Helpfind Sp. z o.o.

Opinie o Helpfind Sp. z o.o.

pracownik Nowy wpis

Nie rozumiem negatywnych opinii gdyż nigdy nie spotkałam się z jakimkolwiek złym zachowaniem pracodawcy:) Praca jest bardzo fajna i w fajnym gronie :) Niestety w dzisiejszych czasach ludzie mają takie wymagania, że chcieli by jak najwięcej pieniędzy ale nic od siebie nie dają

Ewela Nowy wpis

Zauważyłam, że szukają Doradców. Trochę już działam w sprzedaży, dlatego ciekawi mnie czy naprawdę nie ma tu sufitu, jeśli chodzi o zarobki? Mają swoja bazę klientów, ale czy to możliwe osiągnąć ponad 15 tyś o których mowa w ofercie?

????? Nowy wpis
@Ewela

Temat jest prosty- na stanowisku doradcy nie, ale jeśli ktoś ma dobre wyniki idzie na sprzedaż. Kasa zależy od ilości sprzedazy czyli tego ile klientow sie zamknie zeby firma mogla im doplacic.. Wiadomo ze nie zawsze się udaje kilka tysiecy ale slyszałem że najlepsi tyle wyciągaja

Kokos Nowy wpis
@Ewela

Zarobisz na sprzedaży dobrze ale nie 15 tysięcy ani 13 ani 11 ani 10. Dobry miesiąc z tego co słyszałem to w granicach 5 tys premii plus podstawa czyli 8 k to realna kwota.

Dzień próbny

Bylem ostatnio na dniu probnym, ogólnie spoko, jasno pokazane i atmosfera fajna. Zrezygnowałem bo dzwonienie nie jest dla mnie

Zwolnienia

Czytając opinie długo zastanawiałam się czy podjąć tą pracę. Pani z je cały czas ściemniała że bardzo się rozwijają i potrzebują dużo ludzi. Cały czas przyjmują nowe osoby. Zaryzykowałam, dostałam umowę na 3 miesiące a po trzech tygodniach rozwiązanie umowy. Przyjęli nas trzy, a dwie zwolnili. Ten sam dzień już mieli dzień próbny kolejnych nowych osób. Powód taki że za wolno się wdrażamy. Zrezygnowałam z pracy na umowę o pracę i teraz z dnia na dzień zostałam z niczym. Opinie jak najbardziej prawdziwe i nie polecam podejmowania tam pracy.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Directinfo Sp. z o.o..
Kandydatka

Hit, wysłałam CV do tej firmy, po 2 tyg zadzwoniono do mnie czy nadal aktualne, powiedziałam, że tak, Pani powiedziała, że zaprasza mnie w takim razie na rozmowę na 12:00 i że dostanę SMSa jeszcze gdzie mam przyjechać, niestety SMSa się nie doczekałam przez kilka dni, dzwoniłam tam nawet ale nikt nie odbierał, to tylko pokazuje jak działa ta firma i po przeczytaniu komentarzy tutaj cieszę się, że do tej rozmowy nie doszło...

Sprzedawca - Doradca klienta czytam że ma widełki 8-15 tys w ogłoszeniu podane przez pracodawcę. To są stawki podstawowe? Bo tak czasem się zdarza, że firmy wpisują różne rzeczy w te widełki; np premie jakieś czy tego typu rzeczy, ciekawe jak tutaj .

To wynagrodzenie całościowe: podstawa + premia, którą można osiągnąć.

Aga

Jak oceniacie atmosferę w Helpfind? Bardzo dużo ogłoszeń jest od nich, więc zespół musi być duży. Pracownicy dogadują się między sobą?

Eh… a to w jakim dziale pracujesz ze widzisz aż tak dużą rotacje?:( Bo w sumie na ten moment nie ma dużo ogłoszeń Tzn jeżeli chodzi o pracuj.pl U nich na stronie bezpośrednio można aplikować. No bo jak mogą zwalniać bez żadnego wyjaśnienia? Nie podają żadnego powodu? Nawet jak ktoś jest ogarnięty?

