Opicasa Niemcy Sp. z o.o.

5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Opicasa Niemcy Sp. z o.o.

Roksana

Firma jest w 100 procentach wypłacalna. Firma daje jeden dzień wolny w tygodniu w pracy jako opiekunka. To ogromny plus, ponieważ w innych firmach pracuje się bez dnia wolnego. Za zostanie trzy miesiące na jednym miejscu pracy jest nawet premia 100 euro. Wynagrodzenia są wysokie w porównaniu do innych firm. Firma zachowywała prezencję. Pracownicy mówią po niemiecku. Firma mogłaby oferować umowę o pracę, nie tylko zlecenie. Miejsca pracy są różne, bardzo dobre i "przeciętne". Firma mogłaby dać zatrudnienie na dłuższy czas u jednej rodziny. Ta firmę poleciła mi jedna opiekunka, którą spotkałam w Niemczech jako lepszą z firm. Nadal myślę, że to była jedna z lepszych firm. Firma opłaca zdrowotne na miesiąc po przyjeździe do Polski. Firma wie gdzie wysyła ludzi i ma opis miejsca pracy. Firma posiada profesjonalny formularz do referencji.

R

Bus w obie strony, nigdy samolot. Ta organizuje przewiezienie z jednej sztelli na drugą oraz profesjonalnie opłaca wszystkie busy i wszystkie taksówki.

Roksana

Firma jest w 100 % wypłacalna. Bus jest opłacany przez firmę. Wypłata jest do 10 każdego miesiąca, o ile się nie mylę. To była jedna z lepszych firm.

Roksana

Od 5 miesięcy współpracuję z tą firmą. Osoby zatrudnione są profesjonalne. Miejsca pracy odpowiednie. Brak problemów z rodzinami. Polecam

???? Nowy wpis

W ofertach pracy znalazłam ofertę dla opiekunki do osoby ponad 80-letniej. Napisano, że wyjazd może być na warunkach polskich albo niemieckich. Które warunki są korzystniejsze i czego można oczekiwać na warunkach polskich a czego dokładnie na niemieckich? Pozytywne opinie padają również na temat wynagrodzenia jak to nie problem, to też się chętnie dowiem czy do 1750 € coś dodatkowo może wpaść.

Asia

Super mi się pracuje z tą firmą. Miałam wcześniej takie przygody na zleceniach a tutaj spokój. Zawsze wszystko tak jak ma być. Wypłata do ostatniego dnia miesiąca zawsze. Przejazdy zawsze o tej godzinie co chce i cały czas są pomocne koordynatorki pod telefonem. Polecam każdemu

@Asia

Hej, co do tych koordynatorek, to każdy pracownik ma tutaj przypisana do siebie koordynatorkę? Czy kontaktuje się pracownik z biurem i to będzie, ten będzie i on pomoże? A wiecie, czy tu jest opcja awansu, z pracownika właśnie na koordynatorkę pracującą z Polski?

Asiax Nowy wpis

Zazwyczaj dzwonię do tej z którą od początku rozmawiałam ale jak jest numer zajęty albo coś to jest jeszcze druga Pani, która też jest pod telefonemy i nie ma problemu żeby się coś zapytać i dostać odpowiedź.

Asiax Nowy wpis

Ciężko mi powiedzieć czy można awansować na jakieś stanowisko w biurze. Mnie interesuje tylko praca w opiece w Niemczech.

Ona

Czy firma ma jakieś bonusy za dłuższe zlecenia u rodzin? Chodzi mi o dłuższe zlecenia pierw podpisałam na dwa miesiące chcę się dowiedzieć jak to później bywa

@Ona

Mają 100 euro za trzymiesięczny pobyt.

@R

To jednorazowy bonus? Czy cyklicznie się go otrzymuje jeśli spełni się wymagania? I pytanko mam też o dodatki za pracę w dni świąteczne, inne premie, są jakieś przyznawane?

Kpo

Jest na pewno za polecenie kogoś do pracy i bonusy za święta 200-350€ także dosyć spore i mają dobre stawki więc jak można fajnie zarobić na święta.

Lucyna

Polecam współpracę z opicasa. Jestem bardzo zadowolona, zespół bardzo pomocny, w biurze panuje świetna i miła atmosfera, aż miło odwiedzić :).

Aplikowałeś na stanowisko Praca dla mężczyzn od zaraz! oferowane przez firmę Opicasa Niemcy Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?

Hanna

w Twoim przypadku widzę, że rozmowa przeszła akurat pomyślnie, więc w jakim innym miejscu zauważyłaś tę całą ignorancję, o której wspominasz?

Dlaczego tak pani /pan uważa że panuje tam ignorancja.?

gość

Też jstem zainreresowana jak wpływa wypłata i do którego bo mam zamiar jechać ale jeżeli się tu nic nie dowiem to raczej będę musiała zrezygnować

@gość

Roksana

Składki są płacone od średniej krajowej, raz na trzy miesiące. Wysoki ZUS.

