Bolsius Polska Sp. z o.o.

Opinie o Bolsius Polska Sp. z o.o.

Hl

Na jakim portalu ten film ?

Bhp

Czy firma i bhp dba o bezpieczenstwo zdrowie i dobre warunki pracy pracownikow?

Umf
@Bhp

Tak dba szczególnie tam gdzie przekroczony jest poziom hałasu i tam gdzie ludzie narażeni są na wdychanie stężonych zapachów

Pracownik haha

Tak najlepiej operatorzy podwyżki prawie po 1000 zł a Panie zero na produkcji odechciewa się pracowac zero doceniania Pań w tym zakładzie

Młody
@Pracownik haha

To chyba ,,wybrani,, operatorzy dostali...jestem operatorem i jedyne co mialem to 3% premii...szkoda słów....

Op
@Pracownik haha

Nie wszyscy operatorzy... Nie dość że zakład stoi na skraju upadku to jeszcze żeby dodać oliwy do ognia ma miejsce to segregowanie pracowników. Tak tylko przypomnę że osoby które odeszły i zostały zwolnione to ponad 50 osób a kryzys w następnym roku ma być jeszcze większy...

Obcy
@Młody

Może za krótko ptacujesz

Obserwator
@Pracownik haha

Konfekcja nigdy nie miała podwyżek w wrześniu. Tylko od stycznia wraz z wzrostem płacy minimalnej. W tej firmie nic sami nie dają Operatorzy dostali podwyżkę bo się zaczęli sami zwalniać a właściwie to porzucać prace z dnia na dzień. I nagle kierownictwo obstrukcji dostało że nie będzie komu pracować a już myśleli że się uda ludzi brzydko muwiąc(usunięte przez administratora)bo przecież kryzys jest i trzeba oszczedzać. Po postoju podnieśli normy produkcyjne o 9% Także teraz ledwie można dostać 5% premie, którą od września i tak obniżyli do 3 %

Too

Hej nie wiecie czy majtki sprawdzają bo potrzebuje parę sztuk szice a może się w którąś dziurkę się szpica zmiesci

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Specjalista ds. Personalnych w firmie Bolsius Polska Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
Bezradny

I tak wszyscy mówią ze jest źle a podwyżki są ale dla kogo dla całej reszty a te co najwięcej robią czyli szarych pań pakujacych nic jak zawsze żenada i beznadziejna zakład do bani

Pracuje w tej firmie 18 lat i takie gadanie że się rozpada i Bolsius upadnie to są co kilka lat Zgodzę się z tym są zmianowe przez które zwolniło się już sporo osób ale są też takie z którymi się idzie dogadać a co do zwolnień to faktycznie nie przedłużali umów z pracownikami którym się te umowy kończyły ale zwolnili też osoby które były zatrudnione na stałe a punktem odniesienia była ilość chorobowych przez pewien okres i osoby które pracują napewno wiedzą że były to osoby które chorobowe brały nagminnie w same łikendy albo od piątku do niedzieli a ze pracy jest mniej to była okazją do pozbycie się ich w Mahle jak był kryzys to ilu ludzi zwolnili setki i kto się nimi przejmował jak Bolsius zamkną to sobie ludzie inna pracę znajdo i będą żyć dalej ale takie nakręcanie się przez osoby pewnie zwolnione w tym okresie to mi wygląda na taką tępa propagandę jak na TVP

Obiektywna

No to w styczniu się wszyscy przekonacie co nadchodzi, mała podpowiedź zakład może stanąć i wysłać pracowników na 3 miesięczny bezpłatny urlop. Decyzja praktycznie podjęta chociaż są jeszcze wątpliwości, pozdrawiam;)

Franek

Nie tylko zwalniają leserow ale także osoby z dłuższym stażem pracy co chorobowe zdarzylo sie losowo raz na 5 lat także takie pisanie o chorobowych weekendowych ze takich zwalniają to bzdura A jeśli chodzi o prace to może się skonczyc przecież wkolo ile zakladow już niema z powodu sytuacji na rynku Nie porównuj lat do tyłu co nie bylo ludzi do pracy i że zaklad mieli niby zamykać teraz jest zupelnie inna sytuacja

