PwC Polska

Opinie o PwC Polska

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w PwC Polska?

Oczywiście że tak. Na stanowiska intern lub junior. Jeśli jesteś ogarnięty i umiesz logicznie myśleć to przyjmą.

Świeżo po przygodzie z gdańskim FCU niestety jestem zmuszony odradzać tamtejszy przybytek. Korpo jak korpo, pracowałem już wcześniej w innych i widziałem różne korporzeczy. Jeszcze w zeszlym roku, warunki dla analityków były w porządku nawet jak na Polskę. Jednak specyfiką tej pracy jest praca "projektowa" co na początku też wydawało się w porządku, w ostatecznym rozrachunku jednak nie było. Zbyt dużo zależy w tym od obecnego stanu procedur klienta. Jak słyszałem, na wielu projektach, tak i ja, w swoim doświadczeniu się spotkałem z tym, że klient oczekuje, żeby wyrzeźbić coś z czego faktycznie nie ma jak najmniejszym kosztem, a jeżeli to nie działa to zrzuca wine na pracowników pwc. Przez długi czas na jednym z projektów wszystko było w porządku, dopóki się nie okazało, że klient ma straszne zaległości. Wtedy managerowie pwc probują malować trawę na zielono poprzez micromanagement, ale to nie działa. Wtedy jest 15 trackerów i milion calli, zeby stwierdzic, ze zamknelismy o kilka cas'ow wiecej niz last week. Kosztem zdrowia pracowników. I gdzie ten well being sie pytam. Również spotkałem się z tym, że klient prowadzil business z większościąi czerwonych flag, a case'y i tak mialy byc zamkniete. Taka fikcja. I na szkoleniu Ci mowia co innego, a potem w praktyce jest co innego - target sie musi zgadzac. To po co to robimy wszystko. .. Pomijajac już fakt podejscia "gory" do ostatnich zmian grade'ow stanowisk , ktora jak dla mnie byla trigerrem do opuszczenia firmy i strzalem w kolano, bo de facto oznaczała w większości awans bez podwyżki. Uważam też, że rozdzielenie funkcji coacha od managera nie zdaje egzaminu, tylko wydłuża proces decyzyjny. Coach nie widzi twojej pracy najczesciej (jesli nie jest Twoim TL) i musi sie konsultowac z TL, zeby wyjasnic trudne sytuacje i Ci pomoc. Dziwne to i niepotrzebne. Czytam teraz też o cięciach benefitów. Te 100 zł na Worksmile to juz tez nie jest jakies cudo.. Quo vadis pwc?

Analityczka

Nie mogłabym się zgodzić bardziej z tym komentarzem. Dokładnie - malowanie trawy na zielono i ignorowanie red flags. A walka o każdego kejsa jest wykańczająca psychicznie. Aniby AML, a jak klient nie chce przysłać dokumentów to słyszymy np że mamy użyć kreatywności. Jeszcze pół roku temu poleciłabym pwc, teraz sama chce stąd uciekać. Nie polecam.

(jeszcze) pracownik

Firma ma ciekawe priorytety. Jestem wieloletnim pracownikiem, z corocznymi awansami i wysokimi ocenami na koncie. Dodajmy poświęcany prywatny czas i środki na kształcenie się w swoim obszarze. Niestety, z uwagi na prywatną sytuację (długie dojazdy) i polityke firmy co do pracy z biura (np. konieczności odrabiania dni w przypadku urlopu czy chorobowego), pojawila sie koniecznosc zlozenia wypowiedzenia z mojej strony. Moim glownym postulatem nie byla nawet praca zdalna w 100%, ale kompromisowo indywidualne zredukowanie ilosci dni w biurze. Cóż, moje oczekiwania okazaly sie zbyt wysokie. Firma woli stracic wysoko wykwalifikowanego pracownika, niz pozwolic zachowac mu work-life balance poprzez wiekszy udzial pracy zdalnej. Obecnosc w biurze (usunięte przez administratora) kompetencje. Zycze powodzenia w dalszym rozwoju.

