PORR S.A.

2.7Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PORR S.A.

Wojtek55

Dostałem propozycję budowy drogi od Porra, nie napisze jakiej bo zaraz mnie ścigną. Ale jak czytam te wszystkie komentarze to wole nie wchodzić z nimi w nic. Popytałem tez tu i tam i to się potwierdza że porr wyzyskuje podwykonawców i nie płaci tak jak trzeba

@Wojtek55

Szanowny Panie, niestety, ale poniższe formularze są anonimowe, co zawsze sprzyja prezentacji sytuacji w sposób bardziej negatywny niż w rzeczywistości ma to miejsce. Równocześnie żadna z osób, którą poprosiliśmy o podanie nazwy firmy oraz inwestycji, abyśmy mogli zweryfikować opisywane sytuacje, nie zrobiła tego. Tak więc wiarygodność tych komentarzy jest delikatnie rzecz ujmując niska. PORR jest trzecia firmą budowlaną w Polsce. Na co dzień współpracujemy z 3 tys. firm w zakresie dostaw materiałów oraz usług. Systematycznie badamy poziom satysfakcji w ramach tej kooperacji. Gdyby standardy współpracy z nami były tak złe zapewne informacja ta by do nas dotarła bezpośrednio od tych firm. A tak nie jest. Reasumując: zapraszamy do współpracy.

Komombo
@PORR S.A.

I od każdej z firm PW bierzemy po kilka procent z kazdej fv na premie dla KB, KK, dyrektorów itd :)

@Komombo

Szanowny Panie, to o czym Pan pisze to przestępstwo, w którym zarówno oferujący łapówkę jak i przyjmujący ją są tak samo winni. Natomiast Pan jako osoba, która twierdzi, że posiada wiedzę o przestępstwie ma obowiązek to zgłosić do odpowiednich organów. Brak zgłoszenia to również przestępstwo.

@PORR S.A.

Witam, Ja jestem w stanie udowodnić taką sytuację proszę o kontakt. Podwykonawca nie wypłacał mi pieniędzy w terminie o czym wiedział GW PORR.

@Łukasz.

Chętnie nawiążemy kontakt, ale prosimy o podanie telefonu albo adresu email.

@PORR S.A.

Proszę, wysłałem Państwu swoje dane pod adresem centrala@porr.pl.

@Łukasz.

Super. Zapewne jutro zostaną przesłane przez recepcję i skontaktujemy się. :-)

Lhomme
@Wojtek55

Jestem byłym podwykonawcą, współpracownikiem, ktoś naopowiadał Tobie bzdur, chyba po to żeby samemu przytulić kontrakt. Na rynku jest to jedna z nielicznych rzetelnych firm.

@PORR S.A.

Czekam na kontakt, mam nadzieję ,że tym razem uzyskam wyjaśnienie tej całej sytuacji, bo jest ona wręcz absurdalna. Jak do tej pory nikt z Porr się nie odezwał. To może Państwo podadzą telefon i maila na profilu publicznym ,żebym mógł się skontaktować?

@Łukasz.

W przypadku prośby o kontakt prosimy o podawanie konkretnie ze sprawa dotyczy serwisu gowork. Wówczas osoby obsługujące ogólny adres email będą wiedziały do kogo kierować przesłaną wiadomość. W tym przypadku sprawa została wyjaśniona w ciągu jednego dnia.

Edek

Jak to jest że traktujecie mnie jakbym nie znał się na swojej robocie a potem czytam co chwila jakies artykuły w necie, że Porr to czy tamto że podwykonawcy tacy źli. No jakbym czytał o sobie i aż nerw łapie

@Edek

Ta opinia jest niestety pozbawiona kontekstu. Może Pan napisać konkretnie na czym polega problem w traktowaniu Pana osoby oraz podwykonawców. Wówczas odniesiemy się do tego.

Y.T.

Te wasze premie... Na święta dali premię, ale kazali iść na "dobrowolny" urlop, co spowodowało, że straciłem z delegacji więcej, niż dostałem premii. Cały PORR i jego matacze.

@Y.T.

