Opinie o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Koleje Śląskie Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Śląskie Sp. z o.o. w Katowice

Piotrek

Ograniczenia w ilości pociągów ,chyba taboru i pracowników zaczyna brakować. Mniej pociągów ,ale liczba prezesów,dyrektorów,kierowników działów i związkowców bez zmian ,a jeśli mniej pociągów to i ich powinno być proporcjonalnie mniej.

KolejMan
@Piotrek

Nikogo nie brakuje a zamiast siać plotki zapraszam na grupę KŚ ile taboru wjeżdża i wyjeżdża. Trochę pokory, pracownicy ruchu a ponadto całe zaplecze serwisowe,warsztatowe i utrzymywania czystości pracuje na pełnych obrotach więc dla nich wszystkich wielkie brawa. Skończmy wszyscy się nakręcać,świat wróci do normalności..

@KolejMan

No tak,pracowników nie brakuje ,ale może prezesów,dyrektorów i związkowców za mało ?

@KolejMan

Jeżeli teraz bedą takie ograniczenia w ilości uruchamianych dobowo połączeń to conajmniej jeden prezes,odpowiednia ilość dyrektorów,kierowników działów,specjalistów,związkowców powinna zostać wysłana na tzw. przestojowe i otrzymywać 60 procent należnego wynagrodzenia! Powinno to nastąpić proporcjonalnie to ilości zawieszonych pociągów! Ale oczywiście nic takiego nie nastąpi,połączeń mniej ale pieniążki dalej wszyscy będą brać bez ograniczeń.

MiastoDuchów
@Piotrek

Facet, czytam te twoje wypociny,weź no odpuść już te smęty i narzekania na nich..jedno i to samo, nadepnęli na odcisk to skargę sobie poskładaj gdzie chcesz bo nudne to już jest na tym portalu...pozatym pomyliłeś miejsca..to nie księga skarg i zażaleń ani miejsce topienia smutków...

@MiastoDuchów

Jesteś krewnym/znajomym prezesów,dyrektorów czy związkowców?

Piotrek

Sytuacja na Śląsku dość poważna ,Covid 19 stwierdzony w miastach gdzie KŚ realizują połączenia a prezesi,średni pion kierowniczy i związkowcy zaklinają rzeczywistość. Ale czym mają się przejmować,niezłe pieniążki ci miesiąc na koncie są .

Góral
@Piotrek

A co byś oczekiwał..wstrzymac połączenia transportu publicznego,zamknąć wszystkich w 4ch ścianach ? Może jeszcze wysłać wojsko na ulice i postawić barykady?

@Góral

Oczekiwałbym większej kreatywności ze strony prezesów,kierownictwa średniego szczebla i związkowców zajmujących dobre posady w tej spólce,no ale właśnie to znięchęca do działania,żeby tylko posadki nie stracić! Jaki sens ma stworzenie tych niby stref bezpieczeństwa? przecież konduktorzy i kierownicy pociągu i tak mają kontakt z pasażerami w pociągu a także kontakt pomiędzy sobą.

Piotrek

Tylko że w takiej sytuacji nie tylko pasażerowie stwarzają zagrożenie epidemiczne dla obsługi ale także obsługa dla pasażerów i dla siebie. Celujacy z kreatywnego zarządzania !

Pasażer

Czy konduktorzy konduktorki kierownicy pociągów którzy mają bezpośredni kontakt z pasażerami będą mieli rękawiczki do ochrony przed zagrożeniem ze strony koronawirusa

@Pasażer

Jasne,zasponsorują działacze związkowi którzy w tej firmie dominują w dziale audytu,kontroli,BHP,itp.

@Pasażer

Według KŚ najważniejsi są maszyniści, żeby to biedaczkom nic się nie stało a konduktorów, kierowników i kasjerki mają gdzieś to tylko numerki, które mają zarabiać !!! (nie mówię bo spora część maszynistów jest w porządku ale niektórzy... ) Koleje Śląskie za późno się zorientowały, że potrzeba takich rzeczy dla drużyn konduktorskich, myślę gdyby trzeba było to organizować maszynistom byłyby na drugi dzień. SZKODA, że ich tak traktują bo oni mają pierwszy kontakt z pasażerami np. z lotniska.

