Opinie o Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o. w Warszawa

Pani Rekruterka na spotkaniu zachowuje się jakby chciała zniechęcić do pracy. Mówi, ze firma nie zamierza się rozwijać, a praca bedzie polegała na zastępowaniu jej, jak bedzie miała chore dziecko lub bedzie na urlopie. Pani nastawiona negatywnie i wręcz zniechęca do jakiekolwiek kontaktu z ta firma.

Celina Nowy wpis

SOC Architect z tego co widziałam na stronie może pracować w pełni zdalnie. Taka forma zatrudnienia jest możliwa od samego początku czy jednak trzeba przez jakiś czas przebywać w biurze? Sam proces rekrutacyjny jak teraz wygląda?

Klara Nowy wpis

Dzień dobry, Widziałam, że poszukiwany jest pracownik na stanowisko Tender Procurment Specialist. Czy w firmie zbudowany jest zespół do zamówień publicznych/do składania ofert? Jak dużo Państwo składacie ofert w postępowaniach o zamówienia publiczne? Jak wielu pracowników ma firma?

@Klara

Firma przy poprzednich rekrutacjach zwykła podawać widełki płacowe, Czy wiesz z ogłoszenia, ile mogą zaproponować? Bo prócz tego, ile trzeba przejąć obowiązków, warto także mieć jasność, ile się zarobi. Czekam więc też na wieści od którego z pracowników, o tym, ile pracy by mnie ewentualnie czekało na tym stanowisku, i czy wiąże się to z perspektywą nadgodzin?

Klara Nowy wpis

@ND tak, widełki są podane. Interesuje mnie ilość pracy, obowiązków, ilość składanych ofert w postępowaniach, a także w zasadzie to o czym zostało wspomniane - czy ilośc pracy wiąże się z nadgodzinami i czy ewentualnie są one płatne. Chętnie też dowiedziałabym się jaka panuje atmosfera w firmie jak również, czy osoby pracujące tam są chętne do dzielenia się wiedzą i wdrażania nowych osób (niestety mam doświadczenia odwrotne)

Cześć, chciałbym aplikować do nich na stanowisko SOC Operator. Taką ofertę znalazłem na ich stronie, pytanie tylko czy ona jest aktualna? Czym musiałbym wykazać się by dostać te 8 tysięcy brutto? Bo stawkę jaką proponują na to stanowisko to od 6 tys. do 8 tys. Wymagają uczestniczenia w pracach zespołu SOC w systemie zmianowym 24/7, jak to wygląda? Trzeba być dostępnym całą dobę? Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

TT

Oferta jest aktualna. W tym ogłoszeniu w sumie mogliby napisać 6-7k brutto. Raczej co by się nie stało nie dostaniesz 8k. Praca w trybie zmianowym, nie musisz być pod telefonem cały czas. Zmiany normalnie 8h i weekendy 12h. Główną trudnością jest przekonanie do siebie Pani Rekrutantki oraz jako tako aby ci poszła rozmowa techniczna.

TT
@TT

A i wyrabiasz normalny etat godzinowy na stanowisku uop. Jak w miesiącu jest 168h to pracujesz tylko 168h.

@TT

Zainteresowało mnie to stwierdzenie o przekonaniu do siebie osoby rekrutującej. Ile ich w zasadzie teraz jest? czy wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego jak trafię? No mnie bardziej na ósemka z przodu by odpowiadała. Piszecie więc, że przy tym stanowisku to raczej odpada? A nawet po nowym roku? nie będzie podwyżek? I na jakich innych takie zarobki są ewentualnie gwarantowane?

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Project Manager. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy Frontend Developer

Czy w Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy IT Manager umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 30 listopada na Pracuj.pl.

Luke

Cześć, Startowałem na pozycję: IT Operator. I chociaż nie otrzymałem pracy to jestem bardzo zadowolony z przebiegu procesu rekrutacyjnego. Fajne podejście, wydaje się że to dobra firma do pracy, dla osób zarówno z mniejszym jak i większym doświadczeniem, jest szansa rozwoju i sporo inwestują w pracownika. Oprócz krótkiej rozmowy telefonicznej - właściwie celem umówienia na właściwą rozmowę, była tylko jedna rozmowa z osobą z HR, kierownikiem działu i managerem/dyrektorem, po której miała zapaść decyzja. O samych pytaniach nie będę nikogo informował, natomiast podejście było dość nowoczesne i oparte o szczerą relację i rozmowę, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Informację zwrotną otrzymałem w ustalonym terminie. Choć to tylko wrażenie na podstawie procesu rekrutacyjnego, polecam!