Urlopów pilnujemy i wysyłamy pracowników, bo taki jest obowiązek udzielania urlopu w naturze. To jest uprawnienie pracownika do regeneracji zasobów. Wynagrodzenie urlopowe wynika z wynagrodzenia zasadniczego i zmiennych składników z ostatnich 12 miesięcy, więc co do zasady jest wyższe niż sama pensja. Niestety trudno odnieść się do tej sytuacji, bo nie mamy wiedzy o zmiennych składnikach wynagrodzenia tego konkretnego pracownika. Fakt, że delegacje są związane z obecnością na budowie, więc w przypadku urlopów jest ich w miesiącu mniej. To nie jest bonus tylko świadczenie związane z rozłąką. Równocześnie prosimy mieć na względzie, że to świadczenie (diety z delegacji) jest uprzywilejowane, bo nie ma podatku i ZUS.

Y.T.
@PORR S.A.

W moim poście nie jest napisane o uprawnieniu, tylko o przymusie.

@Y.T.

W jakiej formie Ci to przekazano i czy wyjaśniono dlaczego tak, a nie inaczej? Nie było opcji, by wypłacić pieniądze za ten niewykorzystany przez Ciebie urlop, lub wziąść część, jak ekwiwalent, a część wykorzystać do regeneracji?

@Y.T.

szanowny Panie, nie znam szczegółów dotyczących Pana urlopu. Jeśli miał go Pan dużo i w części dotyczył poprzedniego roku to są zasady dotyczące jego wykorzystania. Ponadto zależy nam na pracownikach którzy są wypoczęci i dzięki temu bardziej efektywnie pracują.

xxx

To już nie robisz w tej firmie? Napisz, czy się mylę, a jeśli nie, to czy sytuacja z urlopem / zarobkiem o tym zadecydowała? Ile w takim razie płacili?

Andrzej61

Porr przeszedł samego siebie.Najpierw podjął z nami współpracę, wszystko wyglądało Ok,choć kilometrowa umowa trochę zniechęcała,pieniądze całkiem fajne.Ale w trakcie zaczęli przesuwać terminy,straszyć że nie zapłacą,a jak płacili to wogóle nie tak jak było w umówione. Jak tak można wykorzystać uczciwą firmę?

@Andrzej61

Prosimy o informację dotycząca nazwy firmy oraz budowę której dotyczyła sytuacja. Co do umów to są one ustandaryzowane oraz adekwatne do zakresu współpracy. W kwestiach terminów i płatności prosimy o kontakt: komunikacja@porr.pl

Sylwan

Brakuje słów co to za wspólpraca z nimi. Niby początek ok, choć umowa z 30 stron i przebrnąć przez nią graniczy z cudem. To potem zaczyna sie jazda. Przesuwanie terminów, zastraszanie, nie płacenie albo płacenie ochłapów. Uciekajcie od Porra

@Sylwan

Dokładnie. Byłem świadkiem, gdy wstrzymali firmie transportowej prawie 40tys zł, później trzeba było chodzić z nimi na negocjacje i się tłumaczyć za porrowych matolow z sytuacji, o której nie miało się pojęcia.

@.

Szanowny Panie, dziękujemy za informację i równocześnie stwierdzamy, że należało zgłosić taką sytuację osobom nadzorującym projekt. PORR SA jako trzecia firma budowlana w Polsce współpracuje w ramach różnych kontraktów z setkami kontrahentów. Cyklicznie prowadzimy badania satysfakcji z tej współpracy. Pojedyncze sytuacje nie zmienią faktu, że jesteśmy cenionym zamawiającym usługi i materiały. W przyszłości prosimy o sygnalizowanie podobnych sytuacji w czasie rzeczywistym.

