.

hej

haha, kolejny Janusz z osiedlowego targowiska chce pracować w obsłudze u amerykanów ale tu konkurencja, a Pawelek nie radzi sobie. Im więcej takich Januszów jak ty tym szybciej zagraniczne korporacje wycofają się z Polski :) Bo im więcej ksenofobii,(usunięte przez administratora) zazdrości i ograniczonego umysłu tym szybciej obcokrajowcy zabiorą swoje inwestycje z Polski. A fakt jest taki, że obecność obcokrajowców bardzo pomaga Polsce i mocno wspiera gospodarkę. Pawel, jeśli jakimś cudem umiesz czytać, to zobacz statystyki spłacanych podatków przez firmy z zagranicznym kapitałem i mieszkających w Polsce obcokrajowców, może nie będziesz wtedy aż takim żałosnym

Tom
@Pawel

A powiedz mi - co w tym złego? czy to jest zabronione?

@hej

Polacy daja sie ponizac przez obcokrajowcow. Oni na stanowiskach managerskich obcokrajowcy nie znaja polskiego sa leniami maja wiecej niz Polacy zarobki. ale jak rozumiem lizesz im pupe bo jestes polaczkiem

Pawel
@hej

nie jestem przeciwko pracy w jezykach obcych w Polsce w korporacjach. jestem przeciwko faworyzowaniu obcokrajowcow

Krystyna
@Natalia

Myślisz że długo może trwać taki stan rzeczy? Zastanawiam się też czy przez to nie są utrudnione awanse w firmie? Możesz coś napisać na ten temat?

@Tomek

no to czemu Polska jest w Unii Europejskiej oraz wielu innych strukturach międzynarodowych, gdzie w jasny sposób w statutach napisane jest o integralności, otwartym rynku pracy, uproszczonej zmianie miejsca zamieszkania? czyli chcesz korzystać z globalizacji, pracować w amerykańskiej (czyli obcokrajowców) firmie, kupować na codzien towary obcego pochodzenia, chodzić do niepolskich sklepów (biedronka i inne sieciowki nalezą do firm zagranicznych) ale zatrudnić jako managera mają ciebie, no bo tak ci się chcę, a oni nie chcą zrobić z ciebie managera, biedny Tomek :)

@Pawel

podaj konkretne przykłady faworyzowania cudzoziemców w mellonie. to że zagraniczna firma inwestuje w Polsce jest dla ciebie faworyzowanie cudzoziemców? równouprawnienia w zatrudnieniu przewidziane w polskim prawie to faworyzowanie cudzoziemców? chciałeś zarabiać dużo kasy ale brak ci umiejętności i zamiast ciebie wybrano innego. twoja filozofia jest sprzeczna z polityką firmy w której pracujesz, to po co chcesz w tej firmie pracować?

@hej

Problem polega na tym że obcokrajowcy są brani od razu na wysokie stanowiska tylko dlatego że są obcokrajowcami mieszkają w Polsce z nie chce im się uczyć polskiego języka są nierobami ale Polacy liżą im tyłki, korporacja jest międzynarodowa maile są po angielsku a spotkania na teams międzynarodowe le sorry w biurze w Polsce pracownicy między sobą porozumiewają się po polsku, Polska nie jest krajem kolonialnym

Zawiedziona

Zignorowalam wasze opinie, zaaplikowalam, dostalam prace. Fatalna decyzja. Pracuje 2 miesiace. Widze ile osob odchdodzi. Jestem osoba ktora niedawno dolaczyla a juz spadla na mnie ogromna odpowiedzialnosc. Nie ma czasu na porzadne szkolenia, tylko rzucaja cie na gleboka wode i prosze, radz sobie. Ciagle nadgodziny, ciagle trzeba wiecej. Tragedia!!!! My, pracownicy musimy odpowiadac za braki kadrowe ktore firma sama sobie powoduje? Masakra, juz zaczynam szukac innej pracy... Kazdemu, kto sie zastanawia - nie polecam!

Kandytatka

Jaki zespół/dział?

Zawiedziona
@Kandytatka

Transfer Agency

LILOU
@Zawiedziona

Hej, a w jakim dziale pracujesz ? W kazdym jest podobnie? Sa premie roczne i jakies bonusy na swieta?

