Opinie o DFDS Polska Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy DFDS Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie DFDS Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DFDS Polska Sp. z o.o. w Poznań

Za darmo

Część czy można aplikować o obniżkę pensji aby starczyło na prąd w biurze żeby już nikt nie wyłączał światła?????

Jaka atmosfera panuje w firmie DFDS Polska Sp. z o.o.? Są ogłoszenia na Pracuj.pl z 8 marca. Czy jest rotacja?

Dramat

Atmosfera dramatyczna jak wszedzie idz na wyborybwtedy praca bedzie efektywna i dobrze płatna. Jak się nic nie zmieni to bedziesz nadal dotowal darmozjadow i korpo ledwo zyjace jak dowala rachunki jesscze raz za prad 300% to beda zwolnienia i idziesz piereszy w odstawke

Gibon

Rotacja wysoka nowi leaderzy nawet przyszli po kawę z biura pić i mleko. A ty księguje za 20 groszy na minute

Nowi ludzie

Dziwi mnie sytuacje w firmie nie dostalismy podwyzek a tu nagle firma sciaga ludków z zewnątrz na stanowiska seniorskie i leaderskie. Szkoda ze uklady wygrywaja a nie wiedza pozdrawiam nowego leadera otc. Ciekawe czy bedzie pil darmowa kawe i wyliczal zuzyty papier i wode w firmie. Chyba to standard

Kto to taki
@Nowi ludzie

Tak ja go kojarze z mars. Wtedy wszyscy zaczeli wode spuszczac on liczy wszystko w 5cio zlotowkach. Kogo nam hry przyslaly dramat

Dzień dobry, a jak wygląda kwestia pracy zdalnej? Będę wdzięczny za opis sytuacji aktualnej i zapatrywania na najbliższą przyszłość, dziękuję.

Sciema
@Marcin

Obiecują pracę zdalną po czym nagle zaczynają zmuszać do przyjazdu. Generalnie preferowane jest 2 dni z biura 3 z domu. Na full remote nie licz.

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy DFDS Polska Sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Junior Accountant with English (SSC)? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Presales Specialist
logo firmy Kasjer-sprzedawca
D. Wiśniewski i Wspólnicy sp.j.
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
Poznan

Obietnice dawane na rozmowach rekrutacyjnych rozpływają się w powietrzu momentalnie po ich zakończeniu. Mamy do czynienia z typowym „low cost które ma w ryzku ogólne niezadowolenie oraz wysoką rotację, jednak w obecnej fazie rozwoju firmy jest to niedopuszczalne. Firma zdąży się rozpaść do etapu w kórym można by sobie na to pozwolic.

Znajoma

Hej zapłacimy za kolacje i szkolenia firmom ale pracownikom za prace jak najmniej aby bylo tanio i starczylo na nadgodziny dla dyrketora. Polecam aplikuj studencie zobaczysz jak się robi pieniadz nie pracujac tylko kombinując

Sylwiaaa

Żeby móc pracować w takiej firmie jak dfds to trzeba mieć przede wszystkim odpowiednie wykształcenie. Być ambitnym i zaangażowanym a z całą pewnością będzie dobrze zarabiać i rozwijać

Dobra zmiana

Nowa menadżerka jednego z działów Pani P. od początku panowania pracuje nad tym żeby jak najbardziej zniechęcić do siebie nowych podwładnych. Pracownicy powinni 8h siedzieć prosto, wpatrzeni w monitor. Nie daj boże żeby ktoś spojrzał w telefon albo odezwał się do kolegi obok. Jak widać do SSC wchodzą standardy pracy rodem z manufaktury, żeby nie użyć gorszego porównania. Myślałam, że zarządzających w takim stylu się już nie spotyka, a jednak.

Bożena
@Dobra zmiana

A długo ona już tam panuje? Ją jakoś z zewnątrz rekrutowali czy któryś z pracowników dostał awans? Jeśli w ogóle jest to możliwe ;p I co niby zrobi jak ktoś spojrzy w ten telefon albo zagada?