@Obiektywna

Jakie ty bzdury wypisujesz żaden zakład nie może zmusić pracownika do urlopu bezpłatnego tylko pracownik może wnioskować o urlop bezpłatny skąd ty bierzesz te pierdoły jak ktoś nie wierzy to wystarczy zadzwonić do urzędu pracy

Obiektywna

To radzę się doinformować zakład może ogłosić postój i wysłać wszystkich do 3 miesięcy na bezpłatny urlop. Jeżeli Pan nie wierzy proszę poczytać i się doedukować;) Inna kwestia jest taka że bardziej od stycznia opłaca się ten postój zrealizować niż zakłada miałby funkcjonować. No ale skoro uważa Pan że to blef to od stycznia może być wielkie zdziwienie;)

@Obiektywna

Skąd ta pewność że będzie postój,ja chciałabym wiedzieć jak będzie bo teraz jest jeszcze dla mnie szansa na znalezienie pracy bliżej zimy będzie tylko gorzej.

@Hl

Na 100% pewności nie ma ale dla Pani bezpieczeństwa materialnego radziłabym poszukać nowej pracy.

@Obiektywna

Kto z nas ma oszczędności na 3 miechy.I wtedy ludziska zaczną na poważnie szukać pracy zapewne duża część znajdzie a strata dobrego pracownika o dużych umiejętnościach to duża strata. Ale przecież wystarczy nadusić start i maszyna idzie he he.

@Obiektywna

No właśnie się po informowałem jak to ładnie napisałaś i pokaż mi w kodeksie czy gdziekolwiek indziej że zakład wysyła na urlop bezpłatny czego się nawdychałaś zapachu na dyfuzorach z pracą jest słabo tu się zgodzę ale podwyżki we wrześniu dali i takie małe nie są więc zakład który upada daje podwyżki żeby sobie koszty zwiększyć trochę to nielogiczne jest kryzys ale jest wszędzie przez ceny gazu nerki i półproduktów a jak zwolnią ludzi to zwolnią i poszukamy innej pracy nie ma się co martwić na zapas

Młody

Jakie podwyżki? Te 3% premii?

Op
@Młody

No i tu się robi ciekawie bo z tego co mi wiadomo niektórzy dostali znacznie więcej teraz siedzą cicho ale ktoś pęknie i będzie duża afera. Poza tym nie rozumiem chęci zatrzymania części pracowników gdy na horyzoncie są gigantyczne podwyżki kosztów utrzymania. Jak to jedna Pani z biura powiedziała coraz częściej u góry słychać czy leci z nami pilot...

Obcy

Nie może

Hl

A co z tym postojem .(usunięte przez administratora)podwyżki dostali nieliczni ja niestety do nich nie należę.

Hl

Czyli to oznacza że wszyscy którzy mają umowy do końca stycznia będą zwolnieni .

@Hl

No raczej a po co mają pozostać jeżeli zamówień nie ma

Lol

To co się dzieje teraz to masakra a od stycznia ma być jeszcze gorzej, ale najlepsze jest to co się odprawia teraz na halach jedni trzęsą portkami drudzy mają wywalone obijają się i mają wielką radoche z tego wszystkiego... Jeszcze niektórzy widząc że zakład się rozpada postanowili że zanim to wszystko padnie pobiorą trochę asortymentu dla siebie i chowają po kurtkach spodniach a nawet w bieliźnie... Niby biorą niedużo ale jest to niezbyt etyczne...

@Lol

Jeśli chodzi o kradzież kto ukradnie więcej. Jakiś tam pracownik produkcji jedna świeczkę czy np ktoś kto zajmuje się zaopatrzeniem i o dziwo słyszysz o cenach z kosmosu zamawianego towaru. A na Śląsku szuka się zaginionego pociągu ze złotem a bolsius szuka zaginionego tira palet to jest kasa a nie jakąś tam świeczka w majtach z nadzieją ze może się pali. Kiedyś też całe palety gotowego towaru znikały ????