Karol B-K

Pracowałem w PwC i jeśli nikt wcześniej nie był w korpo to trafiając na zgrany zespół i fajne projekty może znaleźć swoje miejsce pod warunkiem, że polubi się specyfikę korpo. Uważam, że zarobki są poniżej rynku. Ogólnie trafiłem na dość fajny zespół oraz świetnego opiekuna przy wdrożeniu. Jest oczywiście okres, gdzie czułem się zaopiekowany i dostawałem odpowiednią pomoc, ale potem jest się zostawianym na lodzie. Przykrą sprawą było to, że cały czas dostawałem przedłużenie umowy na 3 miesiące z obietnicą nieokreślonej i na końcu nagle stwierdzili że nie przedłużają umowy bez wcześniejszych sygnałów. Mam wrażenie, że relacja z managerką była nieprzyjemna, i były momenty zahaczające o (usunięte przez administratora) (stosowanie aluzji i zawoalowanej krytyki). Nawet nie pisałem tego typu opinii w formularzu alumni, bo i tak firma nie zwraca na to uwagi. Dla mnie bez sensu jest wypełnianie niepotrzebnie Z zalet jest zachęta do robienia certyfikatów, szkoleń i ich finansowanie, całkiem przyjemne biuro, kantyna, dobry pakiet Luxmed Podczas Covidu oraz spory czas po praca była zdalna z możliwością chodzenia do biura, więc to była duża wygoda. PwC może i dobrze wygląda w CV, ale raczej drugi raz bym nie spróbował. Co ciekawe, gdy zatrudniałem się ocena na tej stronie była bliska 4, a teraz mocno spadła więc nie wiem jak aktualnie wygląda sytuacja w PwC. Można się sporo nauczyć, ale w pewnym momencie jest już jakaś ściana i monotonia. Ogólnie jak ktoś poczyta rzetelne opinie i wie czego się spodziewać, to być może warto spróbować.

Raczej mało przyjemna rozmowa z rekruterką, bez chemii, sucha. Po przejściu przez wszystkie etapy rekrutacji, dostałem zaproszenie na rozmowę. Chociaż powinienem raczej powiedzieć przesłuchanie. Jak nie wykujesz się własnego CV na blachę, to jesteś w ich oczach nieprofesjonalny. Potrafili się doczepić o każdą datę przy doświadczeniu zawodowym. Udało im się nawet mnie obrazić. Ostatecznie nie dostałem się, ponieważ nie spodobał im się wygląd mojego CV (co uważam za dosyć kuriozalny powód) oraz błędnie odpowiedziałem na jedno pytanie merytoryczne. Podsumowanie: Raczej odradzam, chyba, że macie ochotę wysłuchiwać nieprzyjemnych docinek na wasz temat oraz być przesłuchiwanym przez ponad godzinę, gdzie każdy szczegół ma dla nich znaczenie. Dodatkowo, bardzo nieelastyczna firma, brak możliwości wybrania sobie godzin pracy, co, było dla mnie dużym zdziwieniem, ponieważ liczni pracodawcy to oferują.

Dużo o wiedzę - I to wszystko na stanowisku praktykanta... - Chyba raczej pracownika zamaskowanego pod nazwą praktykanta/ stażysty. Ponieważ oczekują, że będziesz dla nich dostępny przez 40 godzin tygodniowo albo raczej 45 godzin, bo praca 8:30- 17:30. Nie interesuje ich to, że musisz czasem podejść do egzaminu na uczelni.

Julia

Wiecie może czy jest jakiś sposób na zmianę projektu? Chodzi o FCU.

nick

@Julia To jest pytanie do Twojego coacha/TLa. Jeśli nie odpowiada Ci projekt zakomunikuj to coachowi na one2one. Taka ścieżka jest najrozsądniejsza. Zmiany projektów na życzenie są możliwe, jednak musisz się liczyć z tym, że może to potrwać (czasem kilka miesięcy). Pozdrawiam

Leszek

Jak aktualnie wyglądają testy językowe? Jestem już po analitycznych, które moim zdaniem poszły mi bardzo dobrze, ale z moim angielskim na poziomie B2 nie wiem czy przetrwam dalej.

Diho orangutan

Na jakie zarobki może liczyć konsultant w Tax z rocznym doświadczeniem? 8k brutto jest realne?