@Piotrek

Piotrek masz rację. Nie wiem po co te związki jak nic nie robią... powinni się wszyscy wypisać , może by się opamiętali.

Piotrek

Wiem jak jest. Liczą się głównie maszyniści a ci zrzeszeni w związkach ,głównie w NSZZ to już mają status medium. Kasjerki / kasjerzy ,drużyny konduktorskie mają być tylko efektywna siła robocza ,gdyby mogli to najniższa krajowa by płacili. A najgorsze że byli rozsądni ludzie w tego firmie ale robiono wszystko żeby się takich pozbyć bo byli problemem głównie dla średniego szczebla i związkowców czyli dawny beton z przewozów regionalnych. A prezesi nic nie lepsi,sami kolesiostwo wspierają. Taka spółka powinni zarządzać solidni menedżerowie ,najlepiej z zagranicy ,ludzie którzy mają pojęcie jak wygląda nowoczesna kolej .

rozczarowany

Na pytanie, czy pociąg dojedzie do celu o czasie, czy przewidywane jest opóźnienie ( wiedząc, że na trasie trwają prace modernizacyjne torów), gdyż musiałem się przesiąść do pociagu IC w dalsza podróż, otrzymuję od konduktora odpowiedź : nie jestem jasnowidzem. Brawo, za kompetentną i miłą obslugę :) Gdybym mógł nie wsiadłbym więcej do pociągu Kolei Sląskich.

@rozczarowany

Utrudnienia możliwe do przewidzenia związane z modernizacjami takie jak ograniczenia prędkości czy ruch jednotorowy są przewidziane w rozkładzie jazdy. Jeśli opóźni się pociąg InterCity, który ma priorytet albo jeśli wykonawca robi wprowadzi jakieś awaryjne ograniczenia prędkości (a niestety w przypadku tej modernizacji ma to miejsce dość często) to kierownik pociągu najczęściej dowiaduje się dopiero gdy pociąg dojedzie do stacji na której będzie musiał odbyć przymusowy długi postój. Nie wszystkie opóźnienia są możliwe do przewidzenia.

Maszynista

Na rozmowie był dyrektor biura trakcji, ktoś z kadr i maszynista instruktor. Każdy z nich udawał że zna się na swojej pracy. Żeby ta praca wyglądała tak jak obiecywali na rozmowie... Obiecanki nie mają nic wspólnego z tym co zastałem na gruncie.

Ile chcesz zarabiać Jakie były ostatnie zmiany w instrukcjach kolejowych

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik magazynu - kompletacja zamówień
Piotrków Trybunalski
ESA logistika Polska sp. z o.o.
logo firmy Kierowca w Transporcie Międzynarodowym C+E
Grodzisk Wielkopolski
Wolter Koops International Logistics Sp. z o.o.
logo firmy Technik Serwisu
XAPIKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rzezuch

Witam, Szukam opinii na temat pracy Dyspozytora w Kolejach Śląskich. Jakie warunki pracy i jakie zarobki? Obecnie pracuję jako Dyspozytor w PKP Cargo, ale myślę o zmianie.

@Rzezuch

Jak podliżesz się władzy średniego szczebla,dawny beton PKP i zapiszesz do odpowiedniego związkowca to pewnie dostaniesz świetne warunki pracy i płacy! W KŚ tak to działa.

@Rzezuch

Bierz przykład z działaczy NSZZ tam błyskawicznie ze stanowiska np.kierownik pociągu czy konduktor można zostać pracownikiem działu kontroli i audytu za dwa razy lepszą pensję! Powodzenia.

Stadler
@Rzezuch

Zapytaj swojego kolegę który tam przeszedł z twojej dyspozytury.

@Stadler

Tylko który to kolega?

@Rzezuch

Ja nie pracuję w Katowicach.

