Opinie o JACOBS w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie JACOBS. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w JACOBS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JACOBS w Kraków

paczka

@A. To i ja dorzucę swoje 5 gr. Jeśli jest tak jak piszesz, to przy ogromnej rotacji czy jakichś nieprawidłowościach, to właśnie w pierwszej kolejności należy bardzo mocno przyjrzeć się liderom i menadżerom. Zadziwiający model działania firmy jeśli lider czy menadżer są nie do ruszenia albo nic nie muszą umieć.

Marionetka
@paczka

70% aktualnie menagerow i leaderow totalnie nie wie co sie dzieje w procesach, to sa marionetki a wladze sprawuja Stany. W administracji bardzo slabe zarobki od 3000 k brutto slyszlalam, ale tam chyba nie ma takiej ogromnej rotacji.

Iza
@Marionetka

W innych firmach jest tak samo. Menago nie znaja procesow. To teraz norma.

@paczka

Jak zostało wspomniane w innych komentarzach, standardem w naszej firmie jest to, że osoby na stanowisku kierowniczym mają co najmniej 15 letnie doświadczenie w swojej branży. Tam, gdzie to możliwe, zapewniamy możliwości awansu pracownikom z naszej firmy, którzy są zatrudnieni u nas od wielu lat, znają i rozumieją politykę firmy i obowiązujące procedury. Managerom zatrudnianym z zewnątrz zapewniamy odpowiednie przeszkolenie i zapoznajemy ich z obowiązującymi w naszej firmie procesami.

artemida

Kolejny raz (w ciągu ostatnich 2 lat) szukają analityków od rurek. Trochę to dziwne. Co tam się dzieje, że ciągle brakuje im ludzi? A może jakiś liderek okazał się do niczego i dlatego tak cały czas ludzi szukają? A może ciężka atmosfera/warunki są nie do wytrzymania.

A.
@artemida

polityka firmy jest taka, ze leader nic nie musi umieć ;) ich nie zwalniają to narzędzie managerów, szukają ludzi bo jest ogromna rotacja, jeśli dział Finansów to lepiej iść do Cap - tam wszystko było poukładane i procedury przynajmniej istniały, jeśli inne działy to nie spodziewaj się super zarobków, a atmosfera zależy jak trafisz, na rozwój bym nie liczył

@artemida

Publikujemy oferty pracy ponieważ rozwijamy naszą firmę. Nasi managerowie mają zazwyczaj ponad 15 letnie doświadczenie w swojej branży. Porównując się do innych firm w naszej branży, wskaźnik rotacji/odejść pracowników jest jednym z najniższych w Krakowie i w Polsce.

Sieger

Nie wiem w jakich dokładnie działach ten mobbing, moim zdaniem atmosfera jest bardzo luźna. Śmiać mi się chce jak to czytam, ktoś to piszący musi być naprawdę spięty w swoim życiu. Ostatnio zrobiła się rotacja. Moim zdaniem rozrost biura był za szybki i nie kontrolowany i tutaj tkwi problem. A z projektami różnie bywa.

Margo
@Sieger

wygląda na to że sporo osób musi być spiętych w CH2M ;) ciekawe czemu??? Ja osobiście byłam świadkiem jak dziewczynę psychicznie wykończali, przepytywali wszystkich i szukali jakiegoś pretekstu, aby jej świnię podłożyć, a dziewczyna bardzo inteligentna, ambitna, etc.... odeszła, szkoda. Rotacja jest i była, kiedyś podobno jak zwalniali to z dnia na dzień, przychodziłeś do firmy i odprowadzali człowieka do drzwi. Może udało Ci się trafić do fajnego zespołu i fajnego managera ;) co jest rzadkością w CH2M

@Sieger

Nasza firma czynnie wspiera działania na rzecz równego i sprawiedliwego traktowania pracowników. Wykorzystujemy nowoczesne programy edukujace, oraz mamy wdrożona odpowiednią politykę HR, która zapobiega takim zachowaniom. Każde zgłoszenie dotyczące niewlaściwego traktowania pracowników podlega dokłademu sprawdzeniu.