Helena
@Luke

W takim razie szkoda, że się nie udało. A poinformowali Cię, że będą brali pod uwagę Twoja kandydaturę w innych procesach rekrutacyjnych czy to już zamknięty temat? Okej, nie będę pytać o to jakie padły pytania, ale może mozesz zdradzić czy podczas rozmowy miałeś jakieś zadania do wykonania? Jest ktoś tutaj, kto też brał udział w tej rekrutacji?

Luke
@Helena

@Helena, Nie udostępniam CV, poza aplikacją na określone stanowisko, zachęcili mnie do procesów rekrutacyjnych w przyszłości. Wzięłaś mnie podstępem :). Nie, nie było zadań.

Chciałem zapytać o atmosferę w dziale sprzedaży jak się pracuje czy jest duże ciśnienie ?

Bożena
@Michał

Ciśnienie w sensie, że na ostrą sprzedaż i dobry wynik czy w relacjach między ludźmi?

@Bożena

Ciśnienie w sensie naciski z góry na wyniki (atmosfera), praca po godzinach ?

Polityk

Rex, o naszej firmie były same pochlebne opinie poza jedną dot. rekrutacji i wielu opinii o jednej z dyrektorek. Poza tym czytałem same superlatywy. To fajna firma, a odnosząc się do wskazanej dyrektorki to nie macie wrażenia że na spotkaniu była pod wpływem alkoholu albo innych środków?

Gladiator
@Polityk

Obstawiam alkohol, słyszałem że w poprzednim miejscu też miała z tym problem.

@Polityk

Cześć @Polityk, a można wiedzieć w jakim dziale w Operatorze Chmury Krajowej pracujesz? Jestem ciekawa, czy firma inwestuje w rozwój swoich pracowników - na przykład organizując szkolenia?

@Gladiator

Cześć @Gladiator, czy w Operatorze Chmury Krajowej istnieje opcja skorzystania z tak zwanej ścieżki kariery? Napisz, czy znasz kogoś, kto zaczynał od stanowiska niskiego szczebla i udało mu się awansować.

Rex
@Edyta

Tak, jak najbardziej jest mozliwa sciezka awansu, ale na te chwile strasznie dlugo sie na niego czeka i kwota podwyzki tez nie powala. zazwyczaj jest to 10-15% pensji.

@Rex

Czyli ile się czeka mniej więcej na taki awans w Operatorze Chmury Krajowej? Czy trzeba jakoś szczególnie się o niego ubiegać czy przychodzi on z danym stażem pracy? Czy prócz zwiększenia się pensji, coś jeszcze zmienia się po awansie? Dochodzą może jakieś benefity lub uprawienia?

Tygrys
@Polityk

Najgorsze jest to że psuje Nam reputacje a takie wieści szybko rozchodzą się w branży.

Jolanta
@Tygrys

Najlepsze jest to, że sami się przyczyniacie do psucia sobie reputacji. Do tego momentu nic nie słyszałam o tej dyrektorce, no, ale teraz już od Ciebie wiem. To kto tę reputację psuje po forach, hę?

Yes
@Tygrys

To forum jest właśnie po to aby mówić o rzeczach które dzieją się w firmie i tych złych i tych dobrych. Reputacje psują te osoby które swoim zachowaniem powodują że inni tak Nas jako firmę postrzegają. Proszę poczytać fora poprzednich pracodawców tej Pani, były tam jeszcze inne rzeczy jak (usunięte przez administratora) w zespole, odejścia z tego powodu i inne których tu nie wymienię, osoby które znają tą Panią dobrze wiedza o czym mówię.

Odwaga
@Yes

@Yes a może tak spotkasz się z tą osobą, o której tak namiętnie piszesz i po prostu w cztery oczy powiesz jej co myślisz? Albo spotkaj się z HR i przedstaw swoje argumenty, skonfrontuj swoją opinię. Weź sprawy w swoje ręce, jak prawdziwy... facet. Chowanie się na forach, za nickami to tchórzostwo, wiesz o tym, a przecież stać Cię na dużo więcej, sądząc po konsekwencji i erudycji, z jaką piszesz. Odwagi.

???
@Odwaga

A to co to?

Oliwka
@???

Kogoś zabolała prawda.

M&M

Dzwoniłem w celu nawiązania współpracy(usunięte przez administratora) Już po kilku pytaniach wyczułem brak kompetencji. Pani zachwalała jacy jesteście dobrzy, ale nie potrafiła nawiązać ze mną merytorycznej rozmowy. Na zadawane bardziej szczegółowe pytania odpowiadała ogólnikami i nie na temat. Zapewniała mnie że wszystko jesteście w stanie zrobić, ale nic więcej. Szkoda że trafiłem na tą Panią, bo słyszałem że jesteście warci polecenia.

Belfer
@M&M

Słyszałem również opinię, że ta osobowość to przerost formy nad treścią. W pełni się z nią zgadzam.