@Sylwan

Szanowny Panie, objętość umowy zależy od zakresu zlecenia. Widać w przypadku Pana firmy musiała ona liczyć 30 stron. Co do treści jest ona standardowa, definiuje wzajemne prawa i obowiązki, wynagrodzenie, kary umowne etc. Do jej analizy warto zawsze skorzystać z wsparcia fachowców, czyli prawników. Co do samej współpracy żałujemy, że sytuacje uznane za Pana za odbiegające od standardu poprawnej relacji biznesowej nie zostały zgłoszone osobom nadzorującym projekt. PORR SA jako jeden z liderów na polskim rynku budowlanym ma określone zasady współpracy, niestety zdarzają się sytuacje, gdy pojedyncze osoby ich nie przestrzegają. Zawsze gdy otrzymujemy taką informację reagujemy. Proponujemy, aby w przyszłości przekazywać informację na bieżąco.

Zezol
@PORR S.A.

Przecież właśnie osoby nadzorujące projektów wstrzymały te pieniądze huehuehue

Szanowny Panie, skoro uważa Pan, że sprawa kwalifikuje się do doniesienia do prokuratury to dlaczego pan tego nie zrobił?

@Zezol

Szanowny Panie, osoby nadzorujące projekt też mają swoich przełożonych. Istnieje wiele możliwości skutecznego rozwiązania takich sytuacji.

@PORR S.A.

Czy takie sytuacje często się zdarzają, skoro występuje wiele wariantów do ich rozwiązania? W tym przypadku jest już to zakończone? i czy jakoś odzwierciedla się to w sytuacji osób zatrudnionych?

Ona

Firma poszukuje stażysty do działu przygotowania i realizacji produkcji... W ofercie można przeczytać, że proponowana jest umowa o płatny staż na okres 6 miesięcy z możliwością przedłużenia współpracy w oparciu o umowę o pracę. Orientujecie się, ile tak mniej więcej można zarobić na takim stażu? I później po tym pół roku, ile są w stanie zaoferować? Szukam stabilnego zatrudnienia wraz z godnym wynagrodzeniem :))

@Ona

Dzień dobry, podczas stażu, przy założeniu że ktos pracuje 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu, można zarobić ok.4500 zł. Jeśli masz mniej niż 26 lat to kwota ta nie jest opodatkowana, a więc do ,,ręki" otrzymujesz cała tą kwotę. Po zakończeniu stażu wynagrodzenie uzgadnia się z bezpośrednim przełożonym. Jego wysokość zależy od wyników pracy podczas stażu. Zapraszamy do PORR ;-)

JakubJakub

Jakie widełki płacowe są przewidziane na stanowisku KR/KB? Budownictwo kubaturowe, przemysłowe? Jakie benefity przysługują? @Pracodawca

@JakubJakub

Dziękujemy za zainteresowanie ewentualną współpracą z PORR. Prosimy o kontakt z działem HR: joanna.plusa@porr.pl. Otrzyma Pan wszystkie niezbędne i rzetelne informacje. pozdrawiamy!!!

Odnośnie tego stwierdzenia, że firma jest w czołówce w kraju to mógłby się ktoś podzielić ze mną wrażeniami ze stażu? mam ofertę na Hołubcową na dział przygotowania i realizacji produkcji. jeszcze ponad 2 tygodnie mi zostały by móc się zgłosić. Czy to oznacza, że rozmowa realizowana jest dopiero po wygaśnięciu oferty? jak wygląda?

Szanowny Panie, w temacie stażu proponuję kontakt z działem HR: joanna.plusa@porr.pl. Otrzyma Pan wszystkie niezbędne i rzetelne informacje. pozdrawiamy

Paweł22

Muszę się wyżalić i przestrzec innych jako to porr traktuje podwykonawców. Wykorzystać i zostawić na lodzie. Wziąlem kredyt, majątek obciążyłem tylko po to by zrealizować wspólnie z nimi kilka budów. A oni przeciągali terminy, zastraszali, grożąc karami. To jest zachowanie wielkiej firmy na poziomie?

@Paweł22

Szanowny Panie, prosimy o podanie nazwy swojej firmy oraz inwestycji, na których Pana firma pracowała. Bez tych danych trudno będzie nam wyjaśnić wskazywane przez Pana rzekome nieprawidłowości. W przypadku braku tych informacji będziemy zmuszeni usunąć wpis gdyż narusza on dobre imię firmy. Liczymy że dzięki dostarczonym informacjom uda się wyjaśnić sytuację.

