Salon Agata

Opinie o Salon Agata

Tyyyyyy Nowy wpis

Bardzo dobra upsługa????

Ojto

Nie polecam pracy w tej firmie nikomu kto ma ambicje i jakiekolwiek predyspozycje. Praca w fatalnej atmosferze, zarobki marne. Z miesiąca na miesiac coraz wyższe, nie do osiągnięcia plany. Premie zabierane za wszystko. Tempora która miała usprawnić prace stała się narzędziem do kontroli i śledzenia pracownika. Nie możesz przekroczyć pracowniku przerwy nawet o 1 minutę bo już musisz pisać wytłumaczenie !! Żadnej ścieżki kariery, wieczny wyścig szczurów i mało kompetentni ludzie ‚wyzej’ szarego pracownika.

Safiya23
@Ojto

W końcu ktoś napisał prawdę....

Aaa Nowy wpis
@Ojto

Dzwonili do mnie dziś bym przyszedł na rozmowę ale jednak podziękuję

kilof Nowy wpis

Bardzo niemiła obsługa..Agata Czestochowa obsługa drwi z klientów,,zwłaszcza na dziale wyprzedaży NIE POLECAM,,,omijac z daleka

kandydat

Cześć, szukam informacji nt. faktycznej wypłacalności premii uznaniowej w Agata Meble? Jak to ma się w praktyce? Czy regulaminowo jest gdzieś to zapisane, jaka jest gwarancja co miesięcznego otrzymywania dodatku zgodnie z zapewnieniem przy składaniu warunków współpracy? Proszę o rzetelne informację. Pozdrawiam, kandydat.

Sonia
@kandydat

Jak Agata powstała w Częstochowie premie były bardzo dobre i zawsze wypłacane 10-tego razem z wypłatą. Teraz gra nie warta swieczki, jak dla mnie. Dlatego mnie już tam nie ma.

Anka Nowy wpis
@kandydat

Masz w umówię opisane, że zarabiasz kwotę podstawową + premia uznaniowa + prowizja od sprzedaży. Tak jak napisała Sonia. Na początku premie były naprawdę fajne, plany były wysokie ale do zrealizowania na takim poziomie, żeby solidnie zarobić. Teraz system premiowania się zmienił i prowizja jest mniejsza, są np punkty ujemne za produkty z gazetki. Zabierają Ci też % jak klient reklamuje towar i firma zdecyduje się oddać pieniądze. Generalnie teraz jest ciezko godnie zarobić

Brałeś udział w rekrutacji do Salon Agata. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?

Ile jest zmian w Salon Agata?

10-20 10-18 12-20

Ubiegający sie o prace

można pracować tylko w weekendy?

Kostek

Fajna atmosfera i niezłe zarobki więc może trzeba być bardziej pro pracowniczym? Poza tym każdy może założyć swoją firmę i pokazać jak będzie ją prowadził.

Mesaja
@Kostek

Propracowniczy (pisownia razem) może być pracodawca nie pracownik :) Zarobki fajne są chyba dla osoby mającej 19 lat i mieszkającej z rodzicami. Rodziny za tą zapomogę nie utrzymasz.

ktoś
@Kostek

Porównywanie firmy" Kowalskiego " z taką siecią jest niedorzeczne. Takie "korpo" zawsze wygra z firmą jednoosobową, nie ma co porównywać i dywagować. Takie gadanie, załóż swoją firmę to jest bez sensu gadka.

@Kostek

Wypłaty na czas, socjal bardzo fajny. Atmosfera, która tworzą pracownicy pozostawia trochę do życzenia. Dyrekcja? Nie wiem czy można trafić gorzej na osoby zarządzające sklepem. Dyrektor nigdy nic nie wie, (usunięte przez administratora)Podsumowując: praca była by super, gdyby nie 3 osoby zarządzające w dyrekcji, na które nigdy nie można liczyć. Dziwny jest fakt, że nikt z centrali nie widzi braku wiedzy Pana Dyrektora.

Tomasz

Jednym słowem jest dosyć duży nacisk na wyniki. A skoro tak, to może mają one wpływ na premię?