nom
@Diho orangutan

tak jeśli dostaniesz role associate 2 to kwota jest realna

Najpierw od pozytywnych rzeczy: najlepszy onboarding na jakim byłem. Co prawda musiałem z Warszawy jechać do Gdańska, ale firma zwraca za dojazd i lokuje pracownika w Hiltonie 2min spacerem od stacji (Gdańsk Oliwa) i 8min od sal treningowych. Osoby prowadzace szkolenia wstępne bardzo fajne i dobrze przekazujące wiedzę. I to niestety tyle jeśli chodzi o pozytywy. Minusy (biuro w Warszawie, gdzie indziej może być lepiej) - rozmowa rekrutacyjna z której nic nie wynika. Pytania, czy mam doświadczenie w KYCu (know your customer) - zgodnie z prawdą powiedziałem, że nie, za to mam w transaction monitoringu. Miałem z tego rozmowe a później trafiłem do zespołu zajmującego się własnie KYCem (sama przełożona była zdziwiona). Druga sprawa pytania czego nie lubie - odpowiedziałem, że mikrozarządzania po czym na procesie okazało się, że muszę wypełniać dosłownie 5 tabelek (trzy procesowe, z czego 2pod względem treści się dublowały, jedna kiedy jestem w biurze oraz jedna z taskami które planuje dzisiaj zrobić). Trzecia sprawa KOMPLETNY brak szkolenia procesowego. Chyba, że za takie uznamy 1.5h szkolenie, gdzie losowa osoba pokazuje proces (i robi to źle, co wyszło później) a tak to czytaj procedurę (120 stron), utrzymując target. Gość z zarządu, tydzien po moim przyjściu na proces, w okresie wakacyjnym powiedział, że są zaległości, więc likwidują szkolenia a nowe osoby mają też wyrabiac target. On co prawda idzie na urlop, ale będziemy w dobrych rękach (można iść na urlop, ale niech się tego nie przekazuje w takiej formie). Przełożona kompletnie nieprzygotowana do pełnienia swojej funkcji - natychmiastowe pretensje, że kiepska jakość i mam się poprawić. Może akurat ja miałem takie "szczęście", ale osoby w zespole odradzające pytanie się o pomoc innych były niestety częstym zjawiskiem (osoba pracująca w zespole od 3 lat: a Ty co, na szkoleniu nie byłes?) Brak wakacji pod gruszą a na szkolenia jest kilka godzin (chyba 3) w miesiącu. Uciekłem po 2 miesiącach pracy, bo nie chciałem swoim nazwiskiem podpisywać się pod błędami spowodowanymi brakiem szkoleń. Wynagrodzenie też raczej nie powala na kolana. Krótko mówiąc odradzam, bo nie każda korporacja jest taka a można zrazić się do całej branży

@olsen

Ja mam takie pytanie do partnera Mariusza - powiedz mi jak firma ma byc innowacyjna a ludzie przedsiebiorczy skoro podstawowe narzedzia pracy sa na poziomie kola naukowego panstwowej uczelni ? Gmail ze znikajaca historia chatu po 24h to jest zart. Ktos pisze do mnie w piatek a w poniedziaelk nie ma sladu po wiadomosci.

Praca

Czy pracodawca mierzy czas pracy poprzez jakies aplikacja?

Edzia

Odradzam pracę w FCU projekty stałe zmiany od drugiej strony. Wprowadzanie jakości i klikera czasowego mimo tego że chcesz zrobić target to jeszcze klikasz czasomierz żeby wiedzieli ile ci coś zajmuje czasu i dadzą większe targety. Brak podwyżki po 6msc a nawet roku ci którzy robią dobre wyniki dostają ofertę bycia Checkerem podwyżki brak a dostają 2x więcej roboty dziękuję. Młodszy Analityk nie może liczyć na więcej niż 5.5k a starszy max 7k brutto. Atmosfera w pracy słaba większość wpatrzona w monitory żeby robić target a jeszcze dodali extra dzień z biura żeby była integracja "żarty" Nie polecam zostać można max rok czasu

@Edzia

Czekaj, co? Wprowadzili czasomierz i kliker żeby monitorować kto, ile pracuje i to wlicza się do targetu? Co to za (usunięte przez administratora) XD

AMLowiec
@Edzia

Potwierdzam. Brak podwyżek od 1 stycznia czy podczas oceny mid-year to skandal. 4240 minimalna od nowego roku, a stawki będą stały w miejscu przynajmniej do września. Trzeba szukać czegoś nowego - inflacja zniszczy wszystkich - tylko nie PwC FCU.

Proszę info

Cześć. Ile można zaproponować na rozmowie na seniora pierwszorocznego w audycie w Krakowie? Czy 12k brutto z 3,5 letnim doświadczeniem w audycie jest ok?

Krakow

Jak wygląda praca w audycie w Krakowie? Spoko ekipa? Zdalna, hybryda? Ile płacą na AS2? Pozdr..