Maja
@Roksana

Mogę dowiedzieć się jaka to kwota była odprowadzana do ZUS?

Katarzyna

Znalazłam ogłoszenie na 6 tygodniowe zlecenie dla opiekunki w Niemczech. Zastanawiam się czy nie spróbować. Jak z pomocą koordynatora, czy w razie jakiś problemów można liczyć na pomoc biura? Po okresie 6 tygodni współpraca się kończy, czy jest możliwość jej przedłużenia?

R

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Opicasa Niemcy Sp. z o.o.?

Daga

Wyjaśni ktoś jak wygląda ta obiecana opieka koordynatora, jest dostępny 7 dni w tygodniu? Zastanawiam się, czy nie aplikować na ofertę dla opiekunki dla pary seniorów w Niemczech, ale chcę się upewnić. Tak to znam niemiecki tak żeby się dogadać i mam prawo jazdy.

Agata

A wcześniej składałeś tam cv, że do Ciebie oddzwonili? A swoją drogą jakim stanowiskiem byłeś zainteresowany i za jakie pieniądze? Ten Pan przedstawił się z imienia i nazwiska?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Renata

Były pracownik - Opiekunka

15.05.2023 11:05

Renataikona wywiad

Chciałabym opowiedzieć o moich doświadczeniach związanych ze współpracą z firmą Opicasa. Firma jest w 100% wypłacalna. Umowa jest przejrzysta i zrozumiała. Da się zauważyć, że firmę prowadzą poważne osoby, a nie przypadkowe. Firma opłaca i organizuje transport w obie strony. Płacony jest wysoki ZUS - od średniej krajowej. Według moich informacji opłacany jest raz na trzy miesiące, ale nie jestem do końca pewna. Wynagrodzenie nie jest oparte na bonusach - to duży plus.

Na jakim stanowisku pracowałaś?

Renataikona wywiad

Pracowałam jako opiekunka osób starszych w Niemczech.

Jak oceniasz warunki finansowe na swoim stanowisku?

Renataikona wywiad

Wypłata zawsze przychodziła na czas. W umowie jest zagwarantowany jeden dzień wolny w tygodniu - to ogromny plus. Na trzech zleceniach było to dobrze zorganizowane. Na jednym zleceniu rodzina wydawała się nie być poinformowana o tym, że powinnam mieć dzień wolny w tygodniu. Powiedziałam, że moja umowa gwarantuje mi dzień wolny i rodzina zorganizowała mi dwa popołudnia w tygodniu wolne jako zamiennik dnia wolnego. Po obiedzie, po godzinie 12:00, miałam wolne, musiałam tylko podać podopiecznej kolację. Umowa za przepracowanie na jednym miejscu przez trzy miesiące gwarantuje premię w kwocie 100 euro. Wynagrodzenie jest wysokie w porównaniu do innych firm.

Jak ogólnie oceniasz firmę?

Renataikona wywiad

Pracownicy firmy mówią dobrze po niemiecku i słychać bardzo dobry niemiecki akcent. W większości miejsc pracy warunki były bardzo dobre. Firma opłaca ubezpieczenie zdrowotne na okres miesiąca po przyjeździe do Polski i dba pod tym kątem o pracownika. Firma wie, gdzie wysyła ludzi i ma opis miejsca pracy obejmujący dodatkowe informacje o rodzinie oraz posiada profesjonalny formularz do referencji. Dodatkowo w trakcie pracy ceniłam sobie to, że zawsze obowiązywała mnie 2-godzinna przerwa.

Jak oceniasz warunki pracy?

Renataikona wywiad

Większość miejsc pracy, które zapewniała firma była bardzo dobra – wysokiej klasy produkty do gotowania, czysty dom, środki do sprzątania domu, brak problemu ze środkami higieny osobistej dla seniora, miła, grzeczna i kulturalna rodzina. Tylko raz trafiły mi się nieco gorsze warunki pracy - jedzenia było moim zdaniem za mało, a podopieczna, którą się opiekowałam, leżała non stop na łóżku i nie było łatwo ją przekonać do mycia. Rodzina była kulturalna, wyrozumiała i wspierająca.

Czy była jakaś sytuacja, która sprawiła, że byłaś niezadowolona z warunków współpracy?

Renataikona wywiad

Przy pierwszym zleceniu warunki pracy były bardzo dobre, ale nie było „chemii”, pomiędzy mną a rodziną dla której pracowałam. Nie pasowaliśmy do siebie jako ludzie - nie umiałam poprowadzić tej współpracy z klientem. Dopiero zaczynałam pracę jako opiekunka w Niemczech, nie rozumiałam koncepcji tego, że praca w opiece to nie tylko opieka nad chorym i niepełnosprawnym, ale również profesjonalne prowadzenie pracy z klientem. Moim zdaniem firma mogłaby zaproponować mi materiały szkoleniowe, abym mogła zrozumieć, że opieka to również praca z klientem. Rozumiałam wszystko co rodzina mówiła do mnie, ale zdaniem rodziny moje umiejętności językowe nie były na odpowiednim poziomie. Języka niemieckiego uczyłam się z nauczycielem, który dorabiał jako korepetytor, zaś zawodowo pracował w korporacji w obsłudze klienta z językiem obcym. Język niemiecki nie był moim wiodącym językiem w szkole. To był mój pierwszy pobyt w Niemczech, był to dla mnie duży stres, musiałam się wykazać dużą odwagą, ponieważ wyjechałam do Niemiec bez profesjonalnej znajomości języka. Potrzebowałam więcej czasu na osłuchanie się z językiem oraz rozwinięcie płynnego wypowiadania się.