@A

No cóż jedna czy kilka świeczek dużej wartości nie mają ale jeżeli przywłaszczenie jest dokonywane regularnie i to nie przez jedną osobę a co najmniej kilkanaście w skali całego zakład to jest już problem. Z drugiej strony to fakt te pozabierane świeczki patrząc na ilość codziennego odpadu to nawet nie ułamek wartości. Gdybym była właścicielem i widziała ile dobrego asortymentu idzie do kosza zawału bym dostała. Jak ten zakład ma funkcjonować i nie być na skraju upadku skoro sami jego pracownicy od biura po produkcję działają na jego niekorzyść. Jak widzę zatrzymywanie maszyn pod wydumanymi powodami i śmiechami operatorów i pracowników produkcji to łapie się za głowę. Już nie wspomnę o tajemniczych awariach i dziwnych wypadkach przy których niszczony jest towar. Czasami myślę że to wcale nie są przypadki. Może komuś zależy na tym by zakład upadł...

@Lol

A czy ktoś się tak naprawdę interesuje jakie są przyczyny dużej ilości odpadu czy ktoś przyjdzie pogada co można zmienić poprawić a gdzie tam.Nie widziałem zatrzymania maszyny bez powodu bo idę po kawę np. może na jakiejś zmianie się zdarza. Raczej kumaci naprawiają żeby to szło bo mechanicy to priorytet 7 hala. Więc nie można mówić ogólnikowo. Pozdrawiam

Lol

Czeka na emeryturę. Już nie tylko ja odnoszę wrażenie że na tym zakładzie już nikomu kompletnie nie zależy i w zasadzie każdy czeka na koniec...

Poszukuję zatrudnienia na operator produkcji. Bolsius Polska Sp. z o.o. oferuje taką pracę. Czy zdarza się zmiana formy zatrudnienia w późniejszym czasie?

Operwklady

Przyjmij się jako operator na wkłady ja na dzień dobry mam więcej niż jakiś tam operator po 10 latach pracy np na 3 hali

Krystyna
@Operwklady

To o jakich stawkach mniej więcej mówimy jeśli mozna wiedzieć? Poza tym jak z resztą warunków, masz umowe o prace ? Atmosfera jest ok?

@Operwklady

Przyjmują do pracy czy nie ,na wkłady (siódma hala).

Mr. jj
@Hl

Właśnie w tym tygodniu odeszło 7 operatorów, porzucili pracę z dnia na dzień po tym jak nie było corocznych sierpniowych podwyżek pensji dla operatorów. Kierownictwo wraz z brygadzistami próbuje zatrzymać osoby które przymierzają się również do odejścia obietnicami baaardzo dużych podwyzek???? Rekrutacja na stanowisko operatora nadal odbywa się na zasadzie szukania frajera, tzn aby wyrwać pracownika za jak najmniejsza stawkę. A z kolei znajomi brygadzistów dostają najlepsze oferty tzn. dużo wyższa podstawe. I nie mówię tutaj o różnicy kilkuset zł a raczej tysiąca.

@Mr. jj

Święte słowa powaga

@Krystyna

Tu były podpisywane papiery głównie po to by zniewolić wolność słowa. Dotyczy to również podpisania klauzuli że nie wolno ujawniać swoich zarobków jedynie wiadomo o zarobkach jak ktoś się wygada więc praca wkłady płacą a 3 hala to bidusy. A podsumowując zmuszeni niejako dp podpisania pewnych klauzul pytam jeśli tak zakład może robić gdzie jest nasza wolność. A jeśli masz dobrego znajomego to startuj od warsztatu w z wyż jest inna bajka siedzisz męczysz telefon a dostaniesz jakiś tytuł np brygadzisty i kasa śliczna. To podsumowywujac tylko unikaj 3 hali i 5 tam zarabiają ci od wazeliny a normalni teraz robią za popychadła.