Odpowiadam bożenie
@Bożena

Od lutego. Z zewnątrz. No zwraca uwagę.

Sywlia specialista analityk

Hej ktos mnie polecil i sid dostalam od tak mega fajnie. Jeszcze ktos zarobil tal robic trzeba. Firma placi tysiące za wstawianie ogloszen na (usunięte przez administratora) a i tak dostanie sie ten z polecenia hahahah

Polecam dali mi wieksza pensje bez doświadczenia a na waszej pracy zarobimy

Praca w tej firmie to jedna, wielka farsa. Niskie płace? Kiepska atmosfera? wyzysk albo ślepe obietnice TL&MNG? Proszę bardzo, proponujemy pizza day, śniadanie dla pracowników albo szukanie jajek!

Ostrzegam

Jedźcie dużo warzyw i owoców i noście maseczki, bo jak zachorujecie i weźmiecie L4 to polecą wam po premii i nie tylko. Poza tym praca idealna. Tydzień wyjęty z życia a potem tydzień nic nie robisz.

@Ostrzegam

Premia zależy od realizacji celów rocznych, nie słyszałem, żeby ktoś miał wpisaną frekwencję jako cel :) to nie biedronka czy lidl.

Ostrzegam
@Prawdziwy Stary Pracownik

Frekwencja nie musi być celem żeby zrobili coś takiego :) Pomyśl trochę prawdziwy stary pracowniku a potem się wypowiadaj.

ktoś

"Polecam". Można co miesiąc chodzić na teamowe lunche w ramach integracji wydając swoje prywatne pieniądze. Super, że pracodawca dba o integrację ze współpracownikami zapewniając nie tylko pracę w licznych nadgodzinach, ale także umożliwia wyjście na lunch. Na pewno wraz z wdrożeniem nowego systemu okazji do integracji w nadgodzinach będzie bez liku.

Łukasz
@ktoś

Hmm wydaje mi się, że troszkę kąśliwa jest Twoja opinia :D No ale jako osoba która myśli o aplikowaniu tam muszę Cię dopytać o to co napisałeś, bo nie chcę źle zrozumieć. Napisałeś o nadgodzinach. W jaki sposób są one rozliczane i czy da się określić, ile ich jest w ciągu miesiąca? Te wyjścia integracyjne to jak często mają miejsce?

ktoś
@Łukasz

Ilość nadgodzin zależy od działu i obowiązków. Masz zrobić zadanie i tyle. Rozliczenie w okresie trzymiesięcznym, ale de facto masz odebrać nadgodziny w tym miesiącu, w którym je wypracowałeś. Wyjścia integracyjne raz w miesiącu i gwarantuję, że budżet przyznany przez firmę na ten cel pokryje jedno, może dwa wyjścia. Reszta z własnej kieszeni. Chcesz to aplikuj i sam zobaczysz czy opinie na go work oddają prawdę czy nie ;-)

Obecny pracownik

Tak sobie czytam te negatywne opinie i zastanawiam sie czy ja aby na pewno pracuje w tej samej firmie;) Przez cala moja dwuletnia kariere w DFDS spotkalam sie tylko z ogromnym wsparciem ze strony Team Leadorow, Managerow, jak i HR. Oczywiscie sa rzeczy, ktore zrobilabym inaczej, ale hej! czy zawsze wszyscy musimy sie zgadzac. Podsumowujac fantastyczna atmosfera, malo stresu, szansa na rozwoj, awans i podwyzki. Zdecydowanie polecam!

