Guardian Częstochowa Sp. z o.o.

Opinie o Guardian Częstochowa Sp. z o.o.

QWERTY Nowy wpis

Liczyliście na podwyżki od stycznia, udało się? Jeżeli tak to o ile wzrosły wynagrodzenia? Szczególnie zależy mi na informacji ile aktualnie zarabia się na stanowisku Mistrza Linii Produkcji Szkła, mam zamiar śledzić oferty ponieważ ta w sieci jest już nieaktualna ale może coś się pojawi wkrótce.

Marcinek Nowy wpis

Witam jakie zarobki na dzień dobry w tej firmie

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Guardian Częstochowa Sp. z o.o.?

Luk

Bo oprócz zarobków ważna jest też dobra atmosfera w pracy, której tam niestety nie ma.

@Luk

A co powoduje, że jak napisałeś - nie ma tu dobrej atmosfery? Bardziej chodzi o pracę w zespole czy szefostwo? Widziałam, że komentujący tutaj też nie są zadowoleni z zarobków. Jest to najniższa krajowa?

Gram Nowy wpis

Małe zarobki jak na 4 brygadowke ludzie czekają do stycznia jakie będą podwyżki jak nie zadawalajace to niestety będą odchodzić

Jaka szansa, że pracownik produkcji zostanie tu mistrzem? Zdarzają się takie sytuacje i co o tym decyduje? Zauważyłem wygasłe 10 m-cy temu ogłoszenie dla mistrza linii produkcji szkła. I tak sobie myślę, co jest motywacją dla codziennej pracy w tej firmie, co oprócz kasy? Bo co właściwie znaczą słowa z ogłoszenia o wynagrodzeniu adekwatnym do posiadanych kwalifikacji? O jakiej kwoty się w tej firmie startuje i kiedy są pierwsze podwyżki, pierwsze możliwości na awans?

Potencjalny pracownik

Mam pytanie słyszałem, że macie związki zawodowe. Czy robią coś dobrego dla załogi?

ZlyPracownik

Niestety wszystko co jest tu opisane, jest prawdą. Firma zeszła kompletnie na (usunięte przez administratora). Obsady ograniczone do minimum na prawie każdej linii. Ludzie latają jak (usunięte przez administratora) Pracy jest ponad ich możliwości. W firmie nie ma żadnych inwestycji. Brak jest szacunku do człowieka. Jeżeli jesteś dobry i masz ponad przeciętne umiejętności to masz (usunięte przez administratora) Od 2 lat nie było żadnej konkretnej podwyżki wynagrodzeń. Same ochłapy. BHP jest oderwane od rzeczywistości. Zajmują się pierdołami bo ktoś barierkę położył albo potrzaskał kilka sztuk szkła. Firma ma problem ze znalezieniem nowej załogi. Przestała być atrakcyjna. Nie oferuje prawie żadnych benefitow nowym pracownikom i w dodatku obiecuje matrixy i premię która jest ostatni rok i potem zostanie zlikwidowana. Po prostu zwyczajnie ich okłamuje Powód to oczywiście oszczędności. Kierownicy i supervisorzy są wystraszeni. Wymuszają na pracownikach pracę ponad ich godność bo plan musi być zamknięty. Nie liczą się z ich zdaniem. Jednocześnie boją się odezwać bo lepiej gonić ludzi niż się postawić i spróbować rozwiązać problem. Praca w Guardian Częstochowa jest stresująca i niebezpieczna z racji jej charakteru. Nie polecam pracy w tej firmie. Nie ma tu żadnej przyszłości. W ostatnim czasie zwolniło się sporo osób i zapewne jeszcze wielu to zrobi.

Gigi
@ZlyPracownik

Co do bhp to jak wygląda szkolenie z tego zakresu? Są ludzie odpowiednio przeszkoleni, aby te zasady firmowe z bhp przestrzegać? I co to znaczy że te zasady są oderwane, chodzi, że są jakieś niedopasowane? O co chodzi?