@Paweł22

No widziałem, że sporo jest takich wpisów. Nie miałeś z nimi umowy? Za nieprzestrzeganie terminów są konsekwencje, przynajmniej w moich umowach. Czy sprawa się wyjaśniła? Szukam akurat pracy więc trafiłem na firmę.

Szanowny Panie, każde zgłoszenie jest wyjaśniane pod warunkiem że mamy dokładne informacje jakiej budowy dotyczą. PORR jest w czołówce firm budowlanych w Polsce. Współpracujemy z szerokim gronem podwykonawców. Zapraszamy do współpracy.

Dzień dobry. przeglądając teraz tak wstępnie oferty na takim portalu zauważyłam, że jest kilka ofert, które są opisane w innym języku. Mój luby akurat na betoniarza będzie chciał chyba przyjść a w tamtej po przetłumaczeniu widniało oznaczenie „pracownik fizyczny”, te oferty tak z ciekawości są skierowane tylko do osób z Ukrainy?

Dzien dobry, jesteśmy zainteresowani współpracą z każdym. Prosimy o kontakt w sprawie pracy z joanna.plusa@porr.pl miłego dnia!

Co rozumiesz poprzez nazwanie tego w ten sposób? „Jest jak jest”? czyli to oznacza pisząc krótko, że bez doświadczenia na spokojnie mam szanse? Jak doświadczone osoby podchodzą do świeżaków? To starsi koledzy w razie czego szkolą?

W PORR każdy nowy pracownik otrzymuje wsparcie w ramach programu Buddy. Oznacza to pomoc dedykowanej osoby spośród pracowników, która wprowadza do firmy, pomaga się zaaklimatyzować, poznac współpracowników i szybka stać się częścią społeczności PORR. Jeśli zatrudniamy osoby bez doświadczenia to z pełną świadomością, że będzie trzeba im poświęcić więcej czasu i uwagi. Cenimy każdego, kto razem z nami pracuje w tak ważnej branży, jaką jest polskie budownictwo.

Damian

Co tu dużo pisać, jako firm a podwykonawcza zwiodłem się na nich i to bardzo. Tak jak trzeba podeszliśmy do sprawy. Pozałatwialiśmy wszystko co trzeba i zaczęla się praca. Ale nie ma co zaczęly się schody, nie płacenie na czas, warunki bhp nie do przyjęcia, no bałem się o swoich pracowników. Potem straszenie i przeciąganie, że ok że zapłacą, tylko jeszcze zróbie to i to.Ostatecznie wyszło niedobrze i zwiodłem się na nich. Nie podejmę już z nimi żadnej roboty.No nie polecam ich i tyle

@Damian

Finalnie odzyskaliście pieniądze czy jeszcze czekacie? No sporo tu takich komentarzy, zastanawiam się z czego to wynikają te opóźnienia. A jak wyglądały te warunki bhp, o których wspominasz?

@Damian

Szanowny Panie, czy można prosić o podanie szczegółów? Na której budowie Państwo współpracowali, nazwa firmy. Sprawdzimy wszystkie zgłoszone przez Pana nieprawidłowości. Jesli nie otrzymamy żadnych informacji w ciągu kilku dni zarchiwizujemy wpis, gdyż tworzy on negatywny wizerunek firmy, która jest w czołówce generalnych wykonawców w Polsce i na bieżąco współpracuje z setkami kontrahentów, dostawców i podwykonawców. Gdyby było tak jak Pan to opisał mielibyśmy problem znaleźć chętnych do współpracy. Oczywiście nieprawidłowości zawsze mogą się zdarzyć, dlatego prosimy o informacje aby móc je eliminować.

Firma A

Wdepnęliśmy z naszą firmą i to ostro. Jako podwykonawca do obwodnicy 2 przy porcie gdyńskim zostaliśmy nieźle wykorzystani. Najpierw nas wzięli i wydawało się, że jest ok - umowa tak jak trzeba, choć przydługawa, obiecane płace i regularność w płaceniu plus premie. Po czym pieniądze niezgodne z umową wykręcają się że to zależy od „czynników” jak tłumaczą, ale jakich? Nadal się nie dowiedziałem. Teraz oni mają opóźnienia a my jesteśmy w beznadziejnej sytuacji.