Aga

Na popularnym portalu na "o" jest 12 ogłoszeń od nich. To mało? Widać firma prężnie się rozwija ;)

Magda

Szukają teraz do Księgowości. Ktoś może tam pracował w tym dziale? Zastanowiło mnie w ogłoszeniu: "szukamy osoby, która nie zamknie się tylko w 'księgowym' świecie" Czyli co taka osoba ma jeszcze robić? Bo za te ma 7000 zł to chyba nie za wiele

Taa…
@Magda

Warto pójść na rozmowę rekrutacyjną to się dowiesz jakie to obowiązki :)

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Pracowniczka

19.06.2023 04:06

Pracowniczkaikona wywiad

Chciałabym opowiedzieć o tym, jak firma Helpfind/Cashfix (kiedyś Directinfo) traktuje swoich pracowników. Moja historia zaczyna się od momentu, kiedy otwarcie (ale nadal kulturalnie) nie zgodziłam się na stosowanie nieodpowiednich zachowań wobec mnie ze strony współpracowników czy wyżej postawionych osób w firmie. Od tamtego czasu rozpoczęło się „polowanie” na mnie i oskarżanie o rzeczy, których nie zrobiłam. Gdy wytykałam kłamstwa, nie dostawałam przeprosin czy sprostowań. Z dnia na dzień dostałam wypowiedzenie z pracy. Przy zwolnieniu podano dwa powody, które nie są prawdą, a gdy prosiłam o przytoczenie przykładów, usłyszałam, że nie mają na to czasu. Gdy obaliłam drugi argument, usłyszałam, że to koniec rozmowy. Ostatnie miesiące w firmie (wraz ze zwolnieniem) przebiegały w okropnej dla mnie atmosferze, gdzie byłam wyśmiewana i wyszydzana za plecami.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Pracowniczkaikona wywiad

Copywriterka, choć tak naprawdę miałam obowiązki z trzech stanowisk.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Miałam pracę hybrydową.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Pracowniczkaikona wywiad

Za oficjalny powód podano mi słabe wyniki (gdzie to nieprawda, bo co miesiąc dostawałam premię z wyniki do samego końca, pracowałam nieraz po 10-12 godzin, miałam najwięcej klientów z artykułów ze wszystkich projektów razem wziętych i byłam na bieżąco chwalona za pracę przez przełożonego). Tak naprawdę powodem mojego zwolnienia było moje przeciwstawienie się nieodpowiednim zachowaniom, które stosowali inni pracownicy wobec mnie.

A mogłaby Pani podać kilka przykład nieodpowiedniego zachowania innych pracowników wobec Pani ? Przekadzali Pani w czasie pracy? Wyzywali Panią albo zmuszali Panią do czegoś?

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Pracowniczkaikona wywiad

Najniższa krajowa i nic więcej nie można dostać.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Rok i 6 miesięcy.

Pracowniczkaikona wywiad

Zdecydowanie nie. Firma jest nieuczciwa wobec pracownika, panuje w niej okropna atmosfera, oskarża o rzeczy, który się nie wydarzyły, zawala obowiązkami wykraczającymi poza umowę, a pracowników prosi się wystawiania pozytywnych ocen na jej temat. Ja nie zgodziłam się na złe traktowanie i wyraziłam swoje zdanie (asertywnie, a nie agresywnie) i zostałam zwolniona, a potem obrażana w internecie. Mój przypadek nie jest odosobniony, bo skarży się na to wiele osób. W firmie jest kilka osób bliskich prezesowi, które traktują innych pracowników z góry. Poza tym można zostać zwolnionym z dnia na dzień bez powodu, a przy okazji usłyszeć kłamstwa na swój temat.

Pracowniczkaikona wywiad

Kursów czy konferencji zewnętrznych było stosunkowo mało, za to szkolenia wewnętrzne przygotowujące do pracy były przeprowadzone.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Pracowniczkaikona wywiad

Atmosferę oceniam na 1 w skali od 1-10. Wynika to z tego, że szef ma swoich popleczników, którzy mają przyzwolenie na niewłaściwe traktowanie innych pracowników. Jeśli człowiek jest potulny i na wszystko się zgadza - ma zapewniony stołek. Jeśli zwróci komuś uwagę, że zachowuje się niefair i nie w porządku - najpierw jest krucjata w firmie, a potem zwolnienie i obrażanie w internecie.

Pracowniczkaikona wywiad

Nie zgadzał się zakres obowiązków z umowy. Miałam zająć się pisaniem treści i analizą konkurencji, a tak naprawdę robiłam sama całą pracę SEO, programistyczną (wrzucanie artykułów w kodzie HTML) i edytorską. To są trzy stanowiska w ramach jednego - za najniższą krajową.