Pracownica
@Obecny pracownik

Pracuje w AP już od dobrych 3 lat. W firmie DFDS żadnych, odczuwalnych podwyżek cyklicznie co roku nie ma. Bardziej odczujesz 500+ na dziecko, niż się w tej firmie doczekasz przypływu gotówki w portfelu. Pomimo zaangażowania i wielu starań, jak dotąd nie otrzymałam żadnego awansu pionowego lub poziomego. W firmie żadne nasze procesy, programy nie są zintegrowane, do każdej poszczególnej czynności używam innego oprogramowania co jest dla mnie szokiem. Firma nie chce wydać żadnej złotówki na konsolidację procesów, zaoszczędzenie czasu, przerzucenia swoich zasobów ludzkich na inne czynnosci. Starsi koledzy smieją się, że jak pracujesz tutaj dłużej niż 3 lata, to jesteś dinozaurem. Wszyscy wiedzą, że rozwoju tutaj nie znajdziesz, widać to po mnie i wielu innych. Robisz ciągle to samo. Z Team Leaderami jest różnie, kilku jest w porządku, ale w firmie jest kila Czarnych Koni. Jak jesteś w tym dziale, gdzie pracuje taki typ, to nie masz za wesoło. Słyszałam o przypadkach niesprawiedliwego traktowania pracowników, cóż niektórzy w firmie uważają, że mogą wszystko. Ciekawe jest to, że wszystkie negatywne posty maja tak wiele laikow, natomiast te przesłodzone na temat walorów pracy w firmie maja po kilkaset smutnych minet. Daje to do myślenia, co uważa o firmie cała społeczność ludzi, którzy pracowali w DFDS.

inna pracownica
@Pracownica

Jeśli nie otrzymałaś dotąd żadnego awansu, to świadczy to tylko odpowiednio o Twojej pracy, bo zdecydowana większość stanowisk jest obsadzana w rekrutacji wewnętrznej. Mamy na ten moment różne oprogramowanie, ale to będzie zmienione i ustandaryzowane i dobrze o tym wiesz, tylko potrzeba na to czasu. Trudno o to, żeby ktoś pracował jakoś dużo więcej niż 3 lata, skoro biuro jest w Poznaniu dopiero gdzieś od 6 lat. A co do rozwoju to jak chcesz siedzieć na jednym miejscu i ciągle klepać to samo to Twój wybór, bo możliwości jest dużo, tylko trzeba skorzystać, ale pewnie pupki się nie chce ruszyć ? Pracuję tu prawie 2 lata i ciągle uczę się nowych rzeczy, ale to też zależy działu, bo w niektórych faktycznie praca bywa bardziej monotonna, ale w niektórych zróżnicowanie zadań jest bardzo duże. Zgodzę się natomiast do co TLów - poziom, jaki sobą reprezentują jest bardzo różny i bywają lepsze i gorsze zespoły pod tym względem, wystarczy pogadać z ludźmi z innych zespołów, niestety poziom zarządzania niektórych jest bardzo słaby, graniczący z niekompetencją, ale inni z kolei zbierają bardzo dobre opinie. Zastanawiam się tylko, co Cię tutaj trzyma aż 3 lata? Jeśli tak bardzo Ci źle i nie widzisz dla siebie możliwości rozwoju to zmień pracę - rynek jest teraz otwarty i gwarantuję Ci, że jeśli jesteś tak dobrym pracownikiem, jak o sobie piszesz, to bez problemu znajdziesz inną firmę. Ale może jednak siedzisz tu ciągle, bo bierzesz tydzień w ciągu miesiąca HO i dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, że gdzie indziej takiej swobody z tym nie będzie, więc wolisz tracić czas narzekanie w sobotnie popołudnie i nic nie zmieniać hmm?

Sławomir
@inna pracownica

Sądząc po komentarzach, niezadowolenie z atmosfery panującej w firmie jest wyczuwalne. Zastanawiam się, czy oprócz braku możliwości rozwoju o którym piszesz, widzisz jakieś dobre strony pracy w DFDS Polska? Być może one skłaniają Ciebę do dalszej pracy w tej firmie?

Xd
@inna pracownica

Fajnie zestarzał się ten post w sprawie zintegrowania procesów :)

@Xd

tak naprawdę nie jestem do końca w temacie a po reakcji sądząc po nicku widać, że Cię to bawi. :D opiszesz temat dla niewtajemniczonych kandydatów? co się konkretnie postarzało?

@inna pracownica

Czy w ciągu miesiąca tylko tydzień można przepracować na home office? Jak to wygląda?