adam

Jak wygląda praca dla projektantow konstrukcji praktycznie bez doswiadczenia? Da sie wynegocjować pod 3000?

men
@adam

Zarobki dla zaczynacych ok. 3,4 - 3,5k

marek
@men

na rękę? a jak dla projektanta z uprawnieniami?

nowy
@men

brutto czy netto?

men
@nowy

netto, z uprawnieniami 4,6 netto kolega dostaje

@adam

Początkowe zarobki zależą od wielu czynników: kwalifikacji, doświadczenia, znajomości języków obcych. Zachęcamy zainteresowanych do aplikowania. Jesli zostaniesz wybrany, nasi rekruterzy przedyskutują z Tobą również kwestie wynagrodzenia

Sama rekrutacja trwała dosyć długo. Pierwszym etapem jest wypełnienie ankiety poprzez stronę pracodawcy. Po kilku dniach dostałem telefon od pani z HR. Krótka rozmowa, umówiliśmy się na kolejną rozmowę telefoniczną. Po kilku dniach odbyliśmy rozmowę, trwała ok pół godziny. Dostałem informację że w okresie do 2 tygodni otrzymam wiadomość zwrotną. Dokładnie dwa tygodnie później otrzymałem telefon, umówiliśmy się na rozmowę przez Teams z dwoma osobami z działów do których aplikowałem. Rozmowa była bardzo miła, miałem wrażenie że prowadzący starali się jak najbardziej zniwelować stres. Po niej czekałem następne dwa tygodnie na wynik i w efekcie otrzymałem pracę. Podsumowując - rekrutacja przeprowadzona na wysokim poziomie, miła i przyjemna, cały proces od złożenia aplikacji do otrzymania ostatecznego wyniku trwał ok 1,5 miesiąca.

Pytania standardowe - co wiem o firmie, dlaczego zmieniam pracę, przy jakich projektach pracowałem, jakie mam plany dotyczące swojej ścieżki, podstawowa rozmowa po angielsku na dwóch etapach - z panią z HR oraz z ludźmi z działu.

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
milka

Rekruterzy pytają czy biore udzial w innych rekrutacjach. ktoś wie czemu słuzy to pytanie?

logiczny
@milka

bo jak powiesz ze nie to ci dadza najnizsza mozliwa oferte bo beda wiedziec ze nie maja konkurencji. dlatego lepiej zawsze mowic ze dostajesz oferty z prawa i lewa to wtedy dadza wiecej zeby zachecic. wystarczy troche ruszyc glowa ludzie!!

Julita

@GallNieAnonim, zgadzam się z Tobą, że ogólnikowe komentarze nie są zbyt pomocne. Na forum zaglądają osoby, które szukają zatrudnienia i być może zastanawiają się nad pracą w tej firmie. Było by miło jakbyś napisała na jakim stanowisku pracujesz i jakie są Twoje obowiązki. To na pewno będą cenne informacje dla innych użytkowników.

GallNieAnonim

Nie ma najmniejszego sensu czytac ogolnikowych opinii, zwlaszcza tych, w ktorych frustraci wylewaja swoje klasyczne polskie bole ; ) poniewaz kazdy chyba ma swiadomosc, ze dzial dzialowi nie rowny, a nawet zespoly w obrebie danego dzialu moga sie miedzy soba roznic. Jesli chodzi o finanse sa dzialy GL, AP, PA plus kilka pomniejszych i kazdy ma swoja specyfike (takze pracy). Jesli chodzi o moje subiektywne zdanie, mam jak najlepsza opinie o CH2M, a czy po przejeciu przez Jacobsa bedzie nadal fajnie, ciezko przewidziec. Moje doswiadczenie jest takie: swietne HRy, fajni menadzerowie, fajni teamlieaderzy, sympatyczni ludzie. A atmosfere tworzymy sami wokol siebie codziennie, wiec szastanie pretensjami, ze gdzies jest slaba atmosfera... to ja rozkrec jedna z drugim! Po wtore, zarobki ok, ale jesli sie komu nie podobaja, jest w KRK 90.000 miejsc pracy w SSC wiec nie ma co narzekac bo nie jest to zaden argument, a jedynie wlasne lenistwo. Bylam w 4 korpo i CH2M oceniam najwyzej, sladowe ilosci wyscigu szczurow, wiekszy luz, lepsza atmosfera, ale zaznaczam, ze co bedzie po przejeciu berla przez nowego wlasciciela, tego nie wiem.