Czytelnik

To jak zaczeły pojawiać się zadania wykraczające poza twoje kompetencje, to nie powinnaś od razu powiedzieć, że w umowie nie masz uwzględnionych takich zadań i poprosić o zmiane umowy a za tym walczyć o większe wynagrodzenie. Jeżeli przecież by sie nie zgodzili a nadal cie zmuszali to miałabyś podstawe do posądzenia ich. Pisząc to teraz to wyglądają jak puste słowa pod wpływem tylko emocji i że sama o siebie dziecko nie umiałaś zawalczyć. W ogole też patrząc jakich słów użylaś w poprzednich wypowiedź to bez dowódów mogą być oceniano jako pomówienia przy którym publicznie oczerniasz firme. Następnym razem umiej zawalczyć o siebie a nie tylko robić otoczkę wokół siebie.

Ola
@Czytelnik

Czyżbyś był/była pracownikiem firmy? Zamiast pisać takie bzdury zadbaj o to, żeby w Twojej firmie nie było (usunięte przez administratora)

Pracowniczkaikona wywiad

Warto traktować z szacunkiem swoich pracowników, nie kłamać, zrezygnować z kolesiostwa, nie przyzwalać na złe traktowanie oraz wynagradzać odpowiednio pracowników, a nie z łaską dawać każdemu najniższą krajową.

Czy są widoki na pracę od nowego roku w charakterze specjalisty ds. odszkodowań? Jakie zarobki (w zeszłym roku zaczynały się od 4.000 zł brutto, ale teraz to będzie mniej niż minimalna)? Jakie są szkolenia na starcie? Mam nadzieję, że można się wyczerpująco zapoznać z prawem będącym wsparciem dla frankowiczów..

Jakie są zmiany z premiami? Ustawili wyższe targety żeby mniej osób je dostało czy chodzi o coś innego? Płacą chociaż za nadgodziny bo wspomniałeś że robisz po 10. Te dwie ostatnie są lepiej liczone?

Nie polecam, zwalniają z dnia na dzień, bez podania konkretnych powodów. (usunięte przez administratora)Managerowie to bardzo w porządku ludzie, wyrozumiali, ale szefostwo, które tam wydaje polecenia porażka. Zero szacunku do pracownika.

@Michał

Prawda. Osoby nietykalne robią co chcą, psują atmosferę i gardzą resztą. Chaos organizacyjny, każdy robi wszystko i nic. Wzajemnie odzywają się do siebie miło po czym między sobą krytykują i komentują inne osoby. Rozwój żaden, niczego się dobrego nauczyć tam nie da. Pozory dla pozorów.

@Michał

Jeżeli masz umowę zlecenie, Pracodawca nie musi informować Cie ani o okresie wypowiedzenia ani o powodzie zwolnienia.

Yol

(usunięte przez administratora) Już raz mieli inspekcje pracy na głowie i nadal niczego się nie nauczyli. Tam jest bardzo zła atmosfera i skrajnie niskie zarobki ot co :))))

Eks

Nie polecam pracy w tej firmie ponieważ jest ona zarządzana przez osoby (usunięte przez administratora)i zupełnie nie liczące się z człowiekiem. Jeśli liczysz na dobrą i luźną atmosferę to się przeliczysz bo to tylko puste slogany. W rzeczywistości spotkasz się z brakiem szacunku, plotkowaniem na twój temat(usunięte przez administratora) ze strony przełożonych. Zastanów się czemu tam jest ciągła rotacja i czemu poraz kolejny widzisz ogłoszenie o pracę na olx. Nie bez powodu. To najgorsze miejsce na pracę w Ostrowie. Nie polecam Helpfind.

Konrad
@Eks

Rotacja musi być rzeczywiście duża. Tylko dziś 3 ogłoszenia od nich. To też źle świadczy o zarządzaniu, bo jak stworzyć porządny zespół jak co chwilę się zmieniają ludzie

Co to za "złe rzeczy" masz na myśli? I skąd wynikają te różnice w ustaleniach? W umowie nie ma zawartych obowiązków pracownika?

Wiecie może, czy w Directinfo Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

Olo

To jest Helpfind, a nie Directinfo.