Zając997

Witam , pracuje obecnie w Guardianie i szukam innej pracy będę się zwalniał. A Jeśli chodzi o innych to tak samo się zwalniali sami od początku roku odeszło jakieś 20 osób może więcej. Nie liczę tych co ich zwolniono bo się odezwali bądź o coś upomnieli. Zanim trafiłem do Guardiana byłem miałem pozytywne nastawienie na tą firmę nie chciałem wierzyć w to co piszą, ale teraz wszystko potwierdzam. Wytrzymałem półtora roku. Stawki obniżają i to gadanie na koniec roku że Guardian rozdaje szkło prawie za darmo nie opłaca się produkcją bardzo niska sprzedaż więc podwyżka była jakieś 100 zł wychodzi na miesiąc , po wszystkim chwałą się że Guardian Częstochowa miał najwyższą sprzedaż ze wszystkich. Roboty dokładają linia produkcyjna i dzie jeszcze raz szybciej niż w Niemczech. BHP owszem jest ale dla wygody zarządu żeby mieli za co ci potrącić i opiepszyć że to twoja wina. Są słupki z rury pcv jeśli go dotkniesz to prawie prokurator. Tak samo jak na większych maszynach miejsca coraz mniej do jazdy wszędzie ustawiają barierki aby chroniły pieszego tylko jadąc 40tonową maszyna ta barierka nic nie pomoże. Ale spróbuj ją puknąc lub zarysować to prawie prokurator. Pozdrawiam wszystkich i zastanów się dwa razy zanim tu złożysz papiery.

Kobieta
@Zając997

A na jakim stanowisku byłeś? Pytam, bo ciekawa jestem, czy jest tak samo na każdym, niezależnie od działu i zespołu. No i z tą podwyżką to łącznie ile wychodzi, jak tam się zarabia? Każdy ma swoje indywidualne oczekiwania w sumie.

zuzak9

Powiem tak, oszczednosci to sie tu nie odlozy. pensje sa jedne z nizszych jakie mozna w regionie zarobic tyle ze sie chwalisz bo w duzej fabryce pracujesz. lepiej w malej firmie mniej roboty i pensja wyzsza a tu tylko banda kolesi wszustko przekupione spasione na kontraktach a ludzi maja za nic

Pamela reaktywacja
@zuzak9

Darujcie sobie tą pracę, z tego co wiem z pierwszej ręki to zwalniają się ludzie tam na potęgę, od dwóch lat wręcz śmieszne podwyżki w granicach 150 zł. Śmiech na sali. Do tego praca w ciepłe, grubych ciuchach, ciągłym stresie i wszystko potrzebne do pracy musisz sobie wywalczyć. Kible na kouterze to przypominaą wiejskie wychodki, warunki pracy są straszne jak na 21 wiek. No i cała góra z dwuimiennym to banda kolesi (usunięte przez administratora)

Iwona
@Pamela reaktywacja

Co jaki czas macie te premie o których wspominasz? Co rok czy częściej? A tak w ogóle to czemu ludzi zwalniają, wiesz może? Jakieś redukcje są czy co?

To Ja;)

Praca jak praca nie jest to Dolina Krzemowa;) Wytykanie jest tu normalne bo taki mental ludzi pokrzywdzonych tzn. ludzi którzy pracują kiedy chcą a nie kiedy powinni. Tak to nie fabryka ogórków i nie ma elastycznego czasu pracy. No cóż nie jest lekko a szkoda. Każdy ma prawo wyboru i może pracować gdzie indziej lub nie. Problem egoizm i egocentryzm przez duże E. Myślę że ludzie którzy są nie zadufani w sobie i mający umiejętności dadzą sobie spokojnie radę w tej pracy.

Emilia
@To Ja;)

Piszesz że nie ma elastycznego czasu pracy - to w jakich godzinach się tutaj pracuje? 8 godizn dziennie czy więcej? Możesz dać znać?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Guardian Częstochowa Sp. z o.o.?

Praca jako bezmyślny robot wykonujący polecenia, za myślenie kara - zresztą kara za wszystko. Pracowałem już w innych korporacjach, ale czegoś takiego nie widziałem

Remek
@Michał

Nie przepadam za uogólnieniami, kompletnie nic nie wyjaśniają. Możesz jaśniej napisać, za co niby dostawałeś kary i jak się one mają do zarobków?

Czy w Guardian Częstochowa Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Matura

Zgłosisz to masz prze.......e. Żadnych reakcji. Ręka rękę myje. Same kolesiostwo i nepotyzm.

@Matura

A jakie te problemy zgłaszają zazwyczaj pracownicy? Jaka tu panuje atmosfera? Zespół jest fajny? Pytam, bo chciałabym aplikować, ale szukam zgranego zespołu aby dobrze mi się pracowało

Macionczyk
@Joanna

Wszystko co związane z bezpieczeństwem. Ale zgłaszasz że coś jest nie tak to ty masz prze.......e bo nie dopilnował ten co jest nad tobą - a właśnie jemu musisz zgłaszać ;)

@Macionczyk

Nie da się pominąć tej drogi służbowej? Co dokładnie dzieję się z tymi pracownikami, którzy zgłaszają?