Czy była to jedyna nieprzyjemna sytuacja, która Cię spotkała?

Renataikona wywiad

Druga nieco mniej przyjemna sytuacja, miała miejsce, gdy pracowałam przez 10 tygodni u jednej kobiety. Warunki pracy były na wysokim poziomie – dobre jedzenie, zapewnione środki higieny osobistej dla seniorki, czysty dom. Rodzina kupowała mi nawet drobne rzeczy za własne pieniądze – typu kartki okolicznościowe, ubrania i kosmetyki. Rodzina prezentowała bardzo wysoki poziom kultury osobistej, byli ludźmi na wysokim poziomie, ale podopieczna niestety zmarła. Bardzo spodobałam się rodzinie, dostałam zdjęcie matki na pamiątkę oraz w podziękowaniu za odpowiednią opiekę nad matką podarowano mi perfumy i kartkę z życzeniami. W tym przypadku uważam, że dobrze by było, gdyby firma zapewniała materiały szkoleniowe z opieki paliatywnej, ponieważ nie miałam doświadczenia w tego typu pracy.

Jak dalej potoczyła się Twoja współpraca z firmą?

Renataikona wywiad

Wykazywałam problemy decyzyjne. Nie wiedziałam czy chcę się opiekować leżącą czy samotnym mężczyzną. Firma była zajęta wieloma innymi obowiązkami, nowa oferta pracy dla mnie pojawiła się troszeczkę zbyt późno, byłam zmęczona psychicznie tym, że podopieczna zmarła i to była moja pierwsza podopieczna, którą znalazłam martwą. Agencja miała dla mnie dwie nowe oferty pracy, ale one nie odpowiadały mi pod kątem finansowym oraz opisu rodziny. Wolałabym dostać ofertę pracy wcześniej niż parę dni przed zakończeniem pracy u poprzedniej rodziny, aby mieć większy wybór i mieć szansę na bardziej odpowiadającą mi ofertę. Zjechałam do Polski, musiałam 10 dni odpocząć psychicznie od śmierci seniorki. Byłam potem gotowa do wyjazdu na nową ofertę, ale podano mi informacje, że wyjazd jest możliwy dopiero za około miesiąc. Wyjechałam na zlecenie, warunki pracy były bardzo dobre, rodzina również, dostałam dobre referencje. Dowiedziałam się na miejscu, że to zlecenie na wymianę za inną osobę. Agencja finalnie miała dla mnie ofertę pracy na stałe, ale musiałabym czekać około trzy tygodnie na rozpoczęcie w Polsce, nie byłam zainteresowana takim rozwiązaniem. Informowałam firmę, że zbieram na zakup mieszkania i chciałam pracować u jednej rodziny na dłużej.

Co przeszkadzało Ci w kontaktach z firmą?

Renataikona wywiad

Odniosłam wrażenie, że agencja mogła używać mnie jako „skoczka”, aby zapewniać opiekę osobom, których opiekunowie mieli przerwę na pobyt w Polsce. Jestem osobą, która lubi mieć wszystko zaplanowane i woli mieć zagwarantowane przedłużenie pracy z wyprzedzeniem. Ja wolałam wtedy zdobyć finalnie długotrwałe zatrudnienie u jednej rodziny, ponieważ zbierałam pieniądze na wkład na zakup mieszkania.

Skąd dowiedziałaś się o pracy w tej firmie?

Renataikona wywiad

Tę firmę poleciła mi opiekunka, która pracowała w Niemczech, jako jedną z lepszych firm, która wysyła Polki do Niemiec. Zgadzam się z tym i mimo mniej przyjemnych sytuacji, uważam, że jest to jedna z lepszych firm na rynku.

Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu byłemu pracodawcy istotnych zmian. Co byś mu powiedziała o organizacji i doradziła co poprawić w firmie?

Renataikona wywiad

Firma mogłaby zaproponować umowę o pracę, szkolenie wdrażające, aby spełnić wszystkie warunki pracy z klientem i szybciej znaleźć zatrudnienie u jednej rodziny na dłuższy czas. Firma mogłaby szukać nowej oferty pracy z większym wyprzedzeniem.

Zostaw merytoryczną opinię o Opicasa Niemcy Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Opicasa Niemcy Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Opicasa Niemcy Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Opicasa Niemcy Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 3 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Opicasa Niemcy Sp. z o.o.