@Rzezuch

Pewnie to jakiś zasłużony związkowiec,bo w tej firmie to tylko układy polityczno-związkowe,bez tego lepiej do Biedry na kase idż pracowac.

@Piotrek

Pracowałeś tam, że masz takie zdanie?

Gosc

Chcialabym napisac o tym jacy to jezdza kierownicy pociagu otoz w dniu dzisiejszym moje dziecko pierwszy raz jechalo same do Katowic z Zebrzydowic o godz 10.12 odprowadzilam do pociagu i chcialam porozmawiac z kierownikiem zeby mial dziecko na oku bo pierwszy raz jedzie samo i zeby bezpiecznie dojechalo na powitanie ten dupek mnie (usunięte przez administratora)mu przeszkadzam i czy nie widze ze jest zajety i ze nie bedzie nikogo pilnowal i jeszcze cos tam szczekal ale juz go nie sluchalam dzieki Bogu dziecko moje dojechalo szczęsliwie ale temu (usunięte przez administratora) bardzo dziekuje za taką pomoc widac teraz jak ci frajerzy traktują ludzi zamiast pomagac to cie jeszcze (usunięte przez administratora)pozdrawiam P.S.juz nie bedziemy jedzic tymi kolejami bo tam są chamskie kanary

antymadka
@Gosc

Oho roszczeniowa madka polka, beneficjentka 500+. Kierownik pociągu z pewnością ma wiele obowiązków i na pewno nie będzie wyręczać rodziców jakiegoś dziecka w ich obowiązkach.

Matador

Naoglądała się jak w liniach lotniczych można dziecko przekazać obsłudze i myśli że wszędzie będzie się wyręczać obcymi osobami nad opieką..może w autobusie też kierowca ma sie dzieckiem zająć a ty wrócisz do domku?

@Matador

Mniej zatrudnionych kolesi po znajomości,mniej związkowców,więcej ogarnietych pracowników a firma będzie działać lepiej.

Cug

Nowy rozkład jazdy to porażka nie idzie na 7:00 do pracy zdążyć trasa Tarnowskie Góry - Lubliniec

KontrolMan
@Cug

..a gdzie byłeś jak Koleje Ślaskie zbierały propozycje od pasażerów na przyszły rozkład jazdy? Teraz narzekać najprościej .

Cuk
@KontrolMan

Ale przy propozycji trzeba podać swoje dane osobowe, a teraz obowiązuje RODO. Naprawdę Koleje Śląskie nie mają nikogo kto domyślił by się na którą ludzie dojeżdżają?

MalwinaPasażerDG
@KontrolMan

Napisz/zadzwoń na infolinię i zapytaj na jakiej zasadzie jest układany rozkład jazdy ...bo nie jesteś jedyny i nie tylko twoje miejsce zamieszkania jest istotne w tak dużej aglomeracji....no chyba ,że nawet zadzwonić nie będziesz mógł z uwagi ,że twój głos tez jest zastrzeżony i RODO i srodo..

RODO
@MalwinaPasażerDG

Po co dzwonić jak tu szczegółowo pisze na jakiej zasadzie jest układany rozkład jazdy: https://link.do/ZR7yV

Witam, mam pytanie odnośnie przyjęcia na świadectwo maszynisty w spółce,czy w tym roku są takie planowane?

Kasjer

Mam zapytanie o stanowisko kasjera. Czy faktycznie kasjerzy pracują w różnych miastach na Śląsku. Pytam ponieważ odległości między poszczególnymi miastami nie są małe i trudno byłoby dotrzeć do danego miasta np. na poranną zmianę dla osoby, która nie prowadzi samochodu. Z góry dziękuję za odpowiedź

@Kasjer

Zadowoli Cię ok.2800 brutto ? Idź do Lidka ,tam dostaniesz 3500 na początek i paradoksalnie będziesz bardziej szanowany bez związkowego wpływu i układu.

ras luta

Nie zdążyłem na bake w kielni....

bob marley

późna sa

Pasażer

Jeżdżę praktycznie codziennie waszymi pociągami na odcinku Rybnik - Katowice. Raz na tydzień pociąg nie dojeżdża do Katowic spóźniony, nie idzie do pracy zdążyć wyjeżdżając 1,5 h przed 8 z Rybnika. Totalne (usunięte przez administratora) nie ma sie co dziwić że jednak większość wybiera transport samochodowy.