Bebe
@Tomasz

Duży nacisk na wyniki to jedno a robienie z pracownika głupka, stojąc pięć kroków od klienta i wskazywanie go paluchem to jedno. Potem wstyd do takiego klienta podejść i się tłumaczyć z głupiego zachowania zwierzchnika. Albo podchodzenie kilka razy do tego samego klienta który mówi jasno i wyraźnie, że nie potrzebuje pomocy. Jasne ! Pieniądz jest ważny. Agata jako korporacja stawia na wyniki. Ale w tym wszystkim trzeba zachować głowę. W dzisiejszych czasach w większości sklepów są plany sprzedażowe, które trzeba wykonać ale nie przypominam sobie żeby gdziekolwiek indziej dyrekcja czy kierownictwo robiło takie cyrki a pracowałam w wielu miejscach. Premia sprzedażowa jest ale i ona zmieniła się na przestrzeni lat na duży minus. Niby teraz wprowadzona została zmiana na lepsze ze pracownik dostaje premie za KAŻDA sprzedaż. W praktyce wyglada to tak, ze w porównaniu do roku ubiegłego, jescze przed wielka zmiana, pracownicy za ta sama sprzedaż w złotówkach dostawali tysiąc złoty więcej pensji !!! Wystarczy spojrzeć na portale z ogłoszenia o prace. Agata cały czas kogoś szuka, ogłoszenia wiszą non stop bo co przyjdzie ktoś nowy dostanie wypłatę jedna i druga i się zwalnia. Psychicznie ta praca nie jest adekwatna do zarobków.

@Bebe

Agata to nie korporacja, tylko firemka z czasów PRL z XX w. Styl zarządzania pozostawia wiele do życzenia.

Targówek

Opiszę po krótce pracę działu reklamacji pozwolę sobie na pozostawienie opinii o pracodawcy. Podczas rozmowy dyrektorka otrzymałam informację,że praca podlega na przyjmowaniu reklamacji od klientów drogą.telefoniczną,mailową oraz osobistą i rozpatrywaniu ich. Praca biurowa, 8 godzinna.Jedne pełny weekend pracujący lub 2 soboty.Skusiłam się,bo było w miarę blisko,a i negatywnych opinii na tym portalu niewiele. Teraz napiszę jak wyglądała praca naprawdę. Praca po 10 H,bardzo często w godzinach 11-21, jeden weekendowy wolny. Ilość reklamacji ok.700 miesiecznie,ilość połączeń telefonicznych tak duża,że można spokojnie porównać do ilości w call center. Klienci problematyczni,a dyrekcja niechętnie chciałabym takimi rozmawiać. Okazało sier,że paczki reklamacyjne wydaje personel reklamacji,czyli kobiety, dźwigały nawet po 70kg! Nie muszę dodawać że w tym przypadku zostały złamane przepisy bhp. Wszędzie psychologia- za błędy magazynu czy sprzedawców płacił dział reklamacji,bo klienci najczęściej tam wyładowali złość i agresję. Wisienką na torcie był awans byłej koleżanki z działu na kierownika. Ta osoba zaczęła odnosić nieprawdę na swoje koleżanki,zaczęła je oskarżać o rzeczy,które nie miały miejsca tylko po to by zyskać uznanie dyrekcji oraz zataic swoje braki w wiedzy i pracy. Dyrekcja mało pomocna,stronnicza i nie zależy jej na pracownikach. Jednego dnia dyrektorka przychodzi wylewać żale na głównego dyrektora,prowadzić bardzo prywatne,intymne rozmowy,następnego wręcza wypowiedzenie. Gdybym przeczytała taką opinię wcześniej nigdy nie rozpoczęła bym pracy w tym miejscu. Nigdy. Straciłam czas i nerwy.

Honia

UWAGA na tego pracodawcę ! Na umowach kwota poniżej najniższej krajowej !! W rzeczywistości wyglada to tak ze dostajecie państwo najniższa krajowa bo MUSICIE! Pracodawca dobija do kwoty premia uznaniowa ale ty znowu UWAGA bo wystarczy ze dostaniecie prowizje od sprzedaży a pracodawca wam już premie uznaniowa zabierze !