Kandydatka

A ja muszę przyznać, że brałam ostatnio udział w rekrutacji i Pani rekruterka- mega profeska! Frontem do ludzi, bardzo serdeczna i szczerze zainteresowana mną osoba. Rzadko się zdarza, żeby ktoś miał tak indywidualne podejście do kandydatów, aż stwierdziłam że napiszę opinię, chociaż nigdy tego nie robiłam. Naprawdę czułam się zaopiekowana. Dziękuję Pani D.:)

@Kandydatka

Możesz napisać coś więcej o procesie rekrutacyjnym? Jak wyglądała rozmowa, o co pytano, w jaki sposób itp.?

Dorota

Zarząd DFDSu już dawno stracił kontakt z rzeczywistością i za wszelką cenę broni swojego stanowiska narażając się na śmieszność wśród tych, którzy choć odrobinę są zorientowani na rynku pracy. Przykłady? Ze strony HRów pojawiają się zapewnienia, że wynagrodzenia są zgodne z widełkami przyjętymi na rynku, co nie jest zgodne z prawdą, faktem jest, że widełki są minimum 500zł netto wyższe. HR powołuje się na raporty, ale najwyraźniej używa średniej z Białegostoku czy Rzeszowa, a nie z Poznania. Sprawy awansów, szczególnie na stanowiska kierownicze, rozstrzygane są za zamkniętymi drzwiami, a nie w czasie merytorycznego konkursu. Oczywiście w większości przypadków pojawia się ogłoszenie w intranecie, ale w praktyce wiadomo, kto wygra. Nie ma znaczenia wiedza merytoryczna ani doświadczenie, tylko zażyłość z menadżerem. Stanowiska na księgowego, czy starszego księgowego w 80% przypadków są przyznawane przez zasiedzenie, a nie dzięki zaangażowaniu. Bardzo często się zdarza, że ludzie wykonujący swoją pracę rzetelnie są pomijani przy awansach i podwyżkach i to jest jedna z przyczyn dużej rotacji. Oczywiście jeśli chodzi o rotację DFDS ma swoje stanowisko i twierdzi, że wszystko jest w normie, zgodnie z raportami. Pół żartem pół serio wygląda to tak, jakby DFDS wybierał miesiąc, w którym było najmniej odejść i sprzedaje to jako prawdę. W DFDS obowiązuje zasada BMW – bierny, mierny, ale wierny. Jeśli ktoś potrafi grać w taką grę, to rzeczywiście ma szansę na szybką karierę. Standardem jest, że seniorzy zastępowani są juniorami, czy nawet studentami – stażystami. DFDS to dobre miejsce na chwilę, jeśli ktoś jest w potrzebie i zna jako tako angielski. Jeśli zapozna się z regułami, które należy mówić na rozmowie kwalifikacyjnej, to pracę ma jak w banku. Między bajki należy włożyć zapewnienia o partnerstwie w rozmowie. Partnerstwo występuje wtedy, jeśli jest zgodne z linią polityczną zarządu. Nie ma miejsca na dyskusję, wymianę poglądów i polemikę. Podsumowując jeśli ktoś nie chce się napracować, czy dużo nauczyć, jest w stanie szeroko się uśmiechać w każdej sytuacji i do każdego, klepać po plecach, klikać lajki na fejsie i pisać komentarze w intranecie pod każdym postem, to DFDS jest miejscem idealnym.

@Dorota

W Twoim poście jest rzeczowo i realnie oddana rzeczywistość jaka panuje w firmie DFDS. W pełni się z nią zgadzam, bardzo konkretnie sypiesz przykładami, które dostrzega każdy z nas ( obecni pracownicy ). Cieszy mnie fakt, że nie boisz się pisać o tym w ten sposób na forum ogólnopolskim. Jeszcze raz brawa za odwagę, przełamanie się i uświadamianie innych o anomaliach związanych z tą firmą.

Ciekawa

Skoro wam tak źle to czemu jeszcze tam pracujecie ?

