Opinie o VIMEX S.A. w Piaseczno

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie VIMEX S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie VIMEX S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja metali i rud metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VIMEX S.A. w Piaseczno

moderator

A ja tu widzę rozbieżność opinii. Osoby zatrudnione chwalą sobie firmę i jej prorodzinne i empatyczne nastawienie do pracownika. Może są inne powody niż rozwód przez które nie przeszłaś tego etapu rekrutacji? Konkurencja na rynku pracy jest teraz duża, zwłaszcza w firmach o dobrej renomie. A w przypadku Vimexu przeważają pozytywne opinie, co nie jest częste na tym forum.

były
@moderator

przeważają pozytywne opinie, ponieważ te prawdziwe, negatywne były i są na bieżąco usuwane. To niestety firma w której ludzie są poniżani przez prezesa który wykorzystuje ciężką sytuację na rynku pracy aby wyżywać się na nich. jak już ich sprowadzi do parteru i wytłumaczy że nic nie są warci to wtedy łatwiej mu nimi zarządzać - taki ma styl

Kinga

Ja jakos pracuje tyle lat i wiem ze każda firma ma swoją specyficzna atmosfere - nie każdy sie w niej odnajduje, ale jak ma sie wyniki to sie pracuje.

młody pracownik
@Kinga

Ja też jestem pracownikiem Vimexu. Każdy chce być oceniany na podstawie wyników swojej pracy, a nie życia osobistego. Nie jesteśmy osobami publicznymi, tylko pracownikami Vimexu, firmy zajmującej się dystrybucją stali budowlanej, wiec ja zgadzam się z rozwódką. Jej rozwód to sprawa prywatna, a dziewczyna była kompetentna, po wielu kursach sprzedażowych. Takie cechy powinny być brane pod uwagę, a nie to jak układa się nasze życie, poza miejscem pracy.

rozwódka

Trzeba zapytać o to prezesa, Ja uważam, że jestem bardziej zdeterminowana i wytrwała, bo muszę liczyć sama na siebie. Moje życie prywatne nie ma wpływu negatywnego na mój rozwój zawodowy, wręcz przeciwnie. Na rozmowie powiedziano mi , że nie mogą znaleźć pracownika, wcale się nie dziwie. wypisz na czole, ile masz dzieci, z kim sypiasz, ile masz rozwodów na koncie.... a i zapomniałam :) do jakiego kościoła chodzisz i jak często... wówczas dostaniesz pracę w firmie Vimex, bez względu na kwalifikacje zawodowe. Żenada...

pracodawca
@rozwódka

temat życia prywatnego, nie powinien być poruszany na rozmowie kwalifikacyjnej, nie powinien potencjalny pracodawca pytać o stan cywilny. Nie mamy obowiązku udzielać informacji o sobie, jeśli nie dotyczy to wymagań potrzebnych do pełnienia obowiazków lub przydzielonych zadań... pozdrawiam

rozwódka

miałam mały epizod z firmą Vimex SA, jedyne co mogę powiedzieć to nie warto (usunięte przez administratora) sobie zawracać. Firma uważa sie za prorodzinna a zwolniła mnie tylko dlatego że jestem w trakcie rozwodu. Prezes straszny konserwatysta skupiający uwagę na logicznych zadankach dla pracowników. Wykonywałam swoje zadania, dobrze, przeszłam przez normalny proces rekrutacyjny, a oceniono mnie pod kątem osobistego życia, co nie ma wpływu na jakoś wykonywanej pracy, co tak naprawdę powinno być moja sprawą z kim sypiam. Natomiast to nie jedyna taka sytuacja, dziewczyna została zwolniona po dwóch latach pracy bo wyszła za mąż i nie poinformowała Prezesa że jest Panna przy zatrudnianiu. Teraz domaga sie sprawiedliwości w sądzie i słusznie... Atmosfera okropna, każdy każdego obgaduje i nagaduje do przełożonych, skupisko konserwatystów i ogólnie ciemnogród. Jako firma prorodzinna powinna wspierać samotnie wychowujące matki, które chcą zapewnić swoim najbliższym stabilizację i dbają o

sławek123

mi tam sie podoba. jest duzo roboty w zbrojarni i to sie liczy. robimy tez na nocki. na radom starcza. przyjmuja teraz nowych ludzi i jest troche zamieszania

mistrz

wyplata na czas niema rarytasow praca na zbrojarni fajna dużo sie uczę zobaczymy jak bedzie dalej nie zobaczymy

continue trade

Czy to prawda że zwalniają pracowników po zmianie ustawy vat ?

super

super

VIMEX S.A.

Dziękujemy za nieustające zainteresowanie działalnością Firmy. Pragniemy poinformować, iż Firma przechodzi reorganizację związana z dopasowaniem efektywności do aktualnej sytuacji gospodarczej.

znajoma

Witam, Pracuję w Firmie "Vimex" S.A., ale nie w Radomiu tylko w Oddziale, z wiadomych przyczyn nie podam miejsca pracy. Pracownik, który rzetelnie wykonuje swoje obowiązki, nie chodzi na chorobowe ani też nie lawiruje w kłamstwach jest przez właścicieli firmy doceniany i szanowany. Nawet jeżeli zostanę zwolniona z przyczyn reorganizacji firmy to z sentymentem będę powracać myślami i dobrze życzyć właścicielom firmy.