Zakład mahle przyjmuje. Może warto się tam udać

A

Biorąc pod uwagę że kiedyś okres letni był wysoko produktywny a teraz jest jak jest a co będzie zima to myślę że naprawdę warto szukać pracy, Być może i Mahle. Podstawą to stabilna i dobra praca. To naprawdę ten czas gdzie pracownicy czują się już nie potrzebni a nikt nam prawdy nie powie. Towarzyszom i towarzyszkom broni powiem ze nadzieja umiera ostatnia

@A

Myślisz że zimą będę redukować personel? Tylko w tym roku taka sytuacja czy już się tak zdarzało?

@Marcin

Firma już od paru lat produkcyjnie coraz gorzej stoi wiąże się to z utratą klienta a wchodzą inne firmy które widocznie lepiej zarządzane potrafią zrobić towar na poziomie i zyskać klienta wypierając bolsius z rynku. Obecni zarządzający oszczędzają na pracownikach ogólne zakłamanie, a jeśli są ważne decyzję że niedługo tak późna jesień będzie zakład zamknięty pracownicy dowiedzą się dzień przed jak jakiś wielki pan NAPISZE MEILA

Były
@Marcin

Na to wygląda

Czyli postój

Już prawie oficjalnie mówi się o jakimś postoju od lutego i nie wiem co myśleć. Na halach i w biurach jest o tym głośno a ci na stanowiskach zamiast dementować to nie zaprzeczają czyli jest coś na rzeczy. Od nowego roku przy gigantycznych cenach energii i braku zamówień zakładowi bardziej się opłaca wprowadzić postój niż funkcjonować na pół gwizdka... Prosiłabym o komentarz kogoś z szefostwa bo zaczynam podejrzewać że powtórzą manewr z przejściem pakowania na 4 zmiany czyli dowiemy się zaledwie dwa tygodnie przed wprowadzeniem tego postoju. Chciałabym zapytać ile będzie trwał i czy to prawda że będą wysyłać na bezpłatne urlopy, chcemy informacji...

Początek końca

Wiele osób pyta czy zwalniają czy nie. Ja powiem tak codziennie przejeżdżam koło przystanku Gabi plastu kiedyś na autobus czekało kilkadziesiąt osób, ostatnio 4, pracowników pochodzenia azjatyckiego też nie widać, może nie ma roboty ,może wyjechali,każdemu kumatemu polecił bym zmianę pracy bo zima będzie ciężka:)

@Początek końca

I tu masz racje

inflacja

Czy byly podwyzki w sierpniu?

@inflacja

Podwyżki na produkcji ogólne nie było ale myślę że ci co dali wypowiedzenia a zostali to podwyżki mieli.

Zuzia

Na prawdę zwalniają? W takim razie po co wystawiają ogłoszenia że szukają pracowników na różne działy... Byłam na rozmowie na stanowisko pracownik produkcji pakowanie i zaproponowano mi 3500 na rękę plus premia miesięczna 400 zł za brak chorobowego tylko że system 4 zmianowy dlatego powiedziałam że się odezwę, ale teraz mam wątpliwości:/ To 3500 netto i 400 premii to dużo? Podwyższają potem wynagrodzenia pracownikom produkcji?

KuBuS
@Zuzia

Chyba Ktoś tu na rozmowie o pracę jeszcze spał. W tym zakładzie 3.5k PLN na rękę? Hahaha dobry humor. Brutto to jeszcze bym się zgodził. A z tego co słyszałem, to teraz nawet premii nie dają z racji niskiej produkcji.

@Zuzia

Droga Zuzio powiem tak ,,a świstak zawija w te sreberka ''jeśli w sumie tyle kasy dają na pakowaniu to panie z pakowania powinny się zwolnić i przyjąć od nowa.Chętnie przytuliły by taką wypłatę.