Nie polecam

Nie polecam działu znajdującego się na zębcowie. Koordynatorki zwracają uwagę innym a same nie przestrzegają zasad. Między innymi śmieszki ploteczki a jak człowiek się odezwie to teksty typu bez dyskusji i darcie się na innych pracowników to na porządku dziennym. Nie polecam!

@Nie polecam

Nie stosują u siebie zasad które wprowadzają dla innych? W ogóle nie można się odezwać do drugiej osoby w pracy? (usunięte przez administratora)Nie można zgłosić skargi na nieodpowiednie zachowanie brygadzistek?

Dokładnie. Pozory luzu, a w rzeczywistości koszmarna atmosfera w jednym z działów, pewnych osób i ich koneksji się nie przeskoczy. Zarobki marne, chaos organizacyjny i udawanie, że zależy na pracowniku. W moim dziale odeszły dwie osoby w jednym miesiącu bo już nie wytrzymywały atmosfery i ilości obowiązków.

Dawid
@Anna

Hejka, marne zarobki? W sensie, że oferują minimalną czy jednak można liczyć na coś więcej? Wspominasz też o dużej ilości obowiązków, jest to w jakikolwiek sposób rekompensowane, tj. w formie jakichś dodatków, premii?

Ola

Nie. Ludzie musza miec co do garnka wlozyc i dlatego pracuja nie raz znosząc złe warunki pracy. Ze mna odeszly dwie osoby w jednym czasie. Jak widac nic sie nie zmienilo. Ja życzę odrobine pokory przyda sie.

Qwerty

@Ola taka prawda. Tak naprawdę wystarczy nadepnąć na odcisk jednej ze świętych (usunięte przez administratora), aby zostać zwolnionym albo mieć po prostu swoje zdanie. W tej firmie są koła wzajemnej adoracji (zwlaszcza w działach na pułaskiego) i pupilki. Spróbuj się z czymś nie zgodzić to wypowiedzenie murowane :D

Niko
@Qwerty

To dziwne, że tak łatwo można zostać zwolnionym ... Aż nasuwa się pytanie jaką umowę oferuje firma, bo chyba nie jest to umowa o pracę w takim razie? W jakim przedziale są zarobki, bo widziałem, że dużo osób na nie narzekało?

@Niko

Zarobki są marne i nie licz na dużo od razu mówie

@Odpowiedz

Nie nastawiam się na kokosy ale liczyłem że dostanę normalną umowę o pracę a nie zlecenie. Bo chyba na takie się tu pracuje, co? Czy przy dłuższym stażu można negocjować warunki i przejść na inną formę zatrudnienia?

Jak wyglada rozmowa rekrutacyjna?

Nie, wcale nie pracowalismy razem... finalnie roznica zdan, kierownictwo wie lepiej i brak mozliwosci dogadania sie

Trudno. Nie zawsze współpraca jest oznaczona jako „dobra” czasami drogi się rozchodzą.

Drogi moga sie rozchodzic, oczywiscie. Ale mozna to zrobic w przyzwoity i dojrzaly sposob rozmawiajac wczesniej z pracownikiem, a nie natychmiastowo i przez telefon

Czasami nie zawsze jest nam pisana jakaś praca czy stanowisko. Samo życie. Wystarczy pójść do przodu i nie oglądać się za siebie ;)

Nie będę wywlekać prywatnych rzeczy na forum i powodów dlaczego, gdy chciałam odejść, błagaliście bym została. To portal o opinii na temat pracy w danej firmie i jak widzę, nie jestem jedyną osobą, która określa ją mianem toksycznego korpo. Pogódźcie się z tym, że ludzie są niezadowoleni i albo coś zmieńcie, albo (usunięte przez administratora)

Pogódź się z tym, że są tu pracownicy którzy są zadowoleni ze współpracy z Helpfind. Jednym z pracowników jestem Ja. Przyszłam tu zarabiając podstawę, po 4 latach pracy zarabiam dobre pieniądze, gdzie na terenie Ostrowa ciężko by było znaleźć prace z lepszymi zarobkami. Jeżeli Twoja praca wykraczała poza zakres Twoich obowiązków, to dlaczego tego nie zgłosiłaś wyżej? ;) lepiej wylewać swoje żale na portalach nic przeklina gorycz w porażce.

Zostaw merytoryczną opinię o Helpfind Sp. z o.o. - Ostrów Wielkopolski

• Jak się pracuje w Helpfind Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Helpfind Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Helpfind Sp. z o.o.?

Helpfind Sp. z o.o.