Eli

Niestety, w galerii płaca więcej za składnia ubrań niż za pełna obsługę klienta i prace biurowa w Agata Meble

@Eli

@Eli Trudno jest mi zrozumieć to co napisałaś. Ale mam nadzieję, że wyjaśnisz mi swoją wypowiedź. Jakie stanowisko obejmujesz w Salon Agata i ile wynosi Twoja pensja? Czy praca na różnych stanowiskach dużo różni się pod względem płacy?

Eli
@Joanna

Czy się jest sprzedawca czy kierownikiem POK pensja jest praktycznie porównywalna. Kierownik otrzymuje do pensji niewielki dodatek - ot taka różnica. Obowiązki te same czyli obsługa klienta według standardów i sprzedaż oraz praca biurowa taka jak tworzenie raportów, zamówień, odpowiedz na e-maile itd. Biorąc pod uwagę ze podstawa to najniższa krajowa a obowiązków miliard bo i ze ściera latasz i wypełniasz miliony tabelek. W galerii za składanie ubrań dostaje się większe pieniądze.

Szczera

Pracodawca absolutnie nie szanuje pracownika (mam na myśli nie jedną a kilka osób które piastują tam stanowiska mniejszych i większych kierowników). Nie można się spotkać ze zrozumieniem z ich strony, zwykłą ludzką serdecznością oraz wyrozumiałością. (usunięte przez administratora)Pracownikom wprost proponuje się zmianę pracy jeśli aktualna im się nie podoba. W okresie letnim kiedy doskwierają upały,(usunięte przez administratora) Ponadto na hali sklepowej panuje zaduch który ciężko znieść w sytuacji gdy spędza się tam bite 8-10 godzin. Nie ma klimatyzacji a dyrekcja nie widzi w tym żadnego problemu. Podstawowym obowiązkiem w tej pracy jest obsługa klienta- na to jednak pracownik ma najmniej czasu ponieważ skutecznie odciąga się go od tej czynności zasypując innymi, np. dbaniem o wygląd cenówek. Wygląd/ wystrój sklepu zatrzymał się na etapie z początku lat 2000, ale powiedzmy sobie szczerze że to najmniejszy problem firmy.(usunięte przez administratora) Każdy przejaw indywidualizmu i samodzielnego myślenia jest tępiony i automatycznie spotyka się z wielką krytyką ze strony pracodawcy. (usunięte przez administratora) W tej firmie również bardzo skutecznie buduje się mocno niezdrową atmosferę w której tzw. ''wyścig szczurów'' to podstawa. Pracownicy nie mają prawa do odrobiny swobody, muszą zachowywać postawę niemal jak w wojsku, rozmawiać jedynie na tematy służbowe, robić sobie wzajemnie na złość, podkradać klientów. Firmie nie zależy na budowaniu pozytywnych relacji z pracownikiem ani możliwości pozostania w niej dłużej. Z okresu swojej kariery w tym miejscu pamiętam również bardzo wiele momentów, które spokojnie można nazwać mobbingiem.

Ferdynand Kiepski

Praca w Agacie dzieli się na dwie części - dbanie o ekspozycje i jej czystość, sporządzanie wszelkiego rodzaju raportów i tabelek, kontrola zamówień u dostawców i za te cześć jest wypłacana najniższa krajowa. Druga cześć to sprzedaż za która wypłacana jest prowizja. Trochę śmieszny podział obowiązków co do wypłacanego wynagrodzenia. Za tyle obowiązków powinna być wypłacana o wiele większa pensja. Warto nadmienić ze premie zabierane są za wiele czynników - Agatki info, nieroty, opóźnienia - prawda jest taka ze premie mogą Ci zabrać za wszystko to zależy jedynie od osoby dyrektora który nawiasem mówiąc miewa swoje humory i biada Ci pracowniku jak natkniesz się na niego w dniu w którym akurat humoru nie ma. Atmosfera ba salonie jest beznadziejna, na palcach jednej ręki można policzyć pracowników którzy nie szukają nowej pracy, wieczna rotacja. Za takie pieniądze nikt tu nie chce pracować

Lyocell

Praca za najniższa krajowa - nie polecam

Fryderyk

Firma dla pracowników jest bardzo dobra więc może źle wybrana praca jest przyczyną niezadowolenia?