@Firma A

Szanowny Panie, Po weryfikacji zgłoszonej sytuacji fakty wyglądają następująco: • nie budowaliśmy i nie budujemy „obwodnicy 2” • jeżeli chodzi o obrotnicę  kontrakt został zakończony 4 lata temu; • jeżeli chodzi o obwodnicę  kontrakt jest realizowany przez MIRBUD i BX; • w Gdyni robiliśmy tylko falochrony Zapewne nastąpiła pomyłka, jednak jeśli to nadal chodzi o PORR proponujemy kontakt bezpośredniego z nami w celu przekazania spójnych i umożliwiających identyfikację problemu informacji. Firma dołoży wszelkich możliwych starań, aby na mocy zawartych umów podwykonawczych rozwiązać zaistniałe problemy

Władek 55

Pracuję z nimi i mam już dosyć, płaca miała być fajna, warunki też po czym, harujesz jak (usunięte przez administratora) a pieniądze słabe i niezgodne z umową. Nie dość, że jestem operatorem żurawia i wisi na mnie cholernie duża odpowiedzialność, to jeszcze takie warunki. Gdzie tu jakaś sprawiedliwość? Dobrze, że niedługo już koniec kontraktu i bede miał okazję przenieść się do innej stabilniejszej firmy

Hej, a jako specjalista ds. BIM się dobrze pracuje? Bym się ucieszył, jakby ktoś kto tam pracuje albo był na rozmowie coś napisał na temat tej pracy, bo znalazłem ogłoszenie i wydaje się atrakcyjne dla mnie. Wszystkie obowiazki jasno opisane, tylko nie wiadomo, co oferują w zamian dokładnie? Jaki socjal i stawka godzinowa?

Dzień dobrym w kwestii szczegółów dotyczących wynagrodzenia i zakresu obowiązków prosimy o kontakt z joanna.plusa@porr.pl

Jan

Podjeliśmy z nimi wspólpracę i cieszylismy się, bo zapowiadało się dużo roboty, ale i dużo kasy. A tu okazało się,że na początku tylko dobrze szło, chyba tylko żeby stworzyć pozory,bo ci z porra zaczęli się ociągać z pieniędzmi, potem straszyć,że w ogóle nie zapłacą.A na pieniądze czekaliśmy długo. W koncu gdy zapłacili było dużo mniej niż w umowie, no i to traktowanie człowieka jak najgorszy sort. I to się dzieje w kraju cywilizowanym?

@Jan

Ana

Wydawało mi się, że praca w biurze u nich będzie całkiem ok. Okazało się jednak coś bardzo nieprzyjemnego. Pensja najniższa to jeszcze nic. Jak zaczęłam słyszeć ze strony kierownika jakieś dziwne insynuacje w stronę tego, że jestem kobietą i wiele mi się nie należy to było już przegięcie. Na szczęście już tam nie pracuję i odradzam innym kobietom

@Ana

Szanowna Pani, dziękujemy za informację. Ubolewamy nad faktem, ze nie zgłosiła Pani tych uwag w trakcie pracy w PORR do właściwych osób. Tylko w ten sposób możemy skutecznie eliminować nieprawidłowe zachowania. Odnośnie wynagrodzenia to jest ono ustalana przed podpisaniem umowy o pracę. Podjęcie pracy oznacza zgodę na zaproponowane warunki.

@PORR S.A.

No a jak to jest w firmie zorganizowane takie zgłaszanie właśnie nieprawidłowości? Jest do tego specjalna jakaś procedura i pracownik jest z tego przeszkolony i poinformowany o niej? To dział hr się tym zajmuje, czy jakiś inny, np. kontrolingu?

W PORR mamy wewnętrzne procedury antymobbingowe i antydyskryminacyjne, z którymi każdy zapoznaje się na początku współpracy zawodowej. Odnośnie zgłaszania nieprawidłowości mamy dział compliance oraz ombudsmana, do których należy bezpośrednio zgłaszać wszystkie sytuacje niezgodne z przyjętymi standardami.

Ziggi

Dostałem kontrakt z firmą do Niemiec, jak się wydawało za fajne pieniądze. Umowa spoko, praca na początku też spoko, chyba tylko żeby zachować pozory. A potem, tyranie ponad normę, bez pilnowania podstawowych norm bhp. Człowiek bał się o siebie. Wypłata? Jak ochłap, bez premii, a stawka o której było w umowie, bez pokrycia z tym co dostałem. Nieuczciwi i omijać szeroko

@Ziggi

Szanowny Panie, dziękujemy za informację. Ubolewamy nad faktem, ze nie zgłosił Pani tych uwag w trakcie realizacji kontraktu. Tylko w ten sposób możemy skutecznie eliminować nieprawidłowe zachowania, czy wdrażać standardy BHP. Odnośnie wynagrodzenia było ono ustalone przed rozpoczęciem przez Pana pracy i była to kwota brutto. Być może rozczarowanie otrzymana kwotą na konto wynika z faktu, że była to wartość netto, czyli po potrąceniu należnych składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne oraz podatków. W zakresie premii w PORR przyjęty jest regulamin premiowania, który precyzyjnie wskazuje warunki, które należy spełnić żeby ją otrzymać.

Ada

Pracowałam w jednym z biur i poziom szacunku do człowieka pozostawia wiele do życzenia. Płaca za pracę na początku w miarę, ale później było już gorzej. Nie wspomnę o tym, co mówili pracownicy na temat warunków bhp

@Ada

Szanowna Pani, dziękujemy za informację. Ubolewamy nad faktem, ze nie zgłosiła Pani tych uwag w trakcie pracy w PORR do właściwych osób. Tylko w ten sposób możemy skutecznie eliminować nieprawidłowe zachowania, czy wdrażać standardy BHP.

Gaba

W sieci odnalazłam ofertę pracy na stanowisko specjalisty ds. wsparcia kalkulacji i controllingu projektów budowlanych w systemie iTWO. Zastanawia mnie jedna rzecz. W ogłoszeniu napisano, że jest to praca zdalna. Jednak dalej napisano, że preferowanym miejscem pracy jest biuro w Warszawie. Czyli jak to w końcu jest? Można liczyć na home office czy nie? Mój mąż szuka pracy i właśnie zależałoby mu na tym, by pracować z domu :D

@Gaba

Szanowna Pani w PORR pracujemy w systemie hybrydowym. Zgodnie z regulaminem jest możliwość wykorzystania dwóch dni w tygodniu na pracę zdalną. Jesli Pani mąż dalej jest zainteresowany współpraca z nami prosimy o kontakt z joanna.plusa@porr.pl

Jerzy

Współpracowałem z firmą i stwierdzam, że nie należało to do udanych relacji biznesowych. Mało tego obserwuję, że działają w jakimś dzikim pędzie żeby nabrać się kolejnych inwestycji (a z realizacją będzie jak zwykle). Zamiast podejmować nowe działania, może lepiej zająć się swoją mało optymistyczną sytuacją, tym bardziej że prokurator postawił zarzuty?

@Jerzy

Szanowny Panie, gowork to miejsce dedykowane merytorycznym opiniom. Jeśli ma Pan zastrzeżenia do współpracy z firmą to jest w PORR możliwość ich przekazania osobom nadzorującym projekty. Równocześnie dziwi uwaga, że pozyskujemy intensywnie projekty. To chyba standardowa praktyka w każdej firmie, która uczestniczy w życiu gospodarczym... Co do zarzutów prokuratorskich to należy stwierdzić, że chyba pomylił Pan nas z jakąś inna firmą.

Zostaw merytoryczną opinię o PORR S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PORR S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PORR S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 163.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PORR S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 131, z czego 16 to opinie pozytywne, 84 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PORR S.A.?

Kandydaci do pracy w PORR S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.