Olaf
@M&M

Wskazana Dyrektorka dopiero u Nas rozpoczęła naukę wdrażania projektów multicloud. Chmura obliczeniowa, wykorzystanie platform, poszczególne procesy to nadal u tej Pani niski poziom wiedzy, a stanowisko zobowiązuje.

YT
@M&M

A co to ma wspólnego z opiniami pracowników? Do wyrażania opinii klienckim proszę używać innych portali.

Edyta

Czy możecie opisać atmosferę panującą w zespole pracowników w Operatorze Chmury Krajowej? Liczę na wypowiedzi ze strony pracowników firmy, nieważne, czy aktualnych, czy byłych.

Rex

Moze te poczatkowe zle opinie byly spowodowane tym, ze firma byla na etapie rozwoju, ale wydaje mi sie ze na dzien dzisiejszy wszystko w wiekszosci dziala tak jak nalezy. Jezeli chodzi o atmosfere to wiadomo, ze zalezy duzo od Departamentu, ale z tego co mi wiadomo to w kazdym sa fajni i zyczliwi ludzie. Na pewno zaleta jest to, ze chetnie dziela sie wiedza, nie maja z tym problemu. Szefowie tez sa w porzadku, nie ma kolesiostwa, jest mozliwy awans w ramach progressu na stanowisku. Firma dba o to, zeby w przypadku zapotrzebowania na dane stanowisko, zrobic wewnetrzna rekrutacje, ewentualnie awansowac kogos najpierw, zanim zamiesci ogloszenie na rekrutacje kogos z zewnatrz. Jezeli chodzi o rozwoj to firma dba o to, zeby pracownicy sie rozwijali, wysyla oraz placi za szkolenia, nie ma z tym problemu. Jezeli chodzi o benefity to kazdy pracownik dostaje laptop oraz telefon, wszystkie akcesoria z tym zwiazane. Dodatkowo opieka zdrowotna, jakies upominki na swieta, dostep do platform elearningowych i inne :) Jezeli chodzi o upominki to sa naprawde na wysokim poziomie, nie bede zdradzac szczegolow, ale uwierzcie ze robia wrazenie. Biuro w ktorym miesci sie firma jest bardzo nowoczesne, z wlasnym barista, gdzie mozna zatankowac swieza kawe za darmo w takiej ilosci jaka pomiescisz, dodatkowo zawsze pod dostatkiem przekaski, owoce, batoniki energetyczne i inne bajery nie tylko w piatki ;) Firma jest transparentna i to bardzo cieszy. Forma zatrudnienia to UoP, ale z B2B tez nie ma problemu.

Zuzka

@M&M a jakie to były np pytania?

Czy Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Preferowana jest umowa o pracę. B2b raczej jak Ty naciskasz. Zleceń brak.

Antoni

Skoro firma ta preferuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę to proszę Cię o informację ile dokładnie można zarobić na początku zatrudnienia? Czy jest to stawka w wysokości najniższej krajowej? Liczę na rzetelną informację w tym właśnie zakresie.

@Antoni

Przecież to zależy od stanowiska. Generalnie z tego co ja zdążyłem zauważyć firma po prostu płaci rynkowe stawki.

Rozmówca

A co tu taki spokój, wszyscy na urlopach.

Rozmowa rekrutacyjna przez telefon to jakaś farsa. (usunięte przez administratora) która dzwoni jest komplenie nie przygotowana do takich czynności, nie wie o co pytać kandydata, nieudolnie zadaje pytania, jeśli o coś próbuje zapytać, to są to rzeczy z poza wymagań ogłoszenia. Zero doświadczenia. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi mimo zapewnień telefonistki, że napewno w ciągu 2 tygodni będzie odpowiedź co do decyzji (tak lub nie). Nie polecam.

Prawnik

GoWork walczy z hejtem, który jest wyrazem agresji wobec pracowników i narusza ich dobra osobiste. Niezależnie od tego hejt, bądący uporczywym nękaniem jest przestępstwem z art. 190a kodeksu karnego zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 8. Polecam artykuł, w którym GoWork pisze o swojej walce z hejtem: https://czyscimyinternet.pl/gowork-wlacza-sie-do-akcji-przeciw-hejtowi/