Kowal
@Fryderyk

I tyle osób zle wybrało prace ? Wystarczy przejść po salonie - każdy szuka nowej pracy albo siedzi na zwolnieniu lekarskim. Jeśli firma dobra dla pracowników to firma która okrada z pieniędzy na każdym kroku, nie wspiera pracownika, panuje (usunięte przez administratora) to gratuluje.

Sprzedawcy maja w zależności od sprzedaży ale ok 6 tys zl netto na reke

@Marek

Dziękujemy za podzielenie się informacją na temat warunków finansowych w firmie Salon Agata. Jak rozumiem, w firmie możliwe jest, oprócz samej postawy, uzyskanie premii? Powiesz nam, jakie założenia należy spełnić, by taką premię otrzymać? Czekamy na Twój komentarz.

Wojciech
@Joanna

Nierealna jest taka kwota przy sprzedawcy ! Premia jest uznaniowa (usunięte przez administratora)oraz prowizja, która każdy sam wypracowuje. Pensje na dzień dzisiejszy oscylują w granicach (usunięte przez administratora)tys netto za miesiac przy wykonaniu conajmniej 100% planu.

Szczera

Bzdury jakie są wypisywane w ogłoszeniach o prace i przedstawiane przez dyrekcje w trakcie rozmów kwalifikacyjnych nijak się maja do rzeczywistości na salonie. Praca ogólnie nie jest wymagająca - sprzedaż mebli, wysyłanie zamówień do dostawców, kontrola tych zamówień, raporty opóźnień, stały kontakt z klientem. Ogólnie praca jak każda inna tylko pieniądze wyjątkowo marne. Wg mnie jedna z najmniej płacących firm na rynku czestochowskim. Atmosfera na sklepie fatalna a z miesiąca na miesiac coraz gorsza. Dyrekcja to tylko figury nie są decyzyjnej ani nie pomagają w niczym.

Jaro

Praca w Agata Meble Częstochowa to praca dla studentów chcących dorobić - nic więcej. Jeśli masz rodzinę nie będzie Cię stać na jej utrzymanie z pensji. Niby nie ma planów a co chwile słyszysz pytanie "czy plan będzie zorbiony" Wieczne rozliczanie z Agatek, TK, zabieranie premii. Tempora dzięki której można kontrolować pracownika nawet z wyjść na siku. Przerwa - max 2 razy po 15 minut była by akceptowalna gdyby nie fakt, że nawet Ci się napić nie wolno na sklepie- musisz zejść na przerwe i sie odbić więc możesz albo zjeść raz i raz się napić w przeciągu 10 h pracy albo nie pić wogóle. Pensja na umowie (usunięte przez administratora)brutto ! (usunięte przez administratora)

Marko

Pracuje od początku Zarabiam ok 7 tys zł da się ? Da się

Ala
@Marko

a na jakim dziale pracujesz ?

Safiya23
@Marko

Chyba w marzeniach tyle zarabiasz :D

auriela

Fajna atmosfera i ludzie. Dla młodej osoby, która rozpoczyna swoją przygodę w sprzedaży są też w miarę dobre zarobki.

@auriela

Gdyby nie Tempora to nadal byla by mila atmosfera, ale elektroniczna ewidencja frekwencji pracowników miala usprawnic dzialania w firmie ale Dyrekcja salonu używa system jako smyczy i tak jak na produkcji w TRW wylicza pracowników z każdej minuty.

@Szczera

Odpowiedziałaś na komentarz sprzed dwóch lat. Jak rozumiem, nie zgadzasz się w pełni ze swoim przedmówcą? Może podpowiesz nam, jak aktualnie wygląda praca w Salonie Agata? Czy według Ciebie jest to odpowiednie miejsce zatrudnienia dla osób, które zaczynają swoją karierę zawodową?

Hubert
@Joanna

Tak, szczególnie dla nich.

Franek
@Joanna

Kolega mówił, że pracuje mu się tam dobrze.

Zostaw merytoryczną opinię o Salon Agata - Częstochowa

• Jak się pracuje w Salon Agata?

Zobacz opinie na temat firmy Salon Agata tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Salon Agata