krotkoinatemat
@GallNieAnonim

moja droga ale ch2m to nie tylko klepanie w exelu. niestety branza budowlana to nie finanse i az tylu miejsc pracy w krakowie nie ma, zakladam ze nawet w calym kraju nie ma tyle stanowisk do obsadzenia inzynierami. a co do samej firmy to zgadzam sie z gender. i lepiej raczej nie bedzie

Julita

@anon, jeśli nie zgadzasz się z wypowiedzią innego użytkownika to wyraź proszę swoją opinię o pracy w CH2M HILL. Jak oceniasz warunki zatrudnienia i atmosferę pracy? Każda merytoryczna wypowiedź będzie cenna dla osób, które planują aplikować do CH2M HILL.

gender

@anon. może nie będziesz mi mówił co powinienem a co nie. mam prawo do wypowiadania się w taki sposób na jaki mam ochotę i nigdzie nie nakłaniam nikogo do zwalniana się z firmy ani do nie aplikowania na wolne stanowiska. tak potwierdzam, że jest to moja opinia dlatego chętnie wysłucham kontrargumentów na każde stwierdzenie, z którym się nie zgadzasz. równie dobrze twój obraz firmy może nie być zgodny z prawdą dlatego zapraszam do dyskusji i czekam na sensowną odpowiedź, bo póki nie ma podstaw by stwierdzić, że minąłem się z prawdą i firma jest jednak rajem na ziemi. pozdrawiam

gender

@Julita, w mojej wypowiedzi celowo zostało użyte określenie "bzdurne" szkolenia. osobiście nie mam nic przeciwko szkoleniom prowadzonym przez profesjonalistów, którzy wiedzą o czym mówią i posiadaną wiedzę starają się przekazać w rzetelny i przystępny dla ludzi sposób. ale niestety takich jest brak. większość z nich jest prowadzona przez pracowników i odbywa się na zasadzie pokazania kilku prostych trików lub wcześniej zrobionej prezentacji w power poincie . czy takie coś można nazwać szkoleniem? poza tym, panuje powszechne przekonanie, że odbycie 1-2 dniowego szkolenia jest wystarczające do nabycia umiejętności pozwalających na samodzielne wykonywanie zadań związanych z przedmiotem kursu. co więcej, czasem nawet przez pół roku (albo i dłużej) od szkolenia nie ma nawet szansy wykorzystać nabytych "umiejętności" w pracy, a jak wiadomo dla inżyniera ważniejsza od teorii jest praktyka w działaniu. tak więc takie szkolenie jest kompletnie bezcelowe, ale najważniejsze, że można to gdzieś odnotować i pochwalić się, że zostało zorganizowane i ukończone. odrębną rzeczą są szkolenia dla pracowników wyższego szczebla, tj. team leaderów itp. czy serio na podstawie psychotestów podobnych do tych zamieszczonych w prasie dla nastolatków można uznać, że znamy się na ludziach i możemy nimi kierować? to zostawię już bez odpowiedzi. co do benefitów oferowanych przez pracodawcę nie można mieć zastrzeżeń bo jak sama nazwa wskazuje są to benefity. ale czy człowiek po to idzie do pracy? i na podstawie tego tę pracę wybiera?...

ciekawy
@gender

są jakieś benefity? bo z tego co widziałem oprócz partii nadgniłych owoców co wtorek, karty multisport i podstawowego pakietu luxmedu nic więcej nie ma...

Julita

@gender, piszesz, że pracodawca organizuje szkolenia. Czy uważasz, że to zły pomysł? Przecież między innymi przez szkolenia jest możliwość rozwoju. Dzięki temu można zyskać nowe doświadczenia i umiejętności. Czy tak właśnie jest w CH2M HILL? Możesz powiedzieć czy pracodawca oferuje benefity pozapłacowe?

ciekawy
@Julita

jesteś z HR Julitko? prawda w oczy kole? tak niewidocznego działu jak wasz, prawdę mówiąc w żadnej innej firmie nie widziałem...