Odp
@Krakow

Ekipa spoko, tryb pracy zależny od Ciebie tak naprawdę (są osoby, które w ogóle nie chodzą do biura i mieszkają na stałe poza Krakowem), ale chcą, żeby jeżdżenie do klienta było częstsze. Na asystenta 2 zarobki około 9-9,5k brutto. Nie wiem, czy staż ma znaczenie.

Workation

Cześć, jak wygląda sprawa z WORKSTATION w firmie?

cos jest

Jeśli chodzi o prace za granica to jest lista panstw i z tego co pamiętam miesiąc można pracować.

Dominika
@cos jest

6 tygodni

pracowni

@Pracodawca zapytam tu, ponieważ formularz spotkania firmowego nie pozwala na anonimizację danych. Dlaczego mam dawać z siebie więcej, tylko po to, żeby partnerzy dostali kosmiczne bonusy, a ja „być może nic”, bo wyniki firmy są takie a siakie? Skoro ich praca jest o tyle wiele więcej warta, to nasze wysiłki - lub ich brak - zapewne nie będą odczuwalne dla firmy. Dobrze wiedzieć.

Korposzczur
@pracowni

Wielu nowych w korpo wpada w tę pułapkę aby dawać z siebie 110% i godzić się na wszelkie warunki, a to błąd. Nadgodziny? Ok, ale udokumentowane i wypłacone w terminie, inaczej zamykam laptopa o 17:00 i wyłączam telefon. Praca z biura? Nie ma takiej opcji, jeśli do tej pory wykonywałem wszystko zdalnie i nie było problemów, to nie godzę się na przymusowy powrót do biura by udawać, że pracuje i męczyć się pośród innych. Brak podwyżki czy premii za bardzo dobre wyniki? Ok, to robię w takim razie minimum skoro niezależnie od efektów mojej pracy wypłata jest taka sama. Tak polecam Wam żyć i nie dać sobie wejść na głowę. Pamiętajcie, że świat nie kończy się na PWC czy wielkich korporacjach ;)

@olga
@pracowni

Słucham tego samego live streama co autor posta. To byl fatalny przekaz do pracowników z których większość bardzo ciężko pracuje. Komunikat mówiący mamy dobre wyniki ale zaraz się mogą pogorszyć więc weźcie się do roboty bo obetniemy Wam bonusy roczne

@olga
@pracowni

Słuchałam tego samego live streama co autor posta. Po pierwsze zacznijcie mowic po polsku i przestancie naduzywac miliona skrotow. Bez kilkuletniego doświadczenia w organizacji nie rozumieja czesci przekazu bo poslugujecie sie korporacyjnym zargonem właściwym dla PwC. Co do merytoryki, to byl fatalny przekaz do pracowników z których większość bardzo ciężko orze. Komunikat mówiący mamy dobre wyniki ale zaraz się mogą pogorszyć więc weźcie się do roboty bo nie zobaczycie rocznego bonusa, to jakis zart. Wiekszosc z nas nie ma wpływu na marzowosc projektu ani jak on jest poprowadzony. Drodzy Partnerzy, weźcie odpowiedzialność za zatrudnianych przez siebie ludzi i kierujcie takie przekazy do osób które mają faktyczny wplyw na kształtowanie biznesu. Kolejny temat to praca hybrydowa. Wiem że ludzie mają problem bo nie ma zachęty do przychodzenia do biura i pokazania korzyści z bycia w nim. Jako doświadczony pracownik rozumiem dlaczego Firma zecheca do powrotu, natomiast, mlodzi ludzie, tego kompletnie nie rozumieją bo ich czas w biurze nie jest należycie wykorzystywany - na integrację, szkolenie itp. Sprawcie zeby czas w biurze byl uzyteczny. Ja moich szefow kompletnie nie widuję. Nie mam żadnych wspólnych spotkań w biurze i poza moją osobistą chęcią do przychodzenia i interakcji z ludźmi, mam żadnej dodatkowej zachęty w postaci nie ma żadnego wspólnego zorganizowanego czasu. Argument że w pracy możesz znaleźć żonę / meza uważam za bardzo malo trafiony. To wogole nie powinno paść w tym streamie. Szanuje to co powiedział Mariusz o przedsiebiorczosci ale to dobrze działa w teorii a praktyka jest jaka jest. Najlepsi jesteśmy w robieniu bullshit decków a nie w innowacji. Nie liczy sie duch przedsiebiorczosci bo magminnie osoby które chcą czegos więcej, przychodza z projektem są gaszone albo próbują pozyskac zainteresowanie do projektu tygodniami. Bardzo bym chciała, żeby nasza firma była bardziej biznesem a nie korporacją bo mam coraz mniejszą ochotę na walkę z wiatrakami. Może zobaczcie jak to robi Deloitte i jak zachęca osoby na każdym poziomie kariery do myślenia o biznesie, innowacyjnosci i sprzedawania. Imprezy świąteczne to nie jest pomysł na przyciągnięcie utalentowanych i przedsiębiorczych ludzi. Podsumowując uważam ten stream za kompletnie nieprzemyslany i szkodliwy dla morale.