Odpowiedź
@Prawnik

Pozwole sobie odpowiedzieć za qaz, Prawnik w nawiązaniu do twojej wypowiedzi: 1) hejt to nienawiść, agresja, pogarda..... wyrażenie opinii qaz nie ,ma z tym nic wspólnego. Owszem dotyczy konkretnej osoby ale w żaden sposób nie wyraża HEJTU. 2) uporczywe nękanie to nie jednorazowe wyrażenie negatywnej opinii, takie działanie musi trwać klika miesięcy przez jedna osobę. Tu nie ma miejsca taka sytuacja, to że różne osoby wyrażają negatywna opinie na temat 1 osoby to nie jest uporczywy HEJT, proszę nie mylić 2 różnych rzeczy. 3) cieszę się że gowork usuwa hejtowe wypowiedzi ale tu akurat nie ma takich, pracownicy wyrażają swoja opinie, i nie ma tu nic wspólnego z agresją ani dobrami osobistymi i tu zaznacze że dobra to nazwisko, pseudonim, wizerunek czy wolność, tu nikt tego nie naruszył..... z opinii które zdążyłem przeczytać

Prawnik
@Odpowiedź

"GoWork to platforma, która służy wyrażaniu opinii o pracodawcach, nie służy natomiast obrażaniu pracowników. Szkalowanie pracowników na platformie - jest niezgodne z regulaminem GoWork. Obrażanie konkretnych osób poprzez ich identyfikowanie za pomocą inicjałów, stanowiska, imienia i nazwiska, imienia, imienia i pierwszej litery nazwiska - to naruszanie dóbr osobistych tych osób. Jeśli obraźliwe komentarze pochodzą z tego samego adresu IP - to jest to uporczywe nękanie, czyli wyraźny kłopot dla komentującego hejtera. Dziś nie ma nic prostszego dla organów ścigania jak identyfikacja adresu IP autorów hejterskich wpisów. To czy hejt jest hejtem oceniają organy ścigania, nie autorzy komentarzy. Jeszcze raz warto przeczytać artykuł, który to opisuje w kontekście GoWork: https://czyscimyinternet.pl/gowork-wlacza-sie-do-akcji-przeciw-hejtowi/

@Prawnik

W przestrzeni publicznej utarło się że imię czy inicjały nie są dobrami osobistymi. Art.23.KC Dobra osobiste człowieka, jak wszczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza iracjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej winnych przepisach. Publiczne osoby na profilach społecznościowych musiałyby pozywać masowo ludzi że na ich profilu są negatywne opinie. Czytając tutejsze wpisy, tylko jeden był uderzający w dobro osobiste i został usunięty, inne choć nie były też zostały. Podany link do artykułu, mówi że hejt będzie usuwany, ale hejt to wyzywanie i poniżanie a nie negatywne opinie.

Wsparcie

Bardzo dobrze napisane...

??!

Ta wypowiedź właśnie obnażyła że ktoś tu pisze w swoim imieniu, a nie żaden „Prawnik”.

Prawnik II
@??!

Prawników i mecenasów tez czasem coś rozwesela, a w szczególności prowadzenie przez kogoś dialogu z samym sobą na publicznym forum za pomocą różnych Nicków. Widać to niestety, ze posty zamieszczane są przez tego samego autora. Jaki jest cel takiego działania? Stworzenie wrażenia, że cała Polska z wypiekami na twarzy śledzi wątki na OChK? Czy może coś innnego? Trochę mniej zabawnego?

@Mecenas

Był tu wpis "Mecenasa" który nazwał się tak samo jak ja, ale odpowiadał na mój wpis, który twierdził ze jest tu hejt i został usunięty. Ciekawe dlaczego. (usunięte przez administratora)

@Wsparcie

Tu też był wpis innej osoby który mówił o różnych nickach i też został usunięty, gdzie tu hejt!

@Mecenas

Halo, jak to Mecenas? To ja jestem Mecenas. Kto się pode mnie podszywa?

Adwokat
@Mecenas

OK, oddaje nick, też mam ładny.

Wygląda na to, że każdą negatywną opinię można podciągnąć pod hejt - w skrócie.

Pogodyn

Uwaga! Uwaga! Dzis (29.06) intensywne opady deszczu, burze i silny wiatr. Mozliwe nagle wezbrania rzek i podtopienia. Stosuj sie do polecen sluzb które pomogą wam wyjść z kryzysu lecz lepiej wcześniej się przygotować, aby nie było niespodzianek

Alexander

Pragnę zauważyć że coś tu jest nie tak. Wpis „Kandydata” negatywny o Pani zajmującej się rekrutacją nie został usunięty, ale wpisy o Pani która odpowiada za sprzedaż wdrożeniową już tak. Pokażcie mi różnice do takiego działania.

Paul

Najczęstszy wpis na tym forum:" usunięte przez administratora". Brawo!

Igo

Może jest szansa, że się to niedługo zmieni.

Zostaw merytoryczną opinię o Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o.?

Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o.
  • Krucza 50
    00-025 Warszawa
  • NIP: 5252775789 REGON: 382039032 KRS: 0000770202

Operator Chmury Krajowej Sp. z o.o.