Julita

@Patrycja Ewa Kuczera, forum Gowork.pl to nie miejsce na publikowanie takich wpisów. Twój komentarz został zgłoszony do administracji, więc zostanie usunięty. Zachęcam pracowników CH2M HILL Polska do wyrażania opinii o pracy w tej firmie. Mile widziane będą merytoryczne opinie, które dostarczą wielu informacji osobom zainteresowanym pracą w tym miejscu.

Amigo

Podaj numer

Julita

@Szczery, a Ty aplikowałeś do firmy i stąd znasz rozpiętość wynagrodzeń? Czy pracownik może liczyć na dodatkowe bonusy takie jak premie, szkolenia lub pakiet socjalny? Jaka według Ciebie jest atmosfera w pracy? Czy relacje z przełożonym są satysfakcjonujące? Te informacje będą ważne dla osób, które interesują się firmą pod kątem zatrudnienia.

Bylam w Anglia ponad 10 lat mam spore doswiadczenie w ksiegowosci w korporacjach w uk pomimo to poki co nawet nie marzrze o 10k netto z 10k brutto tez ciezko

wrocilem ale chyba znow wyjade
@Anna

problem jest taki, ze oni tutaj nie potrzebuja osoby z 10-letnim doswiadczeniem, a juz napewno nie z doswiadczeniem miedzynarodowym, bo wiedza, ze bedziesz ostra konkurencja, bo pracowalas na lepszych warunkach, standardach, itd. oni szukaja stazystek/-ow, bo w Krakowie 10-15 lat temu studiowalo 50-70 tys. osob, a dzis jest to juz ok 200 tys., wiec maja w kim wybierac. rynek sie nasyca i nie potrzeba osob z 10-20-letnim doswiadczeniem niestety.

Jan
@wrocilem ale chyba znow wyjade

Raczej w druga stronę, jest niż demograficzny i zaczyna brakować ludzi do pracy. Dlatego padają jak muchy prywatne wyższe szkoły. Ukraińcy ratują sytuacje na rynku pracy (handel, budowlanka) i już nawet w niektórych krakowskich firmach pracuje dużo Ukraińców (informatycy szczególnie) . Więc raczej nie chodzi o nadmiar ludzi do pracy tylko o obsługiwane procesy, które nie są skomplikowane., dlatego nie ma potrzeby szukania szeregowych specjalistów za 10000 zł. Te centra powstały w Krakowie, bo tu była tania siła robocza i 10 netto prócz doświadczonych informatyków i ludzi na stanowiskach kierowniczych nikt nie dostanie. A na pewno nie dostanie za księgowanie faktur, bo im się to nie opłaca. Kasa dziś dla zwykłego outsourcingowego specjalisty to maks 5000 netto. a często nawet mnie.

Grzesiekk_1982

Hej. W przyszlym roku roku wracam do Polski po 10ciu latach w Irlandii. Plan jest taki, zeby szukac pracy w korpo. Czy wg Was 35 lat to nie za duzo na rozpoczecie takiej przygody w PL? W Irlandii wiek nie ma zadnego znaczenia - jedynie umiejetnosci, ale nie wiem jak to wyglada na rynku pracy w naszym kraju. Dodam, ze nie musze od razu zarabiac 10k netto :)Pozdrawiam!

LenaK
@Grzesiekk_1982

W jakim dziale chciałbyś rozpocząć pracę w CH2M?