Audytor
@Korposzczur

Nie przychodzisz do biura zgodnie z założeniem, które musiałeś wpisać w cele roczne, to masz obniżony awans po półrocznej ocenie. W EY to samo, w KPMG jeszcze chyba nie ma hybrydowej. Ale te czasy się kończą, i duże korporacje z dużymi zespołami będą ściągać do biura, bo tam zawsze dłużej się zostawało i więcej robiło, niż w domu. Jak ktoś na stanowisku konsultanta-starszego mówi, że praca z domu jest bardziej efektywna to po prostu się obijał albo nie pracował w biurze przed 2020 nigdy. Byli tacy co chodzili na papieroska 10x dziennie i tacy co pracowali z 3 przerwami przez dzień. Lepiej poszukać pracy w dużej firmie i lekko zmienić specjalizacje z finansów A na finanse B np. niż tyrać dla pseudo wielkiej 4 która jest przereklamowana od 10 lat.

do pracowni
@Audytor

czyli od 10 lat się w tej firmie nic nie zmieniło. Spędziłem tam całe 2 lata, trochę żałowałem, bo nie udało mi się znaleźć super pracy, ale z perspektywy czasu nie żałuje, bo zarabiam sporo lepiej i nie muszę tyrać jak (usunięte przez administratora) po min 9h. Podziwiam ludzi, którzy nadal widzą big4 jako super miejsce. Było 15-20 lat temu

Szczur
@Audytor

Jeżeli mój awan uzależńiony jest od tego, czy przyjdęd do biura czy też nie, a nie od jakości i efektów wykonywanej przeze mnie pracy, to chyba coś tu jest bardzo nie na miejscu ;) "duże korporacje z dużymi zespołami będą ściągać do biura, bo tam zawsze dłużej się zostawało i więcej robiło, niż w domu" - skąd ten pomysł? Jeżeli zespół jest dobrze zarządzany i ma team leadera, który potrafi rozdysponować zadania, to całą pracę można wykonać z domu bez konieczności przesiadywania w biurze po godzinach. Inną kwestią jest to, że trybiki w maszynie zwyczajnie boją się i godzą na takie traktowanie aby przesiadywać codziennie po 12-14h w biurze i być pod telefonem 24/7/365, bo "firma" ich potrzebuje. Faktem jest, że praca w Wielkiej Czwórce w obecnych czasach nic nie znaczy, ani to prestiż, ani to pole do rozwoju, a zarobki są bardzo przeciętne spoglądając na rynek finansów. Chyba, że ktoś nie ma życia, do mieszkania wraca aby się przespać i jedyne na czym mu zależy to na wypaleniu zawodowym w wieku 30 lat, to taki tryb szczura jest odpowiedni dla takich jednostek.

Zientar
@Audytor

Bzdura. W biurze regularnie chodzi się na kawkę, pogaduszki, obiad itp. Z 8h pobytu w biurze realnej pracy jest może 5h. W domu pracujesz więcej i jest to udowodnione. Nakaz powrotu do biura to raczej marna forma odbudowania "poczucia bycia w pwc" czyli de facto darmowa kawa, może ciastko, może ktoś rzuci pizze.

Zientar
@@olga

Pełna zgoda. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponoszą tylko i wyłącznie osoby na grade Dyrektor+. Jest cała masa ludzi, która jest bez projektu, ogląda netflixa i czyta allegro. A PwC płaci 100%. Czy konsultanci tego chcą ? Wątpię, przynajmniej nie na taką skalę. Ale to nie oni mają wygrywać projekty. Druga sprawa to rzekomy prestiż firmy. Jak już wiele osób tutaj wspomniało można go sobie wsadzić między bajki. Klienci to widzą i nie chcą płacić. Myślę, że w największym stopniu sytuacja ta bedzie się rozwijała w obszarze gdzie trzeba dowieźć konkretną rzecz, namacalny produkt. Czyli technologia. Tutaj liczy się wiedza i doświadczenie. A tego brakuję, zdolne osoby opuszczają firmę, nowych raczej nie widać. Firma sprzedaje konsultantów za bardzo wysokie stawki a klient dostaję produkt średniej jakości. Bardziej opłaca się wziąć kogoś bezpośrednio z rynku. Zarówno konsultant dostanie więcej a klient końcowy i tak zapłaci mniej. Tam gdzie firma jest mocna i pozostanie mocna to robienie slajdów i sprzedawanie "doradztwa" w postaci pięknych prezentacji i wykresów. Legenda głosi, że do tej pory żaden klient tego nie wdrożył. A nawet jak wdroży to firma umyje ręce.