Olek
@Dorota

Jeden z najgorszych pracowadców, nie polecam. Brak rozwoju, brak jasnej scieżki kariery, jedno wielkie klepidło w dzień w dzień to samo. Układy między zarządem a team leaderami to chlep powszedni, nie ma bata na to żeby to rozbić.

Katarzyna

Oj nie zgadzam sie

Już niechętny
@Dorota

Super wyjaśniłaś ważne kwestie, które mnie interesowały na temat tej firmy. Już wiem, że na pewno nie zaaplikuje do DFDS, a przyznam, że chciałem.

@Dorota

A jakie są te reguły, które należy mówić na rozmowie żeby cię przyjęli? Chętnie przetestuję :D Czy rozmowa odbywa się po angielsku?

Kandydatka

Wzięłam udział w pierwszym spotkaniu rekrutacyjnym i nie polecam tego doświadczenia. Pani rekruterka strasznie narwana.. Z jednego tematu przeskakiwała na drugi - żadnej mojej myśli nie pozwoliła mi dokończyć. Kilka razy na różnych etapach rozmowy zadawała to samo pytanie. Zastanawiałam się czy to test czy jest tak nieogarnięta. Czułam się jak w Monty Pythonie. Rozmowa fatalna, ale nie czuję żeby to była moja wina. Osoby nie zajmujące się zawodowo rekrutacją potrafią czasem lepiej poprowadzić rozmowę.

@Kandydatka

Po zakończeniu rekrutacji zgłoś to do HRów, jeśli to był etap zewnętrzny. Jak wewnętrzny, to również to możesz zgłosić :)

@Kandydatka

Możesz napisać coś więcej o tej rozmowie? Jestem zainteresowana i fajnie byłoby wiedzieć co to za pytania, które tak usilnie powtarza rekruterka? Czy cała rozmowa była przeprowadzona po angielsku? Pytają o jakieś szczegóły branżowe, czy może zadają głupio-mądre pytania o zastosowania ołówka? Dzięki :(

Syluniaaa

Dostalam prace bo mnie kolega polecil. Polecajmy sie zzgarniemy kase za swiezakow studenciakow

Kolesiostwo

Kumpela ktora ucze ma 30% wyzsza pensje dlaczego to robicie?

123qw

Na pierwszym spotkaniu z team leaderem usłyszałem, że "na zamknięcie nie ma czegoś takiego jak L4, trzeba pracować nawet z gorączką". Rozumiecie to? Na pierwszym spotkaniu przyznać się do łamania prawa pracy? I przy okazji do swojej totalnej niekompetencji - to lider musi potrafić zarządzać backupami i sytuacjami kryzysowymi. Na szczęście szybko stamtąd odszedłem, w obecnej "normalnej" firmie lider ma wszystko pod kontrolą i jak trafisz na zamknięcie do szpitala to nie przyjedzie do ciebie z laptopem.

dad123
@123qw

Tak, jest to norma z tego względu, że ciągle brakuje ludzi do pracy i z tego powodu nie ma w zamknięcie urlopu/zwolniena. Ale wiadomo przy jednych z najniższych stawek na rynku dla księgowych trudno się dziwić...Problemy zjadają swój ogon.

Rodzina
@dad123

Tylko pomysl obecni pracownicy 0 podwyzek a z zewnatrz znajome za 8-9k bez wiedzy merytorycznej.

Czesław
@Rodzina

A jaką trzeba mieć wiedzę, by tu pracować i jaką pensją firma się za nią odpłaca?

@Czesław

Pensja zależna od stanowiska i doświadczenia, ktoś zaraz po studiach na stanowisku junior ma inną pensję niż senior z 10 letnim doświadczeniem. Wiedza- głównie znajomość języka, zagadnienia księgowe (zależne od stanowiska oczywiście).

Zostaw merytoryczną opinię o DFDS Polska Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w DFDS Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DFDS Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DFDS Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 96, z czego 6 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DFDS Polska Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 541 ocen.
  • Roosevelta 18
    60-829 Poznań