VIMEX S.A.

Dziękujemy za zainteresowanie działalnością naszej firmy i aktywne śledzenie procesów rekrutacyjnych. W sprawach ogłoszeń proszę kontaktować się z działem kadr za pośrednictwem adresu emaliowego praca@vimex.com.pl. Zachęcamy do składania aplikacji do naszej firmy, która w związku z dynamicznym rozwojem ma wysokie zapotrzebowanie na kompetentnych pracowników, oferując motywujące warunki zatrudnienia. Aktualnie poszukujemy osoby ze znajomością pełnej księgowości, która pracowała na stanowisku Główna/y Księgowa/y lub Zastępca Księgowej/go.

gość

dlaczego odeszła gł.księgowa i czy warto składać do WAS papiery? pozdrawiam,

Aga

Z mojego doświadczenia -jeden z porządniejszych radomskich pracodawców. Dlaczego? Na rozmowie o prace nie pytali mnie, jak inni, czy chcę mieć dzieci (znacie te pytania, nie?) by mnie nie przyjąć. Więc sama powiedziałam, że na razie nie zamierzam. Na to kadrowa przez 5 min mowiła mi że to straszne jest że kobiety boją się mieć dzieci by robotę stracić. I zapewniła, że tutaj to nie problem, że starają się matkom iść na rękę z godzinami pracy po powrocie z macierzyńskiego. Z innych - pensja umiarkowana, ale na czas. Praca troche stresująca (sprzedaż). Dobre warunki lokalowe.

Gibon

Nie rozumiem co sie tak czepiacie Vimexu. Morze to nie jest moja praca marzen, ale jest umowa o prace, płaca na czas, ubrania robocze bez proszenia (robie przy prrefabrykacj). Prezesowa bardzo miła, prezes jest jaki jest, mogłby mniej gadać ale jak musi to niech gada.

Asia

Mogę podzielić się swoim doświadczeniem związanym z pracą w Vimex-ie. Otóż obecnie atmosfera rzeczywiście była napięta, czemu nie ma co się dziwić, zwłaszcza patrząc na sytuację gospodarczą naszego regionu, ale i kraju. Z tym wiązało się napięcie dostrzegalne na korytarzach w Vimexie. Zdecydowanie ważniejszą sprawą jest jednak utrzymanie zatrudnienia na niezmienionym poziomie. Zawdzięczamy do głównie przedsiębiorczości szefa, ale i zaradnym i kompetentnym Paniom kierowniczkom. Wyższość pewności zatrudnienia i regulowania wynagrodzenia nad ewentualnymi nieprzyjemnościami jest dla mnie rzeczą oczywistą, nie podlegającą dyskusji.

pokażcie mi innego przedsięiorca na naszym lokalnym rynku radomskim, który płaci na czas?jednego?a w Vimexie nie narzekają. Może i zadarzają się sytuacje, jakichś tam cięć, ale PŁACĄ NA CZAS!!!!tylko to się teraz liczy. Posiadać pracę w naszym regionie, w której pracodawca płaci na czas jest niezwykle ciężko, dlatego chyle czoło przed Prezes Vimex-u. Tak dalej, i nie patrzcie na głos malkontentów - tych zawsze będzie pełno...

Nie rozumiem tych lamentów, płacą na czas, pensja jak pensja, nienajwiększa, ale w dzisiejszych czasach na poziomie, a że wymagają, że pracuje się pod presją, a gdzie tak nie jest dzisiaj?

Ja też byłam na rozmowie w vimexie. Nie dostałam się ale zaproszono mnie na kolejne spotkanie za dwa miesiące. Rozmowa była trochę stresująca ale rzeczowa, nie widziałam zdesperowanych dyrektorów ale raczej zadowolonego - bo chyba to był dyrektor. Pracownicy z którymi rozmawiałam bardzo mili, wymagania może rzeczywiście dość duże, a pensja nienajwyższa, ale proszę mi powiedzieć gdzie teraz przyjmują do pracy. Chętnie skorzystam.

marek

Każdy może sobie wybierać pracę, a pracodawca pracowników. Wolny wybór. Właśnie straciła pracę moja żona(dramat) i nie może nic znaleźć od roku, syn kierowca piekarni zarabia na chleb bez masła, a ja dowiedziałem się właśnie, że druga część mojej miesięcznej pensji w firmie budowlanej może, podkreślam może być wypłacona przed świętami.

Krzysiek

W dzisiejszych czasach jedyna istotna kwestia, która ma znaczenie to terminowe realizowanie zobowiązań. Współpracuję z Vimexem od dłuzszego czasu i jako jedna z niewielu firm regulowała płatności regularnie. Weźcie się do pracy i dajcie innym spokojnie pracować.

Zostaw merytoryczną opinię o VIMEX S.A. - Piaseczno

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VIMEX S.A.?

Kandydaci do pracy w VIMEX S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.