Rekrutacja - tragedia. 30 minutowe wprowadzenie niczym Rap God o firmie, ludziach, projektach, co robi pani sprzątaczka oraz kot znajomego. Niby fajnie ale potrzebowałem może z 10% tej informacji. Zero pytań technicznych, tylko kilka case'ów typu "co byś zrobił...". No i oczywiście zapewnienia "Odezwiemy się w ciągu maksymalnie tygodnia, bo nam zależy na ludziach i niezależnie od wyniku pogadamy"... Tydzień, przedłużył się do dwóch bo "Ludzie są na urlopach i jeszcze czekamy na innych kandydatów", póżniej na kolejny tydzień bo "Dalej urlopy, czekamy na odpowiedź zagranicznych partnerów", a finalnie kontakt został urwany i zero odpowiedzi, nie tylko ze mną ale również z rekrutrem agencji współpracującej z PwC. Może to i dobrze, bo jeśli firma podchodzi lekceważąco do kandydata i ludzi współpracującymi z nimi już na poziomie rekrutacji, to strach pomyśleć bo się działo dalej. P.S. Nie było to stanowisko juniorskie ani popularna technologia.

Xd
@0101

Polecam sobie zalatwic polecenie od jakiegos pracownika, wtedy rekrutacja trwa moment. Czesto zamyka sie w ciagu jednego tygodnia ;)

@0101

Dopełniam swoją recenzję. Po jakichś 2 miesiącach nagle się obudzili i zaczęli sami wydzwaniać do rekruterki że tak tak dalej chcą mnie itd... Tylko, że nagle już tylko na pół etatu. Firma rekrutująca polecała olać tego jakże "poważnego" pracodawcę. Ale zgodziłem już dla samego "show". "Tak, tak, damy znać w ciągu tygodnia"... Dzwoni to biedactwo tydzień później potwierdzić stawkę "tak tak dobrze, nam pasuje, się upewniamy"... Mijają kolejne 2 tygodnie, naglę się budzą, że no w sumie mają kogoś o większym doświadczeniu i pozdro... :D Tragedia, rekrutacja finalnie trwała 2-3 miesiące. Nieźle się uśmiałem w trakcie :D Nie polecam tego allegrowicza. P.S. @Xd, wyobraź sobie że nie każdy ma znajomych w PwC i nie dla każdego ta firma jest szczytem marzeń żeby się prosić, błagać i szukać osoby polecającej.

Siema, na jakie zarobki może liczyć konsultant z 2-3 letnim doświadczeniem w taxach? 9k realne?

Yup
@Piotr

Tak, jak najbardziej 9 tys jest możliwe. Jak uda Cię się wejść na senior associate to masz powyżej 10

AS2

Ile obecnie można otrzymać na AS2 w Consultingu?

consultant
@AS2

10-12k, w zależności od doświadczenia

Slayer

Miałem okazję pracować w PwC projekt FCU. Po szkoleniu wrzuceni na głęboką wodę do projektu gdzie szkolenie było minimalne. Po 6msc brak podwyżki i odebrany dodatek za pracę hybrydowa a chcą żeby człowiek był w biurze 2 dni i to podchodzi pod target. Zlecają ludzia z biura lub managerowi zapisywać jak kogoś nie ma. Jeżeli ktoś robi dobre wyniki dostaje propozycję żeby zostać QC z czym się wiąże większą praca niż Analityk a podwyżki brak i wypalenie psychiczne od nadwyżki pracy na dzień. Nie polecam

@Slayer

A jak z zarobkami w FCU? Ile na A1 a ile na A2?

A1 czy A2

Jakie zadania dostaje a1 a jakie a2? Co trzeba umieć na a2? Jak ledwo wiem jak zaksięgować accrual to słabo? Pozdr.

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w PwC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 403.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 8 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Polska?

Kandydaci do pracy w PwC Polska napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Polska