Joanna

Co się dzieje jak pójdziesz wyżej w takim razie? Od razu zwalniają bez czekania na koniec umowy? Każdy pracownik jest tak traktowany czy są może jakieś wybrane stanowiska, które mają inaczej?

pandora

2022,12,16 - wlasnie trwaja negocjacje w temacie podwyżek - dyrekcja lekcewazaco podchodzi do rozmow nie majac SZACUNKU dla przedstawicieli pracownikow i nas samych - dwuimienny zaproponowal 2% podwyżki - zwiazki nie godza sie na takie propozycje i chca korzystac z mozliwosci prawnych - na to dwuimienny zmienia plany produkcyjne i bedziemy pracowac przez cale swieta -

Seba z Piwem
@pandora

Całe te związki zawodowe to jeden wielki śmiech. Szczekają na lewo i prawo a jak idą na rozmowę to języka w gębie nie mają.

Gg
@Seba z Piwem

A byłeś na zebraniu żeby tak pisać widziałeś jak są prowadzone rozmowy jak dwu imienny (dyrektor) ma ludzi w czterech literach . Jak robisz tam to wiesz jaki to jest wyzysk z ludzi jak są traktowani jak po obcinali na danych odcinkach ludzi że teraz latają jak mrówki

Matura
@Gg

Przecież Fifuś nagrywał wszystko i dał odsłuchiwać komu popadnie jak to "walczyły" związki ... A potem w imię współpracy jeden drugiego po.......La do tego złego dwuimiennego ...

Jakie są warunki zatrudnienia w Guardian Częstochowa Sp. z o.o.?

Danielek od Zieminaka

Warunki: 32zl brutto na godzinę 4 brygady Pracujesz świątek piątek Na każdym kroku masz p..(usunięte przez administratora)

@Danielek od Zieminaka

A jakość samej w sobie pracy? Czy jest bardzo wyczerpująca? Po ile lat średnio ludzie tu się utrzymują?

Danielek od Zieminaka
@Dorota

Są tacy którzy większość zmiany się prześpią albo poogladaja filmy na procesie. Ale jako nowy będziesz miał odrazu do podpisania sterty segregatorów że już się na wszystkich procedurach znasz i wszystko już umiesz ... Jak masz możliwość podjęcia innej pracy to się nie zastanawiaj ani chwili ...

@Danielek od Zieminaka

Poczekaj... Serio nie pracują i kasę z tego mają? i firmie to nie wadzi, obroty są jak należy?

Joanna

A dużo osób już tak zostało zwolnionych? Spora rotacja jest? A jak w ogóle atmosfera pomiędzy pracownikami? Można z każdym pogadać?

Macionczyk
@Joanna

Zwalniają tych z którymi im nie podrodze. ile byś nie pracował to ciągle szukają na siłę twoich porażek. Bardzo dużo dwulicowych ludzi będzie wokoło.

Tragedia. Wielkie korpo do zarabiani kasy dla rasy panów z USA. Słabo platna praca bez perspektyw, ktora dodatkowo wymaga poswiecenia swojego zycia prywatnego.

Artur

Jestem szczesliwy,ze koniec pracy w tym obozie...co niektorzy z gory powinni napisac ksiazke „Od spania pod piecem do dyrektora”. Co niektorym pasuje, ze starzy pracownicy odchodza albo sie ich pozbywaja, bo za duzo widzieli i wiedza. Nowi tez sami uciekaja. Nowe kieownictwo stworzone z wypranych lbow, ktorzy to jeszcze pare lat temu z miotlami biegali po hali. Strzelasz z ucha to moze czeka Cie awans lub szansa na lzejsza robote. Jak wszedzie rowni i rowniejsi.. Zal czytac tych co zachwalaja tam prace..

Jestem byłym pracownikiem tej firmy. Od razu powiem że zrezygnowałem ze względów prywatnych. W firmie panuje miła atmosfera, pieniądze teraz 28 zł brutto pracownik produkcyjny. Polecam każdemu, ten zakład. Prosze nie wierzyc w durne opinie że zaklad to kolesiostwo itd. Dla mnie to zaklad gdzie chce się pracować

Tytustytus

Na jakim dziale pracowałeś przyjmują samych pociotków szczujnia jak w każdej korporacji i przestań zachwalać, a co powiesz na temat tzw. Dżikoru wiesz co to jest i jakie zdrowe?