Doinformowany
@Pasażer

Tak,zgadza się, jednak KŚ nie mają na to wpływu, kilka odcinków na tym szlaku jest jednotorowych więc na logikę musi odbyć sie tzw mijanka z pociągami z naprzeciwka.Oczywiście możnaby zrobić pociąg w 1 kierunku od początku do końca ale wtedy wiadomo,jeździły by rzadziej. Reasumując przewoźnik nie odpowiada za brak torów na szlaku.No i nie zapominajmy iz tym szlakiem jeżdżą jeszcze pociągi towarowe oraz IC więc jakos trzeba to wszystko upchnąć. A co do transportu drogowego, każdego wola..Dziwnym trafem mimo wszystko wiele osób jednak wybiera transport szynowy...

Gododi

Dzień dobry wszystkim, mam pytanie a jak z zarobkami na konduktora mniej więcej na miesiąc??

@Gododi

Słabiutko. Niewiele więcej niż pensja minimalna. Żadnych dodatków za staż pracy,za święta za nic! W IC czy PLK dostaniesz ulgę na pociąg ,w KŚ za bilet na IC premium płacisz pełna cenę,czyli 150-200 złotych. Nie lepiej spróbować do LEO? to czeska firma,bez betonu związkowego i humoru ludzi dawnego PKP którzy na każdym kroku będą Ci udowadniać że są lepsi i mądrzejsi. Ja odradzam,powodzenia.

Witam. Czy jako KŠ planujecie Państwo w najbliższym czasie szkolenia na świadectwo maszynisty oraz czy jest jakaś granica wieku dla kandydata?

@Marcin

Prawo pracy gwarantuje Ci zatrudnienie do osiągnięcia wieku emerytalnego,oczywiście w teori! Bo w praktyce ktoś kto ma np.50 lat pewnie nie może już być szkolony na maszynistę,ale prawie 65 letni związkowiec może być maszynistą czy nawet instruktorem!(usunięte przez administratora)

Nowy rozkład jazdy z Katowic do Zwardonia w godzinach pracowniczych- TO PORAŻKA

@Basia

Ludzie kończą pracę o 14, u celu pół godziny później. Ci którzy jadą z Komorowic czy z Północy muszą na Dworcu. Głównym skakać z pociągu do pociągu. W sobotę pociąg po 14 nie jedzie wcale. Wniosek: Koleje Śląskie chcą mieć mniej pasażerów.

@Basia

Jeszcze jedno: codziennie, obsesyjnie dwukrotne w ciągu dnia sprawdzanie biletów, podczas gdy większość ma miesięcznie. Mało tego, za 10 minut pyta się czy było już sprawdzane. TRAGEDIA

Andi2
@Basia

Szanowna Basiu, czy zapamiętujesz wszystkich napotkanych ludzi w ciągu jednego dnia? To wyobraź sobie rotacji wsiadajacych i wsiadajacych pasażerów. Pięć i więcej pociągów na zmianie. Kto jest wstanie zapamiętać na jednym pociagu czy już sprawdzał mu bilet ? Po rotacji pasażerów w krótkim odstępie czasu. Troszkę wyrozumiałości. A ponadto podróżny ma obowiązek okazać bilet wraz z dokumentem upowazniajacym do ulgi na każde wezwanie kontrolującego. Natomiast z pewnością nie jest to celowe działanie i naprzykzanie się obsłudze. Zapewniam. Pozdrawiam.