X
@LILOU

Każdy team jest inny. Są podwyżki, raczej roczne - chyba ze na entry level, wtedy co pół roku, ale to zależy od umowy. Jak ktoś jest bardziej aktywny, to dostaje dodatkowe nagrody. Rotacja jest, to fakt, ale często tez wewnętrzna, bo ludzie są mlodzi i chcą sprobowac czegoś nowego. Jeżeli chodzi o przeszkolenie i rzucenie swiezaka na głęboka wodę, to często może mu się tak wydawać, ale albo ktos to kontroluje albo błąd nie będzie miał większych konsekwencji.

Ej
@X

A powiesz więcej o tych podwyżkach co pół roku na entry level ? Jaki procent (od .. do.. może być ) czy zależy od oceny ?

ana521
@Zawiedziona

Niestety zgadzam sie, mam dokladnie tak samo. Stanowczo nie polecam szkoda zycia.

Leszek
@ana521

A co u Ciebie nie zagrało w pracy dla tej firmy, czy nadal nie gra? Napiszesz ciut więc, choćby o wdrożeniu nowego pracownika w zadania?

Karol

Hej! Na jakie stawki można liczyć w GL/Fund Accountat/Financial Analyst? Dostałem ofertę i zastanawiam się czy aplikować. Czy około 11-13 brutto?

Java Developer

Pracuję od roku w dziale technology. Na plus: - Jak na bank to praca na dość nowych technologiach. - BNY nie sępi na IntelliJ Ultimate i każdy z developerów może go mieć - super ludzie i atmosfera - Pracuję w pełni zdalnie - Było coś takiego jak caregiver, czyli dodatkowe dni wolne na zadbanie o samego siebie, chociaż teraz od maja widzę, że już ich nie ma, albo wyczerpałem pulę - Uważam, że da radę wynegocjować dobre wynagrodzenie - podwyżki w tym roku był 10% bez upominania się - MyBenefit - dostęp do Pluralsight - brak ciśnienia. Oczywiście zdarza się, że trzeba coś dowozić szybko, ale generalnie to praca na spokojnie. Jest czas pomyśleć nad rozwiązaniami - dobry komp do pracy i dostałem dodatkowo monitor do domu oraz jakąś kaskę na home office Minus: - z awansami to raczej ciężko albo zdarzają się rzadko

michu
@Java Developer

"jak na bank dość nowe technnologie" - co to znaczy?

Java Developer
@michu

Java 11, Spring-boot 2.7, CI/CD na gitLabowych piplineach, splunk, komunikacja z Frontem po REST, Front na Angularze z TypeScriptem, chmura (niestety wewnętrzna) z dockerami

Anc

Czy jakiś rodzic dziecka do 4 roku życia dostał zgodę na pracę zdalną?

Pola

Z mojej perspektywy koszmarny jest wyłącznie obszar HRow. Takiego bałaganu, błędów i niekompetencji nie widziałam nigdy w żadnej innej firmie. Nie wiem jak można tak źle prowadzić ten dział. Firma jest duża, ale będąc w pracownikiem większych nie spotkałam się z czymś takim. Zmieńcie coś bo reprezentujecie bardzo nieprofesjonalny poziom.

Kacper ddd

Szukam informacji na temat 3 miesięcznego stażu IT, który w trybu zdalnego został zmieniony na hybrydowy we Wrocławiu. Ile osób realnie przechodzi do firmy po tym stażu? Jak wyglada ten staż?

Damian

Jakie są grad'y w Mellon i jak one odnoszą się do grądów typu AVP, VP it's?

Zostaw merytoryczną opinię o BNY Mellon - Wrocław

• Jak się pracuje w BNY Mellon?

Zobacz opinie na temat firmy BNY Mellon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 298.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BNY Mellon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 125, z czego 26 to opinie pozytywne, 62 to opinie negatywne, a 37 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BNY Mellon?

Kandydaci do pracy w BNY Mellon napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BNY Mellon
2.6/5 Na podstawie 90 ocen.
  • Swobodna 3
    50-088 Wrocław