pamela

Chyba jaja sobie robisz, praca fajna kierownictwo ma tak łby wyprane że szok, wariactwo na punkcie BHP no i co najważniejsze zawsze jest winny pracownik najniższego szczebla, u nigdy nie beknie kumpel menadżera, ogólnie spychologia na maksa a jeśli ktoś napisze że jest inaczej to mój przypadek dobitnie pokazuje że nie znacie realiów tej pracy. Na szczęście było parę osób na poziomie i będę ich miło wspominać

Iza
@pamela

No nie da się ukryć, że nie masz zbyt dobrego zdania o pracy w Guardian. Ale tak naprawdę nie powiedziałaś nic odnośnie ogólnych warunków zatrudnienia, na jakie można tam liczyć. Mnie szczególnie ciekawią tamtejsze zarobki. Możesz wypowiedzieć się na ich temat?

.......
@Iza

29zł brutto do tego dwie premie roczne i niektórzy mają tzw matrixy, ogólnie miesięcznie wychodzisz około 4200-4400. Ale ja złego zdania o samej pracy nie mam broń Boże, ciekawa i szybko zlatuje, nie ma dwóch takich samych dniówek , problemem jest raczej tak jak wszędzie w Polsce stwarzanie sztucznie wydumanych problemów przez kierownictwo które jak ognia boi się kierownictwa całej spółki. Nigdy nie jest winien technolog, kierownik, majster czy menadżer zawsze jest winny operator. No i straszne kolesiostwo, pracowałem u kilku pracodawców w Częstochowie a nawet na Śląsku ale z takim kolesiostwem na górze jakie jest tam to się nie spotkałem. Jeśli chcesz tam iść to spoko, bo praca i zarobki nie są tam złe dopóty nie zetkniesz się z innymi problemami.

omen

długo tam pracowaleś? może nie do końca poznałeś realia tej firmy.....

...
@omen

No realia są takie że musisz przysłowiowo chlac wódkę, jeździć na rowerach czy grać w tenisa z kimś wyżej, jeśli się nie kumplujesz to w razie sraczki mimo że jesteś niewinny jeśli zapadnie decyzja że muszą kogoś spuścić to ty wylatujesz. Okropne kolesiastwo na samej górze, a góra jak ognia boi się Luksemburga. Sama pracę bardzo miło wspominam choć nie raz się kilometrów narobiło a ile nerwów było, ale było ciekawie. 6 lat pracowałem i myślę że dość dobrze poznałem ten grajdołek.

Zależy gdzie pracowałeś, na jakim dziale bo może w niektórych działach panuje miła atmosfera ale jak twoja premia uzależniona jest od ilości zgłaszanych zagrożeń i kablowanie na innych to raczej nie wróży to pozytywnych kontaktów między ludźmi (i działami).

GK

Ten komentarz jest napisany na zlecenie "władz", totalnie niezgodny z prawdą.

Wojciech
@GK

Naprawdę? To kierownictwo bawi się w zlecanie pisania pozytywnych komentarzy? Nie chce mi się w to wierzyć. Jak masz inne zdanie to przecież możesz napisać jak jest naprawdę bo ktoś wcześniej wspomniał ze atmosfera jest słaba. A jak z zarobkami? Jest ok czy nie?

Tron

Niema kolesiostwa dobre sobie

Teresa
@Tron

A co, masz inne doświadczenia w tej kwestii? Obecnie tam pracujesz i widzisz jak jest? Weź napisz konkretnie co masz na myśli

Czy Guardian Częstochowa Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

SebazPiwem

Wygoogluj czterobrygadowa zmiana ...

@SebazPiwem

po to jets to forum pracownicze by tutaj zadawać pytania a nie googlować ;) tak ciężko grzecznie odpisać? ;)

Majewski
@Joanna

Jeżeli internet cię boli to się nie nadajesz tutaj do pracy !

Czy trudno dostać się do pracy jaka stawka na początek i czy jak masz jakies umiejętności wpływają na stawkę znacząca czy lepiej nic nie umieć

Majewski
@Marcin

Możesz być po zawodówce i jak będziesz dobry to karierę zrobisz ... Irmisy irmisy i jeszcze raz irmisy !!!

@Majewski

A co w kontekście całej tej firmy oznacza bycie dobrym?

Zostaw merytoryczną opinię o Guardian Częstochowa Sp. z o.o. - Częstochowa

• Jak się pracuje w Guardian Częstochowa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Guardian Częstochowa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Guardian Częstochowa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Guardian Częstochowa Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Guardian Częstochowa Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Guardian Częstochowa Sp. z o.o.