Pasażerka
@Basia

A pisała Pani w tej sprawie skargę albo sugestię czy tylko tutaj Pani umie narzekać ? Bo my pasażerowie pisaliśmy i rozkład jazdy został specjalnie dla zmieniony (jak wynika z informacji podawanych na monitorach w pociągach). Jeśli coś nie pasuje to WARTO pisać ( u nas każdy wysłał do nich wiadomość - bo to co zrobili nie mieści się w głowie !!! Pociąg z pracy zlikwidować. Nie wiem kogo to pomysł ale jakbym tego kogoś spotkała to nic by z tej osoby nie zostało!!!)

Bożena

Widzę, że od pewnego czasu na forum dominują wypowiedzi oceniające usługi oferowane przez Koleje Śląskie Sp. z o.o. Jednak celem forum jest wyrażanie opinii na temat pracy w danej firmie, dlatego zachęcam pracowników do podzielenia się swoimi doświadczeniami. Czy odpowiadają wam warunki zatrudnienia? Jak oceniacie atmosferę w pracy? Firma Koleje Śląskie Sp. z o.o. prowadzi również aktualnie rekrutację min. na stanowiska: Maszynista pojazdów trakcyjnych, Kasjer stacjonarny czy Zwrotniczy: https://www.kolejeslaskie.com/bip-2/praca/

Andi
@Bożena

Poczekamy, zobaczymy? Nowy Prezes , więc dajmy mu troszkę czasu. Może zajmie się układami i układzikami.A w szczególności kompetencjami podległych mu pracowników. Pozdrawiam.

@Andi

I jak długo będzie prezesem ? Do następnych wyborów samorządowych? Pozatym wiele patologii pozostanie bo kładzie się nacisk na oszczędności,np.poprzez likwidację punktów rewizji technicznej,limitowanie załóg pokładowych,itp,ale biura oj bogato,bogato,dzielnica Giszowiec rządzi.

Grażyna Żaczek

Koleje kpia z seniorów. Bilet z zniżka jest droższy od normalnego

Andi
@Grażyna Żaczek

Otóż nie jest droższy! Lecz na krótkich odcinkach gdzie w specjalnej ofercie są tzw.Liniowki bywa że liniowa jest nieco tańsza , są to głoszone różnice. Natomiast z kilometra obliczajac należność za przejazd , różnica w uldze Senior 60+ jest znaczna .Reasumując na liniowkach za 4-5zl. Tak jest jak Pani wspomina. Natomiast na dłuższych odcinkach Seniorzy zyskują. Pozdrawiam

Beznicku

Obsługa kas biletowych kolei śląskich to jakaś kpina. Dlaczego koleje śląskie wiedząc że coraz więcej turystów zza granicy przylatuje do Polski, nie zacznie uczyć lub finansować kursów języka angielskiego? Dzisiaj byłam świadkiem jak przyszedł pan mówiący tylko i wyłącznie po angielsku , zaczął rozmowę do pani z kasy A owa pani zaczęła do Pana mówić po polsku. Jak ten Pan miał zrozumieć się pytam? I to nie pierwsza taka sytuacja. Gdyby ten Pan nie miał pod ręką osoby która mu z życzliwości pomogła się porozumieć z panią z kasy to co taka osoba miała by zrobić? Koleje śląskie powinny zacząć myśleć nad doszkalaniem swoich pracowników bo przez takie sytuacje zaczną tracić klientów.

@Beznicku

W Kolejach Śląskich byli pracownicy którzy bardzo dobrze znali języki obce. Ale przez pion kierowniczy byli traktowani jak wrogowie ,bo Ci znają tylko dwa zdania po rosyjsku z czasów szkoły podstawowej .

John

Samo życie

wypass555@interia.pl

Siedzie w pociągu relacji Czechowice Cieszyn i w godzinie odjazdu kierownik pociągu informuje że będzie opóźnienie 30min bo musimy czekać na osobówkę z Katowic. Patologia jakas! Czekać można 10min a nie pół gdz albo lepiej! Przez to stracę połączenie w dalszą podróż!

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Śląskie Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 215.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 133, z czego 6 to opinie pozytywne, 79 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Śląskie Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Koleje Śląskie Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Śląskie Sp. z o.o.