Szukająca

Może ktoś wreszcie napisać wprost jaka jest sytuacja w firmie? Bo widzę dużo różniących się opinii. Przyjmują czy nie? Bardziej mi chodzi o pracę na zakładzie. Zwalniają pracowników czy to plotka? No i czy jest praca czy nie tzn czy są zamówienia?

Dzieje się źle nie ma pracy zbytnio więcej (usunięte przez administratora) niż dobrego jest produkowane takiej lipy nie było jeszcze jak robię 15 lat

H

Nikogo nie będą Zwalniać ogarnijcie sie ludzie z tymi plotkami .

@H

To fakt nie muszą zwalniać na produkcji, Pracownicy sami zaczynają się zwalniac

Ona
@H

Zwalniają, sam się rozejrzyj po halach. Ludzi wyganiają na urlop jeśli ktoś go jeszcze ma a jak nie to zostaje Ci "bank godzin". Kto ci zostanie w takim zakładzie jak widać, że znika w oczach.

H
@Ona

Sama sie przekonasz . Nie ma co tłumaczyć.. pierdoly i tak będą robić ludzie

Kaśka
@H

Nie zwalniają tylko umów nie przedłużają

Yhm
@H

Ciekawe co prawda nie zwalniają, ale po prostu nie przedłużają umowy pracownikowi któremu kończy się okres zatrudnienia. Poza tym sprawę załatwiają im sami pracownicy którzy składają wypowiedzenia tylko na jednej zmianie na pakowaniu od połowy lipca nie ma już 8 osób i to tylko jedna zmiana a pomimo tego i tak wysyłają na przymusowy urlop. Nie będą zwalniać bo niedługo nie będzie kogo zwolnić :D

A

Dla czego administrator usuwa kulturalny wpis cytuje "a jednak zwalniają". E znów wkłady się nie palą masakra zakład na skraju upadku i dalej robi zły towar, Czasem myślę że ktoś ma w tym cel

Lusia
@H

Pozwalali,zasłużone osoby też.a tych chorobowe non stop itd to nadal są

Lusia
@Yhm

Zwolnili nawet osoby z umową na stałe które pracowały kilka naście lat

@Lusia

Nooo zwolnili takich starych pracowników nawet "zasłużonych" jak babkę z deko ze zmiany a co nic nie robiła i siedziała na l4 a w kieszeniach nosiła perfumy wielka dama wymalowana śnieżką to co się dziwić, chciała być kimś ale nie ta drogę obrała

Zuzia

Gdzie masz te ogłoszenie??

Zaskoczona

Zakład jest ok ale ludzie niektórzy masakra ,panie tylko patrzą się suczyc po kontach a wracają do domu udawajac kochająca żonę.Niekiedy desperacko rozwala się małżeństwo i to już nie jeden przypadek .A pomyślał ktoś o dzieciach itp.Widocznie zakład daje mało pracy jak macie czas na schadzki za maszynami czy na korytarzach .Trzeba troszkę ruszyć mózgiem zanim wejdziesz z butami w czyjeś życie. M.N ????.Szanujcie pracę w tym zakładzie bo będzie coraz gorzej a znając życie bez kasy wróci jeden z drugim z podkulonym ogonem ,ale wtedy drzwi będą zamknięte.

@Zaskoczona

Ale masz męża.chyba że Ciebie to nie dotyczy a zazdrościsz Zdrady były są i będą. Kiedyś było tu głośniej o takich sprawach.

@Zaskoczona

O ile mi wiadomo to portal dotyczący opinii o firmie bolsius a nie o prywatnym życiu pracowników. Romansiki są wszędzie.

Ewelina

Nawet jeśli wpływają np na wizerunek firmy? Nie wszędzie jest taka polityka, w Stanach to jest podyktowane regulaminami czasami nawet.

Zostaw merytoryczną opinię o Bolsius Polska Sp. z o.o. - Zalesie Małe

• Jak się pracuje w Bolsius Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bolsius Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 171.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bolsius Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 142, z czego 15 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 78 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bolsius Polska Sp. z o.o.