Grzesiekk_1982
@LenaK

Hej Lena, Obecnie pracuje w dziale supply chain / procurement w irlandzkiej firmie zajmujacej sie dystrybucja sprzetu RTV i AGD. Widzialem, ze C2HM posiada oferty pracy w kategorii procurement / buyer. Poza tym, mix roznych doswiadczen (office admin, customer service, retail management). Posiadam tez dyplom mgr inz. zdobyty na PK (inzynieria srodowiska), ale w zawodzie niegdy nie pracowalem. Jak widzisz specjalista w jednej dziedzinie nie jestem, raczej osoba ktora szybko sie uczy i co jakis czasy szuka nowych wyzwan. Takowym teraz jest powrot z rodzina po latach do domu, do PL. Nie chce tego jednak robic na wariata i dlatego staram sie rozeznac nieco na krakowskim rynku pracy. Czy ty pracujesz dla CH2M? Czy myslisz, ze to dobre miejsce dla kandydta jak ja, zeby aplikowac, czy raczej w moim wieku korpo juz nie ma sensu? :) Pozdrawiam! Ps. Przepraszam za brak polskich znakow, ale taka wersja Windowsa:)

Hadtiati
@Grzesiekk_1982

Hej Grzesku, w Krakowie jest od groma pracy w supply chain czy prokurmencie :) I to zarówno w firmach typowo produkcyjnych jak i centrach obsługi. Z twoim doświadczeniem i zakladam super znajomością języka angielskiego. sądzę że będziesz mógł wybierać w ofertach. Wiek nie ma znaczenia wręcz 35 lat będzie działać na twa korzyść gdy my 30latki mamy inne podejście do pracy :) co do zarobków niestety ciężko mi powiedzieć bo ja osobiście siedzę w rekrutacji ale to będzie zalelc od stanowiska , a dokladnie jego poziomie, takie na start to pewnie ok 2000-3000 na rękę a juz bardziej senior sądzę że możesz dostać 5000+ na rękę . Pozdrawiam

Luiza
@Hadtiati

2 - 3 tyś na rękę? Za tyle to ciężko juniora znaleźć w dzisiejszych czasach.

robocik
@Hadtiati

3000? Wegetacja, dajcie spokój. To już lepiej na magazynie w jukeju siedzieć.

Szczery
@Grzesiekk_1982

Jeśli nie jesteś programistą lub nie stratujesz na stanowisko kierownicze ( w obu przypadkach wymagane minimum z 5 lat doświadczenia) to w Krakowie można zapomnieć o pensji 10k netto. Te centra przenieśli tu z powodu taniej siły roboczej, i pensja netto 1000 euro to w wielu przypadkach maks co dają specjalistom z doświadczeniem. Młodym pracownikom proponują niektóre słynne korpo krakowskie 2000 netto na start. Wynika to z tego, że zaczyna dochodzić do głosu emigracja z Ukrainy i oni biorą mniej, już nie tylko jako budowlańcy :) Czyli masz powtórkę sytuacji z Polakami w Irlandii, nawet kwoty nominalnie się zgadzają, tylko u nas nie płacą w euro ale w złotych :) Niż demograficzny robi swoje, ale napływ siły roboczej ze Wchodu zatrzymał większe wzrosty wynagrodzeń.

Julita

Czy ktoś z osób, które wypowiadały się w tym wątku zdecydował się aplikować do firmy? @Ciekawy, rozumiem, że byłeś zainteresowany aplikowaniem, zdecydowałeś się na ten krok? @mgr, spróbowałeś złożyć CV? Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami z rozmowy kwalifikacyjnej.To bardzo ważne, żeby potencjalni kandydaci do pracy mogli zapoznać się z waszą opinią.

Wojtek

Można zawsze zmienić pracę!!!

Ciekawy

Był ktoś na rozmowie i podzieli się wrażeniami? Z czego jest test z księgowości na stanowisku Junior Project Accountant? Jak wygląda praca na tym stanowisku? Godziny pracy, benefity, umowa, przerwy, etc.? Widzę, że wątek upadł, może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem? Z góry dzięki :)

Julita

@wrocilem ale chyba znow wyjade Może warto dać sobie i firmie trochę więcej czasu na ostateczną ocenę? Wydaje mi się, że przed tak ważnymi decyzjami jak opuszczenie firmy powinniśmy wszystko dokładnie przemyśleć. Czy udało Ci się znaleźć jakieś plusy w pracy dla firmy CH2M HILL Polska?

Zostaw merytoryczną opinię o JACOBS - Kraków

• Jak się pracuje w JACOBS?

Zobacz opinie na temat firmy JACOBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 123.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JACOBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JACOBS?

Kandydaci do pracy w